No. issöê LÊSDSCH D&GBLAD, Vrijdag 2, Mi. Tweede Blad. Anno 1 &k GEMEENTEZAKEN. t Woningbouw. (Door do woningbouwvereniging „Ons Sjel" rijn oen drietal bouwplannen ïnge- snd. Twee dior plannen betreffen resp. den bouw van 43 woningen, 2 winkelhuizen en 1 bacThuis en van 50 woningen en 2 winkel buizen op ean terrein in het verlengde van de Julianarstraat, terwijl het derde plan betrekking heeft op den bouw van een '46-tal woningen en 2 winkelhuizen op een terrein nabij den Hooge-Rijndijk. De beide plannen aan de Julianarstraat gunnen, althans voorloopig, nog niet tot CÜtvoering komen. Voornamelijk in verband rheb dó grooto bezwaren, wolke die riolce- ring van dit stadsdeel bij verdere bebou wing oplevert. Bovendien zou ook de kost prijs der ontworpen woningen waarschijn lijk te hoog worden Het plan Hooge Rijndijk achten B. en W. 'daarentegen wel voor uitvoering vatbaar. Met het oog op die uitvoering is echter aankoop van eten voor den bouw en den etraataanleg benoodigden grond noodig. In dien do gemeente daartoe reed3 thans bc- -juit, is de uitvoering van hot bouwplan verzekerd en kan liet aantal woningen bin nen niet te lang tijdsverloop wederom niet een kleina 50 woningen worden vermeer derd. De op den aankoop van den grond vallende kosten zullen uit den aard dor zaak ton laste van de bouwrokening wo'den gebracht. Van den grond moeten enkele kleine stukjes togen vrij hoogen prijs wor den gekocht, doch do gemiddelde prijs van den grond, zijnde pl. min. f 1.95 per M2., komt B. en W. gunstig voor. Van heb voor straat bestemde perceel kan een gedeelte ingovolgo aanbod van den tegenweordigen eigenaar kosteloos worden overgenomen. De juiste grootte kan later bij kadastrale opmeting blijken. Aangenomen kan echter worden, dat pl. min. 210 M2. (tot een leng- to van pl. min. 30 M. van af den Hooge- Rijndijk) kosteloos verkregen wordt. Onder mededceling, dab ook de Commis sie van Fabricage met den aankoop tegen de overeengekomen prijzen accoord gaat, geven B. en W. alsnu in overweging te be sluiten: a. aan to koopen ten-behoeve van do volkshuisvesting de perceelen, gelegen be noorden den Hooge-Rijndijk en beoosten dl'o Rijndijkstraateen aantal perceelen, te za- mon groot pl. min. 9394 M2. voor f 17,999.80. b. Kosteloos over te nemen het gedeelte ran oen porcee' groot pl. min. 210 M2. c. Over te gaan tot vaststelling van den ovorgelcgden suppletoiren bogrootings- Btaafc, groot mot inbegrip van do kosten van overdracht, f 18,265. Wijziging der gemeentebegrooting. B. en W. deelen den Raad mede, dat verhooging van een aantal posten der gc- moente-begrooting voor 1919 met de daar bij vermelde bedragen alsnog noodig is. Ook nu weder hoeft do voortdurende stij ging van loonen en materiaalprijzen, na de vaststelling der gemeente-begrooting, ten gevolge gehad, dat een belangrijke ver hooging van do meeste fabricageposten noodig is. Verder moeten, in verband met de hoo ge prijzen der brandstoffen, de voor ver lichting en verwarming van scholen cn andere gemeente-gebouwen beschikbaar gestelde Bedragen worden verhoogd, ter wijl ovenmin met de voor aanschaffing van leermiddelen, bureaubehoeften en druk werk toegestane gelden kan worden vol staan. Voor zoover de overschrijding alleen ver oorzaakt wordt door prijsstijging of loons- verkooging, wordt, ter toelichting, alleen het geraamd© en hot uit te geven bedrag vermeld of wordt met een opgave van het bedrag, waarmede de betrokken post moet worden verhoogd, volstaan. Wanner r echter ook andere omstandigheden tot do overschrijding hebben bijgedragen, wordt