AGENDA VMi DE WEEK. Begrafenis-Onderneming „PIETAS". H. KEEflEWEER. - Tb!. 86!. - Aalmarkt 16. INGEZONDEN. UIT DE OMSTREKEN vragenrubriek! Woeiisd3g t u Jeruol5'Sa-menkomst brooder v- d. Horst. 8 uur. Nntsgebouw: Opeub. verg. over Kot Evan- gcrio van Christus, geopenbaard in deze laatste dagen. 8 uur. Dagelijks Hondvaart over de Kager- en Braassemer- meren. Dagelijks 12.45 van de Beesten markt. 's Zondags 1 uur van de Zijlpoort. American Bioscoop v. h. „Hollandia", Oran* jegraeht: Bioscoopvoorstellingen. Dagelijks to 8 uur. Woensdag ook van 4 tot G uür. Zater dag ook van 2 tot 4 en van 5 tot 7 uur. „Luxor-Theafcer", Stationsweg: Bioscoop- en Yariété-vooratellIngeD. Dagelijks te 8 uur. „Redo-Theater", Haarlemmerstraat: Bio«- eo op voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. rs Woensdags en '«Zaterdags mafcinée to 2 cur. 's Woensdags- en_ 's Donderdags avonds goedkoop© voorstellingen. Dc dienst des avonds na acht uren en des Dachts voor spoedeiscliende hulp wordt vau 11 tot en met 17 Juli waargenomen door de apotheek van den heer A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313, en de Gemeente- apotheek, Aalmarkt 11, tel. 779. Zaterdagavond to tien uren was men het vuur nagenoeg meester, doch Zondagmor gen omstreeks acht uren, begon do brand opnieuw te woeden en bij het draaien van don wind raakten do bosschen, die reeds gebrand hadden, weer in vlammen. De weg door den brand afgelegd, bedraagt 8 K.M. Belgische troepen van de forten uit den omtrok zijn naar het terrein van den brand gezonden, om samen met de Nederlandsche soldaten het blussen Ld gswerk te verrichten. Op de Vughtsehe lieide is een gedeelte heide in bosch in vlammen opgegaan. Het vuur werd door militairen geblusoht. Do bosschen tussen en het Kinderbosch en do Key, zoo meldt men urit Oirschot, zijn door brand vernield. Door vereende krach ten werd het vuur gestuit. Op de grens van Yliorden zijn 50 Jjl.A. heide en lago dennen van de paters van Bloyorheide verbrand. Ook to Loon-op-Zand, bij het Hoender park, is een groote bosch- en heidebrand uitgebroken. Honderden hectaren zijn reeds vernield. Het vuur woelt voort. Te Haa-ren is een perceel dennenbosoh afgebrand. Do aanhoudende droogte be zorgt cfen .Limbiirgs-chen boeren groote schalde. In verschillende dorpen langs de Maas heeft men zelfs gebrek aan drink water. De putten staan leeg en inen moet het water soms uren ver per wagen laten temen. In sommige dorpen wordt het water verkocht voor 10 cents per emmer en méér. Voor Maastricht is een gedeelte van de Maasbedding droog en vormt een uitge strekt eiland. Misschien nog korten tijd en men zal op enkele plaatsen van den eenen naar den ancderen oever door de rivier kunnen loopen. Ook de spoorwegen ondervinden groot ongerief van het gebrek aan water. Te Maastricht bijv. is het eergisteren voorge komen, dat er geen water meer was voor dn locomotieven. Daar de treinen niet kon den vertrekken, heeft men d'e hulp moeten inroepen van de Maastriohtsche brand weer, die met do motorspuit thans water van uit dc Maas naar het reservoir der Nod. Spoorwegen pompt. Hutten, die sinds mensehenheugenis steeds water ga- veD, staan geheel droog. Do vergiftiging to Mep- pel. Uit een opgave van den burgemees ter van Mcppel blijkt, dat de gisteren ook door ons vermeldde getallen eenigszins overdreven waren, hetgeen