AGENDA VAN DE WEEK. Dinsdag: „Prediker": „Jerucl", Bijbelbespreking. 8 uur K atw i}k-aan-Zee, (Jtemeentezaal: Pre- piking. Woensdag: „In den Yerguldten Turk": Verg. Alg. Ver. van Vèrlofsofficiaren der Ned. Laaid en Zeemacht. 8 uur. „In den Vergulden Turk3'Alg. leden- verg. „Lcidscbe Zwemclub". 9 uur. Nu te zaalLezing mevr. T. S. van Balen Klaar, lid hoofdbestuur „Lib. Unie". 8 uur. Donderdag: Kantoor N. V. Leidsche Katoen-Mij. v.ü. De Hey der 6a Co.: Bnitengew. alg. verg. van aandeelhouders in deze N. Y. 11 uur. Zaterdag. „De Groot© Vink": Eindbal Gléo de Mé- rode. Dagelijks. „Hollandia-Bioscoop- en Yariété-tbater"., Dagelijks te 8 uur. 'a Woensdags en 'e Za terdags matinée 2 en 5 uur. Luxor-Th eater", Stationsweg: Bioseoop- en Variétévoorstellingen. Dagelijks te pur. „Rembrandt-Bioscoop-theater", fiooge- woerd 49Woensdag- en Zaterdagmiddag te S uur. Dagelijks om 8 uur. „Thai ia-Th eater". Haarlemmerstraat 52, Woensdag- en Zaterdagmiddag te 2 uren. Dagelijks om 8 uur. De dienst des Avonda na acht uren en des nachts voor spoedeischende hulp, wordt van 31 Mei tot en met Zondag 6 Juni evenals de dagdienst op dezen Zondag waargenomen door de apotheken van 41. Boekwijt, Vischmarkt 8, -fel. 552, en A. J. Donk, Doezaatraat 31, tel. 1313. periodieke verboogingen zullen f200 per jaar bedragen. De vacanti© werd bepaald op 4 weken per jaar mot een vacantje-toelage van f100. Het invaliditeitspensioen zal bedragen f 1500 per jaar, bet ouderdomspensioen f 1500 per jaar ingaande op 60-jarigen leef tijd. Bij overlijden zullen do nagelaten betrek kingen 3 maanden salaris, benevens een uil- keering ten minste van f 6000 ontvangen. Voorts worden ruune bepalingen goed gekeurd omtrent uiJUkeering bij ziekte, schorsing en ontslag. Do beer W. J. Goslinga, leeraar aan ket-Uhr. lyceum to Zeist, is benoemd tob leeraar in geschiedenis en aardrijkskunde aan het Geref. Gymnasium to Kampen. Op de vragen van het Tweede-Ka merlid den beer Oud betreifende den ver koop van een buis aan den Raad van Arbeid te Deventer door den voorzitter van dien Raad,.beeit de Minister van Ar beid geantwoord: Nacfat bet den Minister bekend was ge worden, dat het huis, waarin de Raad van Arbeid te Deventer is gevestigd, m eigendom heeft toebehoord aan den voor zitter van dien Raad welke bekendheid de Minister reeds eenigen tijd vóór de indiening dezer vragen heeft verkregen is door hein onmiddellijk een onder zoek bevorderd naar de omstandigheden, waaronder do verkoop van dat huis heeft plaatst gehad. Dit onderzoek is nog niet beëindigd. De Minister stelt zich voor, te zijner tijd van de uitkomst van het onderzoek en van de door hem naar aanleiding van die uitkomst genomen maatregelen nadere mededc-eling te doen. To Apeldoorn had de jaarvergadering van net bureau voor R.-K. vakorganisatie en do hoofdbesturen der aangesloten vakbonden plaats. Do voorzitter, dc heer J. van Rjjsewijk,van Botterdam, wees in zijn openingswoord op den alweer dor revolutie, dio v/cer zou plaats 'heb ben, al werd zij niet met 14 dagen zicht vooraf afgekondigd. De internationale betrekkingen, door den oorlog verbroken, werden hersteld. In Juli a.s. zal te 's-Gravenhage een congres voor herstel van do internationale organisatie der Ghr. en Katholieke vakbeweging plaats hebben. In het jaarverslag"-van 1919 wordt gemeld, dat het ledental met 51.432 vermeerderde en het cijfer van 149.050 bereikte. Jaarverslag en financieel verslag werden goedgekeurd. 