LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 2 September Tweede Blad. Anno 1920. No. 18559 UIT DE OMSTREKEN. I ALPHEN. Evenals vele andere plaat- heeft- ook ons dorp dit jaar den geboor- Edag onzer geliefdo Vorstin feestelijk her- Kscht. Reeds vroeg wapperden de vlaggen openbaro gebouwen en woonhuizen en Lns dio dag nog te kort om zijn vreugde ■li uiten, de „Wilhelmino-vereeniging" had ■gezorgd, dat reeds Maandagmiddag do fees- een aanvang namen. .Een muzikale ■wniideling werd door het dorp gehouden ■jiasr het feestterrein, waar verschillende ■jjumelcvereemgingen uit de omliggende doi>- Ipcn haar medewerking verleenden en menig ■stulc tea beste gaven I Dos avoncb waa het terrein keurig ver- licht-overal was eleotrisch licht cange- I bracht, talrijke lampions verspreidden hun I kleurig gedempt licht, terwijl mede het Ibongaalsch vuur alles fantastisch verlichtte, Itoodat het Italiaansch avondfeest best Islnagdc. Kinderen zoowel als volwassenen Ikonden nog eens naar hartelust lachen om I do oud-Hollandsche poppenkast, terwijl het ■stedelijk Loidsch Muziekkorps voor dc noo- IcDgo opluistering zorgde. Op het kerkplein I gaf het Alphcnsch mannenkoor eenige He lderen ten beste, die ook aller aandacht I boeiden. Dinsdag was echter de dag bij uit- I ncmendheid. Kinderen kondèn hun kunsten I vertoonen met blaastrappen en balknuppe- I len, terwijl menige jongen deelnam aan I den estafette loop door het dorp. Mooie I prijzen waren beschikbaar gesteld. Voor het I blaastrappen werden prijzen ontvangen I door Van der Hoek, Heymans, Henry, I Dolloman3 en Van der Stoelvoor het bal knuppelen door Heymans, Blauw, Reumer- I man en Do Jong en voor den estafette-loop door Slioding, Bruines, Reumerman en v. Toren. Grooten namen met belangstelling deel aan do Handlicapdraverijon van ge- rogistreerde paarden, waarvan wij den uit slag rccd3 mededeelden. Dat er voor muziek gezorgd was, laat zich donken, en dat de pubHeke vermakelijk heden goede zaken maakten, behoeft waar lijk geen betoog. Des avonds vertoonden een goochelaar en de vermakelijke Jantjo van alles op open platform hun toeren, die menigmaal don lachlust der aanwezigen op- wokton. Het slot was een prachtig vuur- l werk, dat, dank zij het gunstige weer, uit stekend slaagde. Groot was de bolangstel- ling hiervoor en menige uitroep van ver rassing deed zich uit de dichte menschen- menigte hooren, als een stuk tot zijn volle recht kwam. Het mooist kon wel de slot- decoratio genoemd worden, bestnandto uit do woorden „Leve Wilhelmina". Spontaan klonk toen uit menig borst het „Oranje Bcrven!" Het feest slaagde uitstekend, geen wanklank werd gehoord, zoodat de „Wil- hclmina-vercejiiging"- er voldaan op kan terugzien. HAARLEMMERMEER. In de Ring vaart, nabij d© Lijnden, alhier, is een groote tirrfeohuit van schipper T. S., nabij Vijfhui zen, die te zwaar geladen was, in dè diepte verdwenen. Voor den eigenaar een een niet onbelangrijke schade. HOOFDDORP. De heer H. Rodenboog, ondorwijzer aan de openbare lagere schop' No. 4 alhier, is geslaagd voor de akto Fransoh L.O. KATWiJK-AAN-DEN-RIJN. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin, hebben wij hier feest gevierd, op initiatief van de Or an j evereen igiug. Eerst een kinderfeest, met een rondgang door de gemeente. Na afloop werden cle kinderen in de scholen getrakteerd. Aan c'it kinder- of schoolfeest was een volksfeest verbonden. Des middags kregen wij het eerst ring- rijdcrij op rijwielen. Ondertusschen liad- don er verschillende kinderspelen plaats. Aan de ringrijderij namen 22 paren deel. Voor het ringsteken verwierven prijzen l8te pr. Ant. van Schio en dame2de pr. Adr van Paridon en dame; 3de pr. W. van Egmond en dame; 4de pr. Nic. v. d. Ougten en dame; Voor de mooist versier de tilbury 1ste pr. IJ. van Rijn en dame; 2do pr. Nis. Fennes en dame. Voor jongens: Fietsrijden: 1ste prijs L. MBE.ABÏC1KOE.IA. Door M. OOMKENS—MONTAUBAN VAN SWIJNDREGT. (Nadruk verboden.) I,u hof schemerdonker vertrek, oven in een der hoeken verlicht door een brandenden straatlantaren, lag Else lusteloos op don di van. Af en b:e klonk hot doordringend ge- bol van oen (verwijderde tram tot haar door en vender verbrak alloc® het regeknatigo tilokon vaa de grootc gangklok de stilte. Het luisteren hiernaar enerveerde haar en met een zucht hief zij ztóh ongeduldig op. Net begon do gangklok haar luide slagen door liet huia te dreunen. Vijf uur, dus nog een halfuur vóór Wim hier kon zijn. Dc clndclooao dagen van nietsdoen, zelden onderbroken door een opwekkend, bezoek, hadden con ziekelijk -ver langen naar haar man doen ontstaan, en do weiiniigo uurtjes, die hem restten na zijn in span non d werk, werden door haar gtretig in beslag go n oancn Z\j was een van die tengere, zonuwzwakke schepseltjes, die niet opgewassen schijnen to gen het leven, en na dc geboorte van haar twocde kind, een stevi.gen boy, had een voort durend zenuwlijden haar aangegrepen. Eon halfjaar gclodlen was ze uit oen sanatorium teruggekeerd en steeds nog word haar rust voorgeschreven. Haar zwak ILehaam was ook "iet iu slaat tot oen -voortdurend bezig-zijn roet faaivr kinderen en toch zocht haar geest Afleiding, om niet weer terug te vallen in 'tien staat van laistcfloosheid) en melancholie, die haar roods eenmaal tot oen wanhopige •nanJkte. I-I a ut man offerde met eindeloos &e- d'iüd al zijn vrijen tijd aan zijn zwak, over- Lnnge2de pr. A. Degenaar3de pr. Cor. Alkomade; 4de pr. Richard Fockler; 5de pr. J. G. Schonenveld; Gde pr. Nic. Ra- vensbergen; 7de pr. Gijsb. Wassenaar. Versiering voor de mooiste fiets voor jongens: 1ste pr. W. van Beelen; 2de pr. H. Fennes. Versiering voor de mooiste fiets, voor meisjes: 1ste pr. M. Lange; 2de pr. Mien v. d. Valk. Fietsrijden voor meisjes: 1ste pr. Paula Staal2de pr. S. van Hetercn3de pr. Toos Vreeburg; 4d epr. Cor. Boesaard. Ballenkruien: 1ste prijs Mien van Kla veren 2de pr. J. van Klaveren3de pr. Mien Zuijderduijn4de pr. J. Bakkenes 5de pr. St. Kaoer6do pr. S. v. d. Horst 7de pr. A. Rous 8ste pr. J. Rous; 9do pr. M. Verhoef, 10de pr. P. Vliegenthart. Hardloopen met hindernissen: 1ste prijs W. Schaap 2de pr. H. v. d. Boog3do pr. A, van Beelen4de pr. Ant. Schaap 5de pr. 0. Zwanenburg6de pr. Ant. Bos kamp; 7de pr. P. de Ruijter; 8ste pr. A. Oudshoorn9de pr. H. v. d. Eshof10de pr. W. Lamboo. Het uitreiken van de- prijzen ging met een hartelijke toespraak gepaard. Dit feest Is weder uitnemend geslaagd. KATW1JK-AAN-ZEE. Ter gelegen heid van den verjaardag van H. M. de Koningin hebben wij alhier feest gevierd, op initiatief van de Oranjevereeniging, en het mocht zich in de belangstelling