LEIDSCH DAGELAO, Dinsdag 2 December. Tweede Blad Anno 1919. UIT DE OMSTREKEN FEUILLETON Een Meisje met karakter, No. 18330 NOORDWIJK. Gemeenteraad. Ingevolge besluit van Vrijdagavond jl. kwam 'de Raad in openbaio spoedeiscbende vergade ring bijeen. Voorzitter: burgemeester Van Panhuya. Af wezig de heer C. W G. ALkemade. Ala de vergadering door den voorzitter ge opend is, vraagt wethouder Li^fferink het woord en leest een rede voor, waarin bij be toogt, dat do voorstellen van B. en W. in zako salaris- en loonregeling behooren gesteund te worden, omdat do Raadsleden geroepen zijn het algemeen bolang to dienen, on niet om door ta stommen vóór do voorstellen der saïaria- commissio do arbeiders-kiezers op bun hand te krijgen. Overgaande tot de stemming over do salaria- Yooratellen voor politie en den bouwkundige worden aangenomen de voorstellen der salaris- commissie, met de volgende regeling: agent le klasso f 16001800; agenten 2de klasse f 1800 —1550. Voor diploma f 25. met aanteekening f50. Salaris bouwkundige der gemoonto 12400. Do voorzitter stelt thans voor, do jaarwedde der wethouders te verhoogen met f200 en al- 200 te brengen op f 700 per jaar. De beer Van der Wiel stelt voor, eerst do salaria-regeling af te doen en dan dit nieuwe voorstel in behande ling te nemen. Wanneer de heer Admiraal dit voorstel-Van dor Wiel steunt, wordt aldus be goten, worden de wethouders weder ter ver gadering geroepen, en de salarisregeling voort gezet. 'voorstel van B. en W. inzake salarierogeling ïoor straatmakers en werklieden wordt ver worpen. en aangenomen het vooi^tel der sala- ïiscommissie. De loonen worden daardoor als volgt vastgesteld: straatmaker weekloon f 31.50 f 3d 50. Werklioden weekloon f28.50f31.50. BJj het voorstel van B. en W.p om het sala ds van don directeur der Gasfabriek vast te stellen op f 2500, herinnert de beer Liefferrnk or aan, dat dezo tevens benoemd is als direc teur der Waterleiding op een salaris van f600 f 1000 en raadt aan, dit voorstel van B. en W. goed to keuren. Aldus besloten. Daarna wordt' wederom een voorstel van B. en W. inzake salarisregeling boekhouder-kas sier der gasfabriek verworpen.- Aangenomen wordt het voorstel der salariscommissle, waar bij het salaris van den boekhouder-kassier wordt vastgesteld op f 1800f 2175. Eij de voorstellen van B. en W. voor ïoon- iogeling van fitters, stokers, terrein werkers en nieteropnemers der gasfabriek merkt do heer Kruiswijk op, d?t bij zich met de voorgestelde loonen wel kan vereenigen, wanneer den arbei ders daarbij vrij brandstof wordt gegeven. De Voorzitter merkt op, dat dit in geen geval zal kunnen geschieden. Met 10 stemmen tegen (vóór do beide wethouders) worden deze voor stellen van B. en W. daarna verworpen, en wusruomen die der salariscommissie, waarbij de 'oonon als volgt zijn vastgesteld: Hooid-fitter f 33f 30 per week, met een toelago van f 198 per jaar voor vervanging van den directeur; lsto fitter f 31 50f 34.50, 2o fitter dito, stokers dito, terreinwerkers f 28.50 f 31.50 p. weck; meteropnemer f 1400 1550 per jaar. Thans wordt aan de orde gesteld een voor- tcl-Balkenende om op de bogrooting te plaat sen een post voor verbetering van den weg NoordwijkKatwijk. De heer Balkenende licht dit voorstel nader too en wijst or op, dat dezo zaak reeds eer ter tafel kwam. Na oenige