30ITW1MÜJM SCHEMERLAMPEN Dr. H. NANNING's SUPPOSITORIA ÉÉN-ACTER-AVOND No. 18615 LEiDSCH. DAGSLAD, JVfaandag 8 November. Tweede Blad. Anno 1320. SPORT ingezondbT YRAGENRUBRIEK, J. L. CREIJGHTON Tegen Hsmorrhoiden „HET KLEIN TOONEEL". DE LEIDSCHE BEGRAFENlS-ONBrilMalNG. VOETBAL. "De uitslagen van gisteren leiden; NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. [West. Ie klasse: H. V. V.Blauw-Wit 0—1; V. O. O—Haarlem 0—7; D. F. C V. V. A. 2—0; Ajax—A. F. C. 3-0; Spar taanSparta 42; H. V. V.H. B S. 1 1 OvergangscompetitieQuickStormvo gels 40; H. D. V. S. t Gooi 1 1; R. F. C.— P. E. C. 2—0 R. C. H.—FeijeDOord 2—1; H. F. C.— S. V. V. 0—1; W F. C.— 'A. D. O. 0—1, 3e klasse D: L. F. C.A. S. C. 11; V. C. S—M. T. 0—3; CeleritasU. V. S. niet doorgegaan wegens, niet verschij nen van den scheidsrechter. Oost. Ie klasse: VitesseBe Quick 41; 'Go—Ahead—U. D. 1—1; TheolcTubantia 20; EnschedeZ. A. O. 51; Hengelo Quick 2—2. Zuid le klasso B. V. V.Bredania 00; N. A. D.N". A. C. 11Middelburg [Willem II. 12; V. V. V.D. O. S. K. O. 1—0. Noord le klasse AlejdesBe-Quick 24 ForwardW. V. V. 1—1; VelocitasFrisia 20; G. V. V.Veendam 00; H. S. C. 'Achillea 02. LEIBSCHE VOETBALBOND. le klasse. U. V. S.D. L. V. I 13. lie klasse. L. F. C. Ill—D. V. S. I 2-4 Beresteijn IIU. V. S. III 02. Ille klasse. Kweekschool vocu Zeevaart- Lugdunum III A. 07. Beresteijn III Lugdunum III B 08. A. V. V. IA. S. C. Ill B 60. Lugdunum C IIID V. S. II 0-1. Afdeelnig Adspiranten, A. V. V.L. F. C. a 0—1. OVERZICHT. Wanneer men de uitslagenlijst vergelijkt met het lijstje van onze voorspellingen van Zaterdag, dan ziet men dat alles schit terend uitgekomen is. Alleen U. V. V. en H. B. S. kwamen aan de algemeene ver wachtingen niet tegemoet en trots alle voor spellingen op H. B. S., werden in Utrecht de punten verdeeld. H. B. S. kan nu zeker niet meer beschouwd worden als een candi- daat voor de eerste plaats. De kraaien zijn thans in 8 wedstrijden 7 punten op Blauw- [Wit achter. De uitslagen van D. F. C.V. V. A., SpartaanSparta en AjaxA. F. C zijn geheel normaal. Anders is het met de beide overige wedstrijden. Bij H. V. V. Blauw-Wit hadden wij een groot, overwicht van de hoofdstedelingen verwacht; H. V. V. bleek echter de sterkere; Fortuna was dezen wedstrijd van heb begin tot het ein de tegen de groote Haagsche, terwijl het doelpunt, door Blauw-Wit gemaakt, o, i. wegens buitenspel niet had toegekend moe- .ten worden. Zelden of nooit zagen wij een wedstrijd, waarbij een dergelijk groot aan tal vrije schoppen gegeven werd, tegen één partij, in dit geval Blauw-Wit, welks spelers telkenmale tegen de regels zondig den. Gelukkig dat. de heer Eymers als scheidsrechter optrad, door wien de teu gels strak in handen werden gehouden. Dat Haarlem van V. O. C. zou zegevie ren, voorspelden wij Zaterdag, maar dat de kampioenen op eigen vdd zouden wor den ingemaakt, hadden wij niet verwacht. V. O. C brengt er dit seizoen al bitter weinig van terecht. De stand in de Weste lijke le klasse is sedert verleden week wei nig veranderd. De Leidsche derby heeft A. S. C. een heel kostbaar puntje gekost, zoo kostbaar, dat dit haar kansen op de eerste plaats 0115 kan gaan bedriegen. Wel is waar is er ge protesteerd, on wordt de 11 wanneer het protest wordt toegewezen 22 voor A. S. C., maarop een gunstige uitspraak van de protestcommissie hebben wij weinig hoop. Dat A. S. C. bij L. F. C. een