telegrafisch weerbericht. J Hoogste baroinct.rsbnd 767.S te Vaien- Ua' laagste stand 740.1 te Vestmanoer. i.Verwachting tot den avond _yan den 30steh ïjuli: Zwakke tot matigen, later wellicht Joenemenden noord-westelijken tot zuid- Kfestelijken wind. Aanvankelijk opklarend, tater toenemende bewolking met kans op. Kregen of onweer. Iets warmer. pjelrokkonei], dat zij alles zullen doou, -wat in lvun vermogen is, om do rijksregecring te steu- bij do nakoming van do aangegane ver plichtingen." Pr. Dorten is thans werkelijk te Wiesbaden rug, dus'in vrijheid. frankritk. Na Damascus hebben de Franscben in feyrie nu ook Aleppo bezet, f ïe Damascus is een nieuwe regeering go- rjvormd. Emir Feisvel is afgezet, volgens oen verklaring van generaal Gouraud, daar lig het land aan den rand van den afgrond 1 zou hebben gebracht. Voorts wordt geeischt I een oorlogsschatting van tjen m.llioen, welke 'bestemd zijn de schade, die door de oorlog- voering van bendón in de Weste.gke zone is i aangericht, te herstallen; de algemeen a ont- '■"wapening zal onmiddellijk beginnen; liet g leger, tot politiemacht hervormd, zai worden verminderd; al hat oorlogsmateriaal zal aan I de Fransche autor'.tritan worden uitge.everd; |dc voornaamste schuldigen zullen voor mili- taire rechtbanken terecht slaan- Al deze voorv,'aarden zijn door de nieuwe J regeering aanvaard. Emir Feisoei is verzocht Damascus met zijn gezin te verlaten. 1 Is het daarmee nu niet, of zal de emir zijn verzet voortzetten? Een sieckt teek-en is zeker, dat Feisoel's vader, de koning Ivan Hedzja, de partij van zijn zoon blrjk- baar trekt en zijn gedelegeerde ter vredes- I delegatie heeft teruggeroepen. Frankrijk schijnt zich en tevens Enge lland. dat in Mesopotamië den terugslag van het Fransche optreden ondervindt, heei ;at moeilijkheden op den hals te zullen |halen. buxa-1-.^anbsch gemengd. Dit Lloyd's scheepvaartlijst blijkt, dat de .Joimte aan stoomschepen, Ümis'.icorende in Ije voornaamste zeevarende landen van de were/d in Tuni 7920 in totaal 53,905,000 J ton of 8.501.000 meer dan in Juni 1914 f bedroeg. Duitschland is hier niet in be- i grepen. J De Engelsche ruimte aan stoomschepen bedraagt 18,111,009 ton (vermindering te- J genover 1914 van 781,000 ton), Bntscha dominions 2,032,000 ton (vermeerdering 400,000 ton), Amerika, de stoomschepen op de meren niet meegerekend, 12,406,000 ton (vermeerdering 10,379,090 ton), Frank rijk 2,963,000 ton (vermeerdering 1,041,000) Nederland 1,773,000 ton (vermeerdering 301,000 ton), Italië 2,118,000 ton (ver- I meedering 188,000 ton), Japan, 2,996,000 ton (vermeerdering 1,288,000 ton), Noor wegen 1,980,000 ton (vermeerdering 23,000 ton); Zweden 996,000 ton (vermindering 19,000 ton); Griekeniand heeft een vermin dering van 324,000 ton. In de getallen voor Engeland, Frankrijk en Italië is een groote vijandelijke tonneh- maat begrepen, die voorloopig aan die landen is toegewezen. De tonnenmaat van de zeilschepen over de geheele wereld bedraagt nu nog maar 6 pCt. van de geheele wereldtonnenmaat tegen ruim 8 pCt. in 1914 en bijna 22 ptt in 1902. Het aantal zeilschepen is 5082, metende 3.409,377 ton. In Lenden is een standbeeld voor Lincoln, den groeten Amerikaanscben president, onthuld. Een som van 22658 p. st. is volgens -be licht uit Londen door. het prijsgerecht als premie toegekend aan 151 schepen