AGENDA VAN DE WEEK. Woensdag. Leger des Heils: Huwelijksinzegening. 8 uur. Lokaal Yerhuurdersbond: Samenkomst „Pinksterbeweging' Oogstgeost, „Het Witte Huis": Mevr. F. S. van BaüenKlaar voor de afd. der „Liberale jüide". Kwartier voor achten. Donderdag: „Oud-Poelgeest": Zendingsfeest. Half twee. Schouwburg: Comédie fran§aise. „La Rafale". 8 uur. Vrijdag: Nufcsgebouw: Alg. ledenverg. Leidsche Coöper. Keuken. 8 uur. „Zomerzorg": Vergadering belanghebbenden boedel A. Verhoog. 8 uur. Zaterdag. „Zomerzorg": lrDe Sneeuwkoningin". 2 uur. „Zomerzorg"Tooneelver „Oefening baart Kunst". Zondag: Schouwburg: N. V. Tooneelvereen. „Ge heime Opdracht 3 uur. Dagelijks. Land naast „Zomerzorg": Stoomcarous- sel tot en met 16 Mei. „Hollandia-Bioscoop- en Variébé-thater". Dagelijks te 8 uur. 's Woensdlags en 's'Za- terdags in a tin ée 2 en 5 uur. Lusor-Th eater", StationswegBioscoop- en Variétévoorstellingen. Dagelijks te 8 uur. „Rembrandt-Bioscoop-theater", Hooge- woerd 49: Woensdag- en Zaterdagmiddag te 3 uur. Dagelijks om S uur. „Thalia-Theater". Haarlemmerstraat 52, Woensdag- en Zaterdagmiddag te 2 uren. Dagelijks om 8 uur. Rapenburg 81: Gedurende Mei tentoon stelling Leidsche Kunstclub „De Sphinx" van schilderijen, teekeningen, enz. door wer kende leden. Hoofdgroep H, H. Kamerlingh Onnes Van 10 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Den Haag: „Scala", S uur. Zondag ma- tinée- 2 uur. De dienst 's avonds na acht uren en 'd nachts voer spoed ei schende hulp wordt van 10 tot en mot 13 Mei, evenals de dag dienst op Hemelvaartsdag waargenomen door de apotheken van M. Boekwijt Vischmarkt 8, tel. 552, en A. J. Donk, Doe zastraat 31, tel. 1313- BINNENLAND De voorjaarsvergadering van de Alge- meene Synodale -Commissie der Ned.-Herv. Kerk. is op 11 Mei geopend te 's-Graveahage m het Gebouw der Algemeene Synode. De Commissie is aldus samengesteld: dr. G. J. Werjland, president, D. Zoete, vice- president; L. W. Bakhuizen van den Brink, secretaris en adv. lid; P. J. van Melle^ pred. te Nrjkerk; R. B. Menthen, ouder ling te Arnhem; dr. H. H. Meulenbelt, pred. te Baarn; mr. H. J. M. Tijssehs, oud-ouder ling te 's-Graveohage; D. EiTerts de Haan, pred. te Heilo; P. P. Couvret, oud-ouderling te Epe. De rekening van het Fonds voor Noodlij dende Kerken geeft onder de ontvangsten een saldo (inel. f65.000 prolongatie) van f 18.269.43. De collecten bedroegen de som van f20.1S9.10. Aan renten werd ontvan gen. f 12.202.S03^. Van H. M. de Koningin werd tot_ groote blijdschap weder ontvangen een _gïfb van' f2000. Hèb geheel e' bedrag "Sen giften was 3*2366.073/2. Aan legaten wend' ontvangen i2280. Zoodat de geheele ontvangst bedroeg f 102.837.98. De uitgaven bedroegen do som van f37.037.98 waaronder aan kleine tce- iager- (voor gemeenten en personen) f 10,185 er. aan greote toelagen f23.838. Het bedrag der toegekende, doch niet uitbetaalde groote toelagen is tot f59.645 gestegen. Met voldoening kan worden gewezen op de aanzienlijke stijging van het boven reeds "irmeldo bedrag der collecten. In 1919 brachten, zij f2923.22 meer op, dan _het vorig jaar. Bi 1920 kan f 10.185 .voor Jrleine toela gen aan gemeenten en personen worden be schikbaar