m. 18498 LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 23 Juni. Tweede Blad. Anno 1320. UIT DE RAADZAAL Een zitting, die om één uur begint, on dervindt geregeld moeilijkheden. Om één uur is nimmer een voldoend aantal raads leden aanwezig om besluiten te kunnen nemen. Druppelsgewijze wordt ten slotte het getal 16 bereikt cn de 16de wordt als een uitkomst begroet. Dit is vrijwel ze ker een korte schets van alle één-urlge zittingen en dus was het Maandag niet anders Het begin was zeer hoopvol ton aanzien van het afdoen der agenda. De ingeko men stukken leverden weinig stof tot pralen op, van de twee-en-twintig be noemingen werd slechts bij twee op- of aanmerking gemaakt. De eerste maal be trof het een oisch der beide voorgedrage nen voor bouwkundig hoofdambtenaar bij «gemeentewerken om bij benoeming direct in het genot van een paar periodieke verhoogingen te worden gesteld, waaraan wethouder Bots wilde voldoen. O. i. gaf echter wethoud-r v. d. Pot het meesï zuiver- standpunt aan, toen hij namens het college van B. en W. verklaarde tegen deze toekenning te zijn, waar de oisch eerst werd gesteld, nadat de voor dracht was opgemaakt Was do eiseh di rect bij de sollicitatie gesteld, dan had men geweten, welke consequentie men aanvaardde, door de eischers op de voor dracht te plaatsen an toekenning wilde de raad dan ook niets weten. De tweede maal betrof het een voor dracht voor een onderwijzeres-plaats, die vele heeren niet aanstond, zooals latei- bleek de meerderheid vormende, zoodat de voordracht naar B. en W. is geren- voyeerd ,dio echter precies dezelfde voor dracht nog eens kunnen indienen, waarna benoeming zal dienen te volgen. Het aspect ten aarden van het afdoen der agenda bleef ook daarna nog voor- loopig gunstig, toen een twaalftal pun ten ongehinderd onder den hamer door gingen. Maar toon werd het misère. Bij het punt om aan den pachter van het baggerweric P. van Ulden een bijslag bo ven de pachtsom toe te kennen in ver band met de uitbreiding der gemeenfe, werden de deuren gesloten en bleven dit zege twee uur cn een kwartier. Keulen en Aken kan men in zoo'n tijd wel aan elkaar vastpraten, om zoo te zeggen. Zou het geen aanbeveling verdienen, zoo'n zitting met gesloten deuren geregeld te houden tegen een uur of vijf? In de eerste plaats zal dan dergelijk uitwijden worden voor komen en in de tweede plaata hebben dan belangstellenden en de vaste ntt'T- buten van elke zitting niet te wachten. Mon kan tooh eerst eenige opvolgende punten behandelen? Over het verloop van zaken in gesloten zitting hoeft geen twijfel te bestaan, daar na heropening der deuren de voorzitter op een aan duidelijkheid niets te wen- sehen overlatende wijze ronduit den pach ter te kennen gaf, dat hij thans alle werk behoorlijk en vlug heeft uit te voeren, wil hij niet op voor hem onaangename wijze kennis maken met de strafbepalin gen van het pachtcontract, waar door overneming van een amendement van do heeren De Bange en A. Mulder de pacht som nog eenigszins gunstiger voor den pachter is geworden. De woorden van den voorzitter over een behoorlijk arbeidsloon bij uit jering door de gemeente van het werk op kosten van den pachter in uiter ste instantie zullen niet nalaten moreel de thans stakende arbeiders, in dienst ,van den pachter, te steunen Met dit alles was de middag om. zoodat eerst *8 avonds een aanvang werd ge maakt met beide drankbestrijderspunten, die, evenals de rest der agenda, reeds ettelijke koeren op het programma had den gestaan, maai' door gebrek can tijd gesneuveld waren. En indirect zijn deze beide punten weer mee de schuld, dat de agenda ook Maandag niet is afgewerkt. De drankbestrijding zelf is een teer punt. Er hoort bepaald moed toe, om daartegen te spreken. Uitbanning van den drankduivel etc. zijn leuzen, die het FlülLLEm FABEIEEi^OOK. Roman naar heb Engelsen van BOOTH TARKINGTON. (Nadruk verboden.) 