der oor logsvloot, die de overwinning bij Jutland hadden behaald. Te Barcelona heeft de storm een muur van de overdekte markt doen instorten. Vier vrouwen zjjn gedood en vier gewond. TELEGRAMMEN Het voorschot aan Duitschland. PARIJS, 28 Juli. (Havas). Do financicelo commissie heelt don minister van financiën ge hoord omtrent hot ohtwerp waarbij do rogeoring wordt gemachtigd voor hoogstens 200 milliocn por maand geduvendo uiterlijk 6 maanden deel emen in hot door België, Engeland on Italië erstrekkon voorschot, overeenkomstig do 1G Juli 1.1. tusaohen do geallieerden gesloten over eenkomst Dc commissie besloot met 12 tegen 8 stemmen en 9 onthoudingen niet tot do be handeling der artikelen over to gaan. Volgens de „Matin" vorklaarden de leden der commissie dal ditvo'um uiting geeft aan de ontevreden heid veroorzaakt door de aan Frankrijk opge legde verplichting om Duitschland voorschotten te verstrekken in verband met den prijs der Engelsche kolen, doch niet tegen de regeering gericht is. Het Belgische Parlement. BRUSSEL, 28 Juli. Havas. De Kamer heeft zich heden uitgesproken over de. aan neming van de herziening van art. 47 der grondwet, waaromtrent Minister Delacroix eenige dagen geleden de kwestie van ver-" trouwen had gesteld. Eerst werd met 163 tegen 4 stemmen en 2 blanco het amendement aangenomen, waarbij aan vrouwen het kiesrecht kan worden toegestaan, mits een daartoe strek kendo wet met een meerderheid van twoe3 derden wordt aangenomen. Vervolgens verwierp de Kamer met 97 tegen 72 stem men en 2 blanco een aanvullingsbepaling volgens welko Van den tweeden Dinsdag in November 1928 af een eenvoudige meer derheid voldoende zou zijn. Het in stem ming brengen van het geheele artikel, waarbij algemeen kiesrecht op 21-jarigen leeftijd wordt ingesteld werd namens de rechterzijde verklaard dat zij besloten had met het oog op den toestand in het bui tenland aan iedereen zijn stem te laten. Het artikel werd aangenomen met 146 te gen 4 stemmen en 25 blanco. Be Duilsche Rijksdag. BERLIJN, 28 Jnli. (Wolf). De Rijksdag ver wierp een motie der Duitsch-nationalen, inhou- dondo oen betuiging van leedwezen over hot feit, dat de delegatie to Spa, in strijd met de vóór haar vertrek gegeven verzekeringen haar handtockening plaatste onder overeenkomsten, dio niet na te komen zijn on aan welker uit voerbaarheid zij zelf twijfelt. Aangenomen werd do motio der meerderheidspartijen, waarbij het door do regeering te Spa. gevoerde bereid wordt goedgekeurd. (Men zie onder Duitschland). De Duitsch-nationalen- en onafhankelijken slemden tegen deze motie. Een voorstel der onafhanke lijken, strekkende tot onmiddellijke socialisee ring der kolen mijnen, werd verworpen. Alleen de heide socialistische partijen stemden voor. Onlusien in Posen. BERLIJN, 29 Juli Wolf). Verschillende bladen molden uit Meseritz dat in de vroe gere Duitsche provincie Posen onlusten plaats von den. In verschillende kleine plaatsen gelukte het de provicateurs de Duitsche bevolking op te hitsen Do Poolsehe gendarmen werden ontwar pond en gevangen gezet, gomeentegebou- wen en postkantoren bezet. De Poolsclio soldaten arresteerden een 100 a 150 Duit- schers, die als de grootste mishandeling naar do vesting Posen werden gebracht. Communistische belooging. BERLIJN, Juli (Wolf). Volgens be richten uit Bremen, had daar gisteron een