telegrafisch weerbericht. Hoocste barometerstand 768.5 te Valcn- tis. Laagste stand 758.8 te Skagen. Verwachting tot den avond van den Hen 'Augustus zwakke tot matige winden uit Westelijke richtingen. Zwaarbewolkt! met opklaringen, waarschijnlijk nog enkele re genbuien. Iets koeler. j,in«rOverwiiiniB6 op liaar tweede elftal. Het eer elftal 'bcreikto bijna do 260 rune en bleef cr- not 2 n-.riB onder Hiervan hadden Van der Schouw er 33 Vnylstoke* 34 en Lindeman 45 not out. Ho bowluigcijfers waren alles bohalvo mooi. Alleen Verwey, die op liet laatst bowlde, bad do beste oiifers n 1 3—14 Het tweedo olftal inaakt.o daar op 10e run3. (H.' Ifoyer 36 not out), waarbij Van Bnyscn 537 nam. Do follow-i rans op A Offerman had n cijfers met '515 H. D. V. S nings ca 50 runs KUNSTEN LETTEREN Ssuwfeest Alberdinck Thijm. Er bestaan reeds sinds eenigen tijd plan nen, die in min of meer gevorderden staat van voorbereiding verkeeren, om ter gele genheid van het eeuwfeest deg geboorte van J. A. Alberdinck Thijm een meer algemee ne huldiging zijner nagedachtenis le doen plaats vinden. Er heeft zich een uitvoerend comité samengesteld. Het algemeen - voo: .tcrschap hebben aanvaard jhr. Ruys dc U-tü-enbrouck, ministlsr van Binnen- landscho Zaken, alsmede mgr. H. van de .Wetering, aartsbisschop van Utrecht, ter wijl dr. P. J. H. Cuypers het ©ere-voorzit- tevschap van het uitvoerend comité op zich nam. De burgemeester van Amsterdam, J W. C. Tellegen, wethouder F. J. A. M. Wierdels, mgr. Th. J. A. Bosman, deken der hoofdstad, mgr. L. C. L. Eygenraam, professor A. J. der Kinderen en ve1 ande re personen traden tot het eerc-comité toe Het uitvoerend comité bestaat uit rr. J F. M Sterck, voorzitter; Ed. Brom, vice voorzitter; Maria Viola, C. W. H. Baard, Charles BoissevaiD, prof. H. Brugmans, W. üiepenbrock, penningmeester, J. B. Dijk, C. E. de Klerk, M. A. P. O. Poelhek- ke, Albert Verwey, Van Waardenburg, en Tot de plannen van het comité behooren o. a. een tentoonstelling en ec-^ msvicring in September. BUOmftND. .DE Oü 'A. IOUIDATIE. Wc zijn nog in da periode van afwachten. Grocte besluiten zijn, naar tot dusver be kend is. nog niet gevallen in "de Russische kwestie. Toch moeten Lloyd George en Mil- ïerand tot een besluit zijn gekomen, want nadat de militaire- en marine-deskundigen tot Iaat in den nacht hadden zitten werken, en 's morgens de conferentie te Hytjre tot 's middags was verdaagd, zou Millerand om vjjx uur gisteren vertrekken, terwijl Lloyd Gecrge tegen" zes uren een ministerraad bijeen had geroepen. Of het daartoe is ge komen, weten- we nog niet. terwijl we dit schrijven. De geruchten loopen precies lijn recht tegen elkaar in. Terwijl aan eene z"di wordt beweerd, dat de geallieerden zullen optreden, waarbij de Engelsche vloot dan een zeer voorname rol zou spelen, verluidt van andere zjjde, dat alles wordt gedaan om niet tot een oorlog te komen. Het 'aatste lijkt ons, gezien de machteloosh ii der en tente. het waarschijnlijkst, temeer, waar do Engelsche arbeiderspartij h-eft brslo'.en om in geval van oorlog, de algemeene staking oil te roepen, waardoor Engeland zelf lam geslagen zon worden. Boveüdien, wanneer juist is, dat Polen.in gaat op de nitnoodiging van sovjet-Rusland om over den vrede te komen spreken buiten do entente om, hoe kan de entente da'n nog optreden Het volledige voorstel, cSat Lloyd Geor ge sovjet-Rusland gedaan had, maar werd geweigerd, luidde a-ldus 1. Er zal een wapenstilstand worden