3,% TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Hoogste baromelerelaad 768.3 tc Soilly; jjagtfio stand 755.3 le Seydisfjord. Verwach ting tot den avond van den 3den Sept.: Zwakke (0t matige winden uit westelijke richlingon. Zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring. Waar schijnlijk regenbuien met kans op onweer. Iels warmer. jiitieve beslissing zal echter eerst genomen kunnen worden op het te houden partij congres. Merkwaardig en vermeldenswaar dig is ffög oen rede van Dittmann, die mee i3 geweest naar Rusland, waarin hij tot de conclusies kwam, dat in Rusland van socialisme of communisme op het land geen sprake is en in de steden en het in dustriegebied al evenmin. Onvermeld mag o.i. ook niet blijven hoe do destijds van den vrede van Brest-Li- totsk welbekenden, we zouden haast zog gen befaamde generaal Hoffmann het woord heeft gevoerd op een vergadering van meerderheidssocialisten en zoo, dat bij het er vrij goed afbracht. De generaal wees er op, hoo elke partijstrijd op zij gezet moet worden voor het belang yan het land en hij drong in dit verband aan op een krachtig steunen der regeering. Hij lioopto op wijziging van het vredesverdrag van Versaïllec en achtte tevens noodig om Duitschland te redden maar ook voor ver der Europa een herstel van Rusland in het Europecsche concert. Wat voor regeer mg Rusland had, deed er niets toe, miU het volk door een volks stemming die zelf had gekozen. In Wurtemberg is het nog geansizns utii met de staking, gelijk uit Berlijrt - d go- meld. Integendeel heeft de staking h nog uitgebreid. Te Halle zijn zeven leiders der commu nistische arbeiderspartij gevangen genomen Zij worden verdacht wapens uit de omlig gende streken te hebben opgekocht en naar Halle vervoerd, waar ze moesten dienen bij een op louw gezetten opstand. Behalve communisten moeien nog ande re kringen bij dezo zaak betrokken zijn. De verdachten weigoren iedere inlichting. ENGELAND. De dreig endo mijuwerkersstaking is nog in hetzelfde stadium. De „Daily Okroniclc" ver- Waart gemachtigd to zijn tot do modedceling, dat do Eagelsche rogcoring haar houding tegen- ovor do mijnarbeiders niot heeft gowijzigd. Do „Daily Telegraph" schrijft aangaande den toestand: Het is zeer onwaarschijnlijk, dat het drievoudig verbond dc mijnwerkers onvoorwaar delijk en zonder voorbehoud zal steunen in hun politiek om onmiddellijk to staken. Men vcr- wabht, dat er voórstellen gedaan en door do mijnwerkers aangenomen zullen worden, die tot resultaat zullen hebben, dat men het eens wordt over het vormen cener commissie, die zich tot do rogeerirg wendt om te onderhandelen In dien het drievoudig verbond niet bereid is te handelen, of dc benoeniing van meer vertegen woordigers der vakvereenigingen om als bcmid- dolaars ie dienen, wensckclijk wordt geacht, zal do zaak zonder uitstel worden voorgelegd aan do parlementair© commissie van het congres yan vakvereenigingen, die thans zitting houdt te Portsmouth. Do verklaring van gisteren wordt door de moosto bladen als oen zuiver tactische manoeu vre beschouwd, om dc strijdkracht van hol ver kond aan do zijde der