TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. INGEZONDEN. AMSTERDAMSCHE BEURS. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Hoogste ^barometerstand 777.8 te Memel, laagste stand 748.8 tc Yestmanoer. Verwachting tot den avoncl van don oden: zwakke tot matigen oostelijken tot zuid-ooste lijken wind. Licht tot halfbowolkt. Droog weer. Dezelfde temperatuur. gevolg geven aan de opwekking het werk te hervatten, b. v. in Wales ên Cheshire, -ftaar de meerderheid tegen aannemen zeer groot wasWe verwachten, dat er nog wel verzet zal komen, dat echter gebroken zal worden door do hervatting van den arbeid elders De goede stemming noodig voor een ware samenwerking tot verhooging der productie, komt er o. i. leelijk mee in het gedrang. In Schotland was de uitslag der gemeen teraadsverkiezingen, dat de arbeiders te Glasgow 44 zetels van de 87 zetels hebben bezet, doch dat rij te Edinburg, te Aber deen en Dundee een zware nederlaag le den. In een gedeelte van Schotland is bij volksreferendum gestemd bij wijze van een toort plaatselijke keuze over den verkoop va sterken drank. In Gla-sgow stemden ui echts 4 kiesdistricten voor een drankver bod en 9 voor het "verminderen van de vergunningen, terwijl 24 sternen voor het bestendigen van den bestaanden toestand. Alle 11 districten van Aberdeen stemden voor het bestendigen van den bestaanden toestand. Van 48 andere gemeenten stem den er 37 als vorengenoemd, 10 voor ver bod en één voor vermindering van de ver gunningen. In het ïïoogerhuis reeft Curzon de Ier- sche kwestie besproken. Hij achtte het Home-Rule-ontwerp dat aanhangig is, zoo slecht nog niet omdat Ulster }t aanvaardt Overigens zeide hij niets nieuws. Wc vree zen, dat, wanneer Engeland zich op Ul ster blind blijft staren, Ierland op d*n 'duur hopeloos verloren gaat. SPAN IE. In Saragoasa is door de syndicalisten een werkgever vermoord. Dinsdag zijn daarop alle werkplaatsen, fabrieken, koffiehuizen, winkels enz als protest gesloten. De patroonsvereenig ng van Aragon h^eft besloten om tot een uitsluiting voor onüe- paalden tijd over te gaan. HONGARIJE. De vraag, wie koning van Hongarge zaf worden, is thans weer aan de orde van den dag. Over 't algemeen schijnt men de moa ning toegedaan, dat de koning van Hongarije in geen geval nog ergens anders ma 5 heer- schen, waarbij m~n dan naiuurlrjk het oog heeft op Oostenrijk. Zoo heeft de minister van ooriog, in een redevoering b.v. ver klaard, dat Hongarije een koning moe3t hebben, die voor Hongarije al'een zm leven en niet een, die Oostonrijk wilde heropbou wen met Hongaarsch bloed. Waar de ex-koning Karei niet af wil zien van den Oostenrijkschen keiz rst 0 n. dalen zijn kansen op behoud althans van den Hon- gaarschen koningstroon aanzienlijk. VEREENIGDE STATEN. Hoewel de definitieve cijfers pas over een paar dagen bekend zullen worden, staat reeds vast, dat Harding een overwinning heeft behaald, die eenig is in de geschiede nis der republiek. De verhouding van Har ding tot Cox in het kiescollege moet reeds' zijn 330 tegen 127 stemmen, terwijl de meer derheid van Harding wat het aantal uit gebrachte stemmen, betreft op 6 millioen wordt geschat. Met recht kan gezegd wordenarme Wilson Ook de republikcinsche candidaat voor het vice-presidentschap is gekozen, Coo- bidge en tevens zullen de republikeinen hun macht in Huis van Afgevaardigden en Se naat versterken, vooral in den senaatr-waar een flinke meerderheid do tegenwoordige hachelijke meerderheid van