CORRESPONDENTIE. Laat ik beginnen, met jullie te zeggen, tl at nu voorloop ig de brieven met raadseloplossingen Zaterdags vóór 12 uur bezorgd moeten zijn aan het bureel „Leidsch Dagblad", want de eerste weken, die nu volgen, denkelijk tot einde Augustus, ben ik weer in Klooster zand© (Zee- tod). Be brieven der Leddfeohe jeugd worden dan Zaterdagsmiddags naar mij Opgezonden naar Zeeland, anders kan ik ze niet tijdig ge noeg beantwoord 'hebben voor den volgenden Donderdag. Wie gewoon is om den brief naar mijn adres in Den Haag te zenden, kan het dan nu voorloopig naar Kloosterzan.de (Zee land) doen, dat adïes is voldoende. Er is mij (meermalen gevraagd, of in de groote vacantie de raadsels en de correspondentie niet ook oendge weken stils taan. Och. als ik ge woon in het vaderland blijf, kan dat bost door gaan; vanzelf is het aantal inzenders dan toch veel kleiner, doordat er zóóveel kinderen niet in Leiden zijn, maar uit logceren. Daarom geef ik ook in do groote vacantie geen prijsraadsels, maar direct in September weer, en dan daarna weer wat gauwer dan gewoonlijk, can de schade in te balen van Juli en Augustus. Wie ondanks vaoanitiepret of logees toch mee wol blijven doen dn de eerstvolgende weken, is mij welkom; ik ben tevreden met 3 goede oplossingen der klei neren en 4 van de grooleren. En verder vrij heids blijheid, wie geen aki heeft dn de vaoantie die mag gerust eens overslaan. 'Wat vreeselijk jammer, dat er verleden week ivoor het prijsraadsel weer zóóvelen te laat kwa men; niet alleen, dat mij toen nog telkens per expresse te laat aangekomen blieven werden i nagezonden, maar nu dn ddt pakket vond ik ook nog verscheidene gedichten van Koning Frits. Iedereen schijnt het een bijzonder prettig werk te hebben gevonden en mij wordt -dringend ge vraagd om nog eens zoo iets te geven. Nu, later dan weer eens, dat beloof ik. De vreugde en dankbaarheid over de prach tige boeken is weer algemeen. Ik twijfel er ook niet aan, of je hebt die blijdschap ook geuif, toen je het hoek ging halen. Er zijn zeker boe- ken bij, -die ik wél heb gelezen, zooals; Het iVeuilen, De Tweelingen, Driftkopje, Driftkopje verloofd. Maar „Eindelijk gesnapt" ken ik niet. Bete Truyers, dan bewaar je het boèk nog een jaartje, als je ouders denken, dat je er dan meer van zult genieten; -dat kan best. Dan zul je het best begrijpen. Heiman van Weizen, ik lees juist in een brief van oen naadkekuiehtje, dat ze dien prijs van jou, zoo'n heerlijk boek vinidt, zóó boeiend, dat ze er haast ndet van kan uitscheiden, dsus verheug je er maar op. -Ik vind het bijzonder aardig van vele kinde ren, die zelf ditmaal geen prijs hadden, maaT j toch zóó blij waren, omdat een vriendin nu eens tot de gelukkigen behoorde. Dat las ik tot mijn groot genoegen in verscheiden© brieven. Marie van Dijk, al heb jo nu geen leuke schoolverhalen voortaan voor mij, je mag toch alles over je leven schrijven, gerust hoor. Als ik postzegels verzamelde dan kreeg je er eens van anij, als je daar zoo'n liefhebberij voor hebt. 