AGENDA VAN DE WEEK. Dinsdag: „Prediker": Jeruël. Bijbelbespreking. 8 uur. - K a i w ij k-a a n-Z o e, Gemeentezaal: Evan gelieprediking. Halfacht Woensdag: Vakschool HeerengrachtTentoonstel ling werk leerlingen. Van 2 tot 5 en van 7 tot 9 unr. Hen Haag, café-rest. „De Kroon": Alg. vorg- deeln. en aandeelh. Onlerl. L<> vensverz.-Mïj. ,,'s-Gravcnhage", 2 uur. Dagelijks. "Volkshuis: Tentoonstelling van Noord- e-n Zuia-Holkndsche Kunst- en Volkshuiswerk van Maandag i4 tot en piet Vrijdag 18 Juni, eisen avond van 7 tot 10 uren, en ook •W oecsdagnaraiddag van 2 tot 4 £ur. De dienst des avonds na acht uren en des nachts voor spoedeischende hulp wordt van 14 Juni tot en met Zon dag 20 Juni evenals de dagdienst op dezen Zondag waargenomen door de apotheken van D. J. van Driesum, Mare 70, tel 408, en Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, te1. 502. De belasting-aanslag van den kroonprins. Het Kon. besluit van 25 Mei tot vernie tiging van het besluit van den Baad der gemeente Wieringen van 2 December 1919 tot vaststelling van deD aanslag in den hoofdelijken omslag van Prins Friedrich von Hohenzolern, van L. A. C. O. Müld- ncr von Mulenheim en van "VV. von Klim mer, onderscheidenlijk naar een inkomen van f800.000, f 200.000 en f 200,000, berust op de volgende overwegingdat, afgezien van de vraag, of deze aanslagen met de wet strooken, zij blijkbaar zijn geschied, zonder rekening te houden met, of onder zoek in te stellen naar de werkelijkheid, en geheel willekeurig zijn opgelegd;, dat een zoodanige willekeurige uitoefening dooi den Gemeenteraad van zijn bevoegdheid tot het vaststellen van aanslagen, is in strijd met bet algemeen belang. Verbod uitvoer van_tnri. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, gezien zijn beschikking d-d. 19 November 1919, waarbij dispensatie ver leend werd van het verbod van uitvoer van turf, heeft met ingang van heden voor noemde beschikking ingetrokken, zoodat van heden af het uitvoerverbod van turf weder van kracht is, en aanvragen ter verkrijging van uitvoervergunningen daar toe op de gebruikelijke wijze bij de Neder landsche TJitvoermaatschappij moeten wör den ingediend. H. M. do Koningin woonde Zondag morgen in de Lutherscho kerk te Apeldoorn de godsdienstoefening bij onder gehoor van d3 P. van Wijk, van Amsterdam. Z. K. H. Prins Hendrik begaf zich per auto naar Zutphen en van daar per trein naar Harlingon, ter bijwoning van de zeilwedstrijden en om op de Waddeneilan den deel te nemen aan de robbenvangst. Het bericht, dat de Koninklijke fami lie einde dezer maand van Het Loo naar Den Haag zal vertrekken, om een paar maanden op den „Ruigenhoek'' door te brengen, is van allen grond ontbloot. Da Raad van Den Haag heeft beslo ten aan H. M. do Koningin te verzoeken, dat na 1 Januari 1931 geen nieuwe ver gunningen voor den verkoop van sterken drank in het klein meer zullen worden ver leend. De openingsplechtigheid der Intern. Juristenconferentio op morgen in het Vre despaleis tc '8-Gravenhage zal worden bij gewoond door den Minister van Buiten- landsche Zaken, het corps diplomatique en velé andero autoriteiten. Op het te Rotterdam voortgezette con gres van den Centralen Bond van Trans-, portarbeiders werd het voorstel van het hoofdbestuur, om dit te doen bestaan uit 13 personen en het dagclijksch bestuur uit 7 personen, aangenomen. Aan de orde was de vorkiesing van het hoofdbestuur. De voorzitter deelde mede, dat nog steeds be-' staat de vacature van 2den secretaris. Hij etelda voor deze nog te handhaven en dus voor het oogenblik voor het dagelijksch be stuur 6 personen te kiezen. Hij deelde