Or. Rassers Verkoopster Heden geen Beursnoteringen. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. Van den voet der Pyreneeën. Wekelijksch Beursoverzicht, Advertentiën hervat Wiaandag de praktijk. Huip in de Huishouding Lood en Zinkwerker TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 769.2 to Biarritz, laagste stand 746.2 te Saema. Verwachting iot den avond van den 12don Juni: Meest ma tige wind uit westelijke richtingen. Zwaarbe wolkt mot tijdelijke opklaring, waarschijnlijk enkele regeDbuiOD. Dozelfdo temperatuur. HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE. Voor Zondag: Eoogslo stand des morgens to 8.08 uur. Hoogste stand des namiddags to 8.42 uur. Voor Maandag: Hoogsto stand des morgens te 9.16 uur. Hoogsto stand des namiddags te 10.04 uur. In het Beiersche district Staroberg ie een Btaking van landarbeiders uitgebroken. Op ze ven groote landgoederen wordt gestaakt. De arbeiders cisahen Ioonsverhooging. Do universiteit van Cardiff heeft Smuts een eerodootoraat in do rockten verleend. Over de communisLisobe samenzwering wordt nader gemeld dat te Stockholm de Fin Jakojj- sqlin gevangen is genomen, in wiens huis zeer bezwarende stukken zijn gevonden. Onder de in Kiruna gearresteerden moet ook een Zweed zijn Hihni genaamd. Do Sovjetgezant te Riga, Hanetski, heeft bü do poredeinfabriek Kusnesof een eetservies van 200 couverts besteld. Dit wordt versierd met proletarische voorstellingen en het zal meer dan oen millioen.Lettischo roebels kosten. De Grioksche paketboot „Bamhoelina", terug- heerendo uit Smyrna, is op oen drijvende mijn geloopen. 238 passagiers zijn verdronken, 2 gered. Van do 2600 Poólsclie immigranten, op weg naar do Ver. Staten, zullen er p.m. GOO niet worden toegelaten op grond van de nieuwe wet. De Japanschc kroonprins in België. BRUXELLES, 10 Juli. (Bel Tel. Ag.). >- Het Belgische koningspaar bood den Japan- schen kroonprins gisterenavond een gala diner. De koning verwelkomde den prins har telijk, wiens land zich resoluut aan de zijde der geallieerden had geschaard en wiens le ger en vèoot de eeuwenoude traditie getrouw zich roem hadden verworven zoowel in Azië als in Europa. De koning bracht ten slotte een dronk uit op de gezondheid van den kei- adr, den prins en het welzijn van Japan. De prins antwoordde zeer getroffen te zijn door de hartelijke ontvangst van het Belgische volk en door de welwillende woorden van den koning voor Japan cn zijn dynastie. De prins bracht in herinnering dat voortdurend talrijk© Japanner® naar België komen, ten einde kennis te verwerven op allerlei gebied, waardoor Japan kan bijdragen tot bevorde ring van de wereMbesckairing. De roemrijke daden van den 'Belgischen koning en zijn volk hébben groote bewondering gewekt in Japan, dat gedurende 25 eeuwen vast door drongen is v-am de placht tegenover het va- doriand: Nassau krijgt Fransche troepen. MAINS, 10 Juni. (Bel. Tel. Ag.) De „Kolni- sbho Zeifcung" deeft mede, dat gevolg zal worden gegeven aan het verzoek van de gemeenteraad van Nassau, waarbij verzocht wordt een Fransch garnizoen te zenden. Nassau zal 150 mibtazren krijgen. Do Qostenrijksche rcgeeringscrisls. WEENEN, 10 Juni (Bol. Tel Ag.) De chris telijke sociale partijen namen een motie aan, waarbij werd goedgekeurd de actie der regee- ring ten van het financieel© ontwerp Van den Volkenbond. Men gelooft, dat onder deze conditio Mayr zal aannemen een nieuw