J0N6EN Timmerman, Steno-Typiste GEVRAAGD jongste BEDIENDE TELEGRAMMEN. Opening Staten-Generaal. LAATSTE BERICHTEN, RECHTZAKEN, Adverteniiën. Firma J. MEEUWS, Huishoudster, ei Piano gevraagd. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 773.4 tö Shields. Laagate 767.1 te Lerwick. (Verwachting toó 'den avond van den 17den: Zwakke tob ma tigen, Ncord-Oostelrjken tot Oostelyken wind,: Half bewolkt, droog weer. Mogelijk nacht vorst Iets warmer overdag. Do bond van, 60ciaJisLischo vakvereenigingen I 'te Antwerpen heeft een. delegatie naar den bur- J, gernoonter van de stad gezonden om hem mede to deelen, dat de algemcene staking heden te 'Antwerpen uitgeroepen zal worden, indien de directie van do gasfabrieken blijft weigeren to onderhandelen met den bond van de arbeiders 'der openbare werken. Do miniser van arboid Heeft aangeboden Het geschil door scheidsrechtspraak te 'doen be slissen. DUITSCHLAND. Aan het slot van een uitvoerig requisi toir eischte de Officier van Justitie te München. tegen acht der hoofdbeschuldig- den in het proces inzako den moord op de gijzelaars te München, o.w. Seidl en Mit- telhofer, de doodstraf. Voor den student Cetermeier werd vrijspraak gevraagd we gens gebrek aan bewijs en voor alle andere verscheidene jaren tuchthuisstraf. De Offi cier van Justitie zag in do daden der acht hoofdbeklaagden aanzetten tot moord, b#j de overigen medeplichtigheid aan moord op de gijzelaars. In do Zondag gehouden vergadering van becrijfsraden van Groot-Hamburg wecï "vol gens de ,,Voss. Ztg.", tegen de stemmen eoner minderheid van onafhankelijken en communisten, besloten de commissie van twaalf to ontbinden en de vertegenwoordi ging der belangen van de bedrijfsraden aan de vakvereenigingen op te dragen. To Waldenburg, ih Silezië, is het Zater dagochtend, naar Wolff seint, tot opstoot jes gekomen, waarbij schoen- en confectie- v^vinkels geplunderd werden. Het volk be- I stormde de politiewacht, waarop een uit- v.J door de politie ondernomen werd. Een persoon werd gedood, vier werden zwaar gewond. To Dresden is het congres van de Sak sische sociaal-democratischo partij bijeen gekomen, dat in de eerste plaats over de kwestie van een hervorming van de regee ring met democraten of met onafhanke lijken zal beslissen. In den loop van do beraadslaging zeide Noske, de rijksminister van verdediging, dat allen die zich verbeelden dat de arbei ders in de naaste toekomst eensgezind zou den zijn, utopisten waren. Het was op dit oogenblik onmogelijk om onafhankelijke socialisten in de regeering op to nemen. Achter de onafhankelijken kwamen altijd de Spartacrërs aan. Hij was volkomen be reid om voor zijn militair© maatregelen de verantwoording te aanvaardenals het er om te doen was het leven van een paar duizend heethoofden op het spel te zetten, ten einde honderdduizenden kalme burgers to redden, dan zou hij precies zoo beslissen als hij indertijd te Berlijn, Hamburg, Mün chen enz. bad gedaan. De hoop op de we reldrevolutie was een zeepbel. Er bestond in Duitschland geen tegenrevolutie. Met eon politiek van flauwhartigheid kon men het in elkaar gezakte rijk niet opbeuren. FRANKRIJK. De staking te Marseille luwt. De transport arbeiders willen genoegen nemen met de eerst door hen verworpen voorwaarden. Een zestal socialistischo Kamerleden, w.o; Renaudel en Thomas, hebben eind vorige maand een