SPRONK N.V. Bouwstoffen v.h. A. E. BRAAT Pnrtlanri PpmPilt Oe Commanditaire Baniivereeirigiiig Strand-Hotel OuitsolieLes Ajax gaat morgen weer eens naar Schie dam, nu echter om het eerste elftal der vertegenwoordigende Schiedammers te be kampen. H. D. Y. S. (of kortweg Hermes) bezit nog steeds lsto klasse krachten, hoe wel in vergelijking met het laatste seizoen, haar sterkte zee? achteruit is gegaan. Hoe goed Ajax zich echter ook mag houden, de oud-lste-klasser zal zich toch wel weten te handhaven, door haar meerdere routine. Wij hopen, dat Ajax voor een innings-nc- derlaag gespaard zal blijven. Het 2e elftal der Shiejlammers gaat een deurtje verder en gaat het 2o elftal der V. O. C.-menschen in eigen veste bestrijden. He Rotterdammers toonden verleden weck alhier, dat zc nog niet geheel 2e klas-fühig waren. H. D. Y. S. II zal hun dat ook wel tooncn. In de 2e klasse Noord slechts één wed strijd en wel te Zaandam tüsschen Albion en R. W. II Wij gelooven dat morgen de bord jes verhangen zullen worden. In do derde klasse voorzien we overwin ningen van do Vleermuizen op Y. R. A. HIH. C. C. Ill op R. W. in en Y. V. V. ni op Iris. LAWN-TENNIS. In de derde ronde om het wereldkam pioenschap te Wimbledon is Scheurleer door den Engelschman Jarvis geslagen met 63, 6—4, 6—0. Op het programma voor morgen staat onder anderen: 1ste klasseAnglo-DutchH. L. T. C. 1911. 3do klasse: GamePhoenix I; Ivy 'Animo. VOETBAL. Verschenen is het jaarverslag van den N. Y- B. over het hondsjaar 1919—1920. Behalve een algemeeno beschouwing over lief .on leed, dat afgeloopen jaar onder vonden, bevat het alle gegevens over com petitie-stand enz., enz. He winst en verliesrekening sluit met teen batig saldo van f 14,798.93',$. De Olympische Spelen. Ho Technische Commissie van de N. A. U. heeft de navolgende leden der N. A. U. uitgenoodigcl zich in vooroefening voor de Olympische Spelen te begeven onder voor behoud, dat van deze uitnoodiging niet mag worden afgeleid, dat do uitzending naar Antwerpen in deze uitnoodiging ligt opge sloten. Het betreft do heerenA. E. Hei- neman, J. C. de Vries, C. Wezepoel, L. C'. H. baron van Randwijck, C. Burggrafer, O. E. van Rapparcf, Aug. Schotte, G. J. van der Wel, C. A. Gubbels, F. en A. Kroese, A. Paulon, M. van der Linde, H. J. van der Ley, Chris Huygens, H. F. "Weasels, W. C. Best, H. G. Bakker, als mede de Achilles touwtrekploeg. Be heeren Var Randwijk en Burggrafer hebben zich teruggetrokken, eerstgenoemde wegens gebrek aan tijd, laatstgenoemde als zijnde niet van. Nederlandsche nationaliteit. Behalve do dagelijksche oefeningen wordt er Zondags gemeenschappelijk geoefend in den Haag en Amsterdam. SCHAKEN. Br. Emanuel Laskcr de wereldkampioen, heeft, naar de „Tel." meedeelt, vrijwel af stand gedaan van zijn titel ton behoeve van den Cuba in Capablanca, met wien hij om den titel zou strijden. Bit, omdat Las ter er niets voor voelt zidi negen maanden in te spannen, terwijl do schaakwereld blijkbaar de match niet op prijs stelt, ge tuige de afbrekende critiek ten aanzien van het match-contract. Leidsche Ren-Tocristvereeniging „Swift". Ter bijwoning der kampioenschappen in het Stadion te Amsterdam zal „Swift" morgen een clubtocht organiseeren. Er zal tijdens dezen tocht niet sneller ge- roden worden dan 13 a 15 K.M. per