I Alpacca met dit merk Fotografisch Atelier Alléén KIEEi\HAÏ¥DJX J. J. PGLLMANN. LIMONADES DE CKURSTOSS O. 19120 LEiDSCH DAGBLAD,-Woensdag 12 Juli. Tweede Blad. Anno 1922. ÜTTDE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. J OEGSTGEEST. Maandagavond j.l. werd FRECO's ZENUWTABLETTEN MARIUS B0NGENAAR Nieuwe Rijn 46B Bruidsportretten Fotoschetsen 4426 FEUILLETON I'ALPHEN. Tot hulppredikant bij de fcref. Kerk alhier, is beroken D. Nauta, Lnd. te Dokkum. |'sHodenmorgeh vertrokken dc leerlingen Her hfoogste klassen van de Openbare School Hit de Schoolstraat, per trein naar Ben Haag om vervolgens hun reis naar Scheveningen te Bervolgcn. Bat de jongens en meisjes een ge- Heiligen dag zullen hebben, 6preekt vanzelf tti.ir zullen de leiders wel voor zorgen. 'I HAZERSWOUDE. Be voorbereidende werkzaamheden voor het houwen van de 14 woningen vanwege de bouwvereenig. „Volks- Belang'" zijn reeds aangevangen. Een gedeelte Ban het oude kerkhof moet worden afgegra' Ben en een sloot gedempt waardoor een weg |aar het terrein wordt verkregen. Daarmede 'Vordert men reeds goed. I Een paard, gespaninen voor een dissel- yagen van den veehouder R. 1. Kastelein, tn den Rijndijk, sloeg Binsdagmiddag op 4, en werd', nadat de wagen in stukken was reden tegen een huis bij den tol, gegrepen. inzittenden zijn er gelukkig zonder letsel If gekomén, wat wel als een wonder mag wor- n aangemerkt. Boor het aan de verkeerde zijde van den raatweg rijden van een motorrijwiel, kwam zoon van den heer G. Starreveld, die op rijwiel was gezeten te vallen, en vrij on- laoht op de straat terecht. Het ventje 'z'n ide armen waren ontveld, hetgeen hem nog ;1 wat pijn bezorgde. Recht shouden is ook in eze het parool HAARLEMMERMEER. Maandagavond 7crd alhier op deh Kruisweg bij den Aals- neer der weg het 4-jarig dochtertje van J. cL aldaar, door een passeerenden kermis dagen overreden. Ernstig verwond werd de 'leino opgenomen en naar de ouderlijke wo- ing gebracht. Geneeskundige hulp werd on- ïiddellijk ingeroepen. Maandag was een kijud van een schipper een in de Ringvaart hij Aalsmeer passee- ind met turf beladen vaartuig aan 't spelen, lotseling in een onbewaakt oogenhlik t kind overhoord. Be kleine, die weldra ,ar 't midden dreef van 't diepe water en .ds iü zinkendöa toestand verkeerde, kon intijds worden gegrepen door een bloe- ist. die aldaar met een roeibootje voorbij- I Be werkzaamheden voor het leggen door i 15e Ringvaart van den Haarlemmermeerpolder Tan den groote'n zinker voor de drinkwater- Toorziening van Zwanenburg, zijn in vollen gang. Het bagger werk heeft reeds z'n beslag gefcregeJi en de heistelling is geplaatst om tet gevaarte in de diepte tc laten zakken. - Zondagavond is ingebroken in hét in de Ringvaart bij de Sloterbrug alhier liggend jfraartuiig van den beurtschipper d. J. Vermist vordt de inhoud van eenige trommels, be- ftaande uit eetbare waar, die deels ter plaatse j verorberd ein deels is meegenomen. Be po- ptie is er reeds in geslaagd de venmoedelijko aders, de arbeiders B. G'. en G. uit Nieuw- Fennep op te sper en. Het verbouwen van eeh stal met koets- uis tot woning en garage, staande naast het Administratiegebouw van het gemeentelijk lectrieiteitsbcdrijf aan den Kruisweg alhier, is gegund aan de wed. H. Bakker te Hoofd dorp, voor de som van f 