wetsontwerp ingediend, er toe strekkende „con eorsto militaire aanpassing van Frank rijk aan het verding van den Volkenhond" in te voeren. Het wetsontwerp stelt de volgende hoofdlij nen vast Yoor de toekomstige militaire organi satie in Frankrijk. Algemeeno dienstplicht gedurende 28 jaar. EeTsto oefeningstijd: acht maanden, waarin 30 verlofdagen. Vier herhalingsoefeningen van elk twee weken voor officieren zoowel als verder kader en soldaten, verdeeld over de eerste 22 jaar. Opkomst op 20-jarigen leeftijd in twee ploegen, zoodat 100.000 man onder de wapens zijn. Vrijwillige dienstneming bij cavalerie en het koloniale leger. Organisatie van do licha melijke en militaire-opvoeding der jeugd. Voor bereiding van de industrieele mobilisatie. Stem recht aaii officieren en soldaten. ZWITSERLAND. Volgens het „Berl. Tageblatt" heeft de Zwit- eersche sociaal-democratie zich bij referendum uitgesproken tegen aansluiting bij do derde (communistische) internationale, zooals op het onlangs gehouden congres was besloten. VEREENIGDE STATEN. Op 21 dezer zal een algemeene staking in do staalindustrie aanvangen, wanneer tevoren geen overeenstemming wordt verkregen, hetgeen zeer twijfelachtig is. BUITENLANDSCH GEMENGD. "Veigens niedecleeliug van een comité der ons nr:id.olijk sociaal-democratische jfsartij te München zijn door een der leden 16.000 Mk., C< or een ander 8000 Mk. nit de partijkas ge- ttoien, en oji de communisten aldaar heeft een bestuurslid zich 32.000 Mk. toegeëigend. Canada is een beweging gaande, om aan: eik teruggekeerd soldaat een toelooning van 2000 dollar's uit te keeren. Generaal Currie ondersteunt het plan, om een oommissie te benoemen, die zal uitmaf ken, ot de schatkist dit kan lijden.; De Fiume-waanzlrf. PARIJS, 15 September (Draadloos). De Opperste» Raad zal zich niet mengen in de aangelegenheid van Dannunrio te Fiu- me, daar deze als een Italioansche binnen- landsche aangelegenheid .wordt aaDge merkt. ROME, 16 September (Stefani). Geen enke 1 nieuw feit heeft zich voorgedaan omtrent Fiume. In Istrie en Dalmat/ie blcfef het kalm. Energieke maatregelen zullen genomen worden. Den afgevaardig de der stad is verzocht zich derwaarts to begeven en aan te dringen op vermijden van botsingen. Volgens do laatste berichten bevinden zich ongewettigd te Finnic 1900 man, waar bij zich voegdJcn matrozen der Italiaan- echo oorlogsschepen. Do internationale kolencommïssie. BERLIJN", 15 Sept. (W. B.) Een Ber- lijnsch ochtendblad melldo heden uit Mahrisch Osbrau dat de Duitsche leden der internationale koleneommissie der commis sie hadden medegedeeld aan de verdere be raadslagingen niet te kunnen deelnemen aaar de verplichtingen Duitschland bij het vredesverdrag opgelegd, geen betrekking -hebben op het Opper-Silezischo gebied. Wij vernemen van bevoegde zijde dat dit niet juist is. De gronden voor hun terugtreden zijn, haar zij aan do commissie mededeelt, dat zij zich niet kunnen vereenigen met de grondslagen van een distributieschema, jia,b zij onvereenigbaar achten met de overeen komsten onlangs te Versailles geslotep. De Russische kwestie. PARIJS, 16 SepL (Draadloos). De Opperste Raad beraadslaagde over de Russischo aange legenheden. Do Britsche politiek van ontrui ming werd goedgekeurd. Do Raad verklaarde zich tegen Russische avonturen van de zijde der geallieerden, daar het zijn diepste overtui