No. T849Ö LE1D5CH DAGBLAD, Maandag 21 Juni. Tweede B!ad. Anno 1920. Prov Staten v Zuid-Holland. Ten vervolge op het verslag Prov. Staten, door Gedep. Staten aangeboden in de jongste najaarszitting omtrent de werken, tot ver betering van het Rijn-Schiekanaal, deel en Ged. Staten nopens den tegenwoordigen tce- slantr'dier werken het volgende mede omtrent omieggihg Rijn-Schieksnaal buiten Leiden. Jr- het kanaal nabij de verschillende kunst werken zijn ©enige meerstoelen bijgeplaatst; deze nieuwe werken zijn den 27 October 1919 aanbesteed (bestek No. 12 van de ver betering van het Rijn-Schiekanaal). Aanne mer dezer werken werd G. W. de Wolff, te Eordrecht, voor f13.190. Met uitzondering van het maken ea aanbrengen van paalmut- sen kwamen die meerstoe'.en gereed. Beweegbaar maken bruggen onder Voor burg en het maken van een jaagbrug over den Vliet nabij de Eammebrug. In het 'begin van het jaar kwam d© jaagbrug over dén Vliet nabij de Lammebrug gereed en .werd zij in gebruik genomen. Bq de Nieuwe Tolbrug en de Kerkbrug onder Voorburg werden wachthuisjes voor hel' bedienend personeel geplaatst door de aannemers Gebrs. J. en W, Schoonboom te Voorburg voor de som van f2590. Aan Provinciale Staten van Zuid-Holland is per adres te kennen gegeven door J. Lan- geveld, sluiswachter te Leidschendam, ge meente Stompwjjk; dat hij, door tusschen- kcmst van zijn broeder C. M. Langeveld, te Heenvliet, tot zekerheid van zrjn beheer als ontvanger van sluisgelden te Leidschen dam heeft moeten verpanden een inschrij ving op het Grootboek der Nationale Schuid ad f 61Ó0, waarvoor destijds is betaald f 4000 en welke inschrijving gedurende het veroand liiet mocht worden verkocht; dat echter zoo- dra daartoe wel mocht worden overgegaan, daaraan gevolg is gegeven en blijkens nota van de Firma van Oudgaarden, te Brielle, dd.. 2 Januari 1.1. is ontvangen voor die in schrijving van Ï6100 a 47 pCt. een bedrag van f2867; dat'hg mitsdien aan zijn broeder C .M. Langeveld, voornoemd, die voor hem 'de gemelde inschrijving had verbonden een bedrag van f1133 moest vergoeden; dat 'aese vergoeding een gevolg is van de ver plichte nu opgeheven zekerheidstelling en naar zijn meening, de Provincie hem in deze vergoeding dient tegemoet te komen. Rede nen waarom hij zich wondt tot Prov. Staten met het verzoek te willen besluiten hem Ie»ergenoemd bedrag van f1133 te doen yergoeden. In de jongste najaarszitting besloten Prov. Staten op voordracht van Gedep. tot de op heffing van de verplichting tot het stellen van zekerheid door de rekenplichtige ambte naren, jn dienst) van de provincie. De door laatsgenoemden gestelde zekerheid "bestond meerendeel uit effecten, waarover zij na de (Opheffing van de vermelde verplichting weer vrij konden beschikken. De koers dezer •papieren, die voor, het grootste deel tot de lagere rentetypen behoorden, was sinds 1913 natuurlek yin sterke mate gedaald. Het ver lies, dat de bezitters uit dien hoofde zou den moeten lijden, heeft reeds bij het opma ken van de bovenbedoelde voordracht in het College van Ged. een punt van overweging uitgemaakt, waarbij zij in het bijzonder hun aandacht vestigden opj het geval J. Lange- yeld, sluiswachter te Leidschendam. Ged. kwamen echter, tot de overtuiging, 'dat er noch ten aanzien van dezen, noch Tan' anderen voor, de provincie een goede grond bestond tot het toekennen van schar deloosstelling. Langeveld meent zich ech ter daarbij niet te mogen neerleggen. Adressant heeft nog onder vigeur van het oude reglement van 1851, n.1. in Juni 1913, zekerheid gesteld, hetwelk slechts keus liet tus3chen onroerend goed of een Groot boekinschrijving. Door hij