1% do middagvergadering werden herkozen tot voorzitter do heer J. van Rijsewijk, tot re dacteur de heer C. J. Kuiper en tot bestuurder der vak jeugdorganisaties do heer H. Smulders. Eenjge, aan da vergadering door het bestuur voorgelegde voorstellen lot wijziging van het huishoudelijk reglement beoogden naast het weerstandfonds, waarloo door do aangesloten vakbonden 3 cents per lid per week en 2 cents per adspirant-lid wordt bijgedragen, een reser vefonds to vormen, waarin door het weerstands- fonds een cent per week en per lid wordt ge- sloi E on tot J 40.000 zal worden opgevoerd. Het bestuursvoorstel werd aangenomen niet 88.185 stemmen vóór, 35.875 tegen on 14.719 blanco, nadat dit voorstel was aangevuld in dien ziu, dat een extra-heffing boven de vor- plichto bijdrage ten hoogslo 100 pGt. van die bijdrage zal beloopcn. Aangenomen werd, het recht op uitkeering to 'doen ingaan 14 dagen na het uitbreken van. een staking ol 7 dagen na een uitsluiting, doch dit reeds terstond to doen ingaan als 5 pCt. van bet ledental bij hot conflict betrokken zijn. Aan fyi bestuur werd do bevoegdheid toegekend, in bepaalde omstandigheden na onderzoek te be slissen of een staking of uitsluiting in het be lang der geheele katholieko vakbeweging is. Wordt door de bureauvergadering met 4/5 van 'de stpmmen een staking of uitsluiting in strijd met do belangen van de geheele katholieke vak beweging verklaard, dan gaat het recht op uit keering verloren', wanneer een staking toch' "Wordt doorgezet. Voorts -tferd besloten, dat de bestuursvergadering beslissen zal in gevallen Van geen regeling, tusschen do vakbonden, aan welke beslissing de vakbonden op straffe van royement-gehouden zijn. Do beslissingen zullen voor elk geval worden voorbereid door een com missie van 6 personen. Onmiddellijk werd besloten tot instelling van zulk een commissie voor de regeling van het ge schil tusschen de landarbeiders en de zuivel- bewerkers. Nadat de voorstellen om de functie van be stuurder voor do R.-K. jeugdorganisatie to doen vervallen, was ingetrokken, werd do vergade ring gesloten. De Raad van Groningen verleende aan dr. J. Niemeijer, rector van het gymnasium, eervoi ontslag. Als zijn opvolger werd be- tnoemd dr. C. A. A. J. Groebe, rector, aan het gymlnasium to Alkmaar. Dr. F. Zeraike, nieuw benoemd hoog leeraar in de faculteit der wis- en natuur- - kunde te Groningen, zal 5 Juni zjjn ambt aanvaarden met het uitspreken van e'en rede hi de aula der academie. Naar „De Tribune" meldt, zijn de heeren Wijnkoop en Van Leuven, na mens de communistische partij in Neer land, in gezelschap van den heer Kruft, naar Noorwegen vertrokken, naar aanlei ding van een uitnoodigirig van de Noor- sche Arbeiders-Partij, om het congres van die partij bij te wonen. De Minister van Binneniandsohe Za ken, jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck, kwam Maandagmiddag te Leeuwarden aan en maakte om lialftwee in "gezel schap van den Commissaris der Koningin een autotocht over Giekerk, Roodkerk, Akkerwoude, Dokkum, Holwerd en Stiens. Te Dokkum werd in oogenschouw geno men de grenslijn van de eventueel uitge breid wordende stad, zooaJs die zal zijn volgens het ingediend wetsontwerp. Op het Raadhuis werd een conferentie gehou den met de gemeentebesturen uit den om trek, Ook aan particulieren werd de ge legenheid gegeven, in verband met de voorgenomen grenswijziging, hun wen- schen en bezwaren te kennen te geven, Op de vragen vair het Tweede-Ka merlid den heer Yan den Tempel betref fende de betaling van avondwerk bij de Rijksverzekeringsbank heeft de Minister van Arbeid o m. medegedeeld, dat hij niet bereid is, te bevorderen voor avondwerk dat voortzetting is van de dagtaak en