CORRESPONDENTIE. Ingezonden door 0. Roos. Bedelaar tot een anderen bedelaar: „ïk bob iete in mgn zak, dat de rijkste bankier niet kan kragen." „Och wat zon dat na kunnen wezen „Ben bewijs van onvermogenP Ingezonden door P* Yerechoor. Aan een open tafel: A«: „Lost ge wel iets, dat een ander ai in den mond heeft gehad?" B.: „Dank je hartelijk, hoor!" Aj „Welnu, dan zal ik het maar opeten, dat is kalfetong." Ingezonden door Hendrik van Heat. Vader: „Waarom heb jo zoo slordig geschre ven Jantje, je kunt het toch veel beter/' Jantje: „Ja vader, maar ik wil op school nóg drie plaateen' lager komen, dan zit ik vlak bij de kachel Ingezonden door J. Hemerik. Leer aar: „Je weet Janeen. dat de .schouw burgen van de Grieken geen dak hadden. Maar ëés het nu regende, wat dan?" Jansen: „Dan werden ze nat." Ingezonden door B. Brouwer. Niet kleinzeerig. Dokter (tot een boer): „Wel van Beaste, hoe staat het leven? Boer: „Dank ie, dokter, ik hè pijn deur m'n gansoho lijf, en *n etek In m'nen kop, en ik kan nie sloape 's nachts, en 't éten smakt me nie, niaar voor de rest zei ik gezond." Ingezonden door L. Hemmelenkatnp Snaaksche gezegden. „Dat is de ""grootvader van de muizen," zed Egbert toen hij een olifant zag. „Alle wegen leiden naar Rome", zei Kees en hij rolde van het dak af. Zooals jullie ziet-, is het ditmaal een heel klein lijstje mamen van kinderen, die goede oplossingen inzonden. Dat had ik ook wel verwacht, vacan-tie en zulk prachtig weer en met de tijdsverandering 's avonds zoo veel langer licht, dan vliegt ieder kind, dat gezond is en permissie kan krijgen, graag naar buiten, fietsen, wandelen, spelen en ik begrijp volkomen en neem het heelemaal niet kwalijk, als er dan geen tijd voor raad sels blijft, dat ging mij net zoo, toen ik een kind was. Maar doordat ik zoo'n kleinen voorraad brieven van jullie kreeg, heb ik ook des te beter tijd gehad om alles te lezen en op allerlei te antwoorden. Jasquee Wessel wel bedankt voor je brief kaart uitRotterdam en nu die van het stadhuis, maar heusch je raadsels heb ik de vorige maal niet ontvangen van uit Rot terdam. Jan de Koning ook wel bedankt voor do amsiobt uit Middelburg; vond je het heer lijk om weer eens bij je Moeder te zijn? Nu ik weer thuis ben, zal ik tegen de vol gende week weer raadseh sturen door jullie zelf ingezonden en dan komen er dus weer eenigen aan de beurt, maar werkelijk ik heb n-og zóóveel liggen waar ik dan telkens uitmoet kiezen, dat ik niet precies weet waar de raadsels liggen van degenen, die mij met ongeduld vragen, wanneer of se aan de beurt komen. Stuurt mij dus voor- loopig niets nieuws. Jan Horsman aLs ik raadsels inzend voor allen om uit te biezen, dan mag je toch zelf nemen die raadsels, die jij zelf het gauwste hebt opgelost Zooala nu dezen keer zijn het weer raadsels, die ik zelf bijeengaarde, maar de smaken verschillen zóó, de een vindt direct, waar een ander erg veel over zit te denken. Arnold Cosman, ik vorndt het heel grap pig wat je mij vertelde, dat je zusje en jij zóó verlangend bent om de kindercourant te lezen, dat je er een beetje om kibbelt; als ik jullie was, deed ik het eerlijk om beurten, de eene week jij het eerste, en de andere week jo zusje. Betsy Akkerman, ik begrijp best, dat jul lie nu niet zoo n vroolijke vacantie hebt ge- bad, dat spijt mijik gun zoowel kinderen als groote menscben altijd graag een pret tige vacantie, dan gaat men weer zoo op- gefrischt aan het werk. Lietn Dikshoom, van har to beterschap hoor. Jo mag mij gerust een eigen gemaakt verhaaltje ter lezing zenden, maar daar kam ik zoo weinig voor instaan of het geplaatst zal worden, dat is mijn rubriek niet, de feuilletons en verzen. Daarom Jan Briër, al is dat een aardig vers met plaatje er bij dat je mij hebt gezonden, dan kan het nog niet in do kinderoourant geplaatst worden, als het net