No. 18806. LEIDSCH DAGBLAD Maandag 27 Juni. Tweede Biad. Anno 1921. UIT DE OMSTREKEN. FEUILLETON CHRISTOFFEL EN COLUMBUS SPORT. ALPHEN. Gistermiddag omstreeks half 2!Cö brak brand uit in een viertal huizen, in flrjjk Hoorn, alhier. De brand is vermoedelijk (Uitstaan in een der vier huizen, waar nie mand thuis was. Slechts een weinig huisraad ie gered geworden. De rieten daken gaven het vuur gretig voedsel, on aanigewabkerd door een tam ©lij ken wind, vatten de houtloodsen van de fiirara Spreij, welke op nog geon twee Meter afstand staan, spoedig vlam. Dooi- het krach tig optreden der brandweer, welke met een tweetal stoomspuiten ter plaatse was, werd echter erger voorkomen, zoodat hot tot een groot gedeelte van de eerste loods bleef- KAT W IJ K-A AN-ZEEDs. G. Bolke- stein, alhier, heeft bedankt voor heb be roep naar do Ned.-Herv. Gom. te Amster dam. Van do trawlvissohorij kwamen Zater dag to ÏJmuiden binnen de loggers KW. 152 met f 812, KW. 101 f 412, KW. 36 f 168, KW. 116 f 229, KW. 28 f115, KW. 25 f1175, KW. 115 f 8 en KW. 86 met. f 101 besom ming. Zaterdagmorgen is in cèen oudfeudom van bijua 76 jaren overleden de lieer Wil- lea Ta at-, alhier. Sedert enkele dagen werd hij in de ge meente Leiden verpleegd ten einde ver zachting van zijn leed te zoeken, alhoewel hoop op herstel vrijwel was buiten ge- aioten. Met dien heer Taat is weder een van dio ncbele Katwijksolie figuren heenge gaan. Hij behoorde tot de oude generatie. Dit geldt bovenal op visscherijgebied. Hij heeft de bomvaartuigen zien vedwijnen. In de plaats daarvan zag hij «le logger- vaartuigen een breecbere vlucht maken. Tei^ïjl nog niet met stellige zekerheid gezegd kon worden wat er van de log gers terecht zou komen, zag hij reeds de stoomvissclicrs vaartuigen haar intrede doen Met meer dan gewone belangstelling heeft hij deze veranderingen gadegesla- gen en wist er partij van te trekken. Sediert jaren dreef liij een scheep makerij mdjro door zijn energie steeds werd aange past aan de veranderde omstandigheden. Reeds enkele jaren geleden was hij genood zaakt rust te nemen, en ebt bedrijf aan zijn zoons over te laten. Jaren achtereen was hij substituut strandvonder. Ook in deze functie heeft hij zich zéér verdienstelijk gemaakt. De Kamer van Kojjhandel en Fabrie ken alhier telde in den heer Taat een harer botte leden. Zijn weloverwogen en wel- overdachte adviezen werden steedfe op beogen prijs gesteld. Teen de .hom-vaartuigen nog aan het strand hun' gevangen viscli aanbrachten is liij jaren achtereen afslager geweest en hij deed dit steeds op een aangename on partijdige wijze. Met de Noord-Zuid-Hollandsche Red- dkig-Maatsch. leefde hij er voor om cle reddingsmiddelen steeds te verbeteren. Yon elke redding wist hij partij te trek en en dit een volgende maal toe te pas- n. Zijn personeel verliest in den heer aat een groot weldoener. Het was hem .en eere de nagelaten betrekkingen in hun onderhoud te lielpen .verzorgen. Niemand vist dit. Bij toeval kwam men dit aan de weet. Juist dit weid zoo hoog in hem gewaardeerd. Op velerlei gebied heeft, hij zich ver dienstelijk gemaakt, te veel om op te noe men. Zooals hierboven gezegd, met het ver scheiden van den heer Taat is iemand van ons gegaan, die in Katwijk niot. licht ver geten zal worden. Zijn stof ruste in vrede 1 De vliegenier luit. K., die de vorige week zijn pet van zijn hoofdi zag weg waaien terwijl hij langs de kust vloog, heeft Zaterdag j.l. dit voorwerp met zijn machine teruggehaald. On noodig te zeg gen dat er op het strand, torwijl hij neer streek, veel publiek zich verzamelde. Door de schrijfster van „Elisabeth and her German Garden". (Nadruk verboden). 