AGENDA VAN DE WEEK. tf Uw trouwe Metgezel DE BEURSKLOE A. J. P.'s KERSTPUDDING. 20 ets. per pakje. UIT DE OMSTREKEN. BUITENLAND, ffllïrfIfiA Dames- en Chapellerie- Hoeden en alle Winter- artikelen worden buitengewoon voordeelig aangeboden- 1707 H. A. TIMMERMAN, Hofl., Nieuwe Rijn 46. Donderdag: Schouwburg: Ned. Opera en Operette. „De Boemelbaron". 8 uur. Vrijdag: Sta&szaal: Wijdingssamonikomst. Halfnegen. De dienst des avonds na aèht uren en des uAcbts voor spoedeiscbende hulp wordt van 20 December tot en met Eersten Kerstdag waargenomen door de apo theken C. B. Duyster, NieUwe-Rrjn 18, tel. 523. en P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. den# (uitsluitend mannen) zullen, te rekenen vanaf 1 October 1920, ongeacht eventueelo kindertoelage, niet minder bedragen dan f 30.-60 per weck in standplaatsen der lsto klasse, dan f2970 per week in standplaat sen der 2de klasse en dan f 23-35 per week in standplaatsen der 3de klasse g- voor de militairen en onderwijzers zul len maatregelen voor soortgelijke strekking worden gen-omen- In de thans aangeboden wetsontwerpen worden de gelden aangevraagd, welke noo- dig worden geacht voor de uitvoering van de vorengenoemde maatregelen, behalve voor zooveel den kinderbijslag ten behoeve voor de onderwijzers betreft. De hiervoor benoodigde gelden zullen met die, voor de nieuwe salarisregeling vereischt, bij een af zonderlijk wetsontwerp worden aangevraagd- De verhooging der schalen 2 en 3, het toe kennen van een garantieloon (zie hiervoron sub d), alsmede de verhooging der militaire bczoldigingon, zouden volgens de raming over 1920 een bedrag van f 3,245,122,50 eiechen- Voor kindertoelage is uitgetrokken een som van f4,720,315, terwijl de vergoedingen wegens ingehouden pensioeukorting naar raming een meerdere uitgaaf vorderen van f 8,453.440, zoodat bij de hierbedoelde wets ontwerpen in totaal wordt aangevraagd ogd bedrag van f 16.418,877,50. Teneinde de inkomsten van het militaire personeel der zeemacht gelijken tred te doen houden met die der burgerambtenaren, heeft de Regeering gemeend op de bestaande traktementen en soldijen een verhooging te moeten toekennen tot ongeveer hetzelfde bedrag, als waarmede de overeenkomstige inkomsten van birrgerlijkc Rijksambtenaren zijn gestegen door do opheffing van de kor ting voor eigen pensioen en voor do bij drage voor het Weduwen- en Weezenfonds. Voor do toekenning eener kindertoelage zjjn gelijke regelen gesteld als voor het bur gerlijk personeel, terwijl omtrent de toeken ning van een minimum-jaarloon van f 1ÜQ0, f1540 en f1480, respectievelijk voor ge meenten der 1ste, 2de en 3de klasse aan ge huwde militairen der zeemacht een regeling is getroffen, welke, rekening houdende met de bijzondere gevallen, die zioh bij dc ma rine voordeen, geacht wordt met de billijk heid overeen te komen. Een dergelijke regeling geldt voor de mili tairen der landmacht. Lconberekening in verband met indexcijfers- De Commissie voor Geschillen en Arbitra ge inzake het Landelijk Collectief Contract voor de Bouwbedrijven heeft in haar verga dering van 20 December j-1. onder voorzit terschap van mr. L. G. Kortenhorst een be langrijke beslissing genomen. Door den Al gem- Neder!» Bouwarbeiders- bond was bij haar een geschil aanhangig gemaakt betreffende aigehcele loonsverhoo- ging in verband met do nieuwe door het Bureau voor de Statistiekgepubliceerde index-cijfers. Dit Bureau heeft bij zijn jongste publica ties naast de oude wijze van berekening van het index-cijfer (welke rekening gebaseerd is op de levenswijk vastgesteld in 1910/11 door do Sociaal-Democratische Studieclub) een