mede dat Brautagam niet naar Amsterdam gaat en dus voor Rotterdam beschikbaar blijft. Hij wil editor zijn Kamerlidmaatschap be houden- De verkiezing had als volgt plaats: 1. De verkiezing van het dagelijksch be etuur, dat te Rotterdam woonachtig moet zijn Besloten werd het dagelijksch bestuur bij acclamatie te benoemen en de verdee ling der functies aan het dagelijksch be stuur zelfs over .te laten. De voorzitter deelde daaromtrent mede, dat, in overleg met den Bondsraad, over wogen was, het dagelijksch bestuur als volgt samen te stellen: Joh. Brautigam, voorzitterF. A. Hof, 2de voorzitterW. Drop, algemeen secretarisG. C. v. Krie ken en G. Zieverink, 2de secretaris; H. v. Dugteren, Bondsadministrateur (de firiao- cieelo verantwoordelijkheid "blijft bij het gehcele hoofdbestuur); A. Kievit als niot- bezöldigd lid. Er blijft dan een-vacature voor penningmeester. Heb voorstel van het bestuur werd aan genomen. Alsnu volgde de benoeming van drie le den van hel lioofdbstuur. Aftredend" waren J. van 't Hof, H. Overst en J. Hoogewerf, Naast dezen werden uit do vergadering een twintigtal andere candidaten gesteld. De uitslag wordt later bekend gemaakt. Tot leden der redactie werden benoemd F. A. Hof en W. Drop. Tot aanwijzing tan leden van de oommissie voor <fe ge schillen iler redatie werden, aangewezen Amsterdam. Zaandam en IJmuiden. Alsnu werd voortgegaan met de behan deling der voorstellen van de agenda. Na korte bespreking neemt het congres tweo voorstellen van het hoofdbestuur aan, luidende Het hoofdbestuur worde in overleg met den Bondsraad, machtiging verleend tot 't aanbrengen van alle veranderingen in het systeem der werkloozenkas, die, na over leg met de regeering en de betrokken staatsinstellingen, noodzakelijk mochten blijken. De algemeene vergadering spreekt uit, dat onder de contributiebedragen, vervat in voorstel 3 (da gewone wekelijksche contri buties voor het lidmaatschap) slechts con tributie voor de werkloozenkas begrepen is tot een bedrag van 10 cents per week. In het Brongebouw te Haarlem is Zon dag een demonstratief revol. congres ge houden, belegd door het Comité van Ver weer tegen de reactie, als protest tegen de z.g. anti-revolutiewet. Als sprekers tra den op de heeren E. Kitz (Landelijke Fed. van Sociaal-Anarchisten), B Lansink Jr. fN. A S.), L. de Visser (Comm Partij) en mevr. Koïthet-Timmer (Rev.-Soc. Vrou wenbond) De voorzitter, de heer B. Labsink Jr., erkende het bertekkelijk falen der demon stratieve staking op Dinsdag 8 Juni 1.1., en betreurde de ongeschooldheid van het Në- derlandscho proletariaat, waardoor niet 't gewenschte resultaat werd bereikt. Hij sprak zijn vreugde uit over de houding van het.N. V. V. en de S. D. A. P. en hoopte, dat duurzame samenwerking tegen de reac tie zal kunnen worden verkregen. Nadat verschillende sprekers het woord hadden gevoerd, werd een motie aangeno men,'waarin het Nederlandsche proletariaat en wel v.n.l. het spoorwegpersoneel, de ge meentearbeiders. de transportarbeiders en het personeel van post en telegrafie, wor den uitgenoodigd door de scherpst' moge lijke actie den strijd tegen liet kapitalisme, ongeacht de wet Heemskerk, voort te zet ten. De diaconie der Ned.-Herv. Gem. te Haarlem heeft van wijlen mevr. M. L. J. BronkhorstBlom een legaat van f 70.00 en vo.br haar diaconie-huis een legaat van f 2500 ontvangen. Naar „De Ned." verneemt, heeft ds. B. Wielinga, Ned.