41) „Is hij daar, in dfie kamer?'' vroeg Anna-Felicitas, haar nous oen bijzonder fijn instrument in do richting bewogen- de, van waair haar werkelijk „hemelsche" geuren, te gernoet stroomden, en water tandend, terwijl zij giste welke heerlijke spijzen daar onderwijl verorberd werden. Na ©en geluid-alsof er haastig een stoel werd achter uitgeschoven, ging do deur opnieuw open en verscheen do heer Twist zelf op don drempel. „Wat is er toch, Eduard?" klonk liet van uit dc. kamer. De heer Twist bad een bleeko gelaats tint. en zijn huid werd zeiden anders daar bij de- ooren rood. Dit gebeurd», bij elke groote emotie en dus nu ook, terwijl het licht achter hem door zijn ooren heen- scheen Verheugd vlogen de tweelingen op hem af. Wat wa.ren zij blij hem te zien! 't Was aleof zij jarenlang van haan* dierbaar sten vriend gescheiden hadden geleefd. De wei- ruige, sinds het afscheid verloopen uren, waren voldoende geweest om haar vriend schap en achting voor hem tot een warme genegenheid, een gevoel van eigendom van recht op hem, te doen aangroeien. Zij hadden zoo sterk heit gevoed gekregen, dat do heer Twist bij haar behoorde. Zelfs LEIDERDORP. De herijk van maten en gewicht-en zal alhier plaats hebben op 7 en 8 Juli a.s. in het gebouw Irene. NOORDWIJK-BINNEN. De heeron P. M. Benschop en W. J. van Konijnen burg zijn te Delft geslaagd voor het pro- paedcutisch examen, respectievelijk voor werktuigkundig en mijn-ingenieur. VOOR-SCHOTEN. Zooals gewoonlijk meeiide de landbouwer K. de Gr., een dezer dagen met een wagen met mest naai' zijn land te gaan. De weg daartoe ging langs de woning van zijn buurman Z. Tus- sehen beiden bestond echter geen volkomen vrede en bovengenoemde landbouwer trachtte daarom zijn land te bereiken langs een anderen weg. Halverwege ontmoette hij enkele zoons van Z. welke zeer belang stellend vroegen, waar heen do tocht ging en hom verzochten te-rng te keeren. Teen hieraan niet gauw genoeg werd voldaan, word paard, wagen enz. vastgegrepen en werd d'e wagenbestuurder op den open baren weg gebracht, die natuurlijk genood zaakt was wederom in hot vervolg langs buurman's huis te rijden al of niet met een boos gezicht. Voor een volle kerk predikte ds. H. Alting gisteravond zijn afscheid over Hebr. 13 20 en 21. Ruim 46 jaar heeft zijn eerw. hot pre- diktambt mogen vervullen, waarvan ruim 26 jaar alhier. Onder de aanwezigen be vonden zich .vele leden van de Geref. Kerk to Wassenaar, dio voor enkele jaren nog bij Voorsohotem behoorden, en leden die elders woonachtig zijn. Na den dienst werd de scheidende leeraar toegesproken door den heer P. H. J. Pieron, namens kerkeraad en gemeente en door ds. v. d. Heyden, namens de Geref. kerk te Wassenaar en de Classis Leiden. De gemeente zong <Jen scheidenden leeraar Ps. 134 3 toe en bij 't heengaan Ps. 121 4. Moge ds. H. Alting nog vele jaren van een welverdionde rust genieten. De bakker v. C. alhier, bevond zich met den broodwagen aan den Morsch. Plot seling ging do hit met den wagen achter zich op hol. Na over den Schouwbrug ge gaan to zijn, werd het dier bij den lieer v. d. M. gegrepen, waardoor het op den grond viel. Het tuig bekwam schade, ter wijl de hit enkele wonden opliep. Met ingang van 1 Juli a.s. is de lieer J. Breukink, civiel-ingenieur alhier be noemd bij den dienst van Weg en Werken der Nederlandsche Spoorwegen, stand plaats Utrecht. ZOETERWOUDE. Aangenomen is het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. al hier door den heer H. J. Honders, oand. te Nigtevecht BODEGRAVEN. Gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester. Afwezig