gesteld en voor groote toelagen f27.130 worden bestemd. Besloten wordt in het orgaan Her Kerk eer aanschrijving - op te nemen met betrek king tot de reeds veel besproken poging ian het Algemeen College van Toezicht, cm zich door de kerkvoogdijen te deen- mach tigen, tea einde hij de Regeering als be middelaar te kunnen optreden inzake de liitkeering van de kapitalen der Rijks trak tementen, Kindergelden, enz. Het doel der aanschrijving zal zijn ernstig tegax die po ging van het Algemeen College te waar schuwen co te wijzen Op de alleen wettige bevoegdheid der Synode om de Nederland- óehe Hervormde Kerk bij de regeering te Vertegenwoordigen. Vanwege de Pxotestantsche Kerken in Frankrijk zijn president en secretaris der Synode uitgenoodigd, om in Juni de verwoes te gebieden in Noord-Frankrijk in oogen- eckouw te nemen. Ofschoon beiden om ver schillende redenen tot hun leedvrezen aan die uibnoodigir.g niet kunnen voldoen, wordt besloten eerlang ook voor de Protestanten in Frankrijk, evenals onlangs voor do Protes tanten in Hongarije, een collecte te doen houden en 'de gemeenten op t/e wekken voor de no oden der Fransche geloofsge- Booten bijdragen ai te zondereu. Aan het 18de jaarverslag (over 1919) van „Lukas", vereeniging tot bevordering der hygiëne in cle Chr.- School, is hef vol gende ontkend: Op vil to. Dcc. 1918, waren er nog 9 pa- natoria verpleegdin 1919 kwamen er zes nïeüWe bij, terwijl er 6 werden ontslagea. Op 31 Dec. 1919 waren nog 9 patiënten, waarvan 6 long- of borst- en 3 zenuwpatiën ten. Uit het fonds Bijstand werd 19 maal hulp verleend. Dank wordt gebracht :ian wat de doctoren H. Klinkert en O. Th. von Ziegonweidt belangloos voor de Vereèniging en haar patiënten deden.aan den laatste in Jan. 1920 overleden, wordt een woord van dankbare herinnering gewijdin dr. O. A. van der Loo, te Rotterdam, vond „Lu- kas"- een plaatsvervanger. De heer J. Ohr. van Yessem trad door verlaten van het on derwijs als bestuurslid af; hij verklaarde zich bereid voortaan de vereeniging als financieel adviseur ter zijde te staan. Eeni- ge besturen van Chr. Scholen verhoogden hun bijdragen, terwijl 15 nieuwe begunsti gers van Bijstand werden-ingeschreven; Het aantal leden, op 31 Dec. 1918, 3336 be dragende, steeg in 1919 tot 3763, dat is een 700 meer dan de helft der chr. onderwijzers. Wegens de stijgende pensior.prijzen werd de' contributie verhoogd tot f 3 per jaar. In 1919 werd' aan de patiënten ondersteu ning verleend tot een gezamenlijk bedrag van f 6305.18uit het fonds bijstand werd f 13S3.50 verstrekt. De ondersteuningskas heeft een saldo voor 1920 van f 5763.49het fonds bijstand heeft; voor 1920 beschikbaar f 436.96. Op de algemeene vergadering, die zal worden ge houden 21 Mei a.s. te Leeuwarden komt een statuten-wijziging aan de orde waardoor -het arbeidsveld van „Lukas" aanzienlijk zal .worden uitgebreid. Naar wij vernemen, zal het vrga.