DELVONIA- TANDPASTA AGENDA VAN DE WEEK. Zondag: Leidsche Zweminrichting: Zwemwed strijden. 1 uur. _.,P atrimoiiiu m'„Jeruël"'. Trnkt-iatvei- Epreidinig 10 uur. Voikasaraentomst 's avonds hsjlfzeven. „Zomerzorg" (tuin): Accordion-concert. 8 uur. Maandag: Noordwijt-aan-Zee, „Casi no"Cinematografische Kunstavond. Dinsdag: pPhobe": „Jeruël". Bidstond. 8 uur, Woensdag. „Amicdtila" Alg. In den verg. Leidsche Ver. ter Bev. van de Studie der Tropische Geneeskunde. Halfnegen. „Musis Sacrum" (tuin): Openlucht Volkszangavond. 8 uur. DcadIJks. Gedurende de maand Juli Tentoonstel ling van de Leidsche Kunstclub „De Sphinx", Rapenburg 81. Hoofdgroep H. F. Boot. „Hollandia-Bioscoop- en Variété-theater'4 OranjegrachtDagelijks te 8 uur. 's Woens dags en 'b Zaterdags matinéo 2 en 5 uur. „Luxor-Theater", StationswegBios coop- en Variétévoorstellingen. Dagelijks te 8 uur. „Rembrandtr-Bioscooo-tkeater", Hooge- woerd 49: Woensdag- en Zaterdagmiddag te 3 uur. Dagelijks om 8 uur-. Den Haag: „Scala": Tot en met Zondag Henri ter Hali's revue: „Wij vliegen". De dienst des avonds na acht uren en des nachts voor spoedeischende hulp wordt van 12 Juli tot en met 18 Juli evenals de dagdienst op dezen Zondag waarge nomen door de apotheken van G. F, Keyst, Steenstraat, tel. j<6, en H, J. M. Proot, Maarsmanssteeg, tel. -135 maakt Uw tandem liag eiwit, Fljno Aroma. 7S99 F3S?" Overal verkrijgbaar. progressie-woede, dat geen enkelo toeneming van bet belastbaar inkomen zwaarder mag wor den belast dan met 2'/= maal bet percentage, dat geheven wordt van een belastbaar inkomen, gelijk aan 2 maal bet kleinste bedrag, dat voor noodzakelijk levensonderhoud wordt afgetrok ken; ook mag dan bot percentage dat van toene mingen wordt geheven, bij geen- enkele opklim ming in bet tarief dalem Voor do gemeentelijke belasting naai- bet in komen, met of zonder progressie, wordt bet zui ver inkomen berekend naar de regelen in de wet op de Rijksinkomstenbelasting en hel belasting jaar loopt dus van 1 Mei tot 30 April. Het belastbaar inkomen'wordt verkregen door bet zuiver inkomen te verminderen met bet toe gestane bedrag voor levensonderhoud. Dat bedrag is voor allo inkomens gelijk, maar er mag rekening worden gehouden met de sa menstelling van het gezin en bet aantal kinde ren en pleegkinderen beneden ten hoogste 21 jaar, die zelf niet onder do belasting vallen. Dat bedrag mag echter niet meer bedragen dan f 800, vermeerderd met datgene, wat bij ark 38 dor wet op de Inkomstenbelasting wordt toegestaan. Dat met de forensen rekening wordt gehou den, hebben wij roods vroeger Texmcld, ook dat er verschil wordt gemaakt tusschen hen, die in een gemeente, zonder er hoofdverblijf te hou den, een beroep of bedrijf uiloefenon of een be trekking bokleeden en ben, die er enkel gedu- rendo ten minste 90 dagen nachtverblijf houden of een gemeubileerde woning beschikbaar hou den. Maar met do forensenbelasting van.bui tenslands wonenden zat men vast en die heeft men laten vervallen. Het bovenstaande geeft in hoofdzaak datgene, waarin door de laatste nola wijziging is ge bracht in het voorste), zooals bol luidde, toen wij vóór ongeveer 3 weken daarover schreven. Wat bier dus niet is aangeroerd, en toen wel onder de aandacht werd gebracht, blijft als voorstel gelden. UIT DE OMSTREKEN. HILLEGQM. Bevorderd