16) „Wel, ik moest iets hebben om in te leve ren en ik kon geen regel bij elkaar krij gen Ik haat poëzie en Bobby Samhorn jilaagt er mij altijd' mee, dat ik mijn hart tusschen de sterren houd. Zooals hij het zegt, lijkt het soeperig." „Jo zult er wol overheen komen, Edith. Buitenslands en onder een anderen naam, zou je misschien ,.0, zv/ijg toch. Ik zal iemand huren om ljet te stelen cn het te verbranden, zoo gauw ik daar kans toe zie." Zij draaide zich kribbig om en ging naar de deur. „Ik zou het heerlijk vinden, als ik er, zoolang ik leef, nooit meer iets over hoorde." „Edith!" riep hij, toen zij de gang in ging- „Wat as er?" „Ik zou je gaarne iets vragen; zie ik er werkelijk beter uit of ben jo aan mij ge- Wend geraakt?" „Wat tor wereld bedoel je?" zei ze, ter wijl zij weer tot nan den drempel terug kwam. „Toen ik pas terug was. kon je mij niet aankijkon," verklaarde Bibbs op zijn on persoonlijke manier. „Maar ik heb opge merkt-, dat je mij in den laatstcn tijd wol aanziet. En nu ben ik benieuwd of „Dat komt, omdat je er zooveel beter niet alleen do on, maar ook werkelijk1 veel aantrekkelijks hebben. Toch stellen we ons in dezen op het standpunt van den heer Wilmer, dat het toch wel een ver keerden koers opgaat met de vrijheid van het individu, wanneer een meerderheid ten aanzien van iels, waarvan het slechte op zichzelf niet beslist vaststaat, een! minderheid gaat dwingen, daarvan geheel afstand te doen. Daarin ligt iets zeer be denkelijks. Een weinig doordravende komt het wellicht zoover, dat straks precie.1 het dagelijksch menu wordt vastgesteld om te dwingen zoo goed mogelijk te eten enz. En het '--slist slechte van gebruik van alcohol natuurlijk achten wc mis bruik uit den booz" staat medisch niet vast. integendeel. Om het misbruik te voorkomen met alle ellende daarvan, moeten de niet-misbruikers van het ge not afstand doen wordt gezegd, maar waar gaat het heen, wanneer de conse quentie daarvan wordt doorgetrokken? Of we dan tegen drankbestrijding zjjn? Neen, we zullen ons verheugen, wanneer zoo veel mogelijk maatregelen worden getroffen om misbruik tegen te gaan, maar van z.g. op dwang droog-leggen, verwachten we geen heil. De alcohol zal vervangen worden door cocaïne, opium etc., alle dingen, waarvan de schadelijkheid wel vaststaat en als men die verbiedt door weer wat anders; de heelo geschiedenis leert toch, dat de m^nsch zekere prikkels verlangt en die ten allen tijde zoekt. Alleen geleidelijke ontwikkeling kan die prik kels op hoogei peil brengenalleen het brengen van heb individu op hooger ni veau, zocdat hij uit zichzelf zich niet te bulten gaat, kan baat ge .-en. Een zeer goed middel tot drankbestrijding achten we het beperken van! het aantal vergunningen, zooals B. en. W. voorstelden en zagen aan genomen. Beter dam eenvoudig te bepalen, dat- geen nieuwe vergunningen meer mem;en worden verleend. Door het laatste sou bo vendien de gelegenheid worden afgesneden om, wanneer men liier in Leiden nog eens een goed hotel zou willen doen verrijzen waaraan hard! behoefte is dat hotel door het verleenen van vergunning bestaans rechten te geven, waardoor een inrichting zon worden geweerd, die juist meehelpt het drankeuvel te bestrijden. Dit alles feitelijk wat het eerste drank- bostrjjdingspuot betreft-, op het tweede,_ het voorstel-Oostveen om adhaesi© te betuigen aan het wetsvoorstel Rutgers e.a. tea aanzien van invoering van plaatselijke keuzo, zullen wjj hier niet nader ingaan, waar we met den voorzitter van oordeel zijn, dat de raad daarmee terrein betreedt, waarop het beter is niet te treden. Wanneer een ge meente-referendum nog mogelijk was, bui ten den raad