LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 12 Juli 1921. Officieeie Kennisgevingen. STADSNIEUWS BINNENLAND GEMENGD NIEUWS, Het voornaamste nieuws van lieden. FEUILLETON CHRIST0FFEL EN COLUMBUS 5 PHIJS DER ADVERTENTIES. tO CU per regel, 's Zaterdags 40 Ots. por regel BtJ xeEolabonnoraent belangrijk lagero prya. Kleino adeertentiën Woensdag 60 CU„ Zaterdag t?5 cis hij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrocht. Voor evemtueclo opien- aing van brieven 10 CU. porto to betalen. Bewijs nummer 6 CU. Bureau Koordelndsploln. Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175, Redactie 1507. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden y. 3 mnd. 2.35, p. xeoï' X 0.4 Buiten Leiden, waax agenten gevestigd rijn, por week b 013 Franco per post f 2.35 portokosten- Nummer 18819- Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVEliKOOP. De Bunge meest ex van Lolden brengt ter kennis van do ingezetenen, dat morgen (Woensdag) aan de gemeentelijko vischwin kels (Visch markt en Stadslui lp werf) ver krijgbaar Ls: SOHELVISOH a f 0.10, GROO- TE SCHELVISCn a f 0.18, SCHAR a f0.12, SCHOL a f014, GROOTERE SCHOL a f 0-22, KLEINE POON a f0.14, GROOTE ROODE POON a f0.40 en TARBOT a f0.50 per pond. W. PERA, Webh. loco-B urgcon. Leiden, 12 Juli 1921. AFSLUITING DONKERSTEEG. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat do Don kerst eeg op Woensdag 13 Juli 1921, wegens herstelling «van het kabelnet, voor het ver keer met rij- en voertuigen zal zijn afge sloten. W. PERA, Weth. loco-Burgcm* VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 12 Juli 1921- Bond van Technici- De afdeeling Leiden van bovengenoem- den Bond maakte mot haar leden een excursie naar de Chamotte-fabriek en het venbouwbureau van de firma Schülzo en Zoon, aan den Hooge-Rijndijk. Na in het administratie-gebouw te zijn verwelkomd, werd een rondgang door de fabrieksgebou wen gemaakt, en werden door den heer Teunissen do noodüge inlichtingen op zeer duidelijke wijze verstrekt. Allereerst worden bezichtigd de ovens, welke dienen voor het drogen van do klei, en de bereide steen en. De inhoud dezer ovens varieert van 30 tot 40 ton. Als de Btecn gevormd is, wordt cleze in de ovens gestapeld, waarna do oven op een tempe ratuur 'van 12001400 gr. C. wordt ge bracht. Onder deze temperatuur blijven de steenen pl minus zeven dagen, waarna de warm te-toevoer wordt afgesloten en men den oven laat afkoelen. Na drie dagen zijn d'e steenen dan zoo ver afgekoeld, dat zij uit den oven gehaald kunnen worden en voor verwerken gereed zijn. Niet alleen steenen, maar ook retorten en gewelven van vuurvaste steen worden door deze firma vervaardigd. Behalve de geheel gereed staande retorten, zagen wij daar hot vormen van deze retorten en het ontdoen van hun vormen, welke geheel© be werking een bijzondere zorg vereischt. De retorten zijn ongeveer 3.50 hoog, en wor den in verschillende doorsnede (zoo als rond. overal en D-vorm) gemaakt. Het transport van een dergelijk retort ver eischt een groote voorzichtigheid bij het inbrengen in den oven. De klei voor deze vuurvaste steenen en retorten wordt eerst geheel gedroogd, daarna gemalen, vervolgens met een andere kleisoort gemengd, dan gevormd, gedroogd, om daarna in den oven te wor den gebakken. Wat eenigszins mogelijk is, wordt door de firma machinaal uitgevoerd, wat