telegrafisch weerbericht. Hoogste barometerstand 772.2 te Valen- Laagste 749.9 to Skagen. Verwachting tót den avond van den 21en. Matige wind cjti "Westelijke- richtingen, meest zwaarbe wolkt. weinig of geen regen. Iets zachter. WARSCHAU, 19 Aug. (Renter). Ten Noor den en Noord-Oosten van Warschau zijn de roodo troepen teruggeworpen, de Reien ach tervolgen hen snel over het geheels front. n0 roods troepen ontruimen Brest-Litcfsk. Drie bolsjewistischs divisies voor Warschau jyn vernietigd, duizenden zjjn gevangen ge nomen. Van 't Wrangel-front. LONDEN, 19 Aug (V D.). De aanval der xoodo troepen op de strijdkrachten van gene raal Wrangel aan den Dnjopr wordt voortge- iet, maar is tot heden afgeslagen. Do guerilla-aanvoerder Makhno werkt thans samen met de Iroepon van Wrangel aan het hoofd van een hoeronloger, hetwolk aanvan kelijk 2000 man bedroeg en snol tot 30.000 man is aangegroeid. De onderhandelingen te Minsk. LONDEN. 19 Aug. (Reuter). Kameneff heeft een telegram van Tsjitsjcrin gekregen, melden- de, dat op 18 Aug. geen conferentie te Minsk hooft plaats gehad door do schuld van do Pool- jcho delegatie. POLEN SCHENDT 'T VERSAILLER-VREDESVERDRAG. BERLIJN, 20 Aug. (Wolf). De Poolsche" troepen overschreden hedennacht de Opper- Silezischc grens en staan voor Kattowitz. Duitschland's neutraliteit. BERLIJN, 20 Aug. (Wolf). De „Vorwiirts" jneldt over de beraadslagingen der drie socia listische partijen en vakvereenigingsorganisa- tics. dat Zaterdag do richtsnoeren voor het transportbedrijf en industrie-arbeiders inzake neutraliteit van Duitschland zulten Worden vastgesteld. Uit Opper-Silezië. BEUTHEN, 19 Aug. (Wolf). In den na middag was in Kattowitz alles rustig. De gespannen toestand duurt voort. Het schouwburgplein is door Fransche Cavale rie en infanterie met een pantserauto be zet. Gewapende patrouilles doorkruisen de. stad. De veiligheidspolitie kreeg verster kingen. De Italiaanscbo troepen zijn aan gekomen. Hun sterkte is onbekend. De plebisciet-commissie voor Duitschland heeft ccn oproep uitgevaardigd, waarin van de Duitschdenkcnden Oppcr-Silezic verlangd wordt, rust en bezonnenheid te bewaren en geweld te vermijden. KATTOWITZ, 19 Aug. (V. IX) Terwijl gisteren de Fransche militairen zich niet lieten zien, waren zij lieden weder meester "van de stad. Te drie uur '9 middags rukten Fransche infanterie, cavalerie an afdeelin- gen machinegeweren door de stad en trokken naar het theater, dat zij geheei bezetten. De inenigco zwam van afle zijnen naar net theater toestmómen, waarna de Franscheo do cavalerie lieten ingrijpen. Hierbij werd een aantal personen gewond. Om 3 uur trokken de Franschen met machinegeweren en gepantserde auto's door de stad en vuur den met korte tusschenpoozea. Het aantal slachtoffers js nog niet bekend. Om 7 uur-reed een gepantserde auto en andere dpor militairen bezette auto's door alle straten en schoten op ieder, die zich zien. De vensters moesten gesloten h ijven en er mocht geen licht branden aan üq straatzijde, Zonder waarschuwing pierd Of de nieuwsgierigen, die van deze bepaling niets wisten, geschoten- Be verbittering tegen de Franschen is zeer groot en neemt van uur tot uur toe. In Konigshütte kwam het tot een botsing, welke misschien aanleiding kan geven tot groc-tere gevolgen. Een agent van de Sie- cherkeits-Polizei werd door een Franschen oflicier aangehouden, omdat hij niet groettei £0 