zoo noodig, een meer uitvoerige toelioh- ting gegeven. Wij noemen slechts enkele dier verhoog de posten: Presentiegelden der leden van den Raad f 1640; schrijfloonen f 1259.39, druk- cn bindwerk f 7814.74; kosten van verwarming en verlichting f 3087.61; terug ga vo van belasting f 12090.18; klceding ca uitrusting der politiedienaars verhoogd met f 10.111.67%; het onderhoud der lan taarns en yerdere kosten der verlichting verhoogd met f 70625.89; het onderhoud van straten cn pleinen moet worden ver hoogd met f 20.213.64; de kosten van ha vens-, vaart- ©n kaaimuren enz. met f 4566; terwijl geraamd was, dat de ex ploitatie der gestichten „Endegeest"'. „Voorgcest" en „Rhijngeest" winst noch verlies zouden opleveren heoft hot verlie3 f 63.173.12 bedragen. Ook de kosten voor het onderwijs enz., enz., zijn veel hoöger dan zij geraamd wa ren, zoodat het totaal der voorgestelde verhoogingen bedraagt de som van f971,883.55. Tegenover deze hoogere uitgaven staan echter ook verhoogde ontvangsten tot een gezamenlijk bedrag van f 595.371.10%. Zooals uit bovenstaande cijfers blijkt, wordt de verhooging der uitgaven (ad f 917.8S3.55) door de verhooging der ont vangsten en door overschotten op uitgaar- posten (ad f 595.371 J01) niet gedekt en moet nog in een bedrag van f 322.512.44% worden voorzien. Momenteel is het B. en W. niet mogelijk daarvoor een vaststaande dekking te ge ven. Wel staat der gemeente een uitkee- ring uit de opbrengst der Oorlogswinst- belasting over de jaren 1917 en 1918 te wachten, maar deze uitkeering zal in het op de begrooting voor 1919 geraamde be drag op den post volgn. 60 „Bijzondere voorziening in de kosten voortvloeiende uit de buitengewone tijdsomstandigheden" die zoowel de criiss-tekorten over 1917 en 1918 als die over 1919 omvat, reeds niet kunnen voorzien. Voor het te tort komen de zal derhalve op een nieuwe uitkeering uit de O. W.-B. over 1919 moeten worden gerekend en als deze niet toereikend mocht blijken, zal op een andere wijze (bijv. door een leening op korten termijn) dekking moeten worden gezocht. Hetzelfde is het geval met het bovenstaande be drag van f332.512.44jook dit bedrag zal, zoo noodig, uit een leening op korten ter mijn moeten worden gevonden. In afwachting van de wijze van afwik keling van deze crisistckorten, komt het B. en W. daarom als de meest geschikte weg voor, ten einde deze begrootingsregc- ling te doen sluiten, dat volgn. 60 voor meld ook met dit bedrag van f 322.512.44j worde verhoogd, waardoor, na de tot stand-koming van een uitkeering uit cle O. W.-B. over 1919, het juiste bedrag zal kunnen worden opgemaakt, waarin op na der aan te geven wijze (leening of anders- izns) dekking moet worden gevonden. Zij geven thans alleen in overweging tot de voorgestelde verhoogingen te beslui ten door vaststelling van den daarbij over- gelegden begrootingss'aat. UIT DE OMSTREKEN. BOSKOOP. Het zal allen planten- en bloemenliefhebbers interesseeren te ver nemen, dat daar allo Rhododendrons, toe nu toe in het buitenland werden gewon nen, d© firma H. den Ouden ©n Zoon, te Boskoop, er in geslaagd is good© nieuwe variëteiten voort t© brengen, die door do plaatselijke keuring met getuigschriften van verdienste zijn bekroond. HAARLEMMERMEER. Door de poli tie zijn in het afgeloop3n halfjaar wegens verschillende overtredingen (te hard rij den, rijden zonder licht, to snel varen, enz.) niet minder dan 219 processen-ver baal opgemaakt. Voor dc opengevallen betrekking van ambtenaar, speciaal belast met hot redac tiewerk ter gemeente-secretarie alhier, hebben