-dean» Amstordamsche Raadslid, mevr. Th. Thiel iWebrbeid, zich in Augustus iu Den Haag vestigen en daarom tegen 1 Augustus a.a. ontslag nemen als Raadslid. Zij zal, indien hij de benoeming aanvaardt, worden opge volgd door den heer Hendrik Wertheim. Na de sigarenmakers gaan aldus V. DJ ook de werklooze diamantbewer kers protesteeren tegen de werkloozenuit- ketrng, door de Regeering vastgesteld. Het Bondsbestuur van den A. N. IX B. heeft een onderhoud gehad met minister Aalberse. De uitslag van die conferentie is nog niet bekend. Intusschen heeft zich buiten het Br ndsbestuur om een comité gevormd, cm te protesteeren tegen de wei'kloozen-uitkeering. In een Maandagmiddag gehouden vol tallige vergadering van den Raad te Arn hem is jhr. mr. D. J, de Gear, als burge meester geïnstalleerd. GEMENGD NIEUWS VanDondoïéag 13Moi aflooptlijn 10 der H, T. M. niet moer van Selievoningen tot het station H. IJ. S. M,, in Den Haag, doch slechts van het Kurhaus naar do Prinsengracht. Hot Département van Arbeid verhuist a,s. Vrijdag naar het gebouw aan den Hofweg, in Den Haag. Do af deelingen Volks gezondheid en Dienst der Werkloosheidsver zekering blijven ter plaatse, waar zij nu zijn. Het ontslagen gasfabriek- personeel, In een door den Alg. Bond van Gemeeiitepersoneel in Nederland tot den Haagsche Gemeenteraad gerichte missive leest men o.m.: „Hoewel onze organisatie ons den plicht oplegt, ons van alle politiek te onthou den, toch slaat het bestuur van bovengu- noemden Bond het oog op do gezinnen der slachtoffers, ontstaan door liet con flict aan de gasfabrieken. "Wij beschou wen dat deze personen ónder den Indruk van het oogenblik genandeld hebben, on -der de verplichting, van solidariteit met de staking in het haven- en transport- arbeidersbedrijf, geen rekenschap hebben gehouden met de gevolgen, die het besluit van nederlegging der arbeid na zich kon den slepen". Het bestuur van den Bond- verzoekt den Raad de betrokken werklieden weder in •dienst te stellen, zonder verbreking van het dienstverband. Te Rotterdam is gisteren.in „Den Dodo" de tentoonstelling van banketbakkerij en kokerij geopend, dio do afdesling Rotterdam van de Ncderlandscho Barikelbakkersvereenï- ging er heeft georganiseerd. Gisteren werd namens den he er B. G Hartman, vroeger bioscoophouder te Leiden, door den architect M. Kuyper Czn., te 's-Gravenhage, aanhes'cedhet amovceren van twee perceelcn aan de Groote Houtstraat, 139 en '14:, l.e Haarlem, en het ter plaatse bouwen van een bioscoop-theater met annexen. Inge komen waren 4 biljetten. Laagste inschrijver de heer H. J. Loeven, Den Haag voor f 116,200. Het maken van werken op en aan do buitonlerreinen der suikerfabriek „Hol land", te Halfweg, is lia ondershandschen aan besteding opgedragen aan de beeren Van Es sen en De Graaff, aldaar, voor f 162,000. Ie Amste r-d am is een roei bootje, varende bij" de plantenboterfabriek door een sleepboot, welke uit het kanaal West kwam, aangevaren, waardoor de.- twee inzittenden in het water geraakte. De 23-jarige W. Mol, uit Amsterdam, is ver dronken, de tweede drenkeling is nog gered. Gisteren werd té Amsterdam de Mei-keuring gehouden van de Vaste Keuringscommissie. Polygonum Sericeum, vroeger reeds be kroond, was ingezonden door de heer W. van Veen, te Leiden. De meterlange tak ken, beladen met kleine witte bloemen, luchtige pluimen vormend, doen aange naam aan en moeten in den tuin tegen groene heesters aangeplant een schitte rend effect