officier greep den ander bij het oor, waarop een gre-ote menschenmen:gte op- crong. Een vrouw wierp zich op des Fran schen officier en sloeg hem in het gelaat. Een andere Fransche officier, die juist aan kwam, alarmeerde de hoofdwacht, die de straten met gevelde bajonetten schconveeg- de. De menigte trok daarop demonstratief naar de woning van den Franschen officier. Ook in andere steden van Opper-Silezië vermeerderen de botsingen tusschen do be volking en de Fransche bezettingstroepen. Scherpere maatregelen legen veepest BRUSSEL, 20 Augustus (Havas). De Minister van Landbouw heeft zoo juist de maatregelen, welke onlaDgs genomen wa ren om de veepest (reeds op 70 plaatsen geconstateerd) to bestrijden, verscherpt. Op Ierland. LONDEN, 19 Aug (Router). Dertien soldaten, die met' een vrachtauto hij Anascoul (West- Kcrry) in een hinderlaag vielen, moesten zich overgeven 01 werden ontwapend. Vier soldaten werden gewond. Een militaire wielrijders-patrouille werd gistoronavond aangevallen bij Balleyvaarncy; de oflicier, die de patrouille aanvoerde, werd ge dood, terwijl vier man gekwetst werden; de overigen werden na een kort gevecht ontwa pend. Besprekingen in Italic. ROME, 20 Aug. (Havas). Sjorza heeft zich naar Turijn begeven, om met GïoJitti den internationalen toestand te bespreken. De minister van buibenlandsche zaken zai zich niet naar Lucern begeven. Amerika steunt Frankrijk. PARIJS, 20 Aug. (Havas). Volgens de „Matin" heeft de ambassadeur der Ver. Sta ten, die van zijn vacantie is teruggekeerd, gisteren een bezoek gebracht aan Paleologue, waaiftjj hij de levendige voldoening der Amerikaansche regeering te kennen gaf over do houding der Fransche re.geering ben gunste van Polen. 1 Uit Mesopctamië. LONDEN, 20 Aug. (Reuter) Het depar tement van oorlog deelt mede, dat verdere opstandige uitbarstingen met aanzienlijke schade plaats vonden ten N.-O. en W. van Bagdad. De stammen vernielden de spoor wegen en telegraafverbindingen tusschen Bagdad en Kirkuk. Een gedeelte van het garnizoen op die lijn is ingesloten. Twee garnizoenen aan den Euphraat zijn afgesne den. De revolutionaire beweging is yan een politieke een anarchistische geworden en de vroegere raddraaiers gebruiken nu hun in vloed ten gunste van vrede. LAATSTE BERICHTEN De geheime circulaire. Men meldt: In een druk bezochte vergar dering van P. T. T.-personeel te Amster dam werd een motie aangenomen, waarin geprotesteerd wordt tegen de uitlegging en toepassing van de z.g. geheime circulaire, waarbij den Directeuren ia opgedragen té rapporteeren of commiezen-tit. geschikt zijn voor hoogere functies, op grond van de overweging, dat bij do benoeming tot com- mies-tit. do betrokkenen reeds voldoende waarborgen gaven voor de vervulling van verantwoordelijke, leidende en. toezichb- funeties. De vergadering protesteerde heftig te gen de geheime rapporten, waardoor het personeel aan de grootste rechteloosheid wordt prijs gegeven. Dc Nationale HygiënetendoonsleLliog, wol- ko in do grooto zaal van den Dierentuin in Den Haag wordt gehouden, mag zidh in een zeer druk bezoek verhengen. Reeds den eersten dag hebben ongeveer 1200 personen gebruik ge maakt van do gelegenheid om kennis tc nemen van al het leerrijke, dat den bezoeker geboden wordt. In den afgeloopen nacht is ingebroken in dc fabriek van gouden en zilveren worken van J. van Willigen en Zonen aan do Eland straat tc 