L. 6USSENI Foto-Atelier BONGENAAR FOTOGRAFIE STUDIO Letdsche Kermisweek VRAGENRUBR1EK. Koopt Uw Leder en iaat Uw schoenen repareeren in de Janvossensteeg 77 en 75 en ge krijgt prima kwaliteiten. Aanbevelend, KT. A. WAN WIJK TE KO©F D. PANDER, Portret fotograaf. Café «iel Vergunning, Aan (ie leden van liet Eerste Ned. Middenstands-Ziekenfonds te Leiden KATWIJK-AAN-DEN-RIJN. Zater dagavond is cr o<?üi auto tcgon de woning van d>eai lieer Do B. gereden. De muur ver toont een tweetal scheuren. Do schok was hevig. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. KATWIJK-AAN-ZEE. Do heer C. v. d. Boom, hoofd-recïacteur van het tïjd- eohrift „De Vissoherij", heeft in het lokaal der Reederij-Ver. „Vuurbaak" een be langwekkende voordracht gehouden over het. ge-brudk van verbet or de, nl. gebogen trawlborden" voor de sleepnet-vissoherij. Do talrijke toehoorders, w. o. niet al leen reeders, schippers en opvarenden, doch ook vele bij de vissoherij betrokken vaklieden, volgden het onderwerp, dat de heer v. d. Boom met. teekeningen en tal van voorbeelden toelichtte, met grooto be langstelling. Na afloop van de lezing, stelde de heer v. d .B. de aanwezigen in do gelegenheid, vragen te stellen en met hem over het be handelde van gedachten te wisselen, waar- van velen dankbaar gebruik maakten. Dat- nuttige vak-voordracht en als de on derhavige in visscherijkrin.gen op prijs worden gesteld en inderdaad in een lang gevoelde behoefte voorzien, is ruimschoots gebleken, en wij uiten den wonsoh, dat de heer v. d. Boom zich hiervoor nog vaker beschikbaar zal willen stellen. Zaterdag werden alhier aan den af slag gebracht ruim honderd kantjes ha ring. De prijzen waren als volgtM. H. zuid van f 23.55 tot f 25.70, M. H. noorcï van f 19.15 tot f21.80, V. H. zuid f26.80, Makreel van f8 lot- f 15, Z. V. f 36, Kool- viech f20, alles per kantje. Op hek strand ten zuidlen van de-ze gemeente is een granaat gevonden, die nog niet ontploft was. Dit gevaarlijke voor werp is bij de politie gedeponeerd. Voor de vele vreemdelingen, die thans alhier verblijven en die soms een dergelijk ge vaarlijk voorwerp aantreffen, zij de uiter- ete voorzichtigheid aangeraden. Men rake dit voorwerp niet aan, maar men waar schuwe de politie. Hedennacht vloog er op geringe hoogte een vliegmachine over het dorp. Zij kwam uit Z. W. en vloog in N. O. rich ting. Dat dit feit op dat ongewone uur velen naar buiten deed komen, sommigen reeds half ontkleed, behoeft zeker niet to worden vermeld. Van de trawlvissoherij kwamen Zater dag te IJmuiden aan do markt de loggers KW. 38, met f 220 en KW 86, mek f 176 be somming. KOUDEKERK. Onze vroegere plaatsgenoot de heer A. A. Kranenburg, onderwijzer aan de Obr. school te Balk, legde dezer dagen met gunstig gevolg examen af voOr de hoofdakte. Zondagmorgen ongeveer half zes brandde de boerderij van den heer P. G-roen aan den Rijndijk geheel af. De oor zaak was, dat bij het aanmaken van het fornuis eenigo vonken op hek dak waren gevallen. Weinig werd gered, verzekering dekt de schade. LEIDERDORP. De Raad vergadert Donderdagavond te half acht. LEIDSCHENDAM Aan de Haagsche vakschool voor meisjes zijn geslaagd voor diploma kostuumnaaien B (coupeuse), mej. M. A. H. C. Sok, alhier, die ook het di ploma leerares dames-kleedermaken ver wierf. NOORD-WIJK. De weg van Noord- wijk-Binnen