maken. Zooals men weet, is het een vaste plant. Van denzelfden in zender zagen wij een Lupine, met zacht blauwe bloemen. Zij is ingeschreven als Lupinus polyphyllus ,/Blue "dream" en behoort tot de overblijvende planten. De bloemtrossen kwamen tussohen de Poly gonum Veelknoop zeer goed uit. Verder zien wij nog van den heer Van Veen een vaste plant onder den naam van Geum „Prinses Juliana" met half ge vulde oranj ekleurige bloemen, Deze Geum is op de kweekerij van den inzender ont staan uit een -zaaisel van de mooie ver scheidenheid Mrs. Bradshaw, dio donker roods bloemen draagt. Dat zij winterhard is, blijkt uit het feit, dat zij den winter 1916-1917 glansrijk doorstond. De heer Jan Spek, te Boskoop, de man van de rozen, bood een nieuwe polyantlia roos aan, die hij„Ideal" gedoopt heeft. Wij konden deze Baby-roos vergelijken met de beste "van de laatste jaren, o.a. „Erna Tesshendorf", „Editli Gavel", „Triomphe Orleancöse" en „Jessie." en komen tot de conclusie dat „Ideal" al de andere in kleur overtreft. De scharlaken roods roosjes in een sierlijken tros ver- eenigd, is wel heel mooi. Zij zal wel niet onbekroond naar huis gaan. („HbldR) Te Krommenie branddo iai den nacht van Maandag op Dinsdag door onbe kende oorzaak de bakkerij af van den heer Bakker aan den HeUigeweg. Te Kerkrade is.de woning van den winkelier K. afgebrand. In de fbriek „Do Sphin x", to M aa s- tricht, hebben 200 personen in do afdeeling glasblazerij het werk gestaakt. Zij eisehen hoogor loon. Verschil in k.o-opkracht. De zer dagen 'kwam ia ©on winkel te Utrecht, aldus vertelt het „U. D.", een werkmansfa milie om een kinderwagen te konpen. Zij zochten een crème gelakt exemplaar uit op hooge veeren. „Wat kost die wagen?" „Die crème wagen bedoelt u"? -Die is f 125." „Dat valt ons nogal mee. Geef ons dat exemplaar maar." De winkelier keek even verschrikt. Maar de kooper, die dat scheen te bemer ken, haalde zijn beurs uit den zak en betaalde kalm f 125. Éven later kwam ia dieazelfden winkel een Utrechtsch professor, omheen fietslantaarn te koopen. „Zeven gulden." „l'at valt me niet mëe, hebt u niet iets gcedkeopers voor me, want eerlijk gezegd is me dat wel wat veel." Een paar wekeu geleden is vermeld, dat de pastoors op Zuid-Beve- land hun parochianen hebben aange spoord zich niet te houden aan den zo mertijd en hun klokken op zonnetijd te la ten staan. Do voorman in deze beweging is pastoor Sckellart, van 's-Heerenbroek, die thans mededeelt, dat hij steun heeft gevonden bij pastoor Sloet uit Abcoude, 3m verklaarde, dat elke boerenpastoor bet practische van: het optreden van de Zuid-Bevelanders ten volle onderschrijlt. De „Middelburgsehe Courant" meende aan de hand van de wet 1© mogen zeggen dat de klokken gerust op zonnetijd kon den worden gehouden, zonder dat daarin verzet tegen het wettig gezag is gelegen. Pastoor ETDheilavt deelt eohter thans ook mede, dat hij van denburgemeester van 's Heerenbroek eeh schrijven heeft gekre gen, waarin gevraagd wordt of het. juist is, dat de pastoor en zijn .ambtgenooten van Zuid-Beveland hebben besloten de klokken niet in overeenstemming te bren gen met de tijdsvervroeging en of de pa rochianen zijn