No. 19193* LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 6 October. Tweede Blad. Anno 1922 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. handelt volgens genomen Raadsbesluiten. Door den Raad werd besloten, voor deze aangelegenheden vergoeding te berekenen. Spr. zegt, dat ook voor verwarming en verlichting gezorgd wordt. Het voorstel Dag. Bestuur wordt hierna in stemming gebracht. De stemmen sta ken, zoodat dit punt een volgende verga dering weder ter tafel zal worden gebracht, terwijl in dien tijd van het lokaal geen ge bruik kan worden gemaakt. Groote hilari teit onder de leden. Het voorstel van B. en W. tot uitbreiding van de drinkwaterleiding naar de Zwette en de Nieuwe Sloot, wordt zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Voorstel van B. en W. tot aanvulling van de bouw- en woningverordening met een be ding om het rooken in auto-garages tegen te gaan. De heer Van Dijk vraagt of dit alleen voor openbare garages geldt, of dat ook hieronder particuliere garages zijn be grepen. De voorzitter antwoordt dat dit voor openbare, zoowel als voor particuliere garages geldt. De heer Van Dijk zegt, dat alvorens aanvullingen in verordeningen worden voorgesteld, B. en W. zich wel eerst mogen oriënteeren of deze aanvullin gen wel denkbaar zijn. Zoo hebben wij bijv. een verordening die verbiedt op bepaalde uren door de Bruggestraat te rijden. Zon der hoofdelijke stemming wordt het voor stel aangenomen, evenals het voorstel van B. en W., tot wijziging der gemecntebe- giooting dienst 1922. Bij de rondvraag verzoekt de heer Vau Dijk het aanvangsuur der Raadsvergade ringen te bepalen op 2 uur nam. Aldus besloten. De voorzitter sluit hierna de openbare vergadering, waarna de Raad overgaat in geheime zitting. AJLKEMADE. Vergadering van den Raad def gemeente op Maandag 9 Octo ber 1922, des voormiddags om 10 uur. Onderwerpen ter behandeling lo. Aanbieding gemeente-begrooting. 2o. "Wijziging verordening ter regeling van het verkeer op de wegen, in verband met het gebruik van motorrijtuigen en voertuigen 3o. Benoeming van een gemeente-genees heer tevens vaocinateur-doodschouwer we gens vertrek van den heer dr. L. H. W. Janssen s 4o. Vaststelling lste suppletoir kohier Hondenbelasting, dienst 192-2. 5o. Ingekomen stukken en medecSee- lingen. LEI MUIDEN. Gemeenteraad. Ia de Donderdagavond gehouden zitting van den gemeenteraad werd de gomeentorekening dienst 1921 vastgesteld met de volgende cijfers. Gewone ontvangsten f 55975,287», gewone -uit gaven f 47015,41, (gewoon) voordeelig saldo f 8959,8772. Buitengewone ontvangsten f 5286,50 biótongowaniB uitgaven f 5047,33, buitengewoon voord, saldo f 239.17. Voord, saldo £9199,047». Voorts werd de bogrooting dienst 1923 vast- gsflold met hol cijfer f 56.222,98 in ontvangst en uitgaaf. Do jaarwedde van den burgemeester zal thans bedragen f 2702.05, vorig jaar f 2400; van de webhouders f 240, gelijk vorig jaar; van den secretaris f 2675, vorig jaar f 2040; van den gom.