„Voor mij alleen". ONS FEUILLETON. VOOR MIJ ALLEEN Dinsdag 1 November 1921. EERSTE BLAD. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. FEUILLETON PRIJS DER ADVERTENTIES: tri CW Vet ZMerJags '40 OW. per regel Bij «colaJiomiomtmt belangrijk lagere prijs. Kleine alvertentiëa Woensdag 60 Cts., Zaterdag (75 ets bij een maximum aantal woorden ran 30. Incasso rolgens poatrcoR Voor erentueelo opren- ajng ran brieren 10 Cts. porto te betalen. Bewijs- ^rrnner B Cts. Bureau Hoordelndspleln. Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175, Redactie 1507. prijs dezer coüRANt! Voor Lades g, 3 mnd. 2,35, p. week' ltj.tt Buiten Leiden, waar agenten feyesiigd a'jn, per week OU Franco per post 7 2.35 rK portokosten.1 Nummer 18914. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen Wij vestigen er de aandacht op, dat heden in ons Biad is begonnen met een nieuw, boeiend Feuilleton: GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP De Bungeanocster van Loid'on brengt tor ken- nta van de ingozotenon, dat morgen (Woensdag) aan de gemeentelijke viscliwinikdïs (Yischmarkt Pii Stadsfculpworf) -verkrijgbaar is SCHEL- VXSOH a f O il, GROOTE SCHELVISCH a 0.22, SCHOL a f 0.25, KABELJAUW a f 0.50 TARBOT a f 0.53 en TONG a f 0.80 per pond. W. PERA, wetli. loco-Burgern- Leiden, 1 November 1921. HINDERWET. Burgemeester en Wet/bouders van Leiden; .Gezien art. T. Ie alinea dor Hinderwet; Brengen ter algenioone konnis, dat door ben vergunning is verleend aan A. P. Blok en J. P. J. Romlb en rechtverkrijgendentot li<?'t oprichten ran een smederij in hot paroool Marosingel No. 25, kadastraal bekend Soolie L. No. 12G3. W. PERA, weth. loco-Burgern. VAN STRIJEN, Secretaris. Leidon, 31 October 1921. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs enz. is voor het tijdvak van 1 November 1921 tot en met 31 December 1921 benoemd tot amanuensis 2do klasse bij de vergelijkende pathalogie aan de Rijksuniversiteit alhier de heer A. Smit, alhier; is voor het tijdvak van 1 November en met 31 December 1921 benoemd tot assistent voor de theoretische natuurkun- He aan deze Rijksuniversiteit de heer J. Bouman, alhier. .Wegens vertrek uit onzo stad zal mevr. BaartBraggaar ontslag nemen als lid van den Gemeenteraad. Haar opvolger volgens de lijst is de heer H. Pikaar, bouwvakarbeider. Ingevolge den wensch van dc Synode, 'dat in de Ned.-Herv. Kerk op den gedenk dag van de Kerkhervorming bijzonder daaraan gewijde samenkomsten zouden plaats hebben, had ook do Loidsche Kcrke- raad besloten een ure van dank en van boete of verootmoediging in den avond van dien dag to doen houden. Gisteravond had die samenkomst alzoo plaats, en wel in de Pieterskerk. Behou dens do verhuurde zitplaatsen waren alle beschikbare plaatsen vrij. Het ruime kerkgebouw was geheel ge vuld. Voorgangers waren de oudste en de jongste predikant der Leidsche Gemeente, ds. C. Hartwigsen^ en ds. Joh. Groot En- zerink. Do eerste had tot tekst voor de daukens- Btof gekozen deze woorden uit Openb. 15 :3: Groot cn wonderlijk zijn Uwe wea ken, HeèreGij, almachtige God. Dc tweede sprak over boete of veroot moediging naar aanleiding van Jesaja 8 20 Tot de wet en tot de getuigenis! Zoo zij niet spreken naar dit woord, het zal zijn, dat zij geen dageraad zullen hebben. Ten slotte werd staande gezongen Ge zang 26-1 1 en 4. In de Lutherschc kerk ging in een samen komst met hetzelfde doel voor ds. C. de Meyere. -Bij Kon. besluit van 25 October is ge handhaafd de toelating van de vereeniging .Won ingbouw vereeniging ,,Ons Belang", ge vestigd alhier, als vereeniging, uitsluitend in het belang van verbetering van de volks huisvesting werkzaam. Hedenvoormiddag had in een bijeen komst van het bestuur der Vereeniging tot oprichting en in stand houding van scholen voor lager, en meer uitgebreid lager onder wijs op Gereformeerden grondslag alhier, enkele