kabinet te vormen. De ontwapening. "WASHINGTON, 11 Juni. (Reuter). De Amc- rikaanscho regeering ontving informeels gun stige antwoorden, van verscheidene regeorm- gem, tot welke Amerika onlangs informeel voorstellen richtte voor internationale bespre kingen .op gebied van ontwapening. De wcreWfinanciën. WASHINGTON, 11 Juni. (Reuter). Naar men vernoemt gaven groepen internationale bankiers de Amerükaansehe regeoring w-aar- bergjen dét in het vervolg bij aille aangele genheden betreffende den fönancieeelen toe stand der wereld sanctie van hooge Ameri- tkaansche ambtenaren zal wonden gevraagd. Uit Klein-Azië. SMYRNA, 10 Juni (Reuter). Wegens de spoedige kornet van Èonstantijn veertrokken ide geallieerde oorlogsschepen. t STADSNIEUWS. H&KBL LAWN-TENNIS. Het was gisteren voor de deelnemers aan 3e nationale wedstrijden bij het Poethof een verloren dag. Sommige spelers en speelstere ■waren wel opgekomen, maar het weer was van dien aard en de banen in zoodanigen istaat, dat er niet gespeeld kon worden. .Van morgen was hét weer gelukkig iets beter en de banen tamelijk droog, zoodat weder kon worden begonnen. Wij laten hier nog de uit klagen volgen van de hedenvoormiddag ge speelde partijen: HeeronEnkel. (Seniores)Koopman si. Tieleman 46,61, 6—1. Maesen el. Den Hoed 61, 61. Gemengd Dubbel: 2e< ronde: Mau- reau en raoj. Haffmans sL mej. Jansen en Teunissen 63, 6—3. Semi-finale: Mevr. van Clifford en v. <L Plas sk mej. Albac.b en Blom 46, 611 TO8. - Heeren Enkel (Juniores): le ronde: Overeynder <0. Hoger-zeil 6—1, 6—4. Gemengd Dubbel (Tuniores)2e ron de: Mej. v. d. Plas en Hogerzeil el. mej. Methorst en Verepeyck 61, 61. De Amsicrdamsche Beurs. Hoewel het heden heel wat kalmer was' ter bourze, te Amsterdam, werden er toch geen zaken gedaan, zoodat van noteeringen wederom geen sprake is. V. Volgens de overlevering reikten de bosschcn der Pyreneeën eertijds tot vlak aan zee. Thans échter is de Kuststreek vrijwel kaal. Het gebrek aan schaduw wordt nog vermeerderd doordat zelfs do groote straatweg, de Route d'Espagne, lang niet overal mei boomen beplant is. Gelijk veelal in Frankrijk, is do bodem van dezen straatweg zoo licht van kleur, dat hij bij sterke zonneschijn hot licht schel weerkaatst Reeds na korte droogte wordt de oppervlakte herschapen in een witachtig poeder. De auto's zorgen er wel voor dat dit zich niet alleen aan de on derste ledematen van den voetganger meedeelt. Voor wandelingen kiest men daarom meest de binnenwegen. Ook de huizen en tuinen langs den straatweg hebben sterk van die stofplaag te lijden. ïn de richting van Z. W. naar N. O. volgt in de reeks kustplaatsen, na Hendaye, Saint-Jean- de-Luz cn Guéthary, de gemeente Bidart, waar van het oude dorp aan de binnenkant van de hoogo falaiso ligt. Op het vlak aan Guéthary grenzende deel ,door een beek van het oude dorp gescheiden, is een villa-buurt verrezen, dio in zokeron zin met Guéthary meeleeft, o, a. voor de bezorging van brieven en voor de voor ziening mert drinkwater. Een der villa's, vlak aan den rand van do falaise, behoort aan den vice-consul der Verecnigde Staten te Biarritz. Deze heeft op zijn uitgestrekt erf o.a. een eigen „fronton'' ingericht, waar hij voor bekende be roepsspelers weds hijdon uitschrijft, waarbij men onder do genoodigden vele van zijn te Biarritz vertoevende landgonaoten aantreft Verleden jaar was er zulk oen wedkamp ton bate van het fonds voor het „Monument des Morts". te Guéthary; in dat dorp- zelf was aan dat fonds reeds de vorige Zondag gewijd, met de onvermijdelijke partij „palate", verder muziek, tombola, gymnastiek en vermakelijke vertoo- ningen. Voor do gemeentelijke bad-inrichling to Gué thary heeft do onmiddellijke nabijheid van Bi- dart zekere bezwarep. Deze inrichting wil n.I. het strand en de zee monopclisoeren en de pachter, bijgestaan door don „garde champêtrc" zorgt dat niemand zich te water begeeft, zonder rich daartoe in haar vrij primitief établissement te hebben uitgedost. Echter eenigo stappen verder hot strand langs begint de gemeente Bi- dart en hot is daar, dat de meeste badgasten hun tenten opslaan, waarin zij zich uit- en aankleedon, zoodat zij zich buiten bereik van pachter en veldwachter vrijelijk in en uit het water begeven on rich in het warme zand le drogen leggen. Er wordt vroeg en laat in het jaar gebaad; lucht en water zijn er zooveel warmer dan bij ons. Het strand helt eerst tamelijk sterk, zoodat men bij hoogtij al spoedig in diep water is. Maar bij laag water loopen de banken en rot sen droog en treft men een vlakkeren bodem, -die helaas niet alleen uit zand bestaat, maar ook uit rotsgrond en losse harde keien. Deze laatste worden bij zwaar stormweer in massa's op do kust geworpen, en soms door eon vol genden storm weer weggesleept. Hot strand van Biarritz tot Guéthary is bij laag water begaanbaar. "Wie die wandeling on derneemtmoet eohter op het tij letten, want bij hoog water riaan de golven op verscheidene punten tegen de rotsen en bestaat het gevaar dal zulks den wandelaar treft op een punt, waar de „falaise" niot beklimbaar is. Ook ver- tolt men dal tueechen Biarritz en Bidart drijf zand is waargenomen, maar de tocht wordt nog dikwijls gedaan, zoodat dit twijfelachtig lijkt. De gowono weg van Bidart naar Biarritz loopt vrij dicht lang® de zee, die men evenwel slechte nu en dan te zien krijgt. Hij leidt langs het vroegere buitenverblijf van Koningin Na thalie van Servië, in een groot park gelegen, daalt en stijgt herhaaldelijk en bereikt ten slotte weer don zeeoever in de stad Biarritz, op het punt, genaamd do „Goto des Basques", waar do hoogo klippon rich steil, bijna loodrecht, boven het strand verheffen. Van hier terugziende, geniet men van een prachtig panorama; men riet de kust in een flauwe bocht met enkele vooruitspringende punten zich -uitstrekken tot aan Kaap Iguier 1), waar het Spaansche gebied begint, en zelfe verder don die kaap kan men het beloop van de Spaansche kust nog een eind volgen. Do zuidelijke uittoopers der Pyreneeën, met de vroeger genoemde Rhune en Haya, verheffen zich hoog uit de kustlijn, daar de plateau-rand waarop men zich bevindt, ongeveer van gelijke hoogte is, als do tussohonliggendo falsifies. Nu en dan ziet men verder landwaarts in, de sneeuwtoppen. De weg daalt met een bocht naar een scherp voaruiteteikende punt van Biarritz, die nog ver lengd wordt door kleine eilandjes, uit grillige rotsen bestaande. Een daarvan de bekende Rocker de la Vierge, is door een brug mot het land verbonden. Hoewel men op die rots veel lager staat dan zooeven op den hoogen rand van het heuvelland, is het uitricht niet minder verrassend. Het oog reikt nu niet alleen tol in Spanje, maar ook naar het Noorden, en wel eerst naar hot lage strand en de zeekant van de badplaats met zijn Casino's, hotels en villa's, met de als neergestrooide