-ontv. f lGoö, gelijk vorig jaar. Opnieuw werd vastgesteld de verordening in zake de Waronwot, die te -vroeg is aangenomen on afgekondigd, terwijl eveneens weer voor den tijd van 3 jaar werd vastgesteld oen tarief voor bruggegolden. NIEÜWE-WETERING. De aanbe steding van. bet herstellen en vernieuwen der brug over de Ringvaart alhier zal naar wij vernemen plaats hebben op Za terdag 21 Octdber a-.s. Het verkeer bij de brug over do Ringvaart is thans weder Yoor het groot verkeer herstoki, aangezien daar ter plaatse door het korps pontonniers een pont is gelegd. Deze maatregel ml door vele inwoners van Alkemade en Haarlem mermeer worden toegejuicht. RIJP WETERING. Naar wij verne men ligt het- in het voornemen van het gemeentebestuur binnen kort aan te be stedon heb vernieuwen van ongeveer 500 M. schoei ing langs de Rijp wetering. WOUBRUGGE. Iverkel. bericht. Ned. Prot.-Bond: Zondagavond, te ze ven uur, ds. IJ B. Kalma, van Beetster- zvvaag. De heer A v. d. Spiegel, evangelist bij de Ned.-Hervormde gemeente te Ab- benes, die reeds meer dan 30 jaar in het mooi gelegen kerkje aldaar zijn ambt heeft vervuld, is op zijn aanvrage om eervol ontslag als zoodanig, teruggekomen. Woensdagavond wilde op den Hoofd weg alhier, <5e bestuurder van een auto, waarin de heer P. uit Den Haag was ge zeten, een wagen passeer en, waarmede, ondanks herhaald sïgnaleeren, niet vol doende werd uitgeweken. Het govolg hier van was, dat do zwaai te groot werd ge nomen en de auto tegen een boom terecht kwam. De inzittenden kwamen er met eenige lichte kwetsuren af. De auto werd nogal, beschadigd. De heer B. Dol to Nieuwvennep, heeft ëervel ontslag gevraagd als lid van de kuurcammissie- dezer gemeente, met ingang van 1 Nov. a.s. Naar ons wordt gemeld, zal de Land- bouwwintersehcol te Hoofddorp van een electrisohe lichtinstallatie worden voor zien en dit werk eerstdaags in het pp en- baar worden aanbesteed. Op Donderdag 19 October a.s. zal te HoofcMorp de najaarspaardenmarkt wor den. gehouden. Nu do heer A. Kroes, hoofd van school 6 te Abbenes, zijn arbeid weer heeft kun nen hervatten, is mej. de Wreede van deze school als tijdelijk' onderwijzeres overge plaatst naar school 5 te Nieuwvennep. Burger 1. Stand. Beval len: J. Kwint ge4>. Van Ringelenstein Z. E. A. Sonnevelt geb. Eijk D. M. van der Veltieo geb. Yreeken 2 D. (twee ling). A. H. Kreeike geb. Bakker D. M. van Dijk geb. De Jong Z. J. van der Schans v geb. Van Eet en Z. G. Zel- denthuis geb. Pocht Z. A. J. Heems kerk geb. De Koning Z. J. Willcmsen geb. Vcssepoel Z. Ondertrouwd: H. M. Bolland 23 j. en C. Si 1 vis 23 j. J. Sleggers 35 j. em S. C. Poortier 35 j. A. de Groot 25 j. en H. M. Meulblofc 2>I j. Gehuwd: H. L. Broekhof 21 j. en M. Trouwen 20 j. J. Beers 23 j. en J. van An del 21 j. J. P. van der Ent 32 j. e«n A. Molenaar 32 j. Overleden: Marina Heijboer 90 j., wede. van M. Elenfeaas. Pet-ronclla de Jong 62 j., gehuwd met E. Warmer dam. Johannes Wijfjes 83 j., woeür. van M. van Rentheim, Johannes Franciscus Raven 3 w., zoon van W. Raven. Gemeenteraad. Na een besloten zitting van pl. min. 2*/tj uur, werd dó openbare vergadering van dera Raad d-ezer gemeente te ongeveer 5 uur door d'eci Voorzitter, den burge meester, geopend. De heeren RoocJenburg en Van den Heuvel hadden bericht van verhindering gezonden. Do Voorzatter bood den verslaggevers, wier geduld nogal op cle proef was gesteld, zijn excuus aan en zeide maatregel én te zuil on treffen, dat hün wachten voortaan met zoo lang meer lbohoeft te duren. B. en W. verkregen machtiging om de geld leening ad f150,000, tot het aangaan waarvan de Raad in tfc vorigevergade ring had besloten, oök te mogen plaatsen op een andere wijze dan aanvankelijk reeds was voorgesteld. Tot onderwijzeressen aan de openbare lagere school no-. 