be wijst de aanwezigheid van do vele ma chines. Na een bozock gebracht te hebben aan de vormerij, de droogkamers en de model makerij werden de deelnemers nog rondge leid door de groote magazijnen, toonkamer en kantoren dor firma. In de toonkamer vonden wij zeer smaak vol opgesteld veel verschillonde soorten van gastoestellen, voor verlichting en verwar ming. Ook zagen wij daar een fornuis voor gas en brandstof, een zeer groote collectie gas- en cleetrische kronen, kortomdie artikelen, welke met de verlichtings- on verwarmingstechniek in verband staan. De firma Schülzo en Zoon geeft er blijk van, met den tijd mede te gaan. Gisteren nam dr. J. S. G. Gleuns, sinds 1888 leeraar in de wiskunde aan het Stedelijk Gymnasium, die wegens het be reiken van den 70-jarigen leeftijd moest aftreden afsoheid van het G3'mnasium. In de leeraarskamer kwamen bijeen do leer aren en de leerlingen. Het College van Curatoren was vertegenwoordigd door prof dr. D C. Hcsseling on prof. dr. P. O. T. van der Hoeven. Ook do secretaris van het College, mr. M. B. Vcjj, was aanwezig. Do Wethouder van Onderwijs, mr. J. C. van der Lip, was verhinderd door de Raadsvergadering. Uit naam der leerlingen sprak H. van der Hoeven woorden van dankbaarheid voor het voortreffelijke onderwijs, dat zij van dr Cleuns hadden genoten, en bood hom een club-fauteuil aan. Daarna dankte de rector den heer Glcuns voor al wat hij in die jaren voor het Leidsche Gymnasium had gedaan en bood hem uit naar der leeraren een boekwerk aan. Ten slotte sprak prof Hesseling uit naam van Cura toren en heb Gemeentebestuur. Do beste wensohen van allen vergezellen dr. Glcuns voor zijn verdere jaren. De Nedorlan<foolic Mycologisohe Vcrccni- ging hield te Utrecht haar algemeene jaar vergadering. onder voorzitterschap van dr. J. S. Meulenhoff (Zwolle)- In zijn openings woord releveerde hij o.ni. het 12l/a-jarig be staan der Vereeniging- Ook drukte hij zijn groot leedwezen uit over het feit, dat de po sitie van de conservatrice aan 's Rijks Her barium te Leiden, mej. C. Cool in ernstig ge vaar verkeort. Het gezamenlijk belang toch van deze instelling en de Vcrecniging is een gelukkige omstandigheid geweest, waardoor het tot nu toe mogelijk Ï9 geweest zonder de voor de kleine Vcreeniging onmogelijk te be talen kosten in het bezit te komen van oen goed verzorgde standaardcollectie en van een conservatrice, die voel tijd aan de Zwammen kon bestedon. Terwijl nu deze tijdelijke be trekking opgehouden is, is uit'de Staatsbe groting gebleken, dat geen voorziening-was getroffen en nog niet is, niettegenstaande de vele stappen, daartoe gedaan. Het is te hopen dat een onheil nis dreigt te komen niet alleen voor dc Voroeniging, maar aller eerst voor de botanische wetenschap in het algemeen zal ^ogen worden afgewend. Het behoeft geen betoog hoe ernstig dc belangen dier wetenschap en der studio zullen worden geschaad bij gehoede verwanrloozing der kost bare verzamelingen, terwijl een dergelijke be zuiniging zal leidon tot een smaad aan do nagedachtenis van mannen als Persoon en Prof. Oudomans, wier standaardcollecties eveneens te Leiden zijn ondergebracht* Voor het voorloopig diploma machi nisten-examen. is te 's-Gravenhage geslaagd de heer J. v. d. Hoven, alhier. Goslaagd is voor hot Mercurius- diploma Engolsoho handelscorrespondentie de heer Th de Tombe, alhier. Aan do Tuinbouwschool voor Meisjes Huis te Lande, to Rijswijk, is geslaagd voor het eindexamen mej. A. M. Th. Juyn- boil, van hier. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs, enz. is, voor het tijdvak van 1 Juli 1921 tot e.n met 30 Juni 192-2, opnieuw benoemd tot conservator bij 's Rijks Ethno- graphisch Museum, alhier, do heer T. B. Roorda, to Aordenhout. Bij beschikking van den Minister van Justitie i3 met ingang van 1 Augustus 1921, aan den heer S. Geertsma, op verzoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van Rijksklerk 1ste klasse ten parkette van he<t kantongerecht, alhier, en is over geplaatst na»ar het parket van dit kanton gerecht de heer W. F. K. Kievit, thans Rijksklerk 2de klasse ten parkette van het kantongerecht te Alkmaar. Onze stadgenoot de heer Th. J. Marks is aan de Technische Hoogesohool te Delft geslaagd voor civiel-Lngeniour. De heer J. Fontein, oud-Leidenaar, civiel gezaghebber te Kalienda, op Suma tra, is benoemd tot controleur te Katjong- Karang Ook in het Levendaal worden thans grondboringen goclaan in verband met den tramaanleg Den HaagLeiden. In den afgeloopen nacht werden op den Rijnsburger weg eeai drietal jongens, resp. 9 10 en 11 jaar oud, zwervende aan getroffen, en naar het 'politie-bureel ge bracht Inmiddels was door de familie leden opsporing der knapen vorzocht, zoo- dat zij reeds spoedig weer naar de ouder lijke woning werden gebracht. Door de politie werd een kermis wagenbewoner aangehouden, dio ziich schuldig gemaakt had aan ernstige dieren mishandeling en die overgebracht werd naar het politi©posthuisje aan de Steen straat Gistcrrianiiddag omstreeks vier uren. werd in de Poel wetering bij ,,'t Posthof". aan den Rijnsburgerweg, alhier, heb lijk gevonden van den 45-jarigen P. V., arbei der te Lisse. Per politie-branoard werd de drenkeling naar het lijkenhuisje vervoerd. De oorzaak van het ongeluk is onbekend. Van misdrijf is evenwel geen sprake. De wijziging der Ongevallenwet. Naai „Do Tel." verueemt, worden, in verband met de gewijzigde Ongevallenwet, ten gevolge waarvan binnenkort ook de werkgevers, die ia hun bedrijf géén kracht- werktuigen gebruiken, hun peroneal tegen de geldelijke gevolgen vau een ongeval zuilen moeten verzekeren, in - verschil.ende bedrijfskringen Onder.inge Risico-Verern.- gingen gesjicht, op denze.fden voet als lot dusverre geschiedde door de ve.zeko.ings- piiehlige bedrjjveu, zoodat ook deze Ririco- Vereeti'g'ngèD, onderdeel zullen uitmaken van de Centrale Werkge/ers-Risico-Bank. OniangD werd de Risico-Vereenigïng voor den Handeldrijvenden Middenstand opge richt: dezer dagen werd een dusdanige ver- eeniging voor het Hotel- ei Restaurantbe drijf geboren, terwpl Vrijdag de stichting3- vergaderiug in Den Haag plaat-s had van de Risico-Vereeniglng voor de.i Geld- on Effecten handel. Wel waren lot nu toe reeds enkele groote bankinstellingen verzekerings- plichtig doch dit sproot voort uit de aan wezigheid van een lift in het betrokken Bankgebouw. Ook van laatstbedoelden tra den reeds groote werkgevers tot de nieuwe organisatie toe. Naar „Het N. y. d. D." meent te weten, zal de Noorsche reis der Koningin toch doorgaan. Op 3 Augustus zullen H. M. en Prinses Juliana met de „Mérope" van de Koninkl. Stoomboot-Mij., die geheel tot dit doel wordt iugericht, naar Noor wegen uitvaren. Twee torpedobooten zullen het