rotsblokken, die voor het strand uit do zee opsteken; daarna naar de tweede uitspringende hooge rotspunt van Biar ritz met zijn vuurtoren, en tenslotte naar de kustlijn verderop tot aan don mond van de Adour. Tot nog toe heb ik weinig gezegd over liet sohouwspel dat de zee aan de Biscaaysche kuot oplevert. Ik heb dit tot nu bowaard, omdat Bi arritz in dit opzicht misschien het mooiste en de grootste verscheidenheid aanbiedt. Wdo het spel dei' golven, op een zandige kust wil gade^ riaan, heeft aan Kot lage etrand tuesdk'en dei beide kleine voorgebergte®, daartoe ruim ge legenheid; wie van vergezichten houdt en zee en land tegelijk wil bewonderen, plaatst zich op een der reeds vermelde punten of wel bij den vuurtoren. Ten slotte is or aan de zuidzijde van het lage strand een vrij hoog terras, van waar men do golven tussclicn eu over do tal rijke eilandjes ,of liever rotsblokken, ziet aan rollen. Gewoonlijk is de zee sterk bewogen en reeds buiten die losliggende klippen beginnen de hoogsto golven te breken, om zich met geweld over die hindernis uit te storten en ze geheel met schuim te bedekken. Dikwijls blijven de lagero rotsen voortdurend blinkend wit, daar het schuimende water geen voldoenden lijd heeft om er af te loopen eer do volgende golf komt aanbruisen. Tezamen met het blauw of heldergroen van do zee vormt het schuim een bewegelijk kleurenspel, waaraan men lang hel oog kan wijden. Ook de zonsondergangen aan de Golf van Biscaye zijn veirukkolijk. De hemel en de zee wedijveren dan ineen rijkdom van kleuren van zilver tot het vurigste rood, welke hot land door zyn donkerder tinton nog schitteronder doet uitkomen. Ik weet bij ondervinding hoe sterk zulke tafrcelen verschillen van de voorstelling, die zich had gevormd op grond van beschrij vingen; ik zal mij dus tot deze zwakke poging bepalen. Genoeg dat er van deze kust een sterko bekoring uitgaat op allen, die gevoel hebben voor natuurschoon en dat men haar terecht een eerenaam heeft gegeven ,n.l. dien van „La Cote d'Argent". Biarritz heeft als badplaats, als herstellings oord en als winterverblijf het laatste -vooral voor Engelsche bezoeken zijn vlucht eerst 'genomen ,nadat Napoleon UT daartoe den etoot had gegeven. Voor haar huwelijk had keizerin Eugenie er verblijf gehouden cn zij bleef Biar ritz gedurende den duur van het tweede keizer rijk druk bezoeken. Tot dat tijdstip was Biarritz een onboteekenend visschersdorp en het kon zélfs in het begin het gevolg van bet keizerlijk echtpaar niet geheel herbergen, zoodat een ge- declto le Gaéthary onderdak moest worden ge bracht. Bij den aanleg van den spoorweg naar de Spaansche grens viel Biarritz buiten de lijn, naar men wil, omdat Napoleon er de voorkeur aan gaf, het oord, waar het hof de vacanties doorbracht, eenigszins afgezonderd te houden. Vandaar dat een station werd gebouwd, op 3 K.M. van de stad, dit draagt den naam La Négresse, en is thans door een zijlijntje met een nieuw station, midden in de stad, ver bonden. Koningin Victoria cm later Eduard VII be zochten Biarritz, waardoor het in steeds groo- tere mate den trek van het Britseho publiek kreeg. En thans is het Koning Alfonso XIII, wiens veelvuldige bezoeken het voorbeeld geven tot een druk verkeer van Spaujaarden. Het spreekt vanzelf, dat Biarritz een aantal hotels, pensions en -villa's telt en dat het er aan gelegenheden tot verstrooiing en vermaak niet ontbreekt. Dat