Steenschuur No. 16 BOAZ-BANK Fa.Aalberse. Wegens het enorm succes Handels-Instituut „Amsterdam" HET KANTOOR m den Accountant H. 0. ÜI3. KNQL Voor Hors d' Oeuvre J. PIELANEN, Haarlemmerstraat 107 Banketbakkerij, No. 18653 LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 23 December. Tweede Blad. Anno 1920. GEMEENTEZAKEN. TWEEDE KAMER. GEMENGD NIEUWS RECHTZAKEN L.S. is VERPLAATST naar Telefoon SLIJPT 1598. mi SU UE BOEüEüBOSiD. K. F. W. VAN LUYKEN j,nvt°.S.e.n„"™ maar Haarl straat 40. HEDEN GEOPEND PIT KOHXJMEMVEItXiESr. Toiletartikelen, Lederwerken, Byouterieën. Maresingel 64. i A. K9LDERMAN. A. F. MULDER, Telef. 810, Nieuwsteeg 33 1 - - i1*™— Benoemingen en ontslag, Met verwijzing naar een aanbeveling van <Je Commissie voor de Bewaarscholen, bie den B. en W. den Baad de volgende voor dracht aan vóór de benoeming van «vn lid 'dier Commissie, ter voorziening in de va- oature, welke den laat-sten December van dit jaar zal ontstaan, dóór de periodieke af treding van den heer dr. J. O. M. Timmer mans: lo. dr. J. C. M. Timmermans: 2o. dr. C. J. A. van Iterson. Verder bieden zij de volgende voordrach- ten voor de benoeming aan van: lo. een onderwijzer aan de openoaie la gere school der 3e klasse, No. 1, ter voor ziening in de vacature, ontstaan door de benoeming van den heer A. de la Rie tot onderwijzer aan de O. L. school der 2o kl. voor jongens en meisjes, No. 4, aan den Maresingel alhier; 2o. een onderwijzer aan de openbare lagere school der 3e klasse, No. 3, ter vervanging van den heer G. Ge- sink, aan wien met ingang van den len Sep tember j.l. eervol ontslag werd verleend: 3o. een onderwijzer aan de openbare lagere school der 3e klasse, No. 9, ter vervanging van den heer H. Teunissen, die met ingang van 1 Juli 1920 benoemd werd tot onderwij zer-plaatsvervangend hoofd aan de O. L. school der 2de klasse voor jongens en meis jes, No. 4. School 3e klasse No. 1lo. R. Dietera, onderwijzer, to Leeuwarden; 2o. L. Rog geveen, onderwijzer, te 's-Gravenzandc; 3o 'A. J. Schneiders, onderwijzer, te Amers foort. School 3do klasse No. 3: lo. L. Rogge veen, onderwijzer, te 's-Gravenzande; 2o. R. Dieters, onderwijzer, te Leeuwarden; 3o. S. Groen, onderwijzer 4e Houtngehage. School 3de klasse No. 9 A. J. Schnei ders, onderwijzer te Amersfoort; R. Die ters, onderwijzer te Leeuwarden; 3o. L. Roggeveen, onderwijzer te 's-Gravenzahde. Voorts geven B. en W. den Raad in over weging gunstig te beschikken op het verzoek iyan den heer C. F. H. Dumont, om ont slag uit zijn betrekking van leeraar aan de Hoogere Burgerschool voor Jongens, alhier, en hem dit ontslag eervol te verleenen met ingang van 22 Januari 1921. De heer Dumont- is benoemd tot- leeraar bij het M. O. in Ned.-Indië. Adviezen Commissie van Financiën. De door B. en W. voorgestelde wijziging van de verordening, regelende de heffing van opcenten op de hoofdsom der Grond belasting, zoomede het voorstel van B. en W.inzake de verhooging van het bouw- voorschot ten behoeve van de Woningbouw- vereeniging „De Eendracht", voor den bouw van een volksbadhuife, ontmoeten bij de Commissie van Financiën geen beden kingen. Zij geeft derhalve den Raad in overwe ging overeénkomstiè die voordrachten te besluiten. Evenmin heeft dez'c Commissie bezwaar tegen de