uur. UIT DE OMSTREKEN, HILLEGOir. - - - Gemeenteraad. Dc Raad dezer gemeente vergaderde. Wet houder Van Zanten was afwezig. Wegens niet-aanneming der benoeming door .den heer A. W. Nieberding werd tot lid der Schoolcommissie benoemd dc heer A. Th. Goe- De gemeentewerkman P. do Geus is door overschrijding van den C5-jarigen leeftijd door B. en W. ontslagen. Zij stelden voor hem f 520 pensioen te geven, wat do Raad goodkeurde. Dc gemeente-veldwachter J. Veen bad ge vraagd den diensttijd als nachtwacht in aan merking te doen komen als diensttijd als veld wachter, hetgeen B. en W. ontrieden. Het ver zoek werd dan ook afgewezen. Yerschil'endo comptabilileitsbosluiten werden daarna goedgekeurd; ook een geldleening van f 72.200 tegen hoogstens 7 pCt. Een vroeger besluit tot verkoop van grond aan de Juliana-school werd ingetrokken en vervan gen door een nieuw besluit waarbij 16 meter meer werd verkocht. In do rondvraag werd geïnformeerd naar pensioneering van dc wethouders, dc aanueem- som van „Goed Wonen" en voldoening van vorderingen door do gemeente aan middenstan ders. Daarna behandelde dc Raad in gehoimo zit ting cenigc belastingzaken. LISSE. Gemeenteraad. Voorzitter: burgemeester Eenhais. Afwe zig wethouder Tromp. Benoeming van een. achtste leerkracht aan de openbare M. U. L. O.-scheol der gemeente. Benoemd werd No. 1 van de voordracht, nam. de heer O. I. Jansen, te Leeuwarden, met 9 tegen 1 stem. De heer Segers gaf er zrjn verwondering over te kennen, dat er zoo weinig Raadsleden aanwezig waren, bij de openbare les, en had niet verwacht, dat de heer Jansen No. 1 van de voordracht was geworden. De heer Ver- duijn vroeg of er nog om de medische ver klaring was gedacht, hetwelk bevestigend wera beantwoord. Voorstel van B. en W'. tot wijziging van de verordening tob regeling van de wijze van uitbetaling der jaarwedden van de on- on der wijzers aan de Openbare school in de gemeente Lisse en tot regeling van de in houding dier jaarwedden bij verlof tot afwe zigheid (speciaal militairen dienst). Waar in de vergadering van 30 Sepb. 1919 was bei- sloten de helft der jaarwedden uit te keeren, was er een schrijve11 binnengekomen van Gedeputeerde Staten, dat hun het bedrag te laag voorkwam en zouden z'q als grens ge steld willen zien 34 der jaarwedde. Conform besloten. Ingekomen verzoek van den Ned. R.-K. Volksbond, afdeeling Lisse en Omstreken, om a. in den zomer dagelijks met den sproei wagen te laten rijden; b. maatregelen te ne mer voor een drinkwatervoorziening; c. te besluiten tot het inrichten van een badhuis; d. te voorzien in een flink sportterrein; e. de belastingbetalingen op de hoogte te bren gen met heb heffingsstelsel van den Hoof delijken Omslag; f. meer publiciteit te ver- leenen aan het houden van Raadsvergaderin gen. B. en W. stellen voor dit voor kennis geving aan te nemen. Be heer O. Schrama wilde veel meer dan eens ol tweemaal per week den sproeiwagen laten rnden-, maar speciaal 's Zaterdagsmor gens vóór men de straten begint te vegen. De heer Segers was verwonderd toen. hij dit verzoek las, en was van meening, dab du Raad er niet de minste aandacht aan meest Schenken, daar het geen persoonlijk verzoek was, maar kwam langs den weg der organi satie; morgen kan er wel een verzoek komen van een Jongelingsvereeniging