nieuwe wijze ingevoerd, gebaseerd op het tijdens het onderzoek van Maart 1920 geconstateerde verbruik (artikelen en hoe veelheid artikelen). Volgens deze laatste methode geeft het cijfer van September I-l een stijging aan van 6-8 pCt- tegen Maart l.l-, terwijl de oude (eerstgenoemde methode het cijfer van September 222.7 13 iegen 21-3.7 in Maart- De Algem. Nederl- Bouwarbeidei-ibond meende, dat volgens de indertijd, in verband met'de opheffing van de uitsluiting,-gevoer- de besprekingen thans een loonsverhooging moest worden gegeven evenredig aan dc stijging van den levensstandaard sedert Maart j-T., zooals de nieuwe wijze van be rekening van bet Bureau voor dc Statistiek haar toontde patroonsbonden waren van oordeel, dat de loonsverhooging gelijken tied most houden met de stijging van het op de oude wijze berekende duurtecijfer, welke verhoging door hun leden inmiddels was ingevoerd. De Commissie oordeelde dat het, bij de verwijzing in de Collectieve Arbeidsovereen komst naar de index-cijfers van Amsterdam de bedoeling van partijen is geweest, om dc eventueelc waardevermindering van het geld te verdisconteeren in de verhooging der uur- loonen door deze verhooging gelijken tred to doen houden met de stijging van het index-cijfer, zooals het in Maart 1920 door het Bureau voor de Statistiek to Amster dam werd berekend en dus gebaseerd op de levenswijze van 1910/11de Commissie wees 'daarmee het verzoek van den Algemeenen Nederlandscben Bouwvakarbeidersbond af- Weder een crisisbureau opgeheven. De Minister van Landbouw brengt ter algemeene kenni9, dat thans is opgeheven bet Uitvoer Certificatenbüreau als tijde lijke af dc.dinar van zijn departement, met toekemrng van eervol ontslag aan den lieer mr. dr. R. Tj. Mees als directeur van dat bureau, onder dankbetuiging van de door hem als zoodanig aan den lande bewezen diensten. De verdere afwikkeling der nog lodpende zaken van het Uitvoer Certificatenbüreau wordt opgedragen aan den beer F. K. J. Heringa, regeeringscommissaris dier li. U. M. Troepen naar Wilna. Naar wij uit parlementaire klingen ver nemen, zou bet met den wensch der regee ring strooien wanneer aan het Dinsdag ingediende wetsontwerp betreffende het zenden van een Nederlandsch detachement naar Wilna een zoodanige spoedige behan deling, ook door dc Eerste Kamer, zou worden verzekerd, dat het ontwerp vóór 1 Januari wegens het urgente van de zaak tot wet zou kunnen zijn verheven. Schildersbedrijf. De Bond van Ned. Schilderspatroons, de R. K. Bond van Schilderspatroons St. Lu cas, de Ned. Bond van Christelijke Schilders patroons, de Ned. Schildersgezellenbond, de Ned. R. K. Bouwvakarbeidersbond en de Ned. Christelijke Bouwarbeidersbond hebben- een comité van actie tot regularisa- tie van bet schildersbedrijf ingesteld, waar in, zoo deelt de minister van arbeid aan de gemeentebesturen mede, ook zijn departe ment vertegenwoordigd is. Dit comité be oogt het propageeren van een zoodanige werkverdeeling in het schildersbedrijf, dat de groote werkloosheid, die elk jaar gedu rende een aantal maanden in dat bedrijf optreedt, belangrijk wordt verminderd. Het comité acht het technisch onmoge lijk het schilderswerk zoodanig over het* ge- heele jaar te verdeeleu, dat belangrijke ver betering in de periodieke werkloosheid ver kregen wordt. Van de zijde der overheid (lijk, provin cie en gemeente), aldus de minister, kan aan de particuliere werkgevers en het pu bliek een voorbeeld ten goede worden ge geven. De minister dringt er bij de gemeentebe sturen op aan, het comité een gunstig ant woord op zijn verzoek om medewerking te geven. Accijnsverhoogir.g