natuurlijk niet t© verwonderen valt, gezien de paniek welke er plotseling ter etedta heerschte. Het aantal gevallen blijft echter nog zeer groot to noemen. Tri het geheel zijn thans 234 ziektegeval len bij de doctoren in behandeling., wélke gevallen in 153 gezinnen voorkomen. Niet 0, maar 5 kinderen zijn tot nu toe aan de govolgon overleden, met name do 16-jarige A. Nijstad en do kinderen van Blijenberg, Storcnbcrg, Smink en Benthem. Aan do 5 lagere scholen waren gisteren meer dan 120 kinderen afwezig. Omtrent de oorzaak hebben wij reeds mode-gedeeld dat het vermoeden bestaat, dat het hier een bacteriën-vergiftiging be treft, ontstaan door het gebruik van be dorven melk. Dr. Wekenkamp, inspecteur van de Volksgezondheid te Groningen, steldo een kort onderzoek in. Hij deelde do meening der doctoren, dat hier een baetoriënvergif- tiging heeft plaats gehad. Mot den burgemeester heeft hij ook.een onderzoek ingesteld ten huize van den IJs- wafelverkooper. Beiden kwainen tot de conclusie, dat de bereiding vrij zindelijk geschiedde en dat er betrekkelijk weinig op viel aan t© merken. Vast staat wel dat de venter, Flicrman, geheel te goeder trouw heeft gehandeld, wat ook blijkt uit het feit dat zijn geheelo gezin eveneens ernstig ziek is geworden. Flioramn heeft onmiddellijk, na het bekend worden van het geval, zijn kar, met toebe- hooren van de hand gedaan, zeggende dat hij met dit beroep niets meer te maken vilde hebben. Inmiddels hebben zich ook te Kampen reeds eenigo van dergelijke verschijnselen voorgedaan, bij personen die -s Zaterdags to Mcppel waren geweest. Bovendien bestaat do kans dat ook van uit andere plaatsen nog wel desbetreffende berichten zullen volgen, in verband met het feit dat er Zondag juist door de Meppoler Korfbal-Club, groote serieweeïstrijden wa ren georganiseerd op het sportterrein, waaraan talrijke vereenigiingen uit Fries land. Groningen, Drent© en Overijsel deel- RECLAME. 9461 namen, terwijl Flierrnan zich voortdurend in de nabijheid1 van heb terrein ophield met zijn kar. Door de directie dfer Neder- scho spoorwegen is liet verblijf van reizi gers op de balkODs der rijtuigen verboden, wanneer tegen de balkonkapwanden zoo wel aan de binnen- als aan de buitenzijden kaarten zijn aangebracht, met liet op schrift: ,,Het is verboden gedurende iden rib op de balkons te blijven staan." Ter voorkoming van ongelukken zal aan dit verbod streng de hand gehouden wor den. Zijn de kaarten niet aangebracht, dan is Het verblijf op de balcons geoorloofd. Kettingen of hekken van de balkons der rijtuigen zullen gedurende den rit geslo ten moeten zijn. Uitstappen is alloon aan de perron zijde geoorloofd. RECLAME. TEGEN AARDBEIEN, droge ol bloedende, wendo men Foster's Zalf aan. Deze doet de jeuk en pijn onmiddellijk bedaren, en heeft een bijzonder boeiende werking. Prijs f J,75 por doos, alom verkrijg baar. 9457 Autotransport Crematie. 