veer moest laten, spijt ons. A. S. C.'s kansen op het kampioenschap zijn er door verminderd, dus ook de kan sen om hier in Leiden weer een 2de klasser te krijgen, en dit laatste is zeer zeker een belang van het heele Leidsche voetbal. Te meer spijt ons de 11-uitslag, omdat A. S. C. in ieder geval had kunnen winnen. Tech nisch gaf A. S. C. veel beter voetbal te zién, dan L. F. O., maar heb enthusiasmo liet bij de róód-zwarten alles te wenschen over. Toen Roem na keurig samenspel van af den aftrap, de bal even na het begin in het zijnet kopte, was het met A. S. C. mis. De rood-zwarten werden zenuwachtig alles mslukte, en de heeren gaven het op. L. F. C. daarentegen pakte flink aan, geel zwart wilde zegevieren over rood-zwart en in de laatste 20 minuten vóór rust, was L. F. C. in de meerderheid. In deze perio de, teen L. F. C. ver boven haar kracht speelde, kwam ook het eerst doelpunt. De rust brengt weinig verndering, bij A. S. C. alles even lauw en laks, bij L. F. C. nog wel enthousiasme, maar geen voetbal. Een kwartier voor tijd krijgt de A. S. C.- voorhoede een bevlieging, De Ruiter schiet hard in, De Vos speelt de bal met zijn lin kerarm naar de buitenkant van het veld, v. d. Berg zet voor, maar via de maag van Kruit gaat de bal corner. Kruit valt flauw en te midden van de algemeene con sternatie over het ongeval, appelleert de A. S. C.-grensrechter voor strafschop en geeft de scheidsrechter toe. Ieder is er van overtuigd, dat A. S. C. uit de straf schop gelijk zal maken, en ieder is ver wonderd, als de scheidsrechter, blijkbaar onder den indruk van het ongeval en na veel heen en weer gepraat met L. F. C.'- ers enpubliek (n. b.) corner geeft. ^A. S. O. is dan niet meer te houden, de gelijkmaker komt van den voet van Roem (o. i. in buitenspelpositie), en alleen ge brek aan tijd voorkomt een L. F. C.-ne derlaag. Na afloop protesteert A. S. C. tegen het niet toekennen van strafschop (0. i. vol komen terecht* en onder geweldig enthu- sUsrr.e van iir'. publiek geeft de Ruiter mei een ka'me schuiver, Bavelaar geen schijn \an lans. In het wedstrijdverslag, dat wij vim T-. F. C.-zijde ontvingen, geeft do schrijver een o.i. volkomen juist beeld over de L. F. C,-spelers, en laten wij deze dus buiten bespreking. Bij A. S. C. was het in de voorhoede. Daar'lukte niets (uitge zonderd dan de eerste en laatste minuten) daar gaf men zich dan ook niet de moeite om iets te doen lukken. De Ruiter maakte een renigszins gunstige, uitzondering, maar alleen kan hij het ten slotte niet. De Van Hoften's en Van der Valk zijn zeer nut tige halfs. Alleen over hun aangeven en steunen, zullen wij maar verder niet spre ken. Vreeken en Wamstekor, vooral de laat ste, waren uitstekend, terwijl Walstra dit maal geen fout maakte, al hielden wij dik wijls ons hart vast. De wedstrijd was zon der bepaald ruw te zijn, toch vol ongeval len. Enkele malen gingen Labordus en Plantfeber wel eens wat erg ver in hun enthusiasme, ook de manier waarop Wam steker voor de rust door Labordus en Koet genomen" werd, was beneden critiek. Dat Roem zich liet verleiden, ook ,,vie- zigheidjes" toe te passen, keuren wij ten sterkste af. De scheidsrechter was een beetje heel erg slap. Hoe iemand op zijn eigen beslissingen terug kan komen, is ons een raadsel. Wij willen den man niet er van beschuldigen partijdig voor L. F. C. te zijn geweest, integendeel, wij zijn er van overtuigd dat hij volkomen eerlijk was, alleen, hij was niet gelukkig in het uitdee- len van zijn foute beslissingen, en daarom kreeg men dikwijls den indruk, alsof A. S. 0. gedupeerd werd. Op het terrein was 't een janboel". Het publiek stond dikwijls kalm in het speelveld, en wij zouden L. F. C. in ernstige overweging willen geven voor de toekomst afdoeside maatregelen hiertegen ie nemen, anders zou het niet- onmogelijk zijn, dat óf de N. V. B. óf A. S. C. op drastische wijze ingreep. U.