vaartuig begeleiden. Ook wordt een stoombarkasje meegenomen, waarmede H. M. voornemens is bij haar bezoek aan do fjorden tochtjes in den omtrek te maken. Tot lid der Provinciale Staten is ge kozen de heer J. W. Matthysen,, te Rotter dam, in de vacature-J. G. van Kuyckhof (S. D. A P.). Daar de heer Matthysen te Rotterdam woont, zal hjj moeten bedanken, en is zijn opvolger de heer C. Thomassen, ta Amsterdam. Te Utrecht wordt dc tiende algemeene vergadering gehouden van het Ohr. Nationaal Vakverbond, onder presidium van den heer H Kruithof, uit Rotterdam. Do Voorzitter memoreerde het aannemen van de Ziekteverzekeringswet in de Tweede Kamer en wees er op, dat nog steeds de ar beiders door deze wet nog geen bestaanszeker heid hebben. De arbeiders wachten nog steeds doch blijven aan de principes van de wet- Talma vasthouden- Spr. bracht voorts in herinnering de plan nen tot het houden van een eenheidsbespre king over de fcot-stand-koming van een groot niet-confessioneel vakverbond, en wees ver der op de z. i. perfide methode van bestrijding van de Christelijke vakbeweging door de mo derne organisaties. De kapitein-ter-zee A. F. Gooszen, chef van den Marinestaf, die naar Nederl.- Indië was gezonden, om met de Indische Regecring en don Volksraad tot overeen stemming te komen omtrent de in Neder land ontworpen vlootwet, is voornemens, nu de Vlootwet dezer dagen door den Volks raad is aangenomen, den 13den dezer, ver moedelijk per „J. Pietersz. Coen"', naar Ne- der'and terug te keeren. De Minister van Landbouw, enz. heeft tol' nadere aankondiging dispensatie verleend van het verbod tot uitvoer van aardappelen en van het verbod tot uitvoer van aard appelen, in stukken gesneden of fijn ge maakt, alsmede afval van aardappelen. Deze beschikking treedt met ingang van 14 Juli iQ werking. Uit het jaarverslag van deii Ned. R.-K. Metaal'beweikeröbond over 1919 en 1920, blijkt, dat do soti-dariteitsgedaohte tusschen dc Katholieken onderling veel Ls verbeterd en dc Bond belangrijk veld gewonnen heeft. Het Ledental is in do twee jaren van 10.400 geste gen tot 14.800. Met den Ohr. Metaalbewor- kersbond is een intensieve samenwerking ge voerd. Wat do internationale verrichtingen aangaat in Augustus 1920 is een overeen komst gesloten tussc-hen dc 'Ohr- en R.-K. Nederlandsdhe bonden, de Ohr. MetaaLbe- workorsbotnd'?r. in Duitschland, Oostenrijk en Zwitserland- De Bond heeft In Utrecht een groot huis gekocht en dit ingericht als.Bonds- lcantoor. net voordeel-ig saldo over 1919 be droog f 28.393.23 en over 1920 f 48.009,94. De gewc-uc audiëntie van den Minister van Marine a. i. zal Donderdag a.s. en die van den Minister van Koloniën zal Vrijdag a.s. niet plaats bobben- D'e groote boerderij van den heer A. Kooy, te Kedicliem, bij Gorkum, is Zaterdagmiddag geheel afgebrand. 150.000 pont! hooi is verloren gegaan. Behalve de aangrenzende boerderij geraakte ook een hoeve aan gene zijde van de Linge, te Spijk in brand, cloch bij béide was het vuur vrij spoedig geblusoht. Van do stoomtrawler vloot uit IJmuiden zijn vcrsolieidene schepen stilgelegd. De besommingen zijn thans van dien aard, dat het. bedrijf niet meer loo- nencl is en de reederijen de schepen beter in <le haven kunnen laten liggen. Nu de staking in England voorbij is, kunnen de Britsche stoomtrawlers weer aan het vis- schen gaan, zoodab onze visch op de