IN BEÜN UZTHOEK wedstrijden te zien doorga/am. D. T. V. ma&ikte de venre reis van Amsterdam na-ar Den Haag niet te vergeefs. Trouwens de Haagsche terreinen zijn bijna altijd be speelbaar. H. K. V. bad een twaalftal te gen over zicih, dab een geheel andere spel methode toepast. II. K. V. moet het van haar enthousiasme hebben, D. T. Y. van ha-ar tactisch spefl. De tactiek won het hder van het enthousiasme. Met een 52 zege konden de Amsterdattnmem huiswaarts keeren. In de B-klasse maakte Deetos de lang ste reis ax.!, van D-ordit naar Amsterdam. Ready's veld was goed bespeelbaar. Hoe wel de Amisterdammers goed volhielden en enthousiast speelden konden ze toch niet tegen het geroutieerde spel der Dor- tenaretn op. Deetos maakte op kalme wijze 6 doelpunten, waartegenover Ready er slechte één kón plaatsen. D. E. V. begeleidde haar stadgenoot D. T, Y. naar Den Haag om vlak in de buurt H. S. V. mat bijna even groot verschil te slaan, en tevens te zorgen dat alle bezoe kende 1ste klussers dit keer wonnen. Tegen het spel van D. E. Y., dat nog niet veel van haar sterkte van het vorig seizoen "ver loren heeft, konden de Hagenaars niet op. Met 62 bleven ze dn de minderheid. In hét Oosten deed Quidk goed werk om jhaar tweeden wedstrijd met afdoende cij- ,fora te winnen. Be Quidk kon zelf geen te- genpunt bekomen. Resultaat een 60 overwinning voor Quick. In de B-klasse toonden de oostelijke kampioenen zaoh ,weer stukken sterker haar plaatse lijke concurrenten. Een 70 zege werd haar deed. H. K. C. toonde zich in dier mate ster ker dan die Almetboërs dat d'eze met een 61 nederlaag konden retourneeren. In de overgangsklasse valt weer een [abominabel groote uitslag te vermelden. 'Heb Zaansdhe K. Z. schijnt heel wat van iplan te zijn. Na twee zegen van 114 en 171, resp. op S. V. D. en K. V. O. werd (D. E. D. dit keer het kind der rekening, waarbij nog hoogere score te vermelden jvieh De K, Z.ers schijnen kampdoensaspi- rataes te hebben, want om een oud 1ste klasser met 143 te verelaan wil heel wat 'zeggen. Dat konden de sterkste lssbe klae- feera nog niet. Toegegeven moet worden, dat D. E. D. zeer verzwakt is na verleden (jaar. Ook de andere ofud-lste Idtassers maken het niet al te best. D. Y. D. komen tegen óver D. D. V. te staan en zag zich door 'haar jongere collega's met 40' slaan. jHiaarlem bracht het er tegen T. E. K. C. jA. een beetje beter af, hoewel toch niet (florissant. Er kon echter nog verandering komen in den uitslag, daar Haarlem een (protest indiende tegen een door T. E. K. iC. A. gemaakt punt. Yoorfloopig -blijft- dus ue uitslag 22. De twee oud 2de klassers ontmoetten fclkaar in een zeer ©pannenden strijd. Ver- Jschil tusschen beide ploegen bestond er naast niet. K. Y. O. had meer veine dan ISwifb en won daardoor met 4—3. In de overgangsklasse B werd alleen Vitesse (H.)Y. en L. gespeeld, waarin Yit-esse (H.) met. moeite haar oud 1ste klasse-schap ophield en dledhts met 21 won. In de 2de klasse zette Eïmm-a, li-aar over- WQiundnggreekb voort dbor nu H. S. Y. II met 31 te slaan. Bij den wedstrijd R. W.