FIJNSTE 3MELANGE Alpacca met dit merk VERVANGT DE FÜNSTE BOTER R. H. W. LIMONADES Alléén KIEËNIIANDELi J, J, POL LM ANN, OPRUIMING GE CNURSTOBS V// SNIJBOONMOLENS No. 19114 LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 28 Juni. Tweede Blad. Anno 1922. JLRGENS' Fruit Cream-Soda's, Ginger-Ales, Sorbets DANSEN. UIT DE RIJNSTREEK. BRIEVEN UIT BERLIJN, FEUILLETON Jy 9 Vergelijk prijzen en kwaliteit. RECLAME. 3814 tT&S _P*G/ Voor alle inliohtingen: TELEFOON 12 2 2038 is het beste voor den goedkoopslen prijs. 29G5 te voeren, wordt door dszs oververhitte breinen als „landsverraad" beschouwd. Als of op 't oogenblik een andere politiek voor 't Duitscbe rijk mogelijk zou kunnen zijn! De geheele woede van de samenzweerders van rechts, die over een goed ingerichte organisatie beschikken moeten, keerde zich. speciaal tegen den Rijkskanselier dr. Wirt.'i en hun hartstochtelijke haat richtte zicli daarnaast tegen Rathenau, die hen ook als Jood een doom in 't oog was. Voor de anti-semitische Hetze, die tegenwoordig in Duitschland samengaat met de reactie, welke steeds driester den kop op steekt, was de vermoorde minister Rathenau 't doel var. do heftigste lastercampagnes. Tegelij- kert£d moesten wij het hier aanzien, dat de moordenaars van rechts in bijna alle gevallen ontkwamen, en dat, wanneer zij of hun medeplichtigen gevat werden, ver wonderlijk lichte straffen hen toebedeeld werden, 't Spreekt vanzelf, dat deze om standigheid de brutale vermetelheid der sa menzweerders nog aanwakkerde. Ontzet staan wij tegenover de gevolgen van hun daad. Maar nu is het dan ook tijd, dat vastbesloten en zonder pardon ingegrepen wordt, opdat Duitschland eindelijk ophoudt door te gaap voor een land, waar, meer nog dan in Tsaristisch Rusland de terreur regeert. Minister Rathenau is dikwijls genoeg gewaarschuwd. Hij werd met dreigbrieven overstelpt. Zijn vrienden vermoedden, dat misdadige plannen tegen hem gesmeed wer den. Zij drongen er op aan. dat hij be schermingsmaatregelen zou treffen en zich zou doen bewaken. Rathenau heeft deze raadgevingen in den wind geslagen. Hij kon zich niet indenken, dat men hem, die zich met al zijn krachten en naar zijn beste weten en geweten in dienst van land en volk gesteld had, naar 't leven zou staan. En zijn vrije geest versmaadde' het voor zijn eigen persoon politie-bewaking te aan vaarden. Waait het is een van onze fijnzinnigs te en beteekenisvolsfce koppen, die met hem uit ons leven verdwenen is. Walter Rathe nau was geen beroepspoliticus, maar een man, die naar voren getreden was uit een loven van drukken arbeid en philosophische studiën. Zijn vader Emil Rathenau, de stick ter eh leider der Allgem. Elektrizitats Ge- söllschaft te Berlijn behoorde tot de schep pende krachten van onze grootindustrie; een geniale persoonlijkheid van hoogen rang, een leider der Duitsche industrie. Zijn zoon was niet slechts zijn opvolger, die zich onvermoeid op de gebaande, we gen voorwaarts bewoog; Walter Rathenau heeft in letterlijken zin het woord van Goethe bewaarheid: „Was du ererbt von deinen Vatem ha-st erwirb es, um es zu besitzen". Hij studeerde eerst mathema tica, physica en chcmi. Elcctrolytische en chemische onderzoekingen, die liem geluk ten, leidden tot de grondvesting van zelf standige industrieën, waarvan hij de leiding nam. kerst op den uitdrukkelijken weDsch van de A. E. G. trad hij in de leiding van de onderneming van zijn vaderdaarbo venuit echter ontwikkelde hij zich tot een bedrijfslefder en organisator van groote n stijl, en een philosophisch schrijver, die de vraagstukken van dezen tijd diep onder zo Een lange reeks van boekwerken, die ook als „verzamelde geschriften" verschenen zijn in 5 deelen, doen de buitengewone in- tellectueele beteekenis van