CORRESPONDENTIE, Men kan nooit weten. Iemand vertelde in een gezelschap een ver haal van een man, dio geopereerd was en in wiens didhtgenaaide wond een lepeltje was achtergebleven. Onder het verhaal werd een ander uit hef. gezelschap doodsbleek. Men vroeg hem, wat hem scheelde. „Odh, zei do man, „ik ben een poosje geleden ook geopereerd en toen de dokter mij later nog eens kwam opzoeken, vertelde hij mij, dat hij zijn parapluie kwijt was." Ingezonden door Pientje Romeyn. Dame in een winkelJuffrouw hebt u mode kousen voor me1?" Juffrouw: Zeker dame, dit zijn echte zijden kousen voc*r f 4.50." Dame: „Dat is veel te dluur." Juffrouw„Dan heb iik deze van f 3, pradhtikwaliteit zijde." Da-me„Dat is geen echifce zijde, en voor geen echte zijde is het veel te duur." Juffrouw: „Da-n beib ik hier kousen van f 2.50, erg mooi voor dien prijs." Diaime: „Dat is veel te duur Voor batoe nen kousen." Juffrouw„Dan heb ik nog k-ousen van f 1.50." Dame„Wou u me met- die lorren van f 1.50 afschepen? Ik geloof dat ik in een verkeerden winkel ben gegaan." Juffrouw: „Dat d'enk ik ook, dame, u zult hiernaast bij den gasfitter moeten zijn, daar krijg je prach'tkwa 1 iteit kousjes voor 30 cent!" Nu heb ik toch zulk heerlijk goed nieuws voor jullie. Een groot© verrassing! Luis tert maar. Ik had al aangekondigd, dat ik Donderdag 29 Juni, dus vóór de groote vacantie, als allen zoo naar vele kanten, 'trekken, prijsraadsels zou geven en nu ont vang ik van de Redactie van het „Leidsch Dagblad" een bericht, dat aan de raadsel tante zeker even welkom is als aan de raadsel jeugd. Ik mag zes boeken voor de grooteren en zes boeken voor de klei neren, dus in het geheel twaalf boeken, verloten. Wat zeggen jullie nu toch wel van zoo'n extraatje? Is dat nu niet prach tig? Ik vind het zelf ook werkelijk pret tig, dat ik zoo'n goed bericht heb te ver melden; daar verheug ik mij oprecht in, dat ik nu 12 kinderen gelukkig zal kunnen maken. En nu zal ik ook doen, wat ik al eens heb beloofd. Ik zal namelijk een paar boeken verloten onder diegenen, die van het begin af aati altijd trouw meededen en ik zal apart vermelden, welke kinderen de winners of winsters onder de allerge- trouwsten zijn. Ik zal een soort prijsraadsel 'geven, dat jullie nog niet had en waaraan, hoop ik, met veef ijver en veel plezier gewerkt zal Worden, en een werkje dat iedereen kan doen. Dus weest gerust en bedwingt de nieuwsgierigheid tot 29 Juni en dan netjes aan het werk! Nellie en Lena van Leeuwen, gelukkig heb ik jullie brieven nu goed op tijd onte vangeh. Ja zeker, begrijp ik het volkomen, dat het vervelend is als je een langen brief aan iemand schrijft en die komt dan niet terecht. Zorgen jullie nu met hét prijs raadsel ook maar, dat 'je goed op tijd bent. :Wat zullen jullie genoten hebben van dat kleine nichtje; je jongste zusje' is dus een heel jonge tante! Nelie Oostveen, dat spijt mij ook, dat je net in Don Haag komt Iogeeren als ik weg ben. Ik w'ou je graag eens zien, want ie schrijft zoo trouw. Dat zal ik ho?I aardig vinden als ik later eens een por tretje van je krgg. Catootje de Jong, dat je niet mooi kunt teekenen, dat is minder, maar raadsels, waarbij geteekend Worden moet, worden niet zoo gemakkelijk gedrukt. Annie Zirkzee, je hebt een goeden ver jaardag gehad en een massa cafleaux