de heeren Heusdens en Stapper Na opening der vergadering leest de se cretaris liet gebed; daarna worden de no tulen gelezen en goedgkeurd. De Voorzit ter doet mededeeling van de navolgende ingekomen stukkendankbetuiging van de wed. Katwijk voor de verleende toelage Koninklijk besluit houdende vaststelling der jaarwedden van burgemeester, secre taris, ontvanger en wethouders proces-ver baal van opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt, dat is ontvangen f 466048,92 en uitgegeven f 463217,55, zoodat in kas is f 2831,37; goed gekeurde Raadsbesluiten tot het aangaan van een geldleening tot aankoop van zes huisjes, tot liet openen van een crediet van teil hoogste f 90,000 tegen een rente van 6% per jaar en tot wijziging van de verordening op den hoofdei ijken omslag; goedgekeurd het kohier van de hondenbe lasting. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Het verslag van den toestand der ge meente over 1920 wordt aangeboden en ter visie gelegd voor de Raadsledende reke ning dienst 1920 wordt aangeboden en in banden van de finantieele commissie ge steld; de kohieren van schoolgeld voor de Anna-Felkdtas voelde dit en liao-r oogen glinsterden van genoegen, toen zij hem zag. „O, daar is u gelukkig!" riep Anna- Rose op verheugden toon, en vooruitschie tend, greep zij zijn arm beet. „Daar zijn we alweer," zei Anna-Feli- citas met een stralend gezicht en zij pakte zijn Andoren arm. „We zijn in moeilijkheden geraakt," zei Anna-Rose. „Al dadelijk," vulde Aniia-Felioltas aan. „Maar geen moeilijkheden van ons ,Van de Sacks „Maar zij werkten op ons terug „En dus zijn wij maar hierheen gekomen. „En dus zijn wij maar liierheen geko men." „Wie is daa.r toch, Eduard V' klonk het opnieuw van binnen. „Mevrouw Sack is gisteren van mijnheer Sack weggeloopen," vertelde Anna-Rose opgewonden. „Mijnheer Sack was or nog heelemaal warm van, toen we cr aankwamen,," zei Anna-F elicitas. „Rn tante Alice bad gezegd, dat we vooral niet in een familie mochten blijven, waar dat het geval was," zei Anna-Rose. „Waar geen huisvrouw was," voegde Aji na-F elicitas'er verklarend bij. „Zoodra wij dus merkten, dat zij er niet. was. omdat zij was weggeloopen, besloten wij maar dadelijk naar u te gaan,"- zei Anna-Rose. „Net als bloemen, die zich naar de zon keeren," zei An na-Felicitas, zelfs in dit oogenblik van emotie voldaan over haar gepaste beeldspraak. „Onze bagage staat hier aan. het sta tion," voer Anna-Rose haastig voort. scholen A, B en C worden goedgekeurd zoo als zij zijn ontworpen door B. en W. Op een verzoek van den heer A. van Ramshorst tot bestendiging van de toe lage ad f 200 op zijn pensioen, wordt gun stig beschikt. Door do marktmeester wordt hooger sa laris gevraagd. B. en W. stellen voor om de j Aft r wed de met f 25 to verhoogen; na bespreking wordt een voorstel van den heer B. Batelaan om ieders salaris te vermeer deren met f 52 overgenomen door B. en W. en aangenomen zonder stemming. Op verzoek van Ged. Staten wordt art. 35 der Bouwverordening zoodanig gewij zigd dat ook Rijnsteen kan gebruikt wor den bij het bouwen van woningen, iö plaats van Waalsteen. Een adres van den Bond van Kaasproducen- ten tot het doen voortbestaan van liiusslachtin- gen. wordt .aangehouden totdat de verordening op de vloeschkeuring zal worden behandeld. Goedgevonden worden eonigc af- en overschrij vingen to doen op de begrooting dienst 1920. Aan dc orde is het verzoek van liet bestuur van het Ziekenhuis om over te gaan tol betaling van waakloon bij nachtverploging, omdat de le- gonwoordigo betaling van f 2.50 per persoon en per