het geld hiervoor Diet bezat, hêfeft hij het moeten leenen van i\jn broer. De inschrijving in kwestie, die destijds f4000 heeft gekost, heeft bij verkoop in 'Januari j.l. f2867 opgebracht en dus ©en .verlies veroorzaakt van f1133, dat Lange- yeiü aan zijn broer zal moeten vergoeden. Dat Langeveld indertijd' gedwongen was onroerend goed of een Grcotboekinschrij- virg en derhalve practisch het laatste te verpanden, kan volgens de nieeriing van Ged. zjjn aanspraken niet rechtvaardigen. Immers, sinds de zomerzitting van 1913 is door do nieuwe verordening de mogelijkheid geschapen zekerheid te doen stellen door een vereeniging of maatschappij. Reque-strant had sindsdien elk risico van koersdaling kunnen ondervangen door zijn zekerheid om te zetten in een overeenkomst met een daar toe geschikte instelling. Dit zou hein een zeker bedrag per jaar hebben gekost, waar op bij de bepaling zijner jaarwedde was ge rekend; had hij dit er niet voor over, dan incest hij billijkerwijze het-risico van koers daling voor zijn rekening nemen. Om dezelfde reden kan ook de omstan digheid, dat hij het geld van zijn broeder moest leenen ,geen motief voor schadeloos stelling opleveren. Mitsdien Geven Ged. in overweging re- questrant's verzoek van de hand te wijzen. Ged. Staten stellen voor een subsidie van f6800 te verleenen aan da kerkvoogdij dor Ned.-Herv. Gemeente te Schelluinen voer de restauratie van de pastorie dier ge meente Ged. Staten stellen voor te beginnen met 1920 een bedrag beschikbaar te stellen, waarvan dq grootte jaarlijks bij de vaststel ling der provinciale begrooting zal worden bepaald, ten einde hen in staat te stellen daaruit bijdragen toe te kennen voor de bestrijding der tuberculose aan in de provin- cio Zuid-Holland gevestigde vereenigingen welke die bestriding bevorderen. De subsidies aan de plaatselijke vereeni- gi?gen zullen worden uitgekeerd aan die, gevestigd in gemeenten van 25.000 inwo ners en daarboven, rechtstreeks, en aan die, gevestigd in gemeente beneden 25.000 in woners. door tussolvnkomst van de pro vinciale Zuid-Hollandsche vereeniging tot be_ strijding der tuberculose. Aan deze Vereeniging wordt toegekend een subsidie van 50 pCt. der algemeene kos- ten aan de plaatselijke vereenigingen een Dec rag berekend per onder toezicht der vereeniging staand gezin per jaar naar de volgende school: f4 voor elk der eerste 25 gezinnen, f3 voor elk der volgende 75 gezinnen, f2 voor elk der gezinnen boven 100 en bovendien 50 pCt. der kosten van oprichting en onderhoud van eenvoudige plaatselijke inrichtingen ten behoeve van tu berculoselijders en van door tuberculose be dreigde kinderen, zooals dagverblijven, lig- halien, ligtent, buitenscholen en dergelijke. In de kosten van verpleging van min- of onvermogende Zuid-Holiar.dsche tuberculose lijders en herstellingsoorden en snanatoria ordt verpleging van min- of onvermogende Zuid-Hollandsche door tuberculose bedreig de kinderen in herstellingsoorden en sana toria een subsidie van 20 pCt. De kosten van een ea ander worden ge raamd op rond f: 80.000 per jaar. Ged. Satten stellen voor de j^ovincrife rekening over 1918 vast te stellen in o.*- vangst op 4.253.559, en uitgaaf op ?4.1877058. SPORT CRICKET. UITSLAGEN. Ie klasse: V. R. A.Haarlem, gew. door V. R. A. met 124 runs. V. O. C.V. V. Y.gew. door V. V. Y. met 40 runs. H. C. O.