Walter Rathe nau kennen. Als een maatschappelijk criti cus, /zooals wij er weinige of geen anderen bezitten, deed hij zich kennen in dc werken ,,Zur Kritiek der Zeit" en „Von kommen den Dingen". Hij stelde daarin de vraag: „Hoe is het wereldgeschiedkudig karakter van ons tijdperk te verklaren?" En li ij ant woordde: „Eenerzijds door de buitengewone ontwikkeling der techniek, anderzijds door de geweldige aanwas der bevolking, waar van het gevolg is de overschaduwing van de heerschende hoogere maatschappelijke klasse door de vroeger overheerschte lage re klasse. Uit deze-elementen werd het we zen van onzen tijd geboren, waarvoor Ra thenau het sedert dien beroemd geworden on overal gebruikte woord gebruikte: de „mechanisierung" de „mechaniseering", die ver over het bedrijfsleven heen, elk terein van openbaar leven, ons gedachten- leven, onze kerken, onze kunst, ons staats bestel, ja, onze geest en ons goheele leven doordrongen heeft. En deze „mechanisee- ring" heeft nu weer gewekt hot verlangen van onzen tijd, dat Rathenau kenschetste als „het verlangen naar zielsbevrijding." In andere geschriften, boeken en politieke opstellen, over Engelands politiek, Duitsch lands innerlijke verhoudingen, over de we reldpolitiek, heeft de thans vermoordde met diep gevoel de noodlottige feiten geteekend, die voor 1914 in het uiterlijk bloeiende Duitschland verborgen lagen, en hij heeft hun gevolgen: de wereldoorlog, de neder laag en de revolutie gruwzaam duidelijk voorspeld. Hij heeft dan in het boek: „De keizer", dat het populairst werd en de grootste verspreiding ha-4, een terugblik ge geven op de periode van Wilhelms bewind, waarin hij in philosophische beschouwing de oorzaken van Duitschlands verval bloot legt. Verder deed hij practisch werk. Zoo- als hij als econoom-politicus in 't begin van den oorlog do Duitsche grondstofvoorzie ning organiseerde van den eersten dag af zag luj-destijds, hij alleen, de ontzaglijke moeilijkheden, die op dit gebied komen zouden zoo heeft hij na de ineenstorting in do geschriften: „Die neue Wirtschaft" en „Die neue Gesellschaft" de grondslagen van het toekomstige Duitschland, een land van arbeid en geestelijke vrijheid, getee kend. De zoon van den grootindustrieel heeft daarbij een wonderbaarlijk juist inzicht aan den dag gelegd in de problemen van onze eeuw, waarbij hij, zonder zich te begeven in de starre theorieën van het oude socia lisme, de moderne oplossing der groote so ciale problemen op het. eerste plan plaatste en met ver vooruitzienden blik een weg aanwees, welke leidt naar 't licht en naar de wedergeboorte van den geest. Zoo heeft. Rathenau, hoewel zelf leider van groote industrieën, ook het vertrouwen veroverd van arbeiderskringen. Met hen zag de ontwikkelde burgerij in dezen man een geboren politiek en geestelijk leider. Hij -vras bovendien een vertegenwoordiger van dc ho-te en fijnzinnïgste Berlijner cui- tureele kringen. Zijn villa in Grünewald, voor welks tuiningang hij heden werd ver moord, is een specimen van fijnen smaak. Hij zelf was eigenlijk haar architect. Zeld zame cn kostbare oude meubels, waarde volle schild'' r ijen, kunstwerken van allerlei aard, het liefst van oud-Berlijnschen oor sprong, sieren het voorname en behaaglijke interieur. Fr zijn weinig raensehen in onze stad, die zoo geestig cn belangwekkend wisten "te converseeren. Zijn rijke en veel zijdige ontwikkeling heeft ook de buiten wereld erkend eai weten te waardeeren. Zijn eenvoudige en toch zoo waardige ma nier van optreden en niet het minst zijn talenkennis maakten hem speciaal geschil met de diplomaten van andere landen over Duitschlands lot te onderhandelen. Hem te vervangen zal ontzaglijk moeilijk, feite lijk onmogelijk zijn. Al deze rijke geestesgaven, al