- TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 769.5 be Helder Eh Groningen; laagste stand 749.0 te Sey- iSefjord. .Verwachting tot den avond van (''den I5den Aug.: Zwakke tot matigen ooste- ■Vrjkeu. tot noord-oostelijken wind. Half be wolkt. Waarschijnlijk droog weer. Dezelfde temperatuur. achtolijko daaJd, (lie Frankrijk zoo juist gepleegd Iheoft." Miilcraud zelf spreekt ook zeer luchtig. Te Noyon, op een receptie ten gemeentehuize'zeide jiij: Er zijn onvermijdelijke geschillen, voort vloeiende uit hot nationaal karakter der beide naliea, maar do eenheid, die onmisbaar is, zal blijven bestaan, daar zij in aware beproevingen werd gesmeed, en eeD dergelijke eenheid, in dergelijke tijden tot stand gekomen, niet ver broken kan worden. Alles heeft echter een grens! Zonder hulp van Engeland hielt de heele erkenning van Wrangel f.itrlijk weinig practische betsekenis, maar politiek is het een nieuwe geweldige impasse, waarin <te entente is gestort. Lloyd George zet niettemin zijn vretles- lienioeiingen voort. Hij heeft Kamenef naar aanleiding van de verdaging van de confe rentie te Minsk een schrijven gezonden, waarin hjj de hoop uitspreekt, dat onmid dellijk instructies zullen worden verstrekt om de Pooische gedelegeerden vrijen door tocht naar Minsk te verschaffen en de Pool- scho berichten door de Russische draad- loeze stations te doen opnemen. Lloyd George zegt voorts, dat de herhaal de weigering van Moskou om (te mededee- lingcn van Warschau te óntvang'Jn, terwijl het Sovjet-leger steeds verder oprukt niet geschikt is ons een vredelievende oplossing van de crisis te bewerken. De opmarsch der roodan duurb toch nog steeds voort. Tot op 50 K.M. afstand van iWarschau heeten zij reeds genaderd. De Pooische ministerraad zegt in een oproep tot het volk o.a.: „Voor de póór ten van Warschau begint de hèilige oor'og. Do regeering is vast besloten k t v. derland '-ot de laatste streep gronds te verdidigan." De oproep besluit met een „Te Wapen!" Zal Frankrijk's optreden in Moskou een zeer slechten "indruk maken, ook het aan komen van 'n Engelsche vloot ih de Finsche Golf heeft in toonaangevende communistls :he kringen te St-Petsrsbnrg onrust verwekt. Sir.owjef zegt in een oproep: Yvij zullen zien, of Engeland het waagt, zijn bedrei ging te verwerkelijken, en of het witte Fin land het zal wagen, ons aan te vallen, nadat wij het ééns hebben vernietigd. Wij zullen zien, of de Engelsche vl o', naar St- Petersburg opvaart. Als z'j h;-t doet, zullen de arbeiders en matrozen worden opge commandeerd, om voor de verdediging van de hoofdstad te zorgen. Over de hulp van Hongarije doen aller lei goruchen do ronde, maar alle zekerheid ontbreekt. Uit Weenen wordt aan het „Bcrl. Tagebl." gemold, dat de entente in overeenstemming met de besluiten van de conforen tic to Hytbe aan do Hongnarïche regeering heeft laten medccterien. dat zij de t/on-uitvoer-legging van de Geallieerde overeenkomst voorloopig uitstelt Over do Amerikaansche nota van Polen wordt nog gemeld, dab zij de bolsjewisti sche regoering scherp hekelt. 