zich tien sollicitanten aangemeld. Benoemd is de heer H. van der Wcerd, thans commies aan do Provinciale Griffie te Utrecht. KAT WIJK-AAN-DEN-IUJN. Do heer W. liet dezer dagen bij vergissing een nieuw pak ter waarde van pl. min. f 80 in de tram liggen. Het word1 hem echter te rugbezorgd -door den eerlijken vinder. KATW1JK-A A N-ZEE. Van dc haring- vissclierij kwam te IJmuiden binnen de log ger KW 131, met 15 last pekelharing. LEIDSCHENDAM. De Groente-cen- tialo onder deze gomecuto, die gedurendo do crisisjaren voor de Kegecring in exploi tatie is geweest, zal binnenkort in publieke veiling worden verkocht. LEIDERDORP. Do heer A. Moraal herdacht gisteren den dag, waarop hij vóór veertig jaren bij de Posterijen in dienst trad. Voor den jubilaris, die wegens dit feit dien dag vrij af had, ging deze ge beurtenis niet onopgemerkt voorbij. Door zijn chef, den directeur, den heer Verhagen, werd hij hartelijk gecomplimenteerd, ter wijl de burgemeester, den heer Van der Valk Bouman, als voorzitter ecner com missie, hem namens de ingezetenen uit den bestellerskring, een enveloppe met inhoud aanbood. Vanwege het kantoorpersoneel werd bij monde van den brievenbesteller den heer De Blanken den jubilaris een zil veren horlogo met dito ketting aangebo den. In den loop van den dag kwamen vole oud-collega's, vrienden en kennissen den nog kranigen postbeambte gelukwenschen. NOORDWIJ KER.HOUT. Met ingang van 15 Juli a.s. is benoemd tot derden ge neesheer van het St.-Bavo-Gesticht, alhier, dr. Scngcrs, prakt-izeerend arts, alhier. De praktijk wordt overgedaan. NOORDWIJK. Do prijs van het wit tebrood is met ingang van 1 Juli alhier verhoogd van 16 ets. op 17 ets. per 100 gram. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Do onthul ling van het grafmonument zal niet, zoo als verkeerd werd gemeld, plaats hebben morgen te halfelf, doch tc halfvier. OEGSTGEEST. Do heer J. H. van Bourgo.ndiên, alhier, is aangesteld als con ducteur lijnwerker ter standplaats Zwijn- drecht bij de Rolterdamsche Tramweg- Maatschappij met ingang van 5 Juli a.s. Wegeas het brutaal optreden der uit gesloten bouwvakarbeiders hebben ook in deze gemeente timmerlieden, die ongeorga niseerd zijn, besloten tijdelijk hun werk zaamheden in Leiden te staken. RIJNSBURG. Zeer ten gerieve van het drukke verkeer aan do Zandlaan, is de bestrating ter plaatse belangrijk verbeterd, terwijl het rooie.i van de boomen aan den Ouden Vlietwog niet weinig bijdraagt tob oen behoorlijke passage. TEIteAAR. Bedankt is voor het beroep naar de Ncd.-Herv. Gom. lo Mclissant de heer J. Enkelaar, cand. alhier. VOORSCHOTEN. Gisternacht heeft men getracht, door middel van inbraak, zich toegang te verschaffen tob café „De Oude Vink." Een automaat was omver gewor pen, maar, zoover men kan nagaan, was er niets ontvreemd. Door den rijksveldwachter W. zijn, sedert het plaatsen der borden op het rij wielpad „De Vink—Haagsche Schouw" te gen verschillende motorrijders proces-ver balen opgemaakt wegens het berijden met con motorrijtuig van bovengenoemd rij wielpad. NOORDWIJK. - - - -.< Gemeenteraad- Voorzitter: burffomc-wtw jhr. W. C. van Banlmys. Aanwezig 9 loden. Afwezig do hoe ren P. Admiraal, A Balkenende cn Kruiswijk. Nummer een van do ingekomen stukken gaf aanleiding tot breedvoorigo bespreking; dit was hot adres van de Chr.-Hist., Anti-rcr. en R.