leden van de Plaatselijke School commissie en het onderwijzend personeel en de leerlingen, de installatie plaats wan het nieuwe hoofd der SingeTschool, de heer G. Bakema, te Nieuw Weerdinge, als op volger van wijlen den heer M. van Wijk, Deze installatie had in een der lokalen van het schoolgebouw plaats. Na opening der bijeenkomst met gebed en, nadat de leerlingen het nieuwe school hoofd een welkomstlied hadden toegezon gen, werd de lieer Bakema met een harte lijke toespraak door den waarn. voorzitter, den heer T. S. Goslinga, geïnstalleerd, die het nieuwe hoofd kracht en sterkto toebad voor het mooie, doch moeilijke ambt, door hem thans aanvaard cn een weemoedige herinnering wijdde aan zijn ambtsvoorgan ger, den heer Van Wijk. Do heer Bakema aanvaardde do nieuwe betrekking met biddend opgaan tot Hem, wiens hulp en leiding een mensch niet kan missen, ook niet bij zijn moeilijken taak als opvoeder en geestelijk leider der jeugd. Hierna volgde nog meerdere toespraken die alle getuigden van de beste wenschen voor het nieuwe hoofd en voor do school, waarvan hij de leiding op zioh heeft geno men. Do leerlingen drukten gaarne hun goede wenschen in eenige liederen uit. De heer Bakema zal zich eerst in Decern her in Leiden metterwoon vestigen, aange zien de door hem te betrekken woning niet eerder beschikbaar is. Wij deelen mode, dat hot postkantoor alhier vanaf 6 November a. 6. des Zondags voor het publiek alleen zal geopend zijn van halftwaalf tot halféén. Na de officieele opening van het volksbadhuis der won ingbouw vereeniging ,,De Eendracht", alhier, aan do Medusa straat, op Donderdag 3 November a. s., te drie uren, zal het Vrijdag d. a. v. ter be zichtiging van heb publiek worden open gesteld van 10 tot 1 en van 2 tot 0 uren. Zaterdag 5 Novombor wordt het in ge bruik genomen. Het is de recherche ge'ukt reeds nu de daders van dea inbraak in den nacht van Zondag op Maandag bft de firma Van U., alhier, te arresteereu. Het zijn H. F. de G., 22 jaar, en H. M. V., 24 jaar, (beiden Leidenaars, die reeds eeïder ter zake van 'diefstal werden veroordeeld. De recherche, met tie ppsporing be'asfc, heeft met deze 'twee mannen, die reeds bekend hebben, te vatten en tot bekentenis te dwin gen, een mooi stuk werk verricht. B\j tie politie werd gisteren weder aangifte gedaan Van diefstal van een rijwiel uit het Academiegebouw. Eveneens werd door insluiping of door het openen van de oordeur met een valsclion sleutel, een rij- jwiei uit den gang van een perceel in de Bilderdijkstraat, bewoond door de familie ÖVL. ontvreemd. !Deze soort diefstallen komen in den laat- stcn tijd weder herhaaldelyk voor. Er schijnt een bende te bestaan, die op rjjwieleta jacht (maakt. Men zij dus op z'n hoede. Gisteren werd de politie in kennis gesteld van de komst van eenige kwartjes vinders, uit Amsterdam. De lieeren wer den aan het Station opgewacht en voor de (keuze gesteld óf ouder geleide van een j.olitie-agenfc in uniform in de stad te loo- ipen, óf weder naar Amsterdam Jjorug te gaaii. Zij kozen het laatste. Door de recherche alhier is aange houden een student J. N. S. K., afkomstig uit Groningen, verdacht van diefstal van •een smoking en verduistering van een rrjwiei. Door 'de recherche zjjit ean drietal imehjes gearresteerd, behoorende tot Jieb personeelvan (Te manufacturiersfirma W. (en L.f aan de Haarlemmerstraat, alhier, welke meisjes belangrijke voorraden qaanu- facturen hebben gestolen en verduisterd. ■Het vermoeden is, dat in verband met •deze arrestatie nog wel meerdere arres taties zullen, volgen. (Bet drietal heeft reeds bekend. Gisternaraiddag reed de 19-jarige H., -vermoedelijk uit onachtzaam he'd, in het Noordeinde rcet esn rijwiel tegen een stil- staanden wagen. Hij kwam te vallen en kreeg eenige niet ernstige verwondingen. In den afgeloopen nacht vroeg een zwerver, zekere