LEIDSCH DAGBLAD. STORMACHTIGE HOOGTEN. Donderdag 24 Augustus 1922, GfficieeSe Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. FEUILLETON PRIJS DER ADVERTEuIIEN: JO Ctó. per regd, *fl Zaterdags 40 Cts. per regel, j}0 regelabon.Dement belangrijk lagere prijs, Kleüio advert en lien, uitsluitend bij vooruitte* laling, Woensdag 50 Cts., Zaterdag 75 Cts., bij icn maximum aantal "woorden van 30. Incasso volgens postrecbt Voor eventueelo op* lending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindspleln. Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175, Redactie 1507. FOBtchèque- en Girodienst Ho. 57055. PRIJS DEZER COURANT! Voor Leiden p. 3 mui f 2.35, p. week" D.3 Buiten Leiden, waur agenten gevestigd zijn, per week' .OU Franco per post f 2 35 :H pörioïosloa, Nummer 19163. Oit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. gemeentelijke vischverkoop. 'Aan den Gemeentelijken Vischwinkel yischmarkt 18, telef. 1225, is Vrijdag ver krijgbaar SCHELVISCH a f 0,08 en f 0,15, SCHOL a f 0,14 en f 0,27, en TARBOT a f 0,54 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 24 Augustus 1922. KOHIER SCHOOLGELDEN voor hooger- en middelb. onderwijs. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeen© kennis, dat het le Suppletoir-kohier der schoolgelden voor Hc-oger- en Middelbaar Onderwijs, school jaar 1921—-1922, is goedgekeurd, en- inge volge art. 264 der Gemeentewet, zooals de ze luidde vóór de wijziging bij de wet van 30 December 1920 (Staatsblad No. 9231 ter lezing is nedergelegd. N. O. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 24 Augustus 1922. drankwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeen© kennis, dat: a. door P. VAN KEMPEN, te Leiden, een verzoekschrift is ingediend ter - beko- ming van verlof voor den verkoop van al- roholhoudenden anderen dan sterken draDk voor gebruik ter plaatse van ver koop in den winkel en de lunchroom van het perceel Breestraat 100; b. door W. B. A. LEUNE, te Leiden, een verzoekschrift is ingediend, ter beko- Liing van verlof voor den verkoop van alco holvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in den winkel van perceel Zuidsingel 21. N. O. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Loiden, 24 Augustus 1922 VERGADERING van dei GEMEENTERAAD VAN LEIDEN, op MAANDAG 28 Augustus 1922, des namiddags te twee uur. De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet To behandelen onderwerpen lo. Benoeming van een leeraar in de Oude talen a«,n het Gymnasium. (235) 2o. Benoeming van een leeraar in de wis kunde aan het Gymnasium voor den cursus 1022—1923. (235). 3o. Vaststelling van een opgave van per sonen voor de benoeming van drie leden van het College van Zetters voor 's Rijks Directe Belastingen. (236). 4o. Voorstel: a. tot ontbinding van de Commissie tot wering van Schoolverzuim in haar tegenwoordige samenstelling b. tot benoeming va-n 9 leden dier Com missie c. tot intrekking en opnieuw vaststel ling van het Huishoudelijk Reglement dier Commissie d. tot herziening van de regeling van do belooning van den Secretaris, het pre sentiegeld der leden en de vergoeding yoor bureaukosten e. tot beschikbaarstelling van de meer dere op den dienst 1922 benoodigde gel den in verband met de regeling sub d. (240) 5o. Voorstel in zake het verleenen van eervol ontslag aan een onderwijzer en de overplaatsing van onderwijzeressen, in verband met de reorganisatie van het Lager Onderwijs. (245) 6o. Balansen en Winst- en Verliesreke ningen, dienst 1921, van de Stedelijke Fa brieken van Gas en Electriciteit, (234). 7o. Suppletoir© staat van begrooting, dienst 1921, van de gestichten „Endegeest" Voorgeest" en „Rhijngeest." (234). 