3015. Op de lijst van de ingevolge art. 23 der Ibiardcnwet 1918 aangegeven, in deze ge meente zich bevindende goedgekeurde heng- jc!n, komen 28 namen van eigenaars en hou ders van hengsten voor. 1^ KATWIJK-AAN-ZEE. Van de trawl- Sissehcrij kwam Binsdag te IJmuiden aan de markt de logger K.W. 103 met f578 besom- teing. idc kleine zaal van het gebouw „Irene" de gemeene ledenvergadering van de ver. ,.Zie- nverpleging voor alle Gezindten'5, gevoo sd te Oegst-geest, gehouden. Volgens het jaarverslag van de secretaresse mevr. v. RiessenLintvelt ziet het bestuur met dankbaarheid terug op het afgeloopen vereenigingsjaar. Het Wijkgebouw aan de Kempenaarstraat is gereed gekomen en wekt aigemeene bewondering en goedkeuring. Ben 24en December j.l. werd het geopend en dien middag werd het ter bezichtiging voor be langstellenden opengesteld. Behalve de zus- terswoning is er een behandelkamer en bad gelegenheid. Jammer, dat van de polikliniek nog weinig gebruik wordt gemaakt. Met het baden gaat het beter. In het eerste half jaar 1922 zijn reeds 78 baden gebruikt. Do zuster heeft in het afgeloopen jaar 1150 wijkbezoeken afgelegdvan de 11 patiënten, die overleden zijn, heeft zij aan de G de laat ste diensten bewezen. Twee keer heeft zij eer ste hulp bij ongelukken verleend en een pa tiënt werd door haar naar het Ziekenhuis ver voerd. Ook nam de zuster kraamverzorging op zich. 129 stuks verplegingsartikelen wér den uitgereikt. Ten geschenke werden drie matrassen en een paar instrumenten ontvan gt. Uit het verslag van den penningmeester, den heer H. W. A. v. Riessen, bleek dat het bedrag aan conbributiën f 20o hooger was dan vorig jaar. Be totaal-ontvangsten aan con- tributiën en bijdragen van gemeente en ver- eemgingen bedroegen f 2113.0772 en de uit- gavetn f 2074.60, w.o. begrepen f G00 voor het bouwfonds, zoodat deze rekening sloot met een batig saldo- van f 38.4772. Aan de béuwfondsrekening over liet afge loopen jaar kwamen, behalve voornoemde •£600 nog o.a. de netto-opbrengst van het ge houden concert in den afgeloopen winter tot een bedrag van f185 en f32 opbrengst der wijikschapen ten goede. Aan allen, die op oenigerlei wijze hieraan meewerkten is het" bestuur veel dank verschuldigd. Echter, op het wijkgebouw rust nog een hypotheek van f 8000 en het bestuur hoopt zeer, dat door .het vloeien van milde en ruime bijdragen, het in staat zal zijn dien drukkenden last spoedig te kunnen aflossen. lederen Woensdagmiddag is er gelegenheid yoor het bezichtigen van het Wijkgebouw voor belangstellenddn in den arbeid' der Ver- ceniging. Mevr. Timmermans gcb. Sparnay, die aan de beurt van aftreding was, werd met aige meene stemmen tot bestuurslid herkozen. Intusschen is er een krans opgericht voor het vervaardigen van diverse artikelen voor een te houden bazar in 't volgend jaar, ter wijl wederom voor het nieuwe jaar verschil lende personen zich bereid hebben verklaard belangeloos wjjkschapen te weidén, zoodat voor dit deel 19 lammeren zijn aangekocht. RIJNSBURG. Naar wij vernemen is dr. de Koning, die zieh voor eenige maanden als praktiseerend geneesheer alhier vestigde, voornemens deze' gemeente weder metterwoon te verlaten. Benoemd zijn tot onderwijzeres nan de Chr. School, Smidssteeg alhier, mej. A. Baai- bergen te Katwijk-aan-Zee én mej. E. A. v. Es te Leeuwarden. Burger 1. Stand. -Geboren: Aurelia, d. vah K. v. d. Kwaak en L. J. de IConink. Sophia Christina, d. van T. v. d. Meij en E. Star. Jaeob, z. van J. Zwaan en A. Groene velt. VOORHOUT. Met ingang van 1 Augus tus is benoemd tot lid van de commissie van toezicht op de Rijkstuinbouwwinterschool te Lisse W. van dor Laan, alhier. RECLAME. tegen slapeloosheid en examenvrees zyn de beste, weigert minderwaardige duurdere per koker 60 cent. Verkrijgb. bij Apotheek en Drogist. 