ge sloten van tien diagen, te beginnen te mid dernacht in den nacht van 9 op 10 Augus tus, terwijl er bevel zal worden gegeven uit Moskou en Warschau, dat) het sovjet- leger en het Poolsehe leger op dat uur moe- ton blijven op de-linie, die zij dan innemen en den strijd staken op de volgende voor waarden a. dat Polen geer gebruik zal maken van het ophouden van den druk om zijn leger opnieuw uit te rusten en troepen of oorlogs materiaal to vervoeren, en dat de sovjetr. legers den wapenstitetand niet zullen ge bruiken om htm front te versterken b. dat -de Geallieerden gedurende den tijd dio verloopt tusschen het staken der vijan delijkheden en het tcekenen van den vrede, geen stappen zullen doen om troepen naar Polen te zenden of eenig oorlogsmateriaal aan het Poolsehe leger to leveren c. dat de Geallieerden de noodige maat regelen zullen nemen dat een vertegenwoor diger van de Russische sovjet-regéering te Dantzig en bij de andere toegangswegen tot Polen aanwezig is om te controleeren of er geen oorlogsmateriaal naar Polen wordt vervoerd, op voorwaarde, dat hij geen poli tieke propagande zal maken. 2. Onmiddellijk na het eindigen der vijan delijkheden zullen de Russische en Pool sehe wapenstilstandonderhandelaars bijeen komen om do demarcatielijn vast te stellen tusschen het sovjet- en het Poolschp leger tot aan het sluiten van den vrede en do voorwaarden van den wapenstilstand vast to stellen als inleiding voor de vredesonder handelingen. Sovjet-Rusland zou van de weigering als nog volgend voorstel hebben gezonden 1. Een aanbod van de Sovjet-regcering om do schulden der regeering van den tsaar tegenover Frankrijk te erkennen. 2. Do aanvaarding van de Londensche con ferentie door Rusland 3. Terugtocht der bolsjewistische troepen tot aan de ethnografische grens van Polen. 4. Amncstio aan do troepen van generaal Wrange], indien deze Rusland verlaten. De Fransche zaakgelastigde Bulja heeft een nota overhandigd, waarin de verzeke ring wordt gegeven, dat de Entento nooit plan heeft gehad of er een woord over heeft geuit dat zij voor Polen bestemde troepen oT materiaal via Duitscbland daarheen zon willen zenden. Geklaagd wordt verder 'over de Doitsche inbreuken op het regelmatig verkeer ntet de referendumgebieden. In Polen zelf duurt de roode opmarsch nog voort. De verbinding met Dantzig is reeds in gevaar. Gisterochtend heeft te Parijs de uitwis seling der ratificaties van het vredesverdrag met Bulgarije piaats gehad. Of de vrede met Turkije nu heden wordt geteekend? De Temps" meldt, dat tusschen Grieken'and en Turkije eau overeenkomst is bereikt- en dat de Dodekanesos aan Grie kenland komt. Griekenland h.eft, zoo verklaart het, zijn opdracht in Klein-Azië vervuld en dus zijn krijgsverrichtingen gestaakt. DUITSCHLAND. Naar tie correspondent van het .Berli ner Tageblatt" tc Genève verneemt, heb ben. de mijnwerkers van Engeland en Fran krijk beloofd terstond in staking te zullen gaan, indien het Roergebied werd bezet. Den 5en October zal het definitieve besluit daaromtrent genomen worden op de bijeen komst van de internationale mijnwerkers- commissie te Londen. ENGELAND. Aartsbisschop Maixnix is door een torpe dojager van de Baltic gehaald en te Pen zance aan land gezet. De Ieren hadden te Liverpool een grootsche ontvangst bereid, die natuurlijk in het water viel. Bij een tusschentijdsche verkiezing to South-Norfolk heeft da coalitie aan do ar beiderspartij een zetel verloren. HONGARIJE. In de