5 te- Nieuwvennep wer den benoemd mej. J. M. Konijnenburg te Zoeter woude en mej. A. Kingana to Nieuw veen (beiden no. l van de voor dracht). Hierna kwam aan de orde het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een overeenkomst met het bestuur der ge meente Haarlem in zake de uitvoering van do bepalingen der vleeschheuriiigswet en het in verband daarmede vaststellen van een verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch. De Voorzatter deelde mede dat nu eon paar maanden geleden de bepalingen dor vleesobkeuringswet in werking zijn ge treden de noodzakelijkheid op don voor grond treedt dat ook voor Haarlemmer meer een regeling wordt gemaakt, dat B. en W. de zaak van alle kanten hebben be keken en over een en ander reeds breed voerig is gesproken in tegenwoordigheid van den heer Keizer, directeur van het abattoir te Haarlem. Na eenige discussie werd de voorge stelde regcfling mob Haarlem goedgekeurd en de verordening vastgesteld. !ALPHEN AAN DEN RIJN. Raadsvergadering. Vergadering van Donderdagmiddag te 3 uur. Voorzitter, de burgemeester. Secretaris: de heer K. Salverda, Afwezig de heeren ,Van Dam, Herngreen en Koren. De notulen der vorige vergadering wor den aangehouden tot een volgende zitting. Van Ge<L Staten de goedkeuring ontvan gen van het Raadsbesluit van 14 September tot onderhandsche verhuur van een perceel weiland aan den heer D. v. d. Akker. Idem van het Raadsbesluit d.d. 14 Sep tember tot aankoop van een perceel grond te Gouwsluit van de gemeente Gouda. Do goedkeuring van de verordening op de keu ring van waren. Goedkeuring van een wij ziging in de woningbouwverordening. Een schrijven ontvangen van den Com missaris dor Koningin aangaande het ont slag van den burgemeester met ingang van 1 Januari 1923. Bericht van de N.V. E. N, E. M., dat zij jde electrische klokken in orde zullen maken Schrijven ontvangen van de heeren W- Kwakernaak en D. van Leeuwen Rzn. dat zij hun benoeming als leden van het Arm bestuur, aannemen. Een verzoek van den Leidschen Kooplie- 'denbond, om ook toegelaten te worden op 'de Zaterdagavondmarkt. Dit adres was in handen gesteld van B. en W. en zij advi- seeren nu om hierop afwijzend te beschik ken, ingevolge een Raadsbesluit om alleen ingezetenen tot de markt toe te laten. Al dus besloten. Schrijven van de Ned. Studenten-Organi satie om steun te verleenen voor intellec- tueelen in Oostenrijk. Het Dag. Bestuur stelt voor afwijzend op dit adres te be schikken, daar de gemeente niet de aange wezene is voor deze aangelegenheden. De heer Hertog wil een kleine som hiervoor afzonderen. De heer Noomen vereenigt zich met het voorstel van B. en W. Conform het voorstel Dag. Bestuur wordt besloten. Een adres van het bestuur van de R.