4400 4137 RECLAME. 4306 is het beste voor den goedkoopsten prijs. 2965 Alleen gevestigd: De Conferentie te Den Haag. Het offieieele communiqué No. 35 van de Haagsche conferentie luidtBe tweede sub-" commissie (schulden) van de niet-Russische commissie is op 11 Juli 1922 om half elf onder voorzitterschap van den heer Alphand bijeen gekomen en heeft beraadslaagd over haar werkprogram cn de vragen, die aan de Rus sische commissie zullen worden gesteld. Be vergadering is om 12 uur uiteengegaan. Het offieieele communiqué No. 36 luidt De eerste sub-commissie (particulieren eigen dom) van de niet-Russische commissie is gis terochtend om half elf 2a het Vredespaleis bijeengekomen onder voorzitterschap van Sir Philip Lloyd Greame. Be vergadering is om 1 uur uiteengegaan. Het officieel communiqué No. 37 der Haag sche Conferentie luidt De eerste subcommissie (Particuliere Eigen dom) der niet-Russische Commissie hoeft gis termiddag de des morgens aangevangen be sprekingen voortgezet. Een bezoek van Hollandsche journa listen aan Denemarken. Odense, 4 Juli. IV. Dezo brief wordt reedj geschreven in Odense, de derde groote stad van Dene marken we zijn uit het mondaine, roezige^ maar o zoo beminnelijke leven van Ko penhagen weg, en vertoeven op het oogeoi- blik in een veel kleinere, ecriYOudigcr, maar even beminnelijke plaats. Evenwel ben ik als ordelijk vervuiler van mijn plicht mijn lezers nog enkele me- dedeelingen schuldig over Kopenhagen. Allereerst nog eens de tentoonstelling die alle Hollanders in Denemarken thans zoc na aan 't hart ligt, en die op 'n zoo on geforceerde manier dé belangstelling voor Holland in Denemarken gaande maakt. Ik sprak in mijn eersten brief de verwach ting uit, en niet alleen op gezag van mezelf dat de expositie slagen zou. Welnu, als cijfers waarheid spreken, dan mag ik nu al zeggen, dat die verwachting in vervulling gaat. Immers is dc tentoon stelling op Zondag reeds door 16 a 17,000 gasten bezocht, terwijl er Maandag nog ongeveer 8000 bijkwamen! Een succes, waarover de aanstichters torecht meer dan tevreden' zijn. Het zou onzin zijn, dit resul taat toe te schrijven, aan de populariteit van Oud-Holland". Het is waar, dat de Denen daarmee wat dwepen, zooals uit de reclameplaat, die zij op him geweten hebben, al blijkt, (een verdienstelijke affiche van een onzer jongere artistcn werd door de Denen op psychologische gronden finaal afgekeurd, maar ik heb bij de Denen ge lukkig nog andere dan „Tivoli-instincten" waargenomen, en hun belangstelling voor onze Hollandsche kunst zoowel als voor onze industrie is óprecht en soliede). Het kan ook al haast niet andersOveral in Denemarken stuit men op gebouwen in Oud-Hollandsche reneissance, ieder mu seum is trotsch op hetgeen het aan Hol landsche kunst kan laten zien, de oude Beurs in het hartje van