men soms buitensporige prijzen durft te rekenen en de rekening opmaakt „selon la tête du client", wordt geïllustreerd door het geval van een vorslelijkon bezoeker, die na zijn eersten maaltijd do rekening vroeg en deze zoo buitensporig hoog vond ,dat hij op staanden voet naar een ander hotel verhuisde. In een der hotol s^verkeerden den vorig en zo mer nog een aantal verminkten uit den oorlog; men zag de ongel ukkigsten der lijders in den tuin ritten of liggen; anderen zag men zich, veelal strompelend, ook buiten wagen. Trouwens ook elders ziet men herstellings oorden, dio aan het leed van den oorlog her inneren; zoo in Bidart voor verzwakte en zieke kinderen uit Noord-Frankrijk; te Guéthary was zélfs een Engelsche kinderkolonie. Een der punten welke men u te Biarritz aan wijst, is de villa van Bale pascha. Ik meen te welen dat van hier uit de aandacht op zijn ver raad werd gevestigd. De bevolking van Biarritz is 6terk gemengd en wordt niet meer tot de Baskiërs gerekend. Bidart is het laatste Baekischo dorp, of zoo men wel, het eerste, voor den bezoeker, die uit het Noorden komt en van Biarritz nit verderop gaat. Behalve aan den „Vieux Port" en omlig gende straten, mist do stad een eigen karakter. Zij herstelt dit weer door het décor, waarin zij rich vertoont, een décor, zoo overweldigend mooi, dat het moeilijk te bederven zou zijn ge weest en daamp heeft men het ook niet toe gelegd. Aan de landzijde, bij La Négresse, ligt een aardig blauw meertje, waarin rich het Bois de Boulogne met zijn villa's afspiegelt. Het was in een dier villa'e, dat de eerste ontmoeting plaats had tusschen den jeugdigen Koning van Spanje en de Engelsche prinses, welke tot Koningin van Spanje was uitverkoren. Van Biarritz naar Bayonne is maar één stap. Behalve per spoor over la Négresse zijn de beide plaatsen verbonden door een lokaal- epoor en twee tramlijnen, wel bewijzen van een druk verkeer tusschen deze twee steden, die zulke volkomen contrasten vormen. Met het mooie, oude Bayonne zal mijn volgende brief zich bezig bonden. kon", de heer H. de Jong, geb. te Sneekj en op proefschrift„D'enervatie en de vas cular isatio van de blaas bij ka<t en hond", de heer H. P. Wijnen, geb. te Weltevreden. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: De nalatenschap van C. Imthorn, te Kat wijk. Rechter-commissaris: mr. J. A. R. v. Rhode v. d. Kloot; curator: mr. O. M. A. By van Rojj. G. Krau, stukadoor te Noordwijk. Rechter commissaris: dit. F. Bcudoker; curator: mr. J M. F. Audreoli. 30 Mei 1921. H. r. P. 1) Dit is de Spaansche naam. De Fwmecbeh aprek'on"' van Kaap Figniér. L Y-t ACADEMISCHE EXAMENS. Lulden: Gedaagd zijn voor bet doctoraal examen geneeskunde de heer H. Th. Greddanusvoor het candid&atsex&men rechten de heeren G. A. Lams velt, A. Mur- mau, W P. Mulió em mej. S. O. Neder- burghvoor bet doctoraal - examen rechten de hoeren Gondohoesomo, I. Dufour, W. A. Schippers en L. Wolff; voor het voorbe reidend examen Ind. Adm. Dienst de heoren J. W. Fris, J. Gerritsen, J. Breek- veld, B, van Du uren, P. A. Emanuel en G. A. Fokkervoor het artsexamen, eerst© ge deelte, de heer L. P. J. Alkemade. Bevorderd zijn tot. arts de heeren F. S. van Buobem en R. P. van der Veld. Geslaagd is voor het propaedeutisch examen Godgeleerdheid de heer G. van der Zee. Utrecht Bevorderd zijn tot arts de heeren G. J. Scholten en J. Verstraelen tot tandarts de heeren dr. B. Hinokel