demonstratie der onafhankelijken en oom- imunaston plaat-s, welke aansluiting bij Sovj et-Ruisland beoogde. Het gelukte de veiligheidspolitie do de monstranten van het Marktplein naar liet hoofdstation terug te dringen. Daar ein digde do demonstratie met hoerageroep voor do wereldrevolutie. Amnestie in Frankrijk. NOME (Alast), 25 Juli (Reuter). De Pool- onderzoeker Roald Amundsen is hier aan gekomen. De Fransche politiek in Syrië. PARIJS, 29 Juli. (Havas). De Senaat heeft gisteren de kwestie van Frankrijks mandaat over Syrië behandeld. Millerand verklaarde, dat Frankrijk do politiek, niet van ovexhcersching doch van vrijheid voert. Hot is volstrekt nood zakelijk dat Frankrijk allo maatregelen tot be scherming zijner onderdanen neemt. Hot ver- hok der Fransche troepen uit Syrië zou een ramp wezen voor de bevolking. Ton slotte nam do Senaat met 205 legen 84 stemmen de kredie ten voor Syrië aan. Successierechten in Italië. ROME, 28 Juli (Reuter). Dc Kamer heeft mot 212 tcgeu 4 stemmen het regeeringsontwerp ter verhooging^van het successierecht aangenomen. In Albanië'. BELGRADO, 28 Juli. Naar het Ser visch Persbureau uit Kofor meldt, is op 23 dezer een Italiaansche torpedoboot to Ei- vat aangekomen. De officieren zijn op ver schillend© punten aan land gegaan; het doel hunner zending is onbekend. Dc troe pen die door de regeering te Tirana tegen den ban van Kastrati heeft uitgezonden, hebben te vuur en te zwaard hun zonding vervuld. Zondagochtend hebben zij een aanval gedaan op de Servische grenslijn; de grenswacht moest voor de overmacht wijken. Het gevecht duurt voort ©n maat regelen zijn genomen om de indringers te verdrijven. Naar uit Athene wordt gemeld, hebben de Albaniërs Valona op 23 Juli, na een gevecht van 6 uren, genomen.. Amundsen. - PARIJS, 28 Juli (Havas). Do Kamer hooft met- algemeen© stemmen het amnes tie-ontwerp aangenomen. Hoewel de am- netetio zich niet uitstrekt over alle veroor deelde oud-strijders, 'krijgt toch het rnee- rendeel van lier kwijtschelding van straf, en verder stelt de wet do regoertng in do gelegenheid aan d-- andoren gratio te ver- leeiien. Villa geeft zich over. EAGLE PASS (Texas), 23 Juli (Reuter). Officieel wordt gemold dat generaal Villa zich onvoorwaardelijk heeft overgegeven. LAATSTE BERICHTEN, Be buryermccsferskwestie te Wormerveer. Naar men ons van zoor betrouwbare zijde mededeelt, is een der voornaamste oorza ken van- do st-rubelingen tubsschon burge meester en pensoneel te Wormerveer, dat de burgemeester alle ambtenaren en ook de leden van het gemeentebestuur door do politie laat volgen en bespionneeren. Men spreekt zelfs van valsche politierapporten. Het conflict breidt zich uit. Onlangs be dankte de heer J. W. Dekker (U.L.) als raadslid en thans heeft) de heer Schaap (U.L.) eveneenfc ontslag genomen. Naar verluidt, zijn nog meerdere raadsleden voornemens ontslag te nemen. De oorzaak van het laatste ontslag schijnt to moeten worden gezocht in eon hevige twist met den wethouder van financiëD, voorzitter Tan de financieele commissie, waarvan de heer Schaap ook lid is De Internationale Kino-tenloonstelling. De Internationale Kino teut jons tailing kortweg I. K. T., die van 12 Augustus tot 21 September in het Concertgebouw te Am sterdam zal worden gehouden, begint thans meer en meer de aandacht te vragen. De -burgemeesters van