Kopenhagen kon zoo uit Holland overgeplant zijn! Chris- tiaan II haalde Hollandsche bloemkwee- kers naar zijn land, de tüchtige Christiaan IY deed hetzelfde met Hollandsche archi tecten en kunstenaars. De ontwikkelde Deen is verrukt over de heerlijke meesterwerken uit onze oude school, die prof. Vogelsang heeft bijeen gebracht; een collectie, die zelfs te Am sterdam nog voor menigeen verrassende indrukken zou opleveren (ik denk o.a. aan het onbekende stilleven van den Deiftschen Vermeer en aan een portret van den als landschapsschilder bekenden v. d. Velde). En ook de moderne collectie, door den heer Baard, directeur van het Stedelijk Museum te Amsterdam, gearrangeerd, heeft machtig veel aantrekkelijks, bevat drie fraaie Van Gogh's uit verschillende periodes, ettelijke Marissen (van Willem ook eens wat anders dan de overbekende koetjes), enkele stukken van Brcitner, Toorop, Verster, Maukes en v. d. Leek, die ongetwijfeld representatief zijn, of schoon het jammer blijft, dat menige goede moderne (ik denk o.a. aan De Winter) geen plaats gekregen heeft. Het best gearrangeerde deel van de tentoonstelling is misschien de afdeeling toegepaste kunst, waarmee het Dee«nscke oomité zich vermoedelijk weinig bemoeid heeft. Vermoeit in de schilderkunstten- toonstelnig een zekere overladenheid, in deze afdeeling is gelukkig daarvan geen sprake, onder het beeldhouwwerk van r Mendes da Costa, Hildo Krop, v. d. Eynde, Zijl, Raodeker, komt zeer veel voortref felijks voor, van De Bazel, Piet Kramer, Staal hangen goede reproducties van hun beste werk. (Berlage was op den dag der opening nog niet aanwezig), de meubels van De Klerk, het tapijt van Colenbran der,, Ceramiek van den laatste en van Nienhuis, de interieures van Lion Cachet, grafische arbeid van eenige jongeren, dat alles en nog meer geeft een beeld van onze scheppingskracht op dit gebied, een beeld dat weliswaar klein, maar zuiver en scherp-omlijnd is. En laat ik niet de wonderbaarlijke kunst vergeten, die de expositie laat zien uit onze koloniën Ook de industrieele tentoonstelling, die heel overzichtelijk is gehuisvest, moot de Denen trekken, die immers verliefd zijn op onze likeu ren, onze chocola en tabak. Maar zij zullen zien, d^at de Hollander ook op het gebied van rubber, glas, gloeilampen, aardewerk, schoenen, damast, bouwmaterialen, dakpannen, chemische producten, chinino etc., prestaties levert, die mot hot beste uit hot buitenland concurroeren kunnen. Ook onze scheepsbouw komt sympa thiek voor den dag, terwijl door middel van maquetten oen indruk gegeven wordt van onze grandioze havens. Natuurlijk betreurt ipen, dat verschillende bekende industrieën niet aan do tentoonstelling deelnemen, maar de aigemeene malaise hield menigeen terug. De Denen be jammeren het meest de absentie van de Hol landsche bloemkweekers, die vooral van dezen tijd kunnen profiteeren, daar tal van kweekers in Oldense hun land onbruikbaar zagen wor den door een overstrooming met zeewater in het afgeloopen voorjaar; eveneens zijn de Denen teleurgesteld door de onthouding van onze si garenfabrieken. Den laatsten dag in Kopenhagen hebben we dc Glyptotheek bezichtigd, oen immens gebouw in klassieken stijl, waar men de wonderlijkslo sensaties beleeft; ten eerste aan de zalen, dio an hun blank sereen Licht een ruimto