deze op rechte en onzelfzuchtige toewijding aan 't welzijn van het land, dat hij innig liefhad, zijn nu uitgebluscht. Wie het goed met Duitschland meent-, moet- verlangen, dat de moordaanslag, waaraan Walter Rathenau ton offer viel, geboet wordt, en dat Duitsch land in dc toekomst beschermd zal worden tegen het drijven van verblinde menschen, die ons berooven van onze leiders cn het land in 't ongeluk storten. Dr. MAX OSBORN. RECLAME. Het eenigste adres voor grondig onderwijs. Succes verzekerd. De Lceraar, II. J. VAX LEEUWEN Jr. Laiijjcbi'iiy 75 - Tel. 290. 3809 ZENUWHOOFDPIJN. Vooral huismoeders hebben hiermede te kampen, evenals met Zenuwkoorts, Zenuw in de tanden. Freco's Zenuwhoofdpjjnpoe- ders geven U een weldadige kalmte, nemen de koorts en boofdpyn totaal weg, weigert beslist minderwaardige poeders doch Deerat uitsluitend die met den naam „FKECO", per poeder 8 cent, doos a 25 stuk i 1.70, verkrijgbaar b\j Drogist en Apotheek. 3821 RECLAME. ZIE DE ZEER LAGE PRIJZEN IN DE bij B. v. NGORT, Haarl.straat hoek Janvossensteeg. KOOPJES: Hoeden, Overhemden, Petten, enz., Bijzondere aanbieding: Dames Glacé Handschoenen, gekleurd cn zwart h 75 cent 3834 HAZJLRSWOUDE. Wegens het ver trek var. dan heer A. Fortge.is en het aan staand vertrek uit de gemeente van den heer J. Zeldenrust naar Sneek, zijn er vaca tures ontstaan in hat bestuur der „Wilhelm mina-Vereeniging". In de plaats van dan heer Zeldenrust is als 1ste voorzitter benoemd de heer A. Heesterman en als 2de voorzitter de heer «oh. Rietveld. Voorts zijn de functies als volgt verdeeld: 1ste secretaris de heer G. van Meurs, 2de secretaris de heer A. N. van Enter, lsto penningmeester, de heer Joh. de Boer, 2de penningmeester de heer L. 0. van Geest. Nog zijn er drie vaca tures. De algemeene ledenvergadering zaf gehouden worden op 19 Juli a.s. KOUDEKERK. Door de heeron O. 0. Racké, voorz., en M. Kulk, sear., is namens do afd. Leiden van den Ned. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters, navolgend adres aan den Raad dezer ge meente gezonden: „De afdeeling Leiden en Omstreken \an der. Ncderlandschen Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters, domicilie kie zende ten huize van haar Secretaris, den heer M. Kulk, Stationsweg 55 te Leiden, geeft met verschuldigden eerbied te ken nen: dat de verordening op het sluitingsuur der koffiehuizen, in Uw vergadering van 22 December 1921 vastgesteld, tot toestan den leidt, die adressante de vrijheid neemt onder Uw aandacht te brengen; dal immers in de gemeente Hazerswoude, onmiddellijk grenzende aan Uw gemeente, gc-er tapverbod of iets dergelijks bestaat en daarom reeds de verordening Uwer ge meente zeer onbillijk werkt, omdat vele burgers van Koudekerk thans de koffie huizen gaan bezoeken in de' naburige ge meente en de koffiehuishouders te Koude-* kerk, die op zeer zware lasten zitten, daar door groote schade lijden; dat het een hard gelag is voor laatstbé- bjj zulke, die niet uitsluitend koffiehuishou der zijn, het niet al te nauw nemen met eon goede exploitatie van hun bedrijf on niet alles doen wat zij kunnen tot wering) van drankmisbruik, het alleszins gepast raag beaten en van de zgde van adressante ook ondersteuning zal vinden, wanneer tegen dezulken maatregelen worden genomen, maar dat adressante met den meesten klem er bij U Raad op durft aandringen, de schade voor de goede exploitanten niet grooter te maken dan noodig is, opdat zij niet alleen voor hun huisgezin kunnen zor gen, maar ook in staat kunnen zijn de Jiooge belastingen op te brengen; dal adressante gaarne bereid is met de plaatselijke Overheid hieromtrent verder, overleg te plegen, welk overleg in zoo menige gemeente tot zeer toegejuichte re sultaten" heeft geleid." v-vcJutTii, tvaiuroci