-Herv. pred. te Delfs- haven, het voornemen, in den loop van dit jaar, zijn emeritaat aan te vragen. Bij Kon. besluit is aan Jhr. E. W. J. de Beijer, op zijn verzoek, met ingang van 1 Augustus eervol ontslag verleend als burgemeester van Oterleek. Op de aanbeveling voo-r directeur der gemeente-reiniging (vacature-Jansz) te Nij megen, zijn gebracht de heeren J. Th. Ver- zijlberg, directeur der gemeentereiniging te Delft H va_a Hensbergen, inspecteur bij de stadsreiniging to Rotterdam j en op de aanbeveling voor directeur van gasfabriek en waterleiding de heeren C. L. Philips, di recteur te Heemstede; J. B. van Hoorn, ad junct-directeur te Gouda W. Hoogendijk Jr., bedrijfs-ingenieur bij het gasbedrijf te Rotterdam. Dé beide bij do Geref. Kerk te Kam pen beroepen predikanten, ds. C. N. Im- peta, te Purmerend, en ds. L. Kuiper, te Delft, hebben hun beroep aangenomen. Naar aanleiding van een verzoek van den Wereldbond tot bevordering van een goede verstandhouding onder de volken door de Kerken, om don laatsten Zondag van Juni te bestemmen voor een algemee- nen biddag voor vrede en verbroedering, heeft de Alg. Synodale Commissie der Ned. Herv. Kerk beslpten, de predikanten uit te noodigen, zulk een bidstond te hoh- den op den lsten Zondag in Augustus, even als dit reeds de laatste jaren op den Vre- des-Zondag het geval was. De uitnoodiging daartoe zal in het bfficieel orgaan der Ned.r Herv. Kerk worden opgenomen. Ingediend, is een wetsontwerp tot wij ziging der wet van 5 October 1841,, hou dende instructie voor de Alg. Rekenkamer, zooals die wet is gewijzigd, laatstelijk bij de wet van 8 Maart '-1919. Daarbij wordt o.m. voorgesteld, de ambts- weddo van den voorzitter te bepalen op f 80C0, die van do overige leden op f 7000 's jaars. In de Memorie van Toelichting staat o.m. :"'In afwijkiig van het advies der sa la- riscommissie, die voor den voorzitter een vaste wedde van f 80CO, doch voor de ove rige leden van Alg. Rekenkamer een sala- rissehrya] van f 5500 tot f 7000 met drie tweejaarlijksche periodieke verhoogingen van f 500 had voorgesteld, is de Regeering van oordeel, dat voor de leden van de Alg. Rekenkamer, evenzeer als voor de le den van den Raad van State, het stelsel van periodieke verhoogingen op grond van het ambt, minder gowenscht is. In verband daarmede kent het wetsontwerp den voor zitter f 8000 en den leden het maximum van de door cte Salariseommissie voorgestelde schaal als vast salaris toe. Op de vragen van het Tweede Kamer lid den heer.De Groot, betreffende het ver- leenen van steun uit 's Rijks kas ten be hoeve van den bouw van alkoofwoningen, heeft de Minister van Arbeid geantwoord dat het onderzoek nog niet is beëindigd. De beantwoording zal echter zoo spoedig mo gelijk plaats hebben. Een telegram meldt het overlijden, ^an boord .van het s.s. „Wilis" van dkm zendeling A. van As, die op de terureis was naar zijn arbeidsterrein onder de Soenda- neezen. In 1908 ging bij als -zendeling van de Ned. Zendingsvereeniging uit, en vei'- leden jaar kwam hij, wegens ziekte, met i verlof hier te lande. Hersteld ging hij 10 Mei met de „Wilis" van Rotterdam terug. Zijn stoffelijk overschot is ts Padang ter aarde besteld. jyereeniging van huiseigenaren „Algemeen Belang" heeft tot do Regeering en tot do Tweede Kamer een manifest ge richt, waarin wordt aangedrongen op spoe dige behandeling der Huurwetten, opdat de staking in den nieuwbouw door particu liere ondernemers ten spoedigste kunne worden opgoheven. Wederom kan uitsluitend aan bak kers, die gewoon zijn beschuit to bakken, door het Rijksbureau voor de Distributie van Graan en Meel regeeringsbloem ten behoove van de beschuitbereiding worden verstrekt. De verstrekking zal gelden voor een tijdvak van ongeveer 36 dagen, aan vangende 10 Juni a.s. Aanvragen, na 19 Juni a.s. ingezonden, zullen niet in behan deling worden genomen. Het resultaat van het onderzoek naar den persoon, die aan den ex-Keizer en Kroonprins om een bijdrage voor het uit bouwplan van den Bond van J. V. op G. G. had verzocht, is, naar het „Geref. J.