van de ingezetenen verheugen. Het eerst kre gen wij een kinderfeest. Dë schoolkinde ren verzamelden zich om 9 uren getooid met vlaggetjes en oranjelinten, in de ver schillende scholen, waarna met de muziek vooiop een rondgang door de gemeente wercl gedaan. Na afloop hiervan werden de kinderen in de resp. scholen getrak teerd. Aan dit kinder- of schoolfeest was een volksfeest verbonden. Een feestelijke stemming was er daardoor al spoedig waar te nemen. Des middags kregen wij het eerst ringrijderij met versierde tilbu ry's en ringrijderij op rijwielen. Ondertus schen hadden er verschillende kinderspe len plaats. Aan de ringrijderij namen 35 paren deel. Voor het ringsteken verwierven prijzen; VV. van Duijn-Mej. Hoek, 1ste prijs; 2do pr. D. van Duijn Gzn.-Mej. C. de Jong; 3de pr. A. Spierenburg-Mej. A. Hoek; 4de pr. VV. de Ruijter-J. Verdoes5de pr. J. van Duijn-G. de Jongen; 6de pr. G. .Noort-Mevr. P. C. Bloot; 7de pr. D. Guijt- E. v. d. Plas. Voor het mooiste kostuum verwierf A. Zuijderduijn en Mej. van Duijn een prijs. Ringrijderij met versierde rijwielen: 1ste prijs J. Varkevisser2de pr. A. van den Oever; 3de pr. Fr. van Luijten; 4de pr. J. van der Berg; 5de "pr. A. Ronk 6de pr. M. Woud; 7de pr. C. Langmuur. Voor de mooiste versierde rijwielen kwa men voor een prijs in aanmerking de da mes N. Hoek en M. Woud. Tobbetje steken: le pr. W. de Jong; 2e pr. A. van der Meij3de pr. H. Guijt4e pr. C. van Dijk; 5e pr. D. Schuitemaker; 6e pr. C. van Beelen; 7de pr. J. Verloop; 8ste pr. J. Haasnoot; 9e pr. A. van der Spek; 10de pr. W. Schonenberg; 11de pr. J. van Duijvenbodc; 12de pr. J. van der Meij13de pr. J. A. van Duijvenvoorde 14de pr. K. R. Haasnoot; 15de pr. G. Schaap. Hardloopen met hindernissen- le prijs D. Ouwehand 2de pr. G. Ouwehand3de prijs B. van Duïjvenbode 4de pr. T. On derwater 5de pr. H. Krijgsman 6de pr. J. van Duijn7dfe pr. H. Ouwehand 8ste pr. K. de Jong; 9de pr. M. de Mol; 10de pr. H. Vooys11de pr. D. Baalbergen12c pr. J. van der Plas; 13de pr. J. Pronk; 14e pr. G. van Rhee. Draadje-knippen: 1ste pr. C. van der Luijt, 2de pr. A. Dubbeldam3do pr. O. van Beelen4de pr. N. van der Plas5de pr. A. van der Plas6de pr. A. van Schie 7de pr. H. Ouwehand8ste pr. M. Heïj- vogel9de pr. H. BerkheijlOdo pr. M. Zuijderduijn11de pr. G. Schaap12de pr. J. v. d. Luyt13d epr. C. van Rhee 14de pr. J. Guijt15de pr. G. Brussee16e pr. M. Schaap17e pr. M. Schalkers18e gevoelig vrouwtje, want altijd bleef hij ho pen, dat grootc zorg beterschap zou brengen, Dc kinderen werden slechts kort bij haar toegelaten en als zij kwamen, het blo ado meisje van -vijf en de flinke jongen van drie, vrooljjkc kinderhlijheid medebrengend, dan trachtte zij mee te spelen en opgewekt te luisteren naar lange, opgewonden verhalen; maar later zonk zij uitgeput tering in haar stoel, niet bij machte zich tot energie to dwingen. Er werd geklept en op haar „binnen" kwam het tweede-meisje met oen" branden ie schemerlamp in de hand de kamer in. Zachtjes zette .zij deze op het tafeltje naast den divan neer, sloot de gordijnen en ver trok, om even later met het theesenvies weer te koeren. De gezellige intimiteit, door het gc tem porde licht- van de lamp verkregen, leidde Else's gedachten tot vrooHj'ker dingen. „Waar zijn de klederen, Catharima?'' vtro-ag zij. ,,In de kinderkamer, mevrouw, met