'Betje Broeksema, geniet maar van je mooie boek. J'e had het wel verdiend, je doet trouw mee. Jan Harting natuurlijk mag je mij voortaan tante noemen, dial is nu eenmaal zoo ingesteld; dat klinkt gezelliger, vooral van hen, die mij ge regeld schrijve®. Een meisje vraagt mij of dait ooit zou kun nen, diat er zoo maar iemand naar het bureel „Leidsch Dagblad" ging en zich uitgaf voor een kind, dat een parijs heeft gewonnen en als dan later het kind komt aan wie werkelijk den prijs toekomt, het boek al is weggegeven. Ik geloof, dat ik daarop mag antwoorden: ,.Nec®, dat kan niet". Laat mij vertrouwen, dat er noodt een kind onder mijn raadsel jeugd zou bestaan, die zoo iets oneerlijks sou durven doen". Marietje Seydell, beschuldig mij niet, dat ik je raadsel verkeerd heb ingezonden, maar druk- foutjes zijn 'te vergeven, en die komen zoo dik wijls overal en altijd voor. Frans Diepeveen, schrijf mij eens of mijn brief aan je moeder terecht is gekomen. Bob Holtz, zeg aan Adrie, dat ik mij oprecht verbeug, dat zij vooruitgaat, en wees zelf gefe liciteerd, dat je bent overgegaan. Rika van Veen, wel bedankt voor jo portretje, ik vind het werkelijk zóó aardig om portretjes ,van mijn raadsedkinderen te krijgen. Als Kla- zina er dan ook eens een over heeft, dan zet ik jullie bij elkaar. Marie Laman, veel plezier op je logeerpar tijen. Het was hier Zondags ook noodweer in Den Haag, plasregens en onweer en koud en guur. Het - wordt najaar eer ik weer eens in Leiden kan komen. Adriaan Bolle, graag wil ik hooreu in je volgenden brief over het reisje naar Rotterdam en alles wat je daar zag. Louis Hartkamp, was het Zondag zwemwed strijd? Dat troffen de deelnemers ook niet met dat natte koude weer; in het water is het ook wel nat, maar als men er dan uitkomt, is de zon wel welkom. Marietje Arbouw, ik vrees, dat de zusje van 6 jaar de raadsels nog veel te moeilijk zal vinden, maar ze mag het wel eens p robeeren. Marie Zaalberg, schrijf mij eens hoe het komt, dat jo in zoo lang niets van je liet hooren. Bon je weer ziek geweest? Gerarda van der Reyden, ik denk, dat je brief niet terecht is gekomen, of was je soms een van degenen, die iriet onderteek-end hadden, dus dio ik daarom niet kon vermelden. Nelly van der Wilden, je doet ook nogal trouw mee, dus jou beurt zal, naar ik -hoop, ook wel eens komen. Trirus Kwestroo, dat is een heel mooi en aar dig boek, dat je hobt gekregen, dus daar kun je veel plezier van hebben. Ahtaie Snel, ik miste je al een poos, jdus vond ik het aardig je terug te vinden. Tonndo en Ina Houpt, heerlijk, dat jullie met een góed rapport bent overgegaan. Ik zou het ook heel gezellig vinden om eens met je beiden kennis te maken. Als ik in bet najaar in Leiden kom, zal ik probeeren weer eens ©enigen der raadséljeugd te spreken. Lo'f.tde den Blaauwen, zeker ben ik voor jou ook Tante. Schrijf dat maar gerust boven je brief. Ook al een -meter hioog gesprongen van vreugde, toen je zag, dat je een prijs had. De zusjes van Leeuwen, wel bedankt voor de lange brieven; beterschap met j© moeder. Greta van Daalen mag voortaan ook gerust meed-oen. Gerrie Slootweg, dat waren mooie cijfers, die je mij kon melden. Daar was je zeker wat blij mee? Annie Stouten, ik kan echt merken uit je langen brief, dat je erg gelukkig bent met den mooien prijs. Zeker, heb ik begrepen, dat het lange plaatje een leeswijzer was. Zus Noordenbos, voor jou ben ik ook blij, dat je beht overgegaan. Dank voor -de raadsels, ik' zal ze eens plaatsen. Annie Ziïrkzee, neen Zondag was het geen weer om een flinke wandeling te maken, dan zou je dóórnat