SPORT. gemaakt, dat de buitengemeenten hetzelfde ta rief betaalden aJs de ingezetenen van Leiden. Dit is onjuist, de gasprijs is hier hooger. Waar dit in den Leidschen Raad niet bekend schijnt te zijn, zou spr. het op prijs stellen, indien B. en W. dit meo wilden deelen. Mogelijk was dit van invloed geweest op de bepaling van den gasprijs. De heer J. Schoneveld vraagt of hel contract met de Gasfabriek niet verbiedt, dat het gas op te hoogen prijs wordt gehouden, opdat daar door de buitengemeenten bijdragen tot een te hoog winstcijfer. 2. Wijziging gemeenschappelijke regeling Keu ringsdienst. Deze wijziging betreft in hoofdzaak de aanstelling van een vasten knecht. Wordt goedgekeurd. 3. Verordening keuringsdienst Do heer J. Schoneveld vraagt eonige inlicK- tingon naar aanleiding van artt. 7 en 9, welko door den voorz. worden beantwoord. Wordt onveranderd goedgekeurd. ■4. Verordening heffing en invordering keur loon. Wordt onveranderd goedgekeurd. 5. Wijziging en af- en overschrijving begroo ting 1921. B. en W. stellen voor eenige af- en over schrijvingen tot een totaal bedrag van f 16115,86 Dr. Jonker merkt op, dat een dergelijk voor stel reeds eerder is gedaan, en toen niet is toegestaan. Spr. vraagt of sindsdien verande ring in den toestand is gekomen. Anders ver keert do Raad in hetzelfde geval als toen, waar bij werd besloten eerst af te wachten het beroep hij de Kroon. De voorz. deelt mode, dat toen besloten is dit punt aan te houden. Men komt echter in een lastig parket, daar aan den eenen kant God. St. op inzending van de begrooting aandringen, terwijl aan den anderen kant de raad onwillig je toe te geven. Do voorz. heeft den raad ingewonnen van den- gryfjfior van den Raad van State en van dan raadsman van den gemeenteraad, die b ed icten van oordeel, waren, dat deze af- en over schrijvingen geen invloed uit kunnen oefenen iop het beroep bij den Kroon. Dr. Jonker verwachtte wel spoedig een uit spraak op het beroep, wat echter de voorz. niet zéker kan zeggen, 't Kon nog wel maanden klunen De heer S. Sohoneveld trekt het ontvangen advies niet in twijfel, maar meent, dat de Raad darurnaa moeilijk gevolg kan geven. De raming van den is nu eigenlijk vervallen, en (daarom zijn in u*, -rviaats gesteld de bedragen aangegeven door Ged. -m j)^ hierop af- en overschrijving too te staatv - ,1ll3 d<J Raad r"°i)e heer J. Schoneveld doet als oplossing aao de hand de af-en overschrijving toe te Btaan voor die posten, die niet in het geding jnefc Ged. St. zijn betrokken. Do heer S. Schoneveld merkt nog op, wat betreft inzending van de begroeting, dat dit ziet op de begrooting 1922. Nooit is de be doeling van den Raad geweest die te laten liggen tot Juli of Augustus. Die is .uitgesteld omdat men een spoedige fuitópraak op het beroep verwachtte. Dat dit zoo lang duurt, is niet de schuld van den Baad, maar van Ged. St. De Raad wil echter B. en W. niet in on gelegenheid brengen en daarom moest deze. ibegrooting, nu het beroep zoo lang duurt, onverwijld ter liand genomen worden. Spr. stelt voor, de af- en overschrijving toe te staan, behalve voor de posten vallen de onder art. 205, en aan den raadsman van den Raad te vragen welke posten daaron der vallen, omdat enkele posten dubieus frijn. De heer W^ L. v. d. Gugten is er voor, heelemaal geen af- en