Amsterdam en Den .Haag hebben liet eerevoorzitterschap van I. K. T. aanvaard en van een groot aantal minnen vannaam is reeds bericht ingekomen, dat ze van het 'eere-comité deel willen uitmaken. In dit eere-comité hebben zitting genomen de heeren S. P. van Eeghen, voorzitter van de Kamer van Koophandel te Amsterdam; F. j. A. M. Wierdels, W. de Vlugt, S. Rodri- gues de Miranda en E. J. Abrahams, wet houders van Amsterdam; C. H. van Lottum, voorzitter van het Koggeschip te Amster dam; prof. dr. J. Six, rector-magnificus van de universiteit te Amsterdam; prof. dr. M. de Haas, rector-magnificu3 van de Techni sche Hoogeschool te Delft; Prof. B. de Jong, rector-magnificus der Handelshooge- school te Rotterdam; prof. dr. E. C. van Leersum, Amsterdam; dr. I. Zeehandelaar, voorzitter der gemeentelijke bioscoopcom missie te Amsterdam; miv W. Baart de la Faille, officier van Justitie te Amsterdam; rnr. D. W. Stibbe, deken van dén Raad van Toezicht van advocaten te Amsterdam; E. P. de Monchy, voorzitter van de Kamer £van Koophandel te Rotterdam; dr. G. H. Coops, inspecteur van het M. 0. te Amsterdam; j. C. Fabius, inspecteur van het L. O. te Amsterdam; D. Kouwenaar, voorzitter van de Amsterdamsche Pers te Amsterdam; dr. G. Faston, hoofdredacteur van het „Nieuws van den Dag" ts -Amsterdam; -J. J. Bruna, hoofdredacteur van de „Nieuwe Courant" te 's-Gravenhagemr. T. Ridder van Rappavd, inspecteur van het Rijks-Tucht- en Opvoe dingsgesticht „De Kruisberg" te Doetin- chem; A. J. Mamisse,e hoofdcommissaris van politie te Amsterdam; P. Otto, voor zitter van de Tuchtunie te Haarlem; C. Gordijn, commandant- van de brandweer te Amsterdam en Ign. Bispinck, voorzitter van de Néderl. Amateur-Fotografenvereeniging. Alles wordt in het werk geste'.d om een goed beeld te geven van wat de cinemafoto- grapbie beteekent en niet alleen uit- tech nisch oogpunt of als amusementskunst, maar ook de beste films op-medisch, paedagogiscli, wetenschappelijk en ander gebied zullen te zien zijn en naast medischespecialiteiten hebben de voorzitter van het Nederl. Film archief, prof. dr. v. Leersum, de heer Stok vis en andere specialiteiten; zich bereid verklaard bij films' causeriën te houden. Dat de belangrijkste firma's op de tentoonstel ling zullen verschenen, doet de ljjst van exposanten zien. Van Fransche zgde zulleti o.m. exposeeren de yier grootste firma's: Gaumont, 'Continsouza, Pathé en Dé Brie. Sommige hunner zullen in hun stand een groot brok geschiedenis der cinematograr pliie demonstreeren Uit Duischland komt de machtig© U. F. A, waarbij een groot aantal der belangrijkste filmfabrieken zijn aangesloten. Verder komt Ernemaun, Kurtz en nog velo andere. Een zeer waardig figuur zal Italië makon door een inzending van de Cito Cinema, omvattend o.m. de firma's Pactquali, Tiber, Eay, CÜnes en Bi- tonii. Uit Zweden komt clle Svonska en vor der zullen Engeland, -België, Oostenrijk en waarschijnlijk ook Zweden vertegenwoor digd zijn om niet te spreken van de Hol- landsche filmverhuurkantoren, waarvan de groofcsten aanwezig zullen zijn. Een speci- alo afdeeling zal er zijn op fotografisch ge bied en voor fotografie op luchtvaartge bied. Alles doet zien, dat hier een inte ressante expositie in wording is, waarvan in do buitonlandsche vakpers veel aandacht is- gewijd. De* Vorstin Elisabeth zu Ei'bach Schönbog, die met