mijnwerkers te brengen. Zij, die bekend zijn met do psychologie der Brit- ache vakvereenigingen, zegt do „Daily Ghroni- clo\ zullen inzien, dat, indien do leiders der spoorwerkers en transportwerkars cr indexdaad bij do leiders der mijnwerkers op aandrongen het denkbeeld aan staking te laten varen, en indien eenigo van de leiders der mijnwerkers hun hulp aanvaardden met het doel, vrede te maken, dc terugtocht zon worden begonnen onder dekking van juist dezcllde uiteenzetting der strijdkrachten. Ofschoon het vooruitzicht dus ernstig blijft, moet het publiek niet te spoe dig dc gevolgtrekking maken, dat do handelin gen van gisteren hiertoe hebben bijgedragen. Dc pub'ieko meening blijft steeds de houding der regeering steunen. Volgens bericht uit Londen heeft het resul taat van de stemming onder do mijnwerkers ^et fabrikantenverbond aanleiding gegeven het verzoek van vele leden in overweging te nemen, een mijnwerkersstaking tc beantwoorden met een sluiting van alle fabrieken. Een stom- taing der duizenden aangesloten fabriekseige naars wordt voorbereid. Op Ierland weer nieuwe vernielingen. Alle gebouwen van Browuhead zijn verbrand. Te Belfast zijn in totaal 21 dooden en 200 ge wonden. Do Koning hecit een nieuw verzoek cm gratie -van den burgemeester van Cork', gedaan door het parlementslid Bothomley, afgewezen. HONGARIJE. Reeds vaker hebben vo gewezen op heb bestaan van een witte terreur in Hongarije, alle offieieele tegenspraak den jregeering en uit sommige reactionaire kringen ten spijt. In de Nationale Vergadering heeft do ver tegenwoordiger der kleine landbouwers en do regeeringspartij, dn. Ruppert, dus iemand, niet te verdonken van „bolsjewis me" of zoo, in een rede al deze tegenspra ken wél bijzonder vlijmscherp aan de kaak gesteld, toen hij zeide, dat het land voor den ondergang stond vanwege de reactio nairen, die door hun optreden den terug keer tot sociale orde en rust verhinderden. Terwijl de reactie beweert, dat zij do re volutie onderdrukken wil, vernietigt zij de openbare vrijheid. Honderden en honder den personen worden van hun vrijheid be roofd zonder cenig rechterlijk oordeel en al leen omdat de reactie zegt, dat dit nood zakelijk is voor 's lands veiligheid. Het op treden van ware nevem-egeeringen wekt een dergelijken chaos en zulk een toestand van onveiligheid, dat eerlijke lieden het vaak niet kunnen wagen zich op straat te begeven. De zoogenaamde strijd tegen heb communisme is een strijd! tegen de burgerij geworden. Dr. Ruppert zegt dat het vol gend woord van een Fransch staatsman toe passelijk is: „Alleen de ordeverstoorders genieten rechtszekerheid De toestanden zijn van dien aard, dat een hoofdcommissaris I van politie de verklaring afgelegd heeft, dat het niet aan hem lag, dat misdadigers met Tust gelaten werden. Particuliere per sonen hebben zich als redders van het va derland opgeworpen en door te beweren, dat zij dat zijn, blijven ze ongestraft of schoon zij allerlei schanddaden begaan. Teleki, de premier, blijkt inderdaad on gesteld. Hij is geopereerd aan een keol- gezweL De Nationale Vergadering heeft met een meerderheid van 