~ V. S. maakte een vergeefsche reis naar Den Haag. B. M. T. klopte V. C. S. met 30. De L. V. B.-wedstrijden gaven geen ver rassende uitslagen of het zou moeten zijn, dat zij korfbalachtg zijn. De korfbal-over zichtschrijver sprak in zijn overzicht van Zaterdag over de geringe voetbal-capaci teiten der Leidenaars (het was anders gis- teen op Ajax stampvol). Op de L. V. B.-scores zouden de korf ballers echter jaloersch kunnen zijn. Wij verwijzen voor den L. V. B. naar de uit slagen en wedstrijdverslagen, die wij mor gen zullen opnemen. L. F. C.—A. S. C. 1—1. Alle voorspellingen ten spijt heeft L. F. C. nu eens niet verloren, en als L. Kruit door een ongeval niet gedwongen geweest het terrein een kwartier voor tijd te ver laten, dan had L F. C. zeker haar eerste overwinning geboekt. Of ze verdiend was geweest, zullen wij maar in 't midden laten. In elk geval L F. G. is ons nog meegeval- - len, het heilig vuur was in de gelederen gevaren, en de spelers hebben getoond niet een principe er op na te houden als den heer L. Kruit, die voor de eer heeft bedankt de L. F. C. kleuren te verdedigen en, om dat er nog geen wedstrijd is gewonnen een zeldzaam voorbeeld van clubliefde? Enfin Ba-velaar c&ie hem verving gaf blijk het nog niet heelemaal verleerd te zijn, en al moge zijn verdedigen niet feilloos zijn, hij heeft tot de laatste minuten zijn doel op kranige wijze verdedigd. Het sterkste deel van het elftal vormde wol de achterhoede in halflinie met De Vos. Raar en De Visser. Plantfeber als uitblinkers. Do voorhoede was als altijd het zwakste deel, met Labordus als de minst' slechtste. Do Vries moge in de L. V. B. wel eens wat gepresteerd hebben in don N. V. B. hoort hij niet thuis. Beekman moet het A. B. C. van voetbal nog leeren, terwijl Koet en Burggraaf er ook al niet veel van te recht bracht. Het A. S. O. elftal is een goede ploeg die zeker verdiend afdeelings- kampioen te worden. Wamsteker, Freeken, de van Hoftens en Roem waren wel de besten. De Ruiter genoot een speoiale bewaking en had tegen Raar en De Visser bitter wei nig in te brengen. Voor de rust waren de partijen wel zoo wat aan elkaar gewaagd en werd aan beide kanten enthousiast gespeeld, zonder dat van eenig overwicht aan een der beide zijden sprake is. Ongeveer een kwartier voor de rust weefc de Vries voor L. F.'C. te doel punten. Na de rust het, bij L. F. C. gebruikelijke heen en weer gegooi van spelers, waardoor de eenheid in de ploeg er niet beter op werd. Het spelpeil zakt aanmerkelijk ter wijl de spanning bij het publiek in dezelfde mat© rijst. Als een kwartier voor tijd Kruit het terrein moet verlaten, profiteert v. d. Berg nu van zijn lastige bewaker ontsla gen, een door v. Hof ten keurig aangege ven bal goed voor te zetten, - en met een prachtig schot maakt A. S. C. gelijk. Nog eenigp minuten zijn te spelen rnaar in de stand komt geen verandering. De lei ding was tamelijk goed. HOCKEY. Leiden heeft het tegen A. H. V. met 41 moeten afleggen, terwijl de dames H. D. M. sloegen met 21. KORFBAL. UITSLAGEN. West IA. Vitesse (L.)Fluks 1<5. West IB. Vitesso (H.)