No. 19112 LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 26 Juni. Tweede Blad. Anno 1922. Ontwerp-Wachtgeldregeling voor de Burgerlijke Rijksambtenaren, FEUILLETON DE OHUÜSYOÜS SPORT. Tel." vermeldt "een door de Regee- png voorgestelde Wachtgeldregeling voor de Burgerlijke Rijksambtenaren. Artikel 1. Aan een burger-Rijksambte- jiaar in vasten dienst, wien eervol ontslag Lrordt verleend wegens opheffing zijner be trekking of wegens verandering in de in- richting van het dienstvak, waarbij hij .jerkzaam is, en waardoor zijn werkzaam heden overbodig zijn geworden, wordt met jjtgang von don dag van ontslag, voor zoo- r hij alsdan niet uit anderen hoofde in de termen valt om pensioen te genieten, tea laste van 's Rijks schatkist een wacht geld toegekend op den voet der bepalin gen van dit besluit. Ren zoodanig wachtgeld kan ook worden toegekend aan den Burgerlijken Rijksamb tenaar, die ontslag vraagt, nadat het voor nemen hem is medegedeeld om zijn betrek king op te heffen of de inrichting van zijn dienstvak zoodanig te veranderen dat zijn werkzaamheden overbodig zijn geworden. Onder burgerlijke Rijksambtenaren ver staat dit besluit hen, wier bezoldiging wordt betaald uit 's Rijles schatkist en ge regeld blijkt, bezoldigingsbesluit burger lijke Rijksambtenaren 1920 (Staatsblad No. 37), alsmede ambtenaren bij de Iand- bouw-hoogeschooi cn de veeartseriijkim- dige school, voor zoover ten aanzien van de in dit lid bedoelde personen de toeken ning van wachtgeld niet bij de wet is of iwoixli geregeld. In vasten dienst worden mede geacht te zijn de ambtonaren, die krachtens wet of algemeenen maatregel van bestuur voor een bepaalden tijd zijn aangesteld, doch els regel zullen worden herbenoemd. Artikel 2. Met betrekking tot den duur van bet wachtgeld en het bedrag daarvan worden de burgerlijke Rijksambtenaren onderscheiden in a. hen, die een ambt bekleed en, hetwelk een hoofdbetrekking vormt, en uit hoofde van den aard hunner werkzaamheid rede lijkerwijze geacht woeten worden een ge lijkwaardige positie anders dan in open baren dienst niet binnen een redelijken termijn te kunnen verkrijgen b. de overigen. Artikel 3. Aan een burgerlijk Rijks ambtenaar, als bedoeld in artikel 2 onder wordt het genot van wachtgeld toege kend gedurende een tijdvak, gelijk aan zijn diensttijd, ten bedrage van: a. indien hij ten tijde van het ontslag kostwinner is van een gezin, gedurende de eerste drie maanden de laatstelijk genoten wedde on daarna 70 ten honderd daarvan b. in de overige gevallen, gedurende de eerste drie maanden de laatstelijk door hem genoten wedde en daarna 60 ten hon derd daarvan. Aan een burgerlijk. Rijksambtenaar, als bedoeld in artikel 2 onder b. wordt hot genot van wachtgeld toegekend gedurende drie maanden, vermeerderd voor hem, dio ten tijde van heb ontslag kostwinner van een gezin was, met een maancll voor elk jaar door hem volbrachten diensttijd, tot een maximum van in totaal een ja-ar. Het wachtgeld voor de in dezen bedoelde amb tenaren bedraagt gedurende de eerste drie maanden het bedrag van de laatstelijk door den betrokkene genoten wedde en daarna 70 ton honderd daarvanv In buitengewone gevallen kan het wacht geld tot een bedrag van ten hoogste 70 ten honderd van het laatstelijk genoten wacht geld voor een bepaalden tijd na heb ver strijken der vorenomsehrevcn termijnen worden voortgezet. Artikel 4. Onde-r diensttijd wordt voor de toepassing van dit besluit ver staan de aan het ontslag voorafgaande tijd dio in aanmerking komt voor pensioen, met dien verstande echter, dat: a. diensttijd, voor het bereiken van den vollen leeftijd van 18 jaar vervuld, buiten aanmerking blijft b. diensttijd in een nevenbetrekking