25 6temmen het wetsont werp van den minister van justitie betref fende lijfstraffen stokslagen, gelijk inge voerd is voor prijsopdrdjvers etc. in het leger aangenomen. De minister had na het debat eenige wijzigingen in zijn ontwerp aangebracht, waardoor lijfstraffen slechts in zeer ernstige gevallen kunnen toegediend worden ZWEDEN. De staatscommissie voor drankbestrij ding, die in 1911 werd benoemd, heeft baai- verslag ingediend. Het rapport der meer derheid wenscht invoering van een abso luut verbod van sterken drank, waaron der ook wijn en bier zijn begrepen. BUITENLANDSCH GEMENGD. Het Belgische koningspaar is gistermid dag aan boord van de Braziliaanscho krui ser „Sao Paolo" naar Brazilië vertrokken, waar het een heel program van feestelijk heden enz. wacht. De „Matin" meldt, dat te Genèvo Zon dagmiddag een man een Leiegram heeft aangeboden, gericht aan Lloyd George, te Lnzern, waarin deze met den dood be dreigd werd binnen 24 uur, wanneer hij niet onmiddellijk de invrïjheidsstelling van den burgemeester van Cork gelastte. De Gc- neefsche politie heeft den aanbieder van het telegram opgespoord. Het is een man van 47 jaar, een Zwitser. Hij heeft bekend en gezegd Lloyd George te hebben willen bang maken, nadat hij in de bladen over het lijden van den burgemeester van Cork gelezen had. Hij hoopte, dat zijn telegram de invrïjheidsstelling van den burgemees ter zou bevorderen. De man iB opgesloten. Venizelos, de Grieksche premier, ia te Athene door het Griekscho volk op groot- sche wijze ingehaald. Een gevangenisambtenaar te Coblenz heeft verschillende gevangenen onder voor spiegeling-bekorting van hun straftijd te kunnen bewerken, groote geldsommen af handig gemaakt. Toen hij van eenige rij ke woeker- en sluikhandelaren ongeveer een half millioen bijeen had, is hij er van door gegaan. Hij kon echter te Hamburg gearresteerd worden. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd te Berlijn gestolen bij een horloge maker in de Potsdamerstrasse voor Mb. 40.000, bij een schoenwinkel in de Stet tinerstrasse voor Mk. 50.000, bij een schoen winkel in de Skalitzcrstrasse voor Mk. 30,000, bij een schoenwinkel in de Her mannstrasse voor Mk. 15,000, bij een schoenwinkel in de Brumienstrasse voor Mk. 10.000, bij een winkel voor fotografi sche apparaten in Alt-Moabit voor Mk. 15.000, bij een horlogemaker in de Joachimsthalerstrasse voor Mk. 40.000, bij een kruidenier in de Miillerstrasso voor Mk. 16.000, bij een leerwinkel aan den Grünenweg voor Mk. 12,000, bij een bont winkel in do Turmstrasse voor Mk. 7000. Dat zijn de winkelinbrakeu. Bij particu lieren werd dienzelfden nacht gestolen: in de Motzstrasse aan tapijten en zilver vopr Mk. 03,000, op de Platz am neuen Tor voor Mk. 60,000, in de Hardenbergstrasse voor Mk. 150.000, in de Sophienstrasso voor Mk. 20.000, in de Schraderstrasse voor Mk. 20.000, in een kelder van het raadhuis te Charlottenburg voor Mk. 20000 Dit zijn alleen de inbraken, waarvan aan gifte is gedaan I Te Weenen is een kerk leeggeroofd. Alle sieraden zijn verdwenen., De offerbussen geledigd. TELEGRAMMEN. De conferentie le Genève. LONDEN, 2 