langs de vaart tot aan den Noordwijkerhoek, welke voor eenigen tijd as verhard met basalt, is nu geteerd. Voor hek rijverkeer per fiets, auto en andere voertuigen is dit een verbetering; echter met zonnig weer is de toestand op ver schillen do punten niet best. Van de naringvissoherij kwam te IJmuiden aan de markt de logger NW. 3, mek 3 last pekelharing en 9 kantjes ma kreel. OEGSTGEEST. Gistermorgen had ter hoogte van de Grimerie een ongeval plaats. De melkwagen, bespaamen met paard, van „Do Landbouw", ging door het schrikken voor de tram in de mod dersloot De wagen was beladen mek melk room, boter, kaas en taarten, alles be stemd voor Noordwijk-aan-Zee. Des na middags heeft men den wagen uit de sloot gehaald. Tuig en wagen waren alle beschadigd vGoiviiUiiOTEN. Toen do eigenaar van de pont bij „Allemandsgeest" Zater dagmorgen buiten kwam, bemerkte hij, dat zijn pont was losgemaakt, het slot verbro ken, gebruikt en drijvende was in den Vliet. Aan dergelijke gevallen is hier niets te doe.n Kort geleden had men vain een ingezetene op soortgelijke wijze een schuit gebruikt. Toen dezo hierover den veld wachter aansprak, werd hem geantwoord, dat hieraan niets wa-s to doen, wel als dezo was beschadigd of verminkt, 't Is zeer ge makkelijk en gemoedelijk. Door enkele landbouwers wordt aan het vee in het land reeds bijgevoerd, we gens gebrek aan voedsel. WARMOND. Do aangekondigde gei tenkeuring, onder de heeren Ma-rbus, van iSassenlieim, en P. Clemens, Lisserdajk, had Zaterdagmiddag plaats op het plein bij de R.-K. school. In het stamboek werden ingeschreven 7 volwassen en 5 joaigo geiten. In het geheel waren bijna 00 geiten aangevoerd. Na af loop der keuring werden de prijzen toe gekend. Den advissursprijs, lsto prijs bekwam G. H. Tijsscai met „Johanna"den 2den pr„ G. Zwetsloot met „Marie", den 3den prijs J. v. d. Voet. met. „Joh. 2". Voor eenjarige werd do prijs toegekend aan J. Broeze met „Gerarda". Voor lam meren Is to pr. G. H. Tijssen met „Dina", 2de pr. C. J. Stijn man met „Beanca", 3do pr. G. J. ter Beek met „Rika". Over het algemeen waren mooie exem plaren aangevoerd en zijn de gunstige re sultaten der fokvereeniging merkbaar. Kon Vrijdagavond de verlichting niet plaats vinden door den stormwind, de mooie zomeravond van gisteren deed ver- scheidenen doen besluiten toen de illumi natie te ontsteken, waardoor het heel druk werd. Vooral voor „do stad Rome", was de trek, waar een enorme en prachtige verlichting wa-s aangebracht en een geheel geïllimineerd schip den gevel sierde, dat de algemeene belangstelling had van inge zetenen en vreemdelingen. WASSENAAR. Aan de llaagsche vakschool voor meisjes is geslaagd voor diploma huishoudster mej. J. E. Pauli, al- liieiv RIJNSBURG. Gemeenteraad. Voorzitter: de burgemeester. Afwezig wethouder J. van Iter son. De Voorzitter opent- de vergadering met gebed, en doet daarna voorlezing van de notulen van eenigo vorige vergaderin gen. Naar aanleiding hiervan stellen de heeren Van der Gugten en dr. Jonker een paar vragen, welke door don Voorzitter worden beantwoord, terwijl na een opmer king van den heer S. Schoneveld de notu len betreffende het heffen van belasting van N. Z. H. T. M. en Waterleiding voor grondgebruik voor kabels, draden, buizen, enz., worden aangevuld met de mededee- ling, dat B. cn W. spoedig een