—Rood-Witgew. door H. C. C. met 125 runs. 2o klasse Zuid: AjaxV. O. C. IIgew. door Ajax met innings en 152 runs. H. D. V. S. IIH. C. C. II: go.v. door H. C. C. II met innings en 31 rans. 2e klasse Noord: V. R. A. IIV. V. V. II: gew. door V. V. V. II met 47 runs. Ajax—V. O. C. II. Ajax, de toss verliezende, wordt 'fc eerst naar de wickets gestuurd. Als er 10 runs op liet bord staan, kan Janssen Sr ver dwijnen, wanneer hij een bal in zijn wicket speelt. Van der Mey met Sehilthuizen Ju-u- den het tot 45 uit, wanneer eerstgenoemde voor een goede 37 zijn paaltjes ziet tui melen. Met Ree aan het bat gaat de score goed omhoog, waarbij de runs hoofdzake lijk door den Engelschman worden ge maakt. Op 109 wordt Sehilthuizen geshoo- terd voor 'n 'kalme 19. Dan komt de groot ste stand van den dag tusschen Rice en IJseldijk, die het zwakke bowlen der Y. O C.-menschen benutten om de score in een uur tijd met een goede 100 runs te verhoo- gen. Wanneer voor de lunch gestopt wordt sluit Ajax tevens haar innings op een totaal van 228 runs voor het verlies van 3 wickets. Rice had 110 not out gemaakt in ongeveer V/s uur. We telden onder zijn scoren 14 vie.ren en 1 zes. Voorwaar een prachtprèstatie. IJseldijk had ook goed staan batten en bleef met 40 not out. De bowlingcijfers waren natuurlijk slecht. Her waarden met 3—55 nam alle wickets. Na de lunch gaat V. O. C. batten. Maar op het bowlen van Rice en Van der Mey pres teert ze niets. Voor 29 hadden allen een beurt gehad. Rice nam 57, Van der Mey 513, V. O. C. II krijgt daarna de fallow- on. Ter afwisseling worden nu andere bow lers aan het werk gezet. Te-n slotte bowl de ieder nog een overtje. Het totaal wordt wel wat hooger, dan in de 1ste innings, maar toch nog béneden peil. Om 4 uur valt het laatste wicket op een totaal van 47. Van de 8 bowlers hadden er 5 Succes. Ajax won dus dezen wedstrijd met innings en 152 1-uds. De volledige scores waren: Innings .Ajax Janssen Sr. b. v. Herwaarden 4 Van der Mey b. v Herwaarden 37 Sehilthuizen b. v. Herwaarden 19 Rice not out 110 IJseldijk not out 40 Tieleman, Janssen Jr., Van der Reyden, Wempe, Lacomblé, Nieuwenhuizen (De laatste zes: did not bat). Extra's 18 Totaal 228 v. 3 wickets Bowlingcijfers V. O. C. II: Van Herwaarden 355. Bakker 068. Ten Cate 0-17. Leeman 040. V. O. C. II le innings: Van Manen, C. v. d. Reijden, b. Rice 0 Verhoeven, C. v. d. Reijden, b. v. d. Mey 0 Dawson bowled Rice 0 Herwaarden bowled Rice 5 Leeman bowled Rice 3 Weltenis c. IJseldijk b. Rice 0 Burgerhout bowled v. d. Mey 2 Hardenburg bowled v. d. Mey 10 Bakker c. Lacomblé b. v. d. Mey 0 Ten Cate not out O Thieme c. v. d. Reyden b. v, d. Mey 0 Extra's 9 Totaal 29 Bowlingcijfers Ajax: Rice 57. v. d. Mey 513. 2c innings bowled v. d. Reijden 0 bowled Wempe 5 c. v. d. Mey b Wempe 0 c. v. d. Reijden b, Rice 13 bowled Wempe 10 St. Janssen Sr. b. Sehilthuizen 0 1. b. w. Schilthuizeu 2 c. en bowled v. d. Reijden 0 run out 0 bowled v. d. Mey 1 not out 0 Extra's 16 Totaal 47 Bowlingcijfers Ajax: v. d. Reijden 2—10.: Wimpe 38. Rico 1—3. Sehilthuizen 24. v. d. Mey 10. Lacomblé 02.- IJseldijk 02. Tieleman 00. OVERZICHT. Een pracht cricketweer begunstigde gis teren do wedstrijden, wat dan ook aan de scores to zien was, daar over het al gemeen goede totalen werden gemaakt. V. R. A. heeft zich weer van haar besten kant laten zien en een groote overwinning op Haarlem behaald. Daar er geen ti.id was om Haarlem nog een tweede leeer te laten batten, ontging haar een innings overwinning. Dit keer zegevierde ze niet zoozeer door buitengewoon goed bowlen, maar door goed batten. De verschillende kopstukken hadden er goed het oog in, waardoor V. R. A. de 200 haalde Haar lem, dat het eerst naar de wickets trok, behaalde een totaal van 121 runs, uv.ifd- zakeliik het werk van Hetaly, die ten goede 53 sloeg. Verder steunde Houtkoo- per met 14 en Horst met 10 runs hem tot het brengen van bovengenoemd resultaat, Van Booven had zeer