waarvoor derhalve geen vergoeding is ge geven, alsnog betaling zal plaats hebben. De Minister heeft echter geen bezwaar, om, wanneer in een voorkomend geval een daartoe strekkend voorstel door het bankbestuur'wordt gedaan, aan ambtena ren. die met grooten ijver en toewijding medewerken om de zaken in bet rechte spoor te houden, en wier plichtsgevoel hen steeds vpor den dienst gereed doet zijn, een gratificatie toe te kennen. Aangezien op dit oogenblik een commis sie onder voorzitterschap van den secre taris-generaal van het Dep. van Finan ciën is ingesteld, ten einde regelen te ont werpen, waarnaar overweraan de De partementen van Algemeen Bestuur zal worden beloond, schijnt het den Minister aangewezen om het rapport dier commis sie af te wachten. De als gevolg van dat rapport voor de Rijksambtenaren vast te stellen regeling van de betaling voor overwèrk zal dan, indien niet zeer spe ciale redenen zich daartegen zullen blij ken te verzeten, ook voor ambtenaren der Bank komen tc gelden. Met ingang van 5 Juni a.s. is tot na dere aankondiging dispensatie verle nd van het verbod van uitvoer van beenzwart, vallende onder het uitvoerverbod van fosforhoudende meststoffen en stoffen, welke voor de bereiding daarvan kuirnen worden gebruikt Bij Kon. besluit van 22 Mei is, met ingang van 1 Juni, opgeheven het Rijks- kantoor voor Kunstmeststoffen (kunst- mestcommi8sie). Naar de „Deli-Crt." verneemt, heeft zich in Nederl.-Indië een comité gevormd van oud-leerlingen van de Vrije Universi teit te Amsterdam, met het doel een som van f 50.000 bijeen te brengen' als feestga ve voor de Vrije Universiteit, die 20 Oct. a. s. -10 jaar zal hebben bestaan. De beide Gereformeerde predikanten te Medan, de heeren Bavinck en Harrenstein, zoomede de directeur van bet A. V. R. O. S.-proef station, dr. A. A. L. Rutgers, hebben in dit comité zitting genomen. De gewone audiëntie van den Minis ter van Koloniën zal Vrijdag -1 dezer niet plaats hebben. GEMENGD NIEUWS. Inzake het referendum, onder het Haagsen T. M.-personeel gehouden omtrent al of niet staking, verneemt het Corr. Bureau van betrouwbare zijde, dat een groot o meerderheid van do stemmen zich heeft verklaard voor een staking. Er zijn echter zeer veel H. T. M.-man- nen, dio niet aan het referendum Mfflben deel genomen. De meerderheid onder het geheele personeel echter zou niet heel groot zijn. Do juiste uitslag van het referendum zal be kend gemaakt worden in do vergadering, welke van nacht gehouden wordt. In «leze nachtyergadering zou ook de beslis sing over een staking, welke dan Woensdag morgen zou ingaan, genomen worden. Op i hi fciatief Yan het Delftsc.be Studenten-Corps zal morgen te Delft elm bloemendag worden gebQuden ten bat? van' de Weensche studenten. Op den zolder van de fabriek in chemische producten van den heer Van Has selt, in de Almondeetraat te Rotterdam, is gie- temainicL&aij brand ontstaan, ten gevolge van zelf ontbranding, bij hot malen, van eon poeder, RECLAMES a 60 CENT PER REGEL. I Beg? a feu ia-Onderneming „PIËTAS". Directie: H. KEEREWEER, AALMARKT IS. TELEF. 