-K. Verecniging ,,De Kweekschool voor vroed vrouwen" te Heerlen, om over 1923 en vol gende jaren een jaarlijksche subsidie te mo gen genieten van f 50. B. en W. stellen voor hierop niet in te gaan. Aldus wordt besloten. Een adres van het bestuur van de Sla- gersvereeniging alhier, om, wat betreft den ingevolge de uitvoering der Vleeschkeu- ringswet te benoemen hulpkeurmeester, niet zulk een persoon to benoemen, die ais ge meente-veearts fungeert. Wordt voor ken nisgeving aangenomen. Ter bespreking komt punt 1 van de agenda Adres van het Bestuur van de afdeeling 'Alphen aan den Rijn van den Bond van Ned. Schilderspatroons om een andere wijze van aanbesteding van het schilder werk te volgen met voorstel van B. en W, om dit als kennisgeving aan te nemen. De heer Van cjer Linde kan zich niet met het voorstel van het Dag. Bestuur ver eenigen. Z. i. beoogt de vereenigiug dat de schilderwerken niet volgens bestek wor den uitgevoerd, cn dat zij knoeierijen tegen wil gaan. Wethouder Vlasman zegt, dat geen aan merkingen op de afgeleverde werken zijn te maken, en noemt een paar voc'rbeelden. De heer Van der Linde wil niet zeggen, dat het werk niet goed is; op dit terrein is spr. leek, doch spr. stelt voor, deze ver- eeniging te verzoeken het doel van haar schrijven nader toe te lichten. De Raad ver eenigt zich met dit voorstel. Voorstel van B. en W. om hen machti ging te vericcnen tot belegging van kasgeld De heer Van Dijk vraagt of de leening welke kort geleden werd aangegaan wel noodig is geweest, daar nu de gelden a de posito worden geplaatst, natuurlijk voor een veel lageren rentestand als de gemeen te moet betalen, wat'dus een aanzienlijk' renteverlies bet-eekent. De voorzitter antwoordt, dat deze gelden successievelijk worden uitgegeven; vrat de leening betreft, daaraan heeft de Raad haar goedkeuring gehecht Vervolgens vraagt dc heer Van Dijk of de Bank voor Ned. Ge meenten wel betrouwbaar is, waarop de voorzitter bevestigend antwoord. Zonder hoofdelijke stemming wordt dan het voor stel aangenomen Voorstel van B. en W. om een crediet tc verleenen voor werkverschaffing aan werk- looze sigarenmakers uit deze gemeente. De heer Van Dijk vraagt waar de werkver schaffing geschiedt, waarop de voorzitter antwoordt, dat Leiden hiervoor aangewe zen is. Verder vraagt de heer Van Dijk of hier geen fabrikant bereid is deze arbei ders in zijn fabriek te laten werken, zoo dat hiermede de reiskosten worden uitge spaard. De heer Van der Linde antwoordt hierop, dat wat het voordeel betreft, dit, gezien het kleine aantal werkloozen, even goed te Leiden kan geschieden. De heer Noemen stelt voor, bij het voorstel van B. en W. tevens een regeling van kindertoe slag te voegen. Na langdurige discussie wordt het voorstel Dag. Bestuur, in stem ming gebracht, aangenomen met 13 tegen 1 stem; tegen de heer De Vit; en tevens het voorstel van den heer Noomen, met algemeene stemmen aangenomen. Adres van de afdeeling Alphen aan den Rijn van de Holl. Mij. van Landbouw, om beschikbaarstelling van ean schoollokaal te Aarlanderveen voor het houden van een cur sus in landbouwboekhouden met voorstel van B. en "VV. om dit toe te staan tegen vergoeding van f 15. De heer Den Hertog betreurt het, dat hiervoor nog een vergoe ding moet betaald worden en dringt er op aan dit alsnog te laten vervallen. De heer Bol gaat geheel mede piet het gezegde