één stem zal vervangen. In New-York is de republikein Miller met een meerderheid van 60.000 stemmen tot gouverneur gekozen. Uit Georgié ingekomen berichten aan gaande de verkiezing maken melding van de drukke deelneming aan de stemming door de negerinnen in het geheele Zuiden. In Savannah in den Staat Georgia hebben de blanke vrouwen aan de verkiezing niet deelgenomen Talrijke negerinnen hebben zich op de kiezerslijsten laten zetten, maar aan de meeste werd het kiesrecht gewei gerd. Volgens de tot dusver ontvangen berich ten is de dag der verkiezing rustig verloo- pen. Door den sterken sneeuwval en de hef tige stortbuien zijn talrijke kiezers vooral in cte staten Wyoming, Dakota en Nebraska verhinderd geworden aan de verkiezing deel te nemen Zooals begrijpelijk is, houdt de Duitscke pers zich uitvoerig bezig met de presidents keuze, speciaal wat betreft de vraag, of Duitschland cr beter of slechter dooT wordt. Over 't algemeen blijft men gereserveerd, al ontveinst mep zich niet, dat naar men- schelijke schatting eer voor- dan nadeel is verbonden voo** Duitschland aan deze keuze. 01 Amerika nu toch den vrede van Ver sailles zal aanvaarden, is zeer twijfelachtig geworden, integendeel mag men een afzon derlijken vrede verwachten. Het terugtrek ken der Amerakaansche troepen uit het Rijngebied als gevolg daarvan acht men evenwel een nadeel, daar deze dan wel door Belgische of Fransche zullen worden ver vangen. Een ander voordeel acht men, dat Ame rika niet tot den huidigen Volkenbond toe treedt, misschien wel wanneer daar wijzi gingen in worden gebracht 'n Duitscben geest in Duitschland beschouwde men den Volkenbond van 't vredesverdrag niet geheel ten. onrechte als een entente-Vol kenbond BUITENLANDSCH GEMENGD. In den steen, d»e geplaatst zal worden op het graf van den onbekenden soldaat, die den Hen November, op den wapenstil standsdag, in de Westminster Abbey zal worden begraven, zal gegrifd worden: ,,Een Britsch strijder, die sneuvelde in den groo- ten oorlog 1914'18 voor koning en vader land. Een geweldige brand heeft gewoed in het Herzogenwald, aan de Belgisch-Duit- sche grens, in de richting van Eupen en Malmédy. De brand heeft, de schoonste ge deelten van het bosch vernield. 1200 bun ders zijn een pi'ooit der vlammen gewor den. De brand is verleden Zondag begonnen en pas gisteren is het vuur gebluscht, dank zij de aankomst van Belgische soldaten. De overheid van Lubeck heeft besloten voortaan geen huwelijken meer te laten plaats hebben voordat beide partijen ten minste jaar oud zijn. Men wil op die wijze toenemen van den woningnood tegengaan. De vraag is, of dit besluit niet ongrond wettig zal worden verklaard. Bij de verkiezingen op Cuba zijn 14 per sonen gedood. Zondag hebben te Berlijn weer een paar grie zelige moorden plaats gehad. De „N. R. Cf." schrijft daarover: In de Cottbnsérstraat, in het zuid-oosten van de hoofdstad, is een 47-jarige gewezen jeerares gewurgd door iemand die sinds gemimen I'jd over het hqren van een paar kamers in de wp- ning kwam onderhandelen, en de leerares het hof maakte. Deze koesterdo reeds trouwplan nen maar hield zelfs voor haar zuster den naam van haar vereorder geheim. Veel kostbare ju- weelen van het slachtoffer zijn in handen van den moordenaar gevallen, die zelfs nog een ring van een vinger der doode aftrok Do da der heeft ook nog een vrij aanzienlijk bedrag aan geld meegenomen. De tweede moordaanslag 19 te Spandau ge pleegd. Daar lokten twee soldaten een