LEIDSCH DAGBLAD. Woensdag 30 Maart i92i. Officieels Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws; van heden BINNENLAND. PRIJS DER ADVERTENTIEN: SO Cl». por regel. 'a Zaterdags 40 Cts. por regel. Bij jrcgelaboimement belangrijk lagere prijs. Kleine advertentiën Wocns-dag 50 Gts., Zaterdag 575 ets. bij con maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postreehl. Voor eventueele opzen ding van brieven 10 Gis. porto te betalen. Bewijs nummer 5 Gis. Bureau Noordeintisplein. Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175, Redactie 1507. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lorden p. 8 mnd. 2.35, p. week' ö.II Bulten Leiden, waar agenten gevestigd rijn, per week k 0.18 Franco por post n S.?Ö Nummer 18732. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. De Burgemeester van Leiden brengt fcsr kennis an de ingezetenen, dat orgen (Donderdag) aan de gemeentere isehwin kels (Vischmarkt en Stadshulpwerf) ver krijgbaar is SC5HELVISGH a f 0.15. GROOTE SOHELVISCH it f 0.25 cn SCHOL h f 0 22 per. pond. W. PERA, V'eth. Lo.-Bui'gem. Lelden, 30 Maart 1021. INKOMSTENBELASTING. Burgemeester on Wethouders van Lei- Öen, brengen in herinnering, dat den 31 en Maart do 3de termijn vervalt van dc Plaat selijke Inkomstenbelasting, belastingjaar 19-20—1921 en dat alzoo op den lsten April minstens gedeelte van den aanslag moet- voldaan zijn. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden uit, om, ter voorkoming van vervolgings- kosten, tot betaling van het verschuldigde ten kantore van den Gemeente-Ontvanger 'over te gaan. W. PERA, Weth.-loco-Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 26 Maart 1921. DIRECTE BELASTINGEN. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen is ter kand ge- Bteld de kohieren der Personeele belasting No. 17 en 18 van den dienst 1920, execu toir verklaard den 29sten Maart j.l. cn herinnert voorts den belanghebbenden aan hun verplichting om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. W. PERA, Wetb. Lo.-Burgem. Leiden, den 39sten Maart 1921. SCHOUW VAN WEGEN, ENZ. burgemeester en Wethouders van jnd.m; Gelet op artikel 17 der Verordening ran 6 Juli 1899 (Gemeenteblad No. 15), laatstelijk gewijzigd bjj Verordening van der 6den Februari 1913 (Gemeenteblad No. 4): Brengen ter kennis van belanghebbend®, dat te beginnen met Maandag 4 April as. tullen worden geschouwd alle wegen, innen, paden, straten, kaden, pleinen, kotjes, stegen, sloppen, of poorten en gangen, benevens de daarin gelegen of daartoe behoorende bruggen en andere kunstwerken, voor zoo ver die bijzonder eigendom zijn, en, zonler verhindering door of vanwege rechthebben den, voor het publiek verkeer openstaan, en alle wateringen, en slooten, en de riolen ter vervanging daarvan gemaakt, benevens de daartoe'behoorende sluizen, duikers, bui zen, toegangskokers en dergelijke werken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn. W. PERA, Wetk. Lo -Burgem. VAN STRI-JEN, Secretaris. Leiden, 30 Maart 1921. Af deeling Leiden cn Omstreken van de Heil. Maatschappij van Landbouw. Gisteravond hield bovenstaande afdeeüng in „Zomerzorg" een ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer C. Bakker, van Oegstgeest, die de vrij goed oezochte vergadering met een hartelijk welkomst woord opende. Door den secretaris, den heer N. van Oosterhout, werden de notulen der vorige vergadering gelezen en onder dankbetuiging voor de uitvoerige en tevens zakelijke uit eenzetting van het verhandelde, goedgekeurd. De