juf," en het dienstmeisje, ziende, dat mevrouw wat minder lusteloos was dan gewoonlijk, deed op zaohten toon een verhaal van broer, die zusjo'a mooiste pop door zijn wildheid ge broken had en zelf 'het hardst schreide, tot zus haar eigen vendriet vergat om broors tranen te drogen- Else luisterde maar -half. Met een vagen glimlach om den mould was al hiaar denken geconcentreerd oip het oogen» blik, dat zij "den sleutel in het slot zou hoo ren stdken. Dan ontspanden zich haar trek ken en met oen bijna overdreven innigheid vlijde zij ziöh tege haar man aan, een oogen- bl'ifc geheel haar lijden vergetend. Daarna dronken zij thee samen, hij ver tellend van zijn werk, zijn keniosen; zij luis terend met gesloten oogen, moe uitrustend van het Wbberi.g denken. Toen vertelde hij, pr. N. v. d. Bent; 19e pr. S. v. d. Bent; 20ste pr. J. Vlieland21ste pr. W. Nije- boer22ste pr. A. v. d. Meij23ste pr. M. Messemaker24ste pr. J. Langmuur. Voor het mastkliinmen, dat zeer de aan dacht van het publiek had waren een lO-tal prijzen beschikbaar gesteld. Het uitreiken van de prijzen ging met een hartelijke toespraak gepaard. Dit feest is weer uitnemend geslaagd. Aan dc markt werden alhier aange voerd twee partijen haring en makreel De prijzen waren als volgtvolle haring f 24.10f 24.50, maatjesharing f 24.50 f 21.60makreel f 16, f 17, f 18. Van de haringvisschcrij kwam te IJmui- den binnen de K.W 36, met 20 last haring- KOUDEKERK. Ter gelegenheid van de verjaring onzer Vorstin, werden de kinderen -der openbare school rijkelijk op versnaperingen getrakteerd. Onder leiding der onderwijzers werden kinderspelen uit gevoerd. De kinderen hebben veel ge noten. LEIDERDORP. Hadden alhier van wege ofcicieclo zijde ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin geen openbare feestelijkheden plaats, do be woners van het Van-Leeuwen-park hebben hun vreugde wegens dit feit geuit door onderling eenige feestelijkheden op Couw te zetten De kosten hiervan waren door het innen van een wekclijksche contributie, door een daarvoor benoemd bestuur, bijeen gebracht. Het park had een recht feestelijk aanzienop de brug, aan den ingang, waS een eere poort opgericht, terwijl de huizen met groen en oranje waren versierd. Des morgens werd het feest geopend met heb opstellen van een optocht, door de onge- veor zeventig aldaar wonende kinderen met versierde sport- en kinderwagons, hoepels, enz., waaronder ook een geïmproviseerde vliegmachine, waarin oen klein vliegenierbje was gezeten. Verschillende prijzen werden uitgereikt; de vliegenier verkreeg, als zijnde buiten mededinging, oen eervolle vermelding voor het volbrachte kunststuk. De eerste gang van den optocht was naar hot hoofd der gemeente, dlic juist zijn ver jaardag vierdehem werd d"oor een meisje een blocmenruiker aangeboden. Door do kinderschaar werden tevons eenige vader- landsche liederen gezongen De burgemees ter dankte voor do toegebrachte hulde, waarna de stoet, na eenige versnaperingen door den burgemeester aangeboden, te heb ben genoten, een omgang door een gedeelte van het dorp maakte, om daarna zich op eigen terrein terug te trekken. Des na middags'' werden door de kinderen verschil lende spelen gehouden, waarvoor aan do winners prijzen werden uitgereikt. Des avonds werd het park door lampions ver licht; de