861. I dat met chemische stoffen vermengd moest wor den. De chemicus, dr. J. E. B. van Hasselt, uit do Oranjelaan, dio trachtte den brand in den aanvang te blusschen, kreeg brandwonden aan hoofd en handen, Onder de opperleiding van den hoofdman, den heer W. Poortman, is de hatend met een slang op do waterleiding ge- bluscht. Een groot aantal mannen en jongens heeft Zaterdagavond een aan val gedaan op een met briketten en steen kool geladen trein der Ned. Spoorwegen, die juist den overweg aan de Slakhek- straat te Rotterdam passeerde. Groote Koeveelheden riketten en steentolenwer- den gestolen .De nssistent-chef bij de spoorwegen, de heor G. T. Z., heeft met een met scherpe patronen, geladen revol ver vier schoten op de bende gelost. Allen zijn echter ontkomen. Zondagavond laat reed een Amsterdamsche atax op het Stationsplein te Zandvoort, waarin behalve de chauf feur, drie personen zaten. Zij overmees terden een 26-jarig meisje, dat daar liep, reden met haar weg, haalden onzedelijke handelingen uit en 2etten 't meisje daar na op den boulevard weer uit de auto. Het meisje 'deed aangifte bij de politie, die naar Haarlem telefoneerde, waar de atax werd aangehouden .Het bleek, dat er toen andere personen in zaten, dan die deel hadden aan het schandaal. De chauffeur werd gearresteerd De Raad van B everwijk be sloot tot verbetering van den straatweg naar Wijk aan Zee. Een nieuw fietspad zal worden aangelegd. De kosten bedra gen f 93.000. Aangezien de 1 o o n t s c h niet is ingewilligd, Is gisteren gestaakt op de ringovens van' Van der Loo en Glabbeck, te TJzendoorn. Op de overige in den om trek van Tie' wordt nog gewerkt. Bij deze staking zijn 120 man betrokken. Hot echtpaar S., te Enschede, had Zondagnacht zoo'n ruzie, dat het twaalfjarig dochl/rtje in haar schrik haar zusjo van zeven maanden uit raam wierp en het zelf achterna- eprong. Ook een zesjarig broertje sprong naar beneden. De jongste was terstond dood; bet jon getje brak een enkel. Aan eenige kartonfabrie ken te Winschoten en te Oude-Pekela wordt 7 Juni gestaakt. Do aangeboden loon'sver- hooging van f2.50 per week is niet aan vaard. Te Zwolle zijn twee personen o.w. het Gemeenteraadslid F. Middag, s gebeten door een ongemuilkofden bond, die bij onderzoek door den districtsvee- arts, alle sporen van hondsdolheid ver toonde. De beide personeA zijn naar Utreoht vervoerd, ten einde zich onder be handeling van prof. Spronck te stellen. De hond werd afgemaakt. Het cadaver is naar Utrecht opgezonden. („Hbl.") Op den Rijksstraatweg is de autobus van Zutphen naar Gorssel in bot sing gekomen met een wagen van den landbouwer Jansen, uit Bathmen, wiens paard schichtig wag" geworden. J.'s oude moeder viel van den wagen en was on middellijk dood. J.'s dochtertje kreeg ern stige kwetsuren aan beide voeten. Den bestuurder van den autobus treft geen schuld. Tg Ondordondam is Zaterdag, naar de „Pr. Gron. Ct." rneldt, de 21-jarige zoon van dr. Van Kampen, die werkzaam was op do steenfabriek van Limborgh-Meycr, mot zijn hoofd bekneld geraakt tusschen een in bewe ging zijndo kleipraam en dc aanlogplaats. Hij is spoedig daarna overleden. Toen veehouder J a_o o b Si~ete ma,in het Laagland te Warïena, met een praam met vee de opgehaalde klapbrug passeerde, viel de klap naar beneden en werd Sietema zoodanig getroffen, dat hij eenige uren later overleca. De kettingen waaraan de. brug hing, waren gebroken. Binnenkort ïb een'verhoo- ging van den kolonprijs te verwachten, ten gevolge van den vermeerderden aan voer van steenkolen uit het buitenland. Deze verhooging zal alleen betrekking ftehbeu op de induslriekolen. Voor 'den huisbrand blijft de prijs dien van den kostprijs der Limburgsche kolen. Het be drag, waarmede de prijs der industrieko len zal worden verhoogd, is nog niet vastgesteld. De desbetreffende berekenin gen worden thans aan de Kodibu uitge voerd. Met zekerheid kan echter worden gemeld, dat de geruchten, als zou de ver hooging ongeveer 10 gulden per ton be dragen, onjuist zijn. UIT DE OMSTREKEN, BODEGRAVJDNe Onze vroegere plaatsgenoot, dr. M. W. Marsman, is