be- preking wordt besloten, dat B. en W. zich in verbinding zullen stellen met het Dagelijksch Bestuur van Katwijk, ten einde samenwerking hierin te kunnen bespreken. De beer Krau wijst nu op bet onderwijs te Koordwijk-aan-Zee, dat niet te best moet zijn, en wil daar nog een leerkracht aanstellen. De Voorzitter wijst er op, dat deze school maar 40 leerlingen telt, waarvoof een tweetal leerkrach ten voldoende is. Bij do behandeling van buitengewone uitga ven wordt, na eenigo bespreking, besloten, den post van f 24,000 voor verbrceding van de Wil- hüiminastraat tot nader goclkeuring aan te houden, omdat enkeio Raadsleden vooralsnog deze zaak te kostbaar vinden. Bij de post van f 1337 voor verhooging van een gedeelto der Schoolstraat merkt de heer Admiraal op, dat het z i. te ver gaat, zulk een som uit to geven om slechts een tweetal pan den daardoor in de gelegenheid te stellen,-J)ij do rioleering aan to sluiten, terwijl bij het een bezwaar vindt, dat een der panden lange dien weg door de lage ligging waardeloos wordt. Deze post wordt daarna goedgekeurd mot 9 tegen 3 stemmen. Tegen den post van f 2500 voor het maken van een toegangsweg naar het strand, beeft de heer Admiraal bezwaar, omdat de betonnen apris z. i. voldoende is. Deze post wordt z. h. s. aangenomen. Bij do bespreking der ontvangsten vraagt de heer Krau of de huur-opslag ad f 1 per week, waarvan do begrooting spreekt voor het aan Vink verhuurde huis, door de Huur- commissie is goedgekeurd- Do voorzitter antwoordt, dat de Huurcom- missie hiorin niet gekend is, waarover de heer Krau zijn leedwezen betuigt, omdat de ge meente in dezen moet voorgaan. Bij den post Hoofdelykon Omslag vraagt de beer Admiraal of B. en W. ook hen hierin willen aanslaan, dio tijdelijk in de gemeente vertoeven, bijv. langor dan 90 dagen. De voor zitter antwoordt, dat dit in de practijk niet goed mogelijk is, omdat dit veelal ontdoken wordt. De lieer Krau vraagt of B. en W. nog een progressieve beffing willen voorstellen. Vol gens den voorzitter is wel iets in bewerking, maar kan nog niets worden medegedeeld. Op voorstel van den heer Van der Wiel wolrdt do vergoeding van den opzichter dor begraafplaats daarna verhoogd met ff 200. Thans komt weder ter tafel bet voorstel van den voorzitter ,om do jaarwedden der wethou ders to verhoogen met f200. Do hoer Van der Wiel zegt, dat bet hem gefrappeerd beeft en leed doet, dat de beide wethouders steeds tegen de voorstellen der salaris-commissie gestemd hebben. De voorzitter kan niet toelaten, dat do houding der wethouders gelaakt wordt, om dat men vrij moet zijn om zijn stem uit te bren gen. Als bet vporstel in stemming wordt ge bracht en do beer Kruiswijk tegenstemt, vraagt de voorzitter of dit een wraakneming is op de beide wethouders. Do heer Kruiswijk ant woordt beslist ontkennend, waarna do stem ming wordt voortgezet en het voorstel wordt aangenomen met 3 tegen. 