No. 1851T LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 8 dull. Tweede Blad. Anno 192e. UIT DE OMSTREKEN. [AILPHEN. Te Utrecht ia geslaafd voor tot examen Mulo, diploma B: Joodba B. Saanson, allhier. BOSKOOP. Te Utreaht ia geslaagd voor het examen Mulo, diploma A: P. Koster-, alhier. BODEGRAVEN". Tob predikant bij 'de Nod. Herv. Gemeente alhier ia beroe pen ds. H A. Leonmans Jr., te Oude- mirdum. HOOFDDORP. Naar wij vernemen, zal aan de M. IJ. L. O.-school het aantal leerkrachten met twee surnumeraire onder wijzers worden uitgebreid. HILLEGOM. Te Amsterdam is ge slaagd voor het examen Mulo P. H. N. Benkemper. alhier. De uitslag der verkooping van een bloembollonschuur mot land in de Zilk aan den grintweg was "Woensdag: 575 M. smal spoor f 1700 C. de Graaf, Voorschoten; centrale verwarmingsinstallatie f 1220, J. iW. A'. Lefeber, voorste helft der bloem- bollenschuur f 3550, dezelfde; achterste helft er van f 1000, O. G. v. d. Pol; kol- kasb f 750, dezelfde; 16.91 aren land 1500 F. Lommerse Pz.89.61 aren land f 6800 'dezelfde; 47.48 aren land f 3800 H. Rusman HAARLEMMERMEER. Te Amster dam is geslaagd voor het examen Mulo O. Verkooy, alhier. KATWIJK. To Amsterdam is ge slaagd voor heb examen M.. U. L. O., di ploma BN. van Rijn, alhier. NOORDWIJKERiHDUT. Gisteravond' gaf „Do Har po Davids" een conoerb op het terras van Hotel ,,'t Rechthuis". Jammer, dab onweersbuien met plasregens oorzaak waren, dat de uitvoering niet tijdig kon beginnen. De gegeven nummers vielen zeer in den smaak en gaven blijk van flinken vooruitgang van het korps. Do Gemeenteraad vergadert Zater dagavond to zeven uren. NOORDWIJK. De vorige week vergaderden in hotel „Centraal", te Noord wijk-aan-Zee, de patroons in het bouwvak lUib de beide Noordwijken, Noordwijker- hout, Voorhout en Lissc waren twintig pa troons aanwezig. Na bespreking werd besloten tot oprich ting van een afdeeling Noordwijk en Om streken van den Bond van Patroons in de (Bouwvakken, onderafdeeling van den Bond van Patroonsvereenigingen in Ne derland. De nieuwe afdeeling is gevestigd te Noordwijk-Binnen. Tot leden van liet voorloopig bestuur werden gekozen de hee ren: K. de Bes, Noordwijk-Binnen; B. v. d. Zaal. Lisse; A. van Dijk, Noordwijker- hout; A. Verloop, Noordwijk aan Zee; en J. H. Imthorn, Noordwijk-Binnen. De nieuwe afdeeling, aangesloten bij den Eond van Patroonsvereenigingen in Ne derland, steunt dezen strijd tegen de mo- ierne en vrije organisaties van bouwvak arbeiders. Van Katwijk wordt nog bericht verwacht omtrent de toetreding tot de nieuwe afdee ling. We vernemen, dat de uitsluiting voor Noordwijk en Omstreken zal ingaan op Maandag 19 Juli a. s., terwijl de aanzeg ging hiervan zal geschieden op Zaterdag 10 Juli a. s. NOORDWIJK-BINNEN. Het Rijkste- lefoonbureel alhier zal gedurende do maan den Juli en Augustus ook des nachts zijn geopend, alleen voor plaatselijke gesprek ken. NOORDWIJK AAN ZEE. Met de kustvisscherij 3chijnt het hier afgeloopen te zijn. Eenige booten zijn van hot strand gehaald, terwijl er ook zijn, welke plei- ziertoehtjes maken met de gasten. NIEUW-VENNEP. Omtrent het ern stig ongeluk, aan J. T., alhier overkomen, vernemen wij. dat de man, die te Nijmegen Woont en werkzaam was aan de gemeente woningen, Zaterdagavond omstreeks 10 jiren is thuisgekomen in zijn kosthuis, de trap is opgeklommen en toen vermoedelijk achterover is geslagen, met het noodlottig gevolg, dat hij viel en badende in zijn bloed in bewusteloozen toestand op den grond werd gevonden. De onmiddellijk ontboden geneesheer constateerde een ernstige hersenschudding., NOORDEN. Benoemd is tot onder wijzer aan de Bt.