ging is, dat het Russischo Volk zelf zijn toe komst moet bepalen mits met in-a-cht-neming der rechten zijner naburen. Regeling voor SyriS. PARIJS, 16 Sopt. (Draadloos). De Opperste Raad heeft aangenomen eon tijdelijke regeling voor den toestand in Syrië, die van kracht zal blijven tot de regeering der Vereenigdc Staten gereed is de geheele kwestie van het Turkscho beheer te behandelen. Dg woningnood ir» Berlijn. BERLIJN, 15 Sept. (W. B.). Het ge meentebestuur kondigt scherpe maatrege len aan tegen den woningnood. De oproep tot aangifte van groote woningen tot huis vesting van groote gezinnen en van alleen- wonendo heeft geen succes gehad. Congres van de C. G. T. PARIJS, 16 Sept. (Draadloos). Bijeengeko men ia do jaarvergadering der C. G. T. 500 af gevaardigden zijn aanwezig, w.o. Oudogeest, Tot president werd gekozen Million, voorzitter der Union dos Syndicats du Rhone. Deze sprak een woord van welkom, drong aan op eenheid en eischte amnestie. Van hef Russische front. LONDEN, 15 Sept. (R. O.) Het ministerie van oorlog meldt: op 13 SepiWber deed de vijand ter sterkte van twee bataljons eenkraeh- tigon aanval op onze stellingen aan de Dwina, maar hij werd met zware verliezen terugge slagen. Op 13 September werd Onega zonder tegen stand bezet. De witte troepen zetten met succes het offen sief voort op het spoorwegfront. In de vereenigdo zitting van hedenmiddag i der Staten-Generaal werd door H. M. de koningin volgende rede uitgesproken: „Do omstandigheden, waaronder Ik Mij thans weder in Uw midden bevind, zijn in menig opzicht gelukkiger dan in de 'aatste jaren het geval was. Mij vervult innige dankbaarheid jegens God dat Hij ons Va derland voor de verschrikkingen van den oorlog heeft willen sparen. Leger en vloot hebben pal gestaan om onze onzijdigheid te handhaven. De diep gevoelde erkentelijkheid der natie blijve verzekerd aan de mannen, die bij de vervul ling van hun plicht jegens het Vaderland zich groote opofferingen hebben mosten getroosten. De gedachte, dat na do wereldberoering de toekomst op voet van vriendschap met do an dere mogendheden wordt ingegaan, stemt tot dankbaarheid en tot voldoening. Alleen "werd bij de regeling van do uitkomsten van den oor log ons land gewikkeld in een geding, waarvan onze verhouding tot België den invloed onder ging en waarbij Ik geroepen werd voor de rechten en de belangen van den Staat en voor zijne zelfstandigheid met nadruk op te komen. In innigo gemeenschap met Mijn gansche volk gaan Mijne gedachten nit naar Limburg en Zeouwach-Vlaanderen, in wier trouw en aan hankelijkheid de hechtheid eu de kracht onzer nationale eenheid ondubbelzinnig tot uitdruk king kwamen. Nadat de totstandkoming van den Vol kerenbond zal zijn verzekerd, zal de toe treding van Nederland aan Uw goedkeu ring worden onderworpen. Vertrouwd mag worden, dat» de overzee sche aanvoer der meest noodzakelijko pro- duoten voor afzienbaren tijd verzekerd is. De levensmiddelenvoorziening blijft in- tusscben, in verband met de belangrijke prijsstijging, Mijn volle aandacht- eischen. Ofschoon in belangrijke mate de werk loosheid afgenomen is, zal toch het noo- dige verricht worden om door heb uitvoe ren van werken en het. bevorderen van ont ginningen, de arbeidsgelegenheid te ver- grooten. De uiterst kostbare maatregelen, welke de verzorging van de geestelijke en stof felijke belangen van