goed gebowld en had 423. De beginbowlers hadden niet zoo'n succes. Rinkcr en Eigeman zagen 34 runs op zich staan, resp. voor 3 en 2 wic kets. Wanneer V. R. A. gaat batten, zijn al gauw 2 goede wickets gevallen voor en kele runs. Eigeman met 32 en Rincker met 27 zorgen dan voor de 1ste stand, terwijl later Hamburger met 78 en Leeser met 54 not out voor den stand van den dag zor gen. Lobry de Bruyn voegt er nog 20 runs bij, waardoor het totaal met 24 extra's 245 runs wordt. Acht bowlers hanteerden den bal om V. R. A.'s innings te doen be ëindigen. Vijf er van hadden succes, n.l. Ter Haar 311. Maas 3—59. Bijleveld 10 Healy 1—41. Houtkooper 146. V. R. A won dus met 124 runs. V.O.C. heeft 't gisteren nog niet tot een overwinning kunnen brengen. Misschien is hun fuiven van den vorigen dag ook wel eenigszins de schuld daarvan. Weer bleek, hoe zwak haar batten was en zoolang dit niet aanmerkelijk verbetert, zal ze nog lang op een zege moeten wachten. V. V. V. behaalde nu haar tweede over winning in successie. De Amsterdammers brengen het in hun eerste innings tot een totaal van 134 runs, waartoe Barendtsen met 29. W. H. Grootmeyer met 26, Kost met 21 en Oudheusden met 17 het hunne tot het totaal brachten. Alle 5 bowlers van V. O. C. hadden succes. Groenewout nam 227. East 228. Chambers 241. Sten- ger 115 en Russell 115. V. O. C. kan het daarna niet tot de 100 runs brengen, en blijft met haar toaal er 6 runs onder. East met 42 was de eenigsto die het goede bowlen der V. V. V.'ers kon weerstaan. Alleen Chambers 14 en Ruychhaver met 11 kwamen in de dubbele cijfei-3. Grootmeyer bowlde 643. Oudheusden 3—31. Barendt sen 117. V. O. O. wil nog een kause wa gon cn stuurt V. V. V. nog eens in. Zeer kalm verdedigen de Amsterdammers hun wicket. Als er 2 wickets gevallen zijn op het totaal van 39, heeft V. O. V., het ho- pelooze van haar werk inziende, den ver deren strijd gewonnen zoodat V. V. V. met 40 runs won. Van de 39 runs maakte W. Grootmeyer er nog 28. East nam beide wickets voor 18 runs. Rood-Wit- had weer een zware nederlaag te boeken. Het scheelde zelfs maar weinig of ze had een inningsnederlaag geleden. De tijd was echter redder in den nood. Diemer Kool was dezen keer niet van de partij, waardoor de aanval van R.-W. zeer verzwakt was. Rood-Wit's le innings le vert 113 runs op. Van Manen was topsco rer met 25. Verder had Van Spengler er 19, Mesman en Van Bueren 14, terwijl Mr. xtra er ook nog 23 achter zijn naam had. P. de Groot nam 459, Fokker 441, Koeleman 110, en Feith 10. H. C. C. maakt daarna voor het verlies van 8 wic ket-s 237 runs. Acht batsmen kwamen in de dubbele cijfers, n.l. De Beers 57, Schill 38, not out, C. Feith 35, D. Kessler 30, P. Eeith 19, De Groot 17, Neuerburg 18 en Koeleman 16 not out. Van Manen had zeer goed gekeept en Het slechts 8 byes dooi. Bij R.-W. had Faber het meeste succes met den bal, n.l. 422. Verder Mesmin 252 n Da\ idson 154. Van Spengler en Dirken hadden geen succes. Rood en Wit wordt daarna nog eens ingezonden, maar FEUILLETON FABRIEKSB.003;. Roman naar het Engelsch van BOOTH TARKINGTON. (Nadruk verboden.) 