be noemd tot internist, geneeskundig hoofd van de interne afdeeling voor tuberculose bij de tijdelijke Gemeente-inrichting voor Ziekenverpleging aan de Tesselschadestr., te Amsterdam. De zoetboeren alhier, hebben beslo- don prijs van de melk met 3 ets., per liter te verhoogen. De burgers zullen dus nu IS .cents per liter to betalen hebben aan de melkslijters. Gisteren, 31 Mei, was een gedenk waardige dag voor odzo gemeente. Het was op 31 Mei 1870, dus juist een halve .eeuw 'geleden, dab het grootste gedeelte van ons dorp door een noodlottigen brand verwoest werd. HAARLEMMERMEER. De electro- teehnische iijgcnieur, de heer'J. H. Emek, benoemd tot directeur van het gemeentc- lijk-electriseh bedrijf, alhier, heeft heden zijn betrekking aanvaard. HILLEGOM. Zaterdagavond is de bliksem geslagen in dc woningen van de Vossendwarsstraat, alhier. Er ontstond wel eenige schade aan dak en plafond, maar geen brand, wat Vooral gelukkig is omdat er een zieke vrouw te bed lag. KATWIJK. De Raad vergadert Don derdagmorgen te halfelf. KATWLJK-AAN-ZEE. Van de trawl- ioggers kwamen te IJmuiden aan de markt KW '22, met f 474; en KW 144, met f 896 besomming. KOUDEKERK. Met ingang van 1 Juli is onze plaatsgenoot G. van Egmond, ais opzichter-teekenaar benoemd bij gemeen te-werken te Deventer. Door de Chr. Jongel.-Vereenig. wor den pogingen gedaan voor plaatsing van eenige Weensche kinderen in deze ge meente.; Tijdens een hevig onweder sloeg Za terdagavond de bliksem in de woning van den gemeente-geneesheer, sonder echter brand te veroorzaken. NIEUW-VENNEP. Do heer J. H. Christiaanse, benoemd tot gemeente-veld wachter ter standplaats alhier treedt 15 Juni a. s. als zoodanig in functie. NOORDWJJK-AAN-ZEE. Gisteravond gaf de Christelijke zahgvereenging „Soli Deo Glpria" in de Ned.-Herv. kerk oen uitvoering, ter herinnering van haar tien jarig bestaan. Ds. L. C. W. Ekerimg, die de leiding had, sprak, nadat gemeenschappelijk Psalm 1031 was. gezongen, een open.ngswoord. Zijneerw. zei, dat, waar dit een bijzondere uitvoering was, hier ook een bijzonder woord paste,- ön wenschte daarom de 7er- eehiging geluk met dit jubileum en ook dïn directeur, den heer Jac. Smit, Yan ftellt, d:e de Vereeniging deze tien jaar neoft geleid en opgevoerd tot hetgïen zij nu is. Na het welkom aan de aanwtzgen te neb ben toegeroepen, ging spr. voor in gebid. Hierna werd het programma afgewerkt. Al kunnen wjj alle nummers niet bespre ken, toch mosten wij enkele noemen, die uitblonken: No. 2, Lofzang. De woorden van dit stuk waren blijkens de mededeling, van een goed vriend der Versen.ging, zich verbergende achter den naam Isak Loon, terwijl de directeur hier de muziek voor had gezet. Dit stuk was prachtig, zoowel woorden als muziek, en werd ook door het koor heel zuiver uitgevoerd. No. 6: Solo en kwartet dedöu ons vooral bemerken, dat '=r veet goede krachten schuilen in d?za Ver- eenigihg. Een sopraan-solo, door mej. A. Hoek kregen wij te hooren; deze zong „Avondlied", van R. Schumann, hetwelk goed werd ten gehoore gebracht. Verder mogeln wij zeggen, dat het koor heel flink was" en ons aansluiten bij de woorden van ds. Ekering, dat het de Ver- eeniging gegeven moge zijn, met haar direc teur, het tweede tiental jaren, dat zrj na ingaat, voort te gaan op den ingeslagen weg, dein naam der Vereeniging hoog hou dende, „Soli Deo Gloria". Na gemeenschappelijk gezang sloot ds. Ekering deze goedgeslaagde uitvoering met dc-hkzegging. NOORDWIJKERHOUT. Vcor da va cante betrekking van onder wijzer aan de openbare school (Zilk) heeft zich slechts één -sollicitant aangemeld. De arr.