heer dr. Van Sillevoldt had bericht van verhindering gezonden. ïti erna stelde de Voorzitter de behan deling van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering op as. Donderdag tc Amsterdam te houden, aan de orde. Allereerst bracht hij de benoeming van een lid van het. Hoofdbestuur ter tafel, waarvoor verschillende candidaten waren aanbevolen. De Voorzitter merkte op, dat thans in het hoofdbestuur de akkerbouw vooral sterk vertegenwoordigd is; sterker dan het ve2- houdersbedrijf. Daarom zou hij willen voor atellen de candidatuur-P. Keukenmeester te steunen. Met algemeene stemmen werd dit voor stel aangenomen en zal den afgevaardigde opgedragen worden zijn stom op den heer Keukenmeester uit te brengen. De vergadering ging mee met het voor stel van het Hoofdbestuur, om in Augus tus of September 1922 het 75-jarig oo- staan der Maatschappij fce herdenken door het houden van een Landbouwweek te 's-Qra- venhage. Verder steunde de vergadering het denk beeld van het Hoofdbestuur, om de wanbe talers inzake de zaaizaadregeling gerechte- te vervolgen. De Voorzitter deelde mede, dat er nog enkele personen zijn, die de hosten nog niet hebben terugbetaald, welke, 'door het Hoofdbestuur voor hen zijn gedaan. Ook was er een voorste! op don be schrijvingsbrief, uitgaande van het Hoofd bestuur, om de lOonuuissie voor het nazien der rekening en verantwoording van den penningmeester, het recht te verleenen zich op kosten van het Hoofdbestuur door een accountant te doen assisteeren. Ten slotte beval de Voorzitter een be zoek tot de algemeene vergadering mat warmte aan, al zou het alleen maar zijn om de inleiding van den heer G. Kr use- man, lid van het Hoofdbestuur, over de wet telijke regeling van den arbeidstijd /oor den Landbouw, bij te wonen, die zeer belang wekkend zal zijn. Tot afgevaardigde r.aar de algemeene ver gadering werd brj de eorste stemming be noemd de heer Van der Stoel, die daar- voor bedankte. Bij tweede stemming werd de heer Samson benoemd, die eveneens we gens drukke bezigheden m?est oedanken, waarna werd aangewezen de hoer -Jan de Graaf, die deze benoeming na eenig tegen stribbelen aanvaardde. Hierna bracht de heer Samson, uit Lei derdorp. die als afgevaardigde de verga dering van Kring I der Maatschappij had bijgewoond, verslag uit over deze verga dering Hij begon met mee te deelen, d3t er in deze bijeenkomst door de afgevaardigde van de afdeeüng Oegstgeest geïnformeerd was naar de kas van den Kring, waarna bleek, dat het saldo ruim f600 bedroeg. De op merking werd gemaakt on spr. voelde er ook voor, dat de bydrage van f 0.25 van elk lid der afdeelingen wel kon worden ver laagd. De afdeelingen hebben dikwijls met geldgebrek te worstelen. Na eenig debat hierover vereenigde man zich met het gevoelen van den Voorzitter, dat het geld toch weder in het belaag dei afdeelingen wordt gebruikt- Zoo ver leende het Kringbestuur indertijd >en sub sidie voor een fokveedag te Leiden. Overi gens wordt het bedrag, op den Kring ge vormd, door afgevaardigden van ie afdee lingen vastgesteld. Naar aanleiding van de interessante ie2:r.g op de Kringvergadering gehouden door don landbouwleeraar Neeb, over de stichting van een 10-tal lagere landbouwscholen, wat op liet programma stond der Regeering, deelde hg mede, dat daarbij b'eek, dat de afdee üng Alphen reeds stappen bij don Minister van Landbouw had gedaan, om zulk een school in die gemeente te vestigen. Door een der aanwezigen werd ook Leiden genoemd als centrum