- blad" meldt, dat een jongeling uit Am sterdam zich als de dader heeft aangemeld Hij bedoelde slechts een daad van toewij ding te verrichten. De gewone audiëntio van den Minis ter van Marine ty. i. zal op Donderdag 17 dezer niet plaats hebben. Uegraieiiis-Ondcrneming i „PIËTAS". Directie; H. KEEREWEER. AALMARKT 16. TELEF. 861. GEMENGD NIEUWS. De „Haag sc he Crt" nieidfc dat een 25-tal losse werklieden, werkzaam bij de afdeeling Openbaro Werken van Den Haag, wegeDS verbreking hunner ar beidsovereenkomst (door deelneming aan de demonstratieve 6taking van Dinsdag j.L) is ontslagen. Van de vaste weikhedeu hadden bij Openbaro Werken enkelen ver lof of wettig verzuim gevraagd, doch ten aanzien van hen heeft geen verbrekiug van overeenkomst plaats gehad lil is niet vastgesteld kunnen worden in hoeverre de demonstratieve staking op hun vegblijven van invloed is geweest, zoodat geen ont slag is gevolgd. Bij de overige bedrijven was in het geheel geen verzuim. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in den goudsmids winkel van den heer R. Paulus, aan de Schoolstraat, iü Den Haag. Een vrij aan zienlijk bedrag aan sieraden wordt vermist De inbrekers hebben zich tot den winkel toegang verschaft door eeü vefbinaings- deur in de gang naar het bovenhuis. Omtrent deze inbraak meldt de „Haug- sche Crt." nog: De heer Poulus, wiens winkel onbewoond is, werd Zondagochtend vroeg, nog vóir hij zijn gewonen gang naar het magazijn had aangevangen, door de bewoners vaD het bovenhuis met het gebeurde in bennis was do deur van het bovenhuis, dat vroe ger met den winkel één geheel heeft uitge maakt, dien njicht niet gegrendeld. Of de inbreker(s) dit heeft (hebben) geweten, valt op het oogenblik moeilijk uit to ma ken, maar een feit is het, dat men zieh uit het benedenportaaltje van het boven huis uit, dat vroeger met een zijdeur welke sinds is weggetimmerd met den winkel verbinding had, door verbreking van een paneel onder de uitstalkast tot den winkel toegaDg Heeft verschaft. Het ontstane gat, een ruimte van slechts enkele decimeters, was Zondagochtend nog zicht baar. In elk geval moet de inbreker een slanke vent geweest zijn, want het is onbe grijpelijk, hoe hij er zieh anders onder de étalagekast zou hebben" weten door te dringen. Eenmaal daarbinnen, heeft de inbreker alles wat hij aan goud direct kon grijpen of wat hij daarna na verbreking van vitri- nedourtjes en glazen toonbankbedekking kon te pakken krijgen, meegenomen. Het zilver liet hij, behoudens een vijtfaJ zilveren taschjes (misschien om den buit in op te bergen ongemoeid. Gestolen zijn, blijkens een Zondag inge maakte inventarislijst, een kleine .'000 gou den ringen, heeren- en dameshorloges, col liers, oorknojjjes, armbanden, enz., tot een totale inkoopwaarde van ten minste f 15,000. Het politie-onderzoek is in vollen gang. De lieer Poulus was bij een Engelsche maatschappij tegen inbraak verzekerd. Gisteravond hóeft op de Beeklaan, in* Den Haag, een ernstig onge luk plaats gehad. De 18-jarige S., die daar wandelde, wilde de straat passeoren, niet tegenstaande op korten afstand een zware vrachtauto in.tamelijk snelle vaart nader de. Hij struikelde, met het gevolg, dat hij onder dó vrachtauto goraakto, waarbij rijn borstkas geheel werd ingedrukt. De onmid dellijk ontboden Eerste-HulpdiVnst bracht den ongelukkige naar het R.