No. 18831. LEIDSCH DAGBLAD Dinsdag 26 Juli. Tweede Blad. Anno 1921. ^portT FEUILLETON CHRISTOFFEL EN COLUMBUS r WATERSPORT. KAAGWEEK (4e Dag). Het. zag er Maandagmorgen al even rfecht uit, als Zondagmorgen. We ver trouwden er echter maar op, dat deze dag [woer een zelfde verloop zou hebben als Zondag. Dit ia dan ook uitgekomen, wrnit (het bleef 's ochtends bij dreigen, en 'smid- Idags was het het fijnste zeilweer, zooals Imen dit maar altijd wensohen zou Een Z.-W. bries zorgde voor goede zeilsport. (Handicap B. werd dan ook als normaal aangenomen. De deelneming liet weer niets te wensohen over. Het aantal toeschouwers aan de sociëteit was minder dan o'p vorige (dagen, maar niet onbevredigend. Het pracht zeilweer zorgde er voor dat er in de meeste klassen zeer goed en opgewekt gezeild werd. Verschillende starts als van de 75 ^2 en 60 M2 Kruiserklasse, Regen- boogklasso en 12 voetsjollen waren meer 'dan sohitterend. Slechts oen- klasse, die van 'do. 35 M2 kon niet doorgaan wegens niet opkomen van 2 deelnemers. De ^Water rot" dezer klasse, dio alleen overbleef, zeilde daarom met de D-klasse mee onder handicap. Do ,,Kaag" kan met voldoening I op dezen mooi en dag terugzien. Begon nen werd weer te 9.-15 met: Scheldejollcn, waarvan „Stormvogel", „Saxi- ta II" en „Nuplior" niet aan de start ver schenen. Van de overgebleven 13 jollen was Wildzang" weer het eerst door de lijn van afvaart, direct gevolgd door Roer domp", „Sarita" en .WatergeusDe an dere volgen op onderlinge kleine afstanden De Wildzang" neemt direct een goede voorsprong, terwijl van de achterhoede „Willy II" prachtig naar voren komt. Ook 'dc „Goetzee" sooort bij de leiders door goed nemen van de boeien „Wildzang" krijgt echter op den terugweg der le ronde I averij en moet opgeven. Bij het ingaan der tweede ronde zit Willy II" voorop. „Goet zee" volgt er vlak achter. „Sarita" die 3rie was loopt snel op den Delftemaar in 'en is op het. Norrerneer al twee. Ook ..Mar leentje" weet naar voren te komen en d'e '4e plaats te bezetten. Het eerst wordt de finish bereikt -door Willy II'. van De Vries Lentsch, Nieuwendam in 1.39.59. 2e. „Sarita" van Gebr. Nifterik ((Haarlem) in 1.42.21 Se. „Goetzee", van J. Loe-ff. Delft in 1.43.58. 4e. „Marleentje", Van J. Th. Bölger, Haarlem in 1.41.52. Reyenbooflklasse. Alle 15 deelnemers kwamen uit. De start was zeer mooi en gaf een fraai gezicht voor de toeschouwers. De af vaart ging mooit gelijk. „Poelsnip" ging er na 3 sec al door, terwijl 8 regenbogen met zeer miniem verschil startten. De lei ding die „Poelsnip" had, moest hij gauw afstaan aan „Tinekon", die geweldig voer. Deze nam een groote voorsprong op de anderen. „Lies", die eerst vier zat zakt bij elke kwart ronde af, terwijl „Holland" dc derde plaats verovert.. „Leede" moet op den terugweg den strijd staken door bre ken van de mast. Het keerpunt wordt het eerst, genomen door „Tineken", gievolgd door Poelsnip", „Holland", „Waterrot", „Schrijverke en „Regenboog." De andere zijn al ver achter. Van de leidende groep weet „Regenboog" naar voren te komen 'en zich vierde to plaatsen, terwijl „Wa terrot" achter raakt. Uitslag1. „Tine kon", van W. Reinout Hogen, Amsterdam vn 1.54.35. 2. „Poelsnip", van R Aken, Zaandam in 1.57.12. 3. „Holland", van syndicaat Holland in 1.57.40. 