—D. H. B. S. G. 0—0. Zilveren Eiketak. RozenburgVelox 23; A. L 0.0. S. C R. 00, DeetosNoviomagum 232; Her cules—D, E. D. 6—4; A. W.—D. T. V. II 1—4; T. E. K. G. A.—D. O. S. 0. 3—0; D. E. V.— D. D. V 81; HaarlemD. V. D. 76; Excel siorNausikaa 14 (gestaakt). OVERZICHT. De sportmenschen troffen het gisteren zeer met liet weer, da't dit keer buitengewoon mooi en zacht was voor November. Dit was dan ook één van de oorzaken, dat bot publiek in zoo'n groote getale was opgekomen om de „big match" tussohen do Leidsche concurrenten gade to slaan. Men kon aan haar opkomst niet bemerken dat de plaatselijke voetbalontmoeting L. F. C A. S. C. oen concurrent van de korfballers was. Het publiek heeft echter ook waar voor. haar geld gehad, want zij heeft kunnen genieten van een mooien korfbalstrijd, hoofdzakelijk door het verrassend goede spel van Fluks, Vitesse was niet op dreef en moest ten slotte een smadelijke nederlaag lijden. Het anders zoo fnuikende en doortastende spel der -blauw-witten was voor 3/4 gedeelto des wedslrijds afwezig. In allo vakken hokto het Wij willen niet zeggen dat ze geen le klasso spel vertoonde, maar wij zijn nu één maal verwend door haar, zoodat wat ze gisteren vertoonde ver beneden hun poil stond. Ging het soms nog wel in verdediging en middenvak, in het aanvalsvak trad ze zeer zwak op. Geen mo ment kregen wc den indruk dat ze haar achter stand zou inhalen cn dat hier bekendo aanval lers aan het werk waren. Steeds zaten de spe- lers(sters) op een kluitje bij elkaar, wat wij van Vi'tes-so met haar anders zoo open spel niet veel zagen. Misschien was hot minder breede veld daarvan ook de oorzaak. (Het wedstrijdveld mag in de eorste 14 dagen niet bespeeld woTden we gens restauratie) Fluks daarentegen was bui tengewoon in vorm. Met de revanche voor oogen hebben ze met ongekend enthousiasme zich ge wroken voor haar laatste nederlaag tegen blauw wit Op een enkele uitzondering na hebben allen schitterend gespeeld. Een verbluffend snel sa menspel, gepaard met de noodige tactiek, liet zij zien Haar aanvallen waren venijniger dan van Vitesse, terwijl het verdedigen steeds bij haar -hot beste blijft. Vooral de dames hebben een niet gering deel aan het succes op haar re kening. Tegen dit zestal was het dito-blauw-wit- stel niet opgewassen. Bij Vitesse wordt het werkloos zijn van A. v. d. Rcyden zwaar gevoeld Ook Fluks had een invaller voor Popp. Wasse naar, die hem verving, vóldeed gisteren zeer goed en zien wc zeker Hover in het twaalftal op genomen dan Schneider, welke laatste, hoewel hij gisteren beter op dreef "was, toch voor Was senaar moet onderdoen. Precie3 twee uur doet Vitesso don beginworp Er ontwikkelt zich di rect een vlug gelijk opgaand spel, met Fluks als de gevaarlijkste in hot doelvak. Een paar keer mist Vitesse gemakkelijke» kansen, terwijl Fluks door te ver doelen ook geen sucoes heeft. Do rood-wit te aanval werkt zeer vlug en is uiterst gevaarlijk, zoodat we elk moment een punt aan die zijde verwachten. Zooals het meestal ge beurt komt juist het eeTste succes aan den kant waar men dat niet verwacht. Nadat het spel een goede 10 minuten oud is, profiteert mej. Schijfsaia van een fout barer tegenstandster, zoodat