overschrijving toe te staan, daar zooals reeds opgemerkt is, de Raad vrtf uit gaat en de schuld berust bij de hooge heeren in Den Haag. Besloten wordt volgens het voorstel Van den heer S. Schoneveld te handelen, terwijl deze zich bereidt verklaarde, met Wethou der v. Iterson de zaak met den raadsman van den Raad te gaan bespreken. De heer S. Schoneveld merkt nog op, dat .vele posten belangrijk zjjn overschreden, soms wel met duizende guldens. Spr. weet wel, dat niet altijd naar raming uit te ko men is, maar in 't oog loo'pend is het, dat enkele posten, o.a. bind- en drukwerk, docr den Raad 'f200 lager geraamd, met het zelfde bedrag overschreden worden. Spr. vraagt of in de raming nog iets bindends fel "Naar zijn meening' zéker wel, en indien hét geld op is, behooren B. en W. met voor stellen b$ den Raad te komen. Wethouder J. v. Klaveren merkt op, dat 'dikwijls van uit', den Raad aandrang -wordt uitgeoefend, tot liet verrichten van allerlei werkzaamheden, wat dan patuurlijk kosten meebrengt. De heer S. Schoneveld'deelt mede, deze zaken niet to bedoelen, 'daar dan natuurlijk het geld wordt toegestaan. Wegens vergevorderd avonduur wordt be sloten de openbare vergadering thans te sluiten. De heer J. Schoneveld stelt echter voor eerst nog te behandelen punt S der agenda: „Aanvragen Schoolbesturen meerdere uitga, ven leermiddelen." De heer Schoneveld is 'van meening, dat dit een .zaak is buiten den Raad, waarom dezë dan tevens van' de agen da kan worden afgevoerd. Do Voorz. deelt mede, dat van het be stuur van de Juliainaschool is ingekomen een bericht dat voot aanschaffing leermid-, delen noodig was f5365.85, docr den ar chitect maar lukraak op de begrooting ge plaatst voor f3000. Tevens werd voer Let "zelfde doel door de Herv. Koningin .Wil- helmina-school f4790.75. Do Voorz. heeft voorzichtigheidshalve djt ipant op de agenda geplaatst, om mogelijke op- of aanmerkingen later te voorkomen. Do heer S. Schoneveld merkt op, dat toem jleze aanvraag in eerste instantie in den ;Raad kwam, door den Voorz. werdi opge merkt, dat de Raad alleen maar de géiden had toe te staan, wat; toen ook gebeurd is, 'terwijl de regeling van de 'onderdeelen ge schiedde door B. en W. in overleg met het Schoolbestuur. De onderwijswet geeft B. en W. bevoegdheid buiten den Raad om, en daarom meent spr. hoort dit eek niet in den Raad thuis.' Spr. maakt zich bovendien sterk •dat B. en W'. voor eveintueelë aanvallen wel gewapend zullen zijn. Spr. stelt voor dit punt van de agenda af te voeren. Hierna gaat de Raad in geheime zitting- ter behandeling reclames H. O. De alhier gehouden bazaar ten bate het Orgelfonds der Ned.-Herv. Kerk, heeft een bate opgebracht van f8lo. Aan de halte „Wissel" alhier is door de Trammaatschappij thans een zoodanige afsluiting aangebracht, dat wagens en rij wielen daar niet meer passeeren kunnen. Men zal thans zijn weg moeten nemen langs Tramstraat en Heerenweg. SASSENHEIM. Gemeenteraad. Voorzitterde burgemeester. Aanwezig: alle leden. D© Voorzitter deelde mede, dan 23 Juni kasopneming is geweest. Boeken en kas war=n in de beste orde. Omtrent de waterleiding, werd meege deeld, dat wij van Noordwijk geen water kunnen betrekken, omdat die gemeente geen voldoende water heeft. Van Hillegom kon dit, in combinatie met Lisse, wel. Daar kunnen we water