Mijn volk vordert, en de bij voortduring hooge stand van de prij zen stellen eischen aan 's Lands schatkist, dde Mij met groote zorg vervullen. Ondanks do bevredigende opbrengst van 'b Rijks middelen en den invloed van do met Uwe medewerking bereids tot stand gebrachte maatregelen tot versterking van inkomsten, wijst de raming voor den ko menden drenst een belangrijk tekort Sr&n. Bovendien zijn regelingen in voorbereiding, die _geen _uitstel kunnen lijden, en eene aanzienlijke vermeerdering van uitgaven noodig maken. Afgescheiden van deze onvermijdelijke uitzetting van uitgaven, fs het met het oo£ op den financieelen druk, dien de belas tingen reeds op ons volk leggen en nog zul len leggen, noodzakelijk, dat het doen van niepwe uitgaven tob het uiterste beperkt worde. Tot verkrijging van de dringend noodigo versterking der middelen, zullen in de eer ste plaats de te dien einde bij U ingedien de wetsontwerpen Uwe aandacht blijven vragen. Verdere voorstellen worden in ge reedheid gebracht en zullen U binnenkort worden aangeboden. Hierbij staan op den voorgrond eene belasting op uitgaven van weelde, eene fiscale herziening van het ta rief van invperrechten, eene belasting op tabak, sigaren en qigaretten en eene uit breiding van de zegelbelasting. Een Wets-ontwerp tot wijziging van eenige bepalingen van het Burgerlijk Wet boek betreffende het wettelijk erfdeel zal U worden aangeboden. Wettelijke bepalingen tegen het maken van woekerwinsten zullen U worden voor gesteld. Een Wets-ontwerp tot regeling van den rechtstoestand der ambtenaren zal worden in gediend: het overleg omtrent de administratieve rechtspraak zal worden hervat. Met do uitvoering van het gewijzigd artikel 192 der Grondwet, in het vorig zittingjaar aan gevangen, zal Ier verkrijging van bevrediging op onderwijsgebied worden voortgegaan. Ne vens de reeds aanhangig gemaakte ontwerpen tot wijziging van de bestaande onderwijswetten, zal U een Wets-ontwerp bereiken tot regeling van het bswaarschoolonderwijs. Op het defensie-vraagstuk blijft Mijn volle aandacht gevestigd. De oplossing kan eerst ter hand genomen worden, wanneer omtrent do internationale regeling door den Volkerenbond beoogd, meer zekerheid zal zijn verkregen. Met kracht zal worden .voort-gearbeid aan de in uitvoering en voorbereiding zijnde groote waterstaatswerken, waardoor de be langen van het verkeer in hooge mate zul len worden gebaat Nopens do electriciteits-voorziening van Rijkswege zullen, naar vertrouwd mag wor den, spoedig voorstellen gedaan worden. Op de bevordering van het luchtvaartver- keer is Mijn aandacht gevestigd. Het is noodig aan enkele tijdelijke rege lingen, die onder den druk der tijdsom standigtoeden ontstaan zijn, *Cen blijvend karakter te gevendaarmede, zal een alge heel© herziening dier regelingen gepaard gaan. 2o. zal de Noodboschwet moeten ver hangen worden door een regeling ter voort- de jende bescherming van onze bosscken en za ter vervanging der Binnen schepenwet, een wettel yke regeling van het Binnenscheep- vaartbedryf worden voorgesteld. Een nieuwe Jachtwet zal worden inge diend. Regeling der winkelsluiting bij de wet is in voorbereiding. De mogelijkheid tot het verkrijgen van kiemgrcndbezifc dient tot anderen dan tol de landbcuwarbeiders te worden uitgebreid* Voorstellen tot bevordering van de steen- kclenprcductie zullen U onverwijld