dag te gering is. Dc heer Engelsman is het met dit verzoek eens, omdat uitsluitend „de kleine man" gebruik maakt van dit ziekenhuis, hetgeen door den Voorzitter wordt weerlegd. De heer Ruling wil f 3.50 per dag zonder meer be talen. De lieer B. Balelaan wensoht f 3 te be talen met vooruitzicht om later, desnoods drt bedrag to verhoogen. Het advies van B. en W. strekte om f 3 ineens af te geven, achtende zij liet minder gewensebt om allerlei bijkomende diensten afzonderlijk te betalen; het voorstel Ru- ting wordt aangenomen met 5 tegen 4 stemmen. Daarna is aan de orde het verzoek van de Won ingboiiwvereeniging „Arbeidersbelang*' om Rijks voorschot voor den bouw van 22 woningeu. B. en W. adiviseeren tot afwijzing van het ver zoek omdat er nog genoeg bouwterrein aanwe zig is van de reeds bestaande bouwvereeniging: verschillende leden voeren hierover het woord en alleen de 'heer Engelsman verdedigt liet ver zoek; dit wordt met 8 stemmen verworpen. De Voorzitter deelt mode, dat van Gedep. Staten is ontvangen ten eerste een ontwerp grensregeling met Zwammerdam en Reeuwijk, waaruit blijkt, dat Zwammerdam nimmer draagkrachtig genoeg zou zijn om zelfstandig te 'kunnen blijven voortbestaan; ten 2de.een dito tot regeling van de 'grenzen, der nieuwe ge meente ..Wiericke'*, bestaande uit Waarder, Bar wonts waardei) Rietveld, Papekop, Langerui- geweide, llckendorp en een deel van Bodegra ven, zijnde hel zuidelijk gedeelte van den Pol der Weiland en dc Polder Weipoort tot den Woiwog. Hierdoor zal aan Bodegraven worden onttrokken 339 32.02 H.A. met 128 huizen, be woond door 547 personen. Op boidc regelingen zal door B. cil W. geadviseerd worden, terwijl later door den Raad uitspraak zal worden ge daan overeenkomstig dc bepalingen der Ge meentewet. Hot is de bedoeling, dat alles mot 1 Januari 1923 overgaat. Voorts wordt medegedeeld, dat dc gasprijs met ingang van 1 Juli a.s. zal gebracht worden op 12 cents voor licht- en kookgas en op 13 cent voor munlgas. De heer Beijen betuigt zijn inge nomenheid met deze belangrijke verlaging. Aangaande "de clcotrificatie zegt de Voorzit ter dat dezer dagen geconfereerd is met den adviseur, wien is opgedragen een nieuw con tract met Gouda té bespreken, ten einde wan neer Zwammerdam bij Bodegraven mocht wor den gevoegd, ook dio gemeente de voordeden van eloctrisch Hebt en kracht deelachtig te doen worden. De Voorzitter zegt daarna een punt te willen besproken aangaande den hoofdelyken omelag in comité. Na- heropening van dc veng a (lering deelt de Voorzitter roede, dat de firma Engelsman, die gefailleerd is, nog f 353.85 schuldig is, welke vordering in han den van den curator is gesteld; dat de heer L. H. Engelsman nog f 168.35 moet betalen cn- ivraagt. aan den Raad, welke pogingen moeten worden aangewend om dit bedrag geïnd te krijgen. De heer Engelsman zegt, dat hij bereid is f 50 per 3 maanden af tc lossen. Dc Raad neemt met deze toezeggiug genoegen. Daarna leest <le Voorzitter een schrijven van Gedep. Staten voor, waaruit blijkt, dat dé Provincie in de kwestie „zwaarbeladen vrachtauto's op onze wogen" urgent is. Goedgevonden wordt aan H- M. dc Ivo- „We hebben bijna den heden weg hier heen hard geloop cn," vertelde Anua-Feli citas, „uit angst, dat we te laat zouden komen voor liet avondeten en dien hond in den pot zouden vinden want wij zijn zoo wat uitgehongerd." „Wio is daar dan tooli, Eduard?" klonk de stem uit de kamer voor den derden keer, maar nu zeer luid en dreigend. De beer Twist antwoordde niet. Haas tig overwoog hij de situatie in zijn geest. Tot nu too bad hij niot met zijn moeder over de tweelingen