4. „Regen boogvan W. Joch ems. Wassenaar in 1.58 3. Handicapklasse C. Van dc 4 deelnemers kwamen niet op „Adriaantje" en „Bet- sic". Van d'e overblijvende twee: „Kaag- ster" en „Sonja" gaat de laatste het best weg met 9 sec. start-tijd. „Kaagster" loopt In het begin goed tin, maar kan „Somja niet passeer en. Deze gaat dan ook het eerst oin de koerboei. „Kaagstor" loopt dan wel weer in, maar verliest het herwon nen tc-rein weer verder op. Daar er afge sproken was zonder handicap te zeilen, werd dus prijswinnaar „Sonja" van G. de Vries Lentsch Jr. in 1.54.42. Door do sobrijfster van „Elisabeth and her German Garden". (Nadruk verboden). «e> Dat was al wat zij in de lift sprak, maar *u haar kamer gekomen, zei ze, zoodra zij Weer op adem was„Albert, er bestaat maar één ding in de wereld, wat. ik akeliger vi.nci dan een gek, en "dat. is een Ouwe gek." XXV. Dien avond, terwijl de tweelingen zioh uitkleedden, kwam er een boodschap bo ven, dat de hotelier vriendelijk liet vra gen, of de dames TwónMer wilden zorgen, dat haar kanarie niet zong. „Maar dat kan hij niet laten," zei Anna-Felicitas door een kier van de deur, want zij stond al in haar nachtjapon. »»Dat zou u ook niet kunnen als u een ka narie was," liet zij er tegen den bood- Bohappor op volgen. »Hij moet het laten." „Maar waarom mag het dier niét ongen?" „Klachten." „Maar hij heeft toch altijd gezongen. „Dat is zoo. Maar nu is 't dan ook ge- noeg. Dio kanarie van u is niet populair in hot hotel. Hij moot zioh oen beetje kalm «oudeo, rustig op zijn stokje zitton don. ..Maar hij wil nleb rustig zitton donken." •rgitmesn teerde Anna-Folioitas. »,Nou, ki ieder geval, u 4a gewaar- 45 vierk. M. Kruiserklasee. Ook voor deze klasse kwamen de 5 concurrenten uit- De start wordt mooi door „Violet"' genomen in 4 sec., gevolgd door „Boekanier" en Stok visch", beide mot 13 soc. „Gtela" is vierde, terwijl „Benati" al bijzonder 9lecht start. On danks deze slechte start gaat zij snel vooruit. „Violet'' wordt in de race successievelijk doo>r de andere naar aöliter verdreven. Bij de voorlaatste 'boei van de 1ste ronde komt „Be nati" ineens vooraan en passeert het eerst het keerpunt. Tweede is dan „Stokvisek". In dozen stand komt de geheele 2de ronde geen verandering meer, zoodat winnaar wordt „Be nati" van B. Fenega, Beverwijk, in 1-39.9; 2o. „Stokvisch" van C. D. Scluvddeboom, Zaan dam in 1.41.40. Handicapklasse D. Van de 10 ingeschre venen lcomcn „Gwcnnie" en niet uit, terwijl „Waterrot.'' der 35 vierk- M. kruiser klasse hierin mee zeilt. De 35 vierk. klasser gaat het eerst door de start rnet „Swalkcr" na 10 sec. „Scyth", Say When" en „SLmmcr- nooht" volgen op korten afstand, terwijl de „White Roek" de achterhoedesluit. De snelle „Anna" gaat er goed van door en weet van uit de 7de positie naar voren te komen en de leiding te nemen- Ook „Eke- nier'' gaat van achter af goed naar voren, zoodat bij liet keerpunt zij tweede is achter „Anna'', die ongeveer 30 sec. voor is. „Scyth" 33 drie, terwijl „White Rock" mooi heeft op- gehaaids en 4 is geworden. „Swalker" raakt do keerboei en geeft direct op. „Anna" be houdt de leiding en gaat als eerste door de finish, maar wordt geen 1ste prijswinnaar door de grootere handicaps der andere. Uit slag: 1. „Ekenier" van P. Reineke, Hilver sum, in 1.34 40 (hand. 7.10); 2. „Scythvan K. J- Stavenman, in 1.36.40, (handt 7.30); 3. „Anna" van T. v. d. Meer, Sneek, in 1.36-57, (hand. 4.10); 4. „White Roek", van Sevensma, in 1.39.15, (hand. 4-10). Nummer 4 diende een protest in tegen nummer 3, terwijl nummer 3 dit omgekeerd ook deed- Vrijbuitersklasse. Van de 4 deelnemers verscheen „Lange Pier" niet aan de start. „Kaper" heeft een vlug.ge start van 4 sec. „Vrijbuiter", die tweede start, gaat echter onhoiidibaar. naar voren en passeert het eerst direct achter. Deze raakt bovendien een boei en wordt dus uitgesloten. „Vrijbuiter" van Syndicaat „Vrijbuiter", Amsterdam, loopt steeds -meer uit. en wint in 0-52.12. 