Prinses Wilhelm Ernst en Prinses Hc- leno enkele dagen op Soestdijk vertoefd heeft, is hodonmorgen daar Bentheim vertrokken, II. M. de Koningin Moeder heeft Hare Zuster nan hot station to Bap.ni uitgeleide gedaan. H. M. do Koningin en Prinses Juliana worden morgen Vrijdag voor enkele da gen op. Soestdijk verwacht ter gelegenheid van den aanstaanden verjaardag van H. M. de Ko ningin-Moeder. Z. K. H. de Prins heeft een gilt doen toe komen aan de Commissie voor het Vacantie- Kindcrfecst te 's-Gravenhage. Heden en morgen wordt te Gronin gen de 74ste algemeene vergadering ge houden van het Nederlanatech Onderwij zersgenootschap. Do voorzitter, de heer H. J. Bon eprak een openingsrede uit. Men seint ons uit Kampen: Hedennacht 1 uur is de auto van de familie de Vries uit Zwolle buiten Kampen tegen een boom gereden en versplinterd. Van de vier inzittenden werden drie gewond, waarvan een daine ernstig. De Minister van Onderwijs, Kunsten cn Wetenschappen, dr. de-Visser heeft hedenoch tend in een der zalen van het Departement, met een rede geïnstalleerd dc commissie, welke dc Regeering van advies zal hebbc-n te dienen in zako de algemeene maatregelen van bestuur tot uitvoering van dc artt. 29, 30, 32 en 38 der Nij- verheidsondorwijswot en dc programma's be doeld in het eerste lid van art. 47 dier wet en dio dienaangaande uitgewerkte voorstellen zal hebben te doen) Gisteravond is een zeilboot op de Smalle Ecsterzanding, bij Drachten, waarin 3 personen' gezeten waren, door een rukwind omgeslagen. Een der inzittenden, een jonge ongehuwde man R. K. uit Drachten, verdronk. Men meldt uit 's-Gravenhage: Dank zij de groote opruiming welke de Haag- sche recherche in den afgeloopen winter onder do beruchte inbrekers hier ter stede hoeft ge houden, bleven inbraken den - laatsten tijd tot groolo zeldzaamheden. Thans schijnt er weor een nieuwe bende bezig te zijn, die vooral hot Statenkwartier en omge ving onveilig maakt. In perceelen aan Slaten laan, Bcntinckstraat en Frahkenslag is ingebro ken. Vooral veel tafelzilver werd door de dieven medegenomen. De politie is de daders nog niet op het spoor. en neem dien jaarlijkachen, soms meerma len terugkeerenden wantoestand, zoo spoe dig mogelijk weg. U beleefd dankend, Hoogachtend, EEN KATWIJKER. K&twijk-aan-Zee, 27 Juli 1920. scheepstijdingen. KON. NED. STQOF38. MIJ. CALYPSO, 26 Juli van Malta to Piraeuö KON. HOLL LLOVD. BRABANTIA, 28 Juli van Bremen t'ej IJmuiden. ROTTERD. LLQYD. BESOEKI, 26 Juli van Rotterdam te Batavia. HOLL-AKERIKA LIJN. MOERDIJK, 25 Juli van Rotterdam te! B.-Aires. KON. WEST IND. MAILD. NIOKERIE, uitr. pass. 26 Juli Finisterre STV. MIJ. OCEAAN. HELENUS, pass. 23 Juli Perum. faillissementen. Uitgesproken: N. Duvé,, smid; to Delft. Rechter-eomm. mr. O. W. Sipkescur. mr. M. G. J. Bevers. J. J. van Pruissen, koopman, Tilburg. R.-c.: mr. dr. W. Fick; cur.: mr. A. R. Bueno. L. J. van Horssen, Amsterdam. Rechter commissaris mr. Sassencuratormr. G. J. C'. Claessens, Keizersgracht 227. G. J. B. Hoffman, kantoorbediende, Am sterdam. Rechtear-comnrUaa-ria en curator alsvoren. VRAGENRUBREK. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Overstroom in g te Katwijk. Mijnheer de Redacteur. Mag ik U beleefd een kleine plaatsruimte verzoeken naar aanleiding van' het bericht van gisteren van Uw correspondent te Katwijk-aan-Zee, inzake de overstroomiug. Door de groote regenval zegt uw corres pondent, ontstond dit euveljuister ware geweest te zeggen, door do veel to nauwe rioleering, die al jarenlang op verbetering wacht en waarnaar speciaal de bewoners van het lager gelegen Katwijk met smart zitten uit te kijken, opdat zij eens, einde lijk van dio ellende en schade verlost wor den. Daarbij komt nog, dat wol eens ernstig mag worden overwogen, of een dergelijke toestand do volksgezondheid bevordert doch weet ik wel, c3at do zorg daarvoor, nummer één moet zijn bij een gemeente bestuur. Dringend verzoek ik daarom het ge meentebestuur, wil het in deze met be kwame spoed handelen, laat desnoods andere (ook dringende) zaken achterwege, A. Z., te L. Het verleenep van hypo theek moet steeds geschieden bij notarieele akte. G B., té N. Daarvoor is noodig goed keuring van den kantonrechter. Mevr. F., te L. Zij moet dit doen 3 weken vóór elke 3-maand3lTj!:sche periode. J. H. B., to Leidon De kortste wegen zijn: Leiden, Voorschoten, Veur Voorburg Delft, Schipluiden, Maasland, Maassluis, Rozenburgsche Veer, Brielsche Veer, Briel- lo, Oostvoorne, Rock an je. 59.6 K.Mé Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rockanje. 38.2 K.M. E. P. S., te Leiden. De wegen zijn: Leiden, Alphen, Woerden, Utrecht, Hou ten, Schalkwijk, Culenborg, Geldermalsen Waardenburg, Zalt-BommeJ, Hedel, 's-Her togenboscb, Sluis O, Zuid-Willemevaart volgen Helmond. 132 K. M. Leiden, Zoeterwoude, Stompwijk, Zoë- termeer, Hillegersberg, Rotterdam, Rijs- oord, Zwijndrecht, Dordrecht, Moerdijk, Zevenbcrgschen hoek, Terheyden, Breda, Dorst, Tilburg, Moergestel, Oirschot, St.- Oedenroda, Lieshou'J, Aarle-Rixtel, Hel mond. 121,7 K. M. P. van der L., Hazei-swoude. De weg en afstand zijnLeiden, Hazerswoude, Waddingsveen, Gouda, Haastrecht, Schoon hoven, Nïeuwpoort, Slingeland, Schellui- nen, Gorinehem, Woudrichem(. Rijswijk, Veen, Wijk, Heusden, Haarsteeg, Vlijmen 's-Hertogenbosch, Dungensche Brug, Veghel, Helmond, Someren, Nederwcert, Keipen, Horn, Roermond, Susteren, Sit- tard, Geleen, Beek, Weert, Maastricht N. N., Sassenheim. Ja,' ge kunt daar bij geplaatst worden. Ge behoort daartoe een verzoekschrift te zenden aan den com mandant der politietroepen te 's-Graven- hage. Ge hoort daarvan wel de beslissing Toelage f 2 por dag boven dc vastgestelde soldij vau den soldaat. marktberichten. AMSTERDAM, 29 Juli. De aardappel prijzen waren he-den Andijkor Muizen groot f 5, Andijker Muizen klein f 3.60, An dijker Blauwen f6.50, Andijker Bomen fS, Hillegomtuer Eigenh. f7.25—f7.50, IJpolder Bergers f 5.25, IJpolder blauwo Borgera f6.25, Zeeuw. Bonten f7.75, Zeeuw- blauwe oifiouh. f 6.50f 7. Aanvoer 8 ladingen, KATWIJK a. d. RIJN, 28 Juli. Veiling van aardappelen per 35 K.G. Dus óf York f2.60 tot f3, dito kl. f 1.60 tot fl.90, dito eigenh. f 2.S0 tot f 3.30, dito kl, f 1.80 tot f 2.20, peon per 100 bos f 5.80 tot f 6.90, bloemkool I f 24.80 tot f 28.60, bloemkool II f 12 tot f 14.80. Aanvoer 540 zak aardap pelen. AtëSTERDAMSGHE BEURS. (Naar de officicelc prijsnotecring van de Vereen- voor den Effectenhandel). Koersen voor Wissels uit het Buitenland. NotcorEng ie: Amsterdam. 28 Juli 23 Juli Engeland Duitschland Frankrijk Zwitserland Oostenrijk Kjorwcgen Denemarken 99 Juli H9»0 6TAATSL. N. W. 1000 Spet. N. W. 1000 4 1/2 pel. ,0. IndJB 1000 5 pet. Jlong. '02-'10 Kr. 2000 ....4 pet. Oostenr. Jan.