krijgen tegen den koslr prijs. De Voorzitter deelde hierna mede, dat op 26 Juni de Julianalaan aan de gemeente is overgedragen en dat de gasmeter zal' worden vernieuwd, wat f1475 zal kosten. Da gasprijs zal, te beginnen met 1 Mei, per kub. M. met 1 cent worden verlaagd. Op voorstel van B. en W. zal naast het transformatorhuisje een werkplaatsje wor den gebouwd, ten gerieve van het eleo- trisch bedrijf. Door den Raad werd bepaald, dat gedu rende de maand Juli twee weken landbouw- verlof kan worden verleend, wat in over eenstemming is met de gewijzigde Leer plichtwet. Na herstemming werd met 4 tegen 3 stemmen het sluitingsuur -der café's be paald op 11 uur^gedurende den zomertijd, alleen Zaterdags. Vóór stemden de heeren Roest, Bader, Speelman en Van der Geest. De rekening 1921 van de Gezondheids commissie sluit met een batig slot van f267.79. Op de begrooting 1923 komt Sas- senheim voor met een bedrag van f 122,23Va Op voorstel van B. en W. werd besloten tot aanscbaffing van drie Minimaxen, tegen f36 het stuk. Eén zal worden geplaatst in het Raadhuis, één bij bakker Kroon, en één b\j bakker Hooijmans. discussiö wep6 bepaald als „Magirus" van de firma tïeêsink to Weesp, voor f 4750. De Raad ging accoord met het voorstel van B. en W., om een strookje grond, eer tijds bij het wandelpad getrokken, te koo- pen van de firma Kruijff, gelegen tegen over „Casa" en de Gereformeerde Kerk, tegen f 1 plus overdrachtkosten. Comptabiliteit betreffende eenige af- en overschrijvingen, dienst 1921, werd goed gekeurd. Op voorstel van B. en WL werd besloten de dekking van het tekort der Woningbouw vereniging niet te voteeren, voor het Bijk heeft bepaald, hoeveel dit zal bijdragen. Hierna besloot de Raad een gemeen schappelijke regeling over de vleeschkeu- ring aan te gaan met de gemeenten Lisse, Voorhout en Noordwij^erhout. De centrale leiding zal' komen te Lisse. Ontheffing zal worden gevraagd van de keuring voor buis slachting. Aan de besturen der verschillende bij zondere scholen werd een voorschot ver leend op de exploitatiekosten. Behalve de schoolgelden verleende de Raad voorloo- pig 30 pCt. van de kosten. Deze bedreigen voor do school met den Bijbel f2000, voor de R.-K. Jongensschool f2000, vcor de R.-R. Meisjesschool f 1800 en voer de De Visserschool f 400. Dit betreft alleen het lager onderwijs. Wanneer gevraagd wordt voor het uitgebreid onderwijs zal dit ook worden verleend. Aan den huurder Ruijgrok, van een per ceel gemeentegrond, werd vergunning ver leend do huur over te dragen aan J. v. d. Meij Azn. Op het verzoek van de huurders Spek, Nicola en Wesseling, om een premie te ontvangen voor het niet scheuren van wei land, werd afwijzend beschikt, omdat ze -het land onder andere condities hebben -gehuurd. Het werd beschouwd, dat de aan vragers trachten een voordeeltje er uit te slaan. Met twee stemmen tegen, die van de heeren Speelman en Van Zonneveld, werd besloten de huize „Rusthoff" af te bre ken. Omtrent de opmerking van Ged. St. over de woning van den Burgemeestei' waar de Raad de aftrek had bepaald op f 750 en Ged. Sfc. dit willen bepalen op f 525, ging do Raad niet in. Tegen stemden de hee ren Warnaar, Bader, Speelman, Lekker- kerker en Van Zonneveld. Uitgemaakt, door stemmen, werd, dat de. woinng van ,de.n burgomeester rjictv wordt beschouwd als