is van het eerste tot het tweede studiejaar aan de Middelbare Techn. School te Haarlem: J". J. W. van Dri [1, alhier. HAZERSWOUDE. - Mej.'P. Essink, die benoemd was tot- onderwijzeres aan de Chr. school te Diemen, heeft voor die benoeming bedankt. De meisjesvcrecniging „Frifosa" kwam voor het laatst onder leiding van haar pre sidente, mej. E Dekker, bijeeD, aangezien deze binnenkort naar Bennekom zal ver trekken. Bij monde vair mej. M. van "Wie- ringen werd haar dank gebracht voor de liefde en toewijding, waarmede zij gedu rende acht jaren in die Yoreeoiging was werkzaam geweest. Een keurige geslepen tafelflacon werd de scheidende presidente overhandigd, waarup deze dank bracht voor de bewijzen van erkentelijkheid, haar be toond. Mej. Ristjouw zal haar als presi dente opvolgen. HOOFDDORP. Alhier is op GG-jarigen leeftijd overleden do wagonmnkersknecht Ba rend van Banden. Dezo man w..s sedert 35 ja ren onafgebroken werkzaam als inwonend knecht bij den wagenmaker Schreuder en diens opvolger Bakker. Hij stond bekend als iemand van de oudo garde, wien het nooit te vroeg en nooit te laat was om do belangen van zijn pa troon te behartigen. Hij ruste in vrede! - KATWIJK-A AN-ZEE. De Muzickvereeni- ging „Uitspanning na Inspanning", alhier, gaf op den boulovaid een concert. Dit concert is zeer goed geslaagd. Medo ton govolgo van het prachtige zomerweer bracht dit veel publick op den boulevard. Do. kuslvissoheis konden doze weck drie maal visschien. Bijna allo booten konden weer zeo kiezen. De vangst was dooreen genomen schraal. Do prijzen daarentegen waren hoog. De besommingen varieeren van ongeveer f 60 tot f 120.—. Voor do keuring van do militie, lichting 1921, zijn een 28-tal opgoroepenen niet ver schenen. Dit kwam doordat do vissohersvaar- tuigen later dan het aanvankelijk' voornemen was terugkeerden en anderdcols, doordat er een groot aantal zich hebben doen aanmonsteren voor de buitenlandsche scheepvaart. Nog nooit ontbrak er zulk een groot getal. Er wordt dit jaar op het strand wel voor afleiding gezorgd. Er is voor elk wat wils. Be halve baden, rusten en andere gerieflijkheden is er dit jaar ook voor gezorgd, dat men paard rijden kan. Een 8- a 9-tal rijdieren staan er da gelijks aan het strand, om er rijtoeren meo te maken. Er wordt reeds een druk gebruik van gemaakt. Een logger van de reederij C. den Duik air hier heeft zijn haring to Vlaardingen aan de markt gebracht en verkocht. Dit vaartuig be- somdo in één reis ongeveer f 17.000. Alhier moet oen herstemming plaats heb ben voor een lid van do Kamer van Koophan del en Fabrieken tusschen do heeren Jac. Haas noot Kzn. en Jac. Wassenaar. Dezo herstem ming is door den burgemeester bepaald op Vrij dag 23 Juli e.k. Er zijn deze wook weder een flink aantal loggers naar do haringvisscherij uitgevaren. Ondanks het feit, dat er zich eon groot aantal matrozen voor do buitenlandscho scheepvaart heeft laten aanmonsteren, ondervindt men tot op dit oogenblik nog geen moeito om de vaar tuigen bemand to krijgen. Het ie uit de drukte, die er in verschil lende pensions hoerscht, zoer good to mérken, dat wij midden in het badseizoen zitten. Een groot aantal badgasten zijn alhier do laatste da gen aangekomen, pp het strand is dit natuurlijk ook goed merkbaar. KATWIJK-AAN-DEN-RIJN. De