van een rijke iand- bouwstreek. Mogelijk kon het gemeentebestuur de tot dusver voor de Indische Postschoo! aange wezen localiteiten er voor afstaan en op aanbieding van een gebouw stelt de Re geering prijs. Men meende echter, dat men Alphen voor- loopig niet mocht tegenwerken. Overigens achtte de Voorzitter het denkbeeld over weging wel waard. Nadat de Voorzitter den afgevaardigde had bedankt, deelde hij nog me3e, de ver gadering van den Bond van Melkveehouders te 's-Gravenhage te hebben bijgewoond, waarin is bepaald, dat de prijs der melk in het zomerseizoen is bepaald op L3 cents per Liter van de boerderij afgehaald en 14 cents franco aan den afnemer, terwijl de straatprijs 20 cents zal z'jn. Bij de rondvraag maakte de heer Jan de Graaf de opmerking, dat een winst marge van 6 cents per liter voor den tus- schenhandel hem in verband met den prijs, dien de boeren krijgen, wel ze3r noog voor kwam. Overigens is 13 c-ents, in verband met de kaasprrizen, ook te laag. Er ontspon zich een uitvoerig debat over dit onderwerp, waarbjj de opmerking werd gemaakt, dat liet goed ware geweest, dat de presidente der Ver. v. Huisvrouwen te Leiden, mevr. Eerdmans, deae dis311931* had bijgewoond, om tc vernemen, welke on kosten de veehouders hebben. Overigens meende de Voorzitter, dat de afdeling nis zoodanig zich niet heeft te bemoeien met de winstmarge van den tusschenhandel. Voor de goede melkinrichtingen acht nij deze ook niet te groot. De heer Verhoog vroeg nog of het be stuur geen stappen kon doen, om te ver krijgen. dat in de stille week de veemarkt in Leiden weder op Vrijdag wordt gehouden. De Voorzitter acht dit een teere Kwestie; de oplossing er van ligt z. i op den weg van de Marktcommissie van den Bond van Veehouders. Besloten werd hot bestuur to machtigen aan deze Commissie een gedelegeerd lid uit de afdeeüng toe te voegen. Hierna werd de vergadering gesloten. „Malle Geert''. Gisteravond werd* door het dameskoor vaai do Zangschool van don heer C. B. Duyster, met me de-working van eenige dames on heer en, in den Schouwburg ten bate van de Leidsoho Vereeniging voor Kindorherstellingskolonies, opgevoerd hot zangspel in drio bedrijven „Malle Geert", tekst van Mart. Schuil, muziek van dezen on van Richard Hol, daar eerstgenoemde stierf, toon de muziek nog slechts voor een deel gereed was Do inhou-ft van dit zangspel komt in 't kort hierop neer: „Malle Geert", een kind uit het volk, verloor vroeg haar ouders en werd daar door opgevoed door vrouw Ddlbbel of „Blinde Mie" haar grootmoeder. Deze diende den pachter Andries Bierma, die haar wegjoeg, toen hij haar uiifc geldnood niet nicer houden kon. Wanhopend, wilde do verjaagd? zich wreken door den hooi berg van Bierma in brand te steken; maar op 't laatste oogonblik schrikt zij voor deze mdsdaadl terug en werpt het vuur, waar mede zij dien brand had willen stichten, in heb water. Do pachter, clic haar boos plan heeft be merkt, komt nu op het denkbeeld zelf brand, te maken, om er, door do dan te erlangen vergoeding, weer geheel boven op te ko men. Hij verwezenlijkt he<fc en „Malle Geert", het laatst bij don berg gezien, krijgt de schuld, blijft, groot geworden, de brandstiehtster, en heeft daardoor veel laster te verduren. Haar grootmoeder, wier geestvermogens zijn geschokt, houdt aichzelve voor do schul dige, wordt arm on blind en is hard voor Geert. Langen tijd daarna, als er feest is voor do pachters op den datum der brandstich ting, komt Andries Bierma, doodziek, be kennen de ware