G. J. W., aan het politie bureau nachtverblijf. Bij onderzoek bleek, dat de man nog 15 dagen hechtenisstraf moest 'ondergaan. Vanmorgen is hij op trans port gesteld naar Den Haag om deze straf te ondergaan. In afwachting van de onderhande lingen tusschen de werkgevers en de werk nemers in de metaalindustrie, is in Leiden alles nog rustig en wordt de arbeid onder de gewone arbeidsvoorwaarden in a'Ie werk plaatsen nog voortgezet. LEIDSCHE SCHOUWBURG. Het Hofsfad-Tocneel. „Ik heb je lief", blijspel in 5 bedrijven door Saaha Guitry. Na de dikwerf ragfijne uiteenrafeling van gecompliceerde liefdesgevallen, ua stukken van zware passie, na het afwerken van vrijwel alle mogelijkheden van echt scheiding is thans op het t-ooneel gebracht de zuivere liefde tusschen twee menschen- kinderon en niets meer. Een trouvaille op zich zelf is het zeker niet. 't Ligt als het ware in de lijn, daar dit immers nog braak terrein was. Alleen: er hoorde moed, groo te moed toe, om zioh hierop te begeven, 't Is Saoha Guitry geweest, die cfezen moed heeft- gevonden en het werkelijk klaar heeft gespeeld een vijftal bedrijven te vul len met ja, feitelijk niets, gelijk „zui vere liefde"- voor andere menschen dan de betrokkenen immers niets is, slechts criant vervelend en daarom misdadig. Maar niettemin, hoe de schrijver, oolijkerd als hij is, tenslotte de critiek al bij voorbaat ontzenuwen wil door zelf te spreken van een werk, dat niets is, omdat er niets ge beurt, hij is er door een zeker soort han digheid, tooneelroutine, esprit en goeden smaak toöh in geslaagd, zijn waarheid, dit niets, te maken tot een aangenaam avondvulsel, dat zoo heel lichtjes en met 611 aime vol bekoring langs en over jo heen glijdt. Jo wondt al dien tijd beziggehouden zonder het gevoel daarvan -te hebben en bij 't einde merk je pas, dat je absoluut niet „bezig" bent geweest, dat je wat ver- frisolit heengaat. 't Is een kunstig stuk, dat Guitry in zijn „Je t'aime" uithaalt om een niemendal zoo smakelijk te kunnen maken. Vijf bedrijven met zuivere liefde alleen heeft hij echter toch niet kunnen vullen, feitelijk slechts drie, het eerste, do kennismaking in een cabinet separc, bet derde een vondst! het echtpaar in lit-jumeau, hongerig na een diner uit, een juweeltje van nietszeg gendheid en heb vijfde, wanneer hij haar brengt in het door lïem voor de wereld onbekend gebouwd huis. Hot tweede en vierde is opvulsel, het tweede om te doen zien, hoe „zuivere liefde" beoordeeld wordt heb vierdte ter typeoring van een zeldzaam soort klaplooper. En dit alles opgediend in decors, die de lichte charme van het werk zelf nog ver- hoogen, en in een spel, dat evenzeer daarin steunt. De decors zijn bepaald een lust voor de oogen. Do „Hij" en de „Zij" dragen het stuk en dat is Cor v. d. Lugt Melserb en Annie van Ees wol toevertrouwd. Keurig is dat samenspel weer. Het deed af en toe even wel sterk aan „Overschotje" denken, die zelfde topn-nuances bij allebei. Daarin schuilt voor het echtpaar een gevaar, het gevaar van zich „Overschotje" altijd aan te -wennen. Annie van Ees kreeg een bou quet. Voor de rest is er weinig gelegenheid te schitteren, 't Zijn zonder uitzondering mïn of meer gewichtige bijrollen, die alle uit stekend bezet waren. Apart noemen willen den Ober van Anton Roemer en de klap looper van Ilans van Ees, die in deze rol zijn entrée bij het Hofstadtoneel doet. Een prachtig bezette schouwburg op eenige loges na uitverkocht heeft op overtuigende wijze getuigenis afgelegd van waard eer ing. I R! Hervormde (Gereformeerde) Staatspartij. Omtrent de dezer dagen opgerichte Her vormde (Gereformeerde) Staatspartij wordt de „N. R. Crt." nog het volgende gemeld: Do naam van do partij, inzonderheid de toevoeging „Gereformeerde", bedoelt te kennen te geven, dat men te doen heeft met een Vereeniging van orthodox-Hervormden Aanleiding tot de