-K. Kiosvcroenigingen. waarin verzocht werd de Raadsvergadermgon met gebod te openen. B. en W. stalden voor dit adres aan te liou- doa cn in de volgende vergadering te behande len. De heer Buyzo steldo voor deze zaak in dor» vergadering af to handelen. De hoer Van der Wiel zou eerst gaarne met zijn Kiesvereniging conforoeron en wenscht daarom behandeling in do volgende vergade ring. Do hoer Meier ondersteunt het voorstel- Buyzo. Do hoer C. J. L, van dor Moor wenscht ook te waohten cn zegt, dat or wel degelijk over nage dacht mag worden, dan, zegt spr., 't is eenvou dig om drt aan te nomen, dooh er komt méér bij, oen gebed, al is het oen formule, zal niet alle leden kunnen bevredigen, en ook wijst spr. er op hoo men, als Roomschen, behoort te bidden. Nadat do heer Buyze nog heeft gewezen op het omslachligo werk van uitstellen, komt het voorstel van B. en W. in stemming cm wordt dit mot meerderheid aangenomen. Vorsohillendo stukken worden hiorna voor kennisgeving aangenomen, w.o. een van don heer BroekmDior, dat hij de benoeming als on derwijzer aan do openbare school te Noord- wijk-Binnen aanneemt. Naar aanleiding van hot verslag van de Vaart-commissie, waaruit bleek, dat bestaande vaarten verbeterd zullen worden, dringt de heer Mcyor aan om spood lo maken met het oog op de werkloosheid in den as. winter. Punt 2. Op het verzoek eervol ontslag onder wijzer Schevelenhos, wordt op voorstel van B. en W. beslaion eervol ontslag te vorleencn. Punt 3. Een adre3 van de Regenton van het Gasthuis tc Noordwijk-Binnen om toestemming voor plaatsing in hot Gasthuis van Jan van der schalk. Wordt toegestaan. Punt 4. Kegeling van uitgaven, wordt aangenomen, zooals dezo werd voorgelezen. Punt 5. Voorstel B. cn W. om toelage aan pensioen Wed. Gcm.-ambtenaar wordt aangenomen. Hierna rondvraag. De heer Buy se wijst op het rookverbod en zegt, dat hier de hand nooit aan wordt gehouden; en ook wenecht do heer Buyze den sproeiwagen meer te laten gebruiken, vooral op dea Zeewc-g, waar de tram wol ken stof opjaagt, en wel desnoods hem op de noodigsto plaatsen ook 'a Zondag3 doen sproeien. De heer C. van der Wiel vraagt naar het werk aan dc Hoof (it raat to Noordwijk-aan- Zee, de betonnen trap, of dit werk niet publiek is aanbesteed, of dat dit maar on derling is gegund dit alles naar aanleiding van de ontevredenheid, die er is onder an dere ondernemers in het bouwvak. Verder klaagt de heer Van der Wiel over de wijze van verharden van d-e Noordzee- steeg, en vraagt of dit soms is op aanwij zing van het gemeente-bestuur. De heer G. Krau vraagt of het waar is, dat in enkele nieuwo buurten te Noord- wijk-aan-Zee nog geen buizen liggen voor de waterleiding, on indien zij er niet lig gen, of liet dan in de bedoeling ligfc zo daar alsnog te leggen. Do heer L. A Vink vraagt waarom het verzoek van de Vcreeniging „Herwonnen Levenskracht", oin hier een bloemendag te houden, niet was toegestaan. Do heer C. W. G. Alkemade vraagt naar aanleiding van het Rapport Commissie Schoolverzuim of er. niet iets gedaan kan worden door het gemeentebestuur om het schoolverzuim tegen te gaan. Verder vraagt de heer Alkemade of do plannen, welke zijn ingediend voor de wo ningen aan den Je wens weg, al terug zijn ontvangen. De hoer Liefferink wenscht, inet het oog op het schoolverzuim die werkgevers ge straft te zien, die kinderen in hun dienst hebben, omdat de kinderen zelf cr niets aan doen kunnen. De Voorzitter beantwoordt do leden. Aan het rookverbod wordt wel de hand gehouden, doch het is moeilijk zo to be trappen, echter zal de politic verzocht wor den scherper tóe te zien. Op de vraag over den sproeiwagen kan do Voorzitter antwoorden, dat men be proeft met oen slang op de waterleiding do wegen te besproeien. Do trap aan het