gedistilleerd. De heeren dr. H, L. Visser te Nijmegen en V. van Itallie te Amsterdam, optre dende resp. als voorzitter en secretaris der Nederl. Mpij. ter bevordering der Pharmacie, hebben een adres gezonden nan de Tweede Kamer naar aanleiding 'van fiet ingediende wetsontwerp tot ver hooging van den accijns op het gedistil leerd. Aangevoerd wordt dat, met het oog op de omstandigheid, dat vele geneesmid delen met behulp van gedistilleerd worden bereid, aanneming van het wetsontwerp tot een belangrijke prijsverhooging van dergelijke geneesmiddelen zal aanleiding g^ven Voorts wordt er op gewezen, dat voor taan eigen bereiding van geneesmiddelen in het .klein, waardoor toch tolleen de gr«»-.itst mogelijke zekerheid omtrent de deugdelijkheid van het geneesmiddel kan worden verkregen, geheel onmogelijk zal zijn Verzocht wordt medewerking aan het tot stand komen van de voorgestelde wet te willen onthouden, tenzij door uitzonde ringsbepalingen aan genoemde bezwaren is tegemoet gekomen. De Rijksstraatweg HaarlemLeiden. Gemold wordt, dat het plan tot verhrceding van den Rijksstraatweg HaarlemLeiden een grooto wijziging heeft ondergaan in dat gedeelte waar Noord- en Zuid-Holland elkaar raken, zoodat een groot aantal woningen in Bemie- brook niet behoeven lo worden afgebroken. Dc weg zal in Heemstede bij do Gronjer westwaarts ombuigen door - de buitenplaatsen Manpad en Hartekamp naar de Leidscbe vaart, om bij do Oost einde i'brug over de Zuid-HdHaindsehe grens den ouden weg te bereiken en te volgen. Evenals ten vorigen jare zal H. M. de Koningin op den lsten Januari a.s. do hooge autoriteiten -en de in de Resi dentie aanwezige leden der hofhouding in de gelegenheid stellen Hare Majesteit hun gelukwenschen aan te bieden. In den ouderdom van 72 jaar over leed te Den Haag G. W. W. C. barón van Hoevell tot Nijenhuis, oud-gouveraeur van Celebes, ridder in de orde van den Neder- landschen Leeuw. Men meldt uit Doom, dat door dr. HaeJiner omtrent, den toestand der ex- kcizerin het volgende officieele bulletin is uitgegeven „De bloedRiremming in de afzonderlijke erganen is door de langzaam rnaar voort durend afnemende kracht van het hart in den laatsten tijd iets vermeerderd. De nachten zijn somtijds zeer onrustig. De ernst van den toestand blijft onveranderd. De Nederlandsehe zaakgelastigde te Washington, jhr. mr W. H. de Beaufort, is voor korten tijd om particuliere redenen hier te lande met verlof aangekomen. In verband met het bericht, dat prof. mr. J. A. Veraart, binnenkort zal aftreden als directeur van liet Nat. Hanzebureau, kan het „Centrum" nog niededeelen, dat prof. Veraart aan dat bureau verbonden zal blijven als algemeen economisch advi seur. Het dii ecteurschap zal tijdelijk wor den waargenomen door Mr. Hub ar, eerste ambtenaar van het bureau. Het ligt in de bedoeling in de toekomst het directeur schap op te dragen aan iemand uit de Middenstandskringen. De nieuwbenoemde gouverneur-gene raal van Ned'.-Indië, mr. D. Fock, zal den 3den Februari 's-Gravenhge verlaten om later Napels scheep te gaan op het s.s, „Prins der Nederlanden", dat den 19dcn daaraanvolgende uit Amsterdam vertrekt. Naar wij vernemen, zal mr. Fo k, be halve door inej. Tellegen als particulier secretaresse, ook vergezeld worden door mej. M. Kroesen, zuster van generaal Kroesen, chef van den staf in Indië, ten einde den gouverneur-generaal bij te staan bij de ontvangsten op Buitenzorg en om hoofdleiding aan de huishouding te geven De heer Lamers, secretaris van den Bond van Nederl. Onderwijzers, heeft aan „Het Volk" meegedeeld, dat thans zeer waarsohijnlijk zal besloten woren tot een