-Jull Kr. 2000 4 pc. Dortug. Tab^l. Ir. 000 41/2 pet. Susl. Gccons. 1880 O.K. 825 4 pet. Vorigo Koors L.K. H.K. 91L-Ó 78% 85% 83% 4% - 64 10% 66 10% I Rus].1889/90 Eodo gj2- 025 4 pet. Rusl. Go Em. 1S9-1 G.R. 020 3 eet Gr. Russ. Spoorw. G.R. 625 8 pc. Moxlco I--I Serlo doll. 1000 5 pet. Hozlco 1899 .5 pet. Brazlllü funding 1898 ....(Spot. Brnzlllü 1889 4 pet. BrazIllO funding 1914 ...6 pot. BANKEN. Amst. BaDk Aand, Kolonlalo IJank Aand.. Ncd.-Ind. HancLb. Aand. 1000 Neder], Bank Cert. v. Aand,.., Ned. Handel MIJ. Aand... Rotterd. Bankvg. Aand INDUSTRIE. „Insnllndo" Olletb. oude Aand. Id. Nlouwo Aond Workspoor Aand Ncd. Gist Spirit.fab. Aand,-. Philips Gloeilampen Aand....„ Vercon. Bllktabrieken Aand..., Vereen. Holl. Slg.Iab. Aand. Wester Suikerraffinaderij Aand. Am. Oar, Foundry Cert. G. Am. Hide, Leather Oort. Pr. A. Am. Smelt, and ref. Cert, A, Ananconda Copper- Cert. Aan Central Leather Gew. Aand. Stndobakcr Cert. Gow. Aand... United Cigar Cert. Corp. Annd. United St. Steel. Cort. Gew. A 825 119 - - '02% 102% CULTUREN. Cult. MU dcr Vorstenl. Aand. Oult. MU. d.Vorstcnl.WInslbew. Hnndolsvg. Amsterdam Aand... Java Oult. MU MJJNEN, „Aequalor" Aand, i Redjang Lcbong SIngkep Tin Aand Pittsburgh Coal Gew, Aand... Swansea Cert, v: Aand PETROLEUM. Dordtsche Petrol. Gew. Aand... Gecons. Holl. Petrol. Cert. A. Konlnkl Petroleum I 1000 Konlnkl. Petrol. Ondera. 100 Konlnkl. Petrol. Cert. v. A, 100 Hoeara Enim Aand „Orion" Aand. L 2000 Stedua Eomnna RUBBER. Amsterdam Rubber Aand Dell Batavia Rubber Aand Nederl. Rubber MU. Aand Oost-Java Rubbor Aand latere. Rubber Oort. v. Aand,,. SOHEEPVAART, Holl. Am. LUn Aand........... Gem. Eig. Id, Aand Java China Japan Aand, Kod. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomb. MU. Aand. Kon. Vïkctvaart Aand Ncd. Schoepvaart Unie Aand- Rotterd. Lloyd Aand. Stoomv. MU- Nederland Aand. Int. Mero. Marine Gew. Aand... Int. Mere. Marine Pref. Aand... TABAK. Amsterd. Dell Oy Arendsburg Aand Bcsoekt Tabak Aand.... Dell Batavia Aand Dell MaalschappU Aand...,..., Mcdan Tabak Aand. Rotterd. Dell Aand Scnombah Taoak Aand THEE. Bodjong Terong Aand. Banjoowangl Thee Aand, DIVERSEN. Amst. Ballast MU Aand Houthandel Altlus Gew. Aand. Houthandel Pont Gew. Aand. Maxwell L. Q. Cert. y. Aand. Maxwell L. G. Cert, y, Ine, B. SPOREN. Dell Spoor Aand..i..... Holl. Spoor Aand UU. tot Expl, y. Staatsip. A. Ind. Si-xtr Aand. Gr. Eeast. Rway. Cert. v. Aand. Zuid-Ital. Spoor 8 pet. Moskow K. Wor... 4 1/2 pet. Mosk. Wind. Rybinsk 1899 4 pet. RJasan Uralsk 4 pel. Wladikawkas 1912 ....4 1/2 pet. Wladlknwkas 1885 4 pet. Wladikawkas 1893 4 pet. Zuldoostspoor 1898 4 pet. Alch. Top. Santd F6 Cort. Q.A. Denver Cert. v. Aand Erieo Gew Aand.. DllnoU Central Cert. v. Aand... Kansas City Southern Cert. A. Kansas City South. Cert. Pr. Missouri K. Texas Cert. v. Miss.K.A Tex. Cert. 4 po. la Hyp. Mlss.K.& Tex. Cert. 4 pc. 2o Hyp. Oregon Callt le H. Goud..5 pet. Southern Pacillo'Cerl. Gew. A. South. Rway Oy. Orig. Gw. A. Southern Rway Oy. Cert. v. A. Union Pocifio Cert. v. Gow. A. Gr. Trunk Rway Cert. Gew. A. Gr. Trunk Rw, Cert. 8 Prot. A, TRAMWEGEN, Madoera Stoomtram Aand, Madoera Stoomtram Pref.Aand. Scmarang Joana St.tram A. Semarang Ohetiban St.tram A. io ye 83.S 90% 7^ Prolongatie 4H W

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 3