om, dat zou tenminste iets 'be- t'eekenen, ook daariir zag o.i. de yoerzittet volk-omen juist. Terloops Opgemerkt de argumenten tegen plaatselijke keuze atè trek naar buiten, geen gelijk reoht etc. dunken ons van meer waarde, als do heer Knuttel er aan wilde toekennen. Van de drank naar de visch, het is niet meer dan één pas, zouden we ietwat on deugend willen opmerken. Voor heel wat gezinnen zal het reden tot blijdschap zijn. dat besloten is de gemeentelijke vischwin- kels voorloopig nog te bestendigen. Het lijkt vrijwel de eenige weg voor een ge meente, wanneer zij prijsregelend wil op treden, betgeen voor een artikel als visch, zoo bijzonder goed als volks voedsel, alles zins gewettigd is, heeten, dan do normale toestanden hersteld. Bij uitzondering heeft men hier zelfs een» te cloen met een ge meente-exploitatie, die nog een aardig winstje afwerpt, hetgeen, wd het beste be wijs is tegen een gemeente-exploitatie kan een winkelio- al zeer gemakkelijk con- curreeren dat voor do vischhandelaren geen gevaar van. deze zijde dreigt. Of het echter noodig was, zulk een groo- ten boom op te zetten over clifc punt, zon der zelfs de voorzitter, die in dergelijke za ken zioh steeds bijzonder thuis toont en dus met goedo argumenten voor de hou ding van B. en W. aankomt, aanvankelijk aan het woord te laten? Het debat was op die manier al bijzonder onvruchtbaar. Het slot was do reorganisatie van de H. B. S. voor meisjes, waardoor voortaan aan die school ook gelegenheid bestaat zich een uitziet," beweerde zij opgeruimd. „Deze maand, dat je hier bent geweest, heeft, je enorm veel goed gedaan, 't Is de verande ring."- „En dat zeiden zo ook in het sanatorium de verandering." „Jo ziet er sleohter uit, dan ik bijna ooit iemand heb gezien," zei Edith met do grootste oprechtheid. „Maar ik weet er niet veel van. Ik heb nooit in mijn leven een lijk gezien. Ik heb zelfs nooit iemand ge zien, die vreeselijk ziek was, dus moet jo niet naar mij oordeolen. Maar je hebt ge lijk, wat betreft, dat ik je in het eerst niet kon aanzien. Je hadt een soort van witheid, die je bent nog wol bijna even mager, dunkt me, maar je bent niet meer dat spookachtige voorkomen. Men kan je nu aankijken, Bibbs, en niet niet „Misselijk worden?" „Ja dat bijna!" zei ze lachend. „En je krijgt met de:i dag een betere kleur Bibbs ja, werkelijk!" „Daar Sea ik ook bang voor," zei hij treurig. „Bang voor! Wei, je bent toch een vreem de baas! Maar je bedoelt zeker, dat vader jo weer naar de machinefabriek zal zen den, zoodra jo daarvoor weer goed genoeg bent. Ik hoorde hem zoo iets zeggen, dien avond van de Het geluid van een ver wijderde bel dood haar met spreken ophou den en zij keok op haar horloge. „Bobby Samhorn!" Ik neem hem in de auto mee, om hem een punt buiten do stad te laten zien. Goaden middag, Bibbs!" Toen zij was heengegaan, kc-ck liij pessi mistisch van plank naar plank, waarbij zijn blik over de titels der boeken dwaalde. De bibliotheek bestond bijna geheel uit mooie, uniforme edities: Irving, Poe, Cooper, einddiploma als aan een H. B. S. met 6-jarigen cursus te behalen. Met den heer Knuttel kunnen wo accoord gaan, dat het ideeele van het onderwijs er door wordt geschaad, maar onze tijd is er nu eenmaal een van een soort diploma-wbede en daar mee dient rekening te worden gehouden. Misschien dat later de practische ervaring oons weer wat meer in eore zal worden her steld Deze reorganisatie was zonder discussie goedgekeurd, wanneer de heer Sijtsma niet mot eon voorstel was gekomen dat feite lijk precies hetzelfde beoogdo als dat van B. en W., maar waarin alleen werd wegge doezeld, dat hei eerst een proefneming is, hoewel ook volgen3 het voorstel Sijtsma de proefneming bleef bestaan. Waar de ouders, die zoo warm voor de reorganisatie