2 stemmen. (Kruis wijk en Admiraal). De beer Krau wensoht daarna nog op to merken, dat hij geacht wil worden als te heb ben gestemd tegen do begrooting in haar go- heel, omdat daaTop uitgaven voor de politie voorkomen. Na de rondvraag sluit do voorzitter dezo vergadering. RIJNSBURG. Gemeenteraad. Aanwezig alle leden. Voorzitter: de heer Bosschieter, burge meester. De vergadering wordt met gebed geopend, waarna de notulen, na een opmerking van den heer W. u van der Gugten,worden goedgekeurd. Ingekomen stukken: Ben schrijven van iï, v. cL Pol, houdende dankbetuiging voor de verhooging der jaarwedde schoonhouden Raadhuis, enz. Een schrijven van W. v. d. Veen. houdende dankbetuiging vcor de toe- kenn.ng van f200 als vergoeding voor poli tiek leeding. Beide worden voor kennisgeving aangenomen. Adres van mêj. J. M. Odendaal, houdende verzoek om verhooging der jaarwedde ais onderwijzeres in de handwerken. Conform ■voorstel B. en W. besloten de jaarwedde te brengen van f76 op f150. Verzoek Rrjns- fcurgsche burgerwacht om subsidie, daar de gecollecteerde gelden ad f300 welhaast zijn opgeteerd. Conform voorstel B. en W. wordt besloten voor 1920 f 100 subsidie boe te ken nen, onder voorwaarde dat vóór 1 f ebruari a.s. een behoorlijke rekening en verantwoor ding over 1919 wordt overgelegd- Verzoek Cox missie tot Wering van Schoolverzuim alhier om verhooging van het presentiegeld en de jaarwedde van den secretaris. Con- iomi voorstel B. en W. wordt bloten in plaats van f100 met ingang van 1 Januari 1920 f135 uit te keeren. Een schrijven van den directeur van het Rijkstelegraaf kantoor te Leiden, betreff ndo openstelling-van het hulpt el ©graaf- en tele foonkantoor alhier. Conform voorstel B. en W. wordt besloten te adviseeren de open stelling van af 1 Januari a.s. te bepalen van 8 uur v.m. tot 5 uur n.m. on van 6 uur n.m. tot 7.30 n.m. Een fcichrijven van den diiecteur van het postkantoor te Leiden betreffende openstelling van het hulppost- kintoor alhier. Op voorstel van den heer VL. van der Gugten, wordt besloten te adviseeren de openstelling te bepalen van 9 uur v.m. tot 12.30 n.m., van 2 uur n.m. tot 3 uur en van 5 uur tot 7 uur n.m. Verslag van den keuringsdienst oet- en drink- waien periode 1 October 1918 tot 1 Octo ber 1919. Besloten wordt dit verslag aan de leden van den Raad ter inzage toe te zenden. Hierna wordt tot de artikelsgewijze be- üandeling van de gemeentebegrooting dienst 1920 overgegaan. Le volgende wijzigingen worden aange bracht: Jaarwedde ambtenaren ter Secretarie: Vol gens de bestaande regeling zou de jaarwedde bedragen f 1150. Voorstel B. en W. ja'ar- i\edde f1650 wordt verworpen. De heer Kuijlf stelt voor minimum f 1200 cn de heci Van Delft f1250. Besloten wordt con form voorstel-Van Delft de jaarwedde te brengen, met inbegrip van twee jaarlyksche verhoogingen, van f75 op f1400. Presentiegeld Raadsleden. De heer Jon ker stelt voor verhooging van f2 op f3 per lid en per vergadering, waartoe wordt besloten. De post kiezerslijsten wordt van f300 teruggebracht op f200. De ^ost ver- termgen stembureau wordt in piaats van f 40 voor memorie geraamd. De post jaarwedde veldwachters wordt van f2650 op f2500 teruggebracht, daar het voorstel van B. en W. tot toekenning van duurtetoeslag voor kinderen beneden 15 jaren ad f50 per kind wordt verworpen. Nog wordt besloten het tijdschrift voor gemeentebelangen, dat aan de leden van den Raad wordt rondgezonden, te doen vervan gen door „Do Gemeentestem." waarna de vergadering wordt, verdaagd tot 's avonds. De behandeling der begrooting voor 1920, afgebroken in de middagzitting, wordt voord gezet. De post herhalingsonderwtfs, die, pro memorie was uitgetrokken, wordt nader be paald op f175. Bij den post onderhoud on