-Antonius-school alhier de heer C. J. Nannink, te Montfoort. OUDEWETERING. Midden in den zomer is nu den boterprijs met 20 cents per K. G. omhoog gegaan. Te Breda slaagde gisteren voor het examen M. TT. L. O. moj. R. Fontane, van hier. Gisteravond waren er niet voldoende lidmaten der NecL-Herv. Kerk opgekomen om het beroepingswerk in do vaeature-ds. G. van Hoeven voortgang to doen hebben. Er zal dus weer een vergadering moeten worden belegd. RIJNSBURG. Vrijdagavond te zeven uren vergadert de Raad. TER-AAR. Aangenomen is het beroep naar de Ned.-Herv. Gom. to Bleskensgraaf c. a. door den heer J. Enkelaar, cand. alhier. VOORSCHOTEN- Door rijksveldwach ter Wtttcmau zijn do Laatsto dagen verschei dene processen-verbaal opgemaakt tegen be- sfcuTirdeiB van motorrijtuigen, voor het be rijden van het rijwielpad langs den Rijndijk. - Dezer dagen liep oen jongimensch, naar hij beweerde een Duitscher; langs de woon huizen te bedelen voor noodlijdende Duit- aehers. Hij was do zoon van een predikant en verkocht daarvoor stichtelijke blaadjes. Toeo zijn voorraad was uitgeput ging hij met het inzamelen door en wist zelf onderdak te krijgen. Intussdhon was door een Duitsch predikant te 's-Gravenliage opsporing van zijn verdwenen zoon gevraagd' cn kreeg men vermoeden, dlat deze persoon de bewuste was, hetgeen juist bleek. Door do Rijksvoldwadh t is hij aan zijn ouders teruggegeven. WARMOND. Gisteren is de hulpbrug bij het Warmonderhek in gebruik geno men en zal met het afbreken van de oude brug een aanvang worden gemaakt.. ZOETERWOUDE. Naar aanleiding van de omstandigheden, dat de bewoners van het Westeinde zeer slecht van drink water zijn voorzien, is door B. en W. van deze gemeente bepaald, dat van af Donderdag S dezer op Maandag, Woens dag en Vrijdag voorloopig gratis aan den Verlaatweg drinkwater zal verkrijgbaar zijn. Dinsdagmorgen te halflien houdt dc Raad een vergadering. In behandeling komt o. a. het verzoek van do bouwvereenjging „St.-Jozef" tot het bouwen van 24 woningen aan den Rijndijk. Gisteren heeft een groepje uitgeslote- nen nog weer eens een bezoek aan eten Rijn dijk alhier gebracht. Thans was het gemunt op een paar grondwerkers, alhier woonach tig, en te Leiden werkzaam. Behalve met eenige onhebbelijke bejegingen, liep het zon der molest af. ALKEMADE. Gemeenleraad. Voorzitter: burgemeester L. H. M. J. Vosters. Aanwezig alle leden. 1. Benoeming bezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand in de vacature-F. H. van Wdrihen. De aanbeveling luidt: t. L. H. M. J. Vosters. 2. A. G. Dolen. Benoemd wordt mei al- gemecno 6t-emmen do hoer Vosters. Bij dezo stemming wordt een nieuwe methode in toe passing gebracht; men brengt voortaan n.l. zijn stem uit door achter dein naam van dengene, dEe men stemmen wiil, een kruisje to zetten. 