Sept. (V.D.) De Engcl- sche regeering heeft den 14den Sept. ge noemd als den datum, waarop te Genève een nieuwe conferentie zal wprden gehou den, zooals reeds ter sprake'waa gekomen op de conferentie te Spa tusschen de ge allieerden en de Duit^chers, Van gezag hebbende zijde wordt gomeld, dat men den I'ranschen en ltaliaansehen minister-pre sident heeft gevraagd, of deze datum hun schikt. Verwacht wordt, dat Lloyd George en Cm-zon tegenwoordig zullen zijn, even als de Duitsche Rijkskanselier Fehronbacli dr. Simons, Wirth en andere leden der Duitsche regeering. België zal eveneens volledig zijn vertegenwoordigd, alsmede Griekenland. De agenda zal een aanvulling zijn van die te Spa. De Duitschers zullen rekening en verantwoording moeten ge ven hoe ver zij hun verplichtingen zijn na gekomen, waartoe zij zich te Spa hebben 'verbonden inzake de ontwapening en de kolenleveranties aan Frankrijk. Afgeschei den van deze zaken, zullen andere belang rijke kwesties het grootste gedeelte van eten duur der conferentie in beslag nemen. Poleu's antwoord aan Amerika. "WASHINGTON, 1 Sept. (Reuter). Po- lens antwoord op Colby's jongste nota is ontvangen. Naar verluidt zegt de Poolsche regeering daarin o.a., dat haar wijze van handelen bepaald moet wrvdondoor strate gische overwegingen Hoewel zij verklaart het' eens te zijn met Amerika's wenscb, dat Ruslands grondgebied geëerbiedigd worde, logt zij er nadruk op, dat Polen de ernsti ge gevolgen onder het oog moet zien, die zich zouden voordoen, wanneer het Poolsche tegenoffensief br de Bepaalde lijn zou op houden, zonde, dat van do sovjet-regeering bohoorlijke woorborgen verkregen waren. Voorts wordt in: het antwoord de .aandacht gevestigd op het feit, dat de Poolsche grens door de bclsjewiken word geschonden, niet tegenstaande de Engclscbe regccring tot de sovjets het verzoek ha>d gericht, bij Polens etnografische grene halt te houden Polen en Wangel. WARSCHAU, 1 September. (Havas). Hier wordt de mogelijkheid besproken van samenwerking tusschen de Poolsche troe pen en die van generaal Wrangel. Twee Russische nota's aan Duischland BERLIJN, 2 Sept. (V. D.) De „Tel. Union" verneemt, dat de vertegenwoordi ger der Russisohe Sovjet-republiek tc Ber lijn, Victor Kopp, heden aan den Minister van Buitenlandscha Zaken twee notas-heeft overhandigd. In de eerste nota wordt er op gewezen, dat strijdkrachten der Sovjet republiek gedwongen waren de Oost-Prui- eiseho grens to overschrijden, waarna zij ontwapend werden, om in Diutsehland tó worden geïnterneerd. De nota toont aan, dat dezo ontwapening uitsluitend een zaak der Duitsche autoriteiten is, doch stelt daar tegenover vast, dat volgens berichten uit betrouwbare bron, afdeelingen yan de troe pen der z.g.n. intergeallieerde commissie aan do ontwapening van de Russische troe pen hebben de cl gnomen. In de nota wordt tenslotte verzocht aan do Duitsche regee ring, er voor te zorgen, dat dergelijke hulp van do intergeallieerdo commissie achter wege blijft. De tweede not» heeft betrekking op do de berichten, dat Poolsche troepen de Rus sische op Duitsch gebied hebben vervolgd. De Russische