verscherpte actie inzake de beperking van de opleiding van onderwijzers, zoo moge lijk tot een algchecle stopzetting daarvan. Als tweede maatregel voor de verscherp te actie wordt overwogen, het tekort, dat aan onderwijskrachten bestaat, te concen- treeren op één stad of op één provincie. Daarvoor zou wellicht Den Haag of Zuid- Holland in aanmerking komen. Dit zou betreffen het uitspreken van een boycot over een stad of provincie, zoodat daarheen door geen enkelen onderwijzer meer zou worden gesolliciteerd, Ter vergadering van Prov. Staten van Noord-Holland bleek, dat de begroo ting dienst 1920 van het provinciaal elec- triciteitsbedrijf met f 2 miüioen is over schreden. Natuurlijk is daarover heel wat te doen geweest over de schuldvraag, enz. Be burgemeester van- Amsterdam hoeft in een schrijven aan den minister van Landbouw verzocht zijn beslissing ten aanzien \a-n den melkprijs to herzien. Do burgemeester schrijft, dat het streven naar verhooging van den straatprijs van molk een onmiddellijk gevolg is van hel betreurenswaar dig advies, hetwelk men den minister heeft ge geven ten opzichte van het toeslagstelsel, waar bij aan dc inrichtingen ongeveer 2 ccait werd toegekend en aan dc slijters niets. De onbillijk heid, gelegen in het geheel ontbonden van toe slag aan de slijters, werkte als een stimulans voor prijsverhooging. Op de aanspraak van do zijde der slijters op 1 cent toeslag is feitelijk de prijsverhooging gebaseerd. De winstmarge van do slijters wordt daardooT grooter, terwijl ook de melkinrichtingen het voordeel van een ver hoogden prijs niet ontgaat Ten slotte wijst de burgemeester er op, dat thans vrij algemeen de meening heerscht, dat de periode van prijsverhoogingen is afgesloten en die van prijsverlagingen is aangevangen. Thans heeft de overheid tot taak dit proces zoo- veol mogelijk in do hand te werk dn en mag zij zóker niet dan in de uiterste noodzakelijkheid het tegenovergestelde bevorderen. RECLAME. op straat is een handig chique pijpje, met een kort mordstuk en goed in evenwicht, hetwelk U zonder inspanning tusschen Uw tanden kunt houden. In onze voorraad vindt U geschikte modellen. 1711 LEIDEN - MAARSMAN5STEEG Vele filialen door het geheele land Een heerlijke lekkernij. 1129 425' STAATSLOTERIJ. Derde Klasse, V ierde Lijst. Trekking van 23 December. RKIJÓLN VAN /4i. 168 6282 11344 13690 16091 17779 19743 21361 193 6648 1143b 14193 16ÓU6 17880 19933 21476 340 Ö906 11634 14250 16560 18039 19987 *21490 923 7213 11965 14635 16933 18126 20248 21524 1346 8917 12009 I466p 16937 18365 20339 21568 '2012 89o3 1*2169 15083 17018 18608 20111 21638 2211 90*20 12212 15224 17021 18643 20464 21679 2380 9318 1*2279 15*227 17333 18775 20496 21818 2563 9331 1263*2 15364 17412 19100 20790 21958 2978 10401 12778 15678 17614 1919C 20994 22170 4981 10517 12846 16699 17619 19198 21182 22248 5707 10723 13168 15804 17687 19714 21258 22916 6959 31163 13661 15876 In de vorige lijst stond6821 200, ra. 6851 1200; 7617, m. 7517, 10023, m. 10048. ALPHEN. De commissaris der Konin gin in Zuid-Holland heeft aan den heer S. C. J. de Jong te Alphen aan den Rijn op diens' verzoek, met ingang van 31 Decem ber eerv- ontslag verleend als lid van de Ge zondheidscommissie Aldaar. BOSKOOP. Aan den heer J, D. 31 Sneep, alhier, id opizrjn verzoek eervol ont slag verleend, met ingang van 1 Januari 1921 als lid van de Gezondheidscommissie te go degraven. TT A A P T MF.P kTPTPTR In verband met de te houden volkstelling, waarbjj alhier vele onderwijzers hun medewerking zullen ■velieenen, is ditmaal de Kerstvacantie aan al de openbare lagere scholen in deze ge meente