oprichting der partij i9 geweest de naar het oordeel dergenen, die er het initiatief toe hebben genomen, was sende ontevredenheid over de richting, waarin de Christelijk-Historische Unie ge leid wordt, den ethischen kant, dien zij op gaat en die ook blijkt uit hetgeen er in den laatsten tijd in „De Nederlander" is ge schreven, haar heulen met de Roomschen in de^ coalitie cn in verband hiermee het niet scherp genoeg stellen van het Protes tants ch karakter onzer natie tegenover het Roomscho imperialisme, zooals zich dat o.a. in de rede van den pauselijken inter nuntius bij de overhandiging van zijn ge loofsbrieven aan de Koningin heeft doen kennen. Do nieuwe partij kan geen vrede hebben met de oplossing der schoolkwestie, die met medewerking der Christelijk-Histori- schen is verkregen en acht deze oplossing in strijd met liet Christelijk karakter van ons volk en ook uit een praktisch oogpunt n.l. vanwege de groote financieele lasten, die er aan verbonden zijn, verwerpelijk. Gelijk reeds dezer dagen in het communi qué over de oprichting is gemeld, wenscht zij het Hervormd karakter van ons volk te handhaven en tot uiting te doen komen in de Grondwet. In de lijn van dit streven ligt o. a. het hersteld verband tusschen de Nedorlandsch-Hervormde Kerk en den Staat. Van dr. Kuyper's leuze „een vrije kerk in een Vrijen Staat" wil zij niets we ten. De Staat moet een positief Hervormd karakter hebben en dit moet ook in het openbaar onderwijs tot uiting komen. Men lean do oprichting van do nieuwe partij beschouwen als een terugkeer tot de be- BINNENLAND. Vereenvoudiging der premiebetaling voor de Invaliditeitsverzekering. Huldiging van prof. dr. P. Zeeman. In de metaal-industrie. BUITENLAND. Lloyd George behaalt in het Lagerhuis een groote overwinning in de Iersche kwes tie. Bepaald hoopvol laat hij zich niet uit over de kans op een schikking. De Badensche Landdagverkiezingeh. ginselen van de oude Friesche Christel ij k- Historischen. Getracht zal worden bij de aanstaande verkiezingen met een eigen candidatenlijst uit te komen. Wellicht zal het ook komen tot het uitgeven van een eigen partijblad, waarvoor reeds belangrijke giften zijn ont vangen. Van samenwerking met een van de be staande partijen van links of rechts "~l, tenzij dan de C.-H. Unie, met wier pro gram de oprichters der partij zich in hoofd zaak wel kunnen veroenigen, haar politiek herziet, geen sprake kunnen zijn. Het tekort bij de spoorwegen. Het Corr.-Bureau meldt: In verband met de mededeeling der directie van de Ned. Spoorwegen aan de vertegenwoordigers van de organisaties, betreffende het exploitatie tekort, had Maandag een deputatie uit liet hoofdbestuur van den Ned. R.-K. Bond van spoor- en tramwegpersoneel „St.-Raphaël' een onderhoud met den Minister van Wa terstaat. Z.E. verzekerde, dat de in de mededee ling der directie vervatte „aandrang der Regcering" alleen deze beteekenis lieeft, dat de Regeering aan de spoorwegdirectie verzocht heeft, het mogelijke te doen om inkomsten en uitgaven aan het bedrijf zoo veel mogelijk in evenwicht te brengen. Elke drang naar loonsverlaging voor h"©t spoorwegpersoneel is bij de Regeering af wezig. De Minister hoopte, dat door het overleg tusschen directie en organisaties de noodige middelen zullen worden ge vonden. Omtrent het R. D. V. voor de trams deelde Z. E. mede, dat er nieuwe moeilijk heden waren gerezen, doch verzekerde dat zijnerzijds alles zal gedaan worden om een spoedige tot-'stand-koming van het R. D. V; te bevorderen. Blokzegels. Heden, 1 November, is een Koninklijk besluit in werking getreden, dat de premie betaling voor de Invaliditeitsverzekering zeer veel vereenvoudigt voor de grpotere en groote werkgevers. De bepalingen van dat K. B. toch ma ken premiebetaling mogelijk door middel van blokzegels, d. w. z. door zegels, die voor 4, 9 of 13 weken tegelijk gelden. De werkgever, die van deze verminde ring van omslag gebruik wil maken, moet een daartoe strekkend verzoekschrift indie nen bij den Raad van 'Arbeid, onder op gave van het aantel verzekeringsplichtige arbeiders, dat bij hem gemiddeld per jaar in vasten dienst is en van het aantal ar beiders, waarvoor hij premiebetaling per. blokzegel verlangt. Tevens moet hij mede- deelen of liij de premie telkens na 4, 9 of na 13 weken wenscht te betalen. Door ANDRé CORTHIS. Geautoriseerde ver teling van W. E. P. (Nadiruk verboden). 