14) „Dat meisje, Edith, cn haar schoon zuster mrs. Roscoe Sheridan, waren al te bezorgd omtrent de uitwerking, die alles op mij zou maken. De vader is meer waard dan zij beiden 'e zamen als zij dat maar wisten. Hij is wat hij is. Ik mag hem wel." Zij hield even peinzend op en ging toen voort: Edith stelt belang in dien jongen Lamhornhij ziet er goed uit en is niet dom maar ik denk, dat hij Zij viel zich zelf met oen vroolijken uitroep in de rede i,0 Ik moet hem niets ten laste leggen. Als hij weet te bewerkstelligen, dat Edith vau hem houdt, dan moet ik hem respec teoren als een collega." „Ik begrijp geen jota van alles, wat je *egt," klaagde mrs. Vertrees. „Zooveel te beter. Hij is niet veel bijzon ders, die jonge Lamhorn iedereen weet da Diaar do Sheridans kennen de iedereens "iet-, die dat weten. Hij zat tusschen Edith en mrs. Roscoe. Zij heeft veel van die men- *chen, over wie u.zich verwonderd hebt in bet theater, den iaatsten keer, dat wij daar zijn geweest gekleed in baltoiletten en er uit hun kleeren en juweclen ergens yertoonen. Zij vleit haar schoonvader ik heb -dat ook wel gedaan, maar niet °P die manier. Ik behandelde hem beleedi- 6ond.'-' •iMary 1'? „En juist dat streelde hem. Na het diner moest het heele regiment gasten hem door het hcele huis volgen, terwijl hij uitleg gaf als een gids in een paleis. Hij gaf afme tingen en onkosten op en de heelo troep luisterde naar hem, alsof hij van plan was, hun het huis cadeau te geven. Het meest trotsch was hij op de in lood gevatte ra men, enz. en op het panorama van de baai van Napels in de hall. Hij Het ons al het lood werk zien en toen de baai van Napels bezichtigen. Hij zei, dat die honderd en elf voet breed was maar ik denk, dat het meer is. En hij bracht ons allen naar do kant en klaar geleverde bibliotheek, om ons een gedicht te laten zien, waarmee Edith een prijs op school had behaald. Zij haddien dab met gouden letters laten drukken en in een paarlemfoeren lijst laten zetten. Maar Jat gedicht op zichzelf was nogal eenvou dig, droefgeestig en aardig hij las het ons voor, ofschoon Edith het hem trachtte te beletten. Zij was zeer bescheiden daar omtrent- en zei, dat zij nooit iets anders had geschreven. En een poosje later vroeg mrs. Roscoe Sheridan mij, om met haar naar huis aan den overkant te gaan haar man en Edith en mr Lamhorn en Jim Sheri dan Mrs. Vertrees was geschockeerd. „Jim!" riép zij uit. „Mary, verlies als 't je blieft ,,'k Wil 't natuurlijk zoo gemakkelijk mo gelijk voor u maken, mama. Mr. James Sheridan Junior. Wij gingen er heen en mrs. Roscoe beweerde, dat de lieeren stier ven van verlangen naar een hartigen dronk, ofschoon ik opmerkt-, dat mr. Lamhorn de eenige was, die zoo don dood nabij was. Edith en mrs. Roscoe beweerden te weten, dat ik het diner vervelend had gevonden, zij maakten daarover onaangenaam veel verontschuldigingen en schenen te denken, dat wij nu eeus pleizier zouden hebben ter vergoeding. Maar ik had het diner niet ver velend gevondenintegendeel, heel verma kelijk en heb pleizier bij mrs. Roscoe was vreeselijk, vreeselijk saai." „Maar, Mary," begon haar moeder, „is is Maar zij scheen de vraag niet te kunnen voltooien. ,Geef u geen moeite, mama, ik zal het wel zeggen. Is mr. James Sheridan Junior saai? Ik ben er van overtuigd, dat hij ten opeiebte van zaken volstrekt niet saai is. Overigens maar welk recht heb ik men- schen saai te noemen, omdat zij niet juist van mijn slag zijn? Op de groote diner tafel waren enorme modellen van suiker van de Sheridan Building „O, neen!" riep mrs. Vertreea. „Dat toch niet." „Ja, cn twee andere dergelijke dingen ik weet niet wat. Maar alles wèl beschouwd ben ik er toch niet zeker van, of zij wel zoo kwaad zijn. Als ik op een diner in een pa leis in Italië was geweest, en een inscript; op een der oude zilverstukken had betrek king op de een of andere groote daad of een succes in de famiHe, dan zou ik mij niet de oneerdere gevoeld hebben, ik zou het schil derachtig en mooi gevonden hebben het zou indruk op-mij hebben gemaakt-. En wat is nu eigenlijk het verschil Het kunst werk van suiker is tijdelijk en dat is tooh veel bescheidener nietwaar? En waarom is het