troepen werden ontwapend, doch de Poolsche- verwijderden zich weer, Hieromrent wordt in de nota opheldering gevraagd, terwijl gevraagd wordt, welke maatregelen de Duitsche regeering geno men heeft, om van de Poolsche regeering genoegdoening te krijgen van deze schen ding der neutarilteit-, en eveneens maatre gelen te nemen, dat dergelijke voorvallen onmogelijk worden gemaakt. Relletjes te Frankfurt, FRANKFURT a. M., 1 Sept. (Wolf). Na afloop eoner werkloozen-vergadering begaf zich een deputatie naau het stadhuis. Ter wijl deze met de magistraat sprak, drong de menigte het stadhuis binnc-n en viel de wacht aan, die van haa^ wapens gebruik maakte, waardoor, naar verluidt 5 perso nen werden gekwetst. Ongeregeldheden te Augsburg. AUGSBURG, 2 Sept. (V. D.). Ten gevolg© van lcvensmiddelendomonstralies ontstonden to; Augsburg botsingen lussohen de menigte en do Rijksweer. Tegen drie uur togen ongeveer duizend personen naar bet Raadhuis. Toen zij op de Rijksweer afkwamen, loste deze eenige schoten. Het publiek week niet. Be Rijksweer moest ingrijpen, waarbij eenige soldaten werden mishandeld. Het kwam tot een schietpartij en een handgemeen, waarbij drie personen werden gedood en verscheidene gowond. Een afgevaar digde werd ten slotte in het Raadhuis toege laten, en bracht do cisehen der demonstranten over. De onrust in Italië. BËRLIJN, 2 Sept. (V. D.) De metaalar beiders te Milaan, Rome en Na-pels die de Communistische ideëen zijn toegedaan, hébben talrijke bedrijven bezet en de roods vlag geheschen. Te Milaan zijn ongeveer 60 werkplaatsen bezet, waar thans volgens communistische grondbeginselen worcat ge werkt Do „Conriere della. Sera'- verklaart, dat do arbeiders nu reeds inzien, <ïat zij zonder ingenieurs niet kunnen werken. De fa brieksbesturen hebben elke verbinding met do werkplaatsen afgebroken. Botsing te Napels. NAP EL id, 1 September. (Reuter). Ten gevolge van een geschil tusschen sjouwer- lieden-vakvereenigingên ontstond een bot sing tusschen haven-sjouwerlieden, waarbij 6 menschen door revolverschoten werden gekwetst. Verklaring der Servische regeering BELGRADO, 1 September. (Havas). In het parlement las de premier een regee- ringsverklaring voor, waarin o. a. gezegd wordt, dat zij de beloften der kroon en der vorige Regeering in vervulling zal doen gaan. De Adriatasche kwestie hoopt zij spoedig en in goede verstandhouding met Sonde's naburen geregeld te zien, terwijl de hoop wordt geuit, dat de aanvallen van Albanische zijde zich niet zullen herhalen. Het met Tsjecho-Slowakije gesloten defen sieve verbond heeft ten doel do vrede tus schen Servië èn zijn buren in stand te houden.. Het Turksche kabinet. KONSTANTINOPEL, 1 Sept. (Havas). Ge neraal Ahmed Hamili is tot minister van ma rine, goncraal Husscin Hoesni tot minister yan oorlog benoemd. Mijnonlploifing. ANCONA, 1 Sept. (Reuter). Naar uit Sassc- ferrato wordt gemeld, zijn bij oen mijnonlplof- lüig 7 menschen gedood, 16 LAATSTE BERICHTEN STADSNIEUWS. Voor den dienst in Ned.