schuldige te zijn. „Malle Geert" en „Blinde Mie", die af en toe in aanraking zijn geweest met do adellijke bewoners van hot dorp, worden in bijzijn van velen, ook van de adellijke famdJie, ge rechtvaardigd, en Geert kan trouwen mot Sfccvon, den jongen tuinman. Wij moeten dadelijk erkennen, dat de inhoud van dit zangspol van veel meer be- teckenis is en veel hoogor staat dan die van tal van andero zangspelen. Daarbij komen er, dank zij do kleurige kleed er dracht der booren en boerinnen en hun dansen in het zomersohe bosch, zeer mooie en aantrekke lijke tafereel en in voor. welke gisteravond, evenals het int.rieur der adellijke woning, uitstoken^ verzorgd waren. De eenvoudige muziek klonk aangenaam en de zang van koren, ook de koraalzang van uit do kerk mot orgelbege'eiiïing, en die der solisten, moest over 't algemeen tot tevredenheid stemmen. Voor het spel maken wij allen, al ontbrak bier en daar natuurlijk wel eens wat cn had het hier wat meer zóó en daar wat minder zus gekund, ons compliment. Het geheei heeft de talrijke aanwezigen in den vollen Schouwourg ongetwijfeld meer dan enkel bevredigd. Oogen en ooren heb ben alleszins genoten. Jammer, dat geen tweede voorstelling volgt! Noemen vrij in 't bijzonder als degenen, die het meest op den voorgrond! traden en vooral de aandacht waard zijn ge weest: „Blinde Mie", moj. M. Swart, hot type van een berooide, oude zwerfster; „Malle Geert mej. Rosine Gaykema, die heel goed, mot veel gevoel, speelde en heel lief zong, al was haar stem nu cn dan tegen over het orkest niet kacbtig genoeg, en die dezen avond weer nieuwe lauweren heeft behaald bij do vele, vroeger reeds door haar verworvenAndries Bierma, voortreffelijk in zijn bekentenis; Ario, den. ouden tuinman, den heer H. J. v. d. Werf, van Noordwijk, wien, al had hij oen dank- bare rol tooi een woord van lof niet mag onthouden wordenSteven, aanvankelijk tuinmansknecht, dien heer L. Bank, van daar, wiens mo>ie stemgeluid wij prijzen; Mientje de leuke dienstbode in het adel lijke huis, mevrouw Arnold. Ook de beide freules en de barones mo gen nog geroemd worden. Praohtige bloemstukken werdesn onder gejuich i an heb gansche huis aangedragen en overhandigd aau de dames, die hoofd rollen hadden vervuldeen krans werd overgereikt aan den dirigent den heer O. B. Duyster die Leiden reeds zoo dikwerf in de gelegenheid heeft gesteld iets moois to hoor en en te zien, en een bloemenhulde werd gebrach' aan diens zoon, dcsn heer O. B. Duyster Jr.. die wederom welwillend de piano-begeleiding op zich had genomen. Vermelden wij ton slotte nog, dat de suc cesvolle aankleeding het werk was van het Leidsche kostuumhuis „Era/to". Bazaar „Jeruël." Zooals wij. onder de „Laatste berichten" gisteravond nog konden meedeelen, had de Bazaar na de opening een druk bezoek en heerschte er een recht gezeliigen toon. Bij de opening sprak de voorzitter, de heer W* Nanta, naar aanleiding van een gedeelte uit Exodus 30. een inleidend woord en een dame, die de vereeniging goed gezind is, zong onder orgelbegeleiding eenige toepas selijke liederen. De etalages maakten een goeden indruk, met groen en bloemen ver- 1 sierd als zg waren, waarvoor vooral dank moot worden gebracht aan den bloemist Ver biest aan de Rjjn- en Schiekade, die de pi an ten- en bloemenversiering belangeloos voor zijn rekening had genomen. Wij' mogen verder niet nalaten het dames comité tc noemen, dat zich voer dezen bazaar zooveei tijd en moeite heeft getroost. Het zjjn de dames: Keulemans, De