electri- ficatio, wat do straatlantaarns betrofI, is hier zoo goed als klaar. Ook dit dorpsdeel profiteert dus al van de olectrischo verlichting. Don eer sten avond, dat do lantaarns ontstoken werden, bracht dit nog heel wnt nieuwsgierigen op de been. De Raad van Vlissingen heeft lot direc teur van gemeentewerken aldaar benoemd den heer CL Ouwehand, kapitein der genie van het Indisch leger alhier. LEIDERDORP. Was do gezondheidstoe stand van ds. J. Nierstratsz, predikant bij de NedL-Herv. Gem. alhier, geruimen tijd van dien aard dat het predikambt niet door hom kon worden waargenomen, thans is gijn cerw. weer in zoovorre hersteld, dat do Zondagmorgen- godsdienstoefeningen weer door hem worden vervuld. Gisteravond werd alhier een Christe lijke Oranje-Vereoniging opgericht, voor- loopig bestaande uit 16 leden, allen ver tegenwoordigers der anti-revolutionaire en Christ elijk-Histcü-ischc Kiesvereenigingen, en andere bestaande corporaties, die hopen al wie liefde heeft voor ona Oranjehuis als lid te zien toetreden. Besloten werd op 2 September e.k. een vergadering to houden, waarin een spreker zal optreden, naar aanleiding van den ver jaardag van onze Koningin, terwijl de ver wachting werd uitgesproken, dat do zang vereniging toepasselijke liederen ten ge- hoore zal brengen NOORDWIJK-AAN-ZEE. Gistermiddag landdo hier een vliegtuig, aan het einde van den boulevard. Aangezion het strand daar zeer zacht was, schoten de wielen in het zand, en het vlieg tuig, dat natuurlijk nog gang had, kwam op zijn kop terecht. Do beide inzittenden konden er gelukkig nog uitspringen, zoodat dit ongeval nog goed afliep. Het was een „Spijker" G 23. OEGSTGEEST. Gisteravond reed even voorbij het Groene Kerkje, alhier, door het nemen van een korten draai, een vrachtauto tegen een langs den weg staan- den paal. De auto werd aan het spatbord beschadigd en de lantaarn ingedrukt. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. SASSEJ4HE1M. De uitslag van den schiet wedstrijd, 4do klasso is ais volgt: 1ste prij3 de heer Van Duiker, marineren inktstel, 2e prijs G. Overvleei, sigarenpijp met gouden montuur; 3e prijs M. Drost, lederen portefeuille, 4de prijs H. van Zonneveld, poilemonnaie, 5do prijs Gl v. d. Vliet, tabakspijp. Hierna had de medaill'e- wodstrijd plaats. Do medailles werden toege kend aan G. Donnijs, P. J. Ruigrok en G Verbeij. De niet toegekende cereprijs kan op een officieele oefening behaald worden. VOORSCHOTEN. Toen de tuinder Van W. zich, met een wagen met groenten, naar Den Haag wilde begeven, had hij het ongeluk door het achteruitloopen van het paard in aanraking to komen met den uitbouw van het pand van do wed. D., waardoor dit ongeveer geheel ver nield werd. iWASSENAAR. De heer. Chr. van iWeert, alhier', is te Wagsningen geslaagd voor het examen groenteteelt der Ned. Mjj. voor Tuinbouw en Plantkunde. ZOETERWOUDE. Het herstellen en het aanbrengen van dubbel wijzerwerk van en aan den gemeentetoren is opgedragen aan den heer J, J. van den Bosch, to Leiden. ,;j; Burgerlijke Stand. Omstreken. KATWIJK. Geboren: Dirk, Z. van 0. v. d. Plas en T. Guijt, -- Gerrit, Z. van G. v. Duijn en M v. d. Plas. Aclrianus, Z. van J. v. d. Meij en L. den Heijer. Jan netje, D. van A. Haasnoot en D. v. Duij- venbode. Overleden: K. van Rijn 16 j. Gehuwd: F. A. Buskop jm. en W. den Duik jd. J. Ouweiiaud jm. en M. van Houten jd. N00RDWIJK. Geboren: Jacoba, d. van D. v. d. Niet ca C. v. d. Wiel WilheLmina, d. v. Jao Haasbroek en E. v. d. Niet Cornelia Mar tina d. van A. P. Caspers en M. Langerak. Béla, z. van Béla Ruha en C. A. Stiglers, te Den Haag, tijdelijk alhier. Wiihelmina Ca- tharina, d. van H. J. Chrislïaanse en Th. M. Eijmer Elisabeth Johanna, <L van L. Ph. G. v. d. List en E. Raaphorst. Ondertrouwd: Rijk Antouius van den Puite laar, 39 j. en Elisabeth Hcndrika van der Heijden, 26 j. HendricuB George Vink, 29 j. Don Haag en Pctronella Sophia van Winsen, 23 j. alhier. Getrouwd: Jac. van Kouwcnhove, 23 "j. te Utrecht, en E. Koudstraal, 21 j. OEGSTGEEST. Geboren: Antoon Leen- dert, Z. .van A. van Tngen Schenau en A. Oppelaar. Samuel, Z. van B. Star en N. van der Meij. Adriana, D. van J. L. Sjardijn en J. P. A- M. Peute. Ondertrouw 1J. J. W. van Beek 33 j. te Munster en A. van Grieken 27 j. te Oegst- geest. A J. van der Roest 46 j. te Hof van Delft en E. den Ouden 36 j. te Oegst geest J. J de Roode 27 j. to Sloten en J. I. Th. van Zwieten 27 j. tc Oegstgeest. A. H. Wineke 22 j te Oegstgeest en B. van Putte 20 j. te 's-Gravenhnge. Gehuwd: P. L. van der Ham 26 j-. te Wassenaar en C. G. van der Hulst 27 j. te Oegstgeest. Overleden: Jannetje Leerdam 68 j. eoht- gonoote van A. den Haan. VALKENBURG. Overleden, te Leiden: Cornells, z. van C. Varkcvisser en A. Binnen dijk, 24 j. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: G. A. Blom, journalist. Schoten. Recht er-com missaris: mr. H. van Loghem de Josselin de Jong; curator: mr. A. Bruch. G. Pikkert, grossier in suikerwerken, Apel doorn. Rechter-comm. mr. A. F. C. Hnpkons van der Eist; curator: H. L. Sypkens, Apel doorn. Opgeheven: K. Muller, winkelier en smid, te Epe. A. Kooi, timmerman en winkelier, tc Meppel. BUITENLAND. DE OORLOGS-LIQUIDATIE. Gislerennamiddag tegen 5 uur zijn de geal lieerde en Duitscho Ministers bijeengekomen. Het officieelocommuniqué van deze zitting luidt: De conferentie is in voltallige vergadering bij eengekomen Vrijdag te 5 uur. Delacroix heeft gevraagd om kennis te mogen nemen van het antwoord der Duilsohe delegatie op het protocol dat haar den vorigen avond was ter hand ge steld. Dr. Simons heeft een gewijzigden tekst aangeboden en inlichtingen gegeven omtrent de wijzigingen, die do Duitsche delegatie heeft ge vraagd. Daarna hebben de geallieerden zich te ruggetrokken om het aan hen overhandigde do- oument te onderzoeken, en hebben zij besloten om den tekst van het protocol ongewijzigd te handhaven met uitzondering van een louter formeele wijziging in artikel 1. Op haar beurt heeft do'Duitsche delegatie zich teruggetrok ken, om haar definitief besluit vast te stellen. Te 8 uur is zij weer ter vergadering gekomen, en heeft aan do geallieerden meegedeeld, dat zij het protocol zou teekenen, onder het uitspre ken van het voorbohou'd betreffende het 7de en laatste artikel, waarbij als sanctie in geval van het niet nakomen van do verplichting van de maandelijkscho levering van 2 milhoen ton_ ko len, de bezetting van de klaring aanvaard. Mil- lorand on Lloyd George hebben erop gewezen, dat dit voorbehoud de kracht van uitvoering van do sanctie in gecnen dcelo verminderde, on dat zij het voorbehoud niet