75 vierk. M. kruiserklasse. 3 deelnemers, t, n.l. „Woelwater", „Sa'lly" en „Catch me" (Trintcl). De races voor de 75 vierk^I. kan men in de zeilsport wel de hoofdschotel noemen. De meeste en grootste belangstelling bestaat hiervoor, een gevolg van de uitste kende zeilers, waarmee deze jachten bemand: zijn, en door hun ervarenheid de bewondering opwekken en toonen wat er in de zeilsport zit. Nu ook weer was er een zeldzaam mooie start tussoken deze mooie groote jachten- Na het startschot gaat „Catch me" 2 sec., „Woel water" 3 see. en „Sally'' 4 sec. later door dc afvaartlijn. De jachten zaten zoo dicht op elkaar, dat or een aanvaring plaats had, waarvan een protest van de Sally" tegen „Woelwater" het gevolg was. Na dit kleine incident gaan de jachten „£ull-s»pecd" voor uit. Dc „Sa'lly" komt voor en passeert het eerst dc boei op liet Zweiland- Fokker neemt hem als tweede. Dc „Sal'ly" krijgt dan avorij cn gaat aan lager wal de aivorij herstellen, waardoor „Catch me'' één wordt. De „Woel water" komt .mooi opzetten cn ontneemt Fokker den wind. Hoewel Hulsinga, die dc „Woelwater" bestuurt, vóór ligt, noemt „Catch me" het eerst de tweede boei. Daarna toont Hulsinga wat hij vermag. Hij loopt Fokker weer voorbij en gaat het eerst de 2de ronde in. „Catch mo"loopt in de 2de ronde og veel in, maar blijft ten slotte nog 20 sec. aohter de „Woelwater", die de race beëindigt in den tijd van 1.37.11. De „Sally'' weer ceigszins herstelt, vaart verder alleen door on bereikt na ongeveer 2' uur dc finish- Boeiersklasse O- C'. „Rana" en „Frans Naer- bout" komen niet uit. De strijd gaat dus alleen tusschen „Albatros" en „Bever", welke laatste het eerst startte. Echter de „Albatros" zeilt zeer snel en vaart hem zonder moeite voorbij- Bij keerpunt is hij al 8 min. ivoor, bij het eindpunt 14,25 min. Winnaar „Albatros" van P. Bokraa, Leeuwarden, in 1.30.00. Behuwd, zei het jongo mensch wegloo- pende. Heft was do bewuste kanarie, dien de advocaat eon week te voren in het „Cos mopolitan" had zien binnenbrengen en het diertje had, van dat oogenblik af, bijna zonder ophouden doordringend gezongen. Dat wil zeggen, het zong zoo lang als er maar eenig licht was hetzij echt of kunstmatig om bij te zingen. De jongen, die bet voor de tweelingen van den win kel naar huis droeg, had gezegd, dat zij de kooi voor het raam in de zon moesten hangen, want dat het beestje anders niet op dreef kwam. Maar de tweelingen on dervonden, dat het bij oleotrisoh licht evengoed op dreef kwam, en als zij laat op bleven, bleef de kanarie ook op en zong zijn hoogsten deim, zóó luid en zóó werk tuiglijk, dat het soms leek, alsof hij geen lovende vogel was, maar de een of andere vernuftige Amerikaanaohe uitvinding met een zanginstrumentje er in. In het diepst van haar hart hielden do tweelingen niet van den kanariezij von den, dat hij onbeschaafd zong; maar Anna- Rose was besloten hem in elk geval