slechts in aanmerking komt, indien heb wachtgeld uit hoofde van ontslag uit die betrekking wordt toege kend; c. indien de diensttijd wegens ver leend ontslag onderbroken is geweest, de tijd vóór de onderbreking slechts mede- telt, indien de onderbreking minder dan een jaar heeft geduurd; e allo diensttijd slcohts eenmaal wordt mecïegefceld. Artikel 5. Onder laatstelijk genoten wedde, wordt verstaan voor de toepassing van. dit besluit, behoudens het bepaalde in de volgende leden, de bezoldiging, die in de verlaten betrekking op den dag voor het ontslag werd genoten, met inbegrip eventueel van de toelagen, bedoeld in de artikelen 19 en 31 van het bezoldigings besluit burgerlijke Rijksambtenaren 1920 (Staatsblad 37) en van zoodanige andere toelagen, als bij de berekening aan den pensioengrondslag in aanmerking komen, vermeerderd voorts eventueel met de tij delijke kindertoelage, bedoeld in artikel 20 van dat besluit, die door den betrokkene zo-u zijn genoten, ind-ien hij op de even- bedoelde bezoldiging in dienst ware geble ven. Indien in de regeling van dc bezoldigin< gen er ambtenaren een wijziging komt, welke, indien de betrokkene op de -in het eerste lid bedoelde bezoldiging in dienst ware gebleven, in die bezoldiging of (en) in die kindertoelage wijziging zou hebben ge bracht, geldt vanaf de in-werking-tredmg dier wijziging, het aldus gewijzigde salaris als laatstelijk genoten wedde. Voorts wordt indien op de ambtena ren terzake van pensioen verhaal wordt geoefend, bij de vaststelling van de laat stelijk genoten wedde op de bezoldiging in mindering gebracht het bedrag, hetwelk van den ambtenaar, ware hij op die be zoldiging in dienst gebleven, zou zijn ge heven. Voor betrekkingen, die gelijkelijk worden opgeiheven, kan ten aanzien van het voor dc toepassing van dit besluit als laatste lijk genoten wedde aan te nemen bedrag van het bepaalde in het eerste lid worden afgeweken. Artikel 6. Wanneer de op wachtgeld- gestelde inkomsten gaat genieten uit of in verband met arbeid of bedrijf, na het ont slag ter hand genomen, wordt, onver minderd het bepaalde in artikel 8, tweede lid, zoodra het wachtgeld vermeerderd met die inkomsten de laatstelijk genoten wedde zo-u overschrijden, het wachtgeld met het bedrag dier overschrijding ver minderd. Van het ter-haDd-nemen van ecnigen ar beid of bedrijf, doet de op wachtgeld-gestel de Onverwijld mcdedeeling aan den betrok ken Minister Daarbij doet hij, voor zoover .mogelijk, opgave van de inkomsten, die hij uit de ter hand genomen werkzaamheden zal trekken, terwijl hij voorts verplicht is, indien de inkomsten tijdelijk of blijvend wijziging ondergaan, daarvan tijdig voor 'fc verschijnen van den eerstvolgenden wacht geld-termijn nadere opgave te doen. Zijn de inkomsten niet vooraf op te geven, dan doet hij tijdig vóór het verschijnen van el- ken wachtgeld-termijn opgave van de in komsten, die hij sedert, het ter hand nemen der werkzaamheden of sedert dc vorige op gave heeft genoten. Brengt- echter de aard van dc werkzaamheden ter beoordeeling van den betrokken minister mede, dat de in komsten over een langeren termijn moeten worden berekend, dan geschiedt de opga ve dienovereenkomstig en wordt op het wachtgeld een vermindering toegepast van een voorloopig vastgesteld bedrag, onder voorbehoud van verrekening aan het einde van den evcnbedoelden termijn. Bij de vaststelling van het bedrag der vermindering kan van de opgave van den betrokkene worden afgeweken. Indien de inkomsten zonder voldoende reden worden prijsgegeven of door eigen schuld verloren gaan, blijft niettemin de vermindering tot het laatstelijk bepaalde bedrag toegepast. Indien een op wachtgeld-gestelde de in dit