begrepen, waar het betrekking heeft op een handeling, waarvan het initiatief en do verantwoordelijkheid geheel op de geallieerden rusten. Dr. Simons heeft den geest van verzoeningsgezindheid, waarin de be sprekingen der eonfereütio zijn gevoerd, er kend, en uiting gegeven aan den wil der Duit sche regeering om het verdrag van Versailles, zooveel maar mogelijk was, uit te voeren, hoe wel hij de bedreiging met dwangmaatregelen van do geallieerden betreurde. Delacroix ein digde met voor te stellen, dat het onderzoek naar do Duitsche memorio's en voorstellen beiref- fendo de schadeloosstellingen zou worden opge dragen aan een commissie, bestaande uit twee afgevaardigden van elk land, die binnen enkele weken te Genève zou samenkomen. Hij heeft hulde gebracht aan den geest, die de bespre kingen heeft bezield, die do geallieerden hebben ondernomen ten einde den economischen we deropbouw vau Europa te doen plaats hebben. Do conferentie is geëindigd met redevoerin gen van sympathie van Simons, Lloyd George, Millerand en Delacroix. Uit de voorwaarden, in ons blad van gisteravond reeds onder „telegrammen" opgenomen, zien wij, dat do Duitschers te vreden mogen zijn en dat de gedelegeer den niet met lecge handen te Berlijn te- rugkeeren. Het eigenaardige is, dat de Duitschers, die altijd zoo openlijk lucht gaven aan hun haat tegen de Engelsclien en aan Lloyd George in het bijzonder, zeer veel te danken hebben aan den Engelschen staatsman. Van Duitsche zijde is het onderteekenen een overwinning van Simons op Stinnes, de kolen- en courantenkoning. De laatste wordt als een onverzettelijk figuur ge schetst en hij was de man, die al het mo gelijke heeft gedaan, de Duitsche minis- ,ters te bewegen, niet op de .voorwaarden der geallieerden in te gaan. Hij wildé zefllfs oip een 'bezetting van het Roergebied .aansturen; «fit zou in den zooneg- tijd volgens hom altijd beter zijn dan in den winter, terwijl do GeaHieortkn dan zoulden zien cn wel direct, tot welk een fiasco een dergelijke bezetting, die volgons hem toch elk oogenblik to wachten staat, voor hen zoji leiden- Hoo het zü, Stinnes heeft dc nederlaag ge leden, maar zal in Duitschland niet stil zit ten, gesteund door do 80 in zijn eigendom zijnde bladen, waaronder eeniigo groote, ac tie to voeren togen de Regeering, die tocih al zwak op do boenen staat. Voorwaar een gevaarlijk man voor zijn land, een 2den Lu- dendorff noemt men hem al. H Do rosspeepondent van de „Etoile Beige" te Spa heeft na afloop van do conferentie een onderhoud gehad met den Belgischen minister van "Buitenlandscho Zaken, Hy- mans, wion hij naar zijn meening over heb verloop der conferentie vroeg. De Minister verklaarde, dat Belgic tevreden mocht zijn over het resultaat der conferentie. Hij zeide o.a.„Wij hebben ons prioriteitsrecht inzake dc betaling der schadeloosstelling bevestigd gezien. Er is alle reden, dat ons landrievredcn mag zijn." De correspondent heeft zich eveneens ge wend tot dr. Simons, dae verklaarde, dab op de conferentie twee kwesties tot eon oplossing zijn gekomen, doch dab de belang rijkste kwestie, die der schadeloosstelling en horstel eerst binnen enkele weken ge regeld zal worden De Duitsche en Franschc pers over het steenkcolverdrag. De Kreuzzeit-ung meent, dat Duitschland eens te meer voorwaarden