gesproken, wat ge geven den korten tijd, dien hij nog maar met haar samen was niet meer dan na tuurlijk zou zijn geweest, als zij hem niet toevallig juist naar zijn medereizigers aan boord gevraagd had. Haar vragen hadden zich echter beperkt tot de cerste-klasse- passagiers en hij kon naar waarheid ant woorden dat hij er zich weinig mee be moeid hadmet de dames zelfs licelomaal niet. Dat was een ware opluchting voor me vrouw Twist geweest, want zij leefde in voortdurenden angst, dat EduarcI eens „in de netten van een vrouw verstrikt zou ra ken", zooals zij liet uitdrukte. Zcio'n zon dige afdwaling zou erg genoeg zijn (me vrouw Twist moest, boe ongaarne ook, wel erkennen, dat ook met. „dames" zondigen mogelijk is); maar een huweilijk zou voor Eduard toch nog minder gewensebt zijn, omdat liet zooveel langer duurdle. Voor do zonde hoe vreeselijk overigens ook viel toch altijd dit te zeggen, dat je haar" kon berouweu en er dan mee liad afgedaan, en berouw toonen was altijd oen respec tabele bezigheidmaar in het berouw over een huwelijk stak niets eervols. Een huwe lijk was iels heiligs, en over iets heiligs niagin verlof te vragen om aan dc gemeente dc bevoegdheid te verieonen om in afwijking van dc bepalingen van artikel 243 g en 243h der Gem.-wet, dc plaatselijke imkome ten be last ing door haar eigen administratie te doen heffen. De heer Engelsman vraagt of er reeds een Ouderoommi?sic benoemd is. De Voorzitter doolt mede, dat op dc tweede vergadering te dezer zake gehoden, door de toen aanwezige ouders zijn benoemd, nadat uitgemaakt was, dat de Commissie uit 7 personen zou bestaan, dc heeren J. J. van Bruggen, J. Biesheuvel* H. A. vau der Most, G- T. Sterk, H. Schoo. J» D. den Hertog en P. H. van Ingen. Daarna worden in besloten vergadering eenige reclames tegen den aanslag in den suppleloiren hooMolijken omslag behandeld. N-a heropen ing der vergadering wordt beslo ten op een reclame afwijzend te beschikken, een aanslag te verlagen cn de derde reclaim e toe fe staan. Na beantwoording van enkele vragen, sluit de Voorzitter dc vergadering na nog tc hebben medegedeeld, dat hom een bui ten- •landsoh verlof is verleend voor den tijd van zes weken vanaf 30 Juni a.s. Burgerlijke Stand. Omstreken. ALPHEN. Bevallen: J. van Gils geb. Elsgoest, Z. C. C. van der Velden geb. Boot, Z. C. K. de Groot geb. Van dei- Pool, Z. A. van den Nieuwenaijk geb. De Korte, Z. M. dte .Kwaas-teniet geb. Oppelnar, Z. J. A. Lagerweij levenl. D. C. E. van Engelen geb. Kerkvliet, le- venlooze D. f' Overleden: J. van Zantwijk, wed. van W. G. Gezel 66 j. J. D. Schouten wedr. van P. van Nood 56 j. L. Hoogervorst eclifcg. van J. A. de Jong 69 j. Gehuwd: A. Tuinenburg jm. 22 j. en N. Spee jd. 23 j. A. Zwaan jm. 28 j. cn D. Nagtegaal jd. 26 j. C. van Riin 28 jm. en A. van Leeuwen jd. 23 j. W. v. Leeuwen jm. 28 j. en J. A. Jongeleen jd. 23 j. HlLLEGOM. Ondertrouwd": N. Goulooze en G. J. Aan de Water. H. J. Deen en A. Brussee. Bevallen: C. M. "de GraafOhaudron Z. J. J. van der AarJasperse D. LEIDERDORP. GeborenGhiadtianus Johannes Maria, Z. van W. P. v. d. Geest on L. M. Belt. Overledeu: Willem Bosman 11 m. Ja- cobua Theodorus Straathof 49 j. TER-AAR. Bevallen: H. M. Egberts, geb. Hoogervorst, Z. M. A. Bosland geb. Leendters D. K. P. Bosland geb. Bader, D. Overleden: J. M. van der -Hoorn 17 j. M. van Vliet 5 j. Gehuwd: W. *J. Snijders en K. Kamsteeg. VOETBAL. Uitslagen van gisteren Warmond: S. M. C. ILugdunum- comb. 11. Noordwijk: S J. C III— S. M. C. III 1—0. LeimuidenSparta IS. M. C. II 12. LAWN-TENNIS. De wedstrijden te Wimbledon. Voor Nederland is de Zaterdag een