overwel ven van geweldige afmetingen; ten tweede aan dc onnoemelijke uitgebreide collecties sculp turen, waaronder de Fransohe 't ruimst verte genwoordigd zijn (o.a. een aantal krachtige Ro- dins, w. i. zijn geniale Victor Hugo); ten derde over 't feit, dat dit schitterende museum, dat de Münöhensoho Glyptotheek achter zich laat, oen geschenk is, vertegenwoordigend eon waarde van 22 millioen kranon, aan de stad Kopen hagen van den beroemden bierbrouwer Carl Ja- cohson, oen modern Maecenas zonder weerga, die in verschillend terrein zijn stempel op do stad gedrukt hoeft. De brouwerij, die hij tot de allergrootste der wereld gemaakt heeft, bezoch ten we 's middags, do Carlsberg-brouwerij, waar ongelooflijke hoeveelheden worden omge zet (als ik goed gehoord heb i1/* millioen fleschjos bier per jaar). We waren dienzelfden middag ook voor conigo uren de gast van de journalistenclub in het parlementsgebouw Christiansborg, dat sedert weinige jaren gebouwd is op de plek waar bis schop Absalon de stad stichtte, en waar het kasteel elfmaal werd vernield of afbrandde, om telkens weer opnieuw in anderen staat te ver rijzon. Den huiddgen vorm kan ik niet buiten gewoon apprecieoron, en ook de vergaderzalen van de heide Kamers zijn nuchter en niet zeer aantrekkelijk. Maar de pers is er buitengewoon good geïnstalleerd, de journalisten bobben in het gebouw him eigen kamer met telefoon etc., terwijl zo zelfs een eigen lunohzaal hebben. In do kelders van GkristiansbOrg zijn de realen, der vroegere kastoelen te zien. Ten slotte werden we nog rondgeleid door twee porseleinfabrieken, de KoninkJijko on de fabriok van Bing on GröndahJ, die het beide in verfijning en differentiatie van hot model ver gebracht hebben, evenals in eon glanzende en vleczige uitvoering. Maar de kleuren, zijn on» Hollanders meostal te week en flets. Ik geloof, dat de Donen hun kleuren afgezien hebben van hun luchten, en dat hun ietwat weeke aard er analoog mee is. Maar aan beide fabrieken, spe ciaal aan de Koninklijke, werken eerste ranga kunstenaars mee. Wij zagen work in voorbe reiding, dat over een jaar bij het 25-jarig hu welijksfeest van koning Christiaan aan het vor stelijk echtpaar zal worden aangeboden. Aan het eind van den dag weer een officieel diner, ditmaal in dc luisterrijke feestzaal van hotel Phoenix, met onzen gezant, den minister van hinnenlandsche zaken on verschillende Ko- penhaagsche autoriteiten als gast. Er werden vele mooie woorden gesproken, een Deonsch journalist sprak zelfs in het Hollandsch, en een HoIfancLsch journalist in het Deensch (met •souffleur). Tot do drio aanzittende dames behoorde ook één van de drie vi-ouwolijke leden van hel Deen- sclie Folketing, mevrouw Mathildo Hausohultz, ovenals haar man advocaat, het type van een Hollandsche dame, die ook zoo vriendelijk was geweest aan onze mannelijk-gooriënteerdc ex cursies eenigo vrouwelijke charme bij te zeltoa. G. A. SCHELP. Roman van PAUL TRENT. Uit het Engelsch, door A. G. (Nadruk verboden.) 