voelen en dat zijn er vele, het slagen toch zelf in de hand hebben, meenen we, dat verdoezelen heelemaal niet noodig is, dat geheel klare wijn schenken zelfs de voor keur verdient. Van den heer Sijtsma zou het verstandig zijn geweest, wanneer hij ter wille der goede zaak gehoor had gegeven aan den van alle zijden geuiten wcnsch, zijn voorstel terug te nemen na do uiteenzet ting van wethoudei v cl Lip en den voor zitter, die juist om de zaak zelf den raad vrij lieten in de keuze, zelfs een oogenblik het voorstel Sijtsma wilden overnemen, maar toen daartegen verzet kwam, tot ver ontwaardiging van den heer Sijtsma, daar van afzagen. Door terugnemen van zijn voorstel had do heer Sijtsma de slechts schijnbaar bestaande verschillen weg doen vallen. Enfin, we zullen hopen, dat uit raadsverslag en anderszins dm betrokke nen duidelijk zal wordem, dat in wezen geen vorschil bestond. Opvallend en meevallend was zeker dat de voor de deur staande gemeenteraads verkiezing niet hinderlijk haar schaduw op do laatste raadszitting wierp. Alleen bij de rondvraag kwam deze verkiezing even om den hoek kijken. TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. Regeling van werkzaamheden. De heer DUYMAER VAN TWIST (A.-R.) vraagt de ontwerpen tot wijziging van de militaire pensioenwetten nog vóór het recèa in do afd&elmgen te behandelen. Ee VOGRnilTER zegt orerwegiog toe. Do heer DUYMAER VAN TWIST (A.-R. wenscht; een uitspraak van de Kamer en stelt voor deze ontwerpen nog vóór het recè3 in do afd&olingen te behandelen. De heer HAAZEVOET (R.-K.) ontraadt dezen spoed met deze belangrijke ontwerp-en dfo een serieuse voorbereiding eiscken. De heer DUYMAER VAN TWIST (A.-R.) zegt, dat, als er verzet komt, hij hier zijn voorstel intrekt en een 'beroep doet cp do Centrale Sectie tot spoedige behandeling. Lager-Onderwijs-wef- Voortgegaan wordt met de behandeling van de Lager-Onderwrjs-wet. Aan de orde is de stemming over heb sub- amendement-GERHARD tot regeling van de wachtgelden van leeraren aan de Rrjksleer- scholen. Dit sub-amendement wordt ver worpen met 41 tegen 29 stemmen. Het amendement-Ossendorp (wachtgeldre geling voor on dnv jj zers-R ij s .nor m cal esen Xi ordt verworpen met 41 tegen 29 stemmen. Art. 198. De heer OTTO (V.-D.) stelt voor een amendement, waarin een nieuwe regeling voor de uitkeering wordt gegeven, wsarbQ bepaald wordt, dat de uitkeering na twintig jaar ophoudt en 6V2 pCt. per jaar bedraagt. De heer DRESSELHUIJS (V.-L.) sfceM voor aan het nieuwe zevende lid toe te voe gen, dat' de v^fjaarlijksche herziening, der tegemoetkoming zal geschiedecl volgens re gelen. bij aigemeeaen maatregel van bestuur, to stellen. Da Leer TEENSTRA (V.-D.) betoogt', dat wo goed moeten weten waar we aan toe zijn. flrj acht een eeuwigdurende uitkeering on redelijk. De Minister van Onderwijs, de heer DE .VISSER: do gebouwen worden toch een maal bouwvallig, en moeten door andere vervangen worden. Scott, Byron, Longfellow, Tennyson, Gib bon, Thackeray, Dickons, De Musset, Gau- tier, Goethe, Schiller, Dante, enz. Er wa ren planken en planken met encyclope dieën met bloemlezingen, met beroemde klassieken, met Oostorscho meesterwerken, met meesterwerken van welsprekendheid, on verscheidene planken mot een uitgele zen verzameling moderne kunstwerken. Al die groote. kostbare boeken vormden een effectvolle versiering voor de kamer met hun glimmende banden, die hier en daar het schijnsel der vlammen van het vuur in den prachtigen Gothischen haard weer kaatsten. Bibbs kreeg echter den indruk alsof de boekverkoopor, die zo had uitge zocht, blij was ze kwijt te zijn, alsof de wit- jas ze als lastige stofnesten beschouwde en alsof anderen zo in 't geheel niet beschouw den. Hijzelf raakte or geen enkele aan. Nu speeldo een klok