's-Gravenhago. Do inbrekers hebbon zich blijkbaar toegang verschaft tot het gebouw door openschuiving van een raam. Dank even wel een olectrischc alarminrichfing zijn zij in allerijl gevlucht, zonder iets mede te nemen. UIT ONZE STAATSMACHINE (Nadruk verboden). Waterverontreiniging. De klacht over ergorlijko watervoorzie' ning door de fabrieken is niet van vandaag of gisteren. Men kan met groot genoegen constateeren, dat de nijverheid zich uit breidt en dat telkens berichten worden ver nomen omtrent het oprichten van nieuwe fabrieken of het uitbreiden van reeds be staande, maar- men behoeft daarbij ni£l blind te zijn voor zekere hoogst onaange name gevolgen van sommige fabrieksin- richtingen die uit den aard der zaak meestal verrijzen aan vaarten en afwate ringen. In enkele deelen van ons land is de overlast, die door het afvalwater wordt veroorzaakt, bijna ondraaglijk geworden. Het eertijds heldere water heeft can kleur gekregen, die niet maar zoo dadelijk kan gedefinieerd worden de groezelige massa verspreidt een laat ons maar ronduit zeggen ondraaglijkon stank alles wat in de onmiddellijke nabijheid van de be smette wateren gebouwd is, ondervindt den schadelijken invloedhet spreekt van zelf, dat het water niet meer voor reinl- gingsdocleinden kan worden gebruikt. Vooral ook de binnenvisscherij lijdt last, want in het blauw-zwart-grijze water, dat bovendien door do in de fabrieken ge bruikte chemicaliën vergiftigd is, kan geen visch racer leven. Voor zeer korten tijd kon men in de bla den liet bericht lezen, dat in de Achterzaan te Zaandam allerlei visch aan de opper vlakte kwam, waarvan de menschen ge bruik maakten om ieder voor zicfy een em mer vol visch te verzamelen, enkele vis- schen waren reeds dood of het geraden was de andere, nog levende, na. toeberei ding te nuttigen, blijft de vraag. Afvalwa ter van een fabriek werd als dc oorzaak aangegeven. Wie ooit in een streek is geweest, waar stroocarton gefabriceerd wordt, kan over de watervervuiling meespreken en daar, waar de textielnijverheid bloeit, en wollen stoffen worden gefabriceerd, is de last niet geringer. Jaren lang is over dit euvel geklaagd. In „Onze Zoetwatervisscherij" van 23 Juli j.l. spreekt een bekende visscherij-deskun- dige, de heer H. Aalderink te Groningen, in dit verband over „Eene levenslange lij densgeschiedenis" cn in het nummer van hetzelfde blad van 6 Aug. betuigt hij wel zijn vreugde er ov :r, dat hij zooveel bewij zen van instemming ontving, maar tege lijk bewijst hij, hoe weinig baat de belang hebbenden soms vinden, als zij langs wet tigen weg protesfeeren tegen, oprichting of uitbreiding van waterverontreinigende fabrieken. Men loost het fabriekswater De reden de oppervlakte en men zet het den beste om te bewijzen, dat de verontreini ging alleen door het afvalwater wordt ver oorzaakt, zoodat de eisch tot schadever goeding wordt afgewezen. Een merkwaardig geval van zoodanige watervervuiling door de Tilburgsche fa brieken heeft al jaren lang de gemeente Oisterwijk geplaagd, waar liet riviertje de Voorste Stroom totaal verpest is. Proces sen zijn gevolgd en zijn nog in behande ling. Tilburg zoekt naar middelen wel wat traag en niet altijd langs den besten weg om te ontkomen aan de vrij hooge bedragen, die het aan. de benadeelden moet uitkeeren. Wij geven maar enkele gevallen aan en enkele wijzen, waarop dé last van bet vuil afvalwater zich