—H. B. S. (H.) fwerd naar hartelust gedoeld. Een dozijn doelpunten was het resultaat. Echter had hiervan H. B. S. (H.) er 7 fe-n W. W. 6 zoo dat H. B. S. (H.) d© triom- phator werd. WIELRENNEN. Het clubkampicenschap van Nederland. D© wedstrijd om het Noderlancbah wieler kampioenschap op den weg voor clubs heeft fren goed en bovendien spannend verloop ge- (had. Dit laatste blijkt wel het sterkst uit den fctitslag, die de Residentie Rennersclub „Spar- fca" aanwees voor den titel, terwijl -de Ger maan met een verschil, dat beneden 60 secon- «en bleef, de tweede- plaats bezette. Het ver schil tusechen de nos. 4 en 5 was nog gerin ger en bedroeg slechts luttele seconden, zegt fDe> Qrt.'' Zopal^ men w.eet^.waren er 16 .clubs ingeschreven. Elke club kon 6 renners laten starten, waarvan er 4 moesten aankomen, ter wijl de tijd, door de vierde aankomende ge maakt, als tijd voor het teaon in aanmerking kwam. De start begon gisterochtend halfelf op Soe3terherg, -vanwaar elke 10 minuten een team vertrok om het 130 K.M. lange parco-urs over Arnhem, Apeldoorn en Amersfoort af te leggen dan weer aan het punt van uit gang terug te komen. De heeren P. T. de Jong en J. C. v. d. Horst lieten met genoemde tussohenruimte de rij ders der ingeschreven clubs vertrokken in deze v-c-lgo-rde „De Romeyn" met Clement, de Haan, Mol, J. Cornelisse, Voogt en A. Comeliese. „Gelna" met Morke, Wentink, v. Beek, v. Delden, ben Berk, de Boer en Hartman. „Gazelle" met v. Tiel, Redeker, Bakker, v. Tweel, Korf en v. d. Leuven. „Olympia" met "Willems, Beudeker, Ter- s't'aill, Bremer, Key-ber en Kraan. „Pedaalrildders'met J. v. d. Wiel, Ouden aarde, C. Bon, D. Bon en Sten tier. „Arend" met Nijhuïs, Thijssen, v. Benthem, Koene, v. d. Bosch en Zoiiddam. „Germaan'' met Ike laar, Bekkering', Wes ter av. d. Berg, Kloppenburg en Mulder. „Vitesse" met Wouters, van Diss-eldiorp, v. Mee-rendonk, Goosens, van Hoof en Ooms. „Sportbroedera" met van Melis, P. Jansen, M. Jansen, Wilde, Gijsb'redhts en v. d. Kruys. Sparta" met de Vries, van Gaaien, Kuys, Ledldy, Vreeswijk en Krijgsman. Ulysses" met Vle-ghaar, Adema-, Borchens, Wagner, Rikse en Pie-rik. „Reto" met Moens, Krikke, Meijerink, Kor st an je, Coops en Stout. „D. 0. S." met H. v. d. Beng, Kop, Amsen, KoudenJbuirg en Blom. „Zwaluw" met Maas, van Wijk, Meenhach, H. Jansen, v. d. Toren en Balemans. „Excelsior'' met Datema, Huet, Zonneveld, Edelihg, Munier en Seton. „Apollo" met Andriessen, v. Gent. Jonassen Bijl, Suiker en Koremans. De uitslagen -luiden 1. „Sparta" 4. uur, 57 sec. (-kampioen). 2. „Germaan" 4 uur 1 min. 53 sec. 3. .JPediaalrid'deTs" 4 uur 11 m-in. 53 sec. 4. „Excelsior" 4 uur 16 min. 38 sec. 5. „Olympia" 4 uur 16 min. 52 sec. 6. „Arend" 4 uut 26 min. 36 sec. 7. „Reto'' 4 uur 30 min. 11 sec. 8. „Gelria" 4 uur 39 min. 17 sec. 9. „Romeyn" 4 uur 39 min. 43 sec. De overige teams hebben den strijd mioeteü opgeven of kwamen niet met 4 rijders aan de finish'. Na afloop reikte de heer v. d. Horst aan „Sparta" een fraaien krans uit aan den kampioen-club. Ulysses" behaalde den prijs voor het team, dat in die netste race-kkedij kwam, terwijl „Yitesse" als Brabantsche club een dergelijken prijs ontving. SCHIETEN. Onder begunstiging van prachtig na jaarsweer had Zaterdag jl. te Katwijk op baan V de schietwedstrijd plaats om den zilveren wisselbeker, ten vorigen jare door een lid der Oe-gstgeester Burgerwacht Aan geboden aan de Burgerwachten der ge meenten Leiderdorp, Rijnsburg, Valken burg, Warmond en Oegstgeest. Ook dit jaar kwam de Oegstgeester Bur gerwacht als winnares uit den strijd, waar door zij ten tweede male voor één jaar be zitster is van den beker. Er werd in 't algemeen uitstekend ge schoten en alle deelnemende corpsen wa ren sedert het vorige jaar in schietvaar digheid vooruitgegaan. De uitslag