mee te nemen naar „De Open Armen", omdat, naar haar overtuiging, een kanarie in een. kamer de vriendelijke, zorgende hand der vrouw ver ried t. Een kanarie en een werk- tasoh moesten gen vrouwelijk cachot van. huiselijke gezelligheid aan een vertrek geven. Zij kocht zo dus alle twee op den zelfden middag. Nu, do werktasoh was van minder belang, dio hield zioh stil, maar do kanarie was een geweldige dikke, gele vogel, veel dikker en geler dan de teere kanaries van een oudere, meen uitgeputte beschaving, en niet bij machte om zioh tenzij heb pik-donker was een minuut Tjotters Klasse 0 E. Van de 4 deelnemers kwam „Marie" voor den derdon maal niet op. Do Nelly" heoft een vrij goede start, terwijl „Stern II" met 4 sec. verschil volgt. „Argo" blijft direct aohter. „Nolly" gaat zekor vooruit en is bij hét keerpunt al 2 min. voor op „Stern II" en 6 min. op „Argo". Onbedreigd, wint „Nelly" van D. Moser, Rotterdam in 1.45.27 Tjotters Klasse 0 F. Van de 3 ingeschreve nen verschijnt „Arnoldina" niet aan de start. Deze tjotters gaan gelijk rnet de O E-klasse af, wat een aardigen kijk op het verschil in grootte gaf. Men kon het ©enigszins vergelijken rnet moeder cn dochter op reis. „Hilda" gaat het eorsl door do start na 12 sec., terwijl „Marie" met 5 sec. verschil volgt. „Hilda" loopt kalm en zeker uit, is bij hot keerpunt al l1/* voor. Hot jaoht van A. H. v. Schelven, Gouda, bereikt de finish tenslotte na 1.52.44 zeilen. Schouwen klasse OE en OD. 3 deelnemers, die allen opkwamen. Voor deze klasse is ook nog oen hoofdprijs uitgeloofd. „Gooiland" is het boste weg, gevolgd door „Wotterwille" en „Loos- dreoht". De „Wotterwille" haalt echter spoedig de „Gooiland" in, en gaat onbedreigd mot 4 min voorsprong het keerpunt voorbij. Nog stoorls loopt hij meer uit, de andere deelnemers geen schijn van kans latende. 1. „Wettorwinde" van A. Spronger, Loos- drccht in 1.41.28 (9 min. voorsprong op no. 2). 60 M2 Kruiserklasse- Ook deze start tusschen „Wilkelmina", „Irda" on „Rietje" is prachtig. Echter gaat „Irda" 3 sec. te vroeg door de start. Bovendien valt haar spinakker te water en geeft daardoor meteen maar op. Van de andere twoo passeert „Rietje" na 1 sec. den lijn en „Wilhelm-ma" na 2 soc. Dezo beide jachten hiel den vóór de start zoo lang op stuurboord aan, dat er bijna een aanvaring met andere booten plaats had. „Wilholmina" haalt haar kleine ac-thersland gauw in en loopt regelmatig uit. Bij de keerboei is het verschil 20 sec. Bij het eind 1 min. 1 „Wiiholmina" van J. G. Hibma, Sneek. in 1 37.22 Handicap klasse W- De „Kawaihu" bleef thuis. „Bu" en „Loja" zeilen dus samen dozen onbelangr.ijken strijd, dio, nadat „Loja" het eerst de start passeerde, kalm door „Bu" gewonnen werd. daar dezo „Loja" in de tweede helft pas seerde. „Bu" van Y. v. Slooten (Harltngon) was bij keerpunt 1 min. aohter, maar haalde dezen achterstand gemakkelijk in en eindigde in den tijd van 1.45-44. (Handicap 5.50). Handicap klasse V. Deze klasse bracht alle deelnemers aan de start. „Philine" gaat voorop, met „Woelwater" en ..Bonnie Jeano" (Cicco) vlak aohteT zich. „Vrijbuiter'', die een slechte start had, loopt mol grooto zekerheid en snel heid in en passeert het eerst de keerboei, met 5 min. voorsprong op „Philine". „Bonnie Jeano" blijft vlak aChter „Philine" maar kan niet pas- 6oeren. 1. „Vrijbuiter" van K. Rol, Westzaan in 1.30.5 (hand. 3 min.). 