berei ken. Ingediend zullen werden voorstellen tot wijziging van de Woningwet, tot bevordering van de vreedzame bijfegging van arbeidsge schillen, tct regeling van de arbeidsbemid- delin en tct regeling van de werkloosheids verzekering. Een Landbonw-arbeidswet, een Landbonw-ongevall.nwefc, alsmede voorstallen b( treffende de ziekenverzorging van on- en minvermogenden zyn in voorbereiding. De toestand der Indische geldmiadelen maakt het opleggen van verschillende be langrijke nieuwe lasten noodzakelijk, waartoa by de eerlang in te dienen begrooting voor stellen zullen worden gedaan. Mede zijn in dit zittingjaar te verwachten voorstellen om op Java autonome regent schappen onder het bestuur van raden tö vormen, terwijl een wijziging van artikel 123 van het Regeeringsreglement betref fende het Overheidstoezicht op de Chris telijke Zending aan Uw oordeel zal worden onderworpen. Met de bede dat Gods zegen op Uw arbeid moge rusten, verklaar Ik de ge wone zitting der Staten-Generaal geopend. Voor de komst van H. Af. de Koningin bad de voorzitter der Staten Generaal, de heer J. J. G. baron van Voorst tot Voorst», nadat de leden zich op het. Binnenhof had den vereenigd, den griffier der Eerste Ka mer doen voorlezen een Koninklijk besluit van 6 September No. 16, houdende zijn be noeming tot voorzitter van de Eerste Ka mer, gedurende de zitting, dio beden, zal aanvangen De voorzitter benoemde daarop een com missie die Hare Majesteit de Koningin in het gebouw zou ontvangen en uitleiden. -Deze bostond uit do be eren mr. 't Hooft, Hoffmans, Stork, ihr. Bokel van Oud-Am stelveen en mr. Kappeijue van de Cop- pello, leden va<"> de Eerste Ftamer; en mr. Loeff, Duymaer van Twistj, mr. Treub, Van Vuuren, jhr. mr. De Geer, jhr. mr. Van Boresteijn, mr. .Ridder van Jlappard, Van Dijk, Niemeijer, en dr. Deckers, le den van de Tweede Kamer, j De ministers, hoofden van ministerieele departementen, en de leden van den Raad van State vereeugden zich te één uur des namiddags mede in de Ridderzaal. H. M. was vergezeld door Z. K. H. den Prins der Nederlanden. v De officieren van het Militaire Huis van H. M. de Koningin die achter de statie- koet© in den stoet, ter opening van de Sta ten-Generaal te paard reden waren dit jaar de volgende: de adjudanten van bui tengewoner» dienst luitenantigeneraal M.: B. Rost van Tonningende generaal- majoor P. W. Weber en de luitenant-kolo nel jhr. E. J. M. Wltterb; de adjudanten in gewonen dienst: luitenant-kolonel Rid der van Rappard j ritmeester jhr. Van Rugersberg Versluyekapitein Ruys en kapitein jhr, Laman Trip, laatstgenoemde tijdelijk adjudant van den Prins; de ordon- nance-officieren i 1ste .luitenants jhr. De Savornin Lohman .Von Heyden en jhr. ,QuarIes van Ufford. De opperceremoniemeester die in een galarijtuig de Koninklijke galakoets voor afging was ditmaal voor do eerste maal, sedert hij tot die functie benoemd werd, cïe heer J. H. F. Graaf Dumonceau. In de Ridderzaal fungeerde, eveneens voor 'de eerste maal sedert zijn benoeming, als Kamer heer-Ceremoniemeester de heer R. A. Baron van Hardenbroek van Lookhorst. Onder het vóór den ingang tot de Grafelijke Zalen aangebrachto rood-fluweelen' baldakijn werden de Koningin en de Prins opgewacht om. door de Adjudanten in buitongewonen dienst Schout-bij-Nacht Rambonnet, kapitein- ter-zee Zegers Rijser, de adjudanten in gewo nen