feestviering werd hierbij gezellig voortgezet. Met het gemeenschappelijk zin gen van do Iwcc eerste coupletten van het „Wilhelmus" werd besloten en toen ging ieder wèlvoldaan ter ruste. De bewoners van het Van-Leeuwen-park mogen met vol doening op een prettigen en gezelligen feestdag terugzien. LliSSE. Bij de veiling van twee woon huizen, staande aan de Kapelstraat alhier, welke in bod stonden op f 12000, zijn deze niet gegund. Eén woonhuis met slacht plaats, slaande in de Lisserbroek, Haar lemmermeer, stond in bod op f 1700. Is op gehouden. NIEUWKOOP. De" Raad besloot tot aanschaffing van een motoibrandspuit voor het dorp Nieuwkoop en tot oen voor Noor den, de eerste voor gemeentorekening, do tweede voor gemeenschappelijke rekening der gemeente en van do alhier gevestigde Coopcrat iove Brandwaarborg-Maatschappij. Een motorbrandspuit als dezen zomer hier gedemonstreerd is, komt zonder slangen op f3700. Bij den heer H. A. is oen zoo goed als nieuwe fiets ontvreemd. In de nabijheid van diens woning werd. een oud rijwiel gevondon waarschijnlijk door den diof achtergelaten. NOORD W1JK-B INNEN. Gisteravond gaf „Crescendo" een concert op hot Lin- hoo hij een jeugdvriend had ontmoet, dae ja ren in Indiê had rondgezworven en nu in Holland was gekomen, om hot overtollige geld kwijt tc raken, zooals hij zoide. Hij had Wim uitgenoodigd, om vanavond mee te gaan naar do komedie, waar ,JDe roohte lijn" werd gegeven. Met het oog op zijn vrouwtje ivad hij geweigerd, maar de vriend had zoo aangedrongen, dat hij cr moeilijk af kon, en ais zijn Etejc hem nu voor één avond wilde missen „Natuurlijk ga je", viel zij hem in de rede, „je hebt ook wel eens afleiding noo- dig", en terwijl zij hem aankeek, viel het haar op, hoe diep zijn oogen stonden en hoe scherp de lijnen om zijn mond wer den. Half overwonnen al gaf hij toe, maar zij mooht niet heel den avond alleen zijn. „Ik zal dat blonde vriendinnetje, hoe heet zij ook weer, vragen hier te komen, is dat goedï" „Ach neen nee laat maar. Zij is zoo druk. Ik ben liever alleen". Hij was alweer besluiteloos wat te doen, we tend, dat zijn vrouwtje in buien van me lancholie niet te vertrouwen was, maar zij drong er immers zelf. zoo op aan en zij was tegenwoordig ook wel flinker Teeder streelde hij haar smalle handjes on zachtjes, alsof het een kind was, tilde hij haar op zijn knieën en vlijde haar tegen zich aan. Toen Wim dan toch vertrokken was, den vriend meenemend, die een rumoe rig0. ."joviale vroolijkhcid in de stille kamers had gebracht, bleef Else alleen achter. Het ongewone, opgewekte praten, waarin zij mees gesleurd was, had haar vermoeid en soezend, zonder gedachten, bleef zij voor. zich uit staren. Na èenigen denplein, nog ter gelegenheid van. Ko ninginnedag. Vee- belangstellenden waren er. Om tien uren maakte men een muzikale wandeling door hot dorp. NOORDWIJKERHOUT. - Ter gelegen heid van den verjaardag van H. M. de Koningin gaf het muziekkorps „De Harpo Davids" een concert op het plein van „Ho tel 't Rechthuis". Een talrijk publiek was aanwezig en luisterde naar de mooie, zui vere muziek. Na afloop van het concert werden de leden onthaald. Deze traktatie werd door hen zeer hoog gewaardeerd. NOORDVVUK-AAN-ZEE. Namens de Chr. Jongelingsver. „Volg Mij", alhier, hopen in den a.s. winter in de Herv. Kerk op te treden, reap, in October, No vember, December, Januari, Februari, Maart: ds. T. Doevendans, van Amster dam; ds. N. van Schouwenburg, van Am sterdam ds. A. C. G. den Hertog, van Rot terdam ds. Van den Bosch, van Den Haag ds. N. Veldhoen, van Alphen aan den Rijn, en ds. H. Bakker, van Amsterdam. De laatste twee dagen vertrekken van hier enorm veel badgasten. Het wordt al veel minder druk in het dorp en op Eet strand. 