van den heer Den Hertog. De voorzitter zegt, dat het Dag. Bestuur ZWAMMERDAM. Kerkelijk bo ric h' t. R-emonstr. Gcref, Gem.: Zon dagmorgen, te halfelf, ds. Rappold. HILLEGOM. De ,,Sts-C!rt." bevat de gewijzigde statuten van de Kunstzandsteen fabriek „Arnoud" alhier. LISSE. Kerkelijk bericht. Ncderlandsche Protestantenbond, afdee ling Lisse. Godsdienstoefening op Zondag 8 Oct., 's morgens kwart over tienen, in de zaal van „De Vereeniging", dr. Lente, Leiden. NOORD WIJK. Naar wij vernemen, heeft de heer C. Verwey zich ctoor drukke werkzaamheden genoodzaakt gezien, het voorzitterschap van de R.-K. Kiesvereeni- ging en van het Kruisverbond neer te leg gen. Wat hij tot heden deed voor de R.-K. Jeugdorganisatie en de St. Jeroensbiblio- theek, is hij voornemens to blijven doen, indien het hem eenigszins mogelijk is. Alle andere plaatselijke functies legt hij neder. We gelooven, dat de heer Verweij <Uan toch nog zijn handen vol zal hebben, omdat zijn functies, verband houdende met de onderwijzersorganisatie, het grootste deel van zijn vrije uren in beslag nemen. Historisch. Soms kan een mensch iets beleven, wat hij bijna zelf niet gelooft, maar enfin tegenwoordig sta je niet zoo gauw raar te kijken. Het. was op een van de dagen der vorige week. Op een zware motorfiets komt iemand aantuffen, nogal gehaast. Bij het gemeentehuis wordt de snelheid verminderd en voor den ingang knarste de rem cn het monster stond. Nu is ds eerste meening van ©en gewoon mensehenkind, die man is zeker zakenman; heeft iets te regelen ter secretarie. Maar och wat kom jc dan dik wijls bedrogen uitwat kan een menSch zich vergissen, want de man van het mo torrijwiel die zooveel haast had en zoo ge wichtig met stoom naar het stadhuis kwam waseen bouwvakarbeiders, die zich als werkloos kwam aanmelden OEGSTGEEST. Kerkelijk be richt. Ned.-Herv. Gom.Zondag morgen,..te. tien uur, in de Kerk, ds. H. J. Pijn acker Hordijk, en in do Bewaarschool, aan den Morseh, de heer M. van der Voet; 'savende, te halfzeven, in „Irene", de heer E. A. A. de Vreede, theol. cand. In de maand September zijn ingekomen 52 maan. en 56 vr. personen, totaal 108 per sonen vertrokken 14 rnann. cn 30 vr. perso nen, totaal 44 personen over de eerste drie maanden 1922 ingekomen 285 mann. en 335 vr. personen, is 620 personen, en vertrokken 156 mann. en 254 vr. personen, is 410 per sonen geboren 63 gehuwd 25 overleden 82; levenloos aangegeven L Uitslag loting lichting 1923 no. 1. J. Gordijn no. 2. F. Nagtegaadno. 3. Th. Ober no. 4. W. de Witno. 5. A. Burger n-o. 6. A. Balk no. 7. 0. Karser no. 8. D. Muyseon; no. 9. J. Slootsno. 10. M. v. d. Heulno. 11. G. do Roojj no. 12. G. Juffermans no. 13. C. van Grieken; no. 14. M. Dijkema no. 15. A. Oortno. 16. H. v. d. Meij no. 17. H. van Dijkno. 18. J. Nouwensno. 19. IT. Kunke- l°rno. 20. D. den Os no. 21, J. Vrcokcn no. 22. L. Hoogervoostno. 23. S. v. d. Hulst no. 24. F. Wassenburg no. 2o. J. Duivenvoor den no. 26. J. v. d. Mast.; no. 27. W. Linck no. 28. C. v. Klaveren no. 29. W. van Ros- sum no. 30. Th. J. Lubbe. Aangezien liet aandeel voor deze gemeente gewoonlijk 11 bedraagt en de nummers 3, 5, 6, 9, IJ, 13 en 17 vrijstelling hebben, is ver moedelijk no. 19 en volgende nummers vrij van opkomst. BASSEN HEIM. Kerkelijk be richt. Ned.