Nationale Vergadering beeft Feli- ki op een vraag geantwoord, dat de enten te, speciaal Frankrijk, schijnt in te zien, dat de huidige grenzen van Hongarije zon der bescherming zijn en dat het daarom niet onmogelijk is, dat de fout der entente zal worden hersteld. Stilzwijgend zou men hier bijkans een be vestiging van Hongarije's te hulp snellen aan Polen in gaan zien, want da entente zal niet voor niets „een fout" herstellen. BUITENLANDSCH GEMENGD. In Aken hebben in de laatste dagen her haaldelijk betoog'ngen plaats gehad tegen de. duurte en het gebrek aan levensmiddelen. De arme bevolking heeft in het geheel geen vleesch, melk en aardappelen. Te Brussel is onder voorzitterschap van Havelock Wilson de internationale zeelieden- conferentie geopend. Besloten werd in alle landen te ijveren voor de 48-urige werkweek aan boord, de 44-urige aan den wal. - Reuter seint uit Rio de Janeiro aan de Engelsche bladen, dat de Senaatecommissie het voorstel aanvaardde om het verbannings- faesluit tegen de vroegere keizerlijke familie in te trekken. Tusschen Japan en de Vereenigde Staten is een tarievenoorlog in de scheepvaart uit gebroken. TELEGRAMMEN. Millerand terug. PARIJS, 10 Aug. (Havas). Millerand, Foch en de Fransche delegatie zijn gister avond halfélf hier, teruggekeerd. Het besluit van Hythe. PARIJS, 10 Augustus. De bijzondere correspondent van Havas bericht over de conferentie van Hythe, tot nadere bepaling van de Fransch-Engelsche politiek ten op zichte van Rusland: Indien noodig zal een definitieve blokkade van Rusland worden verzekerd door de Britscho vloot, met me dewerking van Fransche torpedobootep, voornamelijk in de Oostzee. De Vereen. Staten en de neutrale landen aan Rusland grenzend, zullen uitgenoodïgd worden geen producten meer naar Rusland te zenden en daardoor mee te helpen aan bestrijding van het wereldgevaar van het bolsjewisme. Eventueel kunnen de gealli eerden een beroep doen op de medewer king van Duitschland om het isolement van Rusland te land te verwezenlijken. Een andere maatregel zal bestaan in het vor men van een definitief front tegen sovjet- Rusland, waarbij een beroep wordt gedaan op de medewerking van de van het oude Rusland afgescheiden staten. Het leger van Wrangel zal door Enge land ondersteund worden met oorlogsma teriaal, evenals Polen, waaraan de gealli eerden materieele en moreele hulp zullen geven met het oog op de handhaving zijner onafhankelijkheid.1 Indien Dantzig fge- sneden mocht worden door de bolsjewisten zal het materieel over Tsjecho-Slowakije verzonden 'worden. Men verzekert, dat do conferentie onder de oogen zag het doen van een beroep op den Volkerenbond om het Russisch-Poolsch geschil op te lo—c i, doch men moest erkennen, dat het nog aan de noodige middelen tot actie ontbrak en dat het slechte gevolgen zou kunnen hebben voor de toekomst van dit organisme LONDEN, 9 Aug. (Reuter). Officieel wordt meegedeeld, dat de geallieerden vol komen eenstemmig zijn over de in verband met Polen aan te nemen houding. Wat Groot-Britannië betreft is echter het voor behoud gemaakt, dat te nemen maatregelen do bekrachtiging van het parlement moeten hebben. Lloyd Georg zal morgen (Dinsdag) een verklaring in het parlement afleggen. Men verneemt officieus, dat de geallieerden besloten om de Polen te helpen met tech nisch advies, met munitie en mogelijk ook met maritieme maatregelfen, echter niet met troepen. Indien Woensdag op de conferen tie te Minsk er aanwijzingen