openbaart en wij zwijgen van de mogelijke schade voor de gezond heid van degenen, die aan of nabij de ver peste wateringen wonen terwijl wij even min nog gesproken hebben over de moei lijkheden voor de landbouwende bevolking, dio zich beroofd ziet van do natuurlijke drenkplaatsen voor het vee. Of de Tilburgsche kwestie invloed heeft uitgeoefend, kunnen wij natuurlijk niet met zekerheid zeggen. Maar zeker is het, dat deze op ongewono wijzo de aandacht op de zaak heeft gevestigd. Tilburg ging langzamerhand gebukt onder de bedragen, die het op grond van veroordeelingen tot schadevergoeding moest uitkeeren wegens het nalaten van maatregelen tegen de wa tervervuiling in andere gemeenten. Het gemeentebestuur heeft het denkbeeld aan vankelijk aanvaard om het afvalwater naar aan te leggen drainage-velden te lei den. Onlangs heeft men proeven genomen met een chemisch reinigingsproces en de laatste berichten daaromtrent stemmen hoopvoler schijnt een middel te zijn ge vonden om het afvalwater, afdoende te rei nigen, voor het dc fabriek verlaat. Kan dit en zijn de bezwaren overwonnen van enkele fabrieken, die misschien wij spreken nu in 't algemeen maar liever wat zij „Gods water" noemen over Gods akker laten vloeien, dan is er veel gewon nen. Er is bijv. het bezwaar geopperd, dat fabrikanten, wier concessie dagteokent van vóór de Hinderwet, bezwaarlijk te dwin gen zouden zijn lot een veranderde In richting van hun fabriek. Intusschen i& er vóór een paar weken een Koninklijk besluit uitgegeven, dat goede verwachtingen wekt. Op voordracht van de Ministers van Landbouw, Nijverheid en Handel en van Arbeid is besloten tot de iristelling van een Instituut voor Zuivering" van Afvalwater. Het doel van dit Instituut isde water verontreiniging te bestrijden cn te voorko men en wel door het verrichten van on derzoekingen, zoowel aan het Instituut zelf als aan proefinstallaties elders en door andere werkzaamheden, die ten de zen-door den Minister van L., H. en N. voor zoover noodig in overleg met den Mi nister van Arbeid, dienstig worden geacht. Aan het hoofd van dit instituut, staat als directeur de scheikundig adviseur bij de Arbeids-inspectic. Dat is een belangrijk besluit het kan zijn, dat er nog fabrieken zullen overblij ven, die van dit Instituut vrijheidsbeper king duchten, maar wij mogen hopen, dat toch van dio zijde ook groots medewer king te verwachten is. Aan den anderen kant zullen duizenden in den lande verlan gend uitzien, naar de resultaten van de werkzaamheid van het Instituut. Land bouw, Nijverheid en Handel zullen samen werken met Arbeid en de leiding is toe vertrouwd aan een man, die op het aan gewezen gebied zijn sporen reeds lang ver diend heeft. Wij zijn zeer hoopvol gestemd. PARIJSCHE CAUSERIEEN. Parij's, 11 Augustus. Het is wonderlijk stil in Parijs; de groote levendige lichtstad is uitgestorven, lykt het, tenminste het Parijsche leven schijnt opge houden te hebben. Universiteiten en scholen conservatoria en academies, alles sluit, ieder een neemt zomervacantie. Zelfs hebben heel veel winkeliers hun „ri-deau", het ijzeren luik voor hun ramen neergelaten met een pa.picrtje erop „Cloture Annuelle'' (jaarlyk- sche sluiting). Dc taxi-chauffeurs denken er ook stork over „naar zee" te gaan, en we zullen zelfs onzon kapper moeten missen! Do badplaatsen zijn stampvol, de Fran schen zelf reizen weinig naar 't buitenland, wat hun