-K. Ziekenhuis waar hij kort na aankomst overleed. Vol gens ooggetuigen moet de bestuurder van de vrachtauto absoluut geen schuld tref fen, terwijl S. enkele oogcnblikkea v/ór zijn dood nog mededeelde, dat hij zelf al leen aan het ongeluk schuldig was, on nie mand anders. In een in vannacht te hou den vergadering van de Ned. Veveeniging van Spoor- en Trampersoneel auleeling Den Haag, zal in behandeling komen een voorstel van het hoofdbestuur om inzake de train kwestie een ultimatum te stellen aan de directie der H. T. M. In dienzelf den nacht zal ook de R.-K, Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel"0*,,?^. - Raphaël" vergaderen ter behandeling van een zelfde voorstel. Gistermorgen is de 7 0-j a- tige timmerman JL H., op den Bezuiden- houfcschen weg, in Den Haag, waar hij aan den arbeid was, van een ladder geval len. De ongelukkige was onmiddellijk dood In een gisteren te Rotte r- dam gehouden Vergadering van den Ned. Bond van Werklieden in Openb. Diensten en Bedrijven, besprak de voorz. de heer Van Hinte, o. m. de staking van Dinsdag b dezer. In de pers, zeide hij blijkens de „N. R. Crt." wordt nogal geschreven over de sta king bij Kindervoeding; Spr. wilde verkla ren, dat deze staking is uitgebroken tegen de bedoeling van het bestuur. Het parool was uitgegeven, dat eerst, nadat het voed- sel voor de kinderen gereed was, de arbeid mocht worden neergelegd. „Het past i aldus spr. de bourgeoisie echter niet, over deze zaak een grooten mond op te zétten, want de Kindervoeding is onder het socialistisch beheer tot stand gekomen. De bourgeoisie hepft de kinderen langer j dan één dag laten hongeren. In deze hetze 1 komt de bedoeling naar voren, de over- heidsbedrijve zooveel mogelijk te bepen- - ken, omdat de gemeentp-werklieden ook niet betrouwbaar meer zijn". Spr. meende dat mon toch niet van de socialisatie zal afkomen. Z A tordagavond puts t o n d uit minaennijd een twist tusschen den 25- jarigen G. C„ uit de Izak-Hubertstraat en den 24-jarigen B. 0„ uit de Hovenierstr., j te Roterdam. G. bracht O. daarbij een steek piet een mes toe in den linkerschou- der. O. zakte ineen en was kort daarop een lijk. Het lijk is naar het ziekenhu.s gebracht en G- later in zijn woning gear resteerd. De IJ s c o-m annen te Amster dam, hebben ten gpvolge van een afgewe zen looneisch .het bijltje er bij nee-gelegd. Gistermorgen zijn zij in staking gegaan, omdat do directie hun eischen niet wilde inwilligen. De staking omvat 24 ian. Een vijfjarig meije, T., werd gistermiddag, van school komende, in de Roetersstraat, te Amsterdam, door een vrachtauto gegrepen en overreden. Het arme kind was onmiddellijk dood. MeD meldt uit IJ muiden aan do „Visscberij-Crt.", dat, ondanks de j vertoogen der Engelsche reeders, en den aandrang, dio er wordt' geoefend, om op I 15 dezer de Engelsche havens voor de Hol- landsche trawlers te sluiten en geen kolen meer' te geven, de Engelsche regeering hieraan gemeend heeft, niet te* moeten voldoen. Voor onze trawlers zijn du3 de Engelsche markten nog vrij. Dit bericht is ofifcieel, voegt het blad er aan toe. De te IJ muiden thui sbeh oo rende stoomtrawler „Oceaan IV" is-reeds zeventien dagen in zee en wordt nu als vermist beschouwd. Op den Soestdijker straat weg is Zondag een motorrijder met duo-rij der in botsing gekomen met een- rijtuig. De oorzaak wns verkeerd uitwijken van den motorrijder. De toestand van den mo torrijder is ernstig. Later op den dag is een chauffeur van de Biltsche garage te gen een kinderwagen gereden. Het kind kreeg geen letsel, doch de chauffeur is bewusteloos opgenomen en .ort daarna overleden. Men meldt uit Den Briel: Zondagavond zagen