en overmor gen van een Jongedcchtersvereeniging, enz. De heer Warmerdam is dit niet eens met den heer Segers; het getuigt van opgewekt vereerigingsleven en hij vindt dit den puisten v?6<? Hij geeft zijn spijt er over te kennen, dab B. en Wi. adviseeren het voor kennisge ving aan te nemen. Zeer zeker is heb noodig, dat de sproeiwagen meer moet gebruikt wor den, en een sportterrein zal in een groóte behoefte voorzien, daar ouzo jeugd al voet- bollende van de eene straat naar de andore wordb gejaagd door de politie, en waar er in een vorige vergadering is gesproken over een nieuwe beer installatie, verzoek hij B. en W. te zijnen huize een emmer water, te kc-men pompen. Hij stelt voor: a. bjj del volgende begroeting een post uit te trekken I voor 'n tweede paard voor den sproeiwagen; I ~b. voor kennisgeving aan be nemen, daar. de centrale drinkwatervoorziening dit in kaden beeft en hieraan werkt; c. komen hem de kosten te hoog voor; d. dat de grond- commissie zorgt voor eon voldoend sportter rein. De heer Schrama zegt zijn stem tc hebben gegeven, om liet vorige sportterrein om te zetten in de Volkstuintjes, maar altijd met dc toezegging, dat er zoo spoedig mogelijk een anider sportterrein in dc plaats zou wor den gegeven; te meer, waar er bijna geen fi- nanciecle kosten voor de gemeente aan zijn verbonden, daar de Vereenjgiug het terrein wil huren. Ook zag hij gaarne een begrooting van een badhuis; er zijn hier wel geen fabrieksar beiders zooals do heer Warmerdam terecht opmerkte; maar nienschen, dio van Maandag tot Zaterdag hebben liggen hollen rooien, zijn zeker ook niet schoon tc noemen; al was het dan maar een zweminrichting, dio afgeslo ten was- Be heer Balkenende zag gaarne een zwembassin met een geoefend zwemmer, met het oog op dc ongelukken. De heer Pijnackcr wensohte ook tot stemmen 'over to gaan. daar de kosten voor al dio moderne inrichtingen, voor oen kleine gemeente als Lisso, veel to hoog worden. Bc heer Van Til wilde wach ten op nadere voorstellen en do bogrooting. Het voorstel van B. en W. wordt zonder stemming aangenomen. Eenigo cc-mptabiliteitsvcorstollen. Waar do nicuwo verbindingsweg in eigen beheer was genomen, had men f 2800 uitgespaard, en deze overgebracht op de nieuwe vuilnis wagen, enz. Voorstel den hoofdelijken omslag tc vcr- iioogen met f 15,000. Ingekomen stukken accountant. Xadeclig saldo gasfabriek 12,068 gulden- Wegens verlies op tarwemeel, bloem, ca- oaodoppen, pudding alles bekoorende bij het distributiebedrijf, de som van f 01,602. Be heer Schrama vraagt in de rond vraag, wanneer de nieuwe verbindings weg wordt geopend, daar hij het muziek korps hier het eerst vóór in de gelegen heid zou willen gesteld ziendoch ue voor zitter wilde, om verstraten te voorkomen, deze alleen nog maar "openen voor voet gangers, daar zoon' nieuwe straat nu juist in den tijd van bollerivervoer, erg veel te lijden zou krijgen. Vervolgens wilde dc heer Schrama, dat liet inrijden van dezen weg van twee kanten werd verbodenal leen de richting StationswegHeereweg kwam het wenschelijkst voor. Een en ander zal door B. en W. in over weging worden genomen. Be heer Schrama wenschte den weg van beide richtingen te berijden, maar dan een vasten politiepost zien aangesteld, doch dit werd om finaricieele redenen van de hand