Ziek Varkentje. Als vader komt. CORRESPONDENTIE. Verhaaltje zonder woorden. - Strakjes komt je vadertje Zegt lieve moetje, - .Ga hem heel gauw tegemoet En wuif met je hoedje. - En als hij je tegenkomt. Ginder op het wegje, - Geef j'e hem een fermen zoen En heel zachtjes zeg je: Dag Pa-ps, Mammie wacht al lang Met hot avondeten - En dat zoentje gaf ze mee. Zul je 't niet vergeten? TRUUS SALOMONS. Zooals jullie zutt~zfah7 zijn hét ditmaal weer geen -raadsels -door de jeugd ingezonden, want ik had maar niét dien stapel brieven en papie ren meegenomen naar Zeeland. Daar begin ik clan weer aan om daaruit te zoeken, als ik weer thuis ben in Den Haag en dan kan ik iedere week weer ©enigen van jullie tevreden stéllen, niet allen hoor, want zooals ik al eens meer heb gezegd, zijn volstrekt niet alle raadsels en alle anecdotes, die mij worden toegezonden, ge schikt om in de kindercourant te worden ge plaatst. Ditmaal heb ik zelf eens raadselsuit gezocht, die ik bier en daar heb gevonden. Ik hoop, dat jullie ze ook aardig zult vinden en plezier zult hebben om ze op te lossen. Het is nu weer de gewone regel zooals altijd, dus moe ten de antwoorden des Maandags vóór één uur bezorgdr worden. Ditmaal had ik voor het eerst het plezier dat ik geen enkel briefje behoefde te verwijderen* omdat er geen naam op stond. Mooi zoo. Ik was het volkomen eens met alle verzuchting en uit de briefjes, dat het zoo jam- 'mer was, dat het met Paschen zulk leelijk weer was. Het was in Zeeland net zoo koud en win derig als in Leiden, eeht vervelend voor allen, die zich verheugd hadden om met de Paasch- dagen eens uit te gaan. Voor fietsen was het zeker geen weer, niet dat ik daar last van had, want fk fiets nooit, maar zoovelen van mijn jeugd in Leiden schrijven mij dikwijls over fiet sen en nu over fietsen naar de bloembollen vol den, dus daar zal nu wéinig van gekomen zijn. Als ik in Zeeland logeer, maak ik wel auto tochten, zooals dezen keer ben ik met de auto naar Brussel en naar Antwerpen geweest, maar op mooie zonnige dagen, niet toen het zoo stormde, anders zouden we nog uit die open auto gowaaid zijn. Daar er weer eenigen mij vertelden, dat ze in dezen tijd jarig zijn, zend ik hierbij vele ge- lukwenschcn voor de jarigen onder jullie. En Gerard van der Horst hartelijk gefeliciteerd, heerlijk hè dat je door je examen bent. Ik hoop,dat jc het nu niet te. druk zult krijgen om nog met de raadsels mede te doen.'Sommi gen vroegen waarom of ik mijn juiste adres in Kloosterzande niet had opgegeven, den straat- raam er bij, maar dat behoeft heelemaal niet. Ivloosterzando is maar een dorp, en ik heb 12 jaren bij den burgemeester gewoond, dus de post weet mij best te vinden, als ik daar nog geregeld driemaal per jaar logeer. Dickie Holte, de vorige maal zond je mij enkel de op lossingen der gewone raadsels, maar niet die van het prijsraadsol en jullie weten als er prijs raadsels zijn, vermeld ik de namen van hen die daarvan goede oplossingen zonden en niet van de gewone raadsels. Het plannetje van A. Ak kerman is heel aardig bedacht ,om eens een zaal te huren een middag in Leiden en dat alle neefjes en nichtjes, die daartoe lust zouden ge voelen, daar zouden mogen komen om mij een hand te geven. Maar ik zal dat toch maar niet doen ,het* zou net zijn alsof ik een koningin was, die audiëntie hield. Ik kom wel heel spoe dig in Leiden, heel misschien 13 of 14 April maar ik kan het jullie heusc-h niet met zeker heid vertellen en nog veel minder nu al gaan schrijven wat eenigen mij vragen, hoe ik pre cies gekleed zal zijn, als ik in Leidon kom. Mis schien vertel ik dat eens op een anderen keer. Een hartelijk groetje van Mej. A. KOOPMANS VAN BOÉKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET NUMMER VAN 24 MAART. Voor grooteren. G R A M R O M E A M B T M E T Z 2. Noorwegen. Regge, negen, Goor, Nero, Ween en. S. Genève Oise Eger Rome Goerce. - Ermelo Elburg 4. 