ge kregen, zeker wel een tafeltje vol. De familie weet zeker, dat je mrj iedere Week 'een langen brief schrijft en 'je' daarvoor goed postpapier kunt gebruiken. Louis Hartkamp, ook al een die een prettigen verjaardag heeft gevierd èrt blij is met alle cadeaux. Al die boeken is heer lijk voor in de vacantio, hè! Annie Schouten, ik zal dan maar denken, dat het echte bloemen waren, die je m\j bracht; maar jijzelf bent zeker toch wel grooter dan dat meisje in het witte jurkje met het bloemenmandje aan den arm. Maart je Los, als er bjj de ïhgezonden raadsels een slaat, dat je zeH aan mrj hebt gestuurd, dan weet je natuurlijk het ant woord, dus dan kies je maar andere uit. Ik vind, dat je altijd erg je best doet om netjes aan mij te schrijven. Willem van Ulden, dat is een goed idee van je om Vincent op te volgen, als die geen tijd meer heeft. Dat merkte ik wel, dat Vincent er plezier in had, want hij zond mij zóóveel raadsels en anecdotes. Gerrie Slootweg, ik ontving ditmaal .twee brieven van je, ook nog dien van den vori- gen keer. Wat. aardig, dat Prrjna een doch tertje heeft. Feliciteer haar eens uit mijn naam. Zeker, vind ik het aardig van je, als je gedroogde, bloemetjes in je brief aan mjj wilt doen. Ik ken Haarlem en B-loemendaal heel goed; ik logeer er dik wijls; dus Kraantje lek ken ik ook. Klazina Parlevliet en Rika van Veen, neen bij jullie is het verhóoging met Mei, maar in Leiden toch op de meeste scholen tegen de groote vacantie, dus begin of half Juli. Ik wil het best gelooven, dat liet er in Zoeterwoude heel lief uitziet en het een mooie wandeling is om den Rijn zoo om te loopen. Herman van Weizen, ik heb de brief kaart van Lena nog niet gekregen, maar dat zal nog wel komeh. Wel gefeliciteerd met je verjaardag. Je leest dezen geluk- wensch net op den dag zelf. Ja nu no or je voortaan tot de grooteren en kun je met een a.s. week met het prijsraadsel der grooteren meedoen. Carrie de Groot, ik' ben bljj voor jé, dat het boek, dat ja als prijs kreeg, zoo in den smaak valt. Lottie den Blaauwen, dat vind ik aardig, dat je mij eens hebt uitgelegd, waar je woont, want ik ken al die nieuwe buurten en straten in en om Leiden niet. Arme Adrie Holtz, ik vreesde het wel, dat ze weer minder goed was. Ik kreeg al in zóóveel weken geen brief van haar. Als je haar eens ziet, doe haar dan vooral mijn hartelijke groeten. En ik dank je wéi voor je langen brief met vernafen over je bezoek in „Artis". Ik ga ook dolgraag naar een dierentuin en het verveelt mij nooit om naar alle dieren-te kijken; men kan er de grappigste tooneeltjes aanschou wen. Leo Prevó Kluit, aardig van je om everi schriftelijk afscheid van mij te nemen, nu je voortaan niet meer mee kunt doen. Eets Truyers, dank voor je ansichtkaart. Je moet mij eens schrijven waar jjj precies zit of staat, dan zal ik je eens door een vergrootglas bekijkend Marie Laman, zeg maar aah Nico, dat ik er niets van houd om boos t-a zijn, dat is dubbele moeite, want dan moet jé weer goed worden ook. Ik hoop, dat je a.s. weekgoed bericht van jezelf kunt melden. Coba Hoope, hè wat zal je tuin er mooi uitzien nu alle rózestruiken zoo vol in bloei zijn et het zal heerlijk ruiken ook. Betsy en Harry van Amerongen, wat een langen brief kreeg ik-dezen keer van jul lie. Ik hoop ook erg dat jullie