te leurstellende dag geweest. Van Lennep heeft zich uit het enkel-spel teruggetrok ken. Hij kan nauwelijks loopen, zoo pijn lijk zijn beide voeten. In het heeven-dubbelspel hoopt hij ech ter nog uit te komen. De heer en mevrouw Diemer Kool verlo ren in de eerste ronde van het gemengd dubbelspel met 16, 36 van mevr. Mid- dleton en Mat terman. Kool was totaal uit den vorm cn dc rechtspraak was slecht. Kingscotc sloeg Mavrogordato met 60, 108, 6—4 in dc vierde ronde. Gobert heeft zich teruggetrokken in dc derde ronde tegen Campbell bij den stand 79, 61, 64, 24 wegens een verstui king. Miss Ryan sloeg ïtievr. Beamish met 75 6—4. heb je geen berouw; ten minste, dat be hoor je niet te hebben. Wanneer Edward, gaandeweg ouder geworden, zich een vrouw mocht wensohen, ondanks de geluk kige omstandigheid, dat hij al een rustig tehuis rnetf sympathiek vrouwelijk gezel schap bezat, dan achtte mevrouw Twist, het zeer wenscheltjk, ja, van het grootste be lang voor het toekomstige geluk van het gezin, dat het iemand zou wezen, die zij zelve gekozen had. Van zijn jeugd af had zij hem gadegeslagen en zij wist dus, veel beter dan hij zelf, wat er a oor zijn geluk noodig was; en zij wist ook als er dan een vrouw moest komen wat er voor het geluk van zijn moeder en zuster noodig zou zijn. 't Was niet bij baar opgekomen naar de tweede-kajuit-passagiers te informee- ren. Hoo zou een zoon van baar uit zijn na tuurlijke eerste-klasse-sfeer kunnen afdwa len naar do achterbuurten van een schip En do lieer Twist had het niet noodig ge acht de Twinklers onder haar aandacht te brengen Ten minste niet gedurende cTien allereersten middag. Er zouden nog dagen genoeg komen, en lederen dag had genoeg aan zijn eigen kwaad- Wat -echter zijn ooren opeens zoo deed blozen, was do omstandigheid, dat bij met geen woord gerept bad van den avond te New-York. Toen zijn moeder hem met de hartelijke belangstelling, die de gelegen heid meebracht gevraagd had, avaardoor hij zoo lang was opgehouden, bad hij als reeds zoovele brave mannen, door de lastige ge negenheid hunner nieuwsgierige familie leden godrongen, geantwoord: „zaken." En nu zou hij de eetkamer moeten binnen treden en bekennen, dat het geen zaken, maar twee jonge meisjes geweest waren. Zijn ooren begonnen ateeds meer te CRICKET. De uitslagen van gisteren zijn: le klasse. V. R. A.—V. V. V. Gewonnen door V. R. A. met 68 runs. H. D. V. S.—H. C. G. Gewon nen door H. C. C. met 84 runs. V. O. C.Haarlem. Gewonnen door V. O. C. met innings we gens opgeven Haarlem. 2e klasse. II. C. C. II—Albion. Gewonnen door H. C. C. met 25 runs. V. V. V. II—A. C. C. Gewon nen door V. V. V. II met een' wicket. Haarem II—V. R. A. II. Gc- Avonnen door Haarlem II met innings en 201 runs. 3e klasse. AjaxH. D. V. S. II. Gewon nen door Ajax met innings en 24 runs. H. C. C. IllPhoenix. Gewon nen door H. C. O. Ill met in nings en 132 runs. Vriendsch. wedstr. Hilv. C. C.Quick. Gewonnen door Hilv. C. C. met 52 runs. OVERZICHT. Het Avas gisteren bij uitstek goed cricket weer, waarvan dan ook de cricke ters goed geprofiteerd hebben. Zooals we verwacht hadden won V. R. A. van V. V. V., hoewel zij de steun van Hisgen en Van Booven moest missen. Het eerst aan bat gaande verloor ze al zeer gauw het wicket van haar aanvoerder. De volgeü- de kopstukken weten echter enkele tien tallen runs bij het totaal te voegen. Als Leeser voor 35, Rincker voor 14 en Eige- raan voor 12 uit zijn, zet Hamburger het goede werk van Leeser voort en scoort zeer snel 39 runs. Van de staart maakt De Koster 30 runs en Lobry de Bruin 22 runs, waardoor liet totaal met 12 extra's