zouden zijny dat de bolsjewiki bereid zijn redelijke voor waarden te stellen, zou er reden kunneü zijn van een andere beoordeeling va'n den toestand. Waarschijnlijk zal aan Krassin en Kamenef worden vergund_ in Engeland te blijven, tot hieromtrent uitsluitsel zal zijn verkregen. Rusland in het Engelsche Lagerhuis. LONDEN, 9 Aug. (Reuter.) In het Lagerhuis worden aan Bonar Law talrijko vragen gesteld betreffende den toestand m Rusland, waarop hij antwoordde dat dij premier Dinsdag (dus he den) een verklaring zal afleggen. Er is in het minst geen gevaar dat het Huis in een oorlog gesloopt zou worden voordat volledige gelegen heid tot bespreking zou gegeven worden. Clynes vroeg of dit beteekende dat geen voorbereiden de maatregelen voor deelneming aan den oorlog werden getroffen. Bonar Law antwoordde dat het er van afhangt wat men onder dergelijko maatregelen verstaat en in antwoord op een andere vraag voegde hij er bij dat de premier in de vorige week uitdrukkelijk verklaarde dat, uit vrees, dat de Bolsjewisten de Poolsehe on afhankelijkheid zouden vernietigen, stappen werden gedaan om aan do Polen redelijke vre desvoorwaarden te verzekeren. Tsjecho Slowakije neutraal. PRAAG, 9 Aug. (Wolff.) 'De minister raad heeft opnieuw een proclamatie uitge geven waarin betoogd wordt, dat ten aanzien van den Russisch-Poolschen oorlog de tot nu toe gevoerde politiek van vrede, neutraliteit en niet-interventie zal werden voortgezet. Van liet front. EERLIJN, 10 Aug. Volgens de ochtend bladen loopen te Koningsbergen gernchtsn, dat de Russen ook Prasnysch, op 75 K.M. ten Noorden van Warschau, hebben ing-e nomen. MARIENWERDBR, 9 Aug. (V. D.). De Russische cavalerie-patrouilles zijn naar het Westen voortgerukt en hebben ,den spoor weg Warschau—Mlawa overschreden. Mlawa en Ciechanow zijn m hun bezit. Hiermede zijn de Poolsehe troepen, .die tusschen Ostro- lenka en het Zuiden van Ostrowo .oper'eeren, van den terugtocht naar .Warschau zoo goed als afgesneden. De Russen zijn ten Noordën Van Warschau nog maar een dagmarsch van de stad verwijderd. Zij 'zijn den Pool- schen corridor genaderd bij' Napicicm, doch' nog niet daarin doorgedrongen. PARIJS, 9 Aug. (V. D.). De roode troe pen hebben de Marew bereikt in de streek van Malhimsk. Op den. weg van Warschau hebbeen hevige gevechten plaats. In Sokolon ontwikkelen zien hevige straatgevechten. Bij Siedlice en Lieknow zijn gevechten aan den gang aan beide oevers van' den Bug. In defa avond hebben de roode troepen Wladimir Wolhynsk bereikt en terstond den marsch in de richting van Cholehi voortgezet Dc Engelsche arbeiders- LONDEN, 10 Aug. (Reuter). Op 'een ver gadering van de arbeiderspartij met het be stuur van het vakverbonds-congres, werd een motie aangenomen, waarin de Tegeerihg wordt gewaarschuwd, dat de geheele macht der georganiseerde arbeiders zal worden aangewend tot het tegenwerken ,van dïh corlog, die tegen Sovjet-Rusland in elkaar wordt gezet. Een commissie werd benoemd om een nationale arbeidersconferentie voor- te bereiden, op welker instructie alle leden der aangesloten bonden het werk zullen neer leggen. De vrede met Torkije PARIJS, 10 Aug. (Havas). De onder- teekening van het Turksche vredesverdrag wordt vertraagd ouiöat de Turksche gedele geerden overeenstemming tusschen alle ge allieerden schijnen te eischen, terwijl tot nu toe de vertegenwoordigers van Hedjaz en' vooral die van Servië voorbehoud maken. Uil 't verre Oosten. WLADIWOSTOCK, 9 Aug. (Reuter.) De rc- geerïng ontving bericht, dat de Japanaobe inwo ners van Otchotsk vermoord zijn en de sta3 in brand gestoken is. LAATSTE BERICHTEN STADSNIEUWS. Op een gisteravond plaats gehad heb bende algemeene vergadering van de Alge meene Patroonsvereeniging en den R.