derwijzer swoning en school doet de heer J. Sr h onoveld het voorstel om deze met £100 te verlagen, wat wordt aangenomen. De post kosten voor verpleging van krankzinnigen, geelt den heei* S. Schcneveld aanleiding tot de vraag of ter besparing van kosten het 'niet mogelijk is een der verpleegden weer thuis te doen komen. De overige leden zijn echter van andere meening, zoodat dit niet tot eenig resultaat leidt. De lieer Jonker wil den post onderstand behoeftigeu verhoo gen met f125 en wel voor behoeftige zie den, ten ein-'le o.a. opneming, in het Acade misch Ziekenhuis mogelijk te maken. Con form besloten met één stem tegen. Bij post vei zekeringskosten van gemeente-gebouwen viur.gt de heer Jonker- of die verzekeringen verhoogd zijn m.t h?t oog op hcogere w arde dier goederen. De Voorzitter bevestigt dit. Gp voorstel van den heer Van dei» Gugten wordt de post onderhoud ziekenbarak met f25 verlaagd. De heer J. Schoneveld vraagt rlar. iulichtlngen over do posten rente en all 'Ss Tig der distributielleningen. De Voor zitter deelt mede, dat de betrekkelijke cijfers veikeerd zijn geplaatst; ma:.r dat de bedra gen overigens juist zijn. Bij den post kas geld, wenscht de heer S. Schone veld, dat in het vervolg niet meer bij verschillende par ticiperen geleend zal worden, maar een rekening-courant te openen bij eeu Bank. De Voorzitter z m[ hierover nadere mede- deeling toe, terwijl verschillende leden van ooideei zrjn, dat beter is goedkoop geld van particulieren dan duur geld van een Bank. De heer Jonker vraagt inlichtingen over den post korting p ns'o n gemeente-amtte- naron, waarop de Voorzitter mededeelt, dat dit bedrag met f30 verlaagd moet worden ia verband met de gewijzigde salarisregeling van den ambtenaar ter Secretarie. Den post uitgaven distributie levensmiddelen van ic4Ö.OOO kijken alle leden zwart aan. De. beer Jonker maakt zich tot tolk, vindt het be drag to hoog en veronderstelt, dat de distributie niet het geheele jaar meer zal duien. De Voorzitter deelt mede, dat nog wel op een geheel jaar gerekend moet wor den, en dat tegenover deze uitgaaf een ont- vwngstpost staat van f36.000. In verband met dezen post klagen verschillende leden over den prrjs van het brood in deze ge meente, die in den geheelen omtrek bedui dend lager is. Conform voorstel B. en W. wordt de post onvoorziene uitgaven verheogd rnet f 100, met het oog op een nader te be handelen adres der Tuberculosevereeniging. Fierna komen de ontvangsten aan de orde. Btj de bespreking van den post rente van kapitalen, zegt de Voorzitter overweging toe. om twee hypotheken op te zeggen wo- gens lage rente. Ditzelfde motief brengt den heer S. Schoneveld er toe, een onderzoek te viagen om de inschrijvingen op het Grootboek te kunnen doen vervallen. De Voorzitter zal ook dit onderzoeken. De heer 'Zandbergen vindt het schoolgeld voor de kin leren der openbare lagere school te laag, waarop de Voorzitter mededeelt, dat hier voor wijziging der betrekkelijke verordening noodig zou zijn, wat thans niet aan de oide is. Efi den post H. O. vraagt he neer J, Schoneveld hoe het staat met de progressie in het - tarief. De Voorzitter zegt, dat deze kv estie binnenkort aan den Raad zal wor den voorgelegd. De post bijdrage door de gemeente Oegsl,geest in de etraatverl cht'ng g6tfb aanleiding tot verschl'ende opmerkin