uidra- ger uit zijn woning om daar intusschen te kun nen plunderen. De uitdrager scheen het echter, terwijl hij met een der soldaten doelloos rond wandelde, verdacht te vinden; hij keerde naar zijn woning terug. Hij zag licht in het huis branden en toen hij vastberaden binnenstapte, ontploften twee handgranaten, die de soldalen aan dé deur hadden vastgemaakt om ieder te treffen die hen bij hun werk zou kunnen sto ren. Do uitdrager werd zwaar gewond; de da ders konden ontvluchten. Een groote buit ie niet in hun handen gevallen. Vermelden wij nog, dat in een kelder in het Noorden van Berlijn een afgesneden arm en een hand zijn gevonden; gebleken is, dat zij niet toebehoorden aan het lichaam waarvan de laat ste dagen op verschillende punten der stad stukken en brokken zijn ontdekt. Te Chicago heeft Zaterdag de jury uitspraak gedaan in een strafzaak, die zeer de publieke belangstelling .had getrokken. De jury bevond een man schuldig, doch beval aan, dat de straf niet zwaarder zou zijn dan 25 jaar opsluiting. De rechter was over de z.i. misplaatste toe geeflijkheid van do jury verwoed en gaf haar eon. barsch standje. De schuldige, een voorma lig Amerikaansch officier, had in pen beruchte kroeg te Chicago een verdaoht individu gehuurd dien hij omkocht, om een gefingeerden aan slag te plegen op zijn, 's officiers, vtouw, ha haar woning. Do betaalde schavuit liet zich overhalen, werd 's nachts in de woning van den officier binnengelaten en deed daar alsof hij de vrouw kwaad wilde doen, die zich na tuurlijk te weer stelde. Thans trad de echtgenoot binnen, die op zijn beurt deed alsof hij hot paar verraste, en beiden doodschoot! -België en den Volkenbond. BRUSSEL, 4 November. (V. D.). Vernomen wordt, dat als afgevaardigden bij den Volkenbond voor België zijn be noem^: Poullet-, Hymans, en La Fontaine Daar bet niet mogelijk is, om tevens mi nister en afgevaardigde bij den Volkenbond te zijn, staat het? bijna vast, dat de heeren Hymans en Poullet geen deel zullen uit makten van het nieuwe ministerie. De „putsch"-berichten houden aan. MAAGDENBURG, 4 Nov. (V.DDe „Maag denburger Volkszeitung" deelt mede, dat zij in den loop van den morgen van verschillende zij den gelijkluidendo berichten had ontvangen, die er op wijzen, dat van reactionaire zijde aan het einde van deze week, een opstand in scene wordt gezet: Het blad publiceert een schrijven aan do manschappen van de tcchnisohe „nothil- fc" aan do gepens. treinconducteurs, machinis ten en stokers en andere beambten, in dienst van het spoorwegbedrijf, waarin van dezen wordt gcëischt, dat zij zich ter beschikking van de technische „nothilfe" zullen stellen, om het spoorwegverkeer gaande te houden. Verder wordt gecischt, dat zij, die in het bezit van wa pens zijn, deze zullen medebrengen. De Iersche kwestie. LONDEN, 4 November. (Reuter). Smith, de inspecteur-generaal der Iersche Constabulary heeft- zijn ambt neergelegd, volgens de „Daily Mail", omdat hij de on gedisciplineerde daden en de vernieling van eigendommen door dc gewapende machten der kroon afkeurt. Oosfenrijk's kunstbezit. WEENEN, 3 Nov. (Wolf In tegenspraak met de krantenberichten, als zo« het voornemen bestaan, om de uit keizerlijk bezit voortkomende gobelin-verzameling tc gebruiken als ruilmid del voor graan leveringen uit Holland, melden de bladen dat de regeering dit voornemen niet heeft. Daar er echter een wet bestaat, die haax machtigt, aan den staat behoorende kunstwer ken te verkoopen of te verpanden