8o. Balans en Winst- en Verliesrekening, dienst 1921, van de gestichten Endegeest „Yeorgc-est" en „Rhijngeest.(234). 9o. Balans en Winst- en Verliesrekening, dienst 1921, van het Openbaar Slachthuis. (234) lOo. Balans en Winst- en Verliesreke ning, dienst 1921, van het Gemeentelijk Grondbedrijf. (234) llo. Balans en Winst- en Verliesrekening, dienst 1921, van het Distributiebedrijf van vleesóh en visch. (234) 12o. Suppletoire bcgrooting, dimst 1921, van do Stedelijke Werkinrichting. (234) 13o. Staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1921, van de Stede lijke Wcrkinirichting. (234) 14o. Rekening, dienst 1921, van de Stede lijke Werkinrichting. (234) 15o. Suppletoire begrooting, dienst 1921, van de Gemeentelijke Bank van Leening. (234) 16o. Balans en Winst- en Verliesrekening dienst 1921, van de Gemeentelijke Bank van Leening. (234) 17o. Rekening, dienst 1921, van de Gezond beidscommissie. (234) 18o. Rekening dienst 1921, van het Leidsch Muziekkorps. (234) 19o. Suppletoire begrooting, dienst 1922, van den Armenraad. (234) 20o. Rekening, dienst 1921, van het Bur gerlijk Armbestuur (252) (Dit No. is nog niet ingekomen onder de Ingekomen Stuk ken). 21o. Praeadvies op het verzoek van de N. V. Algemeene Brandstoffenhandel Lei den5-' om de te bouwen wagenremise op liet terrein aan den Haagweg No. 15, yan hout te mogen maken. (233) 22o. Voorstel a. tot ontbinding van de huur van liet perceel Vliet No. 43, aangegaan met J. Huge b. tot verhuring van die woning aan G. J. van Leeuwen. (246) 23o. Voorstel tot verhuring van het win kelhuis Breestraat No. 94, aan de dames Th. Bayer en M. Goddijn. (217) 24o. Voorstel tot kostelooze ovorname in eigendom en onderhoud bij de gemeente van eenige gedeelten van de Schelpenkade en tot beschikbaarstelling van gelden voor de verbetering dier kade. (211) 25o. Voorstel tot kostelooce overname in eigendom en onderhoud bij de gemeente van de de la Reystraat en de Pretoriusstraat en tot beschikbaarstelling van gelden voor de verbetering dier straten. (242). 26o. Voorstel tot wijziging der begroo ting, dienst 1922, in verband met de tijde lijke belegging van kasgeld. (237) 27o. Praeadvies op het verzoek van de Wed. A. van VeenSip om toekenning van een weduwepensioen, subsidiair een jaar- lijksche gratificatie. (243) 28o. Voorstel om te besluiten daj^de ge meente verweer zal voeren tegen den eisch van de N. V. Leidsche Melkinrichting ,,de Landbouw", tot betaling van schadevergoe ding wegens het te water geraken van een paard en wagen. (238) 290. Voorstel: a. tot het aangaan van overeenkomsten met de gemeenten Wassenaar, Ocgat- geest, Leiderdorp, Zgeterwoude, Alke made, Rijnsaterwoude en Leimuidcn, in zake de vorming van een keuringsdienst van vee en vleesch; b. tot toekenning van een vergoeding aan den Directeur en den Adjunct-Di recteur van het Openbaar Slachthuis voor de leiding van dien dienst c. tot aanstelling in tijdelijken dienst van een keuringsveearts en van twee hulpkeurmeestcrs d. tot regeling van de bezoldiging van den keuringsveearts sub c bedoeld. (249) 30o. Praeadvies op de motie van mevr. Van ItallieVan Embden en den heer Sijtsma, in zake den aanleg van 'een of meer kinderspeelplaatsen en op de verschil lende adressen in zake de beschikbaarstel ling van een sportterrein. (2-44) 31o. Praedavies op het voorstel van den heer A. Eikerbout, in zake de salarisrege ling van enkele categorieën van het verple gend personeel der gestichten „Endegeest," „Voorgeest"' en „Rhijngeest." (239) 32o. Voorstel tot overbrenging van het dienstjaar 1921 op dat van 1922 van de be noodigde gelden voor de voldoening van eenige onbetaald gebleven vorderingen en tot voldoening van gelden