V72 runs wordt. A. Barendtsen bowlde 439. Brossois 215. Van Oudheusden 245. J. Grootmeyer 261. V. V. V. be gint tamelijk goed in haar innings. Anvg scoort 23 runs en J. Grootmeyer 10 runs. Dan echter krijgt Rincker weer zijn ouden vorm te pakken en doet wicket na wicket tuimelen. Van Oudheusden scoort nog 12 runs en het lijkt dat de score niet boven de 60 runs zal komen, als de laatste bats- men nog eens er het oog in krijgen en het totaal ten slotte 104 runs wordt, dank zij een 22 van Kronensan en 24 van Slag. Rincker bowlde 750. Eigeman 2—25. Van der Chys 128. ,Wicketkeeper Leeser liet slechts 1 extra door. Aan een 2de in nings Averd niet meer begonnen, waar door dus V. R. A. met 63 runs won. In Schiedam toonde de groote Haagsché weer eens, wat voor een sterk batting- team zij is. Bovendien met Fokker weer op dreef als bowler, lag het voor de hand, dat H. D. V. S. moest sneuvelen. De Schiedammers, die het eerst batten be gonnen al zeer slecht. Voor een luttel aan tal runs zat de eerste helft der spelers al aan de kant. Alleen Engering met 12 bood tegenstand. Toen kwam echter de stand van dea dag voor haar tusschen Lindeman en v. d. Schoinv. V. d. Schouw slaat er» lustig op los en weet met zijn partner de 100 te passeeren. Eerst als er 150 runs zijn, kan Lindeman voor 39 runs vertrekken, spoe dig gevolgd door v. d. Schouw met 71 runs. Van de laatste batsmen maakt Tuyl cr nog 16 en dan sluit liet H. D. V. S-totaai op 185 runs (w. o. 26 extra's). Fokker boAvlde 6—19. D. Kessler 3—46 en Koele- nian 122. II. 0. C. had nog twee andere bowlers aangezet, maar deze hadden geen succes. Als H. C. C. gaat batten verliest ze al zeer spoedig A. de Beus en Oh. de Beus. P. Feiih scoort 26 runs. Dan zijn Schille en D. Kessler op de inat, cTie door uitstekend spel 200 runs bij het totaal voegen. Beide spelers spelen met gemak het bowlen der II. D. V. S.-menschen, die ondanks veelvuldig changen geen schei ding kunnen bezorgen. Onder applaus be haalt Kessler de eerste century vran cfcit seizoen in 'de 1ste klasse. Eindtelijk kan Sohill voer 81 runs verdwijnen. Als D. Kessler 127 runs en zijn broeder T. Kess- gloeien Hij had het land aan liegen, 'tl Liefst zou hij ailtijd volkomen eerlijk en openhartig geweest zijn, ware het niet, d/a.t zijn moeder do pijn niet dragen kon, die openhartigheid dikwijls met zich brengt. Zij was zoo bitter gegriefd, zoo diep ge wond geweest, toen hij eens bij een paar gelegenheden (nog Avel eer hij naar Har vard ging) geprobeerd had volkomen waar te zijn, dat do vrees voor de uitwerking van zijn harteloosheid' hem noopte verge ving te \ragen en haar te smeeken het voorval te vergeten. Nu zou zij zich stellig nog dieper gewond gevoelen door zijn on waarheid. De uit vrees geboren onoprechtheid van het familieleven trof den heer Twist plot seling als iets onduldbaars. Na dat groot- sebe, breede leven daar in Frankrijk terug te moeten keeren, om aan de rokken van zijn moeder te hangen, voorzichtig tastend het terrein om hem heen verkennend, om toch maar geen gevoelige plekjes to raken „Wie is daar, Edward?" klonk het nu gebiedend van uit de kamer. „Iemand daar binnen schijnt bijzonder graag te Avillen weten wie we zijn," zed Anna-Fedicifcas. „Waarom zouat u 't haar niet vertellen?" „Ik denk, dat liet. uw moeder is," zei Anna-Rose, met een heerlijk gevoel van veiligheid en voldoening, nu ten minste in een huis te zijn aangeland, waarvan do huisvrouw niet was weggeloopen. „Ja, 't. is mijn moeder," antwoordde del heer Twist kortaf. Edith!" riep de stem nu streng beve lend. (Wordt vervolgd-!

Leidsch Dagblad | 1921 | | pagina 5