2. Goedgekeurd worden eenige wijzigingen der begrooting 1919. 3. Besloten wordt lot ondoisliaadschc ver huring aan hel Rijk van hot voormalig ctistri- butiebureau om to dienen lot woning voor den kommios-dienslgelcadcr. ingaando 15 Juli tegen f 5 per week. 4. Wijziging Raadsbesluit van 19 Nov. 1918 tot vorhuring van hot van L N Rodowijk aan gekochte terrein mot daar op staande gebou wen. Hot was den Voorzitter o.a. gebleken, dat geen huur botaald was; maar ook, dat het Raadsbesluit, wat betreft do verhuring aan den Rijksontvanger, niet juist was. Diens huur ging n.l. niet in op 1 Nov. 1918. maar op 1 April 1919, en bedroeg niöt f 2G0 mnaT f 288. Het be sluit wordt in dezen zin gowijzigd. Do huur is inmiddels door allen voldaan. 5. In beginsel wordt breloton tot verbouw van het Post- en Telegraafkantoor to Iloelofarends- vooil Aan hol Rijk zal als huur gevraagd wor den 8 pet. van do stichtingskosteu cn de kosten van verbouw. 6. Ingckomon stukken: a. Adres van don Ned. Bond van Gera.-Amb- tenaron om toeslag op dc pensioenen. Op voorstol van B. en VV. wordt besloten de pensioenen met 40 pCt. te venhoogen- b. subsidieverzoek van do R.-K. Geitenfok- vcroeniging ,,Do Werkmanskoe", te Rij.pwe tering, om subsidie. Overgelegd worden d© rekening, waaruit oen tekort ad f 13.67 blijkt en dc bcgrootlng. B. en W. stellen voor dit tekort te dokken. Na lange discussie wordt dit voorstel aangenomen- c. Een reclame van W. Faber in zake zijn aanslag in de Hondenbelasting wordt afge wezen. d. Een verzoek van den Politiebond oan den gemeente-veldwachters over 1919 een maand cxbra-salaris te geven en hun tegen woordig loon tc bepalen op f 1600 tot f2400 met emolumenten wordt verwezen naar B. on W. om advies. 0. Het verzoek van den Ra-ad van Tormun- ten om ad'haesie te betuigen aan zijn motie inzake aftrek van noodzakelijk levensonder houd bij het bepalen van den H. O. wordt voor konn Lage ving aangenomen- f. Verzoek van de Vakschool voor Meisjes te Leidfen om subsidie van f 20 per leerling; uit deze gemeente. Besloten wordt de subsi die toe te staan voor die leerlingen, welke he-t onderwijs kosteloos volgen. Ingekomen zijn dc verslagen der Com missies tot Wering van Schoolverzuim te Roolofarcndsveen cn Nieuwewetering. Dezo worden Voor kennisgeving aangenomen. Uit het laatste vermelden wij, dat daarin gezegd wordt, dat de Leerplichtwet een paskwal on de taak der Ccwnmrissio een ondankbare is. h. Goedgevonden wordt, dat de glazen least voor de birrgemeosterswowiu.g wordt wegge nomen. Eveneens dat oen steenen schuurtje achter het huis zal worden opgetrokken. Geraamde kosten f 1000- 1. Daar het kohier Hoofd. Omslag nog niet is goedgekeurd, krijgen B. en "W. machtiging de betalingstermijnen to verzetten. Voor de rondvraag was or niets, dus ging de Raad over in geheime zitting. SCHEEPSTIJDINGEN. KON. HOLL. LLOYD. KENNEMERLAND, 5 Juli van 'Amster dam te Buenos-Ayros. RIJNLAND, 29 Juni van Buenos-Ayres te Rosario. KON. NED. STOOMB. MIJ. ARIADNA, 7 Juli van Amsterdam naar Antwerpen. CALYPSO, 6 Juli vau Now-Castlo naar Tanger. SATURNUS, 