met een week verlengd, zoodat de lessen weer zullen aanvangen op Maandag 10 Januari a.s. De verwijdering van het van Hoofddorp naar Aalsmeer gebouwde hoogspanningsnet en de aansluiting van de electrische gelei dingen op den ondergrondschen kabel, is bepaald op Dinsdag 4 en Woensdag 5 Ja nuari a.s. Alsdan zal er overdag, des avonds en des nachts geen electrischen stroom be schikbaar zijn. De ingezetenen kunnen dus intijds zorgen een petroleumlamp of kaars bij de hand te hebben. In verband met de Kerstdagen mogen op Vrijdag 24 December a.s. alhier de win kels tot des avonds 11 uur voor het pu bliek geopend blijven. KOUDEKERK. Dinsdagavond hield do af deeling Volksonderwijs Hazerswoude Koudekerk een Ouderavond. De heer Fort- gens van Hazerswoude opende de bijeen komst. Daarna maakten eenige dames en hee ren zich verdienstelijk door een tweetal too- neelstukjes op te voeren, getiteld „Door Moeder geholpen" en „De Hoed van Ta»- welke ep uitstekende wijze aan het la'. ..jk pvbliek ten gehoore werden gebracht. Het was door het een zoowel als door het an der een gezellige avond. De voorzitter dankte allen, die tot het welslagen van dezen avond," hadden mede gewerkt. LEIDERDORP. In haar gehouden ver gadering van gisteravond, benoemde de A.-R. Iiiesvereeniging, in de plaats van den heer L. W. van Giessen, die ontslag had genomen, (lui heer G. Los tot Voorzitter. Tct lid van het bestuur werd gekozen de heer L. van der Sijs. Met het oog op een aanmerkelijk tekort in de kas, werd besloten een extra- contributie te hebben. Verder werd het besluit genomen, om de thans geldende contributie te verdubbelen, ora alzoo te trachten de fi nanciën in een betere conditie to doen ko men. Voor het eerst merkte men eenige da- in esleden onder de aanwezigen op. NOORDWIJK. Gistermorgen had op do Algemeene Begraafplaats alhier de bijzetting plaats van -de tijdens don ooi-log op de kust aangespoelde lijken van zeelieden der Engel- sohe Marine. Wel lagen hik- al 38 personen (al len hier aangespoeld) begraven, maar nu hail bet in Engeland bestaande „Oorlogsgraven-co- mité" ook die lijken laten overbrengen van Texel, Vlieland, Terschelling, Wieringen, Cal- lantsoog, Bergen. Eganond enz. om hier in eon groot graf opnieuw ter aaide te worden besteld, hetgeen gistermorgen dan onder zeer veel be langstelling plaats had. De kist van de laatste was bedekt met do En*- gelscho vlag. Hiervoor liep Rev. R. C. Bevan, uit Den Haag, welke met een klein koor, een lied zongen. Na do baar volgden de officieelo personen. Hiervan merkten we op: Sir Ronald Graliem, gezant; mr. H. Knütch buil. Huges- eeD, lo seci1.; kol. Fok, vertegenwoordiger Min. van Marine; mr. H. Tom, consul-generaal to Potterdam; mr. W. H. Oreleij, vice-consul te Rotterdam; luit.-kol. Temperleij, mil. attaché; nu*. R. V. Laming, Handelsseer. Britsch Leg.; en van Noordwijk's gemeentebestuur de heeren G. J. L. v. d. Meer l.c. burgem., weth. Luffo- rinck en de seor. E. do Groot. Hierna sprak Rev. Bevan de Engelschc liiur- gio uit. De lieer C. J. L. v. d. Meer 1. c. burgem sprak vervolgens in het Engelsoh een rodo uit, welke we in het Hollandsch gaarne baton volgen. Hier, waar wij staan hebben 80 dappere zo nen van Engeland, na een harden strijd can hot leven, ten laatsten hun rustplaats gevonden in onze gemeente. M.H. Het was voor mij een vreugde, scooter dan voor iemand van u, een rustplaats aan te bieden aan deze mannen, -die gestreden hébben voor het goed recht van hun vaderland, gedu rende dien vreeslijken groeten oorlog, voor deze mannen, die hier nu allen samen begraven liggen, op één kerkhof. Van gewicht is dit ook voor