rekening van den Armenraad voor de gemeente Leiden, dienst 1919 en geeft mitsdien den Raad in overweging tot goed keuring van (Ipti rekening te besluiten. Zitting van gisteren). Hoofdstuk III- Be heer KRUIJT (C. P.) verdedigt het aanhouden van betrekkingen met Rusland), hetgeen ook in het belang van den handel is te achten. Hij klaagt er over dat het departement van buiteailandsche zaken zich niet gelegen laat liggen aan de Nederland- ders in Rusland. Nederland treecSt- onbe hoorlijk op tegen Sovjet-Rusland. Be heer DE JONGE (Y.-D.) klaagt over misbruiken in het passen-stelsel en moei lijkheden bij het verkrijgen van passen. Vervolgens vraagt spr of de overeen komst met Dui toch land geratificeerd is on 'hoe hot staat met de prijsbepalifig. Daarna behandelt hij de Servische kwes tie. Een zonderlingen toestand acht hij het aanstellen van een Oostenrijker als Neder - 1 andsch consul. Spr. treedt in een kritische beschouwing van het geval en spreekt als zijn oordeel uit, dat do Regeering do moei lijkheden wel had kunnen voorkomen Het .komt spr. voor, dat er nog eehigo hiaten zijn in cJe mededeelingen. Als de Re geering de zaak rustig had behandeld, was het verloop anders geweest. De voorlichtin gen van de ambtenaren acht spr. niet allo betrouwbaar Hoognoodig is het, dat de mededeelingen zeer nauwkeurig worden ge geven. Do heer POELS (R.-K.) vraagt schade vergoeding voor Nederlanders, die tijdens den oorlog in he buitenland schade leden. De Minister van Buitenl. Zaken de keer VAN KARNEBEEK, zal do kwostio vau hot Nederlandsen in Noord-Frankrijk nader onder het oog zien. De vraag var den heer Poels raakt een beginselkwest-ie of de Staat schadevergoe ding zal geven waar hij niet in staat is den- gene te treffen die do schade berokkende. Verzoeken om schadeloosstelling zijn bij Duitsckland en andere landen aanhangig Vereenvoudiging van het x>asse-nstelsel en meer vrijheid ligt in cJe bedoeling der Re geering. De overeenkomst met Duitschland zal spoedig geratificeerd worden. Het herstel van de betrekkingen met Sov jet-Rusland is reeds eerder behandeld. Het standpunt der Regeering is sindsdien niet veranderd In Engeland is mei wel aan*het onder handelen, maav liet uitzicht op succes is nog cenigszins troebel Wat. Servic betreft, de positie van den heer Rapaport was allészins gunstig om consul te zijn De onjuistheden, die de heer Do Jonge in de meciedcèling^n zag, ziet spr. tot zijn leedwezen niet. Het verdere ver loop van dit geschil wacht spr. af. Naar spr's oordeel had de Regcering niet anders kunnen handelen. De klacht over gemis aan mededeelzaam heid acht spr niet billijk. Het is zijn stre ven juist belangstelling te wekken voor de buitenlanclsche aangelegenheden. Er zijn veel meer communicaties van spr. uitgegaan dan ooit te voren is geschied. Spr. wijst o.a. op de Belgische kwestie. Het is onmogelijk alle beleid in het openbaar te behandelen en allerlei" kwesties die hangende zijn, da delijk te publiceeren Spr. is ook geen voor stander van geheime diplomatie, die volken bindt 'zonde- dat zij daarover geoordeeld hebbenhij is tegen een verkeerde inter pretatie van art. 18 van het Instituut van den Volkenbond opgekomen. Nadere mededeelingen over de Rijnvaart- akte kan spr. niet geven. Een