gewezen. Be heer Van Til brengt dank aan B. en W. en den opzichter voor het voor deeltje, behaald aan den nieuwen weg. Be heer Segers vraagt naar de nieuwe huizennummering enzag gaarne, dat dc nieuwe nummers goed zichtbaar waren van de straat, bijv. niet op zij van de post van 'de deur. Be Voorzitter stelde hem ge rust. Volgens voorschrift moeten zij op den muur bevestigd worden. De heer Segers informeert naar dc zaak- Alders, daar straks het drukke bollenver- voer voor de deur staat en de verplaatste schuur, nu zoo ver van den aanlegstijger is gebracht. De Voorzitter antwoordt: Wanneer er een verzoek inkomt van den heer Alders, zal die een plaats worden aangewezen. Ten slotte zeide de heer Vcduijn, dat er in de vorige vergadering was besloten geen benzinemotor aan te schaffen voor den sproeiwagen, met het oog op de elec- trificatie, doch hem was gebleken, dat ook in nncfere gemeenten een benzine-motor wordt gebruikt en hij vond bezwaren in een electro-motor, daar men dan ook een dynamo moest aanschaffen. Verleden jaar September hebben wij al besloten een motor aan te schaffen, en hij is er nu nog niet. De v oorzitter zeide nader onderzoek toe. Hierna geheime zitting ter behandeling kohier Hoofdelijken Omslag dienstjaar 1920 en ingekomen bezwaren tegen de aan slagen dienstjaar 1919 RIJNSBURG. Gemeenteraad. De vergadering wordt door den Voorzit ter op de gewone wijze met- gebed geopend. Aanwezig zijn alle leden. Do voorlezing der notulen wordt tot een volgende vergadering aangehouden. Ingekomen is een schrijven van mevr. Jonker, namens het- dames comité tot het vormen van een linnenfonds voor behoef tige zieken, waarin B. en W. dank wordt betuigd voor het afstaan van de Raadszaal voor een bazaar, waardoor in niet geringe mate is bijgodragen tot het behaalde succes. Dit schrijven werd voor kennisgeving aan genomen. Van mej. L. van MeursWarsma, ver loskundige, is ingekomen een verzoek om dispensatio van haar verplichting om te Rijnsburg te wonen tot tijd en wijle haai- woning alhier gereed is. B. on W. stellen voor haar uitstel te verleenen tot uiterlijk 1 November a. s. Naar aanleiding van dit voorstel ont wikkelt zich een levendige discussie. Do heer W. L. van der Gugten heeft ver nomen, dat door het wonen van de verlos kundige in Oegstgeest- somtijds gebruik moet worden gemaakt van de duurdere hulp van een der geneesheeren, waar dit financieel bezwaren oplevert. Hij vraagt of hierin -ook eec. aanleiding is, om van ge meentewege tegemoet te komen. Be heer J. Sehoneveld sluit zich hierbij aan. Dr. Jonker betwijfeld, dat dit noodig is. Do heer S. Sehoneveld acht een oplos sing uit deze moeilijkheid mogelijk, indien de gemeente in deze een overeenstemming kan verkrijgen met de dobt-oren. Dr. Jonker kaï zieli daarmede in het ge heel niet vereenigen en acht con dergelijke inmenging van den Ra-ad in het werk der doktoren misplaatst. Do heer S. Sehoneveld bestrijdt het standpunt van dr. Jonker, en vindt het wel degelijk een gemeente-belang, vooral voor do minder-gegoeden, terzake een re geling te treffen. Ten slotte wordt aangenomen het voor stel van B. en W. aan mej. Van Meurs— Wensma op haar schrijven uitstel te verlee nen tot do voor haar bestemd© woning ge reed is. Een voorstel tot het aangaan van een geldleening voor