15) Ij ..Ik ben bereid, miss Ghurston, u zooveel ik kan bij te staan," zei Lambtcn hartelijk. Hij was een schrander Ncordsch- buiten- laan met onbehouwen manieren, die een vriendelijk hart verborgen. Hij had Betty in verscheidene jaren niet gezien en voel de zich tot haar aangetrokken. Bovendien Was zijn medelijden opgewekt, want zij was klaarblijkelijk diep bedroefd over den dood van haar vader. Toen dus de rechts» geleerde was vertrokken, schoof hij zijn Btoel een weinig dichter bij den hare en schraapte zijn keel. .."Op jou rust een groote verantwoorde lijkheid, lieve. Ik heb inlichtingen inge» wonnen en hcor, dat je administrateur een uitstekende jonge man is. Wat ben je van plan met-de zaak te -doen? Ik zou je aan ra- j den. dio in een vennootschap te verande ren. „Neen, ik wil haar zelf betheeren," ant woordde zij bedaard. Gcm vrouw, ,,Chuirstons" be-heerenl riep hij verbaasd. |/,^En Betty vond het noodig een verkla- riug te geven. Tot haar ergernis scheen hij 111 het geheel niet verbaasd oven het- «t-on zij zeide cn lachte om het denkbeeld, u T1 8t niet doen' i® zult links bedrogen worden. Geen vrouw kan een zaak als „Churstons" beheeren," zei hij lachend. „Ik wil toch beproeven," hernam zij da delijk. Lambton was wel genoodzaakt in te zien dat het haar ernst was, en nu begon hij elk mogelijk argument tegen haar besluit aan te voeren, doch spoedig besefte hij, dat zij daarvan niet was af te brengen. „Je zult dan een compagnon moeten hebben," drong hij aan. Maar zij schudde baar hoofd. Vcor het eerst herinnerde zij zich, dat haar vader Mark Lendridge had beloofd hem tot com pagnon te maken, en die belofte moest na tuurlijk nagekomen worden. Den volgenden morgen ging zij voor het eerst weer na den dood van haar vader naar de fabriek. Mark h-ad een kort deel nemend briefje geschreven en was bij Ce begrafenis tegenwoordig geweest, maar zij hadden ©ÜkaSr nog niet gesproken. „Het spijt mij zoo," zei hij zenuwachtig, toen zij het priva-atksmloor binnentrad. Betty knikte tot dankzij kon op dat oogcnblik niet spreken. Er waren tranen in haar oogen, toen zij bij de tafel plaats nam maar zij veegde ode weg, want mr. Lendridge mocht d5e eens voor een vrouw van zaken niet gepast vinden. Niet vóórdat hun dagtaak was volbracht, sprak zij tegen hem over het onderwerp, dat haar geheel vervulde. „Het ligt, vind ik, op mijn weg u te zeg gen, dat mijns vaders testament eenige jaren geleden is gemankt. Dit verklaart hot fecfc, dat uw naam er niet in wordt ge noemd," legde zij uit. Hij boog en wachtte, dat zij zou voort gaan. „Hij heeft alles, zonder voorwaarde, aan mij nagelaten. U zal dus bogrijpen, dat ik meer dan verlangend ben al zijn plannen ten uitvoer te brengen. Het was zijn voor nemen u deelgenoot in de zaak te maken. Ik weet eohter niet, weslk deel hij u wilde aanbieden." Zij hield op esn keek hem vragend aan. „Ik evenmin," antwoordde hij dadelijk. „Ik veronderstel, dat hij u tot joogsten compagnon heeft willen maken," ging zij voort „Hij zou mij zeker niet de helft aange boden hebben en ik zou dat- aanbod ook ndet aangenomen hebben." „Ik heb er over nagedacht en ik ben ge negen u een derde deel in „Churstons" aan te bieden." „Dat is heel edelmoedig van u, mis3 Ghurston. Maar mag ik u iets vragen?" „Ja." „Zou u dit aanbod hebben gedaan, als u zidh niet gebonden rckendie door hetgeen uw vader 'had gezegd?" „Neen," hernam zij, volgens een oogen- blikkelijke ingeving sprekendmaar haar antwoord berouwde haar dadelijk. „Bat had ik wel gedacht. Ik ben u zeer erkentelijk, maar ik kan uw aanbod niet aannemen." Beiden waren opgestaan en keken elkaar een oogenblik aan. „Dus u wilt mij in den steek laten?" vroeg zij onstuimig. „Volstrekt- niet. Ik ben bereid a-ls admi nistrateur te blijven en twijfel niet of wij zullen een schikking kunnen treffen, die voor beide partijen aannemelijk is. Mark was verbaasd over hetgeen hij had gezegd. Een paar oogenblikken van te vo ren had hij geen plan gehad bij de „Chur stons" te blijven. Zijn idee was geweest baar te zeggen, dat hij wilde blijven totdat zij een ge-schikten adm-inistpatour had ge vonden. En nu had hij er in toegestemd zijn work als bedrijfsleider voort te zetten. „Altijd namelijk als u mij als bedrijfs leider wensöht te houden," zei hij haastig. „Ik ben overtuigd, dat ik geen bekwamer zou kunnen vinden," antwoordde zij en keek hem glimlachend aan. Zij was opgelucht door zijn besluit cn voelde zich prettig gestemd. „Nu rest nog altijd het compagnon schap," zei zij bedlaard. „Wij moeten er nooit aan denken samen als tweespan te loopén," zei hij, zonder er bij te denken. En beiden bloosden, toen hun de dub bele beteekenis van die woorden te bin nen schoot. „Ik begrijp het zoo, dat u die werkgever is en dat ik uw ondergeschikte ben. Ik wil u zooveel mogelijk trachten te eerbiedi gen; maar ik moet u waarschuwen, dat- ik er ook eigen -opinies op na- houd en een heftig temperament," voegde hij er lachend bij. „Dank u voor die waarschuwing. Ik vrees, dat ik ook wel eens wat te haastig ben, mr. Lendridge. Maar toch hoop ik, dat wij samen prettig zuilen werken en den bloei van „Churstons" zullen bevor- deren. Ik "weet, dat de belangen der firma u tea* hairte gaan. Nogmaals bedankt. Goe den avond." Zij stak haar hand uit, die hij op onhan dige manier aannam. ..Goeden avond," mompelde hij. Toen zij weggegaan was, 6choot het bloed hem naar het gezicht en verweet hij zichzelf zijn haastigheid, zooals hij hjt noemde. Thuis gekomen, ging hij regel recht naar zijn moeder en vartolde haar wat hij gedaan had. „Er bestond voor jou geen reden, dat compagnonschap niot aan to nemen," zei zij bedaard. „Ik kon het eenvoudig nietdat ie alles. Ik kan 't niet begrijpen, waarom ik niet tegen haa.r zei, dat ik zoo spoedig mo gelijk wenschte uit te knijpen." „Weuschto je dat?" vroeg zij glim lachend. „Ja." hernam hij uitdagend. „Denk nog eens na. zoon van mij." „Ik heb er een hekel aan met een vrou^ te werken." „Waarom blijf je dan?" hield zij vol. „Ik weet het niet. Zeker, omdat ik een dwaas ben 't Zal wel zijn, omdat ik aan den vooruitgang van „Churstons" heb meegewerkt cm belang stel in de zaak. Ik zou niet gaarne zien, dat die ten onder ging. Zij kon wel een schurk tot admini- e tra tour gekregen hebben." „Ah. zoo," merkte mrs. Lendridge op, maar glimlachte nog steeds. HOOFDSTUK XII. Een maand verstreek en Betty en Mark werkten samen in de fabriek. De tweede proefneming van den nieuwen motor had plaats en ditmaal met veel sueces maar ei was nog geen bestelling van de Lucht' vaart-Vereeiiiging gekomen. Jan eb Forbes bevond zieh nog altijd op „The Court" en studeerde hard vcor haar examen. Zij liad vriendschap gesloten met mrs. Lendridge en bouooht haar dikwijls in haar villa. Betty merkte op, dat rij daar meestal 's Zaterdagsmiddags heenging, doch slechts eens ainspeelde zij op dol feit. (Wcsrdt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 5