instruotie voor de Volkenbond-gede legeerden bestaat niet. Het zou ook onmo gelijk zijn geweest die te geven, omdat niet wa9 na te gaan welke onderwerpen behan deld zouden worden. De motie-Dressel- huijs was een richtsnoer voor do delegatie en zij was in haar beknoptheid t-oeh zeer duidelijk en gewichtig. Met de opmerkingen over Armenië kan spr. zich vereenigen Ook hij wijst allo ver antwoordelijkheid voor de verdragen af. De Nederlandscke Regeering heeft in Genève medegewerkt om tot den Volken bond ook andere landen te doen -toetreden. Het werk van den Bond moet. men.overi gens nuohter bekijken, voor geringschat ting van dat werk is geen reden. De taak van den Volkenbond isbelemmeringen op te werpen tegen mogelijke oorlogen. Aan de uitvoering van die taak kan nu nog niet begonnen worden. Het werk van de Assem ble was thans van geheel constitution eel en aard. Er was een stemming onderlinge samen werking. Hoewel het vraagstuk der ontwape ning niet op de agenda voorkwam, is het in Genève toch behandeld, .op een wijze, die niet zonder beteekenis is. Als conclusie voert de Minister aan, dat Nederland niet het recht heeft sceptisch te staan tegenover^ den Vol kenbond. Na repliek door de heeren VAN RAVE- STEIJN en TROEIjSTRA wórden de alge- meene beschouwingen gesloten. de afdeeling consulaatwezen driugfc de heer VAN DE BILT (R.-K.) aan op het aanbrengen van tal van verbeteringen: in de 'bezetting der consulaten, de dure pasvi'sa, de verzorging der armlastigen, enz. De MINISTER zegt overweging tos. Bh artikel 8 (gezantschap bij den II. Stoel) verklaart de' heer DE SAVORNIN LOHMAN (C. H.), die zeer moeilijk te verstaan ia, dat hij tegen het gdlantschap zal stemmen. De vraag is, na den oorlog, of onze koningin als hoofd van onzen staat den Paus erkennen zal als hoofd der Christelijke kerk. 2ou mep dezo vraag bevestigend beantwoorden, din zou het rechtsgevoel van een groot deel des volks worden gekrenkt. Wij hebben in Nederland volkomen scheiding van kerk en staat doorge voerd, en nu mag men op geenerlei wijze weer pogen dien band te leggen. De Minister be schouwt dezen post alleen van den? Jiploraa- tieken kant, maar ook van dien kant is er veel tegen aan te voeren. Tal van landen zijö niet geaccrediteerd hij het Vaticaan. AJs sprekers fractie tegen dit gezantschap is, dan is dat niet uit anti-katholicisme, maar alleen op grond van de reformatorische beginselen, waarvoor onze voervaderen goed en bloed hebben, geofferd. De heer TROELSTRA (S. D.) acht de toe lichting tot dezen post hoogst gebrekkig. Ce be> trading van den lieer Lohman gaat ook weei langs spr. heen. Moeilijk is aan Ka tholieke zijde een tegemoetkoming van spr/a fractie te vergen, gezien de tegenwerking die aan die zijde tegen spr.'s partij plaats lieeft. Het staatsbelang, dat hiermede gemoeid is, is niet voldoende aangetoond door den Minister. Het belang van de dip'omatieke vertegenwoordiging is niet bewezen. De Pau selijke Stoel is ook niet bij den Volkenbond toegelaten.. Do heer v. d. LAAR (C. S.) is ook tegen dit gezantschap. Er bestaat geen reden voor om ons te vertegenwoordigen bij den Paus, in wiens naam soms wordt opgetreden tegen liet wettig gezag. De VOORZITTER deelt mede, dat de hee- reu De Savornin Lohman c.s. hebben