-K. Bond van Bouw vakpatroons, is met alge meene stemmen het beleid van het Hoofd bestuur bij de onderhandelingen met de arbeiders, goedgekeurd. Internationaal Esperanto Congres. De dag van heden werd begonnen met een lozing in bet Esperanto oyer TsjeObo-SJova'kijo door den heer August Lillik, Commissaris bij bot Ministerie van Handel to Praag. Daartoe waren do congressisten om 9 uur reods weer bijeengekomen in de Familie bioscoop waar ook aanwezig was de Tsjecho-Slovaksche gezant en gevolmachtigd minister Prof. Maxa met me vrouw Max a en het personeel van bel gezant schap. De voorzitter van het Congres, dc heer Is- brücker dankto namens het Congres den heer Pitlik, waarbij zich do congressisten nog eens aansloten. Hierna werden do foto's van het congres op het doek geprojecteerd, waarbij do foto's van mevrouw Isbrücker en Prof. Rirat een daverend applaus uitlokten. Als slotnummer kreeg men een film van het derdo Australisch Esperanto Congres, 't welk dit jaar in Sidney gehouden is. De I. A. M. V. en de oorlog legen Sovjet-Rusland. Men meldt ons, dat het Internationaal Antl- Milrtaristisch Bureau den volgenden oproep in ternationaal verspreidt: Hot Internationaal Anti-Militaristisch Bu reau aan de Arbeiders van alle landen I Do politieke en militaire machthebbers van Engelan-d en Frankrijk zijn le zamen gekomen, om een beslissenden' aanslag le plegen op het nieuw maatschappelijk leven, dat zioh in Rus land tracht to verwerkelijken en dat sedert meer dan twee jaren aan de gruwelijkste aanvallen der reactie steeds krachtigen weerstand biedt. De ineenstorting van het kapitalistisch stelsel meer dan ooit vreezend, zijn zij door do succes sen der Russen in Polen, tot het wanhoopsbe sluit gekomen zoo noodig óver land en zee hun machteloozen Poolsehen handlanger de krach tigste hulp te bieden. Reeds worden in de Rijnstreken oorlogs materiaal en levensmiddelen opgestapeld en troepen sadmgotrokken. De Duitscho arbeidersbeweging, eon schending der Duitsche neutraliteit voor ziende, beeft reeds oen oproep in de wereld gezonden, tot de Doritsche, Fransche en Engelsche arbeiders gericht, om dit door staking onmogelijk te maken. Terecht heb ben zij er den nadruk opgelegd, dat de reeds waakzame Duitsche spoorweg- en transport arbeiders den ruggesteun noodig hebben dér gansche arbeidersklasse. Het Internationaal Anti-militairistasch Bureau (I. A. M. B.) den 9den Augustus in Nederland bijeen, wekt de hoofd- en handarbeiders in België, Denemarken, Duitschland, Frankrijk, Engeland, Neder land, in alle landen, die in eenigerlei op zicht, direct of indirect, in don aanval be trokken zouden kunnen worden, of, zich be wust te worden van hunne verantwoorde lijkheid tegenover zichzelf, hun medemen sehen en bun nageslacht. Het waarschuwt de bewoners der Euro- peesche en Amerikaanscbe landen voor den nieuwen wereldoorlog, waarmede de bur gerlijke klasse in laffe zelfzucht de volkeren' dreigt. Het richt zich tot alle revolutionairen met dc. aansporing om met de uiterste inspanning zich tegen den opzet der Ententeheerschers te verzetten. Hoe men zich als revolutionair lot hol zich verwerkelijkende Russische Sovjet systeem ook verhoudt, het is ons aller