uitgaven, inzake Distri butie wordt aangehouden. Heb voorstel van B. en W- tot- het aan gaan van een geldleening ad f 3600 ter be strijding van de kosten bestrating Oegst- geesterweg ad f 2075.26 en de aanschaffing van brandbluscbmiddelen en brandkra-nen ad f 1359.15 wordt met algemeen© stemmen aangenomen. Van den heer S. Sehoneveld is ingekomen een schrijven betreffende aansluiting aan do waterleiding van een blok woningen aan den Brouwersteeg. Wegens de daaraan ver bonden kosten ie het onmogelijk ieder huis van een meter put en pijp t© voorzien, zooals art. 4 der verordening voorschrijft-, waarom den Raad verzocht wordt toe té staan dat er worden geplaatst twee sbraal- pijpen met meterpufc aan ieder ëind deï st-raat één. B. en W. stellen voor dit verzoek aan te houden. De heer S. Sehoneveld acht de kwestie urgent en acht het) jammer voor de bewo ners der huizen, dat dit verzoek niet in be handeling komt, juist waar er nu gebrek komt aan water en de putten bijna lcog zijn. Spreker kan zich ook niet voorstellen, dat aan het verzoek bezwaren zijn verbon den, omdat op dezelfde manier oep stand pijp is aangebracht, in een aangrenzend blok huizen. Uit do hieruit voortvloeiende besprekin gen blijkt, dat de eigenaar van dit blok huizen, dit maar zonder eenige vergunning heeft gedaan, welke zaak onderzocht zal worden. Het voorstel van B. en W. het verzoek tot een volgende vergadering aan te hou den wordt aangenomen. Bij de rondvraag bespreekt de heer Van der Gugton do slechte bestrating aan het Katwijker eind voo - het huis van wethou der Van Klaveren. Do Voorzitter vestigt hierop de aandacht van cPcn wethouder. Hierna ging de Raad in geheime zitting ter behandeling van kohieren van den hoofdelijken omslag. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie!' Aanplakwoede. Mijnheer de Redacteur. Ik -meen gelezen te hebben, dat de bur- goineeslor van Leiden in een der jongst© Raadszittingen aan de Raadsleden heeft ver zocht om hun invloed hij de besturen der plaatselijke kicavcrccnigingen te willen aan wenden, om tc voorkomen, dat de stad bij do op handen zijnde Gemeenteraadsverkiezingen weder door allerhande aanplakbiljetten wordt ontsierd. Erg neel indruk schijnt dit verzoek niet gemaakt te hebben; ik zag althans weer verscheidene muren bevuild met een biljet, klaarblijkelijk van anti-revolutionaire zjjdo afkomstig. En ik vrees met groote vree-ze, dat moordero biljetten, ook van andore par tijen, nog zuiden v-olgen. Over een jaar bun nen wij dan nog elke dag op onze wandeling naar kantoor of werkplaats genieten van zinrijke opwekkingen als: „Oranje boven! Kiest Pera" of iets dergelijks van gelijke kracht. Is eir nu togen dit niet alleen buitenge woon on-artistiek, maar ook onnoozol en ab soluut nutteloos godco van verkiezinigs-mani- akken geen krasser optreden mogelijk? Een boroop op het gezond verstand van do bestu ren dei- kiesverconigingcn soliijnt niet te ha ten; ik had dit ook niet verwacht, want het is nu eenmaal een gewoon, periodiek terug- keerend verschijnsel, dat deze heeren in ver kiezingstijd min of meer abnormaal worden, e-n daarom kan ik het hun vergeven, dat zij ook de kiezers in dien tijd voor min of meer abnormaal verslijten. Maar als die abnorma liteit leidt tot ontsiering der stad1, is er toch' wel een grond