uit den post voor „Onvoorziene Uitgaven" voor 1922. (251) 33o. Rekening van de Ontvangsten en Uit gaven der gemeente over het jaar 1921, met inbegrip van die der Haarlemmertrek vaart. (230 en 250) 34o. Bezwaarschriften tegen aanslagen in de plaatselijke directe belasting, dienst 1918—1919, 1919—1920 en 1920—1921. (232) De heer A. W. Christiaanse, alhier, is te 's-Gravenhage geslaagd voor het exa men Nijverheidsonderwijs. De uitslag van de eerste stemming (voor de groslijst), voor 9 gedelegeerden der schoolbesturen voor den schoolraad voor de scholen met den Bijbel, is, wat het district Zuid-Holland (Noordelijk ge deelte) betreft: ds. W. Bouwman, alhier. 10 stemmen; dr. K. Dijk, 's-Gravenhage, 14 stemmen. Een tweede stemming zal nu moetei plaats hebben. In verband met het op 1 September a. s. in werking treden van de wet tot ver eenvoudiging van de rechtspleging in lichte strafzaken, zullen de zittingen van het kantongerecht, van af 1 September, plaats hebben des Maandags ten 10 ure voormid dags en des Woensdags ten 2 ure namid dags. Gisteren werd de jaarvergadering ge houden in Zomerzorg van de Provinciale Zuid-Hollandsche Bakkersbond 's Morgeus kwamen de genoodigden in Zomerzorg bij een en maakten een uitstapje naar Noord- wijk per tram. 's Middags maakten zij een bootbocht naar de Kager en Brasemenne ren. Het feest werd met een gezellige bij eenkomst gesloten. Door G. M., wonende aan den Rijns- burgersingel alhier, werd bij de politie aan gifte gedaan, dat hem door een onbekende een bedrag van f10 is ontvreemd A. V. alhier, kwam een buurman van hem, zekeren B. aanklagen wegens mishan deling. De politie maakte tegen B. proces verbaal op. Gisteravond had er, zooals meermalen gebeurd, een vechtpartij plaats in een volks logement aan de Beestenmarkt, waarbij een zekere H., een stamgast J. genaamd, een blauw oog sloeg. De politie werd met het geval in kennis gesteld en maakte pro ces-verbaal op. Nadat de pijn wat was be daard verdween bij J. ook de boosheid en hij kwam politie verzoeken H. niet te vervolgen. Zij hadden al lang weer vriend schap gesloten. Door de politie werd gisteravond aan gehouden een zwerver K. van L. genaamde Hem werd onderdak verleend op het poli bureau. Bij onderzoek in het Politieblad, bleek, dat de man nog 10 clagen hechtenis- straf moest ondergaan. Hedenmorgen is hij door een rijksveld wachter naar Den Haag geleid en ter be schikking van den Officier van Justitie ge steld. De Koningin naar Scandinavië. Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik worden van 58 September te Kopenhagen verwacht. Zij zullen Dinsdagmiddag vroeg tijdig aankomen en aan het hoofdstation of ficieel worden ontvangen. Later zal er een receptie zijn in het Raadhuis, gevolgd doocr een bezoek aan het slot Rosenborg en een feestmaaltijd in het koninklijk paleis Ama- liönborg. Des Woensdags ontvangen de hooge bezoekers het diplomatieke corps en de Ne- derlandsche kolonie in Kopenhagen. Na een bezoek aan het Nationale Kunstmuseum staat een uitstapje naar Frederiksborg in het noor den van Seeland op het programma, terwijl 's avonds een galavoorstelling plaats heeft in den Koninklijken Schouwburg. Donderdag wordt Amager bezocht, een der voorstoden van Kopenhagen met zoor interessante Hol- landeche herinneringen, cd daarna de Neder- landsche tentoonstelling. Het vertrek is bepaald op Vrijdag. De Koningin zal op haar officieel bezoek met den Prins aan Scandiuavië vergezeld worden door mevr. Van Loon, Dame du Pa lais, waarnemend Grootmeesteres jkvr. van Swindercn, Hofdamemej. van Rijn van Alkema, lectrice jhr. mr. dr. van Karne- beek, Minister van Buitenlandeche Zaken Vice-Admiraal Bauduin, Adjudant-Generaal