laai een overwinning der reactie van de razende witte wei eldterrcux le verhinderen. Het I. A. M. B. doet eveneens een beroep op bet proletariaat der gekleurde rassen, dat door het Europcesche imperialisme ter onderdruk king van nieuwe maatschappelijke en cullu- rcelo mogelijkheden wordt geëxploiteerd, zioh naot langer ten dienste tc stellen van de blanke hoersohere maar metterdaad -de zijde der ar beiders te kiezen, waartoe het behoort. Arbeiders on soldaten aller landen, maakt u voor massa dienstweigering on algemeene werk staking gereed. Het manifest is geteekend door B. de Ligt, Jos. Giesen, H. C. Eckhard, Albert de Jong, G. do Boon, Johnnie Havinck (Holland), Lea Gé- rawl (België) Oswald, P. Jensen (Denemar ken) Ernst Friedrich (Duitschland). Geslaagd is voor 'het examen Hoogdmtsch' L.O. de heer C. P. Paardékooper, van Zoeter- woude. Do Coöperatie „De Hoop" te 's-Gravcn- hage heeft in een telegram aan den Minister van Landbouw medegedeeld dat zij met haar elfduizend leden zonder suiker zit, daar de Cen trale Suiker-Maatschappij slechts een derde der benoodigdo hoeveelheid aflevert. Zij verzoekt den Minister dringend in te grijpen. VRAGENRUBRIEK. M. B., Leiden. Leiden, Zoeterwoude, Stompwijk, Zoetermeer, Bleiswijk. Hille- gorsberg, Rotterdam, Cbnirlois, GoiVi- scha-lxoord, Klaaswaal, Numansdorp, Wil lemstad, Oude Molen, Zwingelspaan, Klun- cüert. 68,1 K.M.Klundert Zevenbergen, Leur, Princenhage, Breda. 24,1 K.M. M. J. H., Alphen. Utrecht, de Bildt, Zeist, Rijsenburg, Doom, Leersum, Ame- rongen, Eist, Rheaen, de Grebbe, Veer a„ d. Rijn, Opheusden, Hien, Loenen, Slijk,- Ewijk, Lent, Nijmegen. 66,2 K.M. Utrecht, de Bildt, Zeist, Woudenberg, Scherpenzeel, Renswoude, de Klomp, Ede, Ginkcl, Arnhem, Uden, Eist, Lont, Nij megen. 76,3 K.M. G. M., Leiden. Leiden, Leiderdorp, Hoogmade, Woubrugge, Langeraar, Nieuw veen, Vrouwenakker, Uithoorn, Waverveen' Vinkeveen, Baambrugge, Loenersloot, Vrca land, 's-Graveland, Bussum. 66.5 K. M. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken L. E. Schouten, winkelier te Leiden. R.-c.? mi'. H. E. Cost Budde; cur.: mr. CL F. Gro- nemeijer, te 's-Gravenhage. J. Timmers, te Voorschoten. R.-c.: mr. O. J. J. de Jortcheere; cur.: mr. P. M. Tragi man, te Leiden. Hendrik Weller Azn. boomkweeker te Boskoop. R.-c.: mr. C. J. J. de Joncheere; cur.: mr. E. J. M. H. Bolsius, te Leiden.: MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 10 Aug. 157 Vette varkens f 1.80f 1.82. Handel vlug KATWIJK-AAN-DEN-RIJN, Veiling der. Tiuinb.ver. „K. en 0." Aardappelen per 35 K.G.: Duke of York f 2.20 a 2.40, id. kl. f 1.20 a 1.40. id. eigenh. f 2.40 a 2.S0, id. kl. f 1 40 a 1.70. peen per 100 bos f 6.90 a 7.80, bloemkool I f 17.20 a 20.80, id. II f 13.90 a 15.80, Aanvoer 480 zak aardappelen, 1200 bloemkoolen. ROTTERDAM, 9 Aug. Graanmarkt. Jonge Tarwo f 40 a 54, nieuwe f 36 a 4-4, Rogge f 21' a 24, Gerst f 21 a 22.50, Haver f 26 a 27.50, Bruineboonen f 20 a 24,50 alles per 100 K.G. netto. AMSTERDAMSCHE BEURS. (Naar de officieeie prijsnoteering van de Vereen- voor den Effectenhandel). Koersen voor Wissels uit liet EuitesilaiMÏ. Motesring te: Amsterdam. 9 Aug. 10 Aug. Engeland Duitschland Frankrijk. Zwitserland. Oostenrijk Zweden Noorwegen Doncmarken Bclflim 10.91 642)j 21 45 1© Aug. 192© STAATSL, N. W. 1000 5 pet. N. W. 1000 4 1/2 pet O. IndlO 1000 5 pet Hong. '02-"10 Kr. 2000 ....4 pet Oostanr. Jan.