ordinair, om ieto, dat je zelf gedaan hebt, belangrijker te vinden, dan iets, dat een van je voorvaderen heeft verricht? Bo vendien, als wij eenige geslachten achter uit gaan, dan bezitten wij allen honderden vai^ zulke voorvaderen, en het lijkt idioot er één of twee uit te pikken, om daarop voor je zelf trotsch te wezen. Dus, mama, heb ik mijzelf zoo ver gebracht, dat ik mij niet langer de meerdere van mr. Jame3 Sheridau gevoel, omdat hij er niets vreemds in zag, dat de Sheridan Building daar prijkte in suiker." De uitdrukking van mrs. Ver trees' gelaat had niets van haar bezorgdheid verloren bij de gevolgtrekking uit die levendige uit eenzetting, en zij schuddle ernstig haar hoofd. „Mijn Hef, best kind", zei ze, „het komt mij voor het heeft er veel van ik vrees „Zeg er maar zooveel van als u kan, mama," zei Mary aanmoedigend. ,,Ik zal het wel begrijpen, als u maar één woord zegt, waaruit ik uw bedoeling kan opma ken." „Alles, wat je zegt," begon mrs. Ver- trees bedeesd, „schijnt aan te duiden Het is alsof je zoekt naar om je zelf te doen „O, ik begrijp het! U bedoelt, dat het klinkt alsof ik mijzelf trachtte te dringen behagen in hem te vinden." „Dat niet juiset, Mary. Dat was het niet juist, wat ik bedoelde," zei mrs. Vertrees, geheel onbewust onwaarheid sprekend. „Maar je zei, dat dat je het laatste ge deelte van den avond bij de jonge mrs. She ridan vervelend vond „En omdat mr. James Sheridan daar was 'en ik hem nog weer beter leerde kennen dan aan het diner en mij ondanks dat criant verveelde, denkt u, dat ik En nu was hét Mary, die de gevolgtrekking niet vol tooide. ■Mrs. Ver trees knikte en ofschoon moeder én dochter elkaar begrepen, vond Mary het beter, dat begrijpen nog duidelijker te omschriiven. als er 1C0 run3 op het bord sta ia voor het vi'rhi'S van 8 wickets is det i,i-J verstrekn.- Davidson met 20, Wackwitz met 19. Daani met 16 en Van Spengler met 14 behaalden de dubbele cijfers. Fokker nam de meeste wickets, n.l. 426. De Groot 115. Koele man 124, Feith l—l-l. Voor'de 2e klasse Zuid behaalde Ajax oen groote inniugs-overwinning op V. O.. C. II. In dezen wedstrijd werd de lo cen- turie van dit jaar in Nederland gemaakt. Rice was de maker hiervan, die in V/> uur tijd 110 not out sloeg. Het totaal van Ajax werd 228 v. 3 w. V. O. C. II kon het maar tot 29 en 47 brengen. Ook H. C. C. II behaalde ecu innings- overwinifijé op H. D. V. S. II. Zij maakte 205 runs, waartegenover de combinatie 60 en 114 runs stelde, waardoor H. O. C II met innings en 31 runs won. In het Noorden behaalden de V. V. V.- reserven weer eeu overwinning, nu op V, R. A. II. V. V. V. JI sloeg er 108 runs bij elkaar. Topscorer Itiemersma met 32. Bes te bowlingcijfers Ubbelohde met 524. V. R. A. II gaat daarna batten en maakt 61 runs. Gorter 22. Anys bowlde 520 en Riemersma 28. V. V. V II mag nog eeus baten, maar op het totaal 70 voor 4 wic kets wordt gc3topt. (Barendtsen 27 uot out), zoodat- V. V. V. II met 47 runs wint. LAWN-TENNIS- In de Éérste klasse heeft de Noordwijksche Sporlvereeniging op 'l kantje af mei 34 van Dor fit verloren, "t Had andersom kunnen zijn l VOETBAL. A. V. V. wiut met 20 tegen V. 0. G. Delft. Jaarvergadering van den Leidschcn Voetbalbond. Mc-n schrijft ons In een tropische hitte heb ben wij Zaterdag vergaderd en tegen veler ver wachting in was alles erg rustig. Als een klein beekje kabbelde hel debat voort, even soms een klein watervalletje, zcoals men een rake zei van de oppositie zou kunnen beschouwen, maar het bestuur van den L. V. B. scheen allerminst be nauwd voor de op- en aanmerkingen do ant woorden waren steeds zeer beslist, en lieten de oppositie meestal geen kans, om verder er over to filosofeeren. In zijn openingswoord gaf de voorzitter reeds do oppositie er ongezouten van langs, voor de wijze waarop de criliek op het L. V. B.