-Indië zijn bestemd de heeren C. Rïentsma, alhier, als commies-redacteur, en H. W. Dubbel dam en J. A. Lacomblé, mede alhier, als administratief ambtenaar bij het Binnen- landsch Bestuur. H. M. de Koningin heoft hedenmiddag ten Paleizo Hel Loo ontvangen den commandant en vijf officieren van den Amorikaanschen krui ser „Frodericq", die te Rotterdam ligt, in ver hand mol de Pilgrim Fathers" Herdenking, be nevens den Amerikaansehen Marine-attaché le 's-Gravcnhage. Men seint ons uit Sassenheïru D© opening der De-Yisser-school had he denmiddag plaats. Om één uur arriveerde per auto Z. Esc. dr. De Visser, Minister van Onderwijs. Hij werd in het keurig versierde schoolgebouw door het bestuur ontvangen. Aanwezig wa ren, behalve burgemeester en wethouders, de districts- cn do arrondissementsschool- opzioner en een groot aantal genoodigden. De heer F. v. d. Schilden, tc Aalsmeer is bestemd voor den dienst in Ned.-Indié als commies-redacteur.; De chef van den marinestaf, kapitein-ter- zeo Gooözen, en eenigo andere officieren van het Departement van Marine geven hedennamiddag gevolg aan een uitnoodiging tot het brengen van een bezoek aan het te Rotterdam liggende oho oorlogsschip „Frodoricq,- ter van dien bodem. Opgave van personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. M. W. v. Ingen Sohenau, onder-luit. b. d. ar- UHoiie, Stille Rijn 12. P. H. Uldcn, koopman meelproducten, H.-Rijndijk 19. P. A. A. Fïouw, arbeider. Oude Rijn 48. Mej. M. J. M. Agerbeek, ass. apotheker, Rjjnsburgerweg 32. Mej. D. G. Touw. Hoogowocrd 86. D. Rog- ;ovcen en gezin, touwslager Aloëlaan 8. G. Hartenikcr, monteur-bankwerker, Rijndijkstraa-t 41. W. J. Spjjkor cn gezin, arbeider. Noord eindo 44. L. Molkert en vr., sigarenmaker, Hansenslraat 8. L. A J. Simonis, winkelbe diende, Hooigracht 43. Mej. T. Koels, Tlior- beckestraat 12. Mej. M. E. Schild, v. Ban- chemstraat 17. J. L. Don, kok, Aüoëlaan 59. G. M. Jcustra, techn. student, Jan v. Goyea- kade 32. W. F. J. Hakkaart, schoenmaker, Oude Singel 170. P. A. Groenendijk, beambto 1. G-, Nanniestraat 9. Mej. R. Oostvoen, huishoudster, Kort-Rapenbarg 20. P. Blok zijn en gezin, commissionair. Pelikaanstraat 11. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. Chr. A. v Reijen, Zaandam, Hooge Dijk 8a. D. Meijer, Katwijk, Sluisweg '13. Mej. L. H. v. d. Velde, Noordwijk, bij dia buiten Limburg Stirumstr. J. W. P.: Fransen, Groningen, Schoolstraat 7. H. Hardonk, Zwolle, Steenstr. 17. Mej J. Wedts de Zwart, LJzendijko 1 Mej. J. Rit meester, Gouda, Contr. Her. O. L. huis. Fr. J. Richt, Engelen (N.-B.). J. Kool wijk, Zoeterwoude, Miening 49. A. M. de Jong, Den Haag, Gacileistr 49. Mej. A. v. Drie, Utrecht^ Bladstr. 42. O. W. H. "Wijbakker, Arnhem, Spijkerstr. 140. Mej.. J. N. Krol, Amsterdam, Fred. Hendrikstr. 17. J. Verkaar.fc, Haarlem, Oost-Vest 2, Spaarnoog. Mej H. O. Bergman, Breda, Eldsab. Gesticht. Mej. Scholte-Heus, Lo- bithï Mej. O. A. Zwaanswijk, Doesburg, Gebouw L. d. H. Mej. H.' Kwaadgras, Katwijk, Buitensluisstr. 21. J P. Meij- sen, Voorschoten, Rijndijk 146 J. Wijen huis, Assen,Basahhenkainp. G. Keelde, Nijmegen, Jan Vijghstr. '18. Mej. J. Hi Wijnbeek, Oegstgeest, H. Morschweg 71. Mej. B. O. Robert, Den Haag, Newton- plein 49. Mej. D. E. Beeckman, Ginni- ken, Baronielaan 48 A. P. Noorlander, Helder, Bloemstr. 