gen. Waar het echter slechts 5 lantaarns netieft, vindt de Voorzitter geen aanlei ding dit gewijzigd te krijgen. Om dezelfde reder, als bij den betrekke'ijken uitgaafpost werdt de ontvangstpost voor bijdrage pen- siien met f 2(Tverlaagd. De heer Van der Gugten zegt den pro memorie post onvoor ziene ontvangsten zoo niet te kunnen laten gaan, waar het vorig jaar f1700 als zooda nig was ontvangen. De Voorzitter kan ech ter geen toevallige ontvangsten voorzien en wil dus pro memorie handhaven. De heer Van der Gugten noemt hierna reductie tele grammen. Waar dit waarschijnlijk echter vooi .Juli 1920 zal worden ontvangen, ant woordt de Voorzitter, Rat dit dan op den aienst 1919 moet worden verantwoord. De -post wordt thans conform B. on "W. vast gesteld. De geheele begrooting wordt daarna zon der hoofdeljjke stemming goedgekeurd. Dan is nog aan de orde vaststelling der jxjstiuctie voor de verloskundige. Na am pele bespreking wordt deze goedgekeurd en zoodoende o.m. bepaald, dat de verloskundige niet meer in rekening mag brengen dan f7.50 per verlossing. De Voorzitter brengt nu nog ter tafel een voorstel om den ge meentewerkman Versteeg een gratfc .fce te veneenen van f25, ter gelegenheid van zijn huwelijk. Ook dit wordt aangenomen. Eo rondvraag geeft verschillenden leden aanleiding om ovei meer ondergeschikte za ken opmerkingen te maken, welke de Voor zitter alle beantwoordt. De vergadering wordt hierna gesloten. Burgerlijke- Stand. Omstreken. ALPHEN. Bevallen: E. Brasker geb. Van Jfigmond z. -- Z. van Winkel, geb. Bescmsr z. G. Hoogcvcun geb. De Ko ning d. W. vaa der Lcede, geb. Van der Meer z. B van 'fc Riet. geb. Van Santen. d. T. Kooij. geb. Groenendijk d. G Vis geb. Van Donk d. E. Kennis geb. Bood, d. N. Tijsterman geb. Voorsluiis ievenl. «d. J. W. van Veen geb. Vcrzaal Ievenl. z. Overleden: A. C. Eekma èclitg. van W. do Vries 46 j. T. Kwakernaak echtg. \an P. Hofman 2? j. M Bruijnes echtg. van A. Goedhart 72 j. H. Hermse jd. 70 j. Gehuwd- J. Houtman jm. 20 j. en T. M. Butberman jd. 20 j. - C. Zwaan jm. 23 j. en B van 't Wout jd. 20 j. H. La- ros jm. 25 j. en A Esveld jd. 24 j. BODEGRAVEN. Bevallen: J. M. Zeil stra geb. Rijkaart d. Overleden C. van Meijeren gek. met L. Schouten. 36 j. HAARLEMMERMEER. Bevallen: M. VisserVan Aalst, Z. P. M. Vermeulen Van Helden, D. G. de BoerHoos, D. A, KempVan. der Stroom, D. O. G. GriffioenVerkaik, Z. G. Buurtman Prak, Z. L. van den OchtendBoering, D. A. J. MiddelkoopHoncoop, D. C. P. Breure—Van Dp, D. J. van Neu- renKamerman, Z. J. E. van Schie Verwoerd, Z. A. Knoop—Maaskant, D. door CHARLES GARVICE. Vrij naar het Engelse h. (Nadruk verboden.) 48)' „O, dat. wordt al beter," zei Becky, „ik kan van tijd tot tijd uit bed springen en de kamer wat opruimen. Maar dit is een i kwade dag en ik reem wat rust. Ik hoop. dat ik gauw weer klaar zal zijndan kan ik uitgaan en een andere betrekking zien te krijgen. Ik ben knap genoeg» al zou a flat niet aan mij zeggen." „Ja 'eer wel, me ar u moet niet zoo dwa-as wezen te probeeren uic te gaan voor- r flat u weer etenk genoeg is." „Neen, dab dunkt mij ook," zei Becky üieb ;enzucht. „Ik geloof, dat ik naar een ziekenhuis had moeten gaanmaar ik vond tat gemeen een klaploopster to zijn in j ?