verhoogd zult worden, zoodat het logeerplan naar Amsterdam dan door kan gaan; en dan ook nog met de geheels familie naar Den Haag en Scheveningen; dat zal een feest dag zijn, zoo allen te zanien. Nelly van der Wilden, zoo had je zoo veel huiswerk de laatste weken; ja, dan moeten de raadsels wel eens blijven liggen. Dan hoop ik voor je, dat je met de prijs raadsels wel tijd,-zult hebben, want dan zijn er 12 kansen, dus zal iedereen wer graag meeloten. Marie van Dijk, wat heb je mij weer een langen, gezelligen brief geschreven. Dezer dagen zei een 12-jarig meisje tegen mij: Jioe is het mogelijk, dat iemand, die u bijna niet kent, u wekelijks een brief kan schrijven! En daar antwoordde ik op: en toch verzeker ik je, dat ejr verschei- i dene kinderen bg de raadseljeugd zijn, die mij iedere week een heeleboel te vertéllén hebben. Als ik b.v. een rose velletje zie, dar. weet ik dat daar altijd een massa op geschreven staat. Ken jrj die rose velletjes ook? Wie van de raadseljeugd dezen Don derdag de correspondentie leest, zal wel zeer verheugd zijn over het heerlijk be richt van al die extra prijzen na 29 Juni, en vol verlangen uitzien naar de volgende kindercourant wat ik jullie te raden zal geven. Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKER EN. Goede oplossingen ontvangen van: Frans van Wijk, Bets Truytfvs, Betsy er Harry van Amero-ngen, Mairinus Segaar, Rina Oudshoorn, Coba en Jan Hoope. Gerarda van der Reyde, Marie van der Reyde, Corrie de Groot, Nelly van der Wilden, Stien de Pree, Jan Ha-rting, Marde Laman, Jan Bon, Annie van Eg- mond, Klaizinia Parlevliet, Rika van Veen, Horman van Weizen, Sienie en Reinier en Johanna Voorforood, Gerrde Sloot-wég, Willem van Ulden, Klaas Horsman, Marie van Dijk, Maantje Los, Ella B rugmans, Berbha Kriek, Annie Stouten, Betsy Lam'breohts, Harm-en en Wdm Nieuwland, Louis Hartkamp, Marietje Se-ydelil, Dirk de Groot, Annie Zirkzee, Lena en Nellie van Leeuwen, Lottie dien Blaauwen, Cor rie den Doppen, Catootje de Jong, Nelie Oost veen, Tonny en Ina Honpt. ANTWOORDEN OP DE RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. De dag van heden. 2. Correspondentie, Car, pond, ei, <ien. 3. Warmwater-stoof, Warns, taart, worm Maas, roem. 4. Scheermes, snoeimes. 5 Tijd is geld. 6. Kindiorspeeljtafel, inkt-, ikies, peer, Siska, lepel, dier. 7. De onderwijzer staat boven de leer lingen. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN. I. Ingezonden door Ina en Tonny Houpt. Hoe kan men schap en vl eesoh in den zo mer goed houden? II. Ingebonden door Lottie den Blaauwen. Ik ben nog geen 100 jaar, neem mijn hoctfd er af, gn ik ben het wel. III. Ingezonden door Betsy Lambreöhts. Maak van deizo 36 letters een bekend spreekwoord van negen woorden Aaeeeeoeioullsshtttkk fvrrdddnnnnmmpp. IV. Ingezonden door Marietje Arbouw. Op welke gaven is men niet erg gesteld? V. Inge-zonden door Marietje Seydell. Wat- leesib ge hieruit:, tje, tje. VI. Ingezonden door Annie v. Egmond. Wie hield er een menagerie op na-, waar het lam naast den tijger lag. VII. Ingezonden door Sti'en de Pree. De wind is Zuid!, de mast is boog, het' roer ais van ijzer. Hoe heet de 'kapitein van het schip VIII. Ingezonden door Vincent van Ulden. Waarom s/pringt een musoh en loopt een haan

Leidsch Dagblad | 1922 | | pagina 12