44. R. fr. H. Goed hart, Amsterdam? Jhr. C. L. v. Beyma Thoe Kingma, Voorschoten, Haagschei Schouw. R. Tlu Franoek, Rotterdam, Vierambacht-str. 128. F. J. v Maarik, Rottercüam, Walenburgorweg 60a. We<L P. Gebuys-v. d. Wende, Den Haag, Brom- mersgr. 1. M. v. d. Wende, Rotterdam, Bloemstr. 37. A H. Verweij, Alphen a. dl. R., Byitrusstraat. G- J- B. v. der Dus- een, Arnhem, Velpcrweg 138. J. A. Bol- derdijk, Oegstgeest, Julianalaan 6. W* P. Ver ra, Schoveningen, Kerklaan 96. MARKTBERICHTEN. H11 jLEGOM. (Droge -veiling). Gisteren Woensdag is hier de vijfde, droge bloembol lenveiling gehouden. De belangstelling wos bevredigendde handel bleef traag de prij zen laag. De volgende noteeringen werden o. a. gemaakt: Crocus Baron van Brunow f 0.76, Crocus Montblanc f 0.60, Crocus Sir Walter Scott f0.30, Crocus Adeline Patti f0.62, Crocus Purpurea f 1.50. Darwintulp Pride of Haarlem f 2.65, Darwint. Farnc. Sanders f 3.95. D.w. La Tulipe Noir f 3.35 (opgeh.), Ww. Clara Butt f2:75, Dw. La Candeur f 2.75, Dw Tak van Poortvliet f 295, E. L. T La Merveille f 2.50 (opgeh.), D. T. Boule de Neige f 2.35, D. T. Schoon oord f 2.50, D. T. Murillo f 1.80, Crocus Montblanc f 0.80, Crocus Purpurea Grandi- flora fl.40, E V T. Fred. Moore f 1.60, E V. T. Chryselora f 2.63, D.w. Psyche f2.60, D.w. Clara Butt f 2.25, D.w. Baron de la Tonnaye f 2.50, E. P. Mansfield 1020 c.M. f 2 50, D. W. Kastanjebloem 1516 C.M. f 1.70, D. Y T. Salvator Rose f 2.50, E. V. T. Witte Zwaan f 2.75, E. V. T. Scar let Due f 2.30, E. V. T. Mon Tresor f 3 (opgeh.), E. V. T Verm. Brillant f 3.65, E. V. T. Witte Yalk f 3.70, E. N. Emperor, f3.80, D. T. Murillo f 1.20, D. T. Tournc- soll (rood) f 3.65 E. N. Empress f 4.10] Ei N. Mad. Plemp f 2.70, E. N. Glorie of Lei den f 3.60, E. W. LTnnoncence f 6.95, E. K„ Moreno I f 6 (opgeh.), E. V T. Proserpina f 4, E. V. T. Mon Tresor f 3.25, Crocus Montblanc f0.50, E V. T. Fred. Hoore f 1.50, E. B. Lord Derby 1718 c.M., E. R4 Gen. de Wet 1617 c.M. f 2.40. AMSTERBAïVïSÖHE BEURS. (Naar de offieieele prijsnotecring van de Vereen- voor den Effectenhandel). Koersen voor Wissels uit het Buitenland. Noteering te: Amsterdam. 1 Sopt. Engeland Duitschland Frankrijk Zwitserland Oostenrijk. Zweden Koorwogon Denemarken. ÏJclgii! 21.80 51.30 2 Sept. 632« 21.82! j 51.60 1 «W 1 Sept. 1920 r STAATSL. ■N. W. S. f 1000 1919.,.-. 6 pOt N. W. S. f 1000 1918. 6 p0t N. W., 1. 11000 1916 4Z POt. N. W. I. f 1000 1917..'.. 4Z pCt. O. Indlö 1000 5 pot. tlong. '02--10 Er. 2000 ....4 pot. Oostonr. Jan.-Jull Kr. 2000 4 pc. Jorlug. Tab.el. Ir. 500 4 1/2 pot. I&usl. Qeeons. 1880 O.K. 025 4 pet, L.K. H.K. 93}£ - 87Jfc "s 87!4 - 927é - 5-X - Rusl.1889/90 Hodo G.b. 825 4 pet. Husl. 60 Eb. 1894 Q.B. 6253 pet. Gr. Bass. Spoorw. GB. 825 3 po. Mexico 1-4 Serio doll. 1000 5 pet. Mexico 1899 Spet. Brazilië funding 1898 ....Spet, Br^zillO 18S9 ,....4 pet. Brazilië funding 1914 ....Bpot, Amst. Bank Aand Koloniale Bank Aand Ned.