Vitesse de leidiug neemt. Vitesse's korf ontkomt daarna eon paar keer aan een.doorbo ring, maar wanneer er 15 minuten verstreken zijn, doet Ouwerkcrk eon goed ver schot, wat dus een wisseling geeft. Deze geeft eerst geen noemenswaardig verschil. Bemmel c.s. spelen wel aardig, maar hun spel wordt daarbij te non chalant, waardoor Vitesse telkens gelegenheid krijgt zich meester van het terrein to maken. Nieuwenihuizen ontvangt echter te weinig steun in den blauw-witten aanval. Hij begint daarom van verren afstand te schieten, maar zijn scho ten laiten aan zuiverheid wel wat te wenschen over. Als echter het Fluks middenvak een tijdje zich ondeorbreekbaar toont, wordt haar aanval zóó gevoed, dat succes onmogelijk kan uitblij ven. De verdedigers raken vermoeid. Hiervan weet Bemmel profijt te trekken door con doel treffend ver-schot in te zenden, terwijl mej. Tr. Hoeks direct daarop van achter den paal den voorsprong vergroot, zoodat na een half uur spelen de stand 1—3 is. Het spel van Vitesse zakt door dezen tegenslag merkbaar ineen. Fluks heeft echter nu zijn zwakston aanval aan het werk. Deze geeft wel is waar goed samenspel te zien, maar het doelen is slecht, v. Noort aan de andere zijde stelt alles in het werk om op te ha len, maar krijgt de ballen op het goede moment slecht aangegeven. Bovendien "wordt hij goed be waakt door Bemmel, terwijl Fluks-dames zich verdienstelijk maken door alles te onderschep pen. Een korto aanval van Fluks besluit Ragut mot oen schot dat tegen don paal stoot, waar door de Vitesse-verdediging misleid wordt en Wassenaar maar voor het ingooien heeft. Spoe dig daarop is hot rusten. Na de thee blijkt het spel van Vitesse er 'zich niet op verbeterd te hebben. Door te veel schieten uit onmogelijke 6tanden en tactisch, hoewel soms een weinig te zwaar, verdedigen der Fluksianen, blijft succes uit. De rood-wit te aanval goed gevoed door Ouwerkerk c.s. vervalt weer in haar oude fout van te ver ^chieten. Gedurende een 5-tal minuten is dan Vitesse eens domineerend door s-leoht plaat sen in 't Fluks-midden. Er is dan nog een kwar tier spelen. Deze kleine opleving gaat weer ge heel te niet, wanneer de bal in een oogwenk door het midden heen in den Fluksaanval belandt en door Wassenaar met 'n ver sohot door don korf gezonden wordt. Dan kenmerkt zich het meer- dero uithoudingsvermogen van Fluks. Terwijl Vitesse zichtbaar vermoeid raakt, was er bij Fluks nog niets daarvan te bespeuren. Ouwer kerk c.s. ondernemèn schitterende aanvallen, die nog mooier en vlugger zijn dan voor de pauze. De enkele malen dat Vitesse's ■aanval nog haar capaciteiten kan vertoonen leveren, hoe J. v. d. Reyden ook zwoegt, niets op door te weinig steun. Fluks schijnt het op verre schoten begrepen te hebben, want 3 minuten voor het 'einde doelt Meyer, na een goede attaque, van verren afstand, dat de stand op 61- brengt voor Fluks, waarmee ook einde gefloten werd. Bij Vitesse was Nieuwenkuizen de beste. Bij Fluks vielen vooral op Bemmel, mej.'Christiaan- se en mej. Tr. Hoeks. Een gedeelte van het pu bliek was op sommige momenten weer zeer ha telijk, vooral toen ze zag dat haar favorieten, Vitesse, hot zou verliezen. Het uitdeelen van spelroglementen onder hen zou misschien vele verkeerde oordeelen hesparen. Ook de afraste ring van het veld liet veel te wenschen over. De andere le klas-competitie-ontmoeting oin- digdo in een „dubbei-blank" stand, 't' Is Vitesse (H.) niet mogen gelukken, revanche Ie nemen. D. H. B. S. C. heeft zich taai verdedigd en had daarin veel succes, ook al door het abominabel slechte aanvallen der Hagenaars. Voor doel le verden de Dcmdtenaren wel is waar beter spei dan Vitesse (H.) maar hier ontbrak haar»een goede schutter. Vitesse (H.) schijnt haar goede vorm in het begin van het seizoen niet meer te rug te kunnen krijgen. Met een stand, zooals be gonnen was werd het einde aangekondigd. Daar Rood-Wit wegens vele zieken uitstel ge kregen had, ging Fluks II—Rood-Wit niet door De verschillende Z.-E. wedstrijden leverden verrassende uitslagen op. Van de 9 wedstrijden waren er 6 met verrassende uitslagen, waarbij 5 twaalftallen, die in een koogere klasse spelen van de lagere klassen verloren. Het meest ver wondert ons .de uitslag van A. L. 0.0. S. G. R., waar geen der partijen het gat van den korf konden vinden. Door onvolledigheid was 0. S. G. R. niet in staat haar bekend spel te leveren, terwijl A. L. 0. -dit keer bijzonder vurig speelde. Het ging er soms hard tegen hard op het woeste af. Hot einde van deze ontmoeting, die niet op. boog peil stond kwam met gelijken begins tand. Hierdoor komt 0. S. G. R. toch als gast in do 2e ronde. Rozenburg en Velox speelden een zwaren strijd tegen elkaar. Ook hier was het spel verre van mooi. Door meer begrip van aanvalstacliek zag Velox kans in het laatste kwartier dit door het winnende punt uit te drukken, waardoor ze met 32 won. Dat Deetos van plan zou zijn een inmaak partij van haar Z.-E. wedstrijd te maken, voorspelden we roods Zaterdag, maar zooveel punten als er nu gemaakt zijn haddon we' toch niet ver wacht. Noviomaguin had nog niet voel kaas ge geten van verdedigen. Het was rneer dan be spottelijk. Als het zoo bij de andere oostelijko clubs ook is, dan krijgen we geen hoogen dunk van oostelijk le klasspel. Deetos doelde 1 goal per 4 minuten, wat het formidabele getal van 23 voortbracht. gonover stelden de Novio's 'nog 2 punteu, hoofd zakelijk door het al te kalm opvatten der Lee-toa- verdediging op het laatst Hot wae een »pèl van kat en muis. In de Noordelijke afdeeling bewees Hercules haar goede hoedanigheden als nummer één der IG klasse, door het hoe langer hoe slechicr êpe- Iende D. D. een behoorlijke nederlaag Coe to brengen. Het heeft er anders wel gespannen en eerst in 't laatste kwartier, toen D. E. D. den moed liet zakken, toen het bij haar niet goed lukte, wist Hercules met 64 voor te komen, wat ook de eiuduitslag werd. A. W. kon hot zelfs tegen D. T. V. II niet bol werken. Wat van D. E. D. in IA gszegd kan worden, kan van A. W. in IC. Ondanks betor veldspel moest ze het aanzien dat de 2e klasseer met de punten ging strijken. Betere doelcapaci- teiten hadden "dan geen 41 uitslag in A. W 's nadeel gebracht. Ook D. 0. S. 0. ondervond de Merkte van een Amsterdamsche 2e klasser. T. 2 K. G. A., dat dit jaar in deze klasse oor het eerst speelt, na jaren in de A. K. B ie Lc'.-ben vertoeft, loonde heel wat van plan te zijn en als beginnend 2e klasser niet to vors maden to zijn. Door haar groot enthouriasmo won ze" dezen strijd met 30. Alleen D. E. Y. toonde als IA-er hooger te staan dan de IC-er D. D. V. Tegen haar spel hadden de D. D. V. mvtzschen niets in te bren gen. Op zeer rustige en vaardige wijze maakte D. E. V. do noodige puntjes, zonder zich één moment zeer in te spannen. Met een mooi 81 zege plaatsten de eerste vijfjarigen zich in de volgende 10n.de. Haarlem bfot weer eens geducht van haar af. Het bekende cpel in het begin van het seizoen heeft zij in haar wedstrijd voor den Z.