49 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copy van al ol niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. De Voordorp-kwestie. Geachte Redactie. Waar de Voorzitter van 't Kinderhuis „Voor dorp" op zulk een anhêusche manier zich in 't openbaar van don kansel der Hooglandsche Kerk ook over mijn persoon heelt uitgelaten, kan ik niet langor zwijgen. Het doet mij leed, dat do zoo onverkwikkelijke zaak, die reeds zoo lang de Leidscho Hervormde gemeente beroerde, een nieuw stadium van onverkwikkeljjkheid schijnt ingetreden te zijn. U zult begrijpen, dat ik, toen ik 3 maanden geloden als vreemde in Leiden kwam, zonder iets van do zaak ai to weten, goheel objectief tegenover do kwestie-Voordorp stond. Toon men mij (nog vóór mijn intree!) in 't Bestuur van *t Kinderhuis gekozen had, heb ik die benoe ming aan genomen, in do hoop, dat deze zaak wel tot een goodo oplossing kon worden go- bracht. Toen 't mij evenwel al spoedig duidelijk werd, dat in dezo zoo vertroebelde aangelegenheid geen helderheid te brengen was, hen ik er uit getreden. Ik hedankto als bestuurslid, omdat ik do verantwoordelijkheid van den loop der dingen niet kon dragen. Ik begreep evenwel dit wel, waar de zaak fei telijk om den persoon van Ds. Kramor draaide, dat ik, door er uit to treden, een bepaalde ca tegorie menschen tegen mij moest krijgen. Dio klip was niet meer te ontzeilen. Doch voor dit feit dat zult U begrijpen werd ik mijns ondanks geplaatst In weerwil van mijn bedanken voor 't Be stuur koos men mij toch als geestelijk verzor ger, welke benoeming ik mij het welgevallen, omdat ik hart heb voor 't verwaarloosde kmd. Toen ik Zondagavond in do Kerk was en Ds. Beokonkamp ook tot mij 't woord richtte, ver wachtte ik niet anders dan een woord van dank, dat ik die geestelijke leiding op mij had gonomon en ik als zoodanig aan do gemeente zou worden voorgesteld. U heeft vermeld, wat in werkelijkheid tot mij gezegd werd. Ik wil aan dit schrijven niete meer toevoegen. Ik verzoek U vriendelijk mijn schrij ven ook een plaats to geven, dat ik richtte aan hei Bestuur van „Voordorp", U dankzeggende voor do mij verleende plaatsruimte, 't Luidt als volgt: Mijno hoeren. Bij dezen deel ik U mede, dat ik mij, na 't gebeurde van gisteravond, genoodzaakt zio mijn taak als geestelijk verzorger van '4 Kinderhuis „Voordorp" niet to aanvaarden. Dit doet mij leed ,want dit werk heeft sinds jaien de liefde van myn hart, maar ik kan niet anders. Opdat goed begrepen worde, waarom dit be sluit thans door mij genomen wordt, volgt hier mijn argumentatie. Gisteravond ben ik* door de woorden, door Uw Voorzitter, van den kansel dar Hoogland sche Kerk, tot mij gesproken in 't midden der gemeente, op 't diepst gegriefd. Als men mij als vriend do waarheid zegt zekert uw Voorzitter Loeit gelijk dan kan jk* dit verdragen. Maar een onware Lowering, een diep-krenkende beschuldiging, gesproken op een plaats, waar gcon verdediging mogelijk is, mag ik niet acceplccrcn. Uw Voorzitter sprak letterlijk dezo woorden, „dat 't hem speet, dat ik door mijn uittreden uit uw Bestuur wantrouwen gezaaid had" tegen 'i waarnemen van uw taak. Had hij gezegd, dat door mijn uittreden uit Uw midden, wantrouwen ontslaan was, ik had *t kunnen laten passecren. Doch de pertinonto bewering, dat ik wantrouwen gezaaid heb, wijst op oen bepaalde daad, op een positio nemen cn con optreden en opzetten legen uw werk, welko beschuldiging ik als absoluut onwaar en dus onverdiend, afwijs. Ik bob bij mija uittreden nadrukkelijk ver klaard, dat do afwikkeling van de zaak-Voor dorp mijn goedkeuring niet kon Lebben Pn dat Ik derhaivo do verantwoordelijkheid van don gang van zaken niot kon dragen, ,,'t Kan zijn", zoo heb ik toen gezegd, „dat gij dc zaken goed ziet, maar Uwo mentaliteit kan ik niet