5. Hannibal, Han, in, bal, laan, haan. Voor kleineren. 1. Parade. 2. Alle kinderen waren al naar huis. Lek. Do zalm aasde op een visohje. Maas. Gorard nam stellig te veel tijd. Amstel. Hij had haar heelemaal ingesmeerd met zeep. Lir,ge. 3. Deventer, veter, den, veen 4 Stoommachine. 5. Kuit, guit, tuit, schuit. Goede oplossingen van de raadsels voor grooter„n: M. v. Djjk, R. Zeelenberg, D. Holtz W. en J. Ort, M. Beriemon, A. vlugge, P. en K. Ie Nobel, J. Scholting, D. Bergsma, B. Akkerman, M. Cunaeus, S. Korawagan, E. Schregel, C. v. Beresteyn, Gr. Ruyter. W v Zoest, H. v. d. Akker, C. Snel, A. de B-'écourt, L. Provo Kluit, X. L. J Hoi- steenge, J. Offringa, H. v. Hoolwerf, K. Schuit, J. en B. Huisman, A. Kruissimt, H. Louwrier, M. Briejer, P. en M. v. Poel geest, G. v. Horst, T. Stuurman, G v. d. Wegen, M. Seydell, G. Siarre, G. Mizurel G. Sierat, A. v. d. B.rg, O. v. d. Berg, L. Remmelenkamp. M. Mulder, M. Duyver- man, C. Segaar, B. Kes:e r'ng. M Jong. N. v. d. Wilk, Wijnand Eduard, J. de Kier, 41se Jenny, R. den Older, H. v. Weizen, J. Ooyendjjk, S. Schriller. Goede oplossingen ontvangen van de raadsels voor kleineren: J. H. en W. Hemerik, J. Hulsman, W. v. Hoolwerff, A. Tendeloo, C. Ser ie, R. Oudshoorn, J. v. d. Baan, N. v. Zijp, R. en J. Eilders. N. Riel, I. Brakeraa, H en Tr. Mugge, W. v. d. Oever, E. Brugmans, A. Akkerman, L. Spaargaren, J. Galjiard, G. en A. van Ouwerkerk, J. Knaap, W. v. Es, H. v, Weizen. J. A. Burger, G. Buschgens, L. v. d. B om, N. Meyers, A. Piket, J. van Nes, F. W. Buurman, D. v. Rooven, Tr. Hendriks, ïr. Kwestroo, N. Groen. A. Z:rkzee, A. Snel. W. Lu'ykeraar, G. en W. Stammers, Cl. Siiigerllng, C. en P. Hoope, C. M. de Groot, S. v. Weze'. B. en W. Oppelaar, Chr. Seganr, Th. Hofstra, M. MarijniS, ïr Lardee, B. Kriek, M lan cet, G. Hoff, W. Oosterling. A. Louw r.er, L Dirkse. H. J. v. Dij';, A. S'.eon' au er, J. en S. Voorbrood, D. en J. D. Smit, M. Blok. D. Boehmer. E. Colin, J. Wessel, K. Oovendp, T. Breukemever, J. Mugge, B. en H. v. Amerongen, G. Lamhreuhts, P. en S Maznrel. I. Hannanrt, P. Demme- nie, G Boon, W. Brugman, F. en L. Schilt- hnizen. KI. Parlevliet, .T. van Hen=den, L. Planken. W. Sierat, H. Sega-r. AI. v. d. Berg. J. A. Brinks, D. Roosendaal. G. Mulder. L. K'rvers. A. Ke-selring Ti. Wise, A. Pel, P. Uitendaal, Br v. Dam, D. v. Roven, F. Verhoeven, H Oues'no, P. v -d. Harst, J. Smit, G. Aaibersberg. RAADSELS. VOOR ALLEN. De grooteren 5 en de kleineren 4. J. Waar kan iedereen gaan zitteD, alleen gij zelf niet? m. Zijn de (Asrsten in de laatste gedrongen. Dan hebben zij hun laatste liedje gezongen: Uit drie lettergrepen is 't, dat ik besta, Komt; noemt gij mijn naam nu dra. IV. Ik bezoek u wekelijks en word m'et 13 let ters geschreven. Brussel is bekend door zijn 1, 11, 12, 13. Een stad in Ierland is 7. 8, 10, 1. Langs de zee vindt men 4. 9, 2, 3, 5, 3. Altijd is een 6. 11, 4 rond. V. Meng 1/5 water en 1/2 azijn. Welken drank beht gij dan verkregen? VI. Van welk woord van 10 letters kan men twee- maal acht afnemen en dan nog 2 letters over houden. VII. Het is iets begeerlijks en toch bestaat het slechts uit niet arm en niet elim.

Leidsch Dagblad | 1921 | | pagina 10