-E. weer eens teruggekregen. De doelpunten waren an ders zeer goeiuoop. Het ging den goh oei en wedstrijd gelijk op. D. V. D. toonde fraaier spel, maar was in hel doelen iets minder goed of lie ver minder gelukkig dan Haarlem, zoodat zo tenslotte met „the rddgoal of thirteen" verloor. In Hilversum werd de ontmoeting Excelsior Nausikaa gestaakt, toon Nausikaa met 4—1 voor stond. De reien van Maken is ons niet bekend. Voor Excelsior is dit gelukkig, daar ze hierdoor aan een zokefen nederlaag ontkwam. De A K. B -er Nausikaa is zooals we verwacht ten een zeer geyaar'ijk twaalftal, dat niet lang in do A. K. B zal spelen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Cntechitisch Gi óhrwijs. Om verkeerde gevol-gv cltkingen te voor komen, verzoek ik U naar aanleiding van het ingezonden stuk van Zaterdag 6 November, het volgende te willen opnemen. Aan de leerlingen van ..Kennis is Macht" is tot" heden nog nooit geweigerd een cate chisatie, op welk uur ook gegeven, te volgen- De Directeur der Hai-delsschool, A. J- J. VFRBRUGGE- Waaroin van het rtrrein verwijderd? Mijnheer de ?-.edacteur. Zeer. zoudt U mij verplichten met opne ming van hot onden-taande: Met een enkel v oord wil ik namens vele be?oekers van den gvr.tren gehouden korf- fcalwedstrijd VitesseFluks protesteereia tegen het feit, dat door het Vitesse-besfuur één liarer aanhangers van het terrein werd verwijderd, welke iuxh voor het publiek, noch voor de spelers hh derlijk was.. Bij voorbaat dankend. Een Bezoeker. Leiden 8 November 1920. FAILLISSEMENTEN. Uitgesprokeu P. van Toute, koopman te Nieuw-Hel- voet. Curator: mr. H. P. Hermans, te Brielle. C. L. de Vos, koopman, te Rotterdam. Curator: mr. W. Loeb. R.-c. in beide fail lissementen jlir. mr. dr. G. W. van Viers- sen Trip. Mevr. -J., to Li. Zij hoeft niet het recht den godspenning te behouden. L. B., te L. Dit moet nog bij algemee- nen maatregel van bestuur nader geregeld worden. -J. van D., te W. Ocrtreding va-ri de bepalingen der Arbeidswet, als door u be doeld, worden gestraft met hechtenis van ten hoogste één maand of geldboete van ten hoogste honderd gulden. A. v. d. V., te L. Als landbouwer valfc 11 niet onder de nieuwe arbeidswet. G. B., te N. Gij moet in het bezit zijn van een arbeidskaart. Laat uw Bont- en Pelswerk repareeren en vervormen bij Wlej. P. M. VAN STRALEN, Bakkarkorffsfraat 4, Haarlemmervaart. U is dan verzekerd dat uw reparatie met vakkennis en tevens concurreerend geschied. 3873a *§S§T" Na 7 u. 's avonds wordtgeen werk meer aangenomen Neemt bij fief ^beproefde, aanbevolen geneesmiddel fe tabletten ^^en torralj bij opoHiekcr» an droolifcn CVnJ/ C t/rv. <Mvd 12074 met zijden kappen ran prima gepolijst ot gebrand koper. AALMARKT 25. (Zetpillen tegen aambeien). ƒ1.75 per doosje van 12 stuks Dr. H. NANNING's Pbarm. Cbem. Fabriek DEN HAAG op ZONDAG 14 NOV. a.s. in ds FOYER van de STADS GEHOORZAAL. Aanvang 8 uur. Muziek THEOD. POLMAN. NA AFLOOP BAL. 12090 Introducties bij Joh. Geijtenb-eb, Breestraat 79. Opgericht 1 Juli 1876 door wijlen J. GGEOLLJEE Sr. Directeur: Ksntoor: i. DIRKSE JZR. HOOIGRACHT 33, LEICEW. TELEFOON 432. 8632

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 5