vordering zullen indienen, voor het beffen van zoo'n belasting. Hierna worden de notulen goed gekeurd 1. Ingekomen stukken. Schrijven van den Min. van Arbeid, houdende mededeeling, dat aan de N. V. v. d. Vijvers Groenten- conservenfabriok en Drogerijen voor een bouwplan van één woning f 935 premie wordt verleend, betaalbaar in drie ter mijnen De heer S. Schoneveld vraagt of de Raad ook invloed kan -uitoefenen op verleening van dergelijke premiën, in verband bijv. roet het al of niet noodzakelijke daarvan, of het beoordeel en van de vraag of de wo ningnood in een gemeente van dien aard as, dat toekenning e-r van noodig is. De Voorzitter beantwoordt deze vraag ontkennend, doch deelt mede, dat kennis geving er van door hem alleen geschiedt-, omdat de betaling over do gemeente gaat. Ingekomen zijn -eenige verzoeken om ont heffing of vermindering van H. O. van K. Klos, wegens vertrek uit de gemeente, A. C. den Hcijer, J. v. Klaveren, C. D. v. d. Vijver. J. de Wilt en mej. Nahuijs. Deze verzoeken worden ter afdoening gesteld in handen van de daartoe benoem de Commissie Van de Gezondheidscommissie is ingeko men een raming van de ontvangsten en uitgaven over 1922, met verzoek te mogen vernemen welk bedrag voor deze Com missie op de begroeting is uitgetrokken. Dit bedrag is groot f 117.27. Do Voorzitter deelt mvde, dat bij hem is ingekomen een verslag van de werk zaamheden dier Commissie, hetwelk onder de leden zal cirouleeren. Van B. en W. van Leiden is ingekomen een afdruk van de gespecificeerde begroo ting van den Keuringsdienst van waren van het District Leiden. Zal ter circulatie onder de leden rond gezonden worden. Van dé heeren Van den Berg, 0. H. A. Collee en J G. Vreeswijk is ingekomen een schrijven, dat zij hun benoeanding als lid der Schoolcommissie aannemen, en van do heércn P. van Delft en J. Willens, dat zij hiervoor bedanken Voorts wordt mededeeling gedaan van eenige ingekomen stukken van G. S. en van een kasopname bij den gemeente-ont vanger op 29 Juni jl„ waarbij de kas con form bevonden werd Van de ouder commissie der O. L. school is ingekomen een verzoek tot bijdrage uit de gemeentekas voor kosten van oen schoolreisje van de kinderen dier school naar Amsterdam in de zomervacantie, waarvoor de kosten worden berekend op 100 gulden. B. en W. stellen voor op dit verzoek ai- vijzend te beschikken, omdat reeds f130 is ontvangen uit bijdragen van particulieren en voorts uit overweging, dat de kosten voor dergelijke reizen door de ouders der kinderen best-reden moeten worden en niet ten laste van den gemeentekas mogen komen. Conform voorstel B. en W. wordt be sloten. 2 en 3. Van G. S. is ingekomen een ver zoek tot aanvulling van de regeling H. O. voor de forenseneveneens een verzoek tot wijziging van de nieuwe Verordening Hondenbelasting. Besloten wordt beide verordeningen vol gens de vvensch van G. S. te wijzigen. 