ambtswoning. De heër Roest bleef buiten stemming. De heer v.. d. Geest stemde voor. Weer werd een commissie naar Den Haag benoemd, om dé zaak nog eens bij Ged. St; te bepleiten.Dit zijn de heeren War naar, Speelman én v. d. Geest. fêrnile Bruin zal eindelijk het spuiten huisje^ verlaten en haar intrek nemén in een huisje van het z.g. Amerika. Geklaagd we rei "o ver het werken van de machine in de maalderij van den. heer Niekerk. B. en W. zullen de zaak onderzoeken. De heer Speelman vestigde de aandacht op de toegangen naar het trottoir. Hier mee zal rekening worden gehouden, even als met de toegang van de oude Haven. Hierna sluiting. Een jongen wkam, doordat hij het etuux kwijt raakte, met zijn fiets to water. Hij. kon er zelf weer uitkrabbelen. Zijn rijwiel werd later ópgevisokt. Een. motorrijder kwann op den hoek van de Tcylingcnlaan in botsing met een' wielrijder, 't Achterwiel van de fiets word Ln elkaar ge drukt. Na een kleine woordenwisseling beloofde dc motorrijder schadevergoeding. Dc melkprijs is gebracht van 13 op 14 ct. VOORSCHOTEN. De heer V. alhier, had het ongeluk, toen hij met een moter rijwiel op de Voorstraat reed, tegen een bcom aan te rijden, waardocr hrj kwam te vallen. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Wonder boven wonder had bij geen ernstige kwetsuren. De collecte voor de Gustaaf-Adolf- vereeniging gehouden in de Ned.-Herv. Kerk, heeft opgebracht f25.21. De melkprijs is door de melkslijters met 2 centen per Liter verhoogd en be draagt thans 14 cent per liter. Burg. .Stand. Geboren: Cor nelia Margaretha Maria, D. van Th. J. van der Klauw- en G. M. Oortmeyer. Gemeenteraad. Voorzitter burgemeester Vernède. Afwezig met kennisgeving de heeren J. Braggaar en W. 1. Riethoven. Bij dc opening der openbare vergadering verzoekt de voorzitter den heer J. F. de Kleermaeker, het nieuwe lid, den heer D. J. van Cuilenborg, binnen te brengen. Na dat alle leden zich van hun zitplaatsen hebben verheven, legt de heer D. J. van Cuilenborg, in handen van den voorzitter de bij de wet vereisolrto eeden af, waarna hij door den Voorzitter wordt gelulcge- wenscht. De notulen van de vorige vergadering worden zonder op- of aanmerkingen vast gesteld. 1. Ingekomen stukken. Voor kennisge ving wordt aangenomen een proces-ver baal van kasopname van den gemeente ontvanger. In kas was f 11,319.591. In handen van B. en W. wordt gesteld om nader in overweging te nemen een adres van de Kon. Ned. Automobielclub, Motorwielrijdersvereeniging en Motorrij- dersbond in Nederland. In dit adres wordt betoogd, dat het vaststellen van een maxi mum-snelheid voor motorrijtuigen, het toe risme ten zeerste en onnoodig belemmert, weshalve zij in overweging goven niet tot een dergelijke verordening over te gaan en indien dit wei geschiedt de maximum snelheid te bepalen op 25 K.M. per uur, zijnde een snelheid in overeenstemming met andere middelen van vervoer. Een verslag van den Keuringsdienst van waren te Leiden, benevens een toelichting, tlpfvih. vermeld staat, dat alléén over dit volgeud7a^^P-i£22 .ho°B zij°' een De heer Eggink is van meening, een contract bestaat. Do Voorzitter beantwoordt deze vraag en zegt o.m., dat intusschen de Warenwet in werking is getreden en hierdoor de contracten zijn vervallen. Ook voor onze gemeente was de bijdrage