voor gesteld den post te schrappen. De heer DRESSELHHYS (V. L.) kan zich niet vereenigen met de opvatting, dat wij de hiërarchie van den Paus erkennen, als wij een gezantschap vestigen. Het gaat hij spr. alleen om de koopmansvraag: Locnt die post de kosten? Wat de heer Lohman aan voert geldt ook voor het tijdelijk gezant schap. In 1915 is hopeloos geprejudiceerd voer ieder die er theologische bezwaren tegen had. Spr. wij aannemen, dat de missie nut tig effect heeft. De Minister kan echter al leen een beroep doen op het heden ca niet weten wat de toekomst brengt. In dit vei band lgkt het spr. beter het tijdelijke gezantschap voorloopig te handhaven en in dien geest stelt hij een motie voor. Ce heer NOLENS (R.-R.) meent, dat dit voorstel niet beschouwd mag worden als een tegemoetkoming aan de Katholieken. Het gaal alleen om het duurzaam maken van een tijdelijken toestand. Principieel is de zaak nu geljjk als in 1915. Van de bevoegdheid om bij den Paus een gezantschap te vestigen wordt steeds meer gebruik gemaakt. Men zie Engeland en Frankrijk, waar men het uitslui tend op grond van "het belang doet. Men heeft nu te kiozen of te deelen of men het gezantschap wil houden of afschaffen. Voor handhaving van het tijdelijk karakter gevoelt hij niets; dat is infra dignitatem. Indien de Volkenbond een bond van alle volken zal zjjn, zal de Pauselijke Stoel stellig ook vertegenwoordig zijn. De heer BEUMER (A. R.) meent, dat het alleen gaat om de vraag wat het belang van Nederland eischt. Als de Minister meent, dafc dit het gezantschap eischt, durft spr. geen neen te zeggen. De heer TREÜB (E. B.) is van oordeel, dat er belang bij is om een gezantschap aan te stellen. Daaruit volgt niets van hetgeen de heer Lohman er uit concludeeren wil. Het zou miskenning zijn van den invloed der Ka tholieke Kerk in de wereld wanneer men niet bp de hoogte wil blijven van hetgeen er gebeurt in Rome. Ce motie-Dresselhuijs besprekend, ver klaart spr. eerst den Minister te willen lioo- ren. De heer VAN RAVESTEIJN (C. P.) acht de zaak zeer onbelangrijk en hg verklaart zich voor opheffing, omdat Rome een reac- tionnaire macht is en steeds meer wordt. De MINISTEILzegt, dat hij alleen heeft te vragen wat cfe realiteit vraagt. En als hij die vraag stelt acht hij een gezantschap bij het Vaticaan noodig en gewen^cht. Spn. meent, dat Het zijn plicht was thans met een beslissing te komen voor de Kamer. Het nut van het tegenwoordige gezantschap verde-^ digend, kan de Minister niet verder gaan dan tot een verklaring, dat het nut bestaat. Op dit oogenblik kan Nederland zich niet terugtrekken, nu juist andere landen een gezantschap instellen. De motie Dresselliuijs geeft geen richt snoer aan de Regeering. »Spr.# sluit zich te dien aanzien aan bg den heer Nolens. De stemmingen hebben morgen plaats. Ce begrooting is afgehandeld. De vergadering wordt te 7 uur verdaagd tot morgen elf uur. Levensgevaarlijke arrestatie. De familie Wijnaads, woonwagenbewoners, had ■do laatste dagen do gemeente Voerondaal on veilig gemaakt door haar baldadigheid.. Maan dagmiddag waren zij in het huis van zekere Hendriks binnengevallen, Jiadden deuren en meubels vernield en H., een ouden man, mis handeld. Nadat de jonge Wijnands des nachts in de