-Herv. Gem.: Zondagmor gen halftien: ds. I. Voorsteegh. prod, te Katwijk-aan-Zee's avonds halfzes ds. Van Baaien, pred. te Kage. VOORSCHOTEN. De cursus in „Be mestingsleer", welke wordt gegeven door den heer J. Veens tra, Den Haag, door be middeling van de Hollandsche Maatschap pij van Landbouw zal aanvangen a.s. Dins dagavond in één der lokalen van dc open bare school (Dorp). Kerk el. bericht. Ned.-Herv. Kerk: 10 uur, ds. D. A. v. d. JBosch, van 's-Gravenhage. Bevestiging predikant. Col lecte voor fonds „Chr. Belangen". 2 uur: Ds. H. Fortgens, alhier. Intrede. Gemeenteraad. Voorzitter: E. Vernède, burgemeester. Aanwezig alle leden. 1. De commissie voor het nazien van de geloofsbrieven van den heer L. J. Nasveld, adviseert, bij monde van den heer C. Eg- ging Sr., tot toelating en wordfc alzoo beslo ten. Het nieuwe lid legt de beloften af en neemt, na zijn gelukwensching door den Voorzitter, plaats. De notulen der vorige vergadering woroten onveranderd vastge steld. 2. Ingekomen stukken. Proces-verbaal van kasopname van den gemeenteontvan ger op 30 September jl. Alles werd in orde bevonden, in kas was f 10176.30missive Van Ged. Staten van Z.-Holland, waarbij goedgekeurd- teruggezonden enkele beslui ten inzake comptabiliteit; idem als voren kohier hoofdei ijken omslag; idem als voren hesluit tijd. geldleening; rapport van het bureau voor verificatie en financieele ad viezen inzake onderzoek administratie en boeken Voorschotensche bouwvereeniging, alles werd in orde bevondenidem als voren gas- en waterbedrijf, eveneens in orde; missive van Ged. Staten van Z.-Hol land, waarbij goedgekeurd wordt terugge zonden de verordening op de keuring van waren (intusschen afgekondigd)missive van het bestuur van die Koningin Wilhel- mina-Vereeniging, waarin dank wordt ge zegd voor de ontvangen subsidiemissive van het bestuur van de vereeniging voor Chr. Lager en Uitgebreid lager onderwijs, waarin vermeld wordt-, dat door samen smelting met het bestuur der Chr. School het verzoek om gelden voor schoolbouw wordt ingetrokken. Al deze stukken wor den voor kennisgeving aangenomen. 3. Met algemeene stemmen woreït tot lid van do Commissie van Toezicht op het Mid delbaar Onderwijs herkozen notaris C. J,. A. Boom, alhier. 4. Tot leden van de commissie voor het Badhuis worden herbenoemd de heeren W. A. A. J. baron Schimmelpenninck van 'der. Oye, C. Eggink Sr. en J. A. Mens. 5. Op haar verzoek, wordt aan mevr. J. W. RomijnPoot eervol ontslag verleend als vakonderwijzeres bij het vervolgonderj wijs eveneens op verzoek aan den lieer J. W. Veenhof, beiden met 1 October jl. Tot onderwijzeres bij het vervolgonder-» wijs wordt met dien datum benoemd mej.i J. E. H. Sorgdrager en tot onderwijzer bij het vervolgonderwijs de heer F. Jager. Eerstgenoemde aan de openb. school Rijn dijk, laatstgenoemde school Dorp. 6. Van de geldleening worden uitgeloot No. 63 cn No. 54, elk ad f500 en No. IJjf ad f 100. 7. Enkele besluiten comptabiliteit worcBen genomen. 8. Aan de afdeeling Voorschoten van de Hollandsclïo Maatschappij -van Landbouw wordt", tegen vergoeding, een lokaal in do openbare school (Dorp) afgestaan voor het houden van een cursus welke uit 12 weke- lijksche lessen zal bestaan. 