hoog. De heer Mens vraagt of gedurende dit tijdvak de warenwet reeds in werking was. Hij krijgt tevens den indruk, dat verbon den zijn aan een' stad, nogal wat. hoogere kosten meebrengt. Wij hebben hier weer een klein staaltje er van. Nadat ook do heer Mens is beantwoord, wordt, dit ver slag voor kennisgeving aangenomen. Het bestuur van de Naaischool betuigt zijn dank voor de verleende subsidie. Wordt voor kennisgeving aangenomen, evenzoo een rapport betreffende de ba lans van de Gasfabriek en Waterleiding, en enkele missives van Ged. Staten, waar hij worden teruggezonden goedgekeurde raadsbesluiten. Bij het Raadsbesluit inzake aangaan kasgeldleening, is de opmerking gevoegd, dat niet te lang gewacht moet worden met het aangaan van een definitieve geldl ce lling. Missive van de Maatschappij tot Exploi tatie van Tramwegen, vermeldende, dat de Achterstraat zal worden hersteld, bij de Plantage een hek geplaatst en herstel lingen zullen plaats hebben. Deze zijn in tusschen geschied. Missive van Ged. Staten, vermeldende, dat de gemeente Voorschoten voor ver goeding van onderwijs moet ontvangen f 13,155, heeft ontvangen ff 12,800, dus nog te goed heeft f 615. Missive van Ged. Staten met de vergun, ning tot het aanleggen van een electrische spoor. Met de bezwaren van Voorschoten is rekening gehouden men moet zorg dragen voor goede afwatering. De Voorzitter merkt nog op, dat wan neer er toestanden ontstaan, die minder gewenscht zijn, het gemeentebestuur zich kan wenden tot den hoofd-ingenieur van Provincialen "Waterstaat. Een reclame van J. A. de Groot en S. Adolfs inzake hoofdelijken omslag gaan naar B. en W. voor prae-advies. Ten slotte wordt voor kennisgeving aan genomen een rapport van het Centraal Bureau voor Verificatie en Finaneieele Adviezen betreffende de controle van de Voorsehotensche Bouwvereeniging. Daarna leest de Voorzitter een adres voor namens J. Hakker, C. Kooyman, P. v. d. Burg, waarin staat, dat zij als wèrk- loozen in gemeentedienst zijn en f 22.50 loon ontvangen, terwijl in de land- en tuinbouwbedrijven ter plaatse dés zomers 'f^7 ';.en 's wipté^s f 25_ loon wordt genoten en ^osse werklieden worden betaald met f 0.76 per uur, reden waarom zij méér Icon vragen en. uitbetaling van Hemel vaartsdag _en 2den Pinksterdag. B. en W. hebben nagegaan wat aan deze werkloozen.wordt uitbetaald. Dit bedraagt f 0.45 per uur, evenals In (Jo land- en tuin bouwbedrijven, waarop voorgesteld wordt afwijzend te beschikken. De heer Mens kan zich met dien gedach- tengang vereenigen, behalve wat betreft het a niet-uitbetalen van de beide Zonda gen. Overal worden'die dagen* doorbetaald, dus moet dit ook voor hen gelden. De Voorzitter acht dit mogelijk waar looncontracten zijn, anders niet. De heer Eggink zegt, dat de lezing niet- juist is. In plaats van f27 en f 25 moet dit zijn f 25 en f 24. En men krijgt b.v. uit Katwijk en Rijnsburg voor grondwerk vele aanbiedingen voor f2-l per week. Ook wordt alléén aan vast personeel de Zon dagen uitbetaald, maar geenszins aan losse werklieden. Ik heb mij, aldus spre ker, over dit adres verwonderd. Zij zijn boven land- en tuinbouwarbeiders. Onze gemeente geeft zelfs meer dan Leiden. De uitkeering bedraagt daar f 18. De loonen zijn zakkende en spr. moet ook waarschu wen voor deze looneii, want- het zal spoe dig te