-schoolopzieöer in Den Haag gmg niet accoord met den Gemeent.raad, 'iie dezen sollicitant Zaterdag 1.1. wilde benoe men. Hij eischt een voordracht van drie personen; daarom zal een nieuwe oproe ping geschieden in 4:ersch l ende vakoAden. Een vriend van „De Gemeenfe.wvo- ping", die. onbekend wenscht te blijven,' za-, deze van buiben geheel laten restaa- reeren. 0EGST GEEST. Alhier had een aanrij ding plaats tusschen een wielrijder en een. lantaarnpaal. De heer De G. kon zijn stalen ros niet goed machtig blijven, met het ge volg, dat hij tegen een in de Groeneetoeg alaaüden lantaarnpaal opreed, waardoor Lij tege'n 'den grondwerd geslingerd, waar door hij zich erinstig bezeerde. QüDEWETERING. Met een groote vrachtauto der firma J. van der Bijl arri veerde hier gistermiddag wel vijftien man van de Electrische Cenirale om het Zon dagavond ontstane gebrek in den kabel te verhelpen. Hedenmorgen was het hersteld. Uitgaande van het Comité voor.Ka tholiek Sociale Actie, werd gisteravond de vereeniging „Wijkverpleging'' opgericht Tot bestuursleden voor hier werden gekozen mej. Penning- de Vries en de heer H. P. Klein.- Aa'n het gemeentebestuur en de armbesturen zal subsidie worden gevraagd. RIJNSBURG. Morgenavond te zeven uren vergadert de Raad, ter behandeling van het kohier Hoofdfelijken Omslag. Door het Provinciaal Kerkbestuur van Zuid-Holland is ds. H. van Druten, alhier, herbenoemd als lid van de algemeene By- node der Ned.-Herv. Kerk. TER-AAR. Niet te Naarden, zooals gis teren gemeld, maar te Noorden, bij AJphen aan dén Rijn, is de heer J. Enkelaar, eand. tot den H. Dienst', alhier, beroepen. VOORHOUT. Men schrijft' ons uit Hillegom: Onze plaatsgenoot-, de heer G. Bulten, cüe tot burgemeester yan de ge meente Vootrhoufc as benoemd, is R.-K. ea 45 a 48 jaar oud. Hij werd voor het onder wijs opgeleid en was vele jaren hoofd der openbare school van do Zilk, gemeente Noordwijkerhout. Na de benoeming tot-fid dor Tweeöo Ka mer tijdens de laatste Kamerverkiezing ver liet de heer B. het onderwijs en vestigde hij zich ie Hillegom. Ter gelegenheid van zijn 25-jarig onderwijzers-jubileum en de benoeming tot Kamerlid, bleek duidelijt hoevele vrienden de nieuwe burgemeester in deze omgeving bezit-. De heer B. heeft democratische opvattingen, trok vaak op als spreker, vqpr drankbestrijding en groot© gezinnen in bet bijzonder en schreef veel voor het R.-K. 'onderwijs. Tot voor enkele jaren volgde hij de gemeentepolitiek van Hillegom trouw, mede uit hoofde van journalistiek werk. VOORSCHOTEN. Gisteren wapperde de vlag op do fabriek van de Kon. Nedf. Edelmetaal-bedrijven. Zondag 30 Mei jl. was bet nl. vijftig jaar geleden, dat de heer J. H. Schuddemat in" dienst kwam van do firma J. M. van Kempen en Zonen. Daar de jubilaris coor ongesteldheid niet in -de fabriek aanwezig kon zijn, hadden er geen feestelijkheden plaats, zooals dit an ders steeds de gewoonte is, en werd dit maal het personeel alleen op versnaperin gen onthaald. De directie had zorg gedragen, dat. reeds in den vroegen morgen" een bloemenmand ten huize van den jubilaris bezorgd werd. Een der employés van dio fabriek begaf zich naar de woning van den beer Schudde mat en overhandigde hem onder hartelijke bewoordingen een couvert met inhoud als blijk van sympathie van do zijde van het personeel. Gistermiddag had de jubilaris en zijn echtgenoot© vele gclukwenschen in ont vangst te nemen van talrijke vrienden en kennissen. Onder de aanwezigen waren ook eenige leden van do c&roctio en werd de heer Schuddemat door den gedelegeerden