9. Aan do Alg. Ncd. Ver. „Het Gnoeno Kruis" wordt op voorstel van B. en W. geen subsidie verleend. 10. Aan dc Z.-EoU. Vereeniging „Het Groen© Kruis" stellen B. en W. voor eeca subsidie over 1922 te verleenen ad Vj oent per inwoner, hetgeen ongeveer bedraagt f 21.50 en daardoor toe te treden tot den ontsmettingsddenst. Z. h. stemming wordt hiertoe besloten. 11. De ondorhanjdsoho verbum' van dei woning Ambachtshuis aan P. G. de Jongh ad f 15 per maand wordt tot woderopzeg- gens verlengd- 12. Voorstel inzake medewerking tot uit-" breading der R.-K. 6chool, geraamd onge veer f 30,500. B. en W. stellen voor modo» werking te verleenen maar achten bezui niging geboden, hetgeen kan bereikt wor den door in plaats van een verdieping te' bouwen, een stuk van de speelplaats ai te nemen en lokalen aan te zetten. De heer Mens vraagt of do kwestie van do verdieping nog verder in den Raad wordt besproken? De Voiotnzitter ant woordt ontkennend, de Kroon beslist, waarna B. en W. het bestek inzien en aan merkingen kunnen makondaarna volgt de Minister van Onderwijs, 't Heeft hier geen nut 't voorstel in den breed© te be spreken. De lieer Mens ziet dan ook van verdere besprekingen af. Door den heer C. Eggink wordt gevraagd of do Raad dan. niet meer gekend! wordt! Indien er volj daan is, aldus de Voorzitter, aan art. 73 der wet moet de Raad aan het verzoek voldoen. De artikelen worden voorgele zen. 't Is een blóobe formaliteit. De heer v. Cuilen borg wil er een schrijven bij rich ten indien de meerderheid van den Raad het bedrag te hoog vindt. Dat gaat niet, zegt de Voorzitter, wanneer er voldaan is aan de voorgeschreven formaliteiten moet or medewerking worden verleend. Er is thans nog een noodwetje in behandeling on dat kan do zaak veranderen. De heer v. Cuilenborg wil vasthouden, zich uitspreken en zien of de Raad en voor oi er tegen is. VoorzitterDe Raad kan altijd een be sluit nemen om een adres te ridhten aan de Kroon. De bedoeling is echter geweest, de vrijheid van do bijzondere scholen te handhaven, opdat de gemeenteraad zfch niet kon mengen in zaken betreffend© bouw en verbouw. Verleend de Kroon geen machtiging dan wordt er niets gedaan. De Raad verleent ten slotte zijn mede-; werking. 13. Voorstel inzako medewerking tot uit breiding van de Ghr. school, geraamd on geveer f 44,000. Eveneens wordt voorge steld medewerking te verleenen o.n bezui niging aan te brengen. Do heer Braggaar wilde ver-zoeken, daar in de prae-advieze<n van bezuiniging wordt gesproken ten eerste de plannen te laten varen on zich in verbinding te stollen met het bestuur. Voorzitter: Wij zijn gebonden aan tijd. Ik heb gesproken met leden van het be stuur, maar men vond bet beter met deze zaïaJk in zee te gaan, daar dit plan de goed keuring wegdroeg van den inspecteur. Ik heb getracht de zaak aan te houden, ma-ar het girag niet. De heer Eg-giink zegt dat er uit een oog punt van zuinigheid over enkele punten is heengestapt en dat daarom dc besturm van do beid© Vereenigiingeai zijn samenge smolten, hij acht het doen .van stappen wenscbelijk. .Dan moet de Raad! zelf stappen doen rechtstreeks, aldus 'do Voorzitter. Indam het bestuur