als de nood dringt, kan het ieder oogenblik gobeuren, dat de regeering inderdaad tot dien maatregel over gaat. Rechter Lynch. ORLANDO (Florida), 3 November. Reu ter. Bij een opstootje, veroorzaakt door een neger, die niet mocht stemmen, omdat hij zijn belasting niet betaald had, wer den 2 blanken doodgeschoten en anderen gekwetst. Het gepeupel hing den neger op en stak de huizen in brand, waarin vijf andere negers, die aan de vechtpartij had den deelgenomen, waren gevlucht. Alle 5 kwamen in de vlammen om; de huizen brandden geheel af. Jhr. Loudon in verwoeste streken. Havas seint uit Rijssel: De Nsderlandsche gezant jhr. Loudon heeft een bezoek gebracht in de verwoeste streken van Pas-de-Ca'.ais.Hij was daorbij o.a. vergezeld door den heer Herbette, diiec- teur aan het Ministerie van Bji'tenl. Zaken. Te Atrecht werd hij ontvangen door den prefect van Pas-de-Ca ais, den Neder'and- schen consul te Rgisel, enz. Na een vluch tig bezoek aan de ruïnes van Atrecht be gaf de gezant zich naar Lens, waar het noenmaal werd gebruikt. Vervolgens werd een brzoek gebracht aan de 320 huizen tellende Nederlandsche stad, opgericht door het Öegvre Ia Retour au Foyer, dat een Hollandsche stichting is. Overal op zijn reis werd jhr. Loudon hartelgk ontvangen. Gisteravond is hij te Rüssel aangekomen, welks omstreken, als mede de stad Roubaix, hg eveneens zal be zoeken. Het vermogen der Hoh^nzollerns. Uit Berlijn meld het Wolf bureau: Bij de bespreking in de juridische commissie der Pruisische landsvergadering van de finan- cieele regeling tusschen den Staat en het huis Hohenzollern, verklaarde de vertegen woordiger van het Ministerie van Finan ciën dat de ex-keizer in Januari 1919 een millioen Hollandsche guldens en in Augus tus en October nog ruim 11 millioen mark heeft ontvangen. Ui. den verkoop van een stuk grond in de Wilhelmstrasse kreeg hij 40 millioen mark, welke gedeeltelijk dienden tot aan koop van het Huis te Doorn. Bovendien is hem in Augustus 1919 ook al het be- noodigde voor de inrichting van dat Huis geleverd Het verblijf van den ex-keizer bij graaf Bentinck kostte duizend gulden daags. Arbitrage over de loonen in de sigarenindustrie. Door arbiters prof. mr. G. W. J. Bruins Simon A. Maas en K. Kruithof is uit spraak gedaan in het volgende geschil In artikel 5 van de collectieve arbeids overeenkomst in de sigarenindustrie d. d. 16 Maart 1929 werd bepaald, dat, te begin nen met 1 Juli 1920, voor ieder kwart-aal een procentueele bijslag zou worden vast gesteld op liet. loon. indien het indexcijfer nopens de kosten van levensonderhoud zou blijken te zijn gcst-egen. In het collec tief contract was dit indexcijfer op 43 ge steld. Tusschen dc patroons- en de arbeiders organisaties was verschil van meening onb staan over de vraag, of me4, ingang van 1 Juli al dan niet een dergelijke procentu eele bijslag moest ivorden verleend. Van arbeiderszijde werd gemeend, dat iedere verdere stijging van het cijfer van 193 tot zoodanigen bijslag moest ïeideDvan werk geverszijde meende men, dat de kosten van levensonderhoud bij het afsluiten der collectieve overeenkomst tot grondslag ge nomen moest worden en mitsdien deze kos ten geacht moesten worden in het cijfer 193 te zijn uitgedrukt, zoodat eerst, wan neer in het aldus herleide cijfer wijziging was gekomen, verhooging van den loon- grondsalg zou kunnen volgen. De vraag, of het bedrijf op net oogen blik zoodan ge verhooging kan dragen, was voor arbiters buiten geding. Hun