2. „Philine" van W. B. v. d. Meer, Leeuwarden in 1.33.2. (hand. 6.50) 6 M. klasse. V an de drie deolnemers is „Win- dewiek" het eerst weg. De voorsprong hierdoor behaalt .behoudt eu vergroot hij. De „Kaag" kreeg een scheur in het zeil on moet met een tweedo fok verder zeilen. Hij lag natuurlijk daardoor uit den strijd. 1. „Winidewiek" van J. G Both, Rotterdam in 1.53.30. 12-voots-jollen. Van de 19 jollen kwamen niet op „Nclly" on „Dreadnought". Een mooie ge lijke start kregen wc te aanschouwen met „An- noko" als de vlugste. Op haai' volgde „Beatrijs" en „Marietje". De overige zaton vlak bij elkaar. Op liet Norrerneer komt de groote soheiding tusschen de jollen. „Manietje" loopt goed uit cn krijgt een onbereikbare voorsprong. „Mary volgt haar op eenigen afstand on zelf op de voet ge volgd door de jollen van Pluygers en Blanken- voort. Uitslag: 1. „Marietje", van de Vries Lentsch in 1.1-1.20. 2. „Mary" van J. Barsilay Jr Rotterdam in 1.15.24. 3. „Geisha" van Blanken- voort, Blocmendaal in 1.15.30. 4. „Loodsje" van Piuygors, Warmond in 1.16.20. „Ilse" en „Win- dowiek" gaven don strijd' op na boei te hebben aangeraakt. „No Hurry" sloeg om. „Geisha", die drie was, had het genoegen bij de start terug geroepen te worden, door te vroeg starten. VOETBAL. Het Groningsch Be-Quick gaat dezen herfst naar Tsjecho-Siowakije. Tevens zal volgend seizoen een ontmoeting Amster damGroningen worden gehouden. stil to houden. Blijkbaar bezat hij, zooals Anna-Felicitas veronderstelde een heeleboel longen. Haar voorstelling van longen was ondanks den tijd, dien zij in het ziekenhuis tusschen dergelijke voor werpen had doorgebracht nog diezelfde als in haar kinderjaren iets ais rose, ma- oaronie-aohtig© snaren over een soort van beenen raam gespannen, ongeveer als bij een lier of een hairp en allerlei geluiden voortbrengende. Volgens haar idee moest dé kanarie nu een ongehoord groot aantal van die rose snaren bezitten, alle van de beste en duurste kwaliteit. Van den beginne af waren de gasten in het hotel al tegen den vogel geweest; maar zij voelden zioh zoo toegeeflijk ge stemd ten opzichte van de aardige nichtjes of pupillen of wat ook, van „Trekpot- Twist," dat ze zijn schril gezang zonder klagen verdroegen. Op den avond eohter van het interessante gesprek met den heer en mevrouw Ridding en juffrouw Heap, werden er twee bepaalde klachten in het bureau ingeleverd en wel een door me vrouw Ridding en een door juffrouw Heap. Zooals gezegd, was de gênant ©enigszins ontstemd over do aanwezigheid van den kanarie. Zijn kooi irekte het snoer van hot elesotrisch licht uit, terwijl zijn voecfeei, aanhoudend toegediend in kwantiteiten, die zijn eetlust overtroffen, het dikke, kost bare licht-roode karpet bemorste. Hij leende dus giretig het oor aan de klachten, en zond onmiddellijk een dringende aan maning. En terwijl de afgezant naar boven ging, bleef juffrouw Heap, die haar klacht persoon-lijk was komen indienen, met den hotelie<r over de Twinkler-Twist-oofmbina tie napraten* Competitie op Zaterdag. Het bestuur van den N. V. B. heeft be sloten om voor elftallen van vereenigingen, die bezwaren hebben tegen het spelen op Zondag, competities in te richten, waar van de wedstrijden op Zaterdagmiddag ge speeld worden, indien daarvoor voldoende deelneming blijkt te bestaan. Indien binnen het gebied van ccn erken den bond een voldoend aantal van