aangespoord dezen ge dragslijn te volgen. Indien dit inderdaad zoo is,'dan wordt in strijd gehandeld met de bepalingen van het Kon. Besl. van ^9 Maart 1920. „Op last van hooger gezag'-', aldus het schrijven van den burgemeester „gelieve U mij, in geval van juistheid van' het vorenstaande, met redenon om kleed te willen berichten, waarom in casu door U niet de hand is gehouden aan een maatregel, uitgevaardigd door het wettig gezag. Tevens zal ik het op prijs stellen te vernemen of U voornemens zïjt, alsnog de bepalingen van bovengenoemd Kon. besl. na te komen." De pastoors van Zuid-Bcveland hebben besloten ook na deze aanmaning den zon netijd te blijven volgen. De pastoor meent dat, daar de Minister verder niets meer van zich liet hooren, deze inziet, dat hij, zooals de; w.et nu luidt, er verder niets aan kan doen Maar pastoor Schellart vreest, dat de Minister maatregelen zal beramen om volgende jaren met meer kracht het wettig gezag te doen eerbiedigen en hij zou een algemeen optreden van hen, die last hebben van den zomertijd, om zich tegen scherper maatregelen te verzetten, willen bewerken. Burgerlijke Stand v Leitien GEBOREN: Sibylla Catkarina Elisabeth, P. van J. W. Henny en L. D. van Rees. Jokataa Maria, D. van J. B. Evers en D. Dutiit. Helena, D. van G. J. Visser, eh A. Hogendoorn. Catharina Maria, D. van J. A. v. d. Oord en M. J. E. v. Velzen. Adriana Maria, D. van A. H. Pjjnaeker eh M. G. Goeman. Johanna Antonia, D. van J. A. Cave en 0. Huge. Eduard Jam, Z. van E. J. Kelder, en E. M. A. Pril- levitz. Jato, Z. van J. Swagie en P. de Ruiter. Margaretka Adriaha, D. van E. J. J. Lahder. en M. E. v. Blerk. Alid'a Catkarina, D. van A. O. v. Grieken en A. C. Penning de Vries. Philippus, Z. van G. Kromhout en P. H. Boezeljjn. Lain- bertus Josephus, Z. vain G. Dool en J. Damhuis. i Theodoras Hendrik, Z. van F. W. Nijsseh en J. V. Rekeihoff. 'Ge- rardus, Z. vain P. J. Bissckojas en S. K. A. Slegtenkorst. Dirk, Z. van H. Bnrcndse eh E. de Bruin. David, Z. van A. Jacobs ela M. Banning. Abraham Willem, Z. van A, Wjjiiing en L. Oudshoorn. Celia; D. vah P. Kret en C. G. Keij. Hendrikus Theodoras Gexardos, Z. van H. P. J. Koe- Inen en A. H. J. Everard. Johannes Philippus; Z. vah P. Hamerling en G. Louwrier, Pau'.iha, D. van J. Ph. de Boer. ein S. v. Nier op. Sophia Maria iWilhelmiha; D. van A."P. de Kroon en G. Behtvelsen, Adrianus, 2. van F. Th', de Wit en A. van Saasen. Johannes, 2. van J. Neuteboom en M. E. v. d. Berg. Jozephina, D. van J. Moeliker. en P. Kiik. Jacobus, Z. van ;W. A. Fase! en M. Bavelaar. Susanna Clasina Cathhrinh, D. van J. M. v. Dorp en M. E. v. d. B'.om. Heiidrikus Maria, Z. van Th. G. Breu- ring en M. A. v. d. Berg. Jacoba, D. vah J. 0. v. d. Berg en .0. Brugman. Johannes, 2. van M. Langezaal en J. Vrij- bloed. Petroinella .Wühelmina, D. van N. v. Groehingen en N. Pannekoek. Maria, D. vah J. Bekooij en C. van Helden. Hendrik, Z. van H. Arnoidus en M. Kapaah. Sara, D. van J. don Oude en S. Dujjvermah. Willem, Z. van A. Boer en P. van Sandijk. GEHUWD J. Rijabeude j.m. en N. Vermeu- leu j.d.; A. Adama j.m. en A. J. Stafleu j.d.; P. Pillekens j.m. en M. Kurrols j.d. G. W. J. Pollman j.m. en E. J. 