cn Ghef van Hr. Ms. Militaire Thuis graaf Üu Monceau, Opper-oeremoniemeester en Grootmeester, jhr. m.r. van Tets, chef van het Kabinet der Koningin jhr. Von Mühlen, adjudant van den Prins jhr. Siokinga, ka merheer jhr. Van Reigersberg Versluis, ad judant en jhr. Von Heijden, ordonnance-of- fieier. Naar wij vernemen gaat de reis van Apel doorn via Groningen, Warnomundc, Gjedser, Kopenhagen, Malmö, Stockholm, Ohristiania Kopenhagen terug naar Apeldoorn. De reis zal geheel met den koninklijken hoftreón gemaakt worden. Naar wij verder vernemen ligt het in do bedoeling dat de Koningin bij haar bezoek aan de Scandinavische hoofdsteden de aldaar gevestigde Nodcrlandsche kolonies zal ont vangen en zal do ontvangst telkens plaats hebben aan boord van een dor Nodcrlandsche oorlogsbodems. ZuiderSee-Commissie. De minister van Waterstaat heeft inge steld een commissie, aan welke wordt op gedragen een hernieuwd onderzoek in te stellen naar de baten, welke van de af sluiting en droogmaking der Zuiderzee mo gen worden verwacht, waarbij .zij in het bijzonder haar aandacht zal hebben te' wij den aan de wijze van verkaveling der aan te winnen gronden en aan de voor'deelen voor de omliggende provin :i^i ten aanzien van afwatering en zoetwaterroorziening. In die commissie z\jn benoemd: tol lid en voorzitter de hear dr. H. J. BINNENLAND. ■- Het Koninklijk bezoek aan Scandinavië, Een nieuwe commissie van onderzoek inzake de baten der Zulderzee-droogleg. ging. De mark heden op 0,13^4. BUITENLAND. Frankrijk «hort de retorsie-maatrege len in Elzas-Lotharingen op. Bijzonderheden over Collins' dood. De mijnwerkersstaking in Amerika we derom voor een gedeelte geëindigd. Lovink, oud-directeur-generaal van den landbouw te 's-Gravenhage; tot lid en secretaris de heer J. F. Ligteff- berg, ingenieur bjj des dienst der Zuider zeewerken, te 's-Gravenhage; tot leden de heëren: 1. V. 1. P. de Blocq van Kuffeler, hoofdingenieur bij den dienst der Zuiderzeewerken, te 's-Gravenhage; 2, M. F. Visser, hoogleeraar aan de Land- bouwhoogeschool te Wageningen; 3. S. Sme ding, rijkslandbouweonsulent en drecteur der Rjjkslandbouwwintars'hooi te SchagehJ 4. K. Breebaart Jznlid der Provinciale Staten van Noord-Holland, te .Winket; if. T. A. Hettinga, te Cornjum. j De Koningin heeft goedgunstig be schikt op een verzoek om het volgend jaar een bezoek aan Maastricht te brengen, j C.TgU"); Bij Kon. besluit van 21 dezer is aan den* heer B. Tukker, op zijn verzoek, met ingang van 1 October, eervol ontslag verleend als burgemeester dor gemeenten Leerbroek, Niouwland en Meerkerk. Wij vernemen uit zeer betrouwbare bron', dat de Minister an Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen ruim drie weken geleden aan den ministerraaad heeft geschreven, dat hij zich niet meer voor een portefeuille beschik baar stelt. Intusschen is, zoowel van de zijde van zijn ambtgenootcn als van die zijner par tijgenooten, zooveel aandrang op licm uiit^e" oefend om op zijn besluit torug te komen, dat hij voor zichzelf gevoelt aan diien aandrang! gevolg te moeten geven, wanneer er in de Christelijk-Historische Partij niet een andöf zou worden gevonden dio zijn plaats zou kun nen en willen innemen. In ieder geval heeft de heer De Visser niet het voornemen, ziclf geheel aan het politieke leven te onttrekken, maar zal hij, indien de omstandigheden hem niet doen aanblijven als minister, zijn plaatfl als lid van de Tweede Kamer innemen G.Hdbl.")