4. Adres van de afd. Rijneburg vaai de Nat. C-hr. Geheelonth. Ver. voor topver- bod van Zaterdagmiddag 2 uren tot Maan dagmorgen 8 uren, omdat, gedurende dien tijd door sommige inwoners een groot ge deelte vail him inkomen in sterken drank wordt omgezet, B. on W. stollen voor op dit verzoek af wijzend te beschikken, omdat geen grond bestaat voor vrees, dat misbruik van ster kon drank gemaakt za.l worden, waardoor zoodanig verbod overbodjtg is. De heer J. Schoneveld drukt zijn spijt uit over dit voorstel, wat hem, gezien de samenstelling van den Raad, ook vreemd) voor komt. Mochten B. en W. ook al geen reden aanwezig achten aan het verzoek te voldoen, zekér had spr. verwacht, dat be perking zou worden voorgesteld, op Zo-ndag. De Voorzatter doet mededeeling, dat een soortgelijke verordening als hier gevraagd is, van de ge-meento Hoogkerk, door de Kreon vernietigd is, zijnde deze verorde ning in strijd met art. 7 vaai de Drank wet, welke art. dta Raad bevoegdheid geeft op dagen, waarop voor misbruik gegronde vrees bestaat, bijv. lotingsdagen, feestda gen, enz. De Zondag, als wekelijks terug- keerendlo feestdag, valt hier niet onder. Do heer J. Schoneveld had het wenscbe- lifk gevonden, als deze laatste mededeeling als motief had gevonden. De heor S. Schoneveld sluit zich bij wat zijn naamgenoot gezegd heeft aan. Beide sprekers zagen gaarne groote be perking op Zondag en verzoeken B. en W. te onderzoeken hoe ver men hierin gaan kan. Het verzoek om geheel tap verbod wordt met algemeene stemmen afgewezen. 5. Benoeming Commissie uit d'en Raad om te verschijnen voor Ged. Staten op Ddaisdag 26 Juli a.s. in verhand met aan sluiting waterleiding. De heer S. Schoneveld, waarom een commissie naar G. S. moet en of hier sprake is van aansluiting is voor het alge meen, of na-ar aanleiding van een concreet geval. Do Voorz. de-elt mede, dat hem ai iet be kend is, welke vragen door Ged. St. aan de commissie zullen korden gesteld. Ver moedelijk echter houdt het verzoek ver band met de bekende kwestie tusschen den Raad en den Voorz. over het aansluiten aan de waterleiding van een aantal wo ningen aan de Brouw er straat, waardoor d'ezo kwestie opgelost zou kunnen worden. De heer Van der Gugten meent, dat op nog eenvoudiger manier een oplossing mogelijk is, n.l. wanneer de Voorz het besluit van den Raad van 1 Juli 1920 uit voert Dr. Jonker vraagt welke opdracht een te benoemen commissie zou moeten krijgen Do Raad weet niet. welke vragen Ged. St. stellen, en kan dus moeilijk een com missie zende-n, welko namens den Raad' spreekt. Indien er een concrete vraag ge steld was, zou dit de zaak anders maken. Den heer Schoneveld interesseert deze zaak alleen als Raadslid, daar de eer van den Raad er mee gemoeid is. Er is 1 Juli 1920 een Raadsbesluit aangenomen, dat uitgevoerd behoorde te worden. Geil. St. konden dit. niet afkeuren, en gaven op herhaalde aanschrijvingen- geen antwoord. Nu komt cht verzoek, dat z.i. geen ander doel kan hebben, dan te trachten het Raadsbesluit, te wijzigen en invloed uit te oefenen op de Raadsleden. De Voorz. meent, dat Ged. St. hier een poging doen, om een verschil van mee ning uit den weg te ruimen, en kan niet begrijpen, waarom de Raad hieraan niet wil meewerken. De heer Van der Gugten zegt, dat de Raad wel mee wil werken Er is hier ech ter een geldig Raadsbesluit genomen, dat de Voórz. weigert uit te voeren. Het spijt- spreker liet te moeten zeggen, maar dit is stijfhoofdigheid van den Voorz., waardoor onderfusschen 200 mensohen in dézen tijd van typhusgevaar, zonder water zitten. De Voorz. laadt, hiermede een groote verant woordelijkheid op zijn hoofd. De heer J. Schoneveld aclit in deze be ter een protest te zenden, wegens niet uit .voeren van een Raadsbesluit, dan te „ver schijnen" voor