0EGSTGEEST. Tot gcme-enteveldwach' ter alhier is benoemd de beer C. J. van der Aar- thans ge ra.-v-eLdw ach ter tc Steenber gen. Niettegenstaande door de annexatie de bevolking bijna met 1/4 is verminderd, is het .geboortecijfer toegenomen en bedraagt thans 169, tegen 67 op 1 September 1919. RIJNSBURG. Hot bestuur der Oranje- Vereeniging had de pnjswiiincrs van dc feesten uitgenood, igd in café „Centraal" van den lieer Verbreo, alhier, tor uitreiking van do prijzen. Namens het bostuur dor Vereen LgLng heette de voorzitter, dr. Jonker, de aanwezigen, welkom, 'on wolete alle aanwezigen op, ook een volgend jaar weder mede te werken tot hot welslagen van het Oranjefeest, dal, naar hij hoopte, nog meer deelnemers zou trekken dan dit jaar on op nog ruimer schaal dan nu gehouden zou kun nen worden. Hierna overhandigde spreker aan dc diverse winners de door hen gewonnen prij- zon, wat gepaard ging met oen toepasselijk woord voor ieder, wat bij het uit den aard der zaaJk toch reeds vroolijko publick, grooten bij val vond. Do prijzen werden als volgt vertoond: Mastklimmcu: 1. Ravonsborgen; 2. J. Colijn: 3. J. v. d Werf, 4. J. v. d. Eijkol, 5. Spiekma;n, 6. A_ v. cL Meij, 7. J. G. Gosor, 8. G. v. d. Eijkel, De 1ste prijswinner in dezo afdeeling ontving tovens een troostprijs, zijnde oen zeer nuttig voorwerp, in papier verpakt. De winner wist er blijkbaar wei raad mee, daar hij het onmid dellijk als regenbesohermer liet dienst doen; zeker oemgözins ironisch met het oog op het mooio weer. Fiolsois boven 14 jaar: 1. Mej. Willms, 2. mej. ÏTeomskork, 3. A. v. d. Meij Gzn.,-4. G. van Zuilen, 5 H. van Kuieren. Versiering fiotsers boven 14 jaar: 1. A. de Mooij, 2. Mej. den Heijer, 3. A. Heemskerk, 4. J Heemskerk. Sohiefen Burgerwacht: 1. Star, 40 punten, 2. P. Glasbergen, 38 p., 3. Gijs Vos, 36 p., 4. D. Cederhout, 36 p., 5. C. v. d. Vijver Azn 36 p., 6. A. den Heijer, 36 p., 7. P. v. Klaveren Pzn., 35 p., 8. A. v Klaveren Hzn., 35 p. Versiering losse paarden: 1. J. H. den Haan, 2. P. v. d. Meij, 3. H. v. Egmond. Ringrijden losse paarden: 1. T. v. Tilburg, 2. Wallenburg, 3. D. van Delf;t, 4. Joh. Driebergen; 5. Huib. v Egmond. Versiering tilbury's: 1. W. v. d. Meij, 2. W. dc Kpning, 3. mevr. Töpkor. Ringrijden 2-wiohgo wagens: I. J. Zwaan, 2. C. do Koning, 3. P. v. Delft Nzn., 4, A. Jansen, 5. Jan Wassenaar, 6. D. v. d. Kwaak. Versiering poppenwagens en sportkarren: 1. C. Zandbergen, 2. A. en J. v. d. Guglen, 3. M. Grimbergen, 4. C. de Mooü, -5. J. Koekebakker, 6. A de Meij, 7. R. de Mooü, 8. M. van Delft. 