voor krachtig optreden der overheid aanwezig. Is het niet mogelijk, door een eenvoudig verbodsartikel in do Algemeeno Politiever ordening van Leiden aan de aanplakwoede der kiesverecni gingen paal en pork te stellen? Met dank voor de plaatsing, Uw ahonnö. J. VERDUIN. Lolden, 25 Juni 1920- Leidsche Vereeuigiug voor Kinderhenstellingskolonies. Het bestuur dezer Veroeniging dcet op nieuw een dringend beroep op den steun der ingezetenen. Tal van kinderen zijn ons weer voor 'een verblijf aan zkó of "in de bossohen aanbevolen en wij kunnen ze niet helper, als wij geen geld krijgen. De gemeente geelt een bijdrage voor elk uitgezonden kind; deze wordt dius hooger, naarmate wij meer kinde ren kunnen uitzenden, maar dekt natuurlijk lang de kosten niet. Wij zullen trachten een reeds bestaand tekort, te 'dekken door met oen lijst te doen rondgaan. Laat ieder toch', •dio, kan iets geven, of lid worden, wat men voor een gulden per jaar al zijn kan. Dan .worden -vél© stumperde gekclpen, dio de uit zending 7.00 noodig. Rebben tot herstel van gezondheid. Met beleefden dank aan de Red-actie voor dc plaatsing, Het Bestuur: Mr. A. VAN DER ELST, voorz- Mevr. Prof. Dr- KAMERLINGH ONNES—BIJLEVELD, ond©r-vz, M. VAN WAMELEN, 1ste secr. Mej. J. BOHL, 2de secr. A. TUK (Jan-van-Goyenkade 36) lsto penningmeester., A. VAN DER MEER, 2de pennm- Dr. J. BRUINING. VRAGENRUBRIEK, 0. van dor V., to V. Indien geen over eenstemming kan bereikt, worden door do erfgenamen, wat er met den boedel za-1 ge beuren, moet do boedelscheiding geschieden bij akte ten overstaan van een notaris opge maakt, daartoe door do arr-rechtbank be noemd op verzoekschrift van een der par tijen. Probeer U eerst nog eens tot overeen stemming te komen. Om het geld voor dat hooiland betaald te krijgen-, moet U maar eens door een 'deurwaarder laten aanmanen! 26 Stationsweg 26 Den Kaag Tel. H. 8634 *an prima I UI tl Cl IIII UwlEiyiBl Vraagt offerte, eoncurreerende prijzen. SLAVENBURG Co., LEIDEft - BREESTRAAT 623 TeSefoon Hos. £894 en (835 belast zich met den aan- en webkoop wan EStrecten, zoowel voor belegging als anders zins; werzêSwer-fc binnen- en buitenlandsche coupons; koopt en werkoopï vreemd bankpapier* Inlichtingen worden gratis verstrekt, 7227 De Directie, J. S. PIEKET W3ESERIK GELDLEENINGBN vanaf f 10.tot f 50.voor solide gezinnen zonder borg, Jioogere bedragen met en zonder borg. Rijks-, Gem. Spoorwegambtenaren gemakkelijke voorwaarden. Ie 2e Hypotheken. Kantoor: Lange Mare 47, vau 1—3 gesloten. 1862 die U NIET VER oordeelen, maar BE.. oordeelen moet men 7184 DE LUCIFERS „MOLEN" Ze zijn weer EVEN best als VOOR den oorlog. Neemt proef en steunt Uw eigen landgenooten. Zuid-Boulevard, NOORDWIJK-AAN-ZEE. Gezellige Eetzalen, Glazen Waranda, Terras, Strandstoelen. Restaurant den geheelen dag. Diner k f 3.50, f 4.(6-8 uur.) 7187 M. STAVINGA, Dir. POLISSEN LOTISiaO volgestort TE KOOP GE VRAAGD. Met Rrjkszegel f 21.ongezegend f 20.Net I to contant. Br. onder No. 7182 Eur. v. d. Blad. aangeboden, door Leerares M. O. Br. Bur. van dit Blad onder No. 7744. Stoomwaschinrichting Witte Singel 85, Leiden. Te!, int. 1035 THINS 16 üts. per '|z ons. Voor winkeliers tegeu fabrieksprijs, bij de Heeren ALB. en J. P. DE LA RIE, Boommarkt Leiden.

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 6