5 Juli van Lissabon te Piraeus. HOLL. AMERIKA LIJN. EEMDIJK, 7 Juli van Rotterdam naar New-York. STV. MIJ. OCEAAN. PATROCLUS, uitr., 6 Juli te Port-Said KON. WEST IND. MAILD. ALKMAAR, fi Juli van Colon te Balti more. BERLIJNSOHE BRIEVEN. VIII. Oe elegante vrouw- De vreemdeling, die het nieuwe Duilsckland vau nodorlaag cn omwenteling nog niet bezocht heeft, kan er zich moeilijk oen voorstelling van maken, hoe wonderbaarlijk, fantastisch en zot zich allo levensverhoudingen bij ons. en voorna melijk in de hoofdstad Berlijn, hebben verscho ven. Doch laton wo or dadolijk aan toovoagon, dat ook dc Diritschors zalf corst langzamerhand zich aan do volledige verandering dor dingen gewend hebben of thans zich pas beginnen lo wennen. Trouwens, hot volle gewicht van den greep ran hot noodlot, dat ons te pakken heeft, zullen wo pas in de toekomst beseffen, wanneer do nieuwe belastingen er door zullon zijn cn zullen geheven worden. Eerst dan zullen bij ons ook zij, dio nog gaarne als de struisvogel den kop in het zond steken om het govaar niet to zien, in werkelijkheid bomerken wat het he den ton dage voor een volk botoekent een oorlog verforen te hebben. Men heeft anders roods nu oen zeer duidelijk voorproefje van dio toekomstige genoegens! Hot is nu bij dc meeste me.nschon zóó gesteld, dat, terwijl de prijzen voor allo dingen van dagelijk- soho behoofte en van do meest bescheiden weel de (of laten wo Liever zeggen dc eenvou digste opsieringen van het leven) het tien- tot twintigvoudigo cijfer halen, hun inkomen in het gunstigste geval verdubbeld is. Men begrijp*, wat voor moeilijkheden daaruit ontstaan. Er is gocn persoon en geen huishouding meer, waar van het budget niet totaal in dc war geraakt. Zelfs wanncor hot inkomen zich vordrie- of ver viervoudigd hoeft, blijft or tusschen dezo ver meerdering cn do krankzinnige stijging van alle dagolijksoho behoeften, oen gowwlddgto klove, dio niet moer te overbruggen, is. Al ouzo vooistelLiagon van een behogelijk be staan zijn van top tot toon gewijzigd. Wij weten zelfs niet moer, hoe het wel was, toon wij in vre destijden vroolijk on vergenoegd vorder leefden, in een toestand van vrede, die, naar wij toen meenden onverstoorbaar was. .Zeker, ook toon waren wij niet zonder zorgen, dooh de zorgen waren te overzien en to boslrijdon: „wij", d.w.z. dc gemiddelde burgerklasse, want voor deze is do tegenwoordige tocetand het ergst. Hoe deze kringen nog „uitkomen", hop mat name de amb tenaren, die in weerwil van aHe vorhoegingen hunner traetementen, trots „teolagcn", „hulp voor de huishouding", „schadeloosstellingen" on dergelijke mot hun beperkte sommetjes hun rekening sluitend maken, is dikwijls totaal on verklaarbaar. Het is ongelooflijk, hoeveel deze gezinnen al zoo vorkoopen om ounagszins even wicht te kunnen houden in hun staat van reke ning! Niet te tellen tapijten, piano's, veraio- ringsvoorwerpen, zilverwerk, schilderijen en an- doro kunstwerken, bloekon cm verzameilingon van allen aard verhuizen naar den opkooper. Maar dat alles baat niet. Hot dient slechts om oen gat to stoppan, waarnaast zich spoedig een ander gal ouenL Maar ook de rijken hobbon liet hard