1) Op bet roode pannendak, dat ik van uib mijn raam zie, tracht oon rookwolkje om- hqog te kronkelen, maar door den hevigon wind wordt hot teruggeslagenHet dwar relt even boven dear zwarten schoorsteen een fooibeintj e, dat geen kracht heeft dan slaat het neer on heb vervluchtigt. Terwijl ik er naar kijk, dank ik aan allor- dingen, dio dk eigenlijk niet goed zou weten te zoggen. Ik heb wel eenige ont wikkeling, zeker. Ik heb t© Parijs e:en paar cursussen gevolgd. En ik lees ook nu en dan. Er werd mij altijd verzekerd, dat ik oen goeden stijl had in mijn brieven, altaar heit is moeilijk je oigen gevoelens te kennen en die juist weer te geven. En t-ooh zou ik daar eens mijn best voor wallen doen. De dagen zijn lang en mijn zuster Guichardo neemt de zorg van het hnTScheel op zich. Op het oogon- -1fj Zaterdag vandaag) is zij bezig Imeuw blauw papier te üeggeoi op de plan ken van bet buffet. Zij da veorfvurencl in vin t c weging on en bij het verplaatsen HwaM rf?1?011..011 de k°Pi°» maait zij een jggja», :<fat imp man, dde veel voorrich- i dln®®n omgaat dan ik, onge- or wel K^realmussohian moest dk self mij wat moor. van, a ontrekken Daar zit ik nu alleen in mijn kamer, met dit papier, dat ik voor don dag heb go* haald, voor mijde menschen hier zouden zoggendaar zit ik nu met m'n goeje ge drag. Wat zal ik nu gaan vertellenor is immers niets gebeurd dam alleen wat er in mijzelf gebeurde? Maar toch ik zou 't wel eens willen probeeren 't Zal na tuurlijk wel heel alledaagsoh worden en heel onhandig uitgedrukt, maar niemand zal er om kunnen lachen en alleen hot vuur zal met mijn geruite velletjes kennis maken, nadat ik ze volgeschreven heb. Ons huis is somber en kil, met een enkele verdieping en reusachtige zolders. Geen tuin. Alleen een kLeun binnen plaatsje aan do achterzijde scheidt ons van die ka pel van een oud! klooster, dolt niet meer gébruikt wordt; een magere acacia vindt er nog zijn levenssappen. De takken wie gen zioh tegen onzo vensters en rak on aan den anderen kant tot aan de kleine gele en blauwe ruitjes; eenzelfde over vloed van bloemen al bijna verwelkt vóór zij opengaan, maar zoo fijn toch van geur bedekt ons dak met do groote ven sters en het oudo dak van do kapel, dat nog do klok en bet kruda draagt. Geen uitzicht aan dozo zij do, en ook geen uit zicht aan den straatkant, 't Is een nauwo straat, de martelaarsstraat, herinnerend aam veel vreeselijks, dat zioh daar tijdens de godsdienstoorlogen lieeft afgespeeld.... maar zóó moet ik niet beginnen. Vijf jaar geleden ben ik in diezo stad ge komen vier jaar ben ik getrouwd cn woon ik in dit huis. Do eorste dagen AohZoo moet het óók niet 1 Zal ik er dan nooit komen? Straks roepen ze mij voor het avondeten, en heb ik nog geen vier regels op hot papier gezet. Ala ik de' eer ste paar "zinnen maar had; do rest zou dan wel komen Ja, nu geloof ik, dat ik hot gevonden lieb; alles begint voor mij hiermee: Ik zal mijn heelo leven nagaian van al don dag, dat mama ons haar geschiedenis vertelde. Wij waren toen te Parijs, oen paar maanden na den dood van mijn vader, en wij woonden in do rue des Feuililantimes, op een kleine étagewoning, netjes en som ber. Ik had nooit ergens anders gewoond. Tusschen de takken van do boorman in do verte, waaraan do eerste blaadjes begon nen to groenen, hing een fijno