commissaj-is, den heor J. M. van Kempen Sr., in zeer vleiende bewoordingen geluk- gewenseht met zijn gouden jubileum. Ook van c3o zijde der directie werd hem een couvert met 'inhoud aangeboden. De heer Schuddemat dankte de directie en den afgevaardigde van het personeel voor de vele blijken Van belangstelling en cadeaus en sprak den wensch uit weer spoedig in hun midden zijn werkzaamheden te kunnen Het eerste concert in dit seizoen van het muziekgezelschap „Benvenuto" hoopt het bestuur den leden aan te bieden a.s. Vrijdagavond in het Benvenutopark. ZOETERWOUDE. Naar aanleiding van het verzoek van den N edorlaadbchen Volbszangbond om op 8 Juli a.s. een natio naal Volkszangdag to houden, heeft zich in dezo gemeente het volgende comité ge vormd om de noodige stappen te doen tot het welslagen van bet verzoek. Eere-comitéde heeren P. Wap, burge meester Th. Kompier en H. C. <Be Boer, wethouders; Mosmans, pastoor, Th. M. Buhrs, ds. Hengeveld, predikant, O. Ruizeveld, notaris, O. Kortman, arts, H. Graaf van Bijlandt. Uitvoerend comité: de heeren J. Schou ten, C. Renes, C. Paardekooper, A. Peuts, A. Winkelmolen, mej. Dullemans, mej. Van Kempen, mej. W. van Bennekom, J. B. Wesselingh, E. J. Los, H. J. van Miel en J. v, d. Salm. BUITENLAND DE OORLOGS-LIQUIDATIE. Niet zonder instemming zal men zeker ver nemen, hoe op 't oogenblik in Amerika, Frank rijk, Engeland en Duitschland een krachtige alrooming merkbaar wordt van verlaging der "prijzen der grondstoffen, bloeding, s oh oenen enz. en ongetwijfeld met belangstelling af wachten, of deze daling van blijvenden aard zal zijn, in welk geval ook hior do gevolgen zich zullen doen gelden. Spa zal ook veel ten goede kunnen doen kee- ren, speciaal wanneer de Duitsolie rijkskanse lier Müller reden krijgt voor zijn optimisme, zooals dat bleek uit een rede te Munehen, waar in bij Spa do eerste straal dei- hoop voor de jonge Bnitsohe republiek noemde. Het is wen- achelijk, dat do entente eindelijk inziet, dat het onmogelijk is, het Duitsche. volk met allo ge weld economisch en politiek neer te drukken en. er aan den anderen kant hoogo schadeloosstel lingen van. do verlangen, aldus Mèller. Een eigenaardig bericht, door de mentaliteit die er uit spreekt,-in zake een mededeeling uif Marienwerder, in bezet Duilsch gebied dat de intergeallieerde commissio den burgemeester wegens gebrek aan beleefdheid tegenover den bevelhebber der geallieerde troepen, heeft ont slagen. DUITSCHLAND. Do staking .in de binnenscheepvaart is ge ëindigd, wat een heelo veibelering beteekent ib het vervoerwezen. Hoe dichter het loopt naar do verkiezingen, des te slechter de verhouding, zooals b.Y. blijkt uit het uiteenjagen door onafhankelijken van een vergadering - der Duit;ch-nationalen in Schonoberg^ Met recht geldt hier: Er was in Schöhéberg, ini Monat Mai. FRANKRIJK. Donderdag gaat president Deschancl rust ne men in de provincie. De Senaat heeft besloten do belasting op den handelsomzet, dio volgens besluit van do Ka mer was vastgesteld op 1 pGt., to verhoogen' tot l'/i pCt. Bovendien heeft de Senaat in over eenstemming met het advies van zijne commissie voor financiën besloten, dat do invoering van deze belasting niet zou verhinderen dat een be lasting op de weelde wordt geheven. loucheur en een aantal \ndcrcu hebben bij do Kamer een wetsvoorstel tot reorganisatie der spoorwegen ingediend, volgens hetwelk dezo moeten teruggekocht worden cu met ingang van 1 Jan. 1921 aan deii slaat behooron. Dozo ze echter, niet oxploiteeron; dit moet geschieden

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 2