strand hobben B. en W getracht aan te besteden, doch het kwam veel to hoog in prijs; reden, waarom B. en W. dit werk in eigen beheer genomen hebben. Naar do verharding ven do Noordzee- steeg cn de nieuwe buurten van Noord- wijk aan Zee waar nog geen buizen voor do waterleiding liggen, zal de Voorzitter een ondorzoek instellen en dit in de vol gende vergadering mededeelen. Omtrent het afwijzen van het verzoek, om een bloemendag to houden, zegt de Voorzitter, dat reeds een andere Vereem- ging hier een bloemendag houdt; dus de ze heeft de oudste rechten, echter mag men op een andere wijze, bijv. door col lecteeren langs de huizen, geld voor deze Vereeniging bijeenbrengen. De vragen over het schoolverzuim zou den wel leiden tot indiening van een voor stel. Dc plannen voor do woningen waren vee zonden naar Den Haag, maar nog niet te rug ontvangen. De heer Liefferink vraagt nog aan den heer Buyzo, of hij Zondagsarbcid wenschfe met den sproeiwagen. De heer Van der Wiel komt nog terug op de aanbesteding van de betonnen trap, waarvan hij nooit heeft gehoord. Do Voor zitter licht nog toe, hoe het in zijn werk is gegaan. Het is werk voor botonfabrieken, doch de opgave van deze waren te hoog. Daarom besloten B. en W. het werk in eigen beheer te nemen en Imthorn heb werk op te dragen. Hier werd nog even over gesproken, Daarna sluiting. RIJNSBURG Gemeenteraad. Voorzitterde burgemeester. Afwezig met kennisgeving cle heer K. Zandbergen, wegens familie-omstandig heden. De vergadering wordt met gebed ge opend. De Voorzitter doet medcdeoling van de opneming vaa dis kas van d'en gemeente ontvanger, welke in orde was vevonden. In behandeling komt vervolgens het ver zoek van den heer S Schonevcld, hetwelk bij een vorige zitting was uitgesteld. Na een langdurige bespreking werd be sloten aan adressant toe te staan, de plaat sing van twee straalpijpon ter plaatse door B. en W aaa te wijzen. Bij de rondvraag brengen eenige leden ter sprake den onhoudbaren toestand van den Vliet, die een geweldigen slank ver spreidt cn eeu gevaar is voor de omwo nenden. Besloten werd den ingenieur van Rijn land te verzoeken, wat meor to doen spuien waardoor hot water wat meer vervorschfc wordt. Heeft dit verzoek geen gunstig gevolg, dan -zal overleg gepleegd worden met den inspecteur dó" Volksgezondheid dezer Pro vincie. Niets meer voor de openbare vergade ring te behandelen zijnde, werd deze ge sloten en ging de Raad over in geheime zitting. KERKELIJKE BERICHTEN. Katwijk-aan-den - R ij n: Zon dagmorgen te halftien, ds. J. Hoogenraad, van Leiden. Oegstgeest; Ned.-Herv. Gem. Zondag- morgen te tien uren, in de kerk, ds. A. Burger, en in de Bewaarschool aan dea Morsch de heer A. Kooistra; de3 avonds ta kalfzeven, in „Irene", ds. A. J. Ruys. Zwaminerdam: Rem.-Geref. Gsm. Zon dagmorgen te tien uren, mej. Ten Bruggen- cate, Doopsgez. prop. te 's-Gravenhage. SCHEEPSTIJDINGEN, 3TV. MIJ, NEDERLAND. BATJAN uitr. 27 Juni te Sabang. ORANJE uitr pass. 29 Juni Perim. PRINS DER NEDERLANDEN uitr. 30 Juni van Southampton. RIOUW uitr. pass. I Juli Dungenoss, KON. NED. STOOMBOOT MIJ. EUTERPE 1 Juli van Villa Roal to Ante werpen. KON. H0LL. LL0YD. FRISIA I Juli van Buenos-Aires te Am» sterdam. FEUILLETON FAiaïEKIESOi;. Roman naar het Engelsch van BOOTH TARKINGTON. (Nadruk verboden.) „Bij mijl" Mary fronst© haar wenk brauwen. Sibyl kirde weer. „Niomand heeft ooit in rijn leven bij vadór Sheridan zooveel op gang gemaakt als u. En wij hopen natuur lijk allen, dat gij niet bepaald een buitcn- Btaander in do affaires der familie zult blij ven. (Deze