/Oo'n ziekenhuis, terwijl ik geid van mijzelf haden ik dacht ook niet, dat het zoo lang duren zou." „U heeft zeker haast alles weggedaan wat u hadtl" zei Constance heel vrien- lelijk. „O ja," antwoordde Becky opgewekt. >,$usan dat is dat oudo kind van negen ja-ar, dat u de deur opendeed brengt het voor mij naar de bank-van-leening. Ik geef haar telkens een? stuiver on dat is heb wei Waard, want zij is zoo hard als ijzer en hijna opgewassen tegen den lommerdihou- tav. Ja, bijna alles is weg alles zij overeind zitten, de soep braciht kleur op haar gezicht en zij zag er bijzonder lief uit en opgewonden haast. Met een merk waardige uitdrukking zag zij Constance aan, h^lf uitdagend, half verontschuldi gend „ja, bijna alles." Zij lachte. ,,U denkt zeker, dat ik niot goed bij het hoofd benik weet zelf niet waarom iik u dat al les vertel, misschien heeft dat leelijko gezicht van u mij zoo zenuwachtig ge maakt maar ik heb één ding bewaard, waarvoor ik net zooveel geld zou kunnen krijgen als ik noodig heb. Maar ziet u, dat is iets zóó kostbaars zoo, zoo merkwaar digs, dat ik geen lust heb er afstand van te doen." Zij lachte koortsachtig en viel ween- op het kussen heer „Als het iets is, dat u zoo hoog schat, dan heeft u groot gelijk er geen afstand van te doen," zei Constance, „en het be hoeft ook niet. U moet mij toestaan u to j helpen. U moet een klein beebje van mij leonen. O, u behoeft niet zoo ongelukkig to kijken! Het zal een heel klein beetje zijnj uist genoeg om u door dozen moei lijken tijd heen te helpen. U zal spoedig beter zijn dat weet Ik zeker; dan krijgt u weer oen vaste betrekking en is in staat mij terug te betalen." „Neen, dank u," zei Becky beslist, „ik heb uw soep aangenomen, maar geld wil ik niot van u hebben. Ik zou nog liever een traktaatje hebben. U begrijpt, ik kan het' nu niet aannemen, nadat ik u zooveel verteld hob; het zou net wezen of ik be delde. En zoo ver is het nog niet met mij gekomen." „Heel good," zei Constance met een glimlachje. „Maar u moet niet zoo hard vochtig wezen vol te h'oudon, dat ik u niet helpen mag met het voorschrift van den dokter. U moet mij toestaan u wat go- schikt voedsel te zenden. Ach toe, zeg nu niet „neem." Ik ben precies even trotsoh als u en ik ben bijna even armmaar dat zou ik niot weigeren, als wij van plaats konden ruilen." Becky deed haar best streng en onhan delbaar te kijken, maar haar lip trilde. ,.U is ©en bovenste-boste," zei ze in haar cafó-ohantant-taaltje, „en u is oen dame. Dat spreekt vanzelf. Heeft u dit leven ge kozen, omdat u arm is'}" „Neen, niot bepaald daarom," zei Con stance glimlachend, „ik stond alleen op de wereld." „Evenals ik." „En er deden ziah omstandigheden voor, die het voor mij noodzakelijk maakten het huis te verlaten, waar ik vroeger gowoond had. Ik werd opgevoed tot een leventjo van nietsdoen, maar als men verdriet heeft, moet men werk hebben. En dat heb ik gevonden." „En houdt u van dit werk}" vroeg Beo- ky met onverholen verbazing. Constance lachte. „Ja, ik houd er van," zei zo. „Dit is een van de redenendoor ons werk begrijpt men, dat het verdriet van anderen in de meeste gevallen grooter is dan bet onze." „Dat begrijp ik. Neen, ik begrijp het niot, maar het zal wel zoo zijn. Ik zou het niet kunnen doen, al hing mijn leven er van af De helft van de mensohen verdient geen hulp en ik zou er gek van worden." Oonstanoe lachte al weer. „Ja, in 't begin misschien. Maar