zulke vereenigingen zich aanmeld, zal over de ad ministratie van de competitie voor deze ver eenigingen overleg met dien bond worden gepleegd. Voor de overige vereenigingen zal de N. V. B. de competities administreeren. Vereenigingen, die aan deze Zaterdag middag-competities zouden willen deelne men, worden verzocht daarvan vóór Sep tember a. s. aan het Secretariaat, mededee- ling te doen. Deze mededeeling wordt be schouwd te zijn onverbindend. De zich aanmeldende vereenigingen ont vangen later bericht over de voorwaarden van deelneming, waarna zij definitief kun nen beslissen. Competities buiten klassenverbond. De N. V. B. is bereid voor elftallen, be staande uit spelers, die meenen, dat zij iu de gewone competities niet of niet meer op hun plaats zijn, b. v. omdat het deelnemen daaraan te veel van hun beschikbaren tijd vordert, voor hen te inspannend is e. .d, maar die toch gaarne op regelmatige wijze voetbal willen blijven spelen, onderlinge competities te regelen, waarbij zooveel mo gelijk aan dergelijke bezwaren wordt tege moet gekomen. Deze competities zullen uiteraard staan buiten de klassen-indeeling; geen enkel recht kan aan liet innemen van een bepaal de plaats in zulk een competitie worden verbonden. Het doel is niet anders dan het beoefenen van het spel in een aantal over het speelseizoen verdeelde ontmoetingen met spelers van andere clubs, die hetzelfde doel hebben. Het deelnemen aan deze competities wordt opengesteld voor toegetreden ver eenigingen, die ook met ten minste een ander elftal aan de gewone competities deelnemen. Toegetreden vereenigingen, die meenen, dat bij haar leden voldoende liefhebberij voor het meespelen in zulk een competitie bestaat, worden verzocht daarvan mede deeling te doen aan het secretariaat van den N V. B. vóór September a. s. Het is de bedoeling verdere details vast te stellen na overleg met de vereenigingen, die zich hebben opgegeven. Zoodra zou ko men vast te staan, dat er voldoende lief hebberij voor deze competities is, zullen zij die zich opgaven, nadere berichten ontvan gen en zoo noodig worden uitgenoodigd tot het. bijwonen van een bijeenkomst tot be spreking dezer aangelegenheid. („N. R. Crt.") To Stockholm sloeg Oostenrijk Zweden met 31. Scheidsrechter was onze landgenoot Boas. KORFBAL. Zaterdag j.l. vergader-de het bestuur van don N. K. B. te Utrecht in hoofdzaak voor de eom- petitie-indeeiing en de benoeming der nieuwe oommissiëu. De le klasse werd als volgt samen gesteld: Westelijke afdeelingeui, A: D. E. V., D. T. V., D. V. D., D. E. D.. Nausikaa, Vi tesse (L.), Hercules en Haarlem. B: Dcetos, Fluks, 0. S. G. R., H. S. V., Velox. Rozenburg, D. H. B. S. C.. Vitesse (H en A. L. O. of H. K. V. C: Adveudo. D. 0. S. O.. D. D. V., Allen Weerbaar, Ready, Excelsior, T. E. K. C. A. on Koog Zaandijk; Oostelijke afd., A: Onder Ons E. K. C. A., Quick, Be Quick, Noviomagum en Philips Spprtvercouiging. B: D. O. S. Wilhel- mina. H K. G. eu Z. K. C. Verder werden in gedeeld de 2e klasse-twaalftallen in Zuid-Hol land, Gelderland en Overijsol, terwijl aan de in- deoling der Noordhollandsclie- en Utrcohtsche 2e klassers een distriötsvergadering in "Amster dam te houden, zal vooraf gaan. In do Bostiuirsoommissie voor het eerste halfjaar van dit hondsjaar werden benoemd de heoren N. Broekhuysen, S. A. Wilson en W. A. Deeüen. In do commission, dio hel Bondsbestuur ter