artikel bedoelde opgave nalaat, of ook onjuist of onvolledig doet, kan het wacht geld geheel of ten deele worden vervallen verklaard. De op wachtgeld-gestelde wordt geacht door het aanvaarden van het wachtgeld te bewilligen, dat allen, die daarvoojr in aan merking komen, omtrent zijn omstandighe den alle inlichtingen geven, die de betrok ken autoriteit zal dienstig oordeelen. Artikel 7. Indien de op wachtgeld-gestel de een hem aangeboden ambt of betrek king, die hem naar het oordeel van den be trokken minister in verband met zijn per soonlijkheid en omstandigheden redelijker wijze kan worden opgedragen, weigert te aanvaarden of ook anderszins, indien hij in de gelegenheid komt om op een wijze, dien verband met zijn persoonlijkheid en omstandigheden naar het oordeel van den betrokken Minister voor hem passend kan w orden geacht, inkomsten te verkrijgen, daarvan geen gebruik maakt, dan vervalt, onverminderd het bepaalde in art. 8, tweede lid, het wachtgeld voor het bedrag, waarme de het wachtgeld vermeerderd met de ver zuimde inkomsten, de laatstelijk genoten wedde zou hebben overschreden. De op wachtgeld-gestelde is voorts ver plicht zich te gedragen naar de voorschrif ten, die hem door dén betrokken minister, j hetzij in het algemeen, hetzij voor eenig bijzonder geval, worden gegeven, strekken de om tot het verkrijgen van een ambt of betrekking of een andere bron van inkom sten te geraken. Bij nict-nakoming van die voorschriften kan het wachtgeld geheel of gedeeltelijk vervallen worden verklaard. De bepalingen van dit artikel vinden over eenkomstige toepassing voor den ambte naar, wien het voornemen is medegedeeld om zijn betrekking op te heffen of de in richting van zijn dienstvak zoodanig te ver anderen dat zijn werkzaamheden overbodig zullen w-orden, in dier voege, dat, indien zoodanig ambtenaar een ambt of betrek king weigert of niet van een gelegenheid gebruik maakt, als bedoeld in het eerste lid de toekenning van wachtgeld achterwege blijft, of slechts tot een verminderd bedrag geschiedt en dat bij niet opvolging van do voorschriften, als bedoeld in het tweede lid de toekenning van wachtgeld achterwege kan blijven of slechts tot een verminderd bedrag geschieden. Artikel 8. Het wachtgeld vervalt, zoodra de op wachtgeld-gestelde uit anderen hoofde dan de opheffing van zijn betrekking in de termen valt om pensioen te genieten. Indien tengevolge van de toepassing van artikel 6 of 7 het w achtgeld gelijk zou wor den aan of dalen beneden het bedrag, het welk de op wachtgeld-gestelde als pensioen uithoofde van de opheffing zijner betrek king kan genieten, dan vervalt voor den duur daarvan het wachtgeld tot het volle bedrag. Dit verval gaat, evenals een ver minderen met of een verval van het volle bedrag van het wachtgeld als rechtstreeks gevolg van artikel 6 of 7, in met den dag, voorafgaande aan dien, waarop de reden van vermindering of verval intreedt. Voorts kan het wachtgeld wórden vervallene ver klaard, indien de op wachtgeld-gestelde zich zoodanig gedraagt, dat hij, ware hij in dienst gebleven, zou zijn ontslagen of indien hij zich in het buitenland vestigt of geacht moet worden aldaar duurzaam te verblijven. Artikel 9. Indien de op wachtgeld ge stelde ambtenaar in het huwelijk treedt, dan vervalt voor den duur van dat huwe lijk het wachtgeld. Artikel 10. Aan hem, die op waclitgeld zal worden of is gesteld, kan indien hij el ders arbeid of bedrijf gaat ter hand nemen, terzake van de kosten, die voor hem aan de daartoe noodige verhuizing zijn verbondeu, een bedrag worden toegekend, indien bij gebreke van die toekenning die arbeid of dat bedrijf door hem redelijkerwijze niet zou zijn te aanvaarden. Artikel 11. Het bedrag van het wacht geld, over een jaar berekend- wordt naar boven tot een vollen gulden afgerond. Het wordt uitbetaald in maandelijksche termij nen, Met de toestemming van den op wacht geld-gestelde kan het wachtgeld worden uit betaald in langere termijnen. Bij overlijden wordt het wachtgeld uitbetaald, tot aan het einde der maand, waarin het overlijden plaats heeft. Artikel 12. De ten uitvoering van dit be UaaiBiB—M II ISBMB— Roman van PAUL TRENT. Uit het Engelsch, door A. G. (Nadruk verboden.) 