taak be perkte zich tot de uit.egging der overeen komst Uit de voorgeschiedenis van het collec tief contract bleek, dat het cgfer van 193, zgnde afgerond het door het Amsterd imsch Bureau van Statistiek gevonden cgfer van 192,2 voor kosten van levensonderhoud over September 1919, inderdaad mede lot grond slag van de berekeningen omtrent het loon had gestrekt. Wanneer dan ook in art. 5 van het cojlectief contract van dit cgfer wordt uitgegaan, moet, in verband met deze voorgeschiedenis in dit cijfer worden gezi n de feitelijke stijging der kosten van levens onderhoud, waarvan bij de vaststelling der Iccnen is uitgegaan. Het feit. dat aldus een cijfer ov9r een vorige periode tot grondslag wordt" geno men, past in het stelsel van het contract, terwijl het feit, dat in het begin van Maart 1920, nog vóór de onderteekening van het contract, doch nh de onderhandelingen over den loongronds'ag, het Bureau van. Statis tiek Dog een later cijfer publiceerde, geen invloed kan hebben. De uitspraak van arbiters luidt mitsdien, dat met later wijzigingen in het index- cgfer vpornoemd, ten volle rekening moet worden gehouden. Het laatst bekende index cijfer op 1 Juli 1920 was, dat van 203.3 over December 1919. Dit heeft dus ten gevolge, dat in verband met de nadere bepalingen dienaangaande, over het met 1 Juli 1920 aangevangen kwartaal alsnog een toeslag van ongeveer 5 pCt. op de be staande loonen zal moeten worden uitbe taald. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheel' de Redacteur, Zou U zoo good willen zijn onderstaande re gelen in Uw blad nog even to willen opnemen? Bij voorbaat mijn dank. De Leidsche Reddingsbrigade. In antwoord nog op het schrijven van den heer W. J. B. in dit blad van 1 November, zou ik gaarne het bestuur der Reddingsbrigade in overweging willen geven, om de lijnen, geplaatst in de kastjes, te schilderen in de kleuren onzer stad, aangezien zij dan voor den handel waar deloos worden en opsporing der daders gemak kelijk maakt. Hopende hiermede deze baldadigheid zooveel mogelijk to kunnen tegengaan. JOH. J. H. STARRENBURG. Leiden, 4 November 1920 Mijnheer do RedacteurI j Vergun mij een kleine plaatsruimte in Uw; veelgelezen blad, bij voorbaat mijn vriendes lijken dank. 't Is maar een werkman. Dat de toestand van het nieuwe perron van de H. S. M. onhoudbaar is, weet bijna iedereen; maar dat de toostand in de vestibule des Zon dagsmiddags met het uitreiken der werkmans- kaarten nog treuriger ia, weet niet iedereen. Wat is het geval. Op dien dag is men verplicht tusschen 3 en 5 uren de werkmanska arten voor Den Haag te halen, en daar hier door ruim 1200 (zegge twaalfhonderd) personen gebruik van gemaakt wordt kan iedereen dadelijk met mij begrijpen, wolk een gedrang daar heerscht, aangezien deze personen slechts aan één loket en door één be ambte worden geholpen. Zoo hevig is tusschen- beide het godrang, dat de aanwezige politie-" agent er dikwijls heel weinig aan kan doen Vele met mij zullen zichzelf wel afvragen of dat niet des Zaterdagsmiddags kan geschieden, daar dan bijna iedereen vrij beeft, en daar dan bovendien de Zondagsrust er door bovorderd wordt. Als het op andere plaatsen zoo geschiedt, zal het m.i ook wel in Leiden kunnen. Hopende, dat door do H. S. M. hier cenigc nota van ge-* nomen zal worden, teoken is EEN WERKMAN. Leiden, 4 Nov. 1920. De loonen der bleekersknechts. Geachte Redactie! Beleefd verzoekt» ondergeteekende U voor.het onderstaande een plaatsje in Uw veelgelezen blad. Bij voorbaat zijn dan Ir.