hoog zijn. Hij kan zich volkomen met het standpunt van B. en W. veree nigen. De heer Mens voert nogmaals het woord en zegt, dat dit een uitzondering is, indien Chr. feestdagen niet betaaldT worden. De beer Eggink betoogt-, d§| losse arbei ders dit niet hebben, welvéste. .Het is hier werkverschaffing. Het is vVel duur maar de menschen zijn tenminste aan het werk. Door verschillende heeren wordt over deze kwestie nog gediscussieerd. De héér Mens maakt van het tweede punt een voorstel, behelzende de beide dagen, He melvaartsdag en 2den Pinksterdag, uit te betalen. Dit voorstel wordt aangenomen met 5 tegen 4 stemmen t Vóór de heeren J. A. Mens, J. F. de Kleermaeker, L. H. v. Wissen, W. G. Duynisveld en A. Verboom. In verband met de verlaging van den gasprijs door de gemeente Leiden, wordt met ingang van de meteropneming van Mei de gasprijs met één cent per kub. M. verlaagd en zal dus bedragen voor gewoon gebruik f0.15 pert kub. M. en voor munt- gas f 0.16 per kub. M. Door Ged. Stateü is teruggezonden een raadsbesluit inzake verhuur van gemeente- wafer. Nog moet worden vermeld de da tum van ingang van dezen huur. De datum zal nader door B. en W. worden gepaald. Daarna worden enkele besluiten compta biliteit genomen. Aan den heer N. Zaal, te 's-Gra-venhage, wordt vergunning verleend te bouwen met afwijking van de bestaande verordening inzake de rooilijn. Tot commissieleden voor het nazien van dé gemeenterekeningen worden benoemd de heeren C. Eggink, J. A. Mens en W. A. A. J. Baron Schimmelpennink v. d. Oye. AJs dessert een vleeschschoteltje, merkt do Voorzitter op. Het gaat namelijk om hot vaststellen van de verordening inzake de vleesehkeuring, de instructie voor den keuringsveeart-s en de instructie voor de ambtenaren, belast met de herkeuring. Al vorébe hiertoe óver te gaan wordt voor gelezen de brit£ va,n ^en Minister van Arbeid, waarm worttt sowozen öp de wei gerachtige houding van de gemeente. Voor scholen en het recht van den Minister om. bij" de Kroon te verzoeken voor toepassing van art. 23a der Yleesehkéuringswet en zoo noodig deze gemeente to dwingen met andere gemeenten samen te gaan. De Voorzitter zegt, aan het verzoek van den Minister te hebben voldaan en zou nu wil len.' vragen wat clo Raadiuzafco. deze rui- nistiieèelen brief denkt, te doen Hij; -zou den heeren adviséeren bij den Minister te gaan pleiten. De heer Mens deelt een en ander mede van zijn bezoek met den lieer v. Wissen bij Ged. Staten, waarvan hij den indruk kreeg, dat. do zaak bij Ged. Staten er nog niet zoo slecht bijstond. De -inspecteur, die mede aanwezig was, heeft niets gezegd. De Voorzitter waarschuwt den heeren de zaken niet te verwarren. Het betreft het ministrieel schrijven. Daarop moet ge antwoord worden. Hij raadt aan, daar de Raad er anders over denkt, dat de .meer derheid van B. en W., een schrijven te richten aan :minister Aalberse of een audiëntie aan te vragen. De heer Eggink zal gaarne deze zaak bij den Minister bespreken, alleen spijt het hem, dat de Voorzitter er. buiten zal blij ven dat is juist geenszins de bedoeling. Eveneens zou hij het jammer vinden, wan neer hierdoor een afscheiding ontstond tusschen raad en voorzitter. De Voorzitter neemt op zich een schrij ven te zullen opmaken en rekening te houden met de meening van den Raad. Daarna