ver staan!" Dit mijn uittreden is <loor U wol betreurd, maar door niemand Uwer veroordeeld. Integen deel! als één man hebt U allen mijn besluit gebillijkt. En nu dit oordeel van den kansel! Ik protesteer hiertegen en ge of U de verze kering, dat Uw Voorzitter mij hiermee zeer pijnlijk hoeft getroffen en diep gegriefd. ,1 Met verscliuldig-do gevoelens, |pj [f f Uw dw. JOH. W. GROOT ENZERINK. Leiden, 11 Juli 1921. AT KFM APK Tot waarnemend bur gemeester, in geval van afwezigheid, ia aangewezen do beer P. de Jong Can., te Rcelofarendsveen. BODEGRAVEN. Tot onderwijzer aan do Ger. Volksschool te Utrecht is benoemd de heer H. van Gent, alhier. Bij den landbouwer V., alhier, zijn door oen hond vier schapen en 3 geiten verscheurd. Ds. Joh. Dam, alhier, heeft bedankt voor het beroep naar de Geref. Kerk te Kunspeet. HAARLEMMERMEER. De machlne- honder K. L., aan den Aalsmeerderdrjk, al hier, had het ongeluk bekneld te geraken tutschen do raderen van een persmaonine, met het gevolg, dat een zrjner armen zwaar werd gekneusd en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Alhier zijn weder een 3-jarig meisje en een 2-jarig jongetje aan de mazelen overleden. Deze ziekte doet zich hoofd zakelijk in het zuidelijk deel van deze ge meente voor. Kaar wij vernemen, heeft ds. P. Ko- mes te Schildwolde (Gr.) het beroep naar de Gereformeerde Kerk aan den Aalsmeer- derweg (Oostzijde) niet aangenomen. BOOFDDÓRP. Zaterdagavond werd op het gemeentelijk sportterrein een voetbal match gehouden tussehen H. V. V. en Mijdrecht I. Beide vereenigingen weerden zich kranig en bleken ditmaal even sterk te zijn. De uitslag was dan ook 00. Met het oog op het alhier heerscband gebrek aan drinkwater, zal zoolang de droogte aanhoudt en de voorraad strekt drinkwater verkrijgbaar worden ges to d aan het kantoorgebouw naast het raadhuis op Maandag-, Woensdag-, Vrijdag- en Zaterdag morgen en aan het fort bij Aalsmeer op Dinsdag- en Zaterdagmorgen. KAT WIJK-AAN-ZEE. Mejuffrouw M. Hiemstra, onderwijzeres aan de Herv. schooi, hoofd de heer Van den Akker, heeft wegens huwelijk tegen 1 September eervol ontslag gevraagd. Zondagavond omstreeks 10 uren, het begon aj donker te worden, meende men, dat er een watervliegmaehine in zee daal de. De reddingsboot te Scheveningen werd gewaarschuwd en deze koos binnen 20 mi nuten zee. Andere personen, die zich ook op het strand bevonden, meenden dat het een bijzonder natuurverschijnsel was. Zaterdag kwamen van de trawlvis- scherij te IJmuiden aan de markt do loggers K.W. 28 met f61; K.W. 33 met f177; K.W. 44 met f235, en J£.W. 110 met f 209 besomming. Maandag kwamen aan de markt de log gers; K.W. 9 met f 15; K.W. 47 met {81, en K.W1. 143 met {156 besomming. LEIMUIDEN. Men schrijft ons Eenlgen tijd geledein ls ingebroken in 3e Gteref. Kerk alhier en ln de ambtswoning van don burgemeester aldaar. Vingeraf drukken hebben bewezen dat dezo Iwcc in braken niets met elkaar uitstaande heb- ben, maar slecbts op een buitengewone toe valligheid berusten. Bij den burgemeester uu is een schrijfmachine medegenomen en wat archiefstukken. Blijkens het proces verbaal Iiceft do schoonzoon van Leimui- dtens burgemeester, do heer J. C. Eau- mann, burgemeester van Wouörugge, ver klaard dat de inbrekers gezocht moesten worden in do richting van Leimuidens se cretaris en loco-burgemeester. Aan dezen