iiuu iviaiu-eii vuviuy zien gaan om zich te begeven naar con currenten, waarover de vroede vaderen be ter oordeelen dan te Koudekerk net ge-* val is; dat, indien de verordening tón doei beeft het drankmisbruik te weren, adressante on middellijk wil verklaren, dit doel ten zeersto toe te juichen, maar daarnaast er op wil wjjzen, hoe deze verordening dan allen over één kam scheert, de goede zoowel als do slechte exploitanten en het toch niet aan* gaat, noodeloos de goeden met de kwadeoi te doen lijden; dat. wanneer sommige exploitanten, waar- De moord op dr. Rathenau. (Yan onzen Berlijnsehen correspondent). Berlijn, 24 Juni. Re schoten, die hedenmiddag den Duit- geben Rijksminister van Buitenlandsche £ikeo neergeveld hebben, zullen nog lang verklinken. De sluipmoord, die hiermee begaan werd, moet en zaJ de noodlottig- gi€ gevolgen hebben voor de binnenland de verhoudingen in bet rijk en voor Duitschlands buitenlandsohe positie. Wij ójn belaas in de jonge Duitsche republiek gaa dergelijke vervloekte politieke misda den wel bijna gewoon maar een daad cao een dergelijke laagheid, begaan aan eca der beste menschen die 't tegenwoor- <gge Duitschland oveir het geheel bezat-, hebben wij toch nog. niet eerder beleefd'. De geheele stad Berlijn is in ongelooflijke opwinding. In de parlementaire vergade ringen, die juist-bijeen waren toen 't be richt van den moord zich verbreidde ging 5en storm van verontwaardiging op tégen partijen van rechts, die sedert jaar en dag niet. moede werden, dc tegenwoordige Duitsche regeering, en speciaal dr. Rathe nau hevig aan te vallen en op geweten- looze- wijze verdacht te maken. De kran- terwenkoopers, die met extra-edities in de straten verschenen werden omringd door dsoht opdringende menschen kluwende kranten werden hen letterlijk uit de han den gerukt-. Overal zag men groepjes men schen, die in de grootste verontwaardiging hun afschuw over dézen miedaad uitspra ken. Ieder voelt, dat deze verschrikkelijke daad het uitgangspunt kan zijn voor drei gende conflicten, dat de republiek einde lijk al de krachten moet inspannen, om zich te beschermen, als zij op den duur stand vil kunnen houden. Want. er is geen twij fel aan of de moordenaars, dlie- met revol vers en handgranaten den Minister ale wild waarop men jacht maakt doodden, .wilden zich ontdoen van een politieken tegenstander, daar zij tot de kringen van de reactionaire en monarchistische radica len behoorden. Reeds sedert weken word overal gesmoesd en gemompeld, dat er eind Juni „iets gebeuren" zou. Ja, zelfs voor dezen eigen dag, de 24e Juni, die de nationalisten als den dag van de Germaan- eohen „Sonnwend"-feesten als een specia- len feestdag erkennen, is het losbreken van een actie der Duitsche nationale mdsdadi- gersbende, die haar bloedig handwerk met zulk een ontstellende gruwzaamheid voort- zet-, aangekondigd. Of op dien moord nog meerdere acties volgen zullen, of we weer een „Putsch" te wachten hebben, zullen de komende dagen ons leer en. Alles wat in Duitschland. democratisch denkt en voelt, is van zorgen vervuld. Nauwelijks scheen de toeaband bij ons wat rustiger to worden, en de verhoudin gen zich t© consolddeeren, nauwelijks durf de men erkennen, dat in die stemming in 't buitenland een wending ton goede op te merken was, of daar werpt deze ver- oohrikkelijke gebeurtenis ons weer in nieuwe verwarring en onzekerheid. De Duitsche revolutie is door eigen aardige verschijnselen gekenmerkt geweest. Terwijl bij de met geweld gepaard gaande revoluties in andere^ landen de vertegen woordigers van 't oude regime steeds voor hun leven sidderden, zijn deze bij ons door- eengenomen vrijuit gegaan, en daartegen over hebben juist de aanhangers van de revolutie en de nieuwe maatschappij hun