0. Schoondergang j.d, A. van. Vliet w. on S. van Welzen geseh.J. Stavleu j.m. en P. Duk j.d.F. A. J. Spierings j.m. on P. J. C. H. van den Bold j.d.A. Z. C. C. Trip j.m. en A. J. G; M. Diotvorst j.d. J. P. Sloos w. on A. Mioremet gosch.Ph. van dor Heyden j.m. en J. den Hertog j.d.G. J. van der Linden j.m. en K. van dei' Laan j.d. A. G. Silvester j.m. en M. J. Steenbergen j.d. C. v. d. Berg j.m. on H. S. Koevoet j.d.J. H. Blonk j.m. en J. M. van Dissel j.d.,- M. van Soest jon. en H. Florisson j.d.D. van der Blom j.m. en E. J. Bon j.d.A. Paauw j.m. en H. Bocleo j.d.J. J. G. van Wijk j.m. on J. H. Smeele j.d.C. Lut j.m. en F. Neuteboom j.d. ;P. L. Groen in 't Woud j.m. en W. Ver hoogt j.d.F. Ouwerkerk w. en G. Vroom j.d. A. Lucas-j.m. en G. Vos j.d.G. Muhring j.m. en M. M. Woerleo j.d.J. Janssen j.m. en A. W. S. Baars. OVERLEDEN: Willebrordus van Bentetn 7,. 5 'd. Jansje van den Wijngaard H. 17 j. Pi eter Loeber w, 89 j. Marie de Haas, d. 10 m, Barleld Roelof Damst'ë, ongeil man 21 j. Jacob Jozua van Mas'rjk Hurjser van Reenen w. 90 j. Henrietta Amalia Affourtib wed. 0. P. Wannse 80 j. Arie Moonen z. 6 d. Agatha van Breukc-len geb. Houd ijk v. 66 j. Johan nes van Weeren m. 78 j. Cornelia van Aa, m. 41 j. Wühelmina Alida Teslce d. 12 w. Johannes Ohrisfcoffel de §wij- ger, z. 8 j. UIT DE OMSTREKEN. BOSKOOP. Bfl Kon. besluit is goedge keurd, dat do heer W. P. J. Duval Slothouwer, burgemeester, is henoemd tot tijdelijk gemeen te-secretaris. HAARLEMMERMEER. Eenige paarden- koopors met een viertal paarden zouden even opsteken in het café van E., aan den Sloterweg bij den Venneperweg alhier. Een der paarden, "die aan do balie waren vastgebonden, het wachten zeker moe zijnde, wist zich los to rukken, holde in dolle vaart den Sloterweg in en zou zeker ongelukken veroorzaakt hebben, als de opperman S. niet de tegenwoordigheid van geest had gehad het dier te grijpen en tot staan te brengen. "KATWIJK. Dg nachtvorsten van Zon dag op Maandag en van Maandag op Dins dag hebben zoo bier en daar aan de te veld staande vruohten, speciaal aardappelen, nogal schade aangericht. In het noorden is dit minder dan in bet zuiden. In „do Meent" zijn en enkele boeken aardappelen geheel aangetast. Over het algemeen valt het echter mee. KATWIJK-AAN-DEN-RIJN. Met me dewerking van den Katwijbschan Christ. Besturenbond is in het hotel „De Roskam" een vergadering gehouden voor Land- en Tuinbonwar'ueiders. Het resultaat dezer vergadering was, dat een afdeeling van den "Nerl. Bond van Chr. Land- en Tuinbouw- en Zuivel-arbeidera kon worden opgericht. Aanvankelijk traden 15 ledten toe. Het be stuur is samengesteld als volgt: P. de Ruij- ter Gzn;, voorzitter; terwijl mede in het bestuur zitting hebben J. van Tol, L. Berk- heij, E. Rous, en G. de Ruijetr Gzn. KATWIJK-AAN-ZEE. Van do trawl- loggers kwamen te IJmuiden de markt -KW 25, met f 936KW 84, met f 820KW 144, met f 775KW 152, met f 8S3 en KW 170, met f 1142 besomming. De leerlingen van de visscherijsohool alhier C. Dubbelaar, A. Ouwehand en A. van dtor Plas zijn geslaagd voor hot examen op zeevissohersvaartuigen als stuurman. Het mond- en klauwzeer, dat eenige maanden als geweken werd verklaard; is onder 2 veestapels weder uitgebroken. Het strand heeft weder een geheel an der aanzien gekregen. De kiosken zijn ge plaatst, zoodat wij weder leven of wij al in den badtijd zitten. NOORDWIJKERHOUT. - Op tal van tuinen alhier had een groene veiling plaats Do kooplust was vrij goed en naar omstan digheden brachten de bollen redelijke prij zen op. Aan do St.