-r Als blcekersknecht, en dus van nabij nauwkeurig bekend met de uiterst lage loo uen in het bleekersbedrijf, in verband meti den hoogen levensstandaard, acht ik hefc niet ondienstig enkele opmerkingen dien- omtrent ten beste te geven. In Uw blad d.d. 21 October stond een advertentie van H.H bleekers, kennis gevende, dat- de waschlopnen per 24 October d. a. v. met 10% verhoogd zouden worden, ten gevol ge der invoering van den acht-urigen werk dag. Een inzender in „Spreekcel" kwam reeds vertellen, dat het heusch niet noödig was deze prijzen te verhoogen daar ner gens méér personeel werd gevraagd en de zeep en soda reeds dalendo waren. Ik en meerderen met» mij hadden echter ge dacht, dat zeer zeker een gedeelte van die bewuste 10% aan het personeel uitge keerd ware geworden, maar dit viel Zater dag j.l. bij de' betaling leelijk tegenhetj personeel kreeg hiervan niets. Over alle patroons hier in Leiden kan ik niet oordeelen, doch, zeer zeker de iueesten, in enkele bleekerijen was de acht-urige werkdag reeds ingevoerd, en hadden dezen dus geen personeel méér noo dig, ook zijn er bleekers, die geheel met eigen personeel (broeders, zusters, enz.) woken die zeer zeker niet meerdere perso neel benoodigd hebben hebben deze ko lossale verhooging maar in hun eigen zak laten glijden, niet verder denkende over hun personeel, dat de dagelijksche benoo- digdheden toch even duur moet betalen als de patroon. Over het algemeen genomen had, ter dckk'ng van meerdere onkosten dio mis schien enkele bleekers hebben moeten ma ken, een verhooging van 2% der waschloo- nen meer dan voldoende geweest. Hopende, dit schrijven er toe moge me dewerken, dat H.H. bleekers eenigszins gunstiger over him personeel mogen den ken, heb ik de eer te zijn EEN BLEEKERSKNECHT. s: ONZE TELEFOONNUMMERS Voor de Redactie, voor het Nieuws, is het Nr. LEinSCH DAGBLAD 1507 Voor Directie en Admini?tratie-aan- gelegenheden, dus voor Advertentie orders, voor Abonnementen, Adres veranderingen, enz.: LEINSCH DAGBLAD 175 MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 3 November Vee. Ter na jaarsmarkt waren aangevoerd 520 kalveren en 3034 koeien. Prijzen hoog. Kalveren f 175 a f 200. Vaarzen f 350 a f 500. Kalf- koeien f 700 a f 1000. Handel stug. Er was veel jong vee ter markt. WOERDEN. Aangevoerd 286 partijen kaas; le kw. f 0.86 a f 0.89; 2e kw. f 0.82 a f 0.85. Rijksmerk f 0.85 a f 0.89. Handel matig. (Naar de officieele prijsnoteering van de Vereen- voor den Effectenhandel). Koersen voor Wissels uit het Buitenland. Noteering te; Amsterdam. Engelandf. Duitschland Frankrijk Zwitser land.... Oostenrijk Zweden Koorwegen Denemarken Pelgië Nov. 4 Nov. 11 33% 11.33 4 25 4.15 20 67% 2032 51 42% 51 47 102% 1.— 63 52% 63 50 44.20 44 40 44 50 44 40 21.85 2160 A Nov. 102O STAATSL. K W. S. f 1000 1919... J|" W S. f 1000 1918..,. w' I* f 1000 1916.. n' W I. f 1000 1917 O. IndIO 1 1000 Dong '62-'10 Kr 2000 Oo9tenr. Jan -Juli Kr. Portug Tab.sl fr. 600 Stusl Oecons. 1880 GJL 6 pCt 6 pCt 414 PCt. 414 PCt 6 pet 4 pet 2000 4 pc 4 112 pet 626 4 pet Vorige Koers eiüfc 79% 73% 85?é 4 65% L.K. H.K. 89% 62% - 79% - 7375 2% - 66% Rusl.1889/00 Hope Q.R. 626 4 pet. Rusl Ge Km I8U-J U.K. 626 J oct Gr. Ru8s. Spoorw G.R. 625 8 pc Mexico 1-4 Serie doLl. 1000 5 pet. Mexico 1899 5 pet. Brazlltö funding 189S 6 pet. Brazilië 1889 4 pet. BrazJIIÖ funding 1914 ....6 pot. BANKEN. Amst. Bank Aand. ..i Koloniale bank Annd Ned.