inzichten met hun bloed moeten betalen. Een lange reeks van aanhangers der poli tieke iinkerzijde is sedert 1918 door moor denaarshanden uit den weg geruimd. Spoe dig is het een jaar geleden, dat de vroe gere Rijksminister Erzberger op een zor- geloGze wandeling in 't gebergte neerge schoten werd. Nu wordt met de moord op Rathenau de lijst voltooid. Het is een verdwaasde, krankzinnige ge- dachtengang, die bij de reckts-radicafó desperado's heerscht. Het gaat Duitschland momenteel slecht dus zijn, volgens nen, daaraan die lieden schuldig, die op 't oogenblik het land besturen! Elke poging, om een politiek van verzoening met "de andere volkeren, met de vroegere vijanden Roman van PAUL TRENT. Uit het Engelsch, door A. G. (Nadruk verboden.) 4) HOOFDSTUK III. Om halfvijf den volgenden morgen sprong Betty uit haar bed en deed den wekker stilstaan, die haar had wakker ge- maakt. Na een bad, in water, waar de kou af was. kleedde zij zich haastig in een don ker kostuum van dunne wollen stof. Een spiritustoestel bracht water aan de kook en zij zette daarop zeer handig thee. Haar bewegingen waren vaardig en vlug en spoedig was zij klaar. Lenige minuten later zat zij in een kleine auto oh reed zij haastig naar Ferliampton. 't Was -een mooie 1 entemorgen en diep ademhalend vond zij, dat. het toch heerlijk was om to leven. De auto werd in de garage gezet en zij hop langzaam door de werkplaatsen en bleef nu en dan staan, om met de mannen, die zij kende, groeten te wisselen. Haar °ogen dwaalden in 't rond on namen alles °P en hetgeen zij zag sprak van een goede Organisatie. Toen zij de afdeeling voor de proefnemingen had bereikt, draaide zij den kruk der deur om. ..Natuurlijk op slot," zei zij bij zichzelf en klopte hard. A's antwoord keek de chef-monteur Syl- VoSter haar verstoord aam „Wat is er?" vroeg hij barsch. „Ik wensoh binnen to komen," antwoord de zij heel vriendelijk. „Dat kan u niet; ik ben bezig." „Ik ben miss Ohurstooi en ik verlang binnen te komen," herhaalde zij en haar toon had iets gebiedends. „Niemand mag hier binnen komen zon der een geschreven vergunning. „Maar ik ben miss Ghurston." „Ik kan er niets aandoen, miss. Ik heb mijn orders." „Maar die hebben geen betrekking op mij," beweerde zij. „Ik weet zeker, dat mijn vader „Het zijn de orders van rnr. Lendridge eai ik durf die niet veronachtzamen, al was u de koningin ook in eigen persoon." „Heel goed. Het verheugt mij te zien, dat jij de gegeven orders zoo goed weet uit te voeren. Ik zal naar mr. Lendridge gaan." Betty was verergerd, maar toch lag er een glimlach op haar gezicht, toen zij het kantoor bereikte. „Is mr. Lendridge hier?" vroeg zij. Terwijl zij ©prak, trad Lendridlge het kantoor binnen. Zij keek op de klok, het. was kwart over zevenen. „Ik zou gaarne in de afdeeling voor de proefnemingen willen, rnr. Lendridge. Sylvester wil mij er niet binnen laten zon der uw toestemming. Hij begreep niet precies „Sylvester had zijn orders. Bijzonder belangrijke proefnemingen zijn in gang en ik wenseh elke ormoodige stoornis te ver mijden. Maar, natuurlijk, als u er graag binnen wilt „Dat wensch ik en ik zal het prettig vin den, als u mij wilt vergezellen." Mark krabbelde een regel op een sbuk papier. Dit zal u toegang verschaffen. Het spijt mc wel, maar ik kan niet met u meegaan, ik heb werk „Ik begrijp het U vindt het, denk ik, noodig den verloren tijd in te halen," antwoordde zij vriendlelijk en weer keek zij op de klok. Mark was op het punt te zeggen, dat hij niet pas gekomen was, maar sinds zes uur aan hot werk was geweest. Hij hield riók echter in waarom zou hij dit meisje re kenschap van zijn handelingen geven? Hij ging met zijn werk voort, dooh een half uur later vond hij het noodJig Sylvester iets te vragen. Toen