heeft aanvaard, die het toch niet kan vervullen. Misschien hebben do Duitsche vertegenwoordigers zich latcn"leiden door de gedachte, dat het beste ware eerst tijd te winnen, maar ook deze tijd is kort. want reeds op 1 Septem ber kan Frankrijk oen aanleiding vinden om het Roergebied to bezeiten, indien aan de 12 millioen ton kolen, dio op dien dag geleverd moeten zijn. iots ontbreekt. Van daag was heei Duit-schlaud, van de conser vatieven tot onaihonkelijken, het er over eens, geen onmogelijke kolonieveringen to beloven. Vandaag zou een gewelddaad van de entente, zooals deze door generaal Foch sinds lang wordt beraamd, een eensgezind Duitschland hebbeu gevormd. Later zal het echter moeilijk vallen diea steun opnieuw te krijgen Do tegenwoordige regeering schijnt zich er niet van bewust te zijn, wel ken sterken morcelen indruk een eensge zinde weigering en het afbreken der onder handelingen zou hebbeu geoefend. Wij zou den dan aan onze vijanden en aan heel de wereld eindelijk hebben getoond, dat het Duitsche volk zich niets alles laat welge vallen. Thans zal men ons echter nog .meer verachten dan vroeger. Het Berliner Tageblatt. schrijft Het Fransche streven naar de bezetting van het Roergebied ml blijven bestaan, zelfs indien Millerand dit ontkent en na zijne brutale afpersingen weer een verzoe nenden toon aanslaat. De Fransche plan nenmakers worden thans aangemoedigd door Uoyd Goorge, die voor het eerst zijn toestemming heeft gegeven. Het is best mo gelijk, dit Frankrijk ziin pogingen om het "Roergebied to bezette.) zal herhalen op het oogenblik, waarop de arbeiders uit deze streek, die thans bereid waren met de werk gevers sa-mea den strijd „tegen de indlrin- gers to .voeron, geen neiging tot dit verzet zullen voelea. Dit zai bijvoorbeeld het geval zijn, indien do bezetting zou plaats vinden onder voorwendsel dat de ontv opening van de rijksweerbaarheidi niot neuwgezet was uitgevoerd Dc Deutsche Tagcazeitung vraagt of het ver standig is do Duitsche arbeiders - tot slachtof fers to maken van een onuitvoerbare regeeriugs- belofte en bovendien is bet dc vraag of later als er een ultimatum lomt, de aiboiders zicb weer op botzelfde standpunt als de arbeidgevers zul len stellen. Duitschland mag zich in de toe komst do moeite van zulk een conferentie en van nota's sparen en aan de entente eenvoudig het noodige aantal blanco wissels ter beschik king stellen, dan spaart inen tijd en groote woorden en bovendien de noodzakelijkheid om later toch weer too tc geven. Het 8 Uhr Abondblatt herinner eraan dat de Fransohc mijnen in October 1918 door bet Duit sche opperste legerbestuur onbruikbaar waren gemaakt en Hat inen dit feit -maar al tc gaarne tracht to vergeten Do Vorwarie schrijft: Dc intocht ia liet Roer gebied of zelfs de bedreiging dit lo zullen doen, is een reChtsbroitk. Door den vrede van Ver sailles heelt do entenlo het recht gekregen de reeds bezette gebieden een aantal jaren bezet te houden, indien Duitschland zijn verplichtingen niet houdt, maar het verdrag van Versailles heeft aan de entente niet bet recht gegeven wil lekeurig andere streken van Duitschland te be- zetton. Het bestaan van Duitschland als staat wordt erdoor bedreigd en Duitschland kan wel hardo voorwaarden aanvaard A maar bet kan niet afstand doen van zijn rodlit