in een ander ge deelte van het huis en de witjas verscheen, met een stralend gezicht en bepakt met kleedingstukken van bont in de opening der deur. „Is u klaar, mist, Bibbs?" vroeg hij. „Uw mama zegt, dat u er zich warm moet instoppen en dat zij vandaar niet met u mee kan gaan en u niet vergeten moet om, vier uur bij uw papa to zijn. Bent u klaar, sir Hij rustte Bibbs uit voor den dagelijk- schcn rit, dien dokter Gurney had aanbe volen, on ging hem, deftig op" de wijze van een ceremoniemeester, voor. Zij passeerden in den hall den Moor en Biblw bleef voor" het beeld staan, terwijl do witjas met een zwaai de voordeur opende cn neerbuigend wuifde tegen den chauffeur in de auto, die op den rijweg stond te wachten. „Ik heb je, toen je pas thuis was, geloof ik, gevraagd, George, hoe je dit beeld De hoer TEENSTRA (V.-D.) meent, dab iiob nieuwe zeveuda lid, waarin wordt be paald, dat aan de gemeenten steun kan worden verleend, van geen waarde is, om- dab er feitelijk niets ia staat. De beer K. TER LAAN (S.-D.) bestrijdt hel amendement-Rutgers,*dat reeds met in gang van 1 Januari 1920 in plaata van '21 de uitkeering zaï geschieden. Hij verdedigt zqn amendement, om de gemeenten de scho len te laten overnemen tegen bemaling der schulden, die daarop rusten. De heer VAN DER MOLEN (A.-R.) zet uiteen, dat hetgeen de heer Ter Laan wil, geen pacificatie is. Hjj doet een aanslag op de particuliere beurzen, die den bouw tot stand brachten. Hij erkent, dat het zeer moeilijk is den overgang te regelen, maar het gaat niet aan het bestaande niet behoor lijk te betalen. Wat de Minister wil, is al leen betaling van de rente, die in de scho len is gestoken. Do heer DRESSELHUYS (V. L.) wijst er op, dat men voorzichtig moet zijn met do betaling der gelden, want bedenkelijk zou het zijn, dat alle aandeelen 6M: pet. zul len geven met a-' kans, dat zij op een goe den dag met flinke win3t worden verkocht. Spr. komt. er tegen op, dab de kans zou be staan, dat vele jaren lang Staats uitkeering wordt verstrekt Hij wenscht een regeling in den geest van het amendement-Otto. In dien zulks niet geschiedt, zal hij genood zaakt zijn tegen dit artikel te stommen. De heer RUTGERS (A. R.) verdedigt het standpunt van den Minister. Hij zet uit een, dat de bestaande scholen betaald zijn door particulieren, en het lijkt hem billijk, dat zij die scholen verkoopen als ze dat willen. Do heer SNOECK HENKEMANS (O. H.) verdedigt eveneens dit standpunt. Do heer VAN BERESTEIJN (V. D.) zet uiteen, dat, naar zijn meening, de gemeen ten het eigendomsrecht moeten krijgen over de scholen, en dat onder bepaalde voorwaarden. De beer DE SAYORNIN LOHMAN (O. II.) vindt de zaak zeer eenvoudig. Tot dusverre onthield men de rechterzijde wat haar toekwam, o.a. scholen. Zij betaalde ze toen zelf en nr eerbiedigt men dat niet meer. Men wil nu, dat zij hot door hen be taalde geld niet terug krijgen. Dat lijkt hem hoogst onbillijk. Wat do heer Ter Laan wil, acht hij volstrekt onaannemelijk. Het geld, dat men zal ontvangen voor de gebouwen, zal men nooit in eigen zak ste ken, doch besteden voor het meest nabijlig- gende doel. De heer OTTO (U. L.) heeft nog een amondement op dit artikel samengesteld, waarbij bepaald zal worden, dat dc school besturen do scholen niet zullen mogen ver koopen zander goedkeuring van het ge meentebestuur. Do heer ALBARDA (S. D.) schaart zich aan de zijde van den heer Otto. De heer TEE^STRA (V. D.) dient een amendement in om het percentage tot 5 te verlagen. De MINISTER protesteert er tegen, dat do lieer Ter Laan gezegd heeftIk laat me niet „beduvelen" Het amendement-Ter Laan acht hij gehéél in strijd met het be ginsel van de vrije school, en dat is onaan nemelijk. Het 8ubsidaire amendemont-Ter- Laan is evenmin acceptabel als het derde