'Feiten, die door niemand worden in twijfel getrokken, hebben, de Vereen. Staten tegen hun zin er van overtuigd, dat het huidige Rus sische regeeringsstelsel berust op de min achting van ieder beginsel van eer en goe de trouw, en van alle gewoonten cn gebrui ken, die den grondslag vormen voor het goheele gebouw van heb volkenrecht kortom de minachting van elk beginsel, waarop het mogelijk is betrekkingen van vertrouwen cn samenwerking te baseeren, hetzij tusschen naties, hetzij tusschen per sonen. De verantwoordelijke leiders van <Kt stelsel hebben, herhaaldelijk openlijk gepocht, dat zij bereid zijn overeenkom sten en afspraken met buitenlandschc mo gendheden te onderteekenen, ofschoon zij niet het minste voornemen kbcsteren, zulke afspraken te Übuden. Bovendien hebben talrijke Russische woordvoerders van in vloed verklaard dat h. i. het voortbestaan van het bolsjewisme in Rusland zelf afban kelijk is van het uitbreken van revoluties in alle andere groote beschaafde landen, w. o. de Ver. St., welke opstanden de re- gecringcn dier landen moeten vernietigen om er een bolsjewistisch bewind voor in de plaats to stellen. De Ver. Staten zijn van mcening, dat er geen terrein is, waarop het zich gemeen schappelijk kan plaateen met een mogend heid welker opvatting betreffende de in ternationale betrekkingen zoo volkomen afwijkt van hun eigen opvattingen. De ,Ver. Staten kunnen op geenerlei wijze di agenten erkennen van een bewind, dat be sloten is om tegen de Amerikaansche in stellingen samen te spannen. DUITSCHLANDi De toestand in het Saargebied wordt voort durend ernstiger. De mijnwerkers hebben ver staand oen sympathies-taking te zullen aangaan. Do Franschen hebben verscheidene kolonialo re gimenten in het mijngebied samengotrokken, hetwelk buileugowonc verbittering heeft teweeg gebracht, onder de mijnwerkers, dio eisohen dat do zwarte troepen onmiddellijk zullen worden teruggeroepen. In Saarbrücken en Saarbnxg patrouillceren zwarte soldaten met do bajonet op het geweer. Er zijn te Frankfort verscheiden honderden arbeidersfamilies uit Ekas-Lotharingan, vooral uit do buurt van Diedenhofen aangekomen. Zij moesten voor de Fransqko overheid binnen 48 uren het land verlaten; meubelen konden zij niet meenemen, slechts een weinig handbagage. De Fxansche regeering heeft Tsjechische en Itali- aansche arbeiders naar Diedenhofen gezonden; doze zijn echter bijna geen van allen mijnwer kers. Die uitwijzing zou slechts een begin zijn, meer transporten volgen. Er is ook hierdoor groote opschudding verwekt. De landbouwers in het Rijnland eisohen liet aftreden van den Pruisischen minister van land bouw. HONGARIJE. Met 48 togen 22 stemmen heeft de Nationale Vorgadc-ring besloten tot opheffing van do im muniteit van Slephan Friedrich, die in hot Tisza-proces zoo zwaar is beschadigd. Zelf blijft Friedrich alles leugen noemen. BUITENLANDSCH GEMENGD. Toen Veniselos, de Gricksche premier, uit Parijs wilde vertrekken om naai- zijn land te rug tc keeren, werd hij aangevallen door twee individuen. De eerste loste drie revolverschoten zonder resultaat. Dè tweede schoot vijf keer zijn wapen af. De beide aanranders zijn gear resteerd on bekenden den „verdrukker" van Hellas te hebben wiLlen dooden. Veniselos zou slechts lioht gewond zijn. De correspondent van de „Soir" te Lalouvièrc (België) meldt, dat een staking ia uitgebroken in schier alle