hij de deur met zijn loop er opende, had hij vergeten, dat Betty er was, en het verbaasde hem den chef-monteur door middel van potlood en papier in gesprek met haar te vinden. Zij waren, daarin zóó verdiept, dat geen van beiden zijn tegen woordigiheid bemerkte het geraas van den motor verminderde langzamerhand. „Ja, dat is zeker een groote verbete ring," hooide hij Betty zeggen, en rij ging daarop voort met vragen to doen, die van een verrassende technische kennis blijk gaven. Een grimmig lachje vertoond)© zioh op rijn gericht, toeai hij hem kwam storen. „Sylvester, waar zijn de laatste blauwe ontwerpen?" vroeg hij scherp. „In mijn lessenaar, sir," antwoordde Sylvester en wendde zich toen weer tot Betty, die Lendridge volkomen, ignoreerde. Mark nam de ontwerpen er uit en wilde ze in oogenschouw nemen, doch betrapte er zich op, dat hij naar het gesprek der anderen luisterde. Ja, het meisje gaf blijk 1 gaats 2 gaat, jj f 150. 12.-. 3841 grondige kennis te bezitten, en dat ver baasde hem ten zeerste. Het was maar te hopen, dlat zij geen lastpost zou worden door veel tijd in de werkplaatsen door te brengen. Zij zou hem maar hinderen en hij zou genoodzaakt wezen beleefd te zijn tegen de dochter van zijn werkgever. Daar zij een vrouw was, bestond) zij niet voor hem en Betty kwam spoedig achtei dezen staat van zaken. Tot dusver had rij de groenste moeite gehad de attenties van mannen te ontgaan en dit was nu wel een verandering. Zij keerde zich nu naar Mark en vroeg hem „Is dit do beste motor van do markt?" „Ik vraag u wel excuus," zei hij bedaard en keek van het ontwerp op. Zij herhaalde haar vraag op denzelf den toon. „Dat hoop ik. Maar dit as een tijd van voortdurende verbetering. Ik weet niet, dat er een is, die rich met den—nieuwen Oburstom kan meten." „Hij is zeker do beste, dien ik ooit heb gezien. De nieuwe „Avoco" komt. hem het meest nabij," antwoordde zij gedecideerd. „Heeft u den nieuwen „Avoco" gezien?" „Ja, terwijl er proeven mee werden ge nomen. Mr. Slotman is een vriend van mij. „Ik heb nog niets van het resultaat van die proefnemingen gehoord," zei Mark gretig. „Ik evenmin, ten minste niet de bijzon derheden. Maar u kan er van op aan, dat hij niet zoo goed is als de onze. Dit is een verrassing voor mij geweest." ,,U schijnt iets van aeroplanes af te we ten," zei hij beleefd. „Ik héb er verscheiden jaren mijn stu die van gemaakt." Hij keek haar vol nieuwsgierigheid aan. „De winnaar van den „Wright"-prijs was een „E. Ghurston." „Ik heb inderdaad naar den „Wright'— prijs meegedongenmaar ik wist niet, dat het resultaat daarvan was gepubli ceerd, zei ze met een glimlach. „Het stond gisteren dn de „Flight." Do naam trok mijn attentie. Maar ik had be grepen, dat u literatuur en geschieden!» studeerde. „Dat dacht mijn vader ook, maar ik heb in de luchtvaartkunde gestudeerd. Dat leek mij interessanter." „U heeft het ongetwijfeld een aardig amusement gevonden. Uw kennis zal u in staat stellen zaken, dc vliegkunst betref fend, grondiger met uw vader te bespre ken." „Dank u maar ik houd niet veel van dat bepraten. Ik prefereer de prac- tischc zijde der zaak maar nu moet ik maken, dat ik wegkom. Vader vindt het vervelend, als ik te laat aan het ontbot verschijn. Dank je wel, Sylvester. Je hebt heel veel geduid getoond. Goeden morgen. Zij knikte den workman toe en liet hem alleen. „Zij is bijdehand, die miss Oliurston," zei Slyverter bewonderend. „Waartoe ko men vrouwen tegenwoordig niet al Zij be nam mij letterlijk den adem, toen zij be gon te spreken. Zij zou jaren in do zaak hebben kunnen geweest rijn. Er is iets van den patroon in het jonge juffertje." „Het is geen werk voor een vrouuw," antwoordde Mark lakoniek. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 5