na eeni- gen tijd begon ik tooh te begrijpen, dat wij allen ons verdiende loon krijgen „Dat is zoo," zei Becky plotseling ern stig. „Ik geloof, dat ik in de gevangenis moest zitten. Constance glimlachte. „Zoo erg is het niet, ik geloof wel, dat u in een ziekenhuis moest liggen. Maar tooh bewonder ik u, omdat u er niet naar toe gegaan is." Zij stond op, deed wat kolen op het vuur, ruimde de kamer op, sohudde het kussen op en legde do lakens terecht, toon stak zij de hand uit: „Ik moet weg," zcide zo. „Het spijt mij wel, ik zou graag bij u blijven." Becky legde haar brandende hand in de koele, zachte hand van Constance. „Komt u nog eens terug}" vroeg ze, „doe het niet, als het lastig voor u is of als u het te druk hebt, maar ik zou het heel prettig vinden." „Natuurlijk kom ik terug," zei Con stance met- een geruststellend knikje. „Ik zal morgen komen." Zij ging naar beneden en sprak met de huisjuffrouw. „Miss Thorpe is een van mijn fatsoen lijkste huursters," vertelde de hospita. „Niet, dat zij niet alleen fatsoenlijk zijn, want ik neem geen anderen in huis, juf frouwneen, stellig nietl Maar zij heeft een leelijken tijd gehad, het arme meisje 1 en ofschoon zij een klein beetje achter is met haar huishuur, zal ik niet hard voor haar zijnhoewel ik dit huis niot verhuur voor mijn pleizier, lieve juffrouw, ik moet zelf ook huur betalen." Constance liep weer naar boven en in de haast vergat zij te kloppen en deed de deur open. Becky zat op in bed. Zij had een pa pier in de hand en bij bet geluid van het opendoen van de deur wierp zij het onder het laken, kreeg een kleur en vroeg boos: „Wie ds daar} Wat moet li hebbent Wie durft n D. Venenia—Van Soest, Z. M. G. Grcsseurt—Eilander, D. S. J. van der Steen—Het Jonk, D. M. H1 Tensen— Eiesheuvel, Z. A. A. E. Gockel—Pun- derman, D. G. HurjsmaiisHondriks, D. M. E. van Vliet—Schrier, D. J. vaa KootenTensen, D. C. S. Dolieslager— 0vervliet, D. W. GehrelsVan Bïren, D. Ondertrouwd: P. den Hollander 23 j. ea M. Willemslein, 20 j. D. J. Jansen 28 j. en J. W. Balder 30 j. W. Kolle 21 j. en H. Poortvliet 21 j. J. W. Kooijmau 27 j. en A. de Rijk 26 j. A. Stroo 27 en A. Erugmans 23 j. J. van Iperen 26 j. en G. de Jong 24 j. Gehuwd: G. K. Steinvoorte 32 j. en H. M. Rietveld 23 j. C. EL Noordhuizen 37 j. en J. C. A. Reynen 21 j. C. Lagerwejj 41 j. en M. E. Kiaisien 40 j. S. van der Meft 31 j. en M. J. Schoo 27 j. J. C. Koen 26 J. en G. van Vuuren 29 3. Overleden: Pieter Jan Oostwcuder 57 j., wedr. van B. van der Wal. Jan van der! Meer 26 j., gehuwd met A. M. Schipper. Leonardus Stolwijk 54 j., gehuwd met H. Schipper. Helena J. van der Meer 11 w., D. van J. van der Meer. HILLEGOM. OndertrouwdE. Groe nendijk en D. Voldhuijzpn van Zanten. D. Möhlmann en U. M. Mailand. Getrouwd: J. vaQ. lluiten en A. van der Linden. A. Bentinck en W. -lo Lange. BevallenG. M. Graas geb. Borst d. N. H. van der Stelt geb. De Jong d. A. M. Aangeenbrug geb. Tibboel cl. P. A. van Lierop geb. lveijzers z. G. van Eeuwijk geb. Luk z. A. O. Hoogkamer geb. Philip pi z. O. H. Philippo geb. Rijn d. J. H. Imanso geb. Kolvers z. J. W. Vermeulen geb. Meijer z. OverledenA. M. van Holder wed. van der Kwast 78 j. KATWIJK. Geboren: Gijsbert, z. van J. Hoek en J. Hoek. Jan, z. v. C. v. cL Plas en A. v. d. Plas. Gcrrit, z. v. D. Hoek en >T. v. tL Pias. Johannes, z. van, Jac. de Vreugd en P. Verburg. Alida, d. v. W. Wassenaar en N Guijt. Klaa», z. van F. Kuijt en G. v. d. Boon. Christiaan Willem Joban, z. van H. H. J. van Lnmmel en P. van der Perk. 1 Dirk, z. v. J. v. d. Wijn on J. v. d. Plas. Maarten, z. van K. Jonker en M. Rijnsont. 