metaalfabrieken. De stakers cischen, met het oog op de duurte, opnieuw loonsvcrhooging. Het zecliedencongres te Brussel nam met al gemeen© stemmen, behalve die der Amerikanen, het voorstel van de Belgische delegatie aan. waarin aanbevolen wordt de algemeenc staking af te kondigen, indien de achturige werkdag en do achtcnvecrtigurige werkweek voor zeelie den niet wordt ingevoerd, met het amendement van de Fransche groep de kwestie tc onderwer pen aan een commissie, bestaande voor de helft uit zeelieden en voor de helft uit reoders, al vorens overgegaan wordt tot de afkondiging van de algemeono staking. Do Tsjechische regeering' heeft goweigord Hoelz uit te leveren. Naar do verdediger van Hociz mededeelt, stelt de Tsjechische regoering zich op hot standpunt, dat Hoelz zich niet schul dig- gemaakt heeft aan misdaden tegen liet ge- meono recht, doch slechts .politieke misdjijven hooft begaan. In Mansfield, in Amerika, heeft een 100-jari- go dame op haar veïzoek een looping-the-loop in do luc/ht meegemaakt. Zij was er over in extaseI De derde internationale. Het congres te Moskou heeft besloten tot toelating van de Duitsche onafliankelij ken en van de Fransche socialisten. Zij zullen een adviseerende stem hcbbeii. Wat Engeland betreft, werd het volgen de bepaald: te zelfder tijd dient het con gres zich uit te spreken'ten gunste van de communistische partijen, groepen en orga nisaties, die in Engeland met do commu nisten sympathiseeren. Dit geldt ook do arbeiderspartij, niettegenstaande deze par tij lid is van de tweede internationale. Dc reden daarvan is dat zoolang deze partij zal toestaan aan al de daartoe bchoorende organisaties, dat zij hun huidige vrijheid van propaganda cn hun georganiseerde ac tie ten gunste van de dictatuur van het proletariaat en de macht van de sovjets handhaven, zoolang deze partij vasthoudt aan het beginsel der eenheid van alle nij verheidsorganisaties der werkende klasse zoolang dienen de communisten alle maatregelen te nemen, ja zelfs bereid te zijn tot zekere compromissen ten einde in staat te zijn invloed te oefenen in dio werk manskringen en de massa er toe te bren gen him opportunistische leiders te wra ken. Dit zal leiden tot de bespoediging van den overgang der politieke macht uit de handen 'van de vertegenwoordigers der bourgeoisie in die van de arbeidersleiders uit de kapitalistische klasse. Dit zal mo gelijk de massa te sneller genezen van alle illusies te dier zake". De bétrokken commissie nam dit aan met elf tegen vijf stemmen. Het congres keurde het goed met 48 tegen 24 stemmen. Er werd besloten over 4 maanden een congres van alle Britsche communisten bij een te roepen, ten einde de besluiten van het congres te Moskou goed tc kenren en een aaneengesloten partij te vormen. Er moet een eensgezinde partij zijn. Wie niet instemt, moet buitengesloten worden. TELEGRAMMEN. Wrangei's erkenning. BERLIJN, 13 Augustus. (Wolf). Do „Kreuzzeitung" is van meening, dat het zeer verkeerd zou wezen uit het tusschen Engeland en Frankrijk gerezen geschil op te maken, dat die ontstemming duurzaam zal blijken te zijn en daaraan hooggestem de verwachtingen voor Duitschland vast te knoopen. Al gaan, zegt het blad, beide landen hun eigen weg, da*i