op bestaan door zijn tegenstanders too to staan in vredes tijd Duitsoh gebied onder vreemdo miEtaire heerschappij te brengen. Er blijft voor Duitsch land thans niet anders over, dan een beroep te doen op bet rechtvaardigheidsgevoel van do wereld en op het geweien van Europa. De Temps schrijft: De regeling, welike den Duitschers is voor gelegd, heeft in geallieerde kringen .een goe den indruk gemaakt. Van ona standpunt is men van oordeel, dat de Fransche belangen stevig gewaarborgd zijn, en dat de regeling het economisch herste) van Duitsah'liaurd mot de levering ivan kolen stipt bedingt. Dloyd George, dje van houding verander de, verzette zich gisteren togen de rechtma tige eisohen van Frankrijk. Men is het ten slotte eene geworden, doch het geharrewar voor de ©ogen der Duitschers verhoogt het gezag der geaJLlioondcn niet. Bij andere om standigheden kleeft ide Fransche openbar© meenimg openhartig den Britséhen premier recht doen wederbaren; anet dezelfde open hartigheid moet zij heden haar. leedwezen' betuigen. Oprechtheid is ide eerste .voor waarde voor de vriendschap. - - De politick van Spa schijnt de ernstig kwestie van Duitse Hand's botaJingsvernii.- gen niet onder do oogen te zien. Zij houdt vast aan de gedaohto dat het Duitsche rijk een politiek en economisch evenwichtige staat is, welke ten slotte zonder mankeer vu tegelijk democratisch en pacifistisch wordea zal Ongetwijfeld om zich niet van haar bond gencotcn ie scheiden heeft de Fransche re, geering aan dezo voronderaotlling den vrijen loop gelaten, doch zij zal goed doen haar voorzorgsmaatregelen te nemen, alsof het gendoel zou geschieden- BUITENLANDSCH GEMENGD. Brj zijn intocht in Hadersiebsn in Slees- wijk, is de Deensch© koning door een val van zijn paard gewond. De verwonding blijkt bij nader onderzoek van dien aard te zijn, dat de vorst waarschijnlijk zijn rondreis door Noord-Sl«eswyjc zal moeten staken en naar, Kopenhagen zal moetsn terugkeeren. Het i-toomschip „Aquitania" kan Liver pool niet uitvaren in verband met een ar beidsconflict van bijzonderen aard. Zooak bekend ip, heeft men het schip ingericht voor vroeibare brandstof. Daardoor zonden in plaats van 320 stokers slechts 42 man voor de bediening der voren noodig zijn. Do hond van stokers en machinisten verlangt eelrier, dat er niet 42, doch 54 man zul len worden aangesteld, hetgeen de maat schappij weigert. De stad Spa heeft maarschalk Foch tut li eereburger uitgeroepen. Burgemeester Dj Ciawhez heeft hem het deszebeffende stuk reeds 'overhandigd. Bij het JJeensche liereenigingsfeest in de Duppederschansen heeft een machinc- directeur van de Deensche staalsspoorwe- 1 gen met name. Floor, een historische si gaar gerookt. Na den oorlog van 1S64, die aan Denemarken Noord-Sleeswijki kostte, schonk een Noord-Sleeswijkselio Deen, op een bijeenkomst van Noord- f Sleeswijkers te Kopenhagen in 1855, die sigaar aan zijn vriend Floor Sr., den va- j der van den bovengenoemde, met de voor- i waarde, dat ze niet mocht worden gerookt voor Sleeswijk weer Deensch was. De oude Floor stierf, de zoon vond de sigaar met op een papier er bij de voorwaarde, en nu is de sigaar opgerookt. En, zei Floor Jr., fl hij smaakte heel goed, hetgeen meer is j dan men van Yele hedendaadschc sigaren '4 kan zeggen. Naai de correspondent van de „N. R. Ct." te .