thuis zijn gekomen. Adriana en Christina de Wekker, wel be dankt voor alle nieuwe raadsels on anecdotes, Luis© Schindler, hoe lang ben je ai in Hol land? Ik vind, dat je al heel aardig en goed HolLan-dseho brieven -kunt schrijven of heeft iemand je geholpen? Dat mag best. R-ina Oudshoorn, ik beloof je, dat later weer eens een gedicht zal verschijnen om in te vul len, als jullie dat allen zoo prettig vinidt. En nu wensch ik allen een goede vroolijkQ vacantie toe. Ik hoop voor iedereen, dat we (mooi, zacht zomerweer krijgen, des te beter kan ieder genieten. Een hartelijk grootje van Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. ANTWOORDEN OP DE RAADSELS ÜIT HET VORIGE NUMMER. 1. Sint ElizabethsgestichtBe trie, Ina, been, Sint, Stien, zaag. 2. Omd'at een hen eieren leigt en 'dan zou- 'den 'die kapot wallen. 3. Maar één, want -dan is het geen heel brood meer. 4. Kee, Kees. "r" T *73 -T> 5. Haringbuizen' of buizen van gas }- o f waterlei-ding. 6. Wie spoedig helpt, helpt dubbel. 7. Het licht. 8. Maas, aas. Goede oplossingen der raadsels ontvan gen van; Klaas Horsman. Bets Truyers. Bets van Leeuwen. Christina de Pree. Nelie Ooste veen. Marietje Arbouw. Rina Oudshoorn. Ella Brugmans. Botje Broeksema. Catoo- tje de Jong. Annie Snel. Marietje van der Meer. Ina en Tonnie Houpt. Corrie don Dopper. Louise Sohindler. Anton Vrede- veldt. Bertha Vredeveldt. Adriaan Bolle. Willem van Ulden. Zus Noordenbos. Engel tje Nijdam. Koosje Schuit. Marie van Dijk, Car el Swaan. Adriana en Christina de. Wekker. Gerarda van der Reyden. Louis Hartkamp. Marius Segaar. Lottie den Blaauwen. Annie Stouten. Herman van "Weizen. Dirk de Groot. Geertje en Sjoerd Mazurel. Rika van Veen. Klazina Parle-' vliet. Geertje Hoogendoorn. Gerrie Sloot weg. Frans Diepenveen. Marie Laman. Semien en Reinier en Johanna Voorbrood. Truus Kwestroo. Marietje Seydell. Jan Harting. Marie Zaalberg. Annie Zirkzee. Bob Holtz, Nellie van der Wilden. Nog gedichten van Koning Frits en de Jongens" ontvangen van: Greta van Dalen, Christiaan Segaar, Cato Nieuwenburg. Jannetje Henasen. Anna van Leeuwen. Heinz Baner. Francina van Maanen. Luise Sohindler. Frans van Wijk. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN. I, Ingezonden door Adriaan Bolle. Van welk woord van 5 letters blijft één over als men er de 2 eerste letters afdoet? H. Ingezonden döor Willem van Ulden. Als gij mij noemt, besta ik niet meer. III. Ingezonden door Catootje de Jong. Mijn geheel is iets wat de meeste men- schen graag hebben. 1, 2, 4, 9, een klein grijs diertje. 3, 7, 14, 6, is niemand graag. 10, 11, 12, 9, een verkorte meisjesnaaffi. 4, 15, een voorzetsel. 5, 8, een voegwoord. IV. Ingezonden door Frans van Wijk. Ik ben een vaartuig van vier letters. Neem mijn laatste letter weg dan word een vaartuig. Neem mijn laatste letters weg, dan word ik een voertuig. V. Ingezonden door Ina Houpt. Ik heb twee vleugels en één been, en toch kan ik niet vliegen of loopen. Wie ben ik 1 VI. Ingezonden door Tonnie Houpt. Hoe schrijft men een levende muizenval met drie letters 1 VII. Ingezonden door Nelie Oostveen. Wie draaien ons gewoonlijk den rug toe, wanneer ze buiten dienst zijn A VlIIr Ingezonden door Harmen en Wim Nieuwland. Welke bakker bakt geen brood of koek'?

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 14