Engel- sche markt overbodig wordt. Ook doouiat nog steeds Duitsohe trawlers te IJmuiden komen markten, worden de prijzen bedui dend gedrukt-. Tc Arnhem is een brutale in- braak ontdekt in heb kantoor van het thee- BINNENLAND. Afscheid van dr. J. S. G. Glcuns als leeraafl! aan het Leidsche gymnasium. De wijziging der Ongevallenwet. Er komen veel bosch- en heide-branden voor» Tal van stoomtrawlers te IJmuiden liggen siiL De dienstweigeraar Groenendaal zal Vrijdag a.s- voor den krijgsraad terechtstaan. BUITENLAND Verklaring van Lloyd George over den Siilleti Oceaan, het Verre Oosten en Harding's uiinoo- diging. Briand over den buitenlandschen toestand, het Oosten, de sancties, de oorlogsmisdadigers** gevallen, etc. magazijn der firma D. R. Wychgel. De da der, een 17-jarig jongmensch, is inmiddels opgespoord cn ter beschikking der justi tie gesteld. De toedracht van deze inbraak is de volgende. Vrijdag stond een houten penantkastje op het kantoor der firma open; aanvanke lijk werd hier geen acht op geslagen, maar toen men eon breekijzer naast het kastje vond liggen en de magazijnknecht gereed schap miste, werd de zaak anders. Bij on derzoek bleek, c?at. uit het kastje een ijve ren geldkistje, inhoudende ongeveer 700 gulden, was verdwenen, en de boekhouder constateerde, dat uit zijn lessenaar een geldkistje met ongeveer f 17 weg was. De 17-jarige V., te Bennekom, was een] tijdlang ten kantore van de firma Wychgel werkzaam geweest, doch had zijn betrek king opgezegd en was gaan zwerven. Toen is het plan van de inbraak bij hem opgekomen. Hij ging to voet van Den Bosch naar Arnhem, waar hij Donderdagavond aankwam. In den vroegen morgen van Vrijdag omstreeks halfvijf heeft hij zichl toegang verschaft tot het kantoor der fir ma Wychgel en den diefstal gepleegd. Aan Het Wageningscho veer gekomen,- trok hij do aandacht van den veldwachter Lecuwis, die hem arresteerde. Heb gesto len gekl was nog grootendeels in zijn bezit. Bosch- en hoid e-b randen..- Gisteren ia op d/o heide bij Brunssum een boschbrand uitgebroken. Reizigers, die uit Sittard kwamen, declen mede, dat de heide* over een groote uitgestrektheid in brand staat Van Heerlen uit is do rosse gloed duide lijk waarneembaar. Men is bezig van alle kanten hulp te roquireeren, om den brand1, clio een zeer ernstig aanzien heeft, zoo ino- g el ijk to beperken. Do Heerlensche brand weer was op het oogenblik van afzending van dit bericht voorloopig verhinderd hulp te verleen en, in verband mot het uitbreken van een brand in de Geerstraat. Op de staatsmijnen „Emma" en „Hendrik" is de brandweer gealarmeerd om assistentie te verleencn. Volgens do „Volksgazet" van Brussel is de boschbrand nabij Putten ontstaan op Belgisch gebied en heeft het vuur zich van daar over don straatweg van Putten naar Bergen-op-Zoom op Nederlandsoh grond gebied uitgebreid. Door de schrijfster van „Elisabeth and her German Garden". (Nadruk verboden). 