Iets bepaald ongunstigs zei ze niet, zij deed alleen maar een paar vragen, en op geen van die vragen wist do hotelior, nu hem het mes zoo op de keel werd gezet, afdoend antwoord te geven, 't Was aan geen twijfel onderhevig, of alles moest vol komen in den haak zijn. Iedereen kende d^n heer Twist immers, en hoe zou hij in een eerste-rangs-hotel zijn intrek kunnen nemen, wanneer zijn relaties tot dc dames Twinkler niet boven alle verdenking ston den Bovendien werd er binnenkort een dame van gezelschap verwacht, en het bui tenhuisje zou heel gauw kunnen betrok ken worden, tot vaste, blijvende woning, naar hij hoorde; terwijl iedereen wist, dat ongeoorloofde betrekkingen nooit een blij vend karakter droegen. Niettemin was de hotelier zelf ook alles behalve op de Twinklers gesteld. Hij kon zijn hotel gemakkelijk genoog vol brijgen en behoefde geen consideratie te gebrui ken met menschon, die zijn karpetten be dierven. Zoodra onder zijn gasten, die hij allen kendo en waarvan do meesten elk jaar terugkwamen, ook maar de geringste twijfel ontstond aan do moraliteit van nieuw-aangekomenen, dan moesten die aangekomen en vertrekken. Juffrouw Heap koesterde waarschijnlijk zulk een twijfel. Haar standaard!, dat moest hij toegeven, was wel de bijna onhoudbaar hoog© van de ongetrouwde dame van rijperen leeftijd, maar mevrouw Ridding had, naar hij be greep, óók haar vermoedens, eoi eenmaal geuite vermoedens hij wist het bij onder vinding verspreidden zich d)oor een ho tel als de mazelen. Er moest dan ook lio- ver gehandeld worden. Den volgenden morgen dus, liep hij vlug do trap op naar do kamer van den heer zijdo staan on niet door dc aljjemeonc vergade ring worden bonoemd werden gekozen: Pors- en Propaganda-Commissie: Iv. H. Heyboor, H. D. W. van der Hoek on L. D. Vorsluys. Technische Commissie: K. J. Heijboor, E. J. 0. WiebolS, A. N. Ballego, H. Krijn on H. W. Vliegen. We>d« strijd-Commissie: D. van Book, L D. Versluye, competitieleider, H. Gording, R. M. van 't Hart on A. Schipperson A. Schippers. Redactie-Com missie: N. Broekhuysen, W. A. Deenen en H. Krijn. Protest-Commissie: S. A. Wilson, G. Francois cn dr. A. ICJarenbeek. Plaatsvervan gende leden: H. van don Berg, D. Bal en H. J. W. van Hczol.Z. N. v. d. Dag-Bal Commissie: H. W. Vliegen, L. D. Versluys, M. A. Spronk en V. Zwaan. Regtements-Gommissie: W. A. Dee nen, H. Kerkkamp en B. A. G. Smeet3. Tot bibliothecaris werd benoemd, de heer I. Al J. do Wilde le Amsterdam. Besloten werd tot uitgave van de Officieelo Spelregels, zooals deze op dc laatste jaarver gadering werden herzien Het bondsbestuur besloot gevolg te geven aan de op de J. A. V. aangenomen motie van Deelos en dionsvolgens aan een rechtsgeleerde zijn meening te vragen over de al of niet juistheid van het beweren, dat voor de instelling van een overgangsklasse geen reglementswijziging noo dig is. Hoo echter de uitspraak ook zal zijn, hot B. B. zal in geen geval er toe meewerken om de besluiten dier vergadering ongedaan te maken. LAWN-TENNIS. In de final van het hecren single-kam pioenschap van Rode-Island is de wereld kampioen W. T. Tilden met verbluffende cijfers geklopt door Vincent Richards. Dé uitslag was 62, 61, 2—6, 60 voor Ri chards. Richards is een jongen van 18 jaar; hij heeft het spel geleerd van Tilden zelf. CRICKET. Uitslagen. le klasse. V. O. C.