Nie, Van der Horst, Dupon, Neuteboom en Schouten, die mede als vriendelijke verkoopsters fungeer den en al dadelijk goede zaken maakten. Voor de jongeren vindt men er een grab belton, en ouderen lcunnen raden naar den naam van een gekleede pop of een kansje wagen om een met de hand bewerkt kleedje, enz. te winnen. Wij bevelen een bezoek aan dezen bazaar met vrijmoedigheid aan. De aangeboden ar tikelen zijn niet duur en men steunt met ze te koopen een goed werk. Op 1 April a .s. zal het 25 jaar gele den zijn, dat de heer R. Nijk, thans direc teur van hét Bouw en Woningtoezicht, in clienst dezer gemeente kwam. Zondag 3 April herdenkt W. P. Han selaar den dog, dat lüj 25 jaar geloden op 13 jarigen leeftijd, in dienot kwam bij den lieer L. Boot, borstelfabrikant, Hooge- woerd 44, waar hij nog werkzaam is. Benoemd is tot inspecteur der directe belastingen, invoerrechten 011 accijnzen de adjunct-inspecteur dier middelen, met plaat sing aan de inspectie alhier, eerste afdee üng, do heer L H. Bult. Reserve-officier van gezondheid 2e kl. V. Duijssens is gedetacheerd bij de mili taire ziekeninrichting alhier. Geslaagd zijn voor het examen boek houden, handclsrokenen en handelsrecht, de dames M. Bots en Van «Jen Brandei er, alsmede de heer Kortekaas, alhier. Bepaald is, dat het schriftelijk gedeelte van het examen ter verkrijging van een akte van bekwaamheid als onderwijzer of onder wijzeres, door de examencommissie, welke to 's-Gravenhage zitting houdt, hier zal wor den afgenomen.. Door de R.-Kath. Agentenvereeniging is aan den vertrekkenden inspecteur, den heer Mansfeit, een zilveren inlrtstel aange boden. Het depot voor den verkoop van fran keerz egels en verder o post waarden geves tigd Haarlemmerstraat "226, wordt 4 April verplaatst naar Nieuwe Rijn 35, Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijn land hebben aan de vereenigd'e vergade ring ter goedkeuring aangeboden de reke ning en verantwoording van» at Hoog heemraadschap over het dienstjaar 1920. Zij wijst aan in ontvangst f 657,008,14, in uitgaaf f 599,882,57, zoodat er is een batig saldo van f 57,125,57. J. H. B., M. van D. en H. J. van D., de drie jongelui, die Zaterdagavond ruiten insloegen bij den caféhouder W., aan de Haven en een heer en een dame van het rijr- wiel trokken, terwijl zij bij hun aanhouding door de politie verzet pleegden, zijn heden morgen gevankelijk naar Den Haag vervoerd en ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. Gisternamiddag werd de 41-jarige gxoentenhandelaar K. Z.} alhier op den Hoo- ge-Rrjndrjk door een toeval getroffen. De man werd in een woning binnengedragen en kwam langzamerhand weder tot het be wustzijn. Daarna vertrok hij per rijtuig naar zijn huis. Dc Landbouwraad- De commissie door den Minister van Landu bouw ingesteld met het doel te onderzoeken, op welke wijze een centrale instelling ge vormd kon worden, om zoowel de landbouw belangen bij de Regeering tc behartigen, als do Rogeering van voorlichting te dienen over landzaken, is, naar de „N. R. Ot." meldt, tot de overtuiging gekomen, dat zulks het best te bereiken zal zijn door de instelling van een Landbouwraad. Do «commissie is vendor tot overeenstemming gekomen o-ver de vol gende punten, die, naar zij meent, als grond slagen voor dezen Landbouwraad moeten dienen: I. de Landbouwraad beslaat uit leden, aan tc wijzen door de centrale landbouworganisa ties, met name het Kou. Noa. Landbouw-Co- mdt-ó, den Ned. Boerenbond, de Ver. van Ned- Akkerbouwers en den Ohr. Boeren- en Tui-n- derabond in Nederland. 