novel, goud-doorwaasdTegen het open venster geleund, keek ik or naarik keek naar dlein hemel, die Tceds zocht-blauw sohemer- do door do langgerekte, grijzige nevelwol ken, en ze wel dadelijk zou wegvagen, en ik zei opeens: „Moeder, we gaan immers dit jaar naar buiten, waar u vroeger woonde?" „Doo het raam dicht ,Alvère," zed mama. „Ik word verkoudon en jij zuib ook kou vatten." „Maar het is niet koud meeir't is lente. Tooh gehoorzaamde ik. Guichardo was bezig mot een piepende schaar de zwarte 6bof voor een blouse te knippen op tafel. Wij zaltfen in do eetkamerdaar waren wij edgonlijk clen heelen dag, want een zdtkar mor was er niet, en onze beido kamers waren donker en klein. Ik herinner mfo good die armoedige meubelen, die wij heb ben moeten varkoop en, omdat zij da kos ten van vervoer niet waard waren; het bureau van mijn vader, in den oenen hoek met brievenpapier on kasboekendo zes stoclon, waarvan het versleten leer heele- inuaal vaal was geworden, on do klein o ébagèro naast het lage buffet-, waar de oudo kranten- zorgvuldig op volgorde be* waard werden. Er stonden enkele doozen op, dio indertijd voor poeder of kruiden gediend hadden; nu waren zij leeg, maar zij stonden er nog aardig en konden altijd nog wol weer to pas komien. „Ik zou wol in uw huisjo willen wonen, moedor. Ik heb vannacht gedroomd van do drio vijgobooman om het vijvertje en van don moestuin op do helling, van waar je do heolo vlakte met de Rihóno ziet, cn de Alpen, dai do vorte, wanneer do luoht heel helder is, na zware regens." „Met ons kloimo inkomen," zei Guiohar- die, „zouden we daar beter kunnen loven dan te Parijs. Ik hob vanmorgen vier francs voor do eieren gegeven en wij zul len geen dessert aan hot eten hebben, want do kastanjes zijn gedaan en de vruchten zijn nog weer duurder geworden." „Helaas!" zuchtte moeder, „het zou zeker boter zijn. Ja, het zou wol beter zijn Zij schudde hot hoofd. Haar hart kromp ineen en een diepe droefheid stond op haar lief gelaat en deed iedere spied* onder de diunno, bleeke huid beven en samen trekken. Haar nog altijd mooio oogen stonden vol tranon. ,,'t Zou beter zijn dat zeg ik ook telkens bij mozelf. Maar ik durf or niet terug keepen. Ik ben bang „dio monsohen" weer to zien. Zij hebben hom to veel kwaad gedaan. Zij hebben mo te veel laten lijden." Zij sprak van do familie van mijn var derdab wisten wij. Wij wisten, dat d© ©Rende van ons leven to' wijten waa aan hun woede, toen zij zagen, dat een van hen een arm meisje trouwde, bijna van, d/en werkmansstand. Hoe haatten wij hen, zonder dab wij hen ooit gezien hadden, die Landargues, uit Saint-Jacques, de di recteuren van cte groote groeven van Saint-Jacques aan do oevers van do Rhone, waar mijn vader zijn fortuin had moeten maken, zooals elke zoon uit die faumlie sedert moer dan tweehonderd jaar deed. Heb kcai ons niet sohelen, in hun om geving te gaan wonen. Gudcharde, die wraakzuohtdg was en in het geheel niet veirlegen, zou het heerlijk gevonden heb ben, hen vierkant aan te kijken, en dan met eon ver echtelijken trek om den mond heb hoofd om te draaien, <m ik vond, dat zij niet waard waren, dab wij de opoffering getroostten, een huia niet te bewonen, dat wij van mama's ouders geërfd hadden en waar voor wij geen huur zouden behoeven to betalen." „Werkelijk," zed mijn zuster, terwijl zij met haar werk ophield en op den rand van de tafel ging zatton, „ik geloof wel, dat het tijd wordt een beslissing te nomen. WaaTom moeten wij nu met allo geweld hier blijven en waarom zou heb ons spe ten uit Parijs Weg to gaan? Wij zien tor nooit iemand, wij gaan niet uit, gaas. niet naar fuifjes en wij eten heeil slecht, hoewel wij er een massa geld voor uit geven. „Ik weet het," zuchtte moeder, „ik weet het wel." Toen drong ik aan op mijn beurt. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1921 | | pagina 1