met hun logo frankenkoers nu ook te onvoordeelig zou zijn; daarentegen komen de Amerikanen in drommen overvaren om dit „interessante" land te zien, waar ze alle mogelijke quaesties, als gebrek aan huisves ting, stijging der prijzen, nog ingewikkelder maken. Zc zien Parijs niet van de meest ty pische zijde, d.w.z- in den tijd, dat de Parij- zenaars er wonen cn het zijn „ziel" geven. Ook de Kamer heeft vacantie genomen, een welverdiende rust, want er is gewerkt tot middenin den naoht soms; cn 't is een vermoeiend baantje Kamerlid in Frankrijk tc zijn, vooral wanneer het er om spant, zoo als in het debat over de amnestie voor de muiters, dat weer zuilver politiek, rechts te gen links en links tegen rechts, is geëindigd. Go herinnert u wellicht nog, lezer, die muiterij-kwestie: de matrozen van de Fran sche schepen in de Zwarte Zee hebben ge weigerd de Bolsjewieken te bestrijden en nu werd deze dienstweigcringszaak natuurlijk een politieke, die met Fransch entrain en temperament is „uitgevochten". Er jnoest zelfs wel eens een volksvertegenwoordiger bij een arm gepakt worden en weer op zijn plaats in de bank worden gezet- Ten slotte h-öbben de muiters amnestie gekregen, maar niet de leiders, waarna de andere artikelen van het amnestie-ontwerp met héél veel min der warm enthousiasme behandeld werden, omdat de politiek er niet by te pas kwam. In de behandeling van het voorstel betref fende goedkeuring van de overeenkomst te Spa, waren alle Kamerleden niet anders, niet minder dan vertegenwoordigers van het Fransche volk, dat begrijpt wat zijn plicht is tegenover zichzelf en dat voelt, wat het kan oisohen van het Duitsehe vol'k, dat zijn schuldenaar is. Er behoort werkelijk een rus tig cn verstandig inzicht toe, om in te zien, dat het in de gegeven omstandigheden noo dig is, aan Duitschland zijn verschuldigde khlen vooruit te betalen, niettegenstaande datzelfde Duitsahland in gebreke blijft zijn financieele schuld aan Frankrijk af te doen. Duitschland kan nu en moet hu voldoen aan hetgeen bij de conventie van Spa geëi9oht wordt, omdat de eisch redelijk is. Frankrijk heeft de Duitsehe kolen abso luut noodig, om te voorzien in de allereerste behoeften van huisbrand en om le voor komen, dat er werkeloosheid öp de fabrhksn zal heerschen met al de ellende, dii daar uit voortvloci1.. Daarom heeft de Kamer de conventie van Spa goedgekeurd. Frankrrjk's geduld wordt wel op een hooge proef gesteld en zijn lankmoedig heid is bew.nderenswa.irdig-De Franschen toch waren overwinnaars ia dm strijd, waarbij ze echter tot nu toe nog niet anders dati verloren hebbm: jongs menscheolev-n?, huiselijk grluk, blo i nda land treken rijka mijnen, bronnen van welvaart Er zjn en- ke'.e „nonveau-riche" maar ea zrjn heel veel „nouveau-pauvre". De belastng.n drukken op alle lagen van de bevolking; met hoe veel overleg en verstand ze ook zijn ingo- steid de nieuwe hondenbelastingen, ze tref fen steeds weer don verbruiker en niet den verkooper, hem die nog steeds een vocr- deelige positie inneemt in den strijd van vraag en aanbod. De Vague de baisse",- dio a'ls een weldadig-versterkende zeegolf even over de Fransche menschheid heen- stroomdö, is weer teruggevloeid; ae was maar wat schuim, opgespat door specu latie in binnen- en buitenland. Volgens een paragraaf van een artikel van het Traité de Versailles moet het fiscale systeem in Duitschland even zwaar zijn