2) HOOFDSTUK I. „Ik ben hier gekomen, omdat uw dochter vandaag thuis komt. Van het eerste oogen- blik af, dat ik haar zag, ben ik verliefd op haar geweest. En daarom wcnschte ik een compagnonschap. Ik wist, dat u haar nooit zou laten trouwen met een van uw em ploye's En dat is ook de reden, waarom ik uw tegenstander ben geworden. Mij dunkt, ik heb bewezen een man te zijn. Wij staan meer of minder op gelijken voet. Ik vraag niet tot een schikking te komen, omdat ik bang voor u ben. Mijn geldschie ter stelt een onbegrensd vertrouwen in mij en wil mij aan geld helpen zoo lang ik dat noodig heb." „Jouw ongeschaamdheid is kolossaal, zei Churston boos. ,,Mr. Ohurston, u is geen jouge man meer en u heeft geen zoon. Mijn idee is, 'dat u mij in de gelegenheid stelt de liefde' Aam uw dochter te winnen. Als zij mij neemt, dan stel ik voor onze zaken te coin- bineeren. Ik voorspel, dat er geen motor °P de markt komt, die bij de Crosby Ohurston haalt." „CrosbyOhurston, zoo waar," riep Ohurston woedend. ,,Je wilt zelfs je eigen Haam vóór den mijne zetten. Scheer je Ik heb niets meer tegen je te zegge n7 Zijn boosheid verdween echter spoodig. „Wacht een oogenblik. Ik houd het er voor, dat jouw spionnen je bobben verteld wat onze nieuwe motor présteert/ Praten van de OrcabyDie wordt een laag num mer, wanneer de nieuwe Ohurston aan de markt komt." „Er zal ook een nieuwe Crosby zijn met tien percent meer kracht voor een motor van hetzelfde gewicht. U zal da-ar niet tegen aan kunnen," zei Crosby hoonend. Met moeite hield Ohurston een boos ant woord in. Chosby's glimlachende gezicht irriteerde hern uitermate. Te moeten den keu, dat hij met Betty verlangde te trouwen „Ik zal u een paar dagen geven, om er over te denken. Waarom zouden wij altijd twisten Ik heb uw dochter werkelijk lief en ik ben geen slechte kerel. Als wij dan compagnons waren, zouden wij het prach tig samen kunnen vin-den," merkte Crosby op. „Je moest nu maar heengaan," zed Churston op onheilspellend kalmen toon en Crosby ging heen Het duurde eenóge minuten voordat Churston zijn aandacht bij zijn werk kom bepalen, maar eindelijk gelukte hom dat en een uur later had hij den laa/tsten brief onderteekend. Toen dit geschied was, ging hij zijn werkplaatsen door en opende een deur, die toegang gaf tot een kliene afdee- ling. Een luid geraas begroette hem, toen hij de deur sloot- en zich naar de p roei bank haastte, waarop de nieuwe „Ohur ston" met vod'le kracht wenkte en toch ge lijkmatig en met heel weinig trilling. Hij beschouwde den moto-r zooals een vader zijn kind zou beschouwen. Lendridge en de chef-monteur stonden er bij en wisselden opmerkingen door middel van papier en potlood, terwijl zij de drijfjacht van den motor aflazen. Ohurston voegde zich bij hen en zij ga ven elkaar per schrift ham voldoening te kennen. En daarop vertelde Ohurston Londiridge wat Crosby van zijn motor had gezegd. „Waarschijnlijk bluf," antwoordde Mark bedaard. „Dat geloof ik niet. Maar, A propos, je moet erna komen dineeresn. Ik zal je nog wel laten weten \yelken middag. Wij moe ten eens sa-men pra/bcn. Maar nu moet ik mij haasten; anders zal ik te laat zijn om mijn meisje te ontvangen." Lendridge