—V. V. V. V. O. C. le innings 95. Stenger 24. Van Everdingen 17. Grootmcyer 348. Anijs 42-1. Bavent- sen 217. V. V. V. le innings 107. Slag 23. Kroneman 23 not out. East 740. Cham bers 112. V. O. C. 2e innings 1355 w. (Gesloten) East 39 not out. Ruychhaver 40. Chambers 41. Barendtsen 328. V. V. V. 2e innings 717 w. (Tijd verstreken). Anijs 23. East 57. V. V. V. wint dus met 12 runs. R. W.—H. C. C. Draw. R. W. 249. ►Swens 73. Mesman 67. Wackwitz 43. FokkeT 486. Ncuerburg 567. H. C. G. 1517 w. (Tijd verstreken). P. Feith 28. Neuerburg 33 not out. Van Gelder 32 not out. Faber 310. Dirken 227. Van Spengler 252. H. D. V. S.Haarlem. Haarlem le innings 147. W. Maas 66 not out. M. Maas 21. A. Offerman 319. J. Offerman 244. Engering 445. H. D. V. S. 87. Vuylste- ker 30. Engering 23. Ruig 533. SchmeincV 312. Van der Lee 19. Haarlem 2e in nings 1389. Ter Haar 22. Ruyg 33* en Horst 35 not out. H. Offerman 336. J. En gering 4—34. G. van der Schouw 223. Haarlem wint met 60 runs. 2e klasse. V. V. V. II—H. C. C. II. Totaal H. C. C. II 291. Vis 107. Klerk 58. Wessel 836. V. V. V. II totalen 66 en 116. Ten Camp 30 (le innings). Glasbergen 31 (2e innings). Horst 433 en 339. Klerk 527 en 556. H. C. C. II wint met in nings en 90 runs. 3e klasse. Phoenix—V. O. C. II. Gow. door V. O. C. II met 41 runs. Telegraafbeker. A. C. C.—V. R. A. Totaal V. R. A. 124. Hisgen 45. Hambur ger 32. Beuth 6—64. Alirends 441. A. C. C. totaal 110. Mahler 48. Hisgen 323^ Hamburger 215. Shoen 21. Schmeinck 14. V. R.* A's 2e innings 3110. Ham burger 34. Hisgen 51 not out. Beuth 246. A. C. C. gaf verdere moeite op. V. R. A. won met 14 runs. GOLF. Nederland—Duitschland. Verleden week hadden de eerste ontmoe tingen in Nederland plaats tusschen Neder- landsche en Duitsche golfspelers. Op initia tief van den heer E. Cremers had baron Twist, dio juist bezig was zijn sohoenen aan te trekken, en herinnerde hem op vrien delijker! toon, djat hij er misschien niet aan gedacht had zijn kanvers te ontruimen, omdat zij op dien dag aan andere logé's verhuurd waren. „Natuurlijk heb ik daar niet aan. g© dacht," antwoordde de heer Twist en bleef halverwege in zijn rechterschoen steken. „Hoo kon ik ook? U heeft er nooit een woord van gerept." „Nooit van gerept?" riep d© hotelier uit. „Zeker wel! De kamera worden elk jaar door dezelfde familie op dezen datum be trokken. Mevrouw Hart, uit Boston, krijgt deze, en mijnheer en mevrouw De heer Twist luisterde niet verder. Zwij gend reeg hij zijn laars dicht. De twee lingen en hij waren in een verkeerd dag licht gesteld. De meisjes hadden natuur lijk haar mond weer voorbij gepraat! Gis teravond hadden zij hem van haar nieuw© kennissen ve-rteld, maar toon hij haar een beetje over het gesprokene uithoorde, was hom gebleken, dat zij in hoofdzaak over haar oom Arthur gepraat hadden. Hoe verachtelijk oom Arthur nu ook in mijn heer Twitst oog mocht wezen als mensch, beschouwde hij hom toch als onderwerp van gesprek als absoluut onschadelijk. Hij wae een Engelschman cn bevriend met on ver val soh te Amerikanen als de Dellogga en do Sacks. Maar nu bleek wel, dat zij meer verteld hadden. Waarschijnlijk had den zij over oom Arthur uitgeweid op een manier, die Amerikaansohen ooron omvan gen aam aandleed. Het Amerikaansoho oor, waa uiterst teergevoelig. Hij woe in Nieuwv Engeland geboren en wist er dus alles va<a* (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1921 | | pagina 5