-Jceef-school alhier zal door het voortdurend stijgen van hert aantal leer lingen een vijfde leoken-onderwijzores be noemd worden. „Do Harpe Davids" neemt morge.n deel aan het concours de Schiedam, terwijl „Do Echo cBer Duinen" Zondag a.s. in de hoogste afdeeling uit zal komen. NOORDWl'JK-AAN-ZEE. Do Chr. Zangvereeniging „Soli Deo Gloria", welke 10 Mei tien jaar had bestaan, had een feest in „Do Poolster"- georganiseerd. Hierbij waren uitgenoodigd, behalve de leden, de oud-bestuursleden en die leden, die de eerste uitvoering hebben meege maakt; natuurlijk waren—niet- allen aan wezig, daar verscheidenen niet meer in do gemeente zijn, of ook verhinderd waren te genwoordig to zijn. De eers-voorzitter, cte. Ekering, liet in zijn openingswoord uitkomen wat het nut is der Zangvereeniging voor cSs gemeente en yoor het lied,, en ging voor in gebed. Verder berustte de leicling bij den voorzit ter der feestcommissie, den heer C. PW secretaris van de Vereeniging, die verslui? uitbracht, waarin hij, hoéwei hij pas vier. jaren lica is, toch alle ddngen even noenictta zeer tot genoegen, vooral van de oud-leden! Hierna werd het programma afgewerkt! samenspraken en voordrachten wisselden elkander af. De Gebrs. Yerloop zorgden voor heb muzikale gedeelte, terwijl de heer, U. Verloop eenige tenor-solo's ten bests gaf. Gedurende de pauze „Tombola zonder Nieten", welke, zooals te begrijpen is, veel vreugde gaf. De Voorzatter sprak nog eenige toepasse lijke woorden tot den directeur, don heer Jac. Smit, van Delft, die de Zangvereeni ging deze tien jaar bad geleid en bood hem namens do Vereeniging een lederen porte feuille aan Twee oud-led/en spraken nog enkele woorden van dank tot commissie en bestuur. Hiermede was dit gezellig herdenkings feest afgeloopen. Wij weuschen „S. D. G." veel voorspoed op haar verderen weg en hopen bij de a. s. uitvoering te kunnen ge tuigen van vooruitgang. OEGSTGEEST, Alhier had een aan rijding plaats op den Rijksstraatweg tus- schen en motorrijder en een wielrijder, uit Noordwijk, —welke nog betrekkelijk goed afliep. De bestuui'der van het rijwiel werd tegen den grond geslingerd,, waardoor zijn fiets ernstig werd beschadigd, en de be stuurder een bloedende handwond en ge scheurde kleeron opliep. De motorbe stuurder kreeg geen letsel en nam geen notitie van het geval, zoodat hij onbe kend is gebleven. Volgens ooggetuige^' had hij geen schxxld aan het ongeval, aan gezien hij op de goede wijze "passeerde en voldoende signalen had gegeven. Dok had een botsing plaats lusschen een wielrijder, komende van Katwijk, en een automobilist, komende van 's-Graven- hage. De fiets werd gedeeltelijk vernield en de bestuurder aan het been verwond. Deze botsing had plaats op de splitsing Groenesteeg—Rhijngeesterstraatweg. KASSEN HEI M. De Rijksveldwach ter alhier de