* Naar wij vernemen, zegt de „Tel." zjftf in de class!ficatiocommissic, ten dool hebben de do standplaatsenindeeling bij de spoorwe* gen, aan een nader onderzoek te onderwerpen, zijn bij ministeriëole beschikking benoemd de hceren E. G. W. V. Diik, secretaris der Ne- derlandsohe Spoorwegen R. G. M. A. Heg, inspecteur van het Vervoer te UtrechtJ. H. Ifejjl, afdeelingschef bij den dienst van Weg en Werken J. Moltmaker, voorzitten van da Naar het Engelsch van EMILY BR0NTË. Dcor W. A. G. .VAN. STRIEN. 40) „Zijn er geen knechts" op c5e boerderij „Neen, meer zijn er niet." „Daaruit volgt, dat ik gedwongen ben to blijven." „Dat moet u met uw gastheer vinden. Daar heb ik niets mee te maken." „Ik hoop, dat het een les voor u zijn zal, oai geen verdere onbezonnen wandelingen 0vcr de heuvels te maken", riep Heath- c'iffs strenge stem vanuit de keuken. „Wat Uw blijven hier betreft, ik l>en niet inge- hcht op bezoekers: u moet een bed met Ruroton of Joseph deelen, als u blijft." „Ik kan op een stoel in deze kamer sla- P°n", antwoordde ik. „Neen, neeu I Een vreemdeling is een Tieemdeling, of hij rijk is of armhet con venieert mij niet aa.n iemand de wacht in uuis af te staan, terwijl ik zelf die wacht niet houden kan", zei de laffe ellendeling. Deze laatste beleediging maakte aan mijn 6eduld een einde. Ik uitte een kreet van Walging en ijlde langs hem heen den hof in, barbij ik in mijn haast tegen Earnshaw aansfcootte. Het was zoo donker, dat ik in staat was naar buiten te komen'en ik in het rond liep, hoorde ik een V^uw staaltje vazi hun beleefde gedragm an onderling. Eerst scheen de jonge man op het punt mij als vriend te behandelen. „Ik zal met hem meegaan tot het eind van het park," zei hij. „Je kunt met hem naar de weerlicht gaan!" riep zijn meester, of wat hij dan was. „En wie moet dan de paarden verzor gen, hè?" „Hot leven van een mensch is van meer belang dan het niet-verzorgen van de paar den voor dén avond :cr moet iemand mee gaan", mompelde mrs." Heathcliff, vriende lijker dan ik verwachtte. „Op jouw bevel zeker niet", antwoordde Haretan. „Als^je zooveel waarde aan hem hecht, deedt je beter te zwijgen." „Dan hoop ik, dat zijn geest je zal ko men kwellen, en ik hoop, dat mr. Heath cliff nooit een anderen huurder zal krijgen tot de Grange ccn puinhoop is !"- antwoord de zij scherp. „Hoor eens, hoor eens, zij verwenscht hem I" mompelde Joseph, op wien ik was aangestevend. Hij was binnen het gehoor bezig de koeien bij het licht van een lan taarn te melken. Ik greep die zonder plicht plegingen cn snelde onder den uitroep, -dtft ik haar morgen zou laten terugbren gen, naar de eerste deur de beste. „Meester, meester, hij steelt de lan taarn," riep de oude, mij achtervolgend. „Hallo, GnasherHallo, hond Hallo, Wolf, houd hem, houd hem Toen ik het deurtje opendeed, vlogen twee harige monsters mij naar de keel, die mij op den grond wierpen en het licht uit doofden terwijl een eenstemmig gelach van Heathcliff en Hareton de maat van mijn woede volmat. Gelukkig schenen de beesten meer geneigd htm pooten uit te strekken, te gapen en mot hun staart ie kwispelen dan mjj lovend te verslinden maar zij duldden niet, dat ik op stond, en ik was genoodzaakt te blijven lig gen tot het hun boosaardige meesters lustte mij te bevrijdenleen beval ik, zonder hoed en bevend van toorn, de schurken mij uit te laten, cn mij geen minuut langer op te hou den, als hun leven hun lief was, met verschei den onsamenhangende bedreigingen van ver gelding, die in hun eindelooze diepte en ve nijnigheid iets weg hadden van koning Lear. Mijn hevige gemoedsbeweging veroorzaakte een sterke neusbloeding, en nog bleef Heath cliff lachen cn ik schelden. Ik weet niet hoo dit tooneel geëindigd zou zijn, was eT niet 'n persoon geweest, vrij wat verstandiger dan ik zelf en welwillender dan mijn gastheer. Het was Zillah, de gezette huishoudster, die ten slotte te voorschijn kwam, om naar de oor zaak