laatste heeft men zelfs gevraagd of hij be leid was vingerafdrukken van zich te la ten nemen. Pat was hij, onder voorbehoud. Immers cfe loco-burgemeester, de arts Ij. Bouthoorn, weusehto ook afdrukken geno men te zien van de familie van den bur gemeester, te weten primo do heer G. Ni- naber, burgemeester van Oud-Beyerland en sccundo voornoemden heer Baumann. Als men denkt dat dit dan ook gebeura is, vergist men zich. Toen is maar van niemand «enige afdruk genomen. Onpar tijdigheid is anders. Te meer klemt dit, •daar do algemecne opinie is dat geen vreemden aan deze inbraak schuldig zijn. Inmiddels heeft do Raad een blanco crc- diet verstrekt om den burgemeester in rechten te vervolgen, zoo niet binnen een bepaalden termijn de machine vergoed wordt. Onderwijl is een ergerlijke zaak aan liet licht gekomen. De veldwachter bleek in het bezit van een lijst van meer dan ■10 ..verdachte'' personen, op wie zeer go- let moest warden. Deze personen, meer deren voorzien van ongure bijnamen zijn do meest achtbare ingezetenenwethou ders, raadsleden, onder wijzers, enz. Deze lijst word hem door een vroegeren veld wachter ter hand gesteld, rnaar algemeen beschouwt men den burgemeester, den heer Tb. G'. C. Ninaber ols den auctor in tellectual is" van het bewuste document- Terder vernamen we dat ten zeerste bJ- treurd wordt dat de justitie weigert over to gaan tob gerechtelijke vervolging van mevr. J. O. Baumann—Ninaber te Wou- brugge, beschuldigd van het namaken van do hnndteokoning van wethouder G. Ber nard en daarvoor in verhoor geweest. Do justitie wenseht geen schriftkundige te hulp to roepen. Voor Leimuidens rust en de vooruitgang waro het te wensohen dat een nauwkeu rig en onpartijdig onderzoek word inge steld r.aar do gestie van de Leimuidonsehe machthebbers; speciaal naar de punten hierboven genoemd. Het ware te wensohen dat men van hooger hand hier toe over- S»i& LISSE. Van den daarvoor alhier ge geven opleidingscursus slaagdcfn hij het op 0, 8 en 9 Juli j.l. gehouden examen voor tuinbouwvakonclerwijzor in bloembol lencultuur, de leerlingen P. J. A. Hulse bosch en O. v. Klaveren, beiden alhier. Do vroegere plaatsgenoot Jac. Kos ter, thans wollende te Haarlem, was ge- signaleen! in het Alg. Politieblad. Do bur gemeester van Heemstede verzocht zijn op sporing en aanhouding. Zaterdagavond reed de veldwachter Vermelen alhier nabij do Stalen brug, alwaar hij genoemde K. ontmoette en hem onmiddellijk arresteer de. Nog "denzolfdon avond werd hij per tram vervoerd. Vermoedelijk hoeft hij een viertal rijwielen gestolen. M«n verdenkt hem ook van diefstal van het onlangs ge stolen rijwiel van den heer Tromp alhier. Ter confrontatie moest hij naar Santpoort. De hoofdonderwijzer R. uit do Lisser- broek, had zich een motor aangeschaft aan zijn rijwiel. Bij het opstijgen en het aan zetten der motor werd zijn rijwiel wat te veel op zijde gewrongen waardoor hij al te sterk do remmen gebruikte, en hij op den weg werd geslingerd. Door den val was zijn elleboog uit do kom geschoten. De ontboden geneesheer dr. B. achtte over brenging naar hrt Acad. Ziekenhuis nood zakelijk, alwaar do arm weer- goed in zijn verband is gebracht. Onder do benaming Hul land's Bloem bollcnhuis te Lisse", is door dte reilingdi- recteurai do hoeren H. Bader te Sassen- heim, D. Hogewoning Hzn., to Oegstgeest en L. J. Honrari te