Ged. St. wat eenigszins aan een beschuldigde doet denken. De Voorz. begrijjpt niet wat de Raad weerhoudt voor Ged. St. te verschijnen. Aan de kwestie moet. een eind komen en dat is nu mogelijk, desnoods doordat Ged. St. den- Burgemeester gelasten het besluit uit te voeren. De heer S Schoneveld vraagt welke re denen idetn Voorz. Verhinderen het be sluit uit to voeren. Een beroep op art. 22 der Bouwverorde ning geldt niet daar dit alleen van toepas sing is dp nieuwe bouwplannen, en ook een beroep op art. 4 dier drinkwatervoorzie ning gaat niet op, (laar de Raad de be voegdheid bezit hiervan af te wijken. Een benoep op art. 70 der Gemeentewet kan evenmin gelden, daar de Voor. den bepaal den teimijn, om het besluit ter vernieti ging voor te dragen, niet in aelit heeft genomen. Spr. leest een advies voor van een bekende, groot deskundige op gebied van gemeentezaken, die ook zeer zeker zegt, dat de Voorz. 'tot uitvoering van het besluit verplicht- is. De Voor. moet toestemmen eenigszins vreemd van dit rapport te moeten opkij ken. Hij is bereid, den volgenden dag naar Ged St-. te gaan. om de zaak te bespre ken, en indien blijkt, dat zijn meening on juist was, onmiddellijk het besluit uit- te voeren. De lieer J Schoneveld kan de houding van den Voorz. in deze niet. goedkeuren. Van den burgervader had hij verwacht, dat deze het besluit onmiddellijk had' uit gevoerd, zelfs al was tegen de verordenm gen in, wat nu niet het geval isdaardoor Hadden vele menschen tenminste behoor lijk water gekregen. Do Voorz. zegt-, dat dit ook was gebeurd, wanneer de eigenaar van de huizen, tot- aansluiting volgens den wensoh van B. en W. van besloten. Hij meent zeker, in deze geen ander standpunt, te kunnen inne men, idtach zal inlidhtingen vragen bij Ged. St. De heer S. Schoneveld kan hiermede geen genoegen nemende zaak is nu reeds meer dan een jaar loopendie en daar is de eer van d'en Raad mee gemoeid. Spr. zal daarom een motie indienen, om te protesteeren bij den Min. van Binnenl. Zaken en bij den Commissaris der Konin gin in de \pro vinei e, tegen de weigering van den Voorz. om een Raadsbesluit uit te voeren. Met 9 1 stem wordt, besloten geen oommissie naar Ged. St te zendten. Het voorstel van den heer S. Schoneveld een motie van afkeuring te zenden, wordt met alg. stemmen aangenomen. Een com missie van redactie wordt benoemd, be staande uit de heerenJ. en S. Schoneveld. 6. Tot- leden van cPe schoolcommissie, vacatures J. WiRms en P. v. Delft, wor den gekozen de heeren: M. Schoneveld en J. van Starkenburg.- 7. Ihtrekking verordening winkelslui ting en verordening beperking verlichting winkels. B. en W stellen voor deze beide veror deningen welke niet meer noodig zijn, in to trekken. De heer S. Schoneveld is er niet voor de verordening winkelsluiting in te trek ken. Die is vroeger op verzoek van de winkelier ingevoerd, en zou nu, zonder verzoek, weer ingetrokken worden. De heeren Jonker en J. Schoneveld mer ken op, dat de winkeliers geen van allen de sluiting handhavendus schijnt de verordening overbodig. Ten slotte wordt besloten de verordening beperking winkelverlichting in te trekken en die op de winkelsluiting te behouden, en toe to passen, zoodat de winkels, als mede kappcrssalons, geopend mogen zijn van 5—9 c-n 's Zaterdags van 511 uur. 8. Huurcontract gemeentewoningen. B. en W doen den Raad kennis nemen van een huurcontract, dat d'en bewoners der gemeentewoningen ter teekening zal wor den aangeboden. Wordt met alg. st. goed gekeurd. 