1 Elisabeth, d. van P. Haasnoot en A. van Rijn. j Gij'sbort, z. van G. Hoogewoning en A. Haas noot. Ario, z. van J. Kuijt en G. van Duij- venbode. Cornelia, d. van J. Kuijt en G. v. Duijvcnbodo. Cornells, z. van J. van dor Boon en A. van Klaveren. Overleden: Folcko Muller, oud 56 j echtg. van E. Café. G. van Vólsen, oud 20 j., on gehuwd. Ondertrouwd: H. rle Wit, jm. en J. H. Nieu- wenhuizen, jd. NOORDWIJK. Geboren: Maria Johan na, D. van P. Koster en O. M. den Elzen. Johanna Jacoba, D. van C. J. Westgeest en C. H Duivenvoorde. Hubertus Adri- anus, zoon van H. Smit en M. J. Augus- tinus. Jacob, Z. van M. de Heus en K. v. d. Niet. Antonia Johanna, dochter van P. H. B. Oomens cu P. Nuijten. Fiorina, dochter van C. Hoek en S. Jan sen. Jannetje, D. van A. v. c). Zwart en C. de Monyé. Ondertrouwd: Egbert Groenendijk, 20 j., to Voorschoten en Dirkje Veldhuizen van Zanten, 24 jaar, te Hillegom, onlangs te Noorciwijk. Getrouwd: P. van Schie, 41 jaar, en A. Slotboom, 33 jaar. Overleden: Arie Barnhoorn, 73 jaar, weanr. van M. v. d. Luijt. Cornelia Eli sabeth de Ridder, 17 mnd. dochter van N. de Ridder en W. Vink. Cornelis Plug, 23 mnd., zoon van W'. Plug en C. M. Bo- gaards. Johannes Cramer, 33 jaar, ge huwd met C. Duijndam. Leendert Hel- lenberg, 30 jaar, gehuwd met J. G. den Hollander. Hendrik Vink, 32 ja ai-, ge huwd met K. Tilraan. Amerik Hellen- berg, 24 jaar, gjehuwd met M. de Haas, wo nende te Katwijk. Johannes Bartholo mcus Duivestein, 68 jaar, gehuwd met A. Slats. Dirk Smit, 81 jaar, wednr. van C. Kramp. SASSENHEIM. Getrouwd: G. P. Elfcring, 31 j. en J. M. Meijer £9 j. Geboron: Hartinus Petrus Arnoldus, z. van H. J. J. Koot en M. F. W. Oltshoorn. „Neem mij niet kwalijk," zei Constance. „Werkelijk, ik vraag vergiffenis. Ik had moeten tikken. Ik kwam u maar even zeg gen, dat de huur betaald Is voor de volgen de maand. Wilt u het mij niet. kwalijk nemen?" De wangen van Becky Thorpe gloeiden nog van kwaadheid, maar haar oogen vul den ziah plotseling met tranen. „Och, dab hadt u niet moeten doen!" stamelde zij, „maar maar," do tranen rolden haar langs (3e wangen, „het is zoo'n verliohting. Ik ik kan u niet genoeg be danken." Constance ging naar haar toe en trok de sjaal om haar heen. „Dwaas meisjezei zo. „IJ over zulk een kleinigheid akelig makenKom, wees verstandig! Je zou mijn huur ook betaald hebben, is 't nietl" De zwarto oogen van Becky glinsterden. „Ja zeker," zei zo bijna heftig. „Ik zou u mijn laatsten oent willen geven, mijn laatste korst brood met u deelen." Een on deugend lachje vertoonde zich om haar lippen. „Ik houd niet van broodkorsi^n. O, ga heen, u hebt my doen schreien, en ik heb een hekel aan schreienWacht Hoe heet 11? Ik ik zou het zoo graag weten." „Constance," antwoordde zij. „Zuster Constance." „Hoe nog meerl" vroeg Becky. Een zekere tegenzin, even vreemd als onver klaarbaar, dwong Constance te zwijgen. „Ik word nooit anders genoemd dan zus ter Constance," zei ze. „Vaarwel, ik kom morgen terug.'2 (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1919 | | pagina 5