heex' Valentin, is met in gang van 16 Mei overgeplaatst naar Mid delbet, bij Groningen. Het is de Rijks- on gemeentepolitie alhier gelukt den aader te vinden van de onlangs bij den rijwielhandelaar Kuiper gepleegden diefstal. Het gestolene, een rij- wiol, een nieuwe band en dertig pedalen, is verkocht voor f 30. De dader is zekere Kee, woonachtig te Amsterdam. —Het blijkt, dat de vorst van Zon dag op Maandag hier heel wat schade aan de aardappelen heeft veroorzaakt, alsmede aan sommige bolgewasen', o.a. lelie's. WASSENAAR. In den nacht van Maandagop Dinsdag zijn 7 centrifugaal- pompen met motoren ontvreemd xiit de kelders van in aanbouw zijnde landhui zen aan de WaalBdorperlaan. De waarde wordt geschat op circa f 2000. Een5-tal pompen heeft men laten staan. Het Is onbegrijpelijk hoe de dieven de pompen veroverd hebben, waar ieder 30 a 40 K.G. weegt. Waar de pompen reeds gemonteerd wa ren, vermoedt men, dat bekend^r^ de hand in 't spel hebben gehad. De politie stelt een onderzoek in. KERKELIJKE BERICHTEN. Oegstgeest: Ned.-Herv. Gem. He melvaartsdag, in „Irene", de heer A. Kooistra, 10 uur. Rijnsburg. Ned.-Herv. Gem., mor gen, Hemelvaartsdag, te halftien, ds. Bol kestein, van Katwijk-aan-Zee. BUITENLAND DE OORLOGS-LIQUIDATIE. Over Spa worden de meest ui teenloop ende berichten verspreid, ten gevolge waarvan eein groot deei der Duitsclie pers al niets meer van de conferentie -aldaar verwaa.it Va!n Duitsche zijde is thans meegedeeld, dat de Duitsclie troepenmacht in het neu trale gebied sedert Maandag 19 bataljons,; Inegen escadrons en twee batterijen, d. i. "een batterij en een escadron minder dan het door de Ëlngelsche toegestane aantal, draagt. Generaal Noliet heeft daarop majoor Grar ves naar het Ruhrgebied gezonden om de ontruiming te controleeren. De ontruiming yan Frankfurt etc. zou dus nu spoedig moeten volgen, maar gt- rust is men er in Duitscbland nog niet op, daarbij steunende op de ervaring, tot nu toe in zulke aangelegenheden opgedaan. De Fratosclxe regeering heeft aan de Duilr ache thans de. eerste naamlijst van oorlogs misdadigers met nauwkeurige omschrijving der misdrijven doen toekomen. De iijat .om val 45 namen. Onder de op de Ijjst voorkomenden be vinden zich noch Hindenburg, noch de kroonprins of Ludendorff. Het zijn meereii- deels officieren tan verschillends rangen, waaronder oen aantal door Engeland op- geëisclite duikbootcommatodanten. De lijat zal worden gepubliceerd, zoodra de namen onomstootelijk vaststaan. Wat dein vrede met Hongarije betreft, do Hohgaarsche minister van buitenl. zaken heeft Wel eeh fel afkeurende rede over het overgelegde vredesverdrag gehouden, maar hiet-teekenen heeft hij niet gebruikt-. In tegendeel, men krijgt uit zjjn woorden den indruk, dat Hongarije vi coactus zal tee kehen, maai": met de vaste bedoeling het verdrag zoo spoedig mogelijk ongedaan te maken. De Kamercommissie voor buiten!, zaken heelt het verdrag fitx ter onderzoek.: De Turkeh hebben het vredesverdrag gie ter en ook in ontvangst genomen. Bij de overhandiging heeft Millerand, die als voor zitter fuhgeerde, medegedeeld, dat de ge allieerden besloten hebban, dat de besura-

Leidsch Dagblad | 1920 | | pagina 2