eenige wandelaars bij do Kraaievest oen paar schoenen en kou sen in het gras liggen. Bij onderzoek bleek aldaar een meisje verdronken te zijn, de 5-jarige M. M. Naar het ziekenhuis ge voerd, kon slechts de dood geconstateerd worden. In het café van J., onder Vierpolders, in de nabijheid van Den Briel, ontstond Zaterdagavond een woor denwisseling tusschen eenige jongelieden, waarvan een twist het gevolg was: Het mes kwam er bij te pas en de 23-jarige L een zeer oppassend jongmensch, werd zoo danig getroffen, dat hij eenige oogenblik- ken daarna overleed. Aan do groote actie, welke de inspecteur van politie te Brielle, de heer A. A. baron van der Borcb van Vcnvolde, ontwikkelde, was het tc danken dat de personen, die onder verdenking ston den den moord te hebben kunnen plegen, .binnen eenige uren zich binnen Den Briel ia arrest bevonden, wat niet gemakkelijk was, omdat zij over eenige gemeenten ver spreid waren. Dat de vangst goed was, werd nog in den loop van Zondag bewe zen, want een der gearresteerden, zekere L. v. d. P., moet reeds een volledige be kentenis hebben afgelegd, waaruit zou blij ken, dat hij do eenige schuldige was. delijk veroorzaakt door vonken uit de Ia_ comotief van een stoom'tram. Naar w ij vernemen, wordt door den Raad van Steenfabrikanton al. geheele sluiting van de steenfabrieken Nederland overwogen. De hooge loonen, de hooge prijzen der steenkolen, en de Iage prijzen der stcenen heeten voortzetting van lipt bedrijf onmogelijk te maken. („N. Crt.") Omtrent deNederlandschp bloemen op do tentoonstelling te Antwer pen wordt nog gemeld: De Nederlandsche inzending pioenen irissen op de tijdelijke bloemententoonstel ling heeft zeer de aandacht getrokken. Donderdag 10 Juni werd de tentoonstelling geopend door den Nederlandschsn gezant, jhr. Van Vredenburg, nadat het woord ge voerd was door den hoer Ch. de Bossche- re, voorzitter van het tentoonstellingsbo- stuur, c(por den heer J. -G. Ballego, te Lei den, namens den Nederlandschen Tuin- bouwraad, en den heer H. J. Wentholt, te Haarlem, namens de Al gem. Ver. voor Bloembollencultuur. Aan mevr. Van Vre denburg werden bloemen aangeboden. Het middengedeelte van liet groote ge bouw is geheel door de Nederlandsche in- zending ingenomen. De pioenen, gerang schikt naar de kleuren en variteïten, vor- me een zeer aantrekkelijk geheel, terwijl de* irisbloemen, opgesteld in los arrange ment, voor een groote groep sierlijke pal men, zeer in het bijzonder de aandacht trekken. Op Zaterdag 12 Juni had de beoordee ling door de juryleden plaats. Aan de pioen-inzendingen en aan de irisinzending werd de hoog6te onderscheiding, kunst voorwerp, met toejuiching en gelukwensch van de jury geschonken. De collectie, nicu wigheden van pioenen, verwierf een gou den medaille met toejuiching en geluk- "wenseh, terwijl aan een collectie Japau- sche pioenen en variëteiten een kleine gou den medaille werd toebedeeld. Aan de nieuwste variëteiten irishispaniea werden cèrtificaten van verdienste gegeven, n. 1. aan Palestina certificaat met toejuiching en gelukwensch, Glory of Holland en Im perator elk een certificaat. Ook aan de nieuwste pioenen vielen on derscheidingen ten deel, n.l. Koningin Wil helmina van de firma E. H. Krelage en Zoon, te Haarlem, en Antwerpen 1920 van den lieer Kortenoever te Naarden, elk een certificaat van verdienste met toejuiching en gelukwensch, terwijl dr. v. ,d. Tak, Syl via en Rosa elk een certificaat van verdien ste ontvingen. Aan het noenmaal, aangeboden aan jury en commissie, zaten Belgische, Holland- sche en Limburgsche collega's broederlijk bijeen en prezen als om