te vcr- amiwoardon. Noch do oude rijkdom, voor zoo ver dio is blijven beslaan, noch do „nieuwe rijkdom", die in zijn plaats getreden is blijven gespaard Want willen zij slechte met mate hun vermeerderd o behoeften bevredigen, dan moe ten zij eiken dag dieper in den zak tasten. Ik vroeg onlange; hl een gezelschap oen kaap jong vrouwtje, waarmee ik prettig had staan praten, wat cigonlijk tegenwoordig in Duitséh- laatd oen elegante vrouw, die aanspraak op deze bofcitoli7ig wilde maken, voor haar loilet, haar woelde cn haar uiterlijke positie in do wereld ooodig bad. Mijn beminnelijke vriendin be loofde mij, daarover eens een duidelijke opgave te zullen verstrekken. En zo heeft woord gehou den. De lijst die zij mij gal. is te belangrijk om haar voor mijzelf alleen te behouden. Ik zou haar mijn Hollandscho lezers cn vooral mijn lezeressen niot willen onthouden. Dergelijke quaewtjos hebben mij steeds, belang ingeboezemd. Ik herinner mij, dat Gabricllo Rójano. dc pas gestorven coryphóe van "l Fraa- scho toon col, mij eens to Parijs vertelde, dal zij jaariijks 200.000 francs voor hare toiloSon noo- düg had. Maar dal was niet zoo buitensporig vreemd, aangezien een tooncelspcelster bijzon dere oischon aan haar toilet moet stollen en men ook inderdaad kon zien on nagaan, waarvoor deao geweldige som werd uitgegeven. Zij, dac zóóveel per jaar uitgaf, was dan ook inderdaad de loonaangoofiler op het gebied der mode; zij was een vrouw, wier vele, prachtige en extra vagante toiletten de aandacht trokken, opzien baarden en jalousie te voorschijn riepen. 200.000 francs, dat vertegenwoordigde destijds 160 000 mark. Zoo echter tegenwoordig oen Duitsche vrouw dezelfde som besteedt, is zij er echter nog ver af. con bijzondoro rol in de uitgaande wereld of in dio dor mode te spelen. Zij zou na tuurlijk volkomen goed ca smaakvol gekleed kunnen zijn en ook wol in een internationa len kring min of meer gunstig bij anderen afste ken, doch er zou geen sprake van zijn, dat zij zich buitensporigheden zou kunnen veroorloven, of verkwistend, zonder le rekenen, met geld om springen. Dat hoeft mij de lijst van mijn vrien din duidelijk bewezen. Volgens dio lijst zou con jaar-budget van 200.000 mark lang niet vol doende zijn om een vrouw te permibteeron ziah' door extravagances of te rijkelijke vorschoiden-i heü van toiletten anderen te overbluffen. De in de praktijk van de mode-aangelegenheden zeer orvaron deskundige gaf n.l. de voLgendo opgave: 4 costuums van verschillende soort om op straat to dragen; legen 5000 tnark het stuk 20.000 M< 4 id. voor den namiddag, a 4000 mark 16.000 2 gToolo avondtoiletten, a 4500 mask 9.000 2 mantels a 6000 mark 12 000 1 mof 3.000 1 bont-boa 5.000 12 blouses, gemiddeld por ehik 500 mark 6.000 2 tea-gowns a 3500 mark7.000 2 huisjaponnen a 3000 mark 6.000 2 paignors a 2500 marfc 5.000 1 sportoostuum 5.000 1 sportman*el, sport of sweatee 4.000 0S.OOO M, 4 ï'oishoodcn a 5000 mank 20.000 4 trottour-hdedyee a 800 mark 3.200 2 sporbhoodjes a 500 mark1.000 4 sluiers a 200 mark 800 6 voiles a 80 mark 4S0 ,i 2 kapsels a 2000 mark4.000 127.480 M. 4 garnituren f aartasdc-ondergoed a 2500 mank 10.000 12 hemden (dag) a 400 mark 4.000 6 nachthemden a 600 mark 3.600 2 mutsjes a 300 mark 600 6 andwrlijfjcB, gomiddoV.l 300 mark 1.800 6 Combinatóona, gemiddeld 800 HL 4.800 2 oarsolAen a 400 mark 800 2 kapmanteltjes a 500 mark 1.000 2 loop mant eitjes a 500 mark 1.000 1 saut-de-Et 600 2 dozijn zakdoeken, gemiddeld 150 300 156.780 1L 2 paar hooga laaasjos a 1000 mark 2.000 2 paar wan-dtilsahooncn a 000 mark 1.200 2 paar lichte schoentjes, gemiddeld 600 mark 1.200 1 paar sportlaaasjes 800 2 paar pantoffels a 100 mark 200 162.1S0 M. S dozijn kousen, gemiddeld 1800 M. 5.400 2 dozijn korte liamdsohoonen, ge middeld 1200 mark 2.400 1 dozijn lange handschoenen 1.500 j, bloom en, ceintuurs, linten 1.500 zeep, parfum, poeder etc. 5.000 177.980 M. Zoo de ofegamte vrouw do sohoonc kunsten van gelaata-vcnpJoging, massage, roani. en pedicure niet onbeocfend laat, dan zat zij daarvoor vermoedelijk per maand zoo wat een 300 a 500 mark te betalen hebben. Reke ningen voor chemische wasscherijen en ge wone wasscherijeu komen niet op de lijst voor, aangezien do elegante wasch aan de goede zorgen van een kamenier wordt toe- vertrouwd, die om zoo te zeggen do vrouwe lijke minister van de allerhoogste interne aangelegenheden is; een weer moeilijk to vervullen post, die natuurlijk het budget ge weldig belast. Ook wordt op de lijst nog niet van groot pelswerk gesproken. Een mantel van hermelijn kost tegenwoordig te Berlijn zoo iets van 60.000 mark, en in andere hout soorten besteedt men tot 275.000 mark. De Hollandeohe lezer zal allicht geneigd zijn. al deze bedragen in guldens om te zet ten en dan tot dc slotsom komen, dat het alles nog niet zoo verschrikkelijk hoog is als het, in Duitsche marken berekend, lijkt. Maar helaas, wij in Duitsohlnnd kunnen niet aldus rekenen. Want ofschoon de persen, die ons afsohuweljjk papieren geld drukken, vlijtig genoeg zijn, zóóveel geld is er toch niet in omloop om een vrij groot aantal vrouwen de woelde te veroorlooven, die bo venstaande Hjst aanwijst. Men bedenke, dat een toilet-bogrooting, zooaJs die hierboven is aangegeven, vóór het jaar 1914 met 20-000 FEUILLETON FASEÏEKSROOK. Roman naar bet Engelsch van BOOTH TARKINGTON. (Nadruk verboden.) 29) Dat verschrikte haar conigszins, en 'daarop werd zij zich met eenige verbazing bewust blij te zijn, dat. hij zoolang in het rijtuig had gezeten zonder op te merken, dat het niet wegreed, Zij was er zich echter niet van bewust, niets op zijn verontschul diging te hebben geantwoord, en zij reden het hek van het kerkhof uit zonder weer gesproken te hebben. Bibbs vond de stilte zoo genoeglijk, dat hij niet wist, dat het stilte was. De sche mering, die in hun kleine ruimte heerschte, was voor hom vervuld van een heerlijke tegenwoordigheid', em hot was nu zoo don ker dat geen van beicüen den ander kon zien; zelfs hun kloeren raakten elkaar niet aan. Maar toch had geen van beiden het gevoel alleen te zijn. De wielen knarsten aanhoudend, ratelden nu over geplaveide stratenhot geklots van de hoeven dor Crden klonk als uit de verte en somtijds do koetsier zich hooren door een ast-h- mafcisch hoesten of door te roepon: „Hei daar, Joe!" met oen dof geklap van zijn