amendement. Het amendement-Otto, om de uitkeering over 20 jaar te stellen, ontried do Minister ook, omdat daarin een sterke prikkel ligt voor de schoolbesturen oni de gebouwen te verkoopen. Het amondement-Teenstra ontraadt spr.het amenclement-Dresselhuys neemt hij over. Spr. meent, dat in geval een schoolbe stuur een schoolgebouw na verbouwing zou verkoopen, de gemeente geen nieuw ge bouw zal toestaan. Is men'echter van oor deel, dab er dingen kunnen plaats hebben, die niet oirboar zijn, laat men dan een amendement formulcoienspr. is bereid dat dan over te nomen. Heb amoridement- Otto te dezer zake kan dan vervallen. Do heer ALBARDA (S. D.) dient hierna een amendement in, bepalende, dat, wan neer schoolgebouwen, die met kosten der gemeenten zijn verbouwd, verkocht worden, do kosten der verbouwing aan do gemeenten vondt", zei Bibbs peinzend. „Wat heb je ook weer gezegd?" „Ja, sir!" George laohto inwendig, want hij begreep heel goed, dat Bibbs om een onbekende reden verlangde hem zijn. opinie to hooren herhalen. „U heeft me dat ge vraagd, toen u pas thuiskwam, cn vroeg het me den dag daarop cn zoowat iederen dag. dat u hier terug isen den vorigen Zondag vroeg u het mij tweemaal." Hij schudde plechtig zijn hoofd. „Het lijkt me too, dat er iets. zeer „lamitfals" aan dat beold is." „Zeer wat?" ,Zeer lamidals!" George barstte in lachen uit. „Wat be- teekent dat woord, mist' Bibbs?" „Heb is nieiiw voor mij, George. Waar heb je heb gehoord?" „Ik heb het nooit gehoordzoi George. „Ik zat. in mijzelf te denken en toen schoot heb mij in 't hoofd lamidal, daarop lijkt het! En het klonk zoo goed, het scheen alsof het iets beteekent!" „Donk er eens over naik geloof wel, dat het iets beteekent. Welja" „Zou het?" riep George. „Wat betee kent hot dan?" „Het is juist het woord voor het beeld", zei Bibbs mot overtuiging, toen hij in de auto stapte, ,,'fc Is een „lamidal" beeld." „Hi, Hi!" liet George hooren. „Man! Man! Luister! "Wel, sir, het is een zeer lamidal beeld, maar het; „lamidal" bce-ld geeft een massa werk met afstoffen". „Dat zal het wel", zei Bibbs. toen da machine bego.u te snorren, en een oogen blik later was hij uil het gezicht verdwe nen. George keerde zich naar mist' Jackson die welwillend in de hall had staan luis teren. „Datzelfde segb hij altijd, mist'. moeten worden terugbetaald, met aftrek van 2 pet. per jaar. De MINISTER neemt de amendementen Dresselhuys on Albarda over. De heer OTTO (U. L.) repliceert. De beraadslaging wordt gesloten. Woens dag komen do amendementen in stemming. De vergadering wordt verdaagd tob Woensdag te één uur. De VOORZZITTER deelt mode, dat heb in zijn bedoeling ligt te overwegen om voor te stellen, do benoeming van oen griffier nog vóór het recès te doen plaats hebben. SPORT 9e Leidsche Voetbalbond in bet komende seizoen. Do algemocne vergadering heelt dus met vrij groote meerderheid beslist, dat dc L. V. B. ook in het komende -seizoen zal blijven onder leiding van het be-tuur 19191920 en wij voor ons kunnen deze beslissing slechts toejuichen, in do eerste plaats dan wel om hot feit, dat van oen bond of vereeniging .waarvan ieder jaar de leiding verandert, zeker heel weinig kracht naar buiten kan uitgaan ,cn In uc twee- do plaats omdat do discussies op de algomeeno vergadering bij ons nu niet bepaald den indruk hebben gewekt, dat het aftredende en than- herkozen bestuur, zulke ontzetlende fouten heeft gemaakt. Om een foute redactio in een medc- deeling zot men geen bestuur aan den kant, en dat de candidaluur-De Boer een drama is geworden, wij wezen er al vroeger op, is zeker niot aan hei L. V. B,-bestuur to wijten. Intus- sohen óan van do eerste eischen voor den bloei van den L. V. B. is ongetwijfeld een goeda verstandhouding tusschen het bestuur en allo