worden, na enkele opmerkiugen van den heer v. Mens, dc conceptverorde ningen vastgesteld en de instructies, en zullen deze tér goedkeuring aan Gèdép. Staten worden aangeboden. Bij de rondvraag verlangt niemand liet woord. WARMOND. Muziek-conccurs. Zaterdag, de laatste dag van het con cours, heeft zicb onderscheiden door bij zonder goed weer en ook door zeer druk bezoek en groote belangstelling. Zeer groot was de belangstelling voor de solisten, waarbij ook interessant \éeik was, wat de jury, bij monde van haar voor zitter^ den heer Dik, uit Leiden, (de beide andere leden waren de heeren Vink en De Rook) verklaarde. Ook de lieer Corn. A. Bonten, uit Lei den, die de solisten op de piano had te begeleiden, leverde verdienstelijk werk en vervulde een zware taak. De uitslagen van dezen lAntpten dag wa ren, de volgende: j 1?q Marschwedstiijd: le afd£*yfihg, verplicht stuk „Camerades" van Befi^lauwer, 1st© prijs met 15 punten, en loLifran de jury, „Excelsior", harmonie Wassenaar, met 39 werkende leden, directeur L. C. Veerman. 2de afdeeling, verplicht stuk „Noorder klank", van Muldermans, 2de prijs met 11 p. „Warmondsch Fanfare", 28 werkende leden, directeur M. Bolder dijk. Concertwedstrijd: 3de afdeeling, fanfare, 3de pr.. met18 punten, „Warmondsch Fanfare", verplicht stuk „Bellatrix" van Calderostuk naar keuze „La Pivoino" van Francois. 1ste afdeeling harmonie 2e prijs met 21 punten „Excelsior", harmonie Wassenaar, verplicht stuk „Lohengrin" van Jos. Kessels stuk naar keuze „Ouverture Joseph de Mehrul", arr, J. Késsels. Solistenwedstrijd, 1ste afd. 1ste prijs mefc '23 p; H. Boogers, Leiden, Clarinet, met een derde gedeelte van het conceït in A dur (Ronde-Allegro) van Mozart; 2de prijs met .3 punten S. Jans, Almelo, piston, mef Fantaisie Varië syir Malbarough, van Langlois2de pr. met 22 punten J. Jans, Almel alhsaxaphoon, met „Fantaisie Va- rië" van H. Escudië. 2de prijs met 21 punten, H. Toes, Helder trombone met „Morceau de Salon" no. 6, van Painparè. 2e prijs met 21 punten, Jacob Rem. Wor- mer, baryton, met Air Varië no. 16 van J. Cbristophe. 2© prijs roet 20 punten, H. du Pon, Lei den, A. Clarinet met. le ged. v. h. concert in A dur (allegro) van- Mozart. 3e prijs 18. punten, G. v. d. Sluis, Ussel- monde, piston met „Nordiische Fantasie- van Hoch. 3e prijs met 16 pun teen B. J. v. Riems dijk, Dordrecht, piston met „Edelweiss van Semmering" van Hoch. 3e prijs met 16 punten, J. Klein, Nieu- wencham, alt-eaxophon met- „Fantasie sur Freischütz" van C. M. Wceber. 3e prijs met 15 punten, H. G. F. Schoen maker, Dordrecht, piston met „Air Varië van Gavinez. Tweede afdeeling2e prijs rnefc 21 pun ten G. ter Wiel, Warmond, tuba met „Morcoau de Salon", van Painparè. 2e prijs met 21 punten, P. N. v. d. Burg, Voorhout, piston met „La Jardinière" van Feremans. 3e prijs mot 18 punten, Majoor, Leiden, met „Moreeau de Salon", van Painparè. 3e prijs met 15 punten, J. B. de Haas, Leiden, trombone met „Auswez" van A. C. Robijn. Eore-wedstrijd concertwedstrijd eere- wedetrijd. le afdeeling „Eensgezindheid", Halfweg, met 25 punten.,, i,: Eereprijs, 3e afdeeling Juliana-Fan fare", Monster, met 25 punten. le prijs, 3e afdeeling, „Onderling genoe gen", Rijpwetering, met 24 punten. Eore-wedstrijd (solisten), le prijs met loi van de Jury, Louis de Vries, Vianen (piston) met 30 punten. Eereprijs H. Boogers, Leiden, C. A, Clarinet, met 29 punten. 