zullen zij toch steeds jegens Duitschland één lijn trekken. PARIJS, 12 Augustus. (Reuter). De Fransche Minister van Oorlog heeft te Rambouillct met president Deschanel vel schillende militaire kwesties besproken. LONDEN, 12 Aug. (Reuter) verneemt, dat ter zake van de relcenning van Wran gels regeering door het Britsche gezant schap te Parijs vertoogen tot de Fransche regeering zijn gericht, doch dat daarom trent geen formeele no la gezonden is. Di Britsche regeering zal zich strikt houden aan de afspraak, op geenerlei wijze tegen de sovjet-regeering op te treden, zoolang haar houding, wat betreft de vaststelling der voorwaarden van wapenstilstand en vrede, daartoe geen aanleiding geeft De Br.tsche regeering zal dus geheel en af doen alsof Frankrp geen afzonderlijken stap had ge daan. De Pooische nota's- KOPENHAGEN, 13 Aug. (Wolff). Vol gens een telegram uit Warschau heeft het ministerie van buiten], zaken nog geen offï- cieele mededeeling ontvangen omtr-nt het definitief verwerpan van Engeiand's voor stel door de sovjets. De Pooische nota van 5 Aug. werd op 10 Aug. via Stock holm naar Moskou doorgeseind en ook di rect van Warschau naar Moskou gete.egra- feerd. Ditmaal nam Moskou haar op, doch heeft de ontvangst nog niet officieel be vestigd- Van 'l front. WARSCHAU, 12 Aug. (Havas.) Poolsch legerbericht. In -den noordel. sector heb ben wij de aanvallen des rijands, die ons tot eiken prijs uit Pultuslc tracht te ver drijven, afgeslagen. In den zuidelijken sector toenemende roerigheid van Bu- dienny's ruiterij, zijn voorhoede drong door tot Radzieckow en Oholojow. Dc aan vallen des vijands in dc streek van Charo- dyssow en Ohodaczkow werden met zware verliezen afgeslagen. De Oekrainische af- deelingen die achter de Strypa terugge trokken waren, hebben hun oude stellin gen hernomen. WARSCHAU, 12 Aug. (V. D.). In het Pooische legerbericht wordt o. na. gezegd, dat de Polen Mlawa en Pultusk hebben ont ruimd. De Fransche socialisten. PARIJS, 12 Aug. (Havas). Het- centrale co mité der Fransche sooialistisckc partij heeft een motie aangenomen, houdende dat Polens cm afhankelijkheid gewaarborgd moet worden krachtens het zelfbeschikkingsrecht der volken, on omdat deze een onmisbare factor voor den vrede is. Voorts wordt ih de motie goprotesteerd legen onverwacht optreden en de onmiddellijke bijeen roeping. van het parlement geëischt. Staking te Memel geëindigd. MEMEL, 13 Augustus. (Wolf). De sta king is opgeheven. Dc arbeiders ziin voor het grootst© gedeelteweer aangenomen. Wede geteekend. RIGA, 13 Aug. (R. 0.) Op 11 Aug. is dc vrede tusschen Letland en sovjet-Rusland geteekend. Veniselos' verwonding. PARIJS, 12 Aug. (Havas). Bij het onderzoek met X-stralen bleek 'dat do kogel, die Vemselos in den schouder trof er nog in zit; waarschijn lijk wordt hij er weder uitgehaald. De kogel die hem in de rechterdij trof, werd in zijn onder goed teruggevonden. Zijn-toestand is zoo bevre digend mogelijk. -Een der daders, oen oud-offi cier, verklaarde don aanslag to hohben 'beraamd zoowel omdat Veniselos het Griekeehc volk aan do Entente heeft opgeofferd, alsook om per soonlijke redenen, daar Veniselos hem zijn rang in het logor ontnomen en verbannen had. LAATSTE BERICHTEN STADSNIEUWS. Met een extratrein arriveerde om ruim tien uren alhier dc deelnemers aan het Esperanto-Congrcs om ons Leiden te bezichtigen, speciaal de Academische ge bouwen etc. Ook had een samenkomst plaats met de Amerikaansche Pilgrim Fa thers, die vandaag hier eveneens vertoeven. De heeren II Parlevliet te Katwrjk- aan-Zee, en J. H. Veenendaal te Water graafsmeer zijn bestemd voor den dienst in Nederl.