aangesloten voreonigingen. Men hooft thans z'n grieve kunnen uiten, laat men dc zaak thans verder doodzwijgen en gezamenlijk alle krachten inspannen om hel Leidsche voetbal tot grooter bloei te brengen. Het nieuwe bestuur heeft intusschcn de noo- digo activiteit aan den dag gelegd. Zooals men in bol gcmeenleraadsverslag heeft kunnen le zen, is opnieuw oen request inzake een gemeen telijk sportterrein aan den Raad gezonden. In de gehouden bestuursvergadering word principieel besloten tot de oprichting van een adspirantenafdoeling, werd do sluitingsdatum voor de inschrijving van de competitie's bepaald op 1 Augustus cn werd voorts besloten op 29 Augustus, 5 cn 12 September weer serie- wedstrijden to organisceren. Do commissies voor het seizoen 192021 wer den als volgt samengorteld: a) Bestuurscommissie: J. G. A. Janssen, voorzitter, S. N. Waringa en A N. Pont, leden. b) Elftalcommissie: G. v. Boovon, voorzitter, A. N. Pont, secretaris, N. Blote, S. GiDjaar en A. Goddijn, loden. c) Enquêtecommissie: B. Bouman, voorzit ter, L. Waterloo, secretaris, I. Kooi, lid, H. A. Poter en W. C. v. Hoorn pl.v. loden. d) Protestcommissie: S. N. Warringa, voor zitter. C. A_ van Dorp, secretaris, C. A. Burg graaf lid, W. F. v. d. Linden en C. Hanoveld pLv. loden. e) Reglementscommissie: J. G. A. Janssen, voorzitter, P. H. Steenhauer, secretaris, P. r. d. Pot, lid. f) Scheidsrechtorcommissie: A, N. Pont, voor zittor, J. Guldomond, secretaris, N. Blöte, lid. g) Torreincommissie: J. v. d. Burg, voorzit ter, J. L. Righart v. Gelder, secretarie, A. J. Teeuwo, lid. h) Ivascommissie: S. N. Waringa, voorz.-se- cretaris, J. v. Itorson cn J. J. Stephanus, leden. I. Mazurel en A. J. Teeuwe pl.v. loden. Voorts werden benoemd tot consuls: A. N. Pont, voor do terreinen van A. S. C, K. G. Hoogendoorn voor do terreinen van L. F. C. en D. L. V. H. Roumen, voor de terreinen van Lugdn- num en U. V. S. J. H. Toorens, voor de lerxeiaon van Kweek school. W. Fakkol, voor de terreinen van Bcresleyn. CRICKET. Een Nedcrlandsch elftal naar Engeland. Een elftal, dat op initiatief van mr. H. A. J. Kessler naar Engeland gaat, zal zijn eersten wedstrijd spelen te Aldershot, op 9 en 10 Augustus, tegen The Aldershot Command. De 2de wedstrijd is in Leytow,- Jackson, „dat zal het wel". Eiken dag probeert hij mij aan het praten te krijgen over dat „lamidal" beeld en altijd is hek laatste, wat hij zegt: dat zal het well Weet u, mist' Jaokson, als hij beter wordt, dan zal die jonge man de trots van de familie worden, mist' Jackson. Ja, sir, nu al zet ik den eersten prijs op hem." „Pas maar op met al dat geld, George waarschuwde Jackson den enthusiast. „Da blanke menschen hier in huis kennen hem heel wat langer dan jij. Jij bent de eenige, die op hem wedt." „Ik waag het!" nep George vroolijk.- „Ik wed er de volle som op iederen cent. Die jongen wordt de beste van d© kudde." D10 zonderlinge profetie, ietwat roeke loos gebaseerd op de dankbaarheid- voor d© gunstige beoordeeling van „lamidal", ver schilde radicaal van een andere voorspel ling omtrent Bibbs, ongeveer twintig mi nuten later aan een mooie toeboordevea verkondigd. Jim Sheridan, die in zijn eigen, vluggo machine, met Mary Vertrees naast zich, om de stad reed, kwam den zieke op den grootcn weg tegen. De tweo auto's gingen in tegenovergestelde richting cn de inzit tenden in Jim's auto kregen slechts een vluchtigon glimp van Bibbs, zittende alleen op de achterbank. Zijn bleek gezicht kwam spookachtig uit tusschen zijn muts en den kraag van zijn zwart bont maar hij her kende Mary plotseling, toen deze hem toe- knikte. Jim wuifde achteloos met zijn linkerhand. ,,'l Is Bibbs; hij rijdt voor zijn gezondheid", legde hij" uit. (Wordt vorvolgd.)

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 5