2e prijs Arie de Vries, Vianen (pistonj met 21 punten. Na afloop der wedstrijden werd door den lieer Sala een woord van dank gebracht aan. directeuren, muziekgezelschappen, jury en pu bliek voor de medewerking en belangstelling, en een speciaal dankwoord aan den beer Bon ton voor zijn begeleiding en aan den directeur en het muziekgezelschap „St-Caeeilia" tc Scho ten, die' per auto waren gekomen om belangr loos een concert te geven, dat -verdienstelijk gegeven, den avond volmaakte. WarmondsoK Fanfare gaf onder lei-ding van den directeur Boklerdijknogeen nummertpe op hét terrein en oen paar vrool'ijke marschen door bet dorp. IntiL&soKen was steeds foet aantal bezoekers grooter géworden, cn bleef het in drukke feest stemming tot een schitterend vuurwerk het einde aankondigde. Het concours kan dank zij dezen drukken laatsten dag als geslaagd wor den beschouwd. Dank zij do goede regeling werd dé" gï5ccle orde geen oogenblik verstoord. De opbrengst, na aftrek fan kosten, van het concert gteevcn door het Duitsóke Man nenkoor ,,Hoimatklanige" in de stad Rome be droeg ruim f 40, wat als gemeld, voor onder stand, voor een liefdadig doel aan het daarvoor aangewezen adres is afgedragen. Door den lieer Beck ami er, werd op het internationaal concours te 's-Gravenkage met „Bebbi" (zw. merrie) den eersten prijs behaald, „Bebbi" werd gereden door den heer H .Bock •WASSENAAR. - Onze plaatsgénootè' mej. M. van der Velde slaagde Zaterdag bij het examen voor leerares in costuumnaaien'. Door de politie zijn twee jeugdige Belgen aangehouden en op transport ge steld, om te worden uitgeleid. Zonder geld cip zak waren zij bij hun verzorgers uit dsl oorlogsjaren aangeland en vielen deze thans -lastig óm contanten. Zaterdagmiddag had hier een botsing "plaats tusschen eén motorrijder uit Lisse en den wielrijder V. van hier. Beiden kwamen zeer onzacht met de straat in aanraking. D'e wielrijder bekwam slechlsijeenigc ontvellin gen, de motorrrjder echter werd bloedend verwond," zoodat hij zich ei/der geneeskun dige behandeling moest stellen. Burg. Stand. -- Ondertrouwd: 3. A. Jolles 31 j. en A. H. Wouters 23 j. P. h Blom 63 j. en M. Slingerland^ 48 j. Geboren: Theedorus Gr&gorius, Z. v. J. Tolido en M. A. Dofferheft'. -- Geertruida Amia, D. v. L. J. A. Haz^broek en G. Apel doorn. Jacoba Maria, D. v. A. Blcer mendaal en J. van Ankeren. Theodorua Johannes, Z. v. C. J. P. Kuipers en G. G. II. Durave. Hendrik Klaas, Z. v. Ph'. Pehlig en M. Klazema. Overleden: Jacobus van Dijk, wedr. van M. Lodder 83 j. De rijksveldwachter brig. tit. S. Halma,- alhier, is bevorderd tot brigadier met stand plaats Zierikzee. VOETBAL. Be Quick—Blauw Wit 1—2. Zóoals wij al voorspc den, is er te Gro^ ningen met weinig animo gespeeld. Tegen de verwachtingen in is Blauw-Wit er ech ter toch nog in geslaagd de zege te bevech ten, met het gevolg dat...., ja, wat eigenlijk! De zebra's" staan nu in puntental met Go Ahead gelijk, doch hebben een slechter doel gemiddelde, zooals uit volgend staatje blijkt: doelp. gesp. ,gew. gel. verl. v.t. put Go Ahead 6 2 3 1 7 Blauw-Wit 6 3 1 2 7—7 7, N. A. C. 6 3 3 10—10 Be Quick 6 1 2 36—7 4 Volgens het, aan liet begin van dit seizoen

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 6