-Ind Hand b Aand. 1000 Ncderl. Bank Cert. v. Aand,. -» Ncd. Handel MIJ. Aand.. Rotterd. Bankvg. Aand. INDUSTRIE. „Inaullnde" Ollefb. oude Aand. Id. Nieuwe Aand. - Werkspoor Aand.. Ned Gist de Spirit.fab. Aand,. Philips Gloeilampen Aand. 'Vereen. Bllkfabrleken Aand. Vereen. Boll. Stg fab. Aand. Wester Suiker raffinaderij Aand. Am. Oar. Foundry Cert. O A.„, Ara. Hide. Leather Cert. Pr. A. Am. Smelt, aüd ref. Gert. A. Ananconda Copper Cert. Aand. Central Lenther Gew. Aand. Studcbakcr Oert. Gew. Aand.. United Cigar Cert. Corp. Aand. United St. Steel, Cert. Gew. A-| V.K. L.K. H.K, 12 10'io 27% 27 28 68% «9% 40% 55% - - 179% 179% 254% 246 218% 227% 231% 229 2W% 203 140 - - 139% 137 131 97 323 626 919 123% 130 115 295 - 170 60 78 78 77 135 137% 13S 52% 52% - 75% 75 60% 80% 116%a 115 CULTUREN. Ooit. MU der Vorstenl. Aand. Cult. MtJ. d.Vorstenl.Wlnstbew Bandelsvg. Amsterdam Aand... Java Cult MIJ. MIJNEN, „Aequator" Aand. i Redjang Lebong Slngkep Tin Aand. Pittsburgh Coal Gew. Aand... Swansea Oert.- Aand. PETROLEUM. Dordtsche Petrol. Gew. Aand^. Qecons. Doll. Petrol. Cert. Konlnkl Petroleum 1000. Konlnkl. Petrol. Ondera. 100 Koolakl. Petrol. Cert. V. A. 100 Moeara Knlm Aand „Orion" Aand. L tOOO. 8tedua Romano RUBBER. Amsterdam Rubber Aand.....|» Dell Batavia Rubber Aand Nederl Rubber MiJ. Aand.... Oost-Java Rubber Aand. latere. Rubber Oert. SCHEEPVAART, HolL Am. Lljn Aand..... Gem. Klg. Id. Aand. Java China Japan Aand, v.k. l-k h.k; 293% 2s6 294 307% 288 297 689 680 696 577% 569 580 130 47 49 267 88% 88% 23^ 700 685 694 289 285 291 757% 741 758 761 749 763 755 1004% 982 - 73 75 w 125 2= 179% 170 178 145% 148 66 95 250% 206 15% 14* - 845 835 325 224 Kon. HolL Lloyd Kon. Ned. Stoomb. MIJ. Aand. Kon. takelvaart Aand Ned. Scbcepveart Unit Aand. Rotterd. Lloyd Aand. Btoomv. MIJ. Nederland Aand. Int. Mere. Marine Gew. Aand... Int. Merc. M&jtne Pref. Aand... TABAK, Amsterd. Dell Oy Arendsburg Aand.. Besoekl Tabak Aand Dell Batavia Aand. Dell Maatschappij Aand. Medan Tabak Aand. Rotterd. Dell Aand Senembah Taoak Aand. THEE. Bodjong Terong Aand. Banjoewangi Thee Aand DIVERSEN. Amst. Ballast MU Aand Houthandel AJtlus Gew. Aand. Houthandel Pont Oew. Aand. Maxwell L. Q. Cert. v. Aand. Maxwell L. G. Cert. y. Inc. B SPOREN. Dell Spoor Aand Holl. Spoor Aand MU. tot Expl. v, Staatssp 'A. V. K 129% 177 195 208 199 234^ 25% 93% 466% 519% 311 24% 72 63% 7% 9% L.K 127 194 209 H.K. 130 174 198 212 201% 203% 230 240 29% 25% 467 519% 310 26 108 72% 73% 7 59% 4 pet. 4 pet. .4 pet. Ned. Jnd. Spoor Aand. Gr Eeast Rway. Cert. V. Aand. Zuld-ltal Spoor I pet. Moskow K. Wor. 4 1/2 pet. Mosk Wind. Rybinsk 1839 4 pet. Rjasan Uralsk 4 pet. Wladikawkas 1912 4 1/2 pet Wladlkawkas 1883 Wladikawkas 1898 ZuidoosUpoor 1898 Atch. Top Sant& F6 Oert. Q.A. Denver Cert. v. Aand. Eriee Qev? Aand Illinois Central Cert. Aand.., Kansas City Southern Cert. A. Kansas City South. Cert. Pr. A. Missouri K. Texas Cert. v. A. Miss.K dc Tex Cert. 4 pc. le Hyp. Mlss.K.& Tex. Cert. 4 pc. 2e Hyp. Oregon Calif le H Goud 5 pet. Southern Paclflo Cert. Gew. A. South. Rway Oy. Orig. Gw. A. Southern Rway Oy. Cert. v. A. Union Paelfto Oert. v. Qevr. A. Gr Trunk Rway Cert. Gew. A. Gr. Trunk Rw. Cert. 8 Pref, A. TRAMWEGEN. Madoera Stoomtram Aand. Madoora Stoomtram Pref.Aand. Semarang Joana St tram A. Semarang Chcrtbon St.tram A. Prolongatie. 5 V.K. I L.K. H K. 214% 214% 6% - 7* 1!6 5% 24% 120% 32 7% 82 32% 63 6% 114% 141% iso 115% 115% 119% - 5

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 3