-Jull Kr. 2000 4 pc Portug. Tab.sl. fr. 500 4 1/2 pet Buil. Oecons, 1880 G.B. 625 4 pet Rusl.1889/00 IlODO O.K. 625 4 pet. Uusl. 60 Em 18'J4 U.K. 035 3 DCC Gr. Kuss. Spoorw G.R. 025 8 pe. Mexico 1-4 Sorio doll. 1000 6 pet. Mexico 1899 .5 pet. Brazilië funding 1898 5 pet. BrazUlë 1839 4 pet. BrazIIlO funding 1914 6 pot. BANKEN. Amst. Bank Aand Koloniale Bank Aand Ned.-Ind. Hand.b. Aand. 1000 Ncdorl. Bank Cert. v. Aand,.., Ncd. Handel MIJ. Aand..". RoLtcrd.-Bankvg. Aand INDUSTRIE. „InsuUndo" Ollelb. oude Aand. Id. Nieuwe Aand Werkspoor Aand Ned. Gist Spirit.tab. Aand... Philips Gloeilampen Aand Vereen. Bllktabrieken Aand..., Vereen. Holt. Sig.fab. Aand. Wester SulkeiraltlnaderlJ Aand. Am. Car. Foundry Cert. G. A..., Am. Hide, Leather Cert. Pr. A'. Am. Smelt, and ret. Cert. X, Ananconda Copper Cert. Aand, Central Leather Gew, Aand... Studebaker Cert. Gew. Aand... United Cigar Cert. Corp. Aand. United St. Steel, Cert. Gew. b~ 773,' 71X 102)5 CULTUREN, Cult. MIJ. der Vorstenl. Aand. Cult. Ml], d.Vorstcnl.Wlnstbew. Handelsvg. Amsterdam Aand.„ Java Cult. MiJ. MIJNEN, „Aoqualor" Aand, Redjang Lebong Slngkep Tin Aand. 1 Pittsburgh Cool Gew. Aand... Swansea Cert, v: Aand PETROLEUM. Dordtsche Petrol. Gow. Aand... Gecons. Holi. Petrol. Cert. A. Koninkl. Petroleum f 1000 Koninkl. Petrol. Ondera. 100 Koninkl. Petrol. Cert. v. A. 100 Moeara Knlm Aand „Orion" Aand. L 2000...' Stedua Romana RUBBER. Amsterdam Rubber Aand Dell Batavia Rubber Aand Ncdcrl. Rubber MU. Aand Oost-Java Rubber Aand Intcre. Rubber Cert. v. Aand... SCHEEPVAART. Holl. Am. LUn Aand. Gem. Elg, Id. Aand Java Ohlna Japan Aand, V.K. L.K H.K. 368 364)4 367 422 i.j 403 415 78535 775 783 694)5 682)4 693 68)4 245 68)4 68)4 27)i 25 608)5 247 643 636)4 654 642)4 636)4 644 64334 639)4 847'.; 845)4 73)J 73 125)4 226)4 222)4 165 164 114)5 115 390 400 15 14% r 384 390 376 376 251)5 Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomb. MIJ. Aand. Kon. i'nkclvaart Aand Ned. Scheepvaart Unie Aand.. Rottcrd. Lloyd Aand Stoomv. MU. Nederland Aand. Int. Merc. Marine Gew. Aand... Int. Merc. Marino Pret. Aand... TABAK. Amsterd. Dell Oy Arendsburg Aand Besoekl Tabak Aand Dell Batavia Aand... Dell Maatschappij Aand, Medan Tabak Aand. Rottcrd. Dell Aand Sencmbah Taoak Aand. THEE. Bodjong Terong Aand. Banjoowangi Thee Aand DIVERSEN. Amst. Ballast MIJ Aand Houthandel Altlus Gew. Aand. Houthandel Pont Gew, Aand. Maxwell L. G. Cert. y. Aand... Maxwell L. G, Cert. y. Inc. B. SPOREN. Dell Spoor Aand Holl. Spoor Aand, MIJ. tot ExpL y, Staatssp. A. L.K HJC. I5SJ4 - 19%; I96)~ 484)5 359)5 133 Scd. ind. Spoor Aand Gr. Eeast. Rway. Cert. v. Aand. Zuid-Ilal. Spoor 8 pet. Moskow K. Wor41/2 pet. Mosk. Wind. Rybinsk 1899 4 pet. RJasan Uralsk 4 pet. Wladlkawkns 1012 ...A 1/2pet. Wlndiknwkas 1885 H4 pet. Wladiknwkas 1898 4 pet. Zuidoosikpoor 1898 4 pet. Atch. Top. SantA F6 Cert. GA. Denver Cerl. y. Aand Eriee Qew.*^Aand Illinois Central Cert. y. Aand... Kansas City Southern Cert. A. Kansas City South. Cert. Pr. A. Missouri K. Texas Cert. v. A. Miss.K.& Tex. Cert. 4 pc. lo Hyp. M1SS.K.& Tex. Cert. 4 pe. 2a Hyp. Oregon Calll le H. Goud..5pet. Southern Pacllio Cert. Gow. A. South. Rway Cy. Orig. Gw. A. Southern Rway Cy. Cort. y. A. Union Paciflo Cert. y. Gaw, A. Or. Trunk Rway Cert. Gew. A. Gr. Trunk Rw. Cert. 8 Pret, A, TRAMWEGEN. Madosra Stoomtram Aand Madoera Stoomtram Pref.Aand. Semarang Joana St.tram A!..... Semarang Cheribon St,tram A'. V.K. L.K H.K. 215 21435 - 983* Prolongatie 4 3*

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 3