dienst kapitein-luitenant-tor-zee Jhr. von Mühler (tijdelijk adjudant van den Prins en Luitenant-ter-zee ie klasse Ten Broecke Hoek stra. De in de Ridderzaal met do Grootofficie ren der Kroon aanwezige Hofdignitarissen wa ren de Kamerheeren i. b. d. E. R. van 'Wildeien Baron Rengers, C. Baron Sweerts de Landas Wyborgh, Mr. W. A Bajon van Ittersum, G. cl Baron van Asbeek, Mr. G. Graaf Schimmelpen- ninck en W. H. Baron Tacts van Amerongen van Woudenberg; en de Kamerheeren in ge wonen dienst F. M. L. Baron van Geen en J. W, J. Baron Taets van Amerongen. Draadloos wordf 0113 gemeld, dat in L ijzig cf Dresden een Nederlandsche han delskamer 23I worden opgericht, Ds. Ekering te Noordwjjk-aan-Zee staat op het viertal voor Groningen. Wegens melkvervalscliing eischte de of ficier van justitie bij de rechtbank te Den Haag 3 weken gevangenisstraf tegen een 76-jarigen landbouwer uit Hoogmade, en tegen een 73-jarigen landbouwer uit Won- brugge. In de melk, die laatstgenoemde afleverde, was, naar de officier van jus titie opmerkte, wel voor één vijfde sloot water. 'ten nadeéle van den los-wersman v. K. heeft J, B. te Leiden een poriemonnaie nib zijn zak weggenomen. B. bekent, hij had het in dronkenschap gedaan en er zat majLr 78 cent in de beurs. De bestolene mist evenwel plm. f9. Pisch: 6 maanden gevangenisstraf. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 16 Sept. Vette Varkensmarkt. Vette varkens 48. f2.20f2.16 per K.G. vuil gewicht. Handel matig. KATWIJK a. d. KIJN. 15 Sept. Groote aardappelen T2.40f3, dito kleine fl.40 f 1.85 p. 35 K.G. Peen p. 100 bes f 4.10— f5.10. Idem p. 100 K.G. fl.40—f4. Uien fA 100 bos fl.40f2.10. Idem pt. 100 K.G. f4.40—f540. Kroten f2.10—f2.30. Bmemkoel le. f23—f29, id. 2o. f 10.70— f17 n. 100 stuks. Aanvoer 3200 K.G. aard appelen. 4200 bes peen. 6500 K.G. peen. 14.900 stuks bloemkool. Heden overleed, in de Hope des Eeuwigen Levens, na een langdurig lijden, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echtgenoote, Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, ENGELINA JOHANNA OUDSHOORN. geb. DE MEIJ, in den ouderdom van 85 jaar. Namens wederzijdsche familie: A. OUDSHOORN. Leiden, 15 Sept. 1919. Elisabeth Gasthuishofje 4, (Oude Vest). De begrafenis zal plaats hebben a.s. Vrijdag, op „Rhijnhof' te elf uur. Algemeene kennisgeving. Geen kaarten. 3512 Heden overleed, na eene langdurige ziekte, onze gelielde Vrouw en Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Zuster, Behuwdzuster en Taqte 3510 GEERTRUIDA BONTE- LARREWIJN, in den onderdom van 66 jaren. Namens verdere familie: Leiden: J. BONTE. Botterdam BONTE. D. BONTE— Bbiër. Leiden: E. BONTE. M. C. BONTE, en Kleinkinderen. Lbidbs, 15 Sopt. 1919. Ryndijketraat 93. Algemeene Kennisgeving. Geen kaarten. DANKBETUIGING. Langs deze weg betuigen wij ODzen harteiyken dank voor de zeer vele blijken van deelneming ondervonden na het overlijden van onzen ge liefden Zoon ABRAHAM NIGOLAAS, inzonderhèid aan de H.H. Patroons van Amphora'' en de Politie van Oegstgeeet en Leiden, voor hnnnen bereid willigheid tijdens het droe vige ongeval. 14218a Mede namens Broeders en Zusters, uit aller naam: T. J. STRUIKENKAMP. Leideh, 16 Sept. 1919. Dankbetuiging. CT3 Ondergeteekende verklaart gaarne dat door de Directie der „Eerste Aannemers-Ver zekering-Maatschappij" te Zwolle, geheel te zqne ge- noege de geldelijke schade