gemeente Heerlen door de politie was op gesloten wegens dronkenschap en Dinsdagmor gen weer was losgelaten, trok hij opnieuw met zijn vader en moeder de café's langs, iedereen bedreigend. In de boerderij van Smcets te Voe rondaal werd leolijk huisgehouden en do eige naar geslagen. Ook bij den boor Hendriks gin gen zo weer binnen. De agenten Van Lier en Baten uit Voerondaal, op patrouille om hen to vangen vonden de lieftallige familie ten slotte bij hun woonwagen. Bij de arreslatio ontstond een hevigo worsteling tusschen den man, de vrouw en den zoon en de beide agenten. Do agent Baten werd door een hunner ernstig ge kwetst, tengevolge waarvan hij bewusteloos neerviel. Van Lier, zich thans alleen tegenover het drietal woestelingen geplaatst ziende, trok zijn revolver en schoot den zoon in het onderlijf. Hierop kon hij den vader gevangen nemen. In hedenkelijken toestand is do 26-jarige W. naar het hospitaal vervoerd. Liefdesdrama, To 's-H c r l o g e n- bosch heeft zich eens weor een liefdesdrama af gespeeld. Zekere T. uit Waalwijk, die in Den Bosch werkt, had omgang met de 24-jarige Ma ria V,, met wie hij !s avonds uit was geweest. Bij hun thuiskomst loste hij plotseling een schol op haar, waardoor zij ernstig in de borst werd getroffen. De laatste sacramenten moesten haar wórden toegediend, waarna zij naar hot ziekenhuis werd vervoerd. Men hoopt editor haar in 't leven te kunnen houdon. De dader 'heeft zich bij de politie aangemeld. Te Breda is trein. 301, komende van Tilburg op een rangeorondc locomotief gc- ioopen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De matorieele schade is aanzienlijk, tor- wel door het tijdig ruimen, de treinenloop geen vertraging ondervond. De trein, moet door hel onveilig signaal zija goreden. Dozer dagen werd, naar de „N. R. Gt." meldt, lo "Nijmegen een vrouw aangehou den, die zich aldaar gevestigd had als parti culier verplc^jster. Door haar handelingen ves tigde zij de aandacht op zioh: de politie stolde een onderzoek in en bemerkte, dat de vrouw vermoedelijk onder een valsclien naam leefde en zich vermoedelijk aan oplichting had schuldig gemaakt. Bij ife politie rezen ernstige vermoe dens, dat men hier weer de hand had gelegd op de bekende Aiuiio Pascal, dio jaren geleden zoo van zioh deed spreken door haar brutale op lichtingen. Zij werd later in een krankzinnigen gesticht opgesloten, waaruit zij reeds na een jaar wist te ontsnappen. Sedert had men niets meer van haar gehoord. Thans is bij de instruc tie gebleken, dat men hier inderdaad weor te doen heeft met Annie Pascal. Door de directie der N c d. Spoor wegen wordt dc volgende circulaire verspreid: Herhaaldelijk wordt geconstateerd., dat hij vertrek van de treinen de portiereu der rijtui gen niét voldoende zijn gesloten. Hot gevaar, hetwelk hierdoor gedurende den rit voor do rei zigers kan ontslaan, ii aanleiding, het treinper soneel er op te wijzen, dat de verplichting om voordat de trein zich in beweging stelt, na te gaan, of alle portieren behoorlijk zijn gesloten en wel in de eerste plaats die, welke niet aan de binnenzijde gesloten kunnen worden. Slapte. Te Wageningcn worden wegens slapte in het bedrijf dezo week op ver schillen do sigarenfabrieken ongovoer 70 arbei ders ontjagen, bij