9. B. dc Haan. Versiering bokkenwagens: 1. W. v. Egmond, 2. H. Zandbergen, 3. J. Bosschioter, 4. P. Brus see, 5. M. de Mooij, 6. Geb. Den Haan Draadje knippen: 1. G. de Mooij, 2. M. Heems kerk, 3. A. de Koning, 4. G. de Mooij, 5. R. d;e Mooij, 6. G. v. Rossem, 7.G. van Delft-, 8. J. v. tijd hield ook het geloop van de kinder voetjes op cn werd alles stil in huis. De meiden zaten beneden in het sous- terrain en juf was naar haar kamer ge gaan. Dan, onbemerkt, kwam de melancholie over haar. Die eenzaamheid, die luste loosheid, haar voortdurende afmatting kon zij niet langer verdragen en haar zwak gestel verbood haar, het leven te genieten zooals andere jonge vrouwen dat deden. In haar opgewondenheid maak te zij er zich verwijten van, dat zij toch met al haar zwakheid onmisbaar was voor haar man. De gedaohte aan den dood, die haar soms een schrikbeeld was, doch ook wel in een verlokkende ge daante tot haar kwam, liet haar ook nu niet met rust. Zij voelde zich nutteloos, overcompleet, een domper op alle vroo- lijkheid en als Wim weer vrij zou zijn met een gezonde, jonge vrouw nr-st zich, zou hij ook weer opleven. Meer en meer wond zij zich op. De lauwe warmte leek haar ondraaglijk en zij trau naar het venster, dat uitzicht gaf op don tuin, die nu in diepe duisternis gehuld was. Haar oogen trachtten die duisternis te doorborenmaar in het donker van den nacht waren geen lijnen te ondersoheiden. Met een huivering wende zij zich af. Zoo was de dood, zoo donker, zonder een onkel lichtstraaltje, zonder koesteringOch, wat wilde zij dan toch, wat verwachtte zij dan, dat die cenwigo onrust haar kwelde! Maar altijd weer leek de dood haar de eenige uit komst en nu vond zij het een heldendaad, om die duisternis in te gaan om Wim weer d. Meij, 9. A. Hogewooing, 10 A Ito»? woning, 11. P. Hogowoning, 12. M. HoomskeA. Tonkruieu: 1. W. den Dubbelden, 2 H. Glas bergen, 3. D. de Mooij, 4. T. van Dolft, 5. T. van Duijn, 6. T. Ravensbergen, 7. A Heems kerk, 8. A. van Delft, 9. G. Passchier, 10. G, Starkenburg, 11. G. y. d. Meij. Treinloopen: 1. M. van Egmond, 2. J. Junge- rius, 3. D. Valk, 4. A. Wolthuis, 5. L. van, Duijn, 6. H. van Kuieren, 7. H. v. d. Gugtcn, 8, C. Zwaan, 8. A. Baak, 10. Emiie Matezeh. De 99 deelnemers aan het draadje-knippeu- ontvingon allen een prijs. Na do prijsuitdecJing. welke een zeer geani-< meerd verloop had, wekte de voorzitter allo aanwezigen op lid te worden van dc Granje- Vereeniging en zoovocl mogelijk personen hiertoo aan te sporen, waardoor de t'erceniging over een flinke kas zou komen to beschikken, wolko ten bate der feestelijkheden kwvmen. Een woord van dank word gebracht aan allen, die hadden medegewerkt tot het welslagen van het feest, doch in hel bijzonder aan do groep ..Zigeunerwagen", welke door zijn orgineelen inval een groot succes had, en aan den Burger-» wacht, wolko bij do optochten zij"»- diensten ver-» leend had. Een luid applaus volgdo op dezo woorden van den voorzitter. De aanwezigen bleven nog cenigen tijd in ge-» zellig samenzijn bijeen. Ds. H. van Drutcn, aan wscn tegen lïalf September emeritaat is verleend, hoopt Zondag 12 September zijn afsdieidspredihing le houden in de Ned.