-bcleid. was uitgeoefend cn gaf de zeer groote schare toehoorders uitdrukkelijk te verslaan, dat men critiek kon uitoefenen zooveel men wilde, mits men dit op een behoorlijke wijze deed. Intus- schen zooals wij reeds boven opmerkten, alles was rustig, en toen men uiteenging, scheen do vrede onderling weer gelcekend. De vergadering zelf leverde weinig bijzonders op. Do jaarverslagen maakten gewag van eeu opbloei van den L. V. B., de finantiëele toe stand bleek reden tot tevredenheid te goven. Op de gewone wijze had de uitreiking der me dailles en van den beker plaats en daarna ging iet succesnummer van den avond, de bestuurs verkiezing. Vele candidaten weiden genoemd, en het scheen dat wij hierdoor aan hel stemmen zouden blijven. Ecliler één stemming bleek vol doende en met groote meerderheid werden da aftredende leden J. G. A. -Janssen, A. N. Pont, P. H. Steenhouer en S. N. Waringa her kozen. Als vijfde bestuurslid inplaats van de» hoer Venetië, die zioli niet herkiesbaar stelde, kregen wij den heer C. van Boovea (Voorscho ten,). In een genoeglijk onder-onsje, waar van verdeeldheid in den L. V. B. zeker niols bleek, werd toen de KascommEfsio in elkaar gezet eu daarna gingen wij op een heel kalme manier aan het rondvragen. Het scheidsrechlersvraag- stuk, adspiranteuafdeeling, gemeenlolijk sport terrein, was zoowat alles. Even nog hilariteit toen één der heeren zich waagde aan propa ganda voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen, wal een hamerslag en toi de orde roepen ver oorzaakte. "Wij gingen nog even in „comité ge neraal" wat den administrateur een salarisver- hooging en een gratificatie opbracht, oJ. vol komen verdiend. Tegen elf uur sluiting. Op het resultaat van do jaarvergadering komen wij nog terug. Na afloop hokte het nieuwe bestuur even bij elkaar. De heeren Janssen en Waringa werden weer respectievelijk voorzitter en vice-voorzit- ter en vormen thans met den heor Pont de be stuurscommissie. „Wel," vroeg zij ernstig, „is er iet-s an ders, dat ik kan doen 1 U en papa wenschen niet, cfat ik iets doe, waarbij ik mij onge lukkig voel, en dus, daar dit heb eenige is, dat- gedaan kan worden, lijkt heb mij het best er mij niet ongelukkig door te laten maken. Dat is alles, wat er van gezegd kan worden, nietwaar?" „Maar niets mag je ongelukkig maken !"- zei haar moeder, half schreiend „Dat is juist wat ik zeg," zei Mary op geruimd. „En dus doet het dat niet. 'b Komt alle3 terecht." En opstaande legde zij haar mantel over haar arm. om naar haar eigen kamer te gaan. Maar op weg naar de deur bleef zij staan en tegen heb voeteneind van het ledikant aanleunend, beschouwde zij een versleten vloerkleodjo aan haar voeten. ,,U heeft mij wel duizend maal verteld, moeder, dat het er eigenlijk niet op aan komt, met vrieh een meisje trouwt." „Neen, neen!" protesteerde mrs. Ver- trees. „Ik heb nooib zoo iets gezegd „Neen, niet in woorden. Ik meen, wat u bedoelde. Heb is waar. hè, dat het huwe lijk in werkelijkheid niet is een bed van rozon maar een slagveld Om nu maar eens diep in de zaak door te dringen, zou een meisje het ncJ iedereen kunnen uit vechten, niet va aK De eene man is even goed als do ander?" „O, lieve! Ik weet zeker, dat je vade? en ik „Ja, ja," zei Mary toegevend. „Ik bedoel niet; u en papa Maar is het niet de gele genheid, die huwelijken tot stand brengt! Zoo menigeen zegt datdus moet er wel iets van aau zijn,'- (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 5