knikte en keerde naar zijn. machine teflig. Een oogenblik voelde hij zich verontrust, doch spoedig was hij weer vol vertrouwen. Crosby kon hun nieuwen motor niet evenaren, of het moest zijn, dat er opde werkplaatsen iets was uitgelekt of dat hij imago had gekregen van hun ontwerp. Maar- dat was hoogst onwaar scihijmlijk, want iedere voorzorg was geno men en de mannen, die kennis te verkoo- pen hadden, waren uiterst betrouwbaar. HOOFDSTUK II. „The Court" de woning van de Chur- stons was ©enige mijlen van Terhamp- tooi gelegen. Het was een bescheiden, vrij o-udl gebouw, dat geheel door uitgestrekte landerijen was omringd en achter een breed' grasveld lag. James Ohurston dronk een kop thee en keek oudertusscheai naar de oprijlaan, waarop hij spoedig zijn dochter verwachtte te zien verschijnen, haar kleine „twe- eeater" besturende. In de eerste jaren van Betty's leven, had hij haar weinir gezien. sluit te nemen beslissingen worden geno men door den betrokken Minister met mede werking van den Minister van Financiën. Artikel 13. De ter uitvoering van dit be sluit, past ten aanzien van de burgerlijke rijksambtenaren, wien vóór het ïn-werking- treden van dit besluit een ontslag als be doeld in artikel 1, tegen 1 April 1922 of la- teren datum is verleend of aangezegd. Ten aanzien van de onder dit besluit val lende ontslagen blijft het Koninklijk be sluit van 24 Juli 1869 (Staatsblad No. 142) zooals dat thans luidt, buiten bschouwing VOETBAL. Uitslagen. Kamp. v. Nederland: Go Ahead—Bl. Wit 1-0. Vriendschappelijk: LugdunumU. S. G. 23. L. V. B.-comp.: Berestcyn IL. F. C. III 5-1. (Bcresleyn kampioen). Van Overal. Dc wedstrijd te Deventer heeft, wat liet re sultaat betreft, aan -de verwachtingen beant woord. Met 10 hebben de rood-gelen zich we ten te handhaven, en zich daardoor tevens aan den kop van de ranglijst gonesteld, met 7 pun ten uit 6 wedstrijden. Wat vermoedelijk wil zoggen, dat het landskampioenschap ditmaal in Deventer komt, want alleen Blauw-Wit kan nog evenveel punten behalen, en moet dan van Bo Quick met minstens 20 winnen om als eerste te eindigen. Zou zij met 31 triomfeeren, dan komen bei-de vereenigingon absoluut gelijk te staan on is dus een beslissingswedstrijd nood zakelijk. Zoover zal het echter wel niet komen. De Groningers zijn op eigen veld zeer sterk, en bovendien hebben de zebra's al lang genoeg van den wedstrijddwang, dio oorzaak is dat zij nu reeds sinds verloden jaar September, d.i. dus tien maanden, bijna iederen Zondag voor den N. V. B. in het veld komen. Dit is ook gisteren weer gebleken. De wed- strijk tegen Go Ahead stond niet op lioog peil, on vooral door de gasten word laksch en zon- dor entrain gespeeld. Ook het samenspel vlotte absoluut niet. Bij de koekstadbewoners ging hot iets beter on zoo waren de laatsteai het meest in den aanval. Een kwartier na het be gin doelpuntte Pijpenbroek uit een scrimmage voor het doel van Blauw-Wit. Het verdere ver loop was van elke spanning ontbloot. Verande ring in den stand kwam er niet, zoodat Go Ahead met 10 de overwinning behaalde. En daarmede bet kampioenschap vermoedelijk. De ranglijst ziet er als volgt uit: doelp. gosp. gew. gol. vork v.t. pnl. Go Ahead 0 2 3 1 8—7 7 N. A. C. 6 3 3 10—10 G Blauw-Wit 5 2 1 2 5—6 5 Be Quick 5 1 2 2 5—5 4 Be secr.-penningmeester van den L. V. B. De heer J. van der Burg, bestuurslid van den Leidschen Voetbalbond, Verzoekt ons het volgende als „Ingezonden" op te ne- nemen Mijnheer de Redacteur! Gaarne zag ik in Uw Blad vermeld, dat het bericht, d.d. 10 Juni, betreffeïida het verleenen van eervol ontslag aan den secre taris-penningmeester van den L. V. B., niets anders is als een persoonlijke mededeeling van den bondsvoorzitter, welke zonder voor kennis van het bestuur is geschied. Eerst op Woensdag, 14 Juni^ d.a.v. is door het bestuur besloten de ontslagaan vrage in te willigen. J. VAN DEN BURG. Cluborgaan van L. F. C. Reeds maanden geleden liepen de bestuur- deren van onze Leidsche voetbalvereeniging ,.L. F. O." met plannen rond tot het uitgeven van een eigen L F. C.