-Herv. kerk alhier. Nader vernemen wij, dat de Joling voor do naltonale militie voor deze gemeente niet zal plaats hebben op 27 September, doch op 29 September a.s. SASSENHEIM. De hcor .T. Wiepkema; heeft gisteren zijn functie ais hoofd der, school met den Bijbel aanvaard. VOORSCHOTEN. Nabij heb Haagsche Schouw sloeg een auto om, waardcor 'één; oer inzittenden naar liet ziekenhuis moest worden vervoerd, en d® auto erg werd be schadigd. Aan den heer Jos. Ruttan is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als boek houder kassier van het gas- en waterbedrijf.; Besloten is door den Raad het buizem- neq van de waterleiding door te trekken tot aam dien z.g. Steenen Muur. Het ontslag van den heer H. K. 0ver diep, als hoofd der school, is gewijzigd en de datum bepaald op 1 October a.s. even eens van don heer J. H. Rutten is de datum van benoeming verschoven tot 1 October a.6L De heer A. van Qs hee-ft, wegens ver trek naar Leiden, ontslag genomen als Jid van den Gemeenteraad. Volgens de, destijds opgemaakte, lijst, is opvolger de heer Wk Riethoven. Het jongetje, dat j.l. Dinsdag- doon de stoomtram werd overredbn, is aan die bekomen verwondingen overleden. "WARMOND. Gisteren zijn alhier do volksfeesten gehouden, mot als altijd, ringngw den en tobbesteken als hoofdschotel. De belangstelling -was overvloedig en het ben zoek groot, deelnemers voor tobbesteken! meer dan 8C* voor ringrijden paren,: w.o. oen paar gekostum eerden in Tyrolen kostuum, en verschillende fraai versierde rijtuigen. Van de stalhouderij uit „Da Stad Rome'" was een versierde dogear met dubbele be* spanning, voor hier iets "heel bijzonders. De ringrijderij word met muziek, dio go- geregeld blies, opgeluisterd. De prjjzen voor do meisjes werden gewoon nen. Fietsrijden met hindernissen, 1214 jan rne: le pr. Marie v. d. Struijs, 2e. Jaautjel van Noort, 3e Maartje Schavemaker. Ringrijden op de fiets 1517 jaren: le.: pr Maxie de Vos, 2e Cor. Jufferraans, 35 Tilda uit den Boogaard. Ezeltje prikken: le pr. Grada Schaveuuu ker. 2e. Coba Haselager, 3e Marie Hand- graaf, 4e. Mina v. Kempen. Voor jongens: Tonrijden 1214 jaren: le. pr. J. v. Winsen, 2e. Cor. Verslujjs, 3o. J. H ij mans. i Tonruiteren 15-17 j.le pr. G. v. <L yoert, 2e. C. Sikking, 3e. Joh. v. BladeL Tobbesteken boven 18 jaren: 84 deelno- vrij te maken, en zij stelde ucn voor hoe alles hier anders zou worden. In haar huis," vol lieve herinneringen aan eersten gelukstijd, zou een ander haar plaats in nemen en zij zou vergeten zijn en met haar zou die atmosfeer van gedruktheid ver dwijnen, die altijd in hun huis omhing. En Wim zou herleven, zijn stem zou weer helder en klankvol door het huis schal len, zijn oude vroolijkheid zou weer- keeren. Dan was haar besluit genomen. Zij zou zich opofferen en de vrijheid brengen. De duisternis beneden haar zou de Dood zijn. Met een ruk schoof zij het godrijn open. Haar armband bleef haken, maar zij lette er niet op en scheurde zich los. Toen opende zij de vensters wijd Een kou de, snerpende wind drong naar binnen en deed de kaaarsen in de kandelaars flikkeren en dooven. Een der openslaande ramen sloeg met een slag dicht. Hard kletterden de hagelsteeenen op de ven sterbank. Als bezwijmd leunde Else tegen het dichtgeslagen venster en voelde, dat haar opgezweepte energie, die haar in haar verbeelding tot een heldin maakte, haar ontzonk. Dan begaven zich haar krachten. De vjsoenen van een opoffcrenden dood verdwenen cn met het laatste restje le- veskracht klampte zij zich vast aan het leven, dat haar nog koesterend warmte kon brengen. Snikkend zonk zij op de rustbank neer, waar zij eindelijk, moege- schreid, bewegingloos bleef liggen. Zoo vond Wim haar, uitgeput, moegestre den.

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 5