-arijs meldt, blijkt uit het testa ment van ex-keizerin Eugénie, dut het do mein van Farborough en alle Engelscho goederen zijn vermaakt aan prins Victor Napoleon, hoofd van do keizerlijke familie Het deel van het in Spanje gebleven ver mogen komt aan graaf Montijo, broeder van den hertog van Alva. Men zegt, dat zij 100 millioen nalaat. Deze schatting is bij benadering. De nabestaanden verkla ren, dat elk cijfer voorbarig is, zoolang 3 de inventaris niet is opgemaakt. Tijdens de voorstelling van een reizend paardenspel te Taunton is de groote tent in brand gevlogen. Aangewakkerd door een sterken wind stond weldra alles La lichterlaaie. Een paniek ontstond. Twin tig menschen met brandwonden zijn naar het ziekenhuis gebracht. Een kind is ge- storven en vier andere verkeeren in een ernstigen toestand. Het circus-orkest bleet doorspelen tijdens den brand. Volgens een later bericht zijn er nog twee menschen overleden. Verschrikke- ri lijke tooneelen hebben zich afgespeeld in de menigte van vijftienhonderd menschen, voor het grootste deel vrouwen en kinde- 1 i ren. Men denkt, dat de brand is aange- J komen door een brandend weggeworpen "J cïgaret-eindje. Met ongeloofelijke snelheid woekerde 't I vuur voort. Het publick stortte zich naar den hoofduitgang, die geheel verspeld raakte. Toen zakte de tent in op de ont- zinde menschen-massa. t an velen, d|rf ontkwamen waren de klceren en schoenen A van het lijf gerukt. Een buitengewone algemeen.© vergadering wan aandeelhouders van het Palace Theatre Ltd., -dezer dagen tc Londen gehouden, heeft het 'voorloopige contract der directie goed gekeurd tot verkoop van het theater aaa mr. Sol Lvy ten behoove van oen bioscoop combinatie voor den prijs van 345.000 P. St, j 1 Dit besluit werd niet eenstemmig geno- anen, meldt de „Times" én ide rede van dtaa directeur Sir Alfred Butt wend meermalen 1 geïnterrumpeerd. De Directeuren krijgen een vergoeding van 10.000 P. St., terwijl dit bedrag voor den hoofddirecteur is vastgesteld op 20.000 P- St, Uit Rome wooidt gemeld, dat te Rimini het Grand Hotel geheel door brand is ver nield. De Oostpruislsche bsweners van Rijnland, dio. naar hun geboortestreek zijn geweest i om te .stemmen en daarmede hebben ge- holpen om die streken voor Duitschland te behouden, worden by hun terugkeer in het Rclrrgebied, hetgeen met extra treinen ge schiedt. als overwinnaars begroet en ont haald. Muziekkorpsen brengen serenades en vooraanstaande personen houden toespraken tot de „vreedzame strijders tegen de Po len", waarbij zij.worden vergeleken by de ridders, die in' 1410 in den slag by Tanneh- berg de zege bevochten! Naar Wolff meldt, schrijft de „Dzjeunik Evdgoski", een Poolsch .blad, dat te Brom berg verschijnt, in een vetgedrukt hoofde artikel: ln geen geval zullen wy de volks stemming (in Opper-Silezië) erkennen en ia ons Poolsche gebied zullen wij het den Duit schers betaald, zjttsn, wat zij jegens oaas landgenooten misdreven hebben. Laat de Duitschers dan niet roepen, dat hun onrecht! geschiedt. Er, zal alleen gerechtigheid eg, j v ei gelding lieerschen. Engeland mag ziel dan"het lot dèr, Duitschers aantrekken, daad het de vrijheid van de volksstemming njül heeft willen verzekeren. i

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 2