9. Adres J. van Iterson Jr aansluiting waterleiding, in afwijking van 'art. 4 der verord. Du in watervoorziening. Gevraagd wordt tc mogen plaatsen- i me terp ut en 1 pomp voor 2 woningen en l meterput en 1 pomp voor 6 woningen onder één dak aan de Brouwerstraat. B. en W. stellen voor het lste verzoek in te willigen, doch het 2do te weigeren. omdat dit in strijd zou zijn met art. 22 der Bouwverordening. Wel zou kunnen worden toegestaan plaatsing van 1 nie- teijput en 2 standpijpen. I>o Baad kan zioh liierraed-e niot ver- eenigen. Dit geval is analoog aan dat van den hoer S. Schoneveld. Het voorstel van B. en W, wordt met slechts één stem voor, verworpen-. Een voorstel, het verzoek in te willigen, onder voorwaarde, dat de standpijp in het midden van de huizen te plaatsen, worcft met algemeene stemmen aangenomen. Rondvraag Bij B. en W. is ingekomen een schriftelijke vraag van den heer S. Schoneveld te mogen vernemen in welke,! Raadszittingen afwijking is toegestaan van art. 4 der Verord. Duinwateiwoorziening aan Diac. Ger. kerk voor li huizen aan de Koestraat, aan P. Kort voor 23 huizen aan de Brouwerstraat, aan A. A. de Monije, voor 8 huizen, aan H. Hogewoning Dzn., vioor 10 huizen 'aan het Moleneind, aan J'. v. Iterson voor 10 huizen aan d<e Vliet, nan J. H. de Haa-n-, voor 13 huizen aan de Smidsteeg, aan H. J. de Haan, voor hui zen aan do Boogaardstr., aan A. J. Mul der, voor id, aan do Heerenweg, aan JY v Iterson Jr., voor id. aan de Brouwer- straat, aan H. v. Iterson voor id'. aan de Vliet, aan Alb. den Haan, voor id. aan de Smidsteeg. en aan N. v. Egmond Gzn., voor id. aan de Spinozalaan. De Voorz. deelt mede, dat alleen aan A. J. Mulder en aan H. J. den Haan ont heffing is verleend. De heer S. Schoneveld spreekt er zijn afkeuring over uit, dat aan iemand die af wijking van de verordening vraagt, wat deze toelaat, zooveel last ondervindt, ter wijl diegenen, die liet eigenmachtig doen, hoegenaamd geen last ondervinden. Hij meent, dat daarom tegen B. en W. een ernstig protest moet- worden aange- fceekend. Dr. Jonker is voor een protest maar meent-, dat B. en W. dan eerst in de ge legenheid moeten- worden gestéld, een uit eenzetting te geven met alle gegevens, daar er ook vele gevallen zijn, waar het tegenwoordig college geen schuld aan heeft-. Uit de gehouden besprekingen blijkt ver der, dat wethouder J. van Klaveren in deze de zienswijze van <ïe meerderheid van 'B. en W. niet deelt. Het protest van den heer S. Echono- vel-d werd1 daarom aangehouden, tot alle gevems verkregen zijn. Hierna sluit de Voorziter de vergade ring. P. W., te W. TT hadf op moeten zeggen' tegen den laten on wel een maand tevoren1. Do maand salaris moet. u betalen, maar u kunt eisdicn, 'dat er id'an ook voor gcweriiï wordt. G. S., te O. Gewoonlijk word f 1 JaagW gegeven. T. H. W. S., te L. Als is afgesproken' •dat u vacantie zoutdf krijgen, wilde dat nog] niet zeggen, dat u ook precies den tijd mag* kiezen, waarop u ze 't liefst zoudt hebbent 'Dus komen u nr/: slechts 'n paar da-gen toet B. J. H-, te L. Dc prijs iper trein ilfl f 4.85. Vertrek uit Leiden 2,16. Aankomst Kampen 6,46. J. v. d. M., te L. Leiden, Hazerswou- de, Alphen, Bodegraven, Woerden, Har-» melen, Utrecht, De Bildt, Zeist. 