-Lidië als candidaat-gezaghebber bij het binneniandsche bestuur. Als administratief ambtenaar bij het bin- nenlandsch bestuur de heeren P. J. Hees terman, E. Kedde, B. J. Kuik, P. R'ein- kïng, J. W. J. van Zwol, allen te Leiden. Geslaagd is voor het examen Hoog- duitsch L. O., de heer G. van Egmond? te Leiderdorp. De 37ste jaarvergadering van 'de Mart'na-Stichting te Alphen is bepaald op 8 Sept-, a.s. Het programma, luidt, naar het maandblad meedeelt: Het voornemen is om eerst te halféén koffie te drinken op de Opperzaal. Daarna to lialftwee buiten of in de Kerkzaal een samenkomst, waarin de voorzitter. Excel lentie dr. J. Th. de Visser, hoopt te'spre ken, de directeur mededce.ingïn hoopt te deen en ds. J. P. van Melle hoopt te sluiten. De zangkoren zullen eenige liederen zin gen. Na afloop naar het Voe. bal terrein (waar ook de-nieuwe barak geplaatst is), waar eenige gymnastische oefeningen door joh- gens en meisjes t9n beste gegeven worden. Daarop thee drinken in den tuin bij de pastorie, waar het samenzijn wordt ge sleten. Omstreeks kwart voor twaalven had op de Rozengracht te Amsterdam een ernstig ongeluk plaats. Een Atax, die met vrij kalme vaart kwam aanrijden, slipte, met het noodlottig gevolg, dat daze tegen een zandwegen opreed, waarvan het paard kwam te vallen. De voerman van den zandwagen wagen kwam onder hst dier terecht, terwijl bovendien een vischwagen, d.e tu<3schc-n 'ten zandwagen en het trottoir stoad, onderst boven viel, waarbij een reeds bejaarde vischventer tusschen de beile wagens ge kneld raakte. Laatstgenoemde werd met ern stige inwendige kneuz ngen en hev.g bloe dende uit den mond, in een apotheek bin nengedragen. Ook de voerman van den zand wagen werd aan de knie verwond, terwjjl hij ook wonden in het gelaat bekwam en hem eenige- tanden uil den mond waren gsdrukt. j De Geneeskundige Dienst was spoedig ter, plaatse en bracht de beide gewonden naar het gasthuis. Naar de chauffeur van de Atax mee deelde, bleken de remmen van zijn voer tuig niet te werken, zoodat hij bet ongeluk niet kon voorkomen. Den deelnemers aan het Esperanto- Congres werd gisteravond in den Dieren tuin te Den Haag, een bal aangeboden met souper na. Van den nationalen Boud legen Revolutie bericht men, dat het voorloopig comité, middels het Dagolijksoh Bestuur met kracht voortgaat., pogingen te doen tol het stichten van afdeelin- gen in verschillende gemeenten van ons land en het aanwerven van leden. Openbare en huishoudelijke vergaderingen hadden er plaats fe Groningen, Zwolle, Delden, Lochem en te Voorschoten, waar de tijdelijke voorzitter, de heer H. Z. Zcgers dc Bcyl, als spreker optrad. Afdeelingen werden er tot heden gevormd te Groningen, Zwolle, Steonwijkerwold, Apeldoorn, Deldcn, Amersfoort, Roterdam, Den Haag, Zwijndrec-ht, Utrecht, Dordrecht en Amsterdam, terwijl