liun verwanten, voor vaders, moeders, vrouwen en kinderen, die zij achter moesten laten om elkander nooit weer te zien. En daar wij naburen zijn van Uw va derland, alleen wat water en lucht scheiden ons, ben ik er zeker van dat velen van hun ver wanten God zullen danken dat hun lichamen zijn gevonden en hier begraven. Als loco-burgemeester van Noordwjjk was 't voor mij on mijn gemeente een groote eer zóó een vriendschapsband aan te knoop en lussehen Uw land en* hot onze. Toen Uw Commissie voor de Oorlogsgraven mij verzocht, deze 38 lichamen van hier te mo gen verwijderen, kon ik daarmede ni-et wel mee gaan, en in dat schrijven gaf onze gemeente deze raad: laat hen toch hier liggen. Wij willen dezen mannen een even welkome rustplaats aanbieden als aan die anderen, die in ons land verspreid liggen. M.H. Ik ben ecu weinig En gels ch gaan voe len. Ik heb 50 jaar lang uw land doorkruist en overal in die vele jaren bij U do vriende lijkste gastvrijheid genoten. En daarom juist ben ik zoo verhoogd, nu van mijn kant uw lamdgenooton gastvrijheid aan te kunnen bieden, wanneer zij willen overkomen om de graven onzer Engelschc vrienden te bezoeken. Ik dank uw Commissie voor dc Oorlogsgra ven voor hun beslissing in dezen zin. M.H. Meer kan ik niet doen, maar ik twijfel niet of God zal bet overige doen. Mogen zij, rusten in vrede, voor eeuwig.' Hierna was de plechtigheid aigeloopen. NOORDWIJKERHOUT. Terwfil de fa milie Welkom alhier 's avonds naar de missie was, word in haar woning ingebro ken- Verschillen do gouden en zilveren voor werpen van waarde werden gestolen- De Ohristelijko Muziek-Vcreeniging „Harpe Davids' vervulde heden de treurige taak, om één barer meest verdienstelijke leden, grafwaarts te dragen- Ze schonk den overledene een mooien krans. OEGSTGEEST. Voor het reizend pu bliek is bij halte Endegeest een bordje ge- pTaatst als aanwijzing voor de reizigers naar Katwijk per electrische tram, wat vooral vow vreemdelingen zeer dienstig kan zijn. Terwijl de heer Grooteboer, inspecteur der vezekeringsmaatschappjj R. V. S., wo nende te Monster, zijn rijwiel even onbeheerd had laten staan, achter de woning vau J. Moienkamp, alhier, heeft men het ontvreemd. Ongeveer een halfuur te voren had hij nog een nieuwe buitenband om het rijwiel gelegd. Van de(n) dader(s) geen spoor. Alhier doen zich 4 gevallen van Dipthe- rithus voor. RIJNSBURG. Tot onderwijzer aaa qq- Chr. School aan de Smidssteeg alhie, ia tfe- noemd de heer Van der Wel, te Aalten. KERKELITKE BERICHTEN. Oegstgeost: 25 Dec. Kerkgebouw, 10 uur: ds. J. C. Schuilei* ('s-Gravenha^e) Irene, 6Dj uur, da. A. J. RuysBewaar school, 10 uur, ds. A. J. Ruys. 26 Dec.Irene, 10 uur, die heer M. v. cl. Voet, theol. ca-nd.Bewaarschool, 10 uur, ds. A. Burger. S.assenheim. Afd. Sassenheim en Om streken van den Ned. Prot.-Bond. Godsdien stige bijeenkomst eerste Kerstdag 's mor gens kwart over tien uren in het lokaal van den heer B. Hoogstraten, ds. D. Dryver^ van Haarlem Zwammerdam: Rem. Gei*. Gem. 25 Dec., 10 uur, cis. Rappold. WARMOND. Gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig alle leclcn. De Voorzitter doet mededecling van de ingekomen stukken. Van den Bond van Gemeente-Ambtena ren is een verzoek ingekomen tot het sclienken van een gift ineens voor het op richten van een rust- en vacantie.oorcf,. waarvoor voorgesteld en goedgekeurd wordt f 25 af te dragen. Verder is een verzoek ingekomen, om ter bestrijding van de werkloosheid, zoo veel mogelijk gemeentewerk te doen uit voeren. Door den heer Haverkort wordt hiervoor het dempen van slootenaanbevolen. Voorgelezen wordt de verordening, noo- dig bij