64) De heer Twi3t zweeg even. Als het op dikke woorden aankwam, voelde hij zich nooit tegen de Twinklers opgewassen. Meb zijn kin op zijn beide vuisten zat hij recht voor zich uit in zco te staren, terwijl de tweelingen hem innig gegriefd gadesloe gen. Naar school verbeeld-jeToen, Opeens, duwde hij zijn hoed naar achteren cm begon zijn oor te wrijven. „Als jullie dan absoluut niet wilt, mag ik hangen, als ik weet, wat ik met jullie beginnen moet," zei hij, nog steeds zijn oor wrijvende on naar de zee turende. Do tweelingen openden haar monden te gelijkertijd, gereed om hem duidelijk te maken, dat een dergelijke wetenschap aan - zijn kant ook volstrekt niet noodzakelijk was, doch hij sneed haar woordenvloed af. „Als jullie 't goed vindt," zei hij, „zou ik dezo discussie liever .eens hervatten, als jullie allebei wat kalmer bent." „Wij zijn volkomen kalm,'- antwoordde Anna-Fclicitas. „Minder ontstemd dan." „Wij zijn heclemaul niet ontstemd,'i be geerde Anna-Rose. jjNii, good, maar jullie maakt er dan toch den indruk van. Maar daar het liior »tn belangrijke kwestie geldt, wil ik op dit ppprek graag eens gauw terugkomen; morgen bijvoorbeeld. En nu stel ik jullie voor, de»n dag verder to besteden aan het exploreeren van den omtrek, om onze ge schokte gevoelens weer tot kalmte te bren gen." „Ik ben volkomen kalm, dank u," zei Anna-Rose. „Morgen kunnen- we cl-an misschien tot overeenstemming geraken. Ik heb jullie nog niet al mijn plannen verteld." Door de snolheid, waarmee hij in haar verontwaardiging was meegesleept, had de heer Twist geen gelegenheid gevonden haar zijn wensch wat het voogdijschap be trof. mee te deeletn. „Maar of het jullie aanstaat of niet, hot zal wel blijken, dat we zóó niet heel lang ia het hotel zullen komen logeeren." „Omclat het te duur is?" „O, niet alleen ddaroan; de eigenaar is een kennis van me, of ten m/iuste, hij zou wol een kennis kunnen zijn maar „Het ziet ex anders wol e>rg duur uit," vond AnnarRosc, terwijl een visioen van haar prachtig slaapkamers on badkamer voor haar oprees. Zo hadden in zijden bed den geslapen en de kranen in haar bad kamer voor zuiver goud aangezien. „En omdat heb ons niet convenieert in zoom chic hotel al ons geld te verbrui ken,'-' zei Anna-Felicitas, „vondc-n we heb zoo wenscholijk, zonder tijdverlies oen ge salarieerde» bet rokking aan een school te zoeken." „Ja, omdat we ons gdd niet roekeloos mogen verspillen, moeten wo er onmid dellijk werk van maken," voegdo Anna- Rose er bij. „Maar in ieder geval vandaag nog niet," zei de heer Twist vastbesloten, want hij gaf do hoop nog niet op liaar, als zij er wat aan gewend waren, nog voor zijn idee to winnen. „Vandaag, dezen enkelen dag, zullen wij aan ons plezier besteden, 't Zal ons allo drie goed doen. Een mensch heeft niet dikwijls heb voorrecht in zoo'n lust oord te komen, wel? En het heeft nogal wat moeite gekost eer we het zoo ver ge bracht hadden, hè?" Opgestaan, stak hij haar elk een hand toe, om haar van haar zitplaats te helpen. „Vandaag genoegen morgen zaken," zed hij glimlachend. „Ik brand van verlangen," liet hij er slim op volgen, „om eens te kij ken. hoe het er daarginds bij die heuvels uitziet. En zoo gebeurde het dat zij ten slotte nog een heerlijken dag doorbrachten in de bekoorlijke omstreken van Acapuloo. Zij bezichtigden het oude Missiehuis met rijn omgeving, voorgegaan door een monnik, dio hen niet mooht aankijken en rijn oogon krampachtig op den grond gevestigd hield zij aten, op hooge stoeltjes gezeten, verruk kelijke porties ijs bij den besten banket bakker van het .plaatsje; zij baadden in de warme zee onder aan een klip, die van boven heelemaal meb rose geraniums be groeid waszij smulden in een priëel van ilexboomen, aan den inhoud van een lunch mand, die de heer Twist ergens uit