als in een van de' geallieerde landen, d. w. tu dat een Duitsoher naar verhouding even-, veel belasting betaalt als een Franschman,; een Engelschman en verder heeft Duitschr land zich verpacht vóór de afdoening van haar inwendige schuld de uitbetaling der leeningsrente de verschuldigde vergoe ding aan Frankrijk te voldoen. Dat is zoo een natuurlijke regeling, dat Duitschland er nooit tegen geprotesteerd heïlt, toen dit artikel werd vastgesteld. Duitschland's nationale schuld bedraagt 92 milliard mark,- waarvan de rents per jaar 4 milliard 442 millioen zou zijn, die Frankrijk al vast met allo recht jaarlps zou kunnen opeischen,, inplaats van de helft ongeveer van die som, zooals Duitschland dat voorstelt. Het is niet meer dan strikt rechtvaardig, dat het Duit sehe volk geen rente ontvangt vóórdat het Fransche heeft gekregen, wat hem van rechtswege door het verdrag van Versailles toekomt. En verder becaalt de Duitscher tot nu toe een lagere belasting dan de Fransch man, hetgeen ook in strijd is met de over-> eenkomst en recht. IRÈNE. I MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 20 Aug. Vee. Aangevoerd 637, run-deren. 59 kalveren. 1000 schapen. 47 stieren 1360—1125. 169 kalf- en melk koe en f400—860. 145 varëkoeien f 290—j (85. 161 vette ossen en koeien, f500—; 900 f 1.95—2.25 p. K.G. (schoon a. d. Kaak). 115 graskalveren, f140245. 33 vette kalveren Ï90230, f22.35 p. K.G. 26 nuchtere balveren, f1836. 298 vette' setapen, f58—94. f 1.76—1.90 p. K.G. 793 weideschapen, f4778. 853 magere var kens, f45—120. 755 biggen, f2436. 11 vouiens. f160250. 8 bokken of geiten f7 - 28. Kaas. Aangevoerd 151 partijen. Ie soorfi Gonascho kaas per 50 K.G. van 18285.50. 2e 178—81. Ie soort Leidsche f6873. 2e soort f6067. Handel voor Geudscbe kaas vlug. Handel voor Leidsche matig, A a. do Stadswaag gewogen: 124 partijen, 5362 stuks, 36.346 K.G. HOORN, 19 Augustus. Kaas. Ter markt waren 4 stapels fabriekskaas f 80j 6 stapels boerenkaas f 80. 1 stapel fabrieks^ commissie f 67,50. 47 stapels boerencommis sie f 76,60. Totaal 58 stapels, wegende 21,260 K. G. Handel vlug. SCHIEDAM, 19 Augustus. Spiritui* liën. Moutwijn ad f 52. Melassespiritus ad 30 pCt. per H. L. f 107. Ruwe graanspiri- tus por H. L. 80 pCt. f 53 zonder fust. Spoel ling per ketel f 1,60. ONZE TELEFOONNUMMERS tt Voor de Redactie, voor het Nieuws, is het Nr.: LEI D SCH DAGBLAD 1507 Voor Directie en Administratië-aan- gelegenheden, dus voor Advertentie- orders, voor Abonnementen, Adres- veranderingen, enz. LE1PSCH DAGBLAD 175 Advertentiën. HESSEL VAN DER WEG bn 1818a EMMY H. M. VAN DAM geven kennis van hnn voor genomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats heb ben op Donderdag 2 Sept. 1920 Amsterdam, i L«IDSTVU«Ï3; I g' Huwelijksinzegening door den WelEerwaarden Heer Db. C. de Meyere, in de Ev. Lnth. Kerk des namiddags 3 uur. Geboren: CORNELIS HENDRIK. Zoon van C. S. BOOM. A. BOOMRAAR. Leiden, 20 Aug. 1920. N. Rijn 5. 1820a AMSTERDAMSCHE BEURS. (Naar de officieele prijsnotecring van da Vereen- voer den Effectenhandel). Koersen voor Wissels uit het Buitenland. Noteering te: Amsterdam. Aug. 20 Aug. 10.93 1099% Engeland Duitschland Frankrijk'. Zwitseiland Oostenrijk........ Zweden Noorwegen Denemarken Del git! 21S0 50.50 1SS 62 45 45.40 45 40 6245 4530 4520 23 25 8<t Aug. H9SO STAATSL. N. W. S. 11000 19196 pCt. N. W. S. f 1000 1918.. 