het in-werking-treden van de Wa renwet, welke, wordt goedgekeurd. De heer Van Stijn informeert of het vleesch, dat tegenwoordig veel uit Oogst gee6t (Dfc Kwaak) wordt ingevoerd ook gekeurd* is. Hieraan zal aandacht geschonken wor den. Aan de orde komt de benoeming van een onderwijzeres in de nuttige handwer ken aan de O. L. S./ Met algemeene stemmen wordt benoemd mej. S. Oudshoorn, No. 3 van de voor dracht. De Voorzitter deelt mede, dat mej. \ran Leeuwen, geb. Bader gisteren haar laatste los gegeven heeft, e.n B. en W. haar, bij haar afscheid een enveloppe hebben over handigd, en vraagt of d'e Raad deze han deling kan goedkeuren, waarop in beves tigenden zin wordt geantwoord. De benoeming tot een lid' van de Com missie tot Wering van Schoolverzuim, in pltiats van den heer F. O. A. N. Machen voverleden) werden voorgedragen, de hee ren J. J. van Leenen en C. Zwetsloot, die resp. 5 en 2 stemmen verkregen, waar deer d'e eerstgenoemde gekozen werd. Ook was een verzoek ingekomen van den administrateur vanhet „Gezellen- huis van „Padox", om voor drie avonden per week het schoollokaal, waarin het tee- kenonderwijs werd gegeven, voor het geven van een cursus in de Ned. Taal desnoods tegen vergoeding af te staan. Werd* afwij zend beschikt. Aan mej. van Noort werd nog een bij slagvoorgestel d voor het schoonhouden' teekenlokaal a f 15, wat de Raad goed keurde. Na ampele bespreking kwam men ver der lot het besluit aan de beide zusters van de Wijkverpleging, de R.-K. zoowel als de Protest an tsche, een bedrag van f 100 af te dragen, waaruit deze al naar be hoefte, gezinnen, die steun behoeven, kun nen geven, doch speciaal voor voedsel en kleederen. Wordt goedgekeurd. De heer Van Stijn dringt aan op het aanbrengen van naamborden aan dé stra ten en om werkverschaffing de totaal ver vuilde slooten te laten opknappen. Te vens brengt spreker de slooten bij War- munda nog eens ter sprake. B. en W. zullen met den gem.-opzichter deze zaok regelen, en waar mogelijk tot demping overgaan. Ook de naambordje* zullen komen, nj is het voorloopig aan de hoofdwegen. Ten slotte werd eervol ontslag verleend aan den directeur van het levensmiddélen- bureau, op 1 Jan. 1921 en werd verder besloten dit bureau geheel op heffen. Hierna sluiting. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het Kiifficdeole communiqué van gasteren1 over de technische c-onforentie te Brussel luidt als volgt: In de morgenzitting heeft Delacroix, de voorzatter, medegedeeld, dat liet n-oodig wtas de besprekingen voor een paar weken te schorsen, ten einde de conferentie in staat •te etéllen zekere vraagstukken zorgvuldig te onderzoeken, opdat men de gevraagde besluiten aan de geallieerde regeerfngen zou kunnen mededeelen- De besprekingen tuf^ eohen do verschillende aangewezen rappor teurs. met de Duitschë deskundigen zullen worden voortgezet, Bergmann dankte in naam dor Duitsohe delegatie voor het haar te beurt gevallen* onthaal en verklaarde vrede te hebben met den door -den vxoorzitter genoemden datum om de werkzaamheden te horvatten. De Duitschë gedelegeerden zullen overigens al' het mogelijke doen om het werk der rap porteurs te vergemakkelijken. Na een korte slotrede verklaard^ Dekri croix de zitting daarop roo'r opgeheven. De geallieerde deskundigen kwamen, gis termiddag hijeen om den definitieven tekat vast te stellen van het overzicht der werk* aaamheden tot heden, dat aan dc verschil lende rcgecringen gezonden zal worden met- de verschillende voorafgaande rapporten, die zijn opgesteld. v ..Volgens Engelsche berichten ie dooi' te

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 2