-blad. Een clubor gaan. Lang heeft men onderhandeld, gewikt en gewogen, maar tenslotte rijn dan- toch alle bezwaren overwonnen of ter zgde gezet, en zoo ontvingen wij thans het eerste num mer van dit orgaan, dat aanvankelijk ééns per maand zal verschijnen, Het omvat vier pagina's druks, en ziet er frisch en aanne melijk uit, ook wat den inhoud aangaat. Het inleidend artikeltje is geschreven door voor zitter Waterloo, die er -op wijst, dat het alleen Ten eerste had haai- geboorte zijn vrouw het leven gekost en ton tweede wa-s hij teleurgesteld geweest, d-at zij geen jongen was. Maar na haai- eersten termijn op het meisjesoollege to Cheltenham, wo3 zijn belangstelling in haar opgewekt door een opmerking, die ee-n buitengewoon ver stand verried voor een meisje van haar leeftijd. Zij had bewezen baar opvoeding waaird te zijn en toen zij op achttien jarigen leeftijd den wensch te kennen gaf na-ar een Universiteit te gaan, had hij zich niet tegen haar verlangen verzet. Hij hoopte nu, dat deze uitgebreide op voeding haar niet ongeschikt voor het hui selijk leven zou hebbeai gemaakt. Hij had een hoofd in zijn huis noodig en eern beetje extra-kennis van literatuur en geschiedenis zou haai- zeker niet ongeschikt doen zijn voor het bestuur daarvaD. Vreemd genoeg, bad zij zich niet verwaardigd hem omtrent haar studies in te lichten. Hij wist er fei telijk niets van. Eenige jaren lang had hij bij een bankier iedere drie maanden ->een groot e som voor haar gestortdoch van de wijze hoe die werd 'besteed had hij nooit eenig verslag geëischt. Nu was zij drie en twintig en hij vond het tijd worden, dat zij thuis kwam. Een rimpel verscheen op zijn voo-rhoofd, toen hem Crosby's huwelijksaanzoek te binnen schoot. Niet omdat hij er iets tegen zou hebben, als zij met een fatsoenlijk man trouwdie. Een paar kleinkind-eren in huis zou heel aardig zijn. Hij keek op zijn horloge en stond op, waarna hij langzaam het terras op en neer liep. Betty was laat en het behoorde niet tot haar gebreken niet stipt te zijn. Een zacht gesnor liet zich hooren en hij keek naar boven in de lucht. cp deze manier mogelijk is om alle leden, do* nateurs e.a. te bereiken. Door meer het in nerlijk leven van onze vereeniging hierin naar voren te brengen, aldus de heer W., kunnen de leden nu beter nagaan wat er om gaat, en zal het, hopen wij, de oorzaak zijn, dat onze onderlinge samenwerking bet-er wordt De redactie zal trachten speciaal voor do jengere leden opbouwende en leerzame arti kelen te plaatsen, waarvoor tevens de mede werking van vooraanstaande personen üit de sportwereld zal worden gevraagd. Het artikeltje besluit met den wensch, dat het orgaan de verwachtingen, die er oven het algemeen van uit gaan, zal overtreffen. Dr. E. (pseudoniem) dient zich aan; al3 specialiteit in zielsziekten en duistere voet balzaken, waarover hij iedere maand in riu" „Geel-zwarte Krabbels" opheldering en bij stand zal verleenen. Dit eerste nummer bevat verder een artikeltje over de noodzake lijkheid der athletiekbeoefening, benevens een uiteenzetting van de spelregels, welke laatste ook in volgende nummers breed voerig zullen worden behandeld. Tenslotte nog eenige kleinere mededeelingen, en ad vertenties. De redactie berust bij do hoeren Water loo, Burggraaf en Den Holder. Mogen zij het scheepje in den juisten koers weten te houden. Onze beste wenschen. LAWN TENNIS. De uitslagen van gisteren zjjn: Leidsche L.T.C. IGame (Schiedam) 43. Tean (Alpheai)—Leidsche L. F. 0. 