men te Leiden, Volp, Anicrongeii, Oos terbeek en elders met het slichten van afdeelin gen bezig is. Het voornemen bestaat tot he! houden eener eerste algcmconc vergadering in do maand October a.s. waarop het definitief Hoofdbestuur gekozen, dc concept statuten vast gesteld on tot het voeren dor actie, middels een orgaan van den Bond enz., besloten zal wor- MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 13 Aug. Vee- Aangevoerd 610 runderen, 66 kalircren en 1071 schapen. 67 stieren f290—f820; 165 kalf en melk koeien £320—(£850; 134 vhrekoeien f225—. f670; 179 vette ossen f430—f825, schoon a< haak 190-;-225 ets.71 graskalveron f 135 f 210 45 vette kalveren f 6o—rf 160, schoon a. d. haak 200235 ets.21 nuchtere kalve ren f16£34; 293 vette schapen f60f96, schoon a. d. haak 176190 ets-778 weide- schapen f 46f 801156 magere varkens, voor fokkerij, vopr Londen f 45f 125 711 ibiggen f25—f40; 2 paarden f215—f540; 10 veulens f 1751230 6 bokken of geiten f 16—f32. Kaas. Aangevoerd 143 partijen. Besteed werd voor le soort G-oudsohe kaas per 50 K.G, van f 80 tot f 83 2e soort Goud3chc kaas per 50 K.G. van £76 tot f 79 le suoTt Leidsohe kaas per 50 K.G. van 68 tot f 72 2e soort Leidschc kaas per 50 KG. van f 60 tot f 67. Handel voor Goudsche kaas vlug. Handel voor Leidschc kaas matig. Aan de Stadswaag gewo gen 121 partijen, 4999 stuks, 36835 K.G. Advertentiën. Ondertrouwd: 8718 H. J. DIRKSEN en ADR. OUWEHAND. Katwijk aan Zke, 13 Aug. '20. Geboren: JOHANNA GERARDA Dochter van 1398a C. VARKEVISSER. J. G. VARKEV1SSER van waLSEM. Serbaugan (S.O.K.) 9 Aug. '20. Geven met blijdschap ken nis van de geboorte onzer Dochter: 1383a MARIA HENDRIKA PAULINA. H. F. M. MEIJER. W. MEIJER—SMIT. Maredijk 25 b. Heden overleed, na een langdurige ziekte, tot onze diepe droefheid, onze on vergetelijke Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Groot moeder, behuwdzuster en Tante DIRKJE PETRONELLA THOMASSEN geb. Bulleman, in den ouderdom van 83 jaren. 8721 Namens de familie: W. THOMASSEN. Leidbn, 12 Aug. 1920. Brouckhoven3hofje 1 (Papengracht). Algemeene kennisgeving. Geen kaarten. Volstrekt eenige kennis geving. Heden overleed, in het Höpital Wallon, zaoht en kalm onze geliefde Broeder, Zwager en Vriend MARTIN JACQUES HENRI VAN DER KOOG, O nd-On derwyzer, in den leeftijd van by'na 83 jaar. Namens de Familie 8748 J. P. TRAP. Leiden, 12 Augustus 1920. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze ge- lielde Echtgenoot en Vader, de Heer SIGOLAAS ALBLAS, in den ouderdom van 78 jaar. Uit aller naam, Wed. A. ALBLAS— Van der Niet. Wassenaar, 12 Aug. 1920. Eenige en algemeene kennisgeving. 8725, AiViSTERDAMSCHE BEURS. (Naar de officieels prijsnotecring van de Vereen- voor den Effecfenhandel). Koersen voor Wissels uit het Buitenland. Noteering te: Amsterdam. 11 Aug. 12 Aug. Engeland Duitschland.... Frankrijk Zwitserland. Oostenrijk Zweden. Koorwegen Denemarken België li mi «la 685 sso 22 20 2167)4 5020 50 20 160 1 55 62 75 62 50 46 - 45 60 46 - 2352); 45.60 23.40 IS Ang. BOS® STAATSL. n. w. S. f 1C00 1919 5 pCt n. w. s. f ïooo wis..;;; 5 pot; N. W. 1000 4 1/2 pet. O. IndlO 1000 .Spet Hong. '#2-'10 Kr. 2000 ....4 pet. Ocslonr. Jan.