tirade ging vergezeld van een luid, op offect berekend gelach.) En als het mijn plicht is, wel, mo dunkt, dan mag het in zekeren zin ook d'en uwen gerekend wor- „Neen, noen!" riep Mary scherp. „Luister," zei Sibyl. „Veronderstel nu, dat ik mot dit verhaal naar vader Sheri dan ga en Edith zegt, dat hot niet waar is /Veronderstel, dab zij zegt, dat Lamhorn een goede reputatie hééft on ik onbetrouwbare praatjes herhaal; of veronderstel (wat het meest voor de hand ligt), dat zij kwaad iifordt en zegt, dattk het bedacht heb; wat Dvooti ik dan doen? Vader Sheridan kont mra. Kittersby en haar dochter niet en zij staan in elk geval buiten de kwestie. Maar vèronderatel, dat ik kon zeggen: „Heel goed, als u bewijzen verlangt, vraag dan ftiiss Vertreee. Zij is mot mij meegekomen dh wacht in de kamer hiernaast, om •^Ne^ n^n*" Mary'haastig. „U moet „Luister nog één minuut," drong Sibyl vertrouwelijk aan. Zij was nu, volgens haar oigen id'ce, op meer begaanbaren grond en twijfelde niet aan haar succes. „U wenscht natuurlijk niet te beginnen met aan een familietwist deel te nemen, maar als u er aan deelneemt, dan zal hot geen twist wor den. Gij weet zelf siiet, hoevcol gewicht' u daar in do schaal legt, en niemand zou het recht hebben te zeggen, dat u het om iets anders dan uw pure vriendelijkheid deedb. Ziet u niet in, dat Jim en zijn vader u er nog te meer om zouden bewonderen? Luis ter, misa Vertrees! Begrijpt u niet, dat wij het moeten doen, u en ik? Meont u, dat Ro bert Lamhorn een zier om haar geeft? Denkt u, dat een man als hij naar Edith Sheridan zou kijken, als het niet om haar gold was?" En weer kwam Sibyls gemoeds beweging aan het licht. ,,Ik zeg u, hij hun kert naar niets anders, als rijn vinger te kunnen stoken in den hoop geld van dien ouden man hier naast! Hij zou daar voor trouwen, met wie ook. Met Edith trou wen?" gilde zij. „Ik zeg u, hij fcou daarvoor mot hun keukenmeid, die negorin, trou wen." Zij hield op, bevreesd, op het verkeer de oogenblik dat zij te heftig was geweest maar een blik op Mary stelde haar gerust on Sibyl lcwatn tot do slotsom, dat zij het gewonsclite resultaat had bereikt. Mary keek niet naar baarzij staarde met wijd open gesperde, glanzende oogen recht voor zioh uit naar den muur en werd zichtbaar een weinig bleeker, toen Sibyl naar haar keek. „Hij hunkert naar niets andere al3 zijn vingor te kunnon steken in de hoop geld van den ouden man hiernaast!'! De 6tem wa^ ordinair, de woorden waren ordinair cn de zuivere waarheid was ordinair! Hoe suisdo hot in Mary Vertrees ooren! De heldere spiegel had eindelijk zijn eigen beeld duidelijk in den beslogeno waarge- nomon. Sibyl deed haar bost, om de zaak te be- klinkon. Zij bood lokaas aan. „Tob er nu niet over," zei ze zonnig, „dat gij Edith hierdoor tegen u zoudt krijgen. Zij zal er zeker na eenigen tijd) over heen komen, maar als rij mocht probceren boosaardig te worden en het je onaangonaam maakt, wanneer je hiernaast komt, of als het haar gelukken mocht je om zoo te zoggen de deur te wijzen, wel, ik heb een huis en Jim mag er gaarne komon. Ik geloof echter niet, dat Edith zoo zou wezen; zij hunkert er maar al te zeer naar, dat gij haar in de voorname kringen brengt, maar als zij het deed, dan moet je er over tobben. En nog iots daar het je zeker niet kan schelen, dat Jim's eigen schoonzuster er over spreekt. Ik weafi natuurlijk niet preoies, hoe de zaken tussohen jou en Jim staan; maar Jim en Roscoo hebben zooveel van elkaar als twee broers maar kunnen hebbenen Roscoa was heel langzaam in het nemen van