on A'. P. LiscaAjdti. Amsterdam: Bevorderd zijn tot 'doctor in de geneeskunde, op proefschrift: „Dée Hau-ptgeeetae emigejr wichtigon kör- perliolie.n Erscheintmgen beim psychischen .geeciiehe® van Normalen wvd G-eisteskran- MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 11 Juni. Boter. De prijzen waren: prima fabrieksboter (controle) f 2.20f 2.25, goodo fabrieksboter (controle) 1 1-90f 2.10, prima boerenboter f 2 40f 2.60, goede boeren- boter f 2f 2.30, alles p. K.G. Aangevoerd 24-3, 11-6, 129-8, 19-16 vaten, wegende 4242 K. G. Turfmarkt van 6 tot en met 11 Juni. Aange voerd 230.000 stuks lange luri f 10f 11. Korte turf nihil f 10f 14, alles p. 1000 st. LEEUWARDEN, 10 Juni. Vee. Aangevoerd 95 stieren f 275f 900, 121 vette koeien f 425 f 720, per kilo 160190c., 360 melk- en kalf- koeicn f 450f 800, 130 vetto kalveren f 55 f 120, 330 nuchtere kalveren I 16f 26, 190 vette schapen f 48f 70, 180 wcideschapen f S0—f 55, 323 lammeren f 20—f 30, 470 volte varkens f 125—f 220, per kilo 92—102 c.. 260 magere varkens f 40f 125, 127 Vette biggen f 40—f 80, 341 kl. biggen f 15—f 25. 20 paar den, 60 bokken Totaal aangevoerd 3007 st. vee. HILLEGOM. Gisteren is een groene vei ling gehouden van Iris Hispanica. BJj een flinke belangstelling en een matig gewas bleven de prijzen beneden het middelmatige, We noteerden: Koningin Wilhelmina 50 h. f254, King of the White ruim 3 tuf23, Britti3h Queen 8 b. f33, King 06 the Blue® (Graaf van Nassaui) 54 b. f224, Formosa 7Va b., f33, Blondin 51/2 b. f18, Dariua 10 b. £35, Philomela 2 b. f82, L'Unique 24 b f82, Ouida 7 b. f20, Belle Chinoise 9 b. £40, Govert Gartner of Mia 10 b. f46, Lq Reconseance 6 b. f18, Excelsior IIV2 b. f46, Ca janus 10 b. f47, Klcndyke 9. b. f19, Golden Queen 19 b. 191. Naast de slapte in zaken tengevolge ^an de algemeene malaise, kwam ijog deze week de zomerstilte en een formeele «taking, zoo dat de omzetten tot een minimum beperkt bleven. Er was dan ook werkelgk geen enkele af deeling, welke een uitzondering maakte en zich boven het peil der algemeene apathie kon verheffen. De wisselmarkt gaf nog een flinke verbetering voor dollars te zien, welke zeer snel tot 3.06 stegen en niet weinig er toe bijdroegen de daling in Koninklijke Olie te beperken, terwpl dit tevens als gunstig werd opgevat voor tabaksaandeelen, daar de hooge prijzen voor Deli-dekblad dientenge volge vooi de Amerikanen minder bezwaar lijk worden. Ter beurze stelt men zich alles voor van deze nieuwe rijzing en gelooft dat de dollar' thans desnoods nog wel tot f4 zal kramen monteeren. De beursmenschen zyn er echter .steeds geneigd bij rijzing of daling zeer bij zondere prijzen in het vooruitzicht te stellen en geschiedt dit dikwijls slechts alleen om zich en eventueel elkaar moed in te spreken. Men weet het: „de wensch is de vader der gedachte." De afdeeling der SUIKER WAARDEN had een weinig te lijden van Indisch aanbod, waartegenover echter eenige Hollandsche kooporders stonden, zoodat per saldo de pre zen weinig veranderden. Enkelen, zoowel tear beurze als daar buiten, vatten moed op heé bericht omtrent een bod van f12.50, het welk door de V» L S. P. .was afgewezen, onder vermelding dat niet beneden f15 zon worden afgegeven. De bedongen prijzen der, bij liet schrij ven van dit overzicht, aan de markt ge komen partijen SUMATRA TABAK, zui len weder zeer hoog zijn, volgens de opir nie der Tabakkors en men kan hiervan