-Jull Kr. 2000 -1 pc. Portug. Tab.sl. fr. 000 4 1/2 pet. Stasi. Occons, 1880 n R. 625 4 pet. Husl.1889/90 Hope Q.R. 028 4 pet. Rusl. Go Em. 1804 G.R. 025 3 pet. Qr. Russ. Spoorw. G.R. 025 3 pe. Mexico 1-4 Scrlo doll. 1000 5 pet. Mexico 1809 5 pet. Brazilië funding 1808 ....5 pet. Drazlllö 1880 4 pet. Brazilië funding 1014 ....6 pot, BANKEN, Amst. Bank Aand Kolonialo Bank Aand Ncd.-Ind. Hand.b. Aand, 1000 Nedorl. Bank Oerl. v. Aand,.., Ncd. Handel MIJ. Aand. Rottcrd. Bankvg. Aand,... INDUSTRIE. „InsuUndo" Olletb. oude Aand, ld. Nlenwe Aand Werkspoor Aand Ned. Gist Splrlt.fab. Aand,.. Philips Gloeilampen Aand Vereen. BUkfabrieken Aand..., Veroen. Holl. Slg.fab. Aand. Wester Sulkcrrnltlnadorij Aand. Am. Oar, Foundry Oert. Q. A.. Am. HI do, Leather Cert. Pr, A. Am. Smelt, and ref. Oert. Ananconda Copper Cert. A Central Leather Gow. Aand... Studebaker Cert. Gow. Aand... United Cigar Cert. Corp. Aand. United St, Steel, Cert. Gew. A. V.K. L.K. 10% 10% Gift 20% - 68 I 38% 39% 58% 160% 339% 828 291 288 187 188 136% 136% 195% 190 162 190% 106% 106% 315% 934 957% 131 119 118 327 161 165% SOU 66% 67 125% 128 65% 67 78% 79% 70% 71% 104# «03% CULTUREN. Onlt. Ml], der Vorstenl. Aand. Oult. Mlj. d.Vorstenl.Wlnstbow. Handclsvg. Amsterdam Aand... Java Cult, Mlj. MIJNEN, „Aequator" Aand. RcdJoDg Lebong SlDgkop Tin Aand. Pittsburgh Cool Gew, Aand,.. Swansea Oert, v. Aand PETROLEUM. HoH, Am, Lljn Aand, Gem, Etg, Id, Aand Java CbinvJepaa Aand, V.K. L.K H.K. 383!; 373 377 439% 420 434 817)4 792 803 741% 63% - 245 67% 68% - 24% 24% - 632% 633 638 255 260 670 675 685 669% 673 680 669% 679 - 694 690 - 75% 74 125% 229 231 - 170% !*-. 116 120 - 414 414 14# 14% "7 384 380 .395 375 383 - 260% 251 253 Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomb. Mlj. Aand, Kon. k'aketvaart Aand. Nod. Scheepvaart Unie Aand. Rottcrd. Lloyd Aand. Stoomv. MIJ. Nederland Aand. Int. Mere. Marine Gew. Aand... Int. Mero. Marine Pref. Aand... TABAK. Amsterd. Doll Oy Arendaburg Aand Bcsoeki Tabak Aand Dell Batavia Aand.... Dell Maatschappij Aand. Medan Tnbak Aand. Botterd. Dell Annd Sen em bah Taoak Aand# Amst. Ballast Mlj Aand Houthandel Altlus Gow. Annd. Houthandel Pont Gew. Aand. Marweit L. G. Oert. V. Aand... Maxwell L, G. Cert. X, Ine. B. Dell Spoor Aand. Holl. Spoor Aand. Ml], tot E*PL r, StaaUip, A.I V. K. 164% 164?* - 203Ji 203)S 310 355 Nod. Xnd. Spoor Aand Gr. Eeaat. Rway. Cert. v. Aand. Zuld-lTal. Spoor 8 pet. Moskow K. Wor.4 1/2 pet. Mosk. Wlod. Rybinsk 1830 4 pet. RJasan Uralsk 4 pet. Wladlknwkas 1012 ....4 1/2 pet. Wlndlknwkas 1885 mPd- Wladlknwkas 1808 4 pet. Zuldoostspoor 1808 4 pet. Atch. Top. Santd Fé Cert. Q.A. Denver Cert. v. Aand Erleo Gew. Aand Illinois Central Cert. v. Aand-. Kansas City Southern Cert. A. Kansas City South. Cert. Pr. Missouri K. Texas Cert. v. Miss.K.& Tex. Cert. 4 pc. le Hyp. MIss.K.& Tex. Cert. 4 pc. 2e Hyp. Oregon Calif lo H. Goud. .5 pet. Southern Paclflo Oerl. Gow. A. South. Bway Oy. Orig. Gw. A. Southern Bway Oy. Cert. Union Paclflo Cert. v. Gow. A. Gr. Trunk Rway Oert. Gow. A, Gr. Trunk Rw. Oert, 8 Pref, A, Madoera Stoomtram Aand,.... Madoero Stoomtram PreLAaod. Semarnng Joana St.tram A..... Semarang Oheribon St.tram A. Prolongatie 3M 3*

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 3