den gehuurden auto te voorschijn tooverde; rij wandelden eindelijk door velden en ecalyp- tusboschjes tot aan den voet van het ge bergte en kwamen ten slotte, omstreeks vijf uur, dorstig en verlangend naar thee, aan een alleraardigste groep met bloemen begroeide cottages, die om een restaurant lagen en to zamen, zooals do heer Twist haar vertelde, een der vele vormen van oen A mor ik aan sch hotel uitmaakten. „Al woon je niet in een van dio ootta- ges," vertelde hij. „kun je toch ten allen tijde in dat restaurant iets gaan gebrui ken. We zullen dus maar onmiddellijk bin nen stappen en thee bestellen." En juist, doordat zij er geen thee konden krijgen (alles, maar alleen geen thee, ver klaarde de eigenares, ten gevolge van do Aolit-Uur-Dionstboden-Wct) kwam Anna- Fclicitas op haar groot sch denkbeeld. XXI. Maar zij kwam er niet plotseling op. Eerst stapten zij in den wagen, die op den weg wachtte, onderaan de gloeiende volden, dio zij doorgeloopcn waren. Zwij gend stapten zij er in en reden naar het hotel terug, om daar thee te drinken, en nog steeds gaf rij geen teekenem van inspi ratie. Alle drie waren zij moe en dorstig, en teleurgesteld in haar wensch, om aan een klein groen tafeltje onder, lispelende boomer, te zitten uitrusten en thee-drin ken. Dit in het „Cosmopolitan" te gaan doen laohte haar niets toe, maar zoowel de heer Twist, dio in Europa bedorven was, als do tweelingen, die de gewoonten harer moeder hadden overgenomen, konden zich geen middag zonder thee voorstellen, en zij gingen er nog liever voor naar heb ho tel terug dan dat zij er zich geheel van speenden. Na lang wachten werd hot bestelde him gebracht. Niemand anders dronk thee op dat uur, en de na veel moeite gevonden kellner scheen nauwelijks te kunnen geloo- ven, dat zij hun verzoek ernstig meenden. Toen hij eindelijk weer verscheen, kwam hij met een groot tafellaken, borden toost en marmelade aan, alsof hij voor heb ontbijt ging dekken. En op dab moment was het, dat Ann ar Felioitaa die, met afkeer en ergernis deze wijze van thee-serveeren beschouwde, evenals de plaats, waar zij zaten: eesi marmeren hall met leelijke schommelstoe len opeens een inval kreeg. Het trof haar als een slag. Hij raakte haar als het ware vlak tusschen do oogen. en, niet gewend aan grootsche denkbeelden hield zij. met een stuk toost in den mond, plotseling op met eten en keek do ande ren aan. „Wat is er?" vroeg Anna-Rose, „springt er nog een drukker van je bloaise?" Do heer Twist, die Anna-Felicitas ver wonderd en in afwachting had aangekeken achtte het nu het verstandigst rijn blik af to wenden, bij ondervinding wetende, dat Anna-Felicitas' klecron heel licht losraak ten. „Ich gratuliere," zoi Anna-Rose, even eens vri end<el i jk-sarcastisoh „Ik heb iets bedacht," kondigde Annar Felioitas aan. De heer Twist koerde zich weer naar haar toe. ,,'t Is toch niet waar 1" zei hij vriend el ij k-sa roastisch „Ik heb iets bedacht," herhaalde Arma- Felicitas. „Zoo iets prachtigs!" zoi ze, als verbaasd over zichzelf, van den ecu naar do ander kijkende. „Dat moeten we na tuurlijk doen! 't Zou bespottelijk zijn, om nog tijd aan eoholon te verknoeien." Op haar gericht lag een nieuwe uitdruk king, die do spottende opmerkingen, welke de heer Twist en Anna-Rose naar de lip pen stegen, terugdrongen. (Wordt ?eryoTgdjk j

Leidsch Dagblad | 1921 | | pagina 1