strijd het groot werk, dat door het tentoonstellingsbestuur in het belang van den tuinbouw wus ver richt. In elk opzicht is deze .tweede Neder landsche deelneming aan de Antwerpscho tentoonstelling een groot sucoes. UIT DE OMSTREKEN. HAZERSWOUDE. De Minister- vod Ar beid heelt aangewezen voor den verknop von rentezegels, als bedoeld in art. 230 der Invali diteitswet: H. A. v. d. Ploeg, Groenendijk Wijk A 104. alhier. HLLLËG0M. Op 21 Juni a.s. zal do heer J. *J Gijselaar, chef der afdeeling inkoop bij de bloeraislfirma R. A. van der Schoot, alhier, 25 jaar in betrekking zijn. De schietwedstrijd van de Hillcgomscho Bur gerwacht had don volgenden" uitslag: lete prijs F. v. d. Borgh, 2de A. Griekspoor, 3do P. Damon 4do Ter Woortr 5do Van Kempen, 6de Galjaart, 7de Van-Leeuwen, 8ste Bekken#, 9do Van den Borg, 10de Kruydenberg en lldo prijs Van den Bcisoh Do deelneming was groot KATWIJK. Voor het eindexamen gym nasium zijn alhier van het St.-WillebrorduB- collegu geslaagd allo candidaten voor diploma A: F d'Arembourg, C. do Bie, G. Blanken- heym, M. Brouwers, BL Franses, E. de Haes, R. Nenorberg, F. Peters, J. van Rijckevorsel on B. Smit. Het examen wordt voortgezet met do can didaten voor diploma B. Achter den Dolde r woed- de Zondag een ernstige heidebrand, die gebluseht werd met behulp van do brand weer uit Utreoht. Men meldt uit Winscho ten, dat aan do kartonfabriek. Reiderland het werk ia hervat met veertig boeren zoons en overigons do werkwilligen der vroegere arbeiders.. Gistermiddag zijn te Heel sum twee jongens, van 8 en 10 jaar, kinde ren van H. en J„ op weg naar school, door een automobiel uit de richting Arn hem, overreden en gedood. De jongens za ten achter op een bierkar en sprongen er ai, toen de auto, dio zij blijkbaar niet hebben gehoord, vlak bij was. Te Malden (Geld.) is g i s- teren, naar de „Nijmeegsche Crt-." meldt, de hofstede met stallen van B. geheel af gebrand. Een sier en een kalf zijn in de vlammen omgekomen, De brand is yermoe KATWIJK-AAN-ZEE. Van do trawlog- gors kwamen to IJmuiden aan do markt: KW. 5,"mot_f 545; 25, mot f 725; 38, niet f 628; 39 met 578; -15, met f 537; 49, met f 487; 56, met f 654, 09, met f 680; 114, metf 512; 116, met f 746: 138, met f 749: 143, met f 703; en 170 met f 616 besomming. LEIMUEDEN. Hedenavond om lialfachl komt de Raad in spoedeischendo vergadering bijeen. LISSE. Bij bet zwemmen verdween dé zoon van den bloemist G. plotseling in de diep te. Na lang zoeken gelukte het zijn kaïnevadea hem weer to vinden. Ongelukkig kon meu por telephoon geen arts thuis vinden. Tea slotte kwamen er wel vier tegelijk. Na eon uur met G. bezig geweest te zijn, gelukte het de levens geesten weer op~ to wekken. De toestand van G. ié nog zorgwekkend. NIEUW-VENNEP. Alhier kwam Zondag avond een uit de richting Hoofddorp komende auto op de brug in botsing met een wielrijder, dio tegelijkertijd de brug opreed en niet vol doende meer kon uitwijken. Do wielrijder, de arbeider W., werd ernstig gekneusd opgenomen. Het rijwiel werd nage noeg geheel vernield. De Cbr. jongelingsvoreeniging „Johanna",, alhier, hoopt Woensdag 7 Juli a.s. een boot tocht to kunnen mw.V.en naar Marken. Do metselaar V. zat alhier aan den wa terkant te visschen, Zijn hond hield op den kant do lyacht. Onverwaoht vloog hel dier overeind voor een in woe# te vaart passeerend motorrijwiel, met het gevolg, dat 't dier over reden on do bestuurder tegen den grond ge slingerd werd. Hij kwam er' nogal goed al. De lantaarn van het motorrijwiel werd in elkaar gedrukt, "Pp hond wns onmiddellijk dood.

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 2