Noordwijk, een perma nent veilingwezen iir bet leven geroepen, door het sliohten van een veilinggebouw in het hartje van de bloembollenstreek to Lisse, in de gebouwen gelegen aohter bet hotel ,,Do Witte Zwaan", alhier. De opzet Is op dezo veilingen speciaal goed lever baar goed te laten aanvoeren, waarvan voor do kwaliteiten wordt ingestaan, met recht van reclame, waarbij do beslissing bij do directie ia. Do datum der eerste veilingen zullen spoedig bekend gemaakt worden. NIEUWKOOP. In een daartoe beleg de, zeer druk bezochte, vergadering is do volgende motie met algemecne stemmen aangenomen. Do Liberale-, Christelijk-Historische- en Antiirevoluitionaïro Kicsvereejiigmgen to Nieuwkoop, op 8 Juli 19-21 in geoombineer- de vergadering bijoen cn ten deze verte genwoordigende het Protestante deel der burgerij van Nieuwkoop. kennis genomen hebbende van het he- sluit van den Gemeenteraad van 21 Juni 1921, waarbij op een verzoek van d'e Room- sche bouwvereoniging „Sh-Antonius", tot verleening van een voorschot voor woning bouw, gunstig is beschikt, terwijl daarbij een gelijksoortig verzoek van de vcreeui- ging Beter Wonen", welko vereeniging geen enkelen burger om zijn godsdienstige overtuiging uitsluit., werd afgewezen van oordeel, dat hierdoor bat niet-Hoom- sclie deel der bevolking onrechtvaardig wordt bejegend en dat daarom dit par tijdig besluit moet worden gewraakt; protestceren met kracht tegen do hun ding van do Roomscko RaarJsmeerderhcid; vestigen de aandacht van Gedeputeerde Staten op het feit, dat het gewraakte be sluit sleohts kon worden genomen door de stem van den Burgemeester (tevens raads- 11(d) van wlen „St-Antonlus't haai; grond ln hoofdzaak in voorkoop heeft en wïcn dus dit besluit persoonlijk aangaat, zoo. dat hier is gehandeld in strijd met art. I -10 dor gemeentewet; spreken hun vertrouwen uit in do onpar- tijdigheid van den Minister van Arbeid en verwachten, dut Z.Ex. deze houding van -de Roomscho meerderheid zal afkeuren; verzoeken Z.Ex. om mocht hij van oor deel zijn, dat te Nieuwkoop slechts plaats ls voor dén bouwvereoniging aan H. II de Koningin te willen voorstellen, de tos- latlng van ,,St. Antonius" als vereeni ging, uitsluitend in het belaDg van de volkshuisvesting werkzaam, in to trekken, opdat deze toelating alleen blijve vergund aan de, ook voor Roomsehen toegankelijk1 vereeniging ..Beter Wonen" en het nldu burgers van alle richtingen mogelijk wordt j gemankt, samen te werken tot verbetering j van den woningtoestand besluiten deze motie to zenden aan den Minister van Arbeid en dien van Bmnen- lan&oho Zaken, zoomede aan Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland, terwijl aan de pers wordt verjpcht haar te willen pu- bliceeren KIEUW-VENNEP. Gistermorgen is al hier plotseling overleden de 20-jarige doch ter van C. G., wonende aan don Hoofdweg, aihicr Ze heeft Zendag nog met haar aan staande een fietstocht gemaakt; begaf z'cli 's avonds gezond en v.ei ter ruste ea werd 's morgens dood te bed gevonden. NIEUWVEEN. Ds. C. de Jcngb, al hier, is thans officieel beroepen bjj de Ned. Herv. Kerk van Broek in Waterland (N.-H.) NOORDWIJK-AAN-ZEE. Op den K.- Bouievard zou Zondagavond eon auto koe ren, maar doordat do straat blijkbaar te smal was, kwam hot voortuig in het zand terecht. Eindelijk gelukte het do auto weer op de sti'aat to krjjgen, met hulp van om standers, welko natuurljjk in groote getalefl aanwezig waren. NOORDWIJK-BIKKEN. Ds. B- ter Haar Romeny Il.Jzai., alhier, heeft aanga- nomen liet beroep naar de Ned.