'II. De Regocring benoemt de door de cen trale organisaties voorgedragen leden. III. Do Landbouwraad bestaat uit: 1. Óen afdeeüng A voor algemeene zaken; dc leden dézer afdeoHng zijn de onder II genoemde leden; 2. een af dee ling B- voor sociale aange legenheden. Hierin hebben zitting de leden van afdeeüng A, benevens vertegenwoordi gers van de centrale landelijke organisaties van Landarbeiders. IV. De Regccring benoemt den voorzitter en dep. secretaris van den Landbouwraad, op voordracht van dien raad. Alvorens dc commissie haar voorstellen nader uitwerkt, hooft zij de mooning der lan-dbouw-or-ganisaties qver het, bovenstaande ingewonnen. Bloembollencultuur. Gisteren is te Haarlem gehouden Re 142ste algemeene vergadering van do Alge meene Vereeniging voor Bloemencultuur. In zijn openingswoord zeide de voorzit ter, de heer J. H. Wentholt, dat een samen werking tu&solicn kweekers en exporteurs, hoewel dan goed te keuren, niet het genees middel voor de kwalen van het vak is, en dat in het vat krachten aanwezig zijn, die het voor een diepere inzinking kunnen be hoeden. Het verslag van den algemeonen secreta ris-penningmeester over 1920 werd goedge keurd, evenals do rekening cn verantwoor ding van den penningmeester, sluitende met oen nadeelig saldo van f 625.03. Aan Haarlem werd toegezegd, dat de rekening en verantwoording voorbaan in den beschrijvingsbrief zullen worden, gepu bliceerd. Aan do orde w.as daarna een voorstel van de afdeeüng Hillegom. De Algemeene Yer- eemgtng voor Bloembollencultuur biedt haar Leden eon contract tor teekening aan, geheel gelijkluidend aan dat betreffende het verbod van snijden van blo om en van hyacinten cn gladiolus, met dit verschil, dat het verbod niet alleen slaat op het snij den van bloemen van do beide genoemde soorten, maar ook van tulpen en narcissen. Verschillende afdeelingen waren met het hoofdbestuur van oordeel, dat dezo Vorcena- ging in bedoelde richting werkzaam zal zijn. Het voorstel is ten slotte met grooto meerderheid van stemmen verworpen. De afdeeüng Hill (gom had voorts de vol gende motie ingediend De vergadering, kennis genomen hebben de van de ontstemming onde»r de buiten- lancbche afnemers van bloembollen, ont staan dóór h t zenden van surplus-lever- baa-r in 1920 naar de publieke auctie; van meening, dat de onzekere toekomst en het gemis aan koopkracht in de Centrale Rij ken voor 1921 geen betere vooruitzichten bieden ten opzichte van een groot-er of kleiner deel van den oogst 1921spreekt ach uit voor een "regeling, als is neergelegd BINNENLAND, Het volgend Congres der S. D. A. P. zal niet met Paschen, maar reeds met Kerstmi» plaats hebben. De Landbouwraad. BUITENLAND De communistische actie in Du;tschland is als mislukt te beschouwen. Rooversbenden vernielen en plunderen. Het werk is slechts zeer sporadisch neergelegd. Ex-keizer Karl duikt plotseling te Boeda pest op. Succes heeft zijn pogen om Hon* garije voor zijn geslacht te redden niet ge» had. Hij *s reeds weer vertrokken. Tti de Vereenigde Staten komt een afschu welijke neger-moordpartij aan den dag. Lenin zou ernstig ziek zijn en naar do Krim gaan. in de hoofdpunten ter bestrijding van den auotiehantiel van dc commissie ingesteld door de afdeéling Hillegom van het H. B. G. on draagt het hoofdbestuur op in deze richting werkzaam te zijn, opdat spoedig een dergelijke regeüng tot stand komo. Do Voorzitter merkte op, dat het hoofd bestuur eem opdracht ais waarvan in do laatste