in een ander tijdschrift heeft ge-staan. Dora Bergsma jo vraagt mij naar de schriijfster van Sneeuw Opa's ver jaardag die ken ik nietdat is een andere naam dan van het meisje dat ik wel eens in de correspondentie noemde. Het briefje van je zusje Jo was er de vorige maal niet bij Ik ontving weer drie brieven zonder naam bij de raadsels, o. a. een in een couvert van J. Blok, Schoenhandel, maar ik veronder stel, dat die niet zelf de raadsels oploste. Gerard v. d Horst, studeer maar vlijtig op je nieuwe mandoline, dat is goede ontspan ning na vee) werken. Jasques Ort, het doet mij plezier, dat jij zoo graag de correspon dentie leest nu dan heb je dezen keer ook goed wat van mij to lezen En nu tot- slot vertel ik jullie nog dat ik Dond ar dagavond de kinderoourant ook in Leiden zit te lezen en wie weet hoevelen van mijn raadsel- neefjes en nichtjes ik dan al op straat of ergens anders heb gezien Hot is nu Dinsdag, terwijl ik dit schrijf, maair Woensdag en Donderdag 13 en 14 April ben ik in Leiden tot Vrijdagmorgen en ik ben van plan de Leddsohe jeugd eens goed te bekijken in die twee dagen. Degenen, die van plan waren 13 en 14 April overal goed rond' te kijken, moeten mij de volgende week ma-ar eens vertellen, of ze denken, dat ze een lange raadsel- tante in een brum pak met een bruinen hoed op. hebben gezien, dat zou wel grap pig zijn. Och, nu zou ik nog vergeten te antwoor den op wat velen mij vroegen, n.l. of ik de zonsverduistering heb gezien. Ja zeker, ik vond het zeer mooi. Br*logeerde daar in Zeeland op een buiten waar eenige serres staan, en nu was het zoo bijzonder mooi om te zien, noe dat glas bijna zwart werd door de zonsverduistering. En alle kippen enz. in de kippenren keken verwonderd rond' (ten minste als vogels verwonderd kunnen kijken). Zij dr chten, dat het al t>J was om op stok te gaan, toen het ope*-_ zoo heel duister werd. En nu eindig ik mijn praatje met et hartelijkéÊ groet Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKERB Antwoorden op de raadsels uit het vorige uuinmer. 1. Ik ging niet aohterin, maa achter 2. Op uw schoot. 3. Mnizenval- 4. Kindercourant, kant, Cork, duinen, ry 5- Wijn, 6. Nachtwacht 7. Rijkdom. Goede oplossingen ontvangen van: A en M- van den Berg, G. van der Hor; B. Broek soma, S. Schuller, B. on A. Akkc- man, C. en A. Snel, M. Laman, A- Coami Gr. Ruyter, R. enS. Voorbrood G en P. en Mazurel. E. Brugmans, T- MUys van de M. K. Schuit, M. Kwaadgras, W. v. d- 0er R. Eilders, L. Provo. Kluit, M. en P. 0\ duin, J- Meylink, G. Aalfoersberg, Jac. t| Heusden. H. van Weizen, Jan Briër, J. Blól J. Weseel, J. Horsman, L .van Wolzen. 3 Sohrama, J. A. Burger. H- v. cL Akker, Dikshoorn. B. van, der Heide, N. Langeza. L. Planken, G. Hoff, L. en K. Dirkse, Sautr-iLsekitz, C. Nieuwenburg, Joh. en Jaï Swets. J. en B. Huisman, W. en J. Ort. Brakema, B. Kriek, W. en G. Zuidcrduyl R. Oudshoorn, D. Holtz, D, en J Bengaal P. Klinkhamer, Ilse Jenny5. J. van Nes, jJ Weyors, W. Kdirech, A. Zirkzoe, M- Giwij B. en C. Horst, W. Luykenaaj. M._ Sey/k.J N- van der Wolk, M. van Dijk, Joh. OffrinJ W. Oosterling, N van Zijp. RAADSELS. Voor allen- De grooteren 5 en de kleineren 4. I. Mijn geheel is een vloeistof van 9 letted 1, 7, 3 is een kleedingstuk. 4, 5, 6 wordt door tooneelspelere geleerd. 1, 2, 7, 6 is een moerassige streek. 6, 8, 9. 9, 7 G is een groote laffe jongen II. Welke steen heeft 2 stemmen? III. 'k Ben braaf, dus ben ik zeer bemind, Bij ieder goed en aardig kind; Onthoofd men mij, dan leef ik pas, En vlieg in 't roüd met luid gekras IV. Als sneu zonder bril naar Brazilië kijkt] dan vindt men een werelddeel. V. Voeg een muur, een lengtemaat en ec-r worm bij elkaar, wat krijgt gij dan? VI. Noem mij eens een spreuk van 8 woorde: waarin toch maar drie verschillende woor den voorkomen.

Leidsch Dagblad | 1921 | | pagina 10