5 pCt N. W. I f 1000 1916...'Vy, pCt. N. W. I. fiooo 1917.... A'/j pCt. IndJB 1000 Spet. Hong. '02-'10 Kr. 2000 ....4 pet. Uostonr. Jan.-JulIKr. 2000 4 pc. Jortug. Tab.sl. Ir. B00 41/2 pet. Gecom. i860 G.H. 625 4 pet RusU889/00 Hono G.E. 625 4 pet. Rusi. Oo Em. ïs'ji G.E. 625 3 pet. Gr. Russ. Spoorw. GJS. 625 8 po. Mexico 1-4 Scrlo doll. 1000 5 pet. Mexico 1699 B pet. Brazlliö funding 1898 ....Bpct. BraziUU 1869 4 pet. BrnzilIU funding 1914 ....Spot, BANKEN, Amst. Bank Annd Koloniale Bank Annd Ned.-Ind. Hnnd.b. Aand. 1000 Nedcrl. Bank Cert. v. Aand..., Ned. Handel MIJ. Aand Rotterd. Bnnkvg. Aand. INDUSTRIE. „Insullndo" Ollelb. oude Aand. Id. Nieuwe AaDd Werkspoor Aand Ncd. Gist Spirit.lab, Aand... Philips Gloeilampen Aand Vereen, Bllktabrieken Aand,.., Vereon, Holl. Slg.fab. Annd. Wester Suikerraffinaderij Aaud. Am. Car. Foundry Gert. O. A..., Am. Hide, Leather Cert. Pr. A. Am. Smelt, and ref. Oert. A, Ananconda Copper Oert. Aand, Central Leather Gew. Annd... Studobakcr Oert. Gew. Annd... United CTgar Oert. Corp. Annd. Halted St, Steed, Cert. Gew. A. 762K 7I& 103% 68% 127Jtf 66% CULTUREN. Cult. mij. der Vorstenl. Aand. Cult. m1j. d.Vorstenl.Wlnstbew. Hnndclsvg. Amsterdam Aand... Java Cult m1j. MIJNEN. „Aequator" Aand, Redjong Lcbong Slngkcp Tin Annd Pittsburgh Coal Gew. Aand... Swansea Oert. v: Aand PETROLEUM. Dordtscbe Petrol. Gew. Aand... Gecons. Holl. Petrol. Oert. A. Koninkl. Petroleum I 1000 Koulnkl. Petrol. Ondcra. 100 Koninkl. Petrol. Cert. v. A. 100 Mocara Enlm Aand „Orion" Aand. L 2000 Stedua Amsterdam Rubber Aand.....,, Dell Batavia Hubbor Aand Nedcrl. Rubber Ml]. Aand Oost-Java Rubber Aand Intoro. Rubber Cert, y, Aand,.. SCHEEPVAART. Hol], Am. Lijn Aand, Gem. Elg. Id. Aand Java China Japan Aand, H.K. 374% 682 695 703 271% 281 292% 739% 752 767 736 764 733% 761% 930 942 953 76% 78% 82 125% 411 - Kon. HolL Lloyd Kon. Ncd. Stoomb. MU. Aand. Kon. 1'aketvaart Aand. Ncd. Scheepvaart Unie Aand. Rottcrd. Lloyd Annd. Stoomv. MIJ. Nederland Aand. Int. Merc. Marino Gew. Aand... Int. Mero. Mai mo Pref. Aand... TABAK. Amstcrd, Deli Oy Arendsburg Aand Besockl Tabnk Annd Dell Batavia Aand Dell Maatschappij Annd Mcdnn Tobak Aand Rolterd. Dell Annd Scncmbah Tanak Aand, THEE. Bodjong Terong AancL Bnnjoowangl Thee Aand DIVERSEN. Amst. Ballast MIJ Aand Houthandel Altius Gew. Aand. Houthandel Pont Gew. Aand. Maxwell L. G. Cert. v. Aand... Maxwell L. G. Cert. Ino. B. Dell Spoor Aand Holl. Spoor Aand U1J. tot Expl, x. Staatisp. A. Ned. lnd. Spoor Aand. Gr. Eeait. Kway. Oert, A Zuld-Ilal. Spoor 8 pet. Moskow K. Wor... 4 1/2 pet. Mosk. Wind. Rybinsk 1899 4 pet. RJasan Uralsk 4 pet. Wladikawkas 1912 ....4 1/2 pet. Wladlkawkas 1885 mPOL Wladikawkas 1S98 4 pet. Zuldoostspoor 1893 4 pet. Atch. Top. SnntA Fé Oert. G.A. Denver Cert. v. Aand Erieo Gew. Aand Illinois Central Cert. Aand... Kansas City Southern Oert. A. Kansas City South. Cert. Pr. A. Missouri K. Texas Cert. v. A. Miss.K.A Tex. Cert. 4 pc. le Hyp. Mlss.K.dc Tex. Cert. 4 po. 2e Hyp. Oregon Calif le H. Goud..B pet. Southern Pacific Cert. Gew. A. South. Rway Oy. Orig. Gw. A. Southern Rway Cy. Cort. A. Union Pnoiflo Oert. v. Gew. A. Gr. Trunk Rway Cert. Qew. A. Gr. Trunk Rw. Cert. 8 Pref, A, TRAMWEGEN. Madoera Stoomtram Aand Madoora Stoomtram Pref.Aand. Semarang Joana St.tram A Semarang Oherlbon St.tram A. Prolongatie4% DK ai 116 26% 97% 7% 16% 103% 20i<£

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 3