een besluit, zoodat ik somtijds dacht, dat hij er nimmer toe zou komen. Nu, wat ik bedoel is, diat sohoonzust'ere ©en boel kun nen doen, om zulke zaken tot een goed eind te brengen. Er kan veel met een paar woorden gezegd vorden en veel Zij hield verbluft op. Mary Vertrees was van bleek vuurood geworden en stond, pog altijd vuurood, zonder een woord op heldering of eenig ander woord, op en ging langzaam naar de open deur en de ka mer uit. Sibyl was een weinig uit het veld gesla gen. Zjj dacbi. dat hét Mary was te bin nen gesohoten, dat zij iets noodzakelijks had vergeten aan eea bediende op te dra gen, en na een oogenblik zou torugkeeren. Maar 't was een tamelijk onwellevend uit vloeisol van verstrooidheid, zich niet te exouseeren, vooral, daar haar gast aan hét spreken was. En toen Mary nog maar steeds wcgblcet, had Sibyl allen tijd dit on verwacht© heengaan vreemder on onbeschof- ter to vinden, dan zij het in het eerst had beschouwd. Het zou meer te excuseorcn zijn geweest, dacht rij, als zij ovor minder be langrijke zaken had gesproken terwijl zij bovendien het jonge meisje zoo'n vriende lijk aanbod had gedaan. Sibyl geeuwde en zwaaide ongeduldig met haar mofzij examineerde de zool van haar 6choon en besloot een niouwon vorm van hiel to nemen. Vervolgens maakte zij oen inventaris op van de meubelen in do ka mer, van do kleedjes, van het behangsel en de gravures. Toen keek zij op haar horloge cn fronste de wenkbrauwenbegaf zich daarop naar een raam waar zij het bruine grasveld buiten bleef staan bekijken. Spoe dig echter keerde zij weer naar den stoel terug, dien zij had verlaten, en ging weer ritten. Geen geluid in huis liot zich hooren. Een vreomde uitdrukking begon onmerk baar do lijnen van haar gezicht te veran doren en langzamerhand werd zij even vuurood als Mary vuurrood tot aan haar ooren. Zij keek weer op haar horloge en er waren vijf en twintig minuten vcrloopen sinds rij er het laatst op had gekeken. Zij ging nu naar de hall, waarbij zij met een eigenaardigen blik over baar schouder keek en toen zacht de voordeur uitgaande, stapte zij dwars de straat over, naar haar eigen huis. Roscoo Jtwam haar, donker kykend, op den drempel tegemoet, ,,'k Zag je vanuit) het raam," verklaard© hij. „Je moet een massa tegen die oudo dame te zeggen gehad! hebben." „Wolke oude dame?" „Mrs. Ver trees. Ik heb al een heelan tijd op je gewacht on ik zag de dochter hot huis uitkomen, oen vijftien minuten geleden, en een briof in de bus worpen cn toon verder do straat opgaan. Blijf daar niet in de por tiek staan," zei liij slecht gehumeurd. „Kom binnen. Het wordt tijd, dat ik met jou over iets spreek. Kom binnen." Maar toen zij aanstalten maakte t'e ge hoorzamen, keek hij verschrikt over de straat heen naar zijn vaders huis. Hij hief zijn hand op om zijn oogen voor de onder- gaando zon te beschermen en bleef strak turen. Er is daar iets gaando," mompelde hij en toen luider, op alarmeerendea toom; „Wat is daarover te doen?" Bibbs schoot het hek uit in een automo biel, die zich zoo snel mogelijk voortbewoog cn toen hij Roscoe zag, maakte hij een ge baar, dat zonderling welsprekend van eea ramp sprak on was dadelijk, de straat a£- rijd'ond, in een wolk van stof verdwenen. Edith kwam vervolgens half den oprit af en men kon zien, dat zij bitter schreide. Zij' hief beide armen tegen Roscoe op, hom wenkend. „Bij George!" zei Roscoe, naar adem snakkend. „Ik geloof, dat er iemand dood isl" En hij rende aaar het Nieuwe Huis. (Wordt vorvolgd.)

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 5