der Ghr. school do plannen imtrekt is 't niet erg, maar anders moet er vóór 7 October beslist zijn, daar anders wordt geacht dat do Raad zijn medewer king verleent. Dc heei Braggaar acht stappen uit den Raad nutteloos, te meer als de Voorzitter cr zelf reeds over gesproken heeft, wij hebben allicht niet zóó'n invloed. Nadat nog meer leden over dit punt ge sproken hebben en do heer Eggink heeft verklaard wel medewerking te willen ver leenen tot verbetering maar een bedrag van ongeveer f 40,000 to hoog te vinden voor 30 kinderen, zegt de Voorzitter dat 't prae-advics met algemeene stemmen is aangenomen door B. en W. en indien er nog de kans bestaat binnen twee dagen, dit verzoek terug te nemen, deze zaak niet verder behandeld zal worden. Na nog enkele vragen van den heer v. Cuilenborg en enkele besprekingen wordt ten slotte besloten tot bet- vorleenon van medewerking. 15. Voorstel inzake reconstructie en on derhoudskosten Straatweg Rijswijk naar. De Vink, Blijkens het prae-advies stellen B. en W. voor met de te treffen regeling van de provincie accoord te gaan. De Voorzatter geeft nog enkele inlichtingen* 10 pCt. van de recOnstructiekosteai zal k y HAARLEMMERMEER. Op de Don derdag te Hoofddorp gehouden veemarkt waren aangevoerd 6 werkpaarden, gem. prijs f 2505 slachtpaarden, gom. prijs f 50 en 4 hitten, gem, prijs f 70. In de slaoh lp aar den werd vlug handel gedre ven. Vcor de andere paarden was er wei nig kooplust, Den heer C. van Wijk Hzn., voorzit ter van den bond van antlrevodutiannaère kiesvereenigingen in deze gemeente, werd met het oog op zijn vertrek naar Baarn Donderdag in de Beurs met een toepasselijk woord een aandenken aange boden, als blijk van waardeerang voor de vele goede cï ens ten, door hem in genoem de functie bewezen. Naar wij vernemen, is in den zorg- wekkenden toestand van de dienstbode van den landbouwer v. A. aan den Aa-ls- meerderweg alhier, wier lichaam bij het aanmaken van een waschfornuis door uit slaande vlammen bijna geheel werd ver brand, nog geen verandering ten goede ge komen. Haar helderheid van geest, die haar gelukkig niet heeft verlaten, geeft wel eenige. hoop op levensbehoud. KATWIJK. Burg. Stand. Ge boren: Jan. Z. v. J. Vis en Jacoba Bloot. Fieter. Z. v. C. Plug, en G. van Duyn. Arendje, D. v. A. van Duyvenbode en Tr. Ros. -- Córnelis, Z. v. G. Verdoes en M. van Rijn. Barbara Elisabeth, D. v. J. Vooys en J. Zuijderduijn. Geertje, D. v. de Mol en D. Kuyt._ Overleden: Geertruida Gramser 72 J. echtg. van Joh. Jac. Kraal. Ondertrouwd: Cornelia van Bee- len en Hendrika Maria van Velzen. Huig van Rhee en Johanna Hazina Ouwehand. Getrouwd: Jacob de Vreugd en Ageda Har te veld. Cornelis Kruijt en Adriana de Wit. Arie Duijndam en Jannetje de Vreugd. Jan Aandewiel en Maria van der Zwan. Cornelis Hogewoning en Adriana Ravensbergen. KATWlJK-A AN-ZEE. Aan den afslag van haring waren 2 partijen aangevoerd: De prijzen beliopen: Volle haring f 18.30— 18.25; Volle haring (kuïtziek) f 17Maat jesharing f 16.30; IJleharing 16.15—16; alles per kantje. Van de trawlvisscherij kwamen Don derdag te IJmuiden aan de markt de log gers: KW 33, met f353 en 143, met f424 besomming.

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 5