bijna zeker zijn. Het publiek is eohter bang geworden voor alle hooge prijzen. Alles zal moeten zakken en de winstmarges zul len zeer gering zijn. Deze meening hoort men dagelijks en van Jan en Alleman, zood'at men er wel haast zeker van kan zijn, dat het juist andersom zal uitkomen. Ter beürze wordt door de ouderen een al gemeene opinie steeds als een krachtig argument voor het tegendeel beschouwd. RUBBERS lagen zeer odgeanimeerd. D© dividenden worden hier vrij algemeen ge passeerd 'en dit doet het publiek onaan genaam aan ofschoon het te voorzien was. WeL beschouwd mAg een solide rubber- moatisohappij, ©veaials een behoorlijke! handelsvennootschap over het afgeloopen jaar geen dividend declareeren. SCHEEPVAART over liet algemeen lager. Het dividend der Kon. Paketvaart werd getaxeerd op 7 pOt., hetgeen eenig aanbod uitlokte. OLlEWAARDEN per saldo met. weinig vanche. Het dividend der Kon. Olie gaf Mei* aanleiding tot contramine-dekking, dpch aangezien New-York, en Londen van een andore opvatting blijk gaven, zakte de noteering spoedig weer in. De AMERIKAANSCHE MARKT alge meen vast op de stijging van den dollar. De handel heeft echter weinig te beteeke- nen door gebrek aan materiaal. Weinigen kunnen zich voorstellen, 'welke enormej bedragen aan Yankeewaarden na 1914 1915 naar 'Amerika zijn verhuisd. GolcT op prolongatie was laag genoteend. zonder aanbod evenwel, terwijl er ook bijna geen vraag is. De noteeringen wor den dus naar willekeur gemaakt Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze gehelde Oudere, Behuwd- en Groot oudere JAN GUYT KN 3370 HAASJE DE BEST den 23sten Juni a.e. den dag te herdenken, dat zij 45 Jaar in den Echi zijn verbonden. Namena hnn dankbare Kinderen, Behnwd- en Kleinkinderen. T. GUYT. C. v. d. VLAS. Katwijk aas Zeb, Juni 1921. Ondertrouwd - K. H. HEKREUtt en C. BAVpLAAR. Witte Laan 9. Middclstegracht, Zijl of Rozenhof 1. 2268a Ondertrouwd: JACOBA VAN DEN BERG en 2212a JAOOBUS GERARDUS GIJSBERT GORDIJN. Leiden, 11 Juni 1921. Mecklenburgerstraat No. 6. 'J Breeetraat No. 119. In plaats van kaarten. On dertr o u wd: PIETER TENSEN en 8353 "ARIAANTJE GROOT Jd. Ter Aar, 9 Juni 1921, Andijk, Huwelijksvoltrekking 25 .Juni n.s. 1 ii Heden overleed na een korte ongesteldheid tot onze diepe droefheid onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd en Grootvader, Be- huwdbroeder en Oom JACOBDS JGKASNES ERADES, in den ouderdom van ruim 67 jaren. Eerder Weduwnaar van j CIIRISTINA MARIA VAN DER NAT Mede namens de Familie Kinderen en Klein kinderen. Wed. S M. ERADES Meijers. Leiden, 11 Juni 1921 Uitcrsteg vacht 150 Geen Kaarten Eenige en algemeene Kennisgeving. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Dinsdag elf uur op „Rhijnho!8386 Voor de vele bewyzen van deelneming, die wjj mochten ontvangen na het overlijden van onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Groot moeder 8362 PETRGKELLA BiHA LOS. leggen wij hartelijk dank. Uit aller naam: A. D. HAKKENBERG Dz. I.AIDBN, Juni 1921 896» In e«n eerste klas Heeren-Modezaak wordt gevraagd, esn flinks bekendheid met genoemd of aanverwant vak strekt tot aanbeveling. Brieven onder no. 8380 aan het bureau van dit blad. ''Mevrouw VON WEILER, vraagt tegen 15 Juni, een bij 2 kinderen, voor noodhulp o( voor vast. v.g.g.v. Aan melden Oegstgeesterlaan 22. 2282a Gevraagd een bekwaam A. BEBNAND, 3320a ftarenmarkt SI

Leidsch Dagblad | 1921 | | pagina 3