van het lawaai te informeeren. Zij dacht, dat ik was aangevallen f en daar zij haar meester niet aandurfde, keerde zij haaT woordgesehut togen den jongeren schelm. „Wel, mr. Earnshaw", riep zij uit. „Ik ben benieuwd wat hier nu weer op volgen zal Gaan wij nu de menschen vermoorden voor onze eigen stoep Ik zie wel, dat dit huis niet geschikt voor mij is kijk eens naar dien armen jongen hij stikt bijna l Stil, stil, je moet niet zoo voortgaan. Kom binnen, 'dat zal ik wel genezen kom, houd u nu stil" Zoo sprekende plonste zij plotseling een pint ijskoud water in mijn hals, en trok mij de keuken binnen. Mr. Heathcliff volgde, ter wijl zijn ongewone vrcolijkheid snel in zijn gewone gemelijkheid terugviel. Ik was buitengewoon ongesteld, duizelig en 3wak en zoo tegen mijn zin gedwongen Icgdes onder zijn dak te aanvaarden. Hij "be val Zillah mij een glas brandewijn te geveu en ging toen naar binnen terwijl zij mij om ir.ijn droevigen toestand beklaagde, zijn bevel nakwam, waardoor.ik weer wat herstelde, en mij vervolgens naar mijn kamer bracht. HOOFDSTUK III. Terwijl zij mij naar boven voorging, ver zocht zij mij de kacrs te verbergen en geen gerucht te maken want haar meester had vreemde begrippen over de kamer, waaT zij mij wilde brengen, en liet er nooit gaarne iemand logee ren. Ik vroeg de reden daarvan. Zij antwoordde, dat zij die niet wistzij wa3 er nog maar oen jaar of twee en zij hadden zooveel vreemds over zich, dat zij niet kon beginnen met nieuwsgierig te zijn. Ik was zelf te verdoofd, om nieuwsgierig te wezen, sloot mijn deur en zocht naar het bed. Er was geen ander meubel dan een stoel, een kleerkast en een groote eiken houten kist, met vlak bij den top uitgesne den ruiten, die op rijtuigvensters geleken. Ik naderde dit maaksel en keek binnen in en merkte toen, dat het een eigenaardig soort ouderwetsch rustbed was, uitermate geschikt om de noodzakelijkheid te ver mijden, dat ieder lid van het gezin een vertrek voor zich alleen had. En inder daad vormde het een kabinetje, en het ko zijn van een venster, dat het insloot, dien de als tafel. Ik schoof de gepaneelde zijden van ël- y kaar, ging met mijn licht naar binnen, trok ze weer toe en voelde mij feen be schut tegen de waakzaamheid van Heath cliff en van ieder ander.. Op het kozijn, waar ik mijn kaars plaats te, lagen eenige beschimmelde boeken in een hoek opgestapeld, en het was bedekt met letters, die in de verf waren gekrast. Dit schrijfwerk was echter niets anders als een naam, die in alle soorten van let ters, groot en klein, herhaald werd Ca- tharina Earnshaw, hier en daar afgewis seld met Catharina Heathcliff, en dan weer met Catharina Linton. Lusteloos en zonder gedachten leunde ik met mijn hoofd tegen het venster en ging voort met het spellen van Catharina Earnehaw-Heathcliff-Linton, tot mijn oogen dicht vielenmaar zij vraren nog geen vijf minuten dicht geweest, toen een schittering van witte letters als levende spoken uit het donker te voorschijn kwam de lucht zat vol met Catharina's, en teen ik oprees, om den opdringerigen naam te verdrijven, ontdekte ik, dat de pit van mijn kaars op een van de oude boekdeelen rust te en de lucht vervulde met een geur van geschroeid kalfsleer. Ik snoot de kaars en daar ik mij zeer onbehaaglijk voelde onder den invloed van koude en voortdurende onpasselijkheid, ging ik overeind zitten en legde het be-< schadigde deel open op mijn knieën. Het was een Testament yan klein lettertype,- (lat vreeselijk muf rook; een schutblad droeg als een inscriptie„Boek van Ca-» tharina Earnshaw", en een datum van on geveer oen kwart-eeuw terug. •V T\ (Wdifll vervolg8j,'v

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 1