-Herv. Kerk te Engelen. NOORDWIJKEEHOUT. Reeds Vrijdag daaldo in het weiland van den landbouwer C. Hooniskerk, alhier, een «roote vlieg machine, die niet defect was. Er stapten twee heeren uit, die zeiden, spoedig terug te zullen keeren. Ze vertrokken per treil', var. Piet-Gij zenbrug en tot heden kwam nie mand opdagen. SASSENHEIM. Bij het 6, 8 cn 8 Juli j.l. gehouden examen voor tuinbouw- vakonderwijzer en bloemhoilencultuur slaag de van den daarvoor te Lisse gegeva opleidingscursus de leerling W. Verschoor, alhier. Onder veel belangstelling is hier nel stoffelijk overschot van wijlen den heer Kornmann ter aarde besteld. Vele krans;: dekten de haar. WARMOND. Uit het jaarverslag y de secretaresse van de R.-K. Wijkvorj.k ging bleek, dat het ledental weder was toe genomen en reeds ver over de 309 bedroe^ Verder, dat dit jaar behalve contributie c-n donaties, de vereeniging in staat ges teil was door een drietal belangrijke brjdrage den meest hulpbehoevenden ge-zin oen eer, specialen steun te verlcenen. Het aantal bezoeken van Zuster Carols, van hot begin af reeds aan J- Vereeniging verbonden, bedroeg 1339, terwjj'. 447 per sonen behande'd waren in het keurig ia- gericht wjkgebouw. i Be Vereeniging blijft op ader steun re kenen, om in staat lo blijven haar werk voort te zetten en uit la breiden tot heil der geheele gemeente. Op'initalief van de Vereeniging voor Vreemde.ingenverkeer, zal tjjdtns de Kaag- week op 22 Juli door S. M. C. alhier een voetbalmatch gegeven worden, tuósccen liet 1ste elftal van S- M. C. en een nader bekend to maken elftal. De wedstrp heeft plaats na afloop der wedstrijden op hel water te 8 uren 's avonds, waarna de gevel- V versiering en -verlichting zal bezichtigd en beoordeeld worden. Alles zal worden opgeluisterd duor mu ziek. Gezien de bestellingen reeds gedaas', enkel van eenigo duizenden veipoijos enz, zal de verlichting schitterend zijn en de deelname algemeen. WASSENAAR. Gistermiddag had oJ dsn Sehouweg bij de Koekoekslaan een auto- ongeval plaats. Een auto geraakte door het tiilwjjken voor oen wagen, tegen een langs den weg gelegen paal aan, met hei gevolg, dat do voor-as van do auto door midden brak. Do inzittende heer bekwam een lievige bloedneus. Men is bezig ine! do werkzaamheden voor varvoov. WOUBRUGGE. Mejuffrouw W., a!-. hier. maakte een fietstocht mot haar doet- tor en kwam in den Bosohpolder, wegen de diepe geul in het paardonspoor 6e vallen, zoodat geneeskundige hulp mo03t worden ia- geroepen Burgerlijke Stand. Omstreken, LISSE. Geboren: Leeadort Gerrit, v. L A.. Schippers eu H. Snijders. Johanna Maria, D. v. C. Faas en C. Grif fioen Petroneila Maria, D. v. P. vaal Op/zee-and en M. Meyer. Guurlje, LM v. J. Sc-brier en C. W. H. Damijs. Johannes Nicolaas, Z. v. P. v. d. Lans en M. Bartols. Ludovicus Bernardus Ma ria, Z. van B. Heyboer en A. van Wester-1 hoven. Gerardus Bastiaan, Z. van G. P- Meygaarden en E. Booms. Movr, A., te L, U moet een guluiui kostgclcl geven. Me), v. E., to L'. Is do zaak naar uw ziobt belangrijk genoog, om op audiëntie w gaan, dan melde u zicli aan bij den bolo don -dag van bet Houden dor audiëntio-

Leidsch Dagblad | 1921 | | pagina 2