de firma Opstelten en Go. alleen 50. Op Van Doventer's Glasfabrieken te Delft hebben wederom 100 glasblazers ontslag gekre gen. Van de driehonderd werklieden, die aan vankelijk aan de fabriek werk hadden gevon den, zullen dus weldra slechts honderd zijn overgebleven. In hel algemeen wordt tegen het in dienst nemen van arbeidskrachten uit hot buitenland in de tegenwoordige omstandighe den geen bezwaar gemaakt, als blijkt dat er geen geschikte in Nederland wonende arbeids krachten bij de arbeidsbeurzen ingeschreven zijn. Opdat de arbeidsbeurzen goed zullen kun nen beoordeelen of er in Nederland wonende arbeidskrachten voor het te verrichten werk be schikbaar zijn, is het noodig, dat zij die" werk loos zijn of work zoeken, allen bij die instellin gen zijn ingeschreven. Do directeur van den Rijksdienst der "Werk loosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling vestigt daarom de aandacht van werkzoekenden in alle beroepen op de omstandigheid, dat al leen dan op de juiste manier met hun bedangen kan worden rekening gehouden, wanneer zij bij de arbeidsbeurzen zijn ingeschreven. HAAGSCHE RECHTBANK. „Wegbrengen van schepen". Voor deze rechtbank stonden terecht de 27-ja- rigo G. H. en do 23-jarige A. H., schippers te Sckeveningeit, terzake dat zij op of omstreeks 14 Augustus 1920 op de Noordzee, buiten de territoriale wateren, den logger „Doggersbank Schevenkigen 139" hebben doen zinken door den bodem op verschillende plaatsen te door boren. Dit schip behoorde toe aan den reeder P. v W. to Schevcningen. Het misdrijf ge schiedde om dezen reeder te bevoordeelen. De eerste beklaagde bekende 't ten laste ge legde ten volle. Hij was schipper van den logger en had met zijn reeder, v. Wafgespi«oken hot schip „weg te brengen", om hierdoor v. W. te bevoordeelen. Het bedrag, waarvoor het schip verzekerd was, was hem niet bekend. Hij zou echter f 2000 van de opbrengst krijgen. Van v. W. kreeg hij een boor en oen bijl mee, waar- medo het misdrijf gepleegd werd. Het schip dreef eerst nog een uur rond, eerst daarna zonk het. De bemanning kon zich intijds in veilig heid brengen. Bekl. verklaarde, zich vaker aan dergelijke misdrijven te hebben schuldig gemaakt; hij had n.l. nog 3 schokkers weggebracht op een der gelijke manier. De tweede bekl. vertelde, dat zijn broer hein eerst op zee in kennis had gestold van hetgeen er zou gebeuren- Hij was bereid, hiertoe, mode te werken en zou daarvoor een gedeelte van dc f 2000 krijgen. Hij had evenwel niet begre pen, -dat de reeder het te doen was om de pre mie. Om beurten hadden hij en zijn broer gaten in het schip geslagen en geboord. Nadat dezen bekl. gewezen ivas op zijn ver klaringen bij den reohter-commissari3, erkende hij ten slotte, dat hij wol bad kunnen begrijipen waarom zij het schip moesten laten zinken. Uit do verklaringen van den assuradeur bleek, dat de logger verzekerd was voor f 30.000 De reed er gaf als waarde van het schip inclu sief het vischtuig etc., slechts f 11.000 op. Het O. M., waargenomen door mr del Cara po, eisc.hte ter zake van het plegen van het misdrijf genoemd in art. 325 Wetboek van Strafrecht, tegen den eersten bekl. 2 jaren en tegen den tweode 1 jaar gevangenisstraf. Mr. Speycr pleitte, in het bijzonder voor A. H., ckmenlie, te