-Ind. Hand.b. Aand. 1000 Ncderl. Bank Cert, v, Aand..., Ncd. Handel MIJ. Aand Rottcrd. Bankvg. Aand, INDUSTRIE. „Intulindo" Ollclb, oude 'Aand. ld. Nleuwo Aand, Werkspoor Aand Ncd. Gist Spirit.fab', Aand,.. Philips Glooilamppn Aand .Vereen. Blikfabrfeken Aand,.., Vereen, Holl. SIg.fab. Aand. Wester Suikerraffinaderij Aand. Am. Oar. Foundry Gert. G. A..„ Am. Hldo, Leather Cert. Pr, A. Am. Smelt, and ref. Gert. 'Aï Ananconda Copper Gort, Aand, Central Leather Gew, Aand... Studobakcr Gort, Gew, Annd,.. United Olgar Gert. Corp. Aand. United St. Steel. Gert, Gew, A, I68?i - 324,'-5 329 2841* 2851$ 71Ji - 13255É S 81Ü - 77Ü - 110% 112 CULTUREN. Ooit. MIJ. der Vorstenl. Aand. Oult. MIJ. d.Vorstonl.Wlnstbew. Handelsvg. Amsterdam Aand... Java Oult. MU. MIJNEN, „Aequator" Aand, Bedjang Lebong Slngkep Tin Aand. Pittsburgh Goal Gew. Aand... Swansea Gert, v: Aand PETROLEUM. Dordtsche Petrol. Gew. Aand.,. Gecons. Holl. Petrol. Gert. A. Konlnkl. Petroleum I 1000 Konlnkl. Petrol. Ondcrö. 100 Konlnkl. Petrol. Gert. y. A. 100 Moeara Enlm Aand „Orlon" Aand. L 2000 Btedua Amsterdam Rubber Aan3<....n Dell Batavia Rubber Aand,... Nedorl, Rubber MIJ. Aand Oost-Java Rubber Aand Intoro, Rubber Gort. v. Aand, SCHEEPVAART, Holl, Am, LUn Aand,... Gom. Eig, ld, Aand Java Ohlna Japan Aand, 745 733 750 310 306 315 779% 784 800 800 794% 798 799 r; 1050 1060 ri 79 79% 125% 250% 248 252 174 175% 134% 135 421 424% 15% isjü 886% 375 385 254 251 Kon. HolL Lloyd Kon. Ncd. Stoomb. MU. Aand. Kon. l^ketvanrt Aand Ncd. Scheepvaart Unie Aand... Rotterd. Lloyd Aand Sloomv. MU. Nederland Aand. Int. Merc. Marine Gew, Aand... Int. Merc. Maiine Prei. Aand., TABAK. Amsterd. Dell Oy Arendsburg 4and. Besoekl Tabak Aand. Dell Batavia Aand..., Dell MoatscbnppU Aand Medan Tabak Aand. Rottcrd. Dell Aand Sonembah Tabak Aand, THEE. Bodjong Terong Aand. Banjoowangl Theo Aand....... DIVERSEN. Amst. Ballast MU Aand Houthandel Altlus Gew, Aand. Houthandel Pont Gew, Aand. Maxwell L. O. Cert. y. Aand... Maxwell L, G. Gert, y, Ino, J3, SPOREN. Dell Spoor Aand Holl, Spoor Aand... MU. lot Expl, V, Staats»?. A. V. K. 16211 H.K. V.K. L.K E.E. r— 216 220 200 Gr. Eeast. Rway. Cert, Aand. - - Zuld-Ilal. Spoor 8 pet. 18% 13 232% Moskow K. Wor41/2 pel. 228 276 Mosk. Wind. Rybinsk 1839 4 pet. 11% Bjasan Uralsk 4 pet. 7% Wlodikowkas 1912 ....41/2 pet. 11% 11% Wladikawkas 1885 4 pet. 9%£ Wladikawkas 1893 4 pot. iOhi lOJtf Znldoostspoor 1898 4 pet. 8% Atch. Top. A Santd F6 Cert, G.A. 103 104% Denver Cert. v. Aand 8% Eriee Gew. Aand 18 18% 19% M7 Illinois Central Cert. t. Aand,.. 103% Kansas City Southern. Cert. A. 24 25 25% Kansas Olty South. Cert. Pr. A. 57% 657 Missouri E. Texas Cert. t. A. 9%' MIss.K.A Tex. Cert. 4 pc. le Hyp. 67% MIss.K.A Tex. Gert. 4 po. 2e Hyp. 37% 3 Oregon Calif Ie H. Goud..5pet. 106% 109% 110 és Southern Paclflo Cert. Gew. A. 118% •19% - 8outh. Rway Oy. Orlg. Gw. A. - - Southern Rway Oy. Gort. y. A. 33% 34 Union Paoiflo Gert. v. Gew, A. 150 153 154 Gr. Trunk Rway Gert. Gew, A, 6% Gr, Trunk Rw, Gert, 8 Pref, A', a TRAMWEGEN, Madoera Stoomtram Aand,.... 45% 55% Madoera Stoomtram PreLAand 76 j Semarang Joana St.trnm A r- SSJ Semarang Oheribon Bt.tranl A 162 Prolongatie i 4

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 3