alinea van de motie sprake is, niet kon aanvaarden. Spr. meende, dat bestrij ding van den auotaehandel niet tot do taak van do vereeniging behoort. Na eenige gedacht-en wisseling diende do afgevaardigde van Noordwijk een motie in, waarin alle pogingen om den auotioh and-el in leverbare bollen tegen te gaan werden toegejuicht Do af dading Hillegom stelde voor om uit de motie te laten vervallen, de woorden:, en draagt het hoofdbestuur op, enz. Do afgevaardigde van Haarlem meende, dat deze zaak met in deze vereeniging, maar in het H B G. en in den Bond van Bloem bollen-handelaren thuis behoorde. Ten slotte is de mofcie-Hillegom, met weg lating van de laatste zinsnede, aangenomen met 19 stemmen tegen. Zaterdag as. zal op de begraaf plaat-s „Eik en Duinen", bij Den Haag, des mid dags te 2 uren, op het graf van den heer J. D. de Visser Smits, gedurende vele jaren directeur van de Christelijke Kweekschool voor Onderwijzers aldaar, een gedenksteen worden onthuld. Deze huldiging gaat uit van een comité van oud-Iecrlingen. In den ouderdom van 72 jaar is in' Den Haag overleden de heer Jan Bruinwold Riedel, oud-algemeen secretaris V3n de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Bij do verschillende universiteiten hier te lande zijn thans 21 studenten in de geneeskunde, die een verbintenis hebben aangegaan ah adspirant-officier van ge zondheid bij de zeimacht; hiervan 6 te Am sterdam, 5 te Utrecht, 8 te Leiden en 2 te Groningen Op de Technische Hoogesohool te Delft zijn thans 4 studenten, aan wie vergund is, hun studiën in de sobeepsbouw- kundo voort to zetten, ten ©inde later als ingenieur bij d^ marine in dienst te treden.- De Minister van Buitenïandsche Zaketf en zijn echtgenoote hebben zich voor eeniga dagen naar het buitenland begeven. Bij Kon. besluit is benoemd tot tijdelijk directeur van het museum G. M. Kam t* Nijmegen dr. M. A. Evelein, te Gouda. Aanvankelijk was het voornomen va® burgemeester Tcllcgon, om met Goeden Vrij dag naar Amsterdam terug te kceren'en na Paschen de vervulling van zqn ambt te her vatten. Naar ,,Het Volk" meldt, is de toestand van den burgemeester nog niet van dien aard, dat hij aan dit voornomen gevolg kan geven., Het staat zelfs nog niet vast, tegen W3nneer: de heer Tel logen zjjn werk weer kan op nemen- Toegekend is de aan do orde vanf Oranje-Nassau verbonden oerc-modaiüe in zilver aan H. W. Douaburgli, f abrieksohef - bij de Naaml. Venn. Andreas Kreykamp's Ta- baksfoedrijven to Steij 1, gemeente Tegelen; cn bevorderd tot commandeur in de Orde van den Nederlandschen Leeuw mr. J. P. graaf van Limburg Stirum, gouverneur-generaal) van Nod.-Indië. De Vereeniging van Hoofden van Schoj len in Dederland hield te Haarlem haar 22ste algemeene vergadering, onder leiding van den heer Cv F. A. Zemike, voorzitter. De heer Zernike constateerde met leedwezen, dat' het met de Vereeniging niet goed gaat. Het ledental daalt en de afdeelingen werken niet voldoende mede. De tijden zijn voorliet hoofdschap niet gunstig, evenals voor allen,; die voor leidende functies geplaatst zgn4 In 1922 zal de vergadering te Amster-i dam worden gehouden. Do heer P. den Hollander, uit Amsterdam, leidde eenige conclusies over* het wetsont werp in zake den leerplicht in. De conclu sies werden aangenomen. Deze betuigen in stemming met de voorgestelde wijziging van de Leerpüchtwet voor zoover zij verscher ping van de wet beoogen en vereenvoudiging der^ administratie. Een 7-jarige leerplicht

Leidsch Dagblad | 1921 | | pagina 1