11 3—4. Leiden II won met 43, niettegenstaande ze, met slechts één dame uitkwam, waar door twee nummers moesten werden cadeau gegeven. WATERPOLO. In de zweminrichting aan den Hooge-Rijn- djjk speelt L. Z. C. morgenavond tegen Dol fijn III. CRICKET. Uitslageu. lo klasse II. C. C.Haarlem. Gew. door* H. C. C. met 86 runs. V. 0. C.V. R. A. Draw. H. D. V. S.—R. W. Gew. door R. W. met 12 runs. 2e klasse W. R. W. IIHaarlem II. Gew. door Haarlem II met 7 runs. V. V. V. II Vleermuizen. Gew. door V. V. V. II met 61 runs. AlbionH. 0. C. IT. Gew. door H. C. C. II met ihnings en 21 runs. A. C. CL— V. R. A. II. Gew. door A. 0. 0. met 7 wickets. 2e klasse O.Quick A.P. W. Gew. door Quick A met 139 runs. Hilv. 0. C.Quiick B. Gew. door IliLr. C. C. met innings en 110 runs. 3e klassePhoenixH. C. C. III. Gew. dcor HL C. C. III met 58 runs. Overzicht. Het was gisteren allesbehalve aangenaam cricket woe r. Men kon het dan ook aan do battingprestaties zien, dlie ovor het algemeen! on dor peil gebleven. Een cricket te r heeft nu! eenmaal zon en weinig wind noodig. Boven dien was dte» rogen ook oorzaak, dat niet vol ledig uitgespeeld kon worden. Zoo bleef doorl den regen den wedstrijd V. 0. C.V. R. A'. onbeslist. In Den llaag batte H. C. C. tegen Haar lem het eenst ©n liet zich voor liet mager© totaal van 127 runs uitgooien. Vis met 37 was hier topscorer. Echter hadden de H. C. C -bowlers hun d-ag. Op het goede bowlen van Fokker en v. Loon presteerden de Haarlem mers niets. Voor 40 rans zaten ze aan den kant. Toen trad! regen als spelbreker op. H. C. C. stuurde na de opklaring Haarlem wel weor naar de mat, maar moeet met een natte bal bowlen. Het gevolg was dat toen Haarlem 88 runs voor 4 wickets had gestopt wend en H. C. 0. dus met 86 runs won. H. D. V. S. liet zich van een hetere zijdks zien, al werd' het ddt keer nog geen zege. D©j Schiedammers sloegen 112 runs bij elkaar. Met moeite kon Roocl en Wit deze score pafl- seeren. 0,p een totaal van .124 runs hadden allen een beurt gehad, waardoor R. W. meÉ 12 runs won. In de 2e klasse 'behaalde Haarlem II liaaij „Wat is dat voor eon vliegmachine V' „Een van Crosby, denk ik," mompelde hij.; De stip werd groot or cn hij keek er nu en dan naar. Eindelijk kon hij dien twee dekker onderscheiden en zijn belangstel ling nam toe. „Hij maakt een geluid als een van die onze en lijkt er op." Het vliegtuig daalde haastig neer in een mooi uitgevoerde spiraal. „Wat een brutaliteit! Het komt hier neer en op mijn grasveld!!" riep hij hardop. Een werkelijk handige landing vond een honderd meter verder plaats en het vlieg tuig kwam naar hem toe e*n hield stil voor het terras. Een gedaante ©prong er vlug uit. De aviateur trok zijn handschoenen uit en kwam haastig nader. „Hallo, vader 1" riep een heldere stem, terwijl de valhoed werd afgenomen, en nn vertoonde zich een lachend gezicht, om geven door dioht krullend haar, dat oen gouden weerschijn in de zon had. „Groote goedheid... Betty 1" riep hij verbaasd „Ja, het is Betty in eigen persoon. Efc kom regelrecht van Hendon. Is d!o thee klaar?" Zij viel neer in een stoel cn keek haar vader vroolijk glimlachend aan. „Ik wist niet, dat jo kern vliegen," zei hij geheel verbluft. „Do doahter van Ohurston en niet kunnen vliegen 1 Ik heb rnijn diploma ge haald, vadertje. Bekijk mijn handen eens.'5 Zij hield ze hem toe, kleine, goed ge vormde handen maar dio duidelijk d€i kenteekenen droegen van werk. „Wat be toekent dat Vvroeg bij kortaf. {Wordt vervolgd)/ ]l

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 5