meer daar dezo beklaagden overigens zeer gunstig bekend staan. Vervolgens stond terecht de reeder P. v. W., te Scheveningen, terzake dat hij door een be lofte heeft teweeg gebracht, dat de vorige be-' klaagden het genoemde schip hebben Jafon zin ken. Ook deze bekl. legde een volledige bekente nis af. Geëischt werd een gevangenisstraf voor den tijd van 3 jaren. De verdediger, nir. Coops, meende ook in dezo zaak chuieutie te mogen pleiten. Bekl, die door zijn licb om olijke mismaaktheid en zijn zieke- 1 ijken toestand, bekend staat, is vroeger werk zaam geweest als bediende in een boekwinkel. Hij kwam er echtor financieel slecht voor to staan en is in den oorlog rcoder geworden. Het ging hem hoe langer lioo slechter, met het ge volg, dat hij tot de misdaad zijn toevlucht nam. Pleiter drong ten slotte aan op een voorwaar delijke veroordeeling. Keizersgracht 714, Amsterdam, Tel. Cenir. 1374. Hiermede berichten wij, dat met ingang van 1 Januari 1921 hi ar ter stede gevestigd zal worden een Bijkantoor van ons welbekend Instituut. Het doel van onze inrichting is een grondige opleiding voor alle mogelijke diploma's in het Boekhouden en aanverwante vakken. Cursussen ter opleiding voor de acte M. O. Handels- wetenschapper. zijn in voorbereiding. 1632 Prospccti op aanvraag, benevens nadere inlichtingen aan ons adres: HOOGEWOERD 123. Spreekurenlederen wer kdag van 79 uur des namiddags. DE DIRECTIE. LESOEN TEL. 3S4 OUDE U9J» 6 Rekening-Courant Deposito's Spaarrente 4°/0 1714 Uitgebreide sorteering. Het allernieuwste. A. F. MULOER - TELEF. 610 - NIEUWSTEEG 33. 1733 Niet in NAAM, snaar in DAAD Crroote Afslagf van eerste kwaliteit versch geslacht RUNDVLEESCH. Per pond. 1.25 1.20 1.15 f 1.10 en 1.15 1.10 I 5.SO. Per pond. 1.50 1.5U 1.30 1.30 Ossenhaas Bielstuk Filet Roaatbeef Bip 1.25 i Gehakt Dik Rundvet per 5 pond Rollade Klaprib Klapstuk Lappen Alvorens U vleesch koopt, ziet dan eerst bij ons de étalage en vergelijkt prijs en kwaliteit, 7058a BANKETBAKKERIJ, niet meer Oude Rijn 2, GROOTE SORTEERING: KERSTBOON!-ARTIKELEN. Kerstkransen, Gebak, kransen, Fijne Koekjes, Schuitjes en Caises met Slagroom, enz. 1721 Fa. AALBERSE. Deze zaak heeft geen filialen. GROOTE AFSLA». SPOED U! SPOED U! Vanaf heden Varkens- vleesch eu Spek vanaf f 0.70 per pond, prima vet Lamsvleesch voor 10.70 per pond en Rumlvleesch voor I 0.50 per pond bij N. V. d. PIJIr, Hoogerijnüiik 106, Zoeterw. 7063a DE 7015a Reuzenprijzen geeft ondergeieekende voor tamme en wilde Konijnen-, Hazen-, Hollen-, Bunzings-, Otters-, witte Wezels- Geitenvellen, enz. Paardenhaar, Koestaartliaar enz. Verstomd zult ge er weer van staan, wat dit jaar betaald zal worden. Verkoop niet voor D den piys weet. Zend U de vellen op als postpakket onder rembours, en U ontvangt dadelijk uw geld. Verder het beste adres voor het bereiden van alle soorten vellen zacht en soepel. mr VRIJDAGAVOND GEOPEND TOT ELF DDR. 1. MARIJT, Kijfgracht No. 23 b. d. Havenkade, LEIDEN 6827a NOG EENIGE DAGEN TEGEN STERK VERMINDERDE PRIJZEN 8SSr ZIET DE PRIJZEN. nabij de Kerksiesg. 1720 Beleefd aanbevelend: I ZEEUWSCHE ROTJES, HAAGSCUE BESCHUITJES, GOUD5CHE SIROOP» WAFELEN, DEVENTER KOEK, LUXE BLIKJES BISCUITS. 1732 I

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 5