70 K.M. D. G., te L. Over -de meerdere of mindere soliditeit \an <le door u genoemde verzekeringe- maxitschappijen. kunnen wij n-iet oordedon, maar op do verklaring van den agent kunt u moeilijk afgaan. Die weet het ook niot. Groot ere Maat schappijen, waarop men vroeger huizen zou bouwen, zijn nu gebleken niet aan haar ver plichtingen te bunnen voldoen. De premie, van' u gevraagd, is in verband met de uitkeenm® niét te hoog. Er zijn Maatschappijen, die hoogd premies edschcn, doch ook wel, die er even be-* neden gaan. N. J. van Hte L. U kunt u daarvoor aam*, melden aan de districtsarbeidsbeurs te Lc-ideit gevestigd in dc Sladstimmeitwerf, Gal-gewater. TV. van W., te K.-a.-Z. Het door u gezon den beestje is een zoogenaamde oorkruiper, een insect, dot sommigen tot dc recbtvleugolig-ent anderen tot de schüdvleugeligon brengen. Dat zij menschen in de ooien kruipen, is een ver dichtsel. Zij houden veel van lijpe, zoele vruch-i ten. U zult zo dus vooral aantreffen in tuineö met appelen en peren. Zij zooken dezo vruchten ook op in kast cn kouken. U moet ze zooveel mogelijk dooden. Ook met beschimmelde schijf-1 jos citroen kunt u zo op een afstand houden.- Heerenaoleu ea kakken f 3.00 B Damessolen en kakken .12 OO Heei'ensolen f 2.50 Dameszolen f 1.65 Hesrenhakken f 0.30 1 Dameshakken f 0.50 KiMiertsiei-k «oi'dt woBgests gpoolte bspekend. ïfoop ZOOLLEER, alsmede NETTE en S0L55SE tlFWERKIÏSG wordt ingestaan. 9937 een zeer goed onderhouden ijzeren WestJiaader m com plete inventaris, groot 28 ton. Direct te aanvaarden bij: Birma D. BOOT te Goarvalnig. 9832 GEJ.HD ZBNBER BORG'. voor iedereen a 7 pCt. vanaf f 100.- tot flOOO.—Snelle en correcte bediening. Streng vertrouwelijk, v. d. GftAAF's Prov. Crad. Eank. Bus 601 Amsterdam. Porto v. antw. 0942 ^0 S I-a1 U"31® 8 voor Administratieve- j 4jf b W fLJ- WW bezigheden gevraagd j een eenigszins geroutineerde kracht, aanbreid in g uitsluitend schriftelijk met volledige inlichtingen en referenties aan de Directie der N.V. EERSTE RIJNLAND SC KE KOEK-en BESCHUITFABRIEK, Groenesteeg 16, Leiden. 5G57a TeEefoon 411, Oud© ü3ijjn 2 Levering van Diners, Déjeuners, Soupers, Koude en Warme Schotels, closverkiezenct met bijlevering van Servies, Zilver, Glaswerk, Linnen en Bediening. 9950 BREESIR. 4 Tel. Into. 639 Het atelier voor een goed gelijkend portret artistiek uitgevoerd. 8905 Ter overname gevraagd Leiden of omsfi'ckcsi. Brieven Bureau van .dit Blad onder No. 5636a. wordt bekend gemaakt, dat aan hun adres een BEWIJS- KAART is toegezonden, recht gevende op TANDHBEEff,- KUKiJIlGE IIIJEP tegen zeer billijk tarief. Zij die deze kaart onverhoopt niet hebben ontvangen, gelieven daarvan kennis te geven aan de directie van liet Fonds. Voor nieuwe leden wordt tarief en invulbiljet door het Hoofdkantoor: Laan van Jleerderrcovt 85, Beu Ksag gratis toegezonden. 9894 APOTHEKERSDiJK 27 - LEIDEN. 8392 Filiaal W. BLËIJ2È, Rotterdam. Opnauien ia eigen omgeving, billijke prijzen, gjgg- Dagelijks geopend van 9—6 uur. Ruim voorzien van versch GEROOKTE PALING. J. VAM WIJK Tel. 189, ianvossenst. 54 5643a TE KOOP een splinternieuwe MAAIMAEHINE, werkt voor- en achteruit, met 5 jaar garantie, voor f 52.50. H. J. f. AMEEONGEN, Haarlemmerstraat 233. 10902

Leidsch Dagblad | 1921 | | pagina 6