van den wedstrijd was als volgt: Leiderdorp 648 punten. Valkenburg 703 punten. Rijnsburg 722 punten, Oegstgeest 753 punten, (De Burgerwacht der gemeente War mond was deze maal verhinderd aan den wedstrijd deel te nemen). Aan de schutters, die voor Oegstgeest we beker gewonnen hadden, werden me dailles uitgereikt, door den schenker van den beker voor dat doel geschikbaar ge steld, nl..;j J. v. d. Kraan 153 p., verg zilveren medaill£ C. v. Klaveren 153 p. zilveren medaille; P. de Wit 150 p. bronzen medaille; W. Mulder 149 p, bronzen medaille; H. W. Colleo 148 p. bronzen medaille. De 1ste geldprijs (f 7.50) werd gewonnen door de burgerwacht van Rijnsburg, 2de geld prijs (f 5) door de burgerwaoht van Valken burg. 3de geldprijs (f2.50) door de burgerwacht van Leiderdorp. Gp de vrije baan werd de eerste prijs behAal-d door den heer H. Imthorn Jz. van Valkenburg. 2de prijs J. W. Hogervorst van Oegstgeest en de beker gewonnen hadden, werc3en me-' Leiderdorp. Des avonds werd op het Gemeentehuis de beker door den commandant in tegenwoordig heid van bestuur en leden -der burgerwacht aan den burgemeester aangeboden, die den beker in dank namens het Gemeentebestuur aan vaardde. BOKSEN. Geen match SikiDempsey- In verband met de geruchten over een aanstaande ontmoeting tujsschen Siki en- Dempsey. meldt de „Daialy Mail", dat hiervan geen sprake kan zijn, zoolang Siki, cxnda-n/ks zijn over winning op Gasnp en- tier, niet door meerdere overwinningen op andere boksers van naam bewezen heeft een waardig tegenstander van Dempsey te' zijn. Dempsey zou weliswaar reeds ver klaard hebben tot een ontmoeting met Siki bereid te zijn, doch de Amerikaaasohe boksbond maakte hiertegen bezwaar en heeft ree dis te kennen gegeven, dat Siki' eerst zijn krachten moet beproeven tegen Harry Wills, Harry Greb -en andere Ame- rikaansdbe boksers, alvorens over een match met Dempsey te denken. Een nieuw aanbod van den Amerikaan- schen bokspromotor Tom O'Ronrke is reeds aan Siki gedaan, nl. van 600,000 frs. voor eeD ontmoeting met H. Wills en 400,000 frs. voor een match met Harry Greb. Inmiddels heeft Desoamps den neger reeds uitgedaagd voor een revanche-wed strijd tegen Garpentier. Verder zal binnenkort in Londen de wed strijd Joe BeckettFrank Moran plaats hebben. De winnaar van deze match zal op 23 Nov. a.s. uitkomen tegen Battling Siki. HOCKEY. De hockey-dag te Amsterdam. De einduitslagen van den gisteren te Am sterdam gehouden Hockey-dag jzijn als volgt: Demi-finales. Togo—Hilversum 01 H. D. M.Bloemendaal 02 Finale. BloemendaalHilversum 21 ZWEMMEN. Een nieuw wereldrecord. De bekende zwemmer Sipos heeit te Boedapest een nieuw wereldrecord ge maakt voor 100 Meter borstzwemmen, n.l. N 1 min. 16 1/5 sec. Het oude record stond met 1 min. 16 4/5 sec. ten name van den Duitscher Lützow. Y alnta-verrassingen. In 1912 bracht het elftal van Ajax een be zoek aan Weenen, waar tegen First Vienna F. C. werd gespeeld. De overeengekomen ver- godding aan Ajax bedroeg toen 2000 kronen. Dezer wéken is de First Vienna in ons land op tournée geweest en bracht daarbij haar tegenbezoek aan Ajax. Dat de Amsterdam- sche club niet „met gelijke munt'' terug kon betalen, zail een ieder, voor wie het woond) valuta niet vreemd is, begrijpen. In Oosten- rijksjch geld omgerekend, ontving' de Ween- sehe club van Ajax aan vergoeding 23.000.000 J (23 malliojegQ kronen, y

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 14