zweep op een mageren rug. Langwerpige hunclcis licht uit lantaarns op hoeken van fttraten gleden den coupé binnen en haastig tot strepen verminderend, verdwenen zij, jyejr groot© duisternis achterlatend. En wioh verbrak geon der beldie laatste deelne mers aan Jim Sheridan's begrafenis de stilte. Het was Mary, die het vreemde daarvan opmerkte te laat. Opeens kwam zij tot het besef, dat zij wol een tijdlang aan haar metgezel gedacht, maar niet tot hem ge sproken had ,,Mr. Sheridan", begon zij, zonder tc we ten wat zij zou zeggen, maar zich gedrongen gevoelend iets t© zeggen, toen zij het zon derlinge van dezen rit inzag. ,,Mr. Sheri dan, ik De coupé hield setil. „Hei daar, Joel" zei do koetsier verwijtend en klom van den bok af om het portier to openen. „Wat is er gaande?" vroeg Bibbs. „De dame zei, dat ik moest stilhouden bij het eerste huis ten Noorden van dat van Mr. Sheridan." Mary kon het niet geloovcnzij meende, dat het niet waar kon zijn. dat zij dien lan gen weg hadden gereden zonder iets te zeggen. „Wat?" vroeg Bibbs. „We zijn er, sir", zoi de koetsier verge noegd. „Het huis aan de Noordzijde naast dat van mr. Scheridan." Bibbs stapte op het trottoir. „Zeker, ja", zed hij. „Ja, j-e schijnt gelijk te hobben." En terwijl hij naar de flauw verlichte ra^ men van mr. Yentrees' huis stond te kij ken, stapte Mary zonder hulp uit. „Laat mij u helpen", zei Bibbs, terwijl hij werktuiglijk op haar toe trad, maar zij was, toen hij sprak, reeds eenige schre den van de coupé verwijderd. „O, neen," mompelde zij. „Mij dunkt-, ik kan wel zij bedoelde, dat zij wel alleen uit den coupé kon komen, maar bemerkend dat zij die daad reeds had»volbracht, be sloot zij den zin niet tc voltooien,. „Hei daar, Joo!" riep de koetsier boos, terwijl hij op zijn bok klom. En hij karde weg, zoo hard als zijn span kon loopen op een slakkengang. „Wol bedankt voor het thuisbrengen, mr. Sheridan," zei Mary stijf. Zij bood hem haar hand niet aan. „Goeden nacht." „Goeden nacht", gaf Bibbs ten antwoord en zich mot haar omkeerond, liep hij naast haar tot aan haar voordeur. Mary maakte de wandeling zoo kort mogelijk; zij rende. Hoe meer zij tot liet besef kwam van het zonderlinge van hun rit, des tc meer begon zij zich te ergerenzij stapte ter zijde van het licht, dat dooi- de glazen paneelen der deur viel, en voorkwam liet handen goven door don ouaerwetscheu solielknop aan te raken. „Ik ben volkomen veilig, dank u", zei zij mit eenigen nadruk. „Goeden nacht." „Goeden nachb", zei Bibbs en ging ge hoorzaam heen. Toen hij do straat bereik te keek hij achterom, maar zij was binnens huis verdwenen." Terwijl hij zich langzaam verwijderde, botste hij tegen twee mensehen aan, die het trottoir verlieten om de straat over te ste ken. Het waren Roscoe en zijn vrouw. „Waar heb jij je oogen, Bibbs?" vroeg Roscoe. „Bon jo aan het slaapwandelen, zooals gewoonlijk?" Maar Sybil nam clen wandelaar bij den arm. „Ga een poo9jo mee naar ons huis, Bibbs", drong zij aan. „Ik zou graag „Neen, ik wou liover „Ja maar, ik wou graag, dat je meeging. Vader is naar bed gegaan on zij zijn daar allemaal in de rust allen zijn dood-op. Ga een oogenblik mee.'4 Hij gaf toe en toen zij in huis waren, herhaalde zij met werkelijk gevoel„Allen zijn dood-op I Maar als iemand dat moet zijn, dan zeker jij, Bibbs! En dat verwon dert mij niet; jij hebt alles gedaan, wat er gedaan moest worden Je moet echter niet weer ziek worden. Ik zal jo wat cognac geven." Hij liet haar begaan en volgde haar naar do eetkamer, waar hij dankbaar een glaasje aannam, dat rij gevuld had uit een der karaffen op het buffet. Roscoe schonk zich zelf met somber gelaat- een veel stoerdere hartsterking in een veel grooter glas inen terwijl Sybil tegen het buffet geleund, za- ton de beide mannen nog oens de gebeurte nissen van don dag na to gaan en somden de name-i op van de gevers van bloemen en kronson. Toen Bibbs opstond, drong zij bij hem aan nog wat te blijven, doch toen hij bij rijn besluit bleef, ging zij met hem naar de voordeur. Hij deed die open en zij zei„Jij kwam uit het huis der Yertrees, Bibbs, toen wij jo ontmoetten. Hoe kwam je daar zoot" „Ik ben slechts tot aan de voordeur ge weest," zei hij. „Goeden nacht, Sibyl." „Wacht!" hield rij vol. „We zagen je er uit komen." „Ik ben er niet geweest," verklaarde hij, aanstalten makend! om te vertrekken. Ik had juist miss Vertrccs thuis gebracht." „Wat?" riep zij. „Ja," zoi hij, waarbij hij in het portiek stapte. „Dat was het. Goeden nacht, Sibyl." „Wacht!" zei zij, hem over den drempel volgend. „Hoe kwam dat? Ik dacht, dat je bleef wachten, totdat de mannen het het Zij hield op, maar kwam halsstar rig dichter bij hem. „Ik heb ook gewacht. Miss Vertrees was daar," zoi hij met tegenzin. „Zij was een eindje verder gcloopen en had niet ge merkt, dat de rijtuigen wegreden. Toen zij terugkwam, stond or alleen nog het rijtuig dat mij opwachtte." Sibyl keek hem mot wijd "opengesperde oogen aan on zei langzaam, maar hijgend: „En zij reed van Jim's begrafenis met jou naar huis?" Plotseling barstte zij in lachen uit, hield tevergeefs haar handen voor den mond en liep, met veel drukte, haastig weer in huis, waar zij de voordeur achter zich in het slot wierp. HOOFDSTUK XIII. Bibbs ging in nadenken verzonken naar huis. Hij begreep niet waarom Sibyl had gelachen. Het lachen op zichzelf was spon taan geweest en boven verdenking verhe ven, maar het kwam hom voor, dat zij do pogingen, om het te onderdrukken, slechts had voorgewend cn het vcelbctcekenend wenschte te doen voorkomen. Waarom veel- beteekenend? En waarom had zij hem den indruk wensohen te geven, dat het haar zoo buitengewoon amuseerde? Hij vond hierop geen antwoord, maar zij was er in geslaagd hem uit zijn evenwicht te brengen, en hij wou, dat hij haar niet had ontmoet. Thuis liepen ooms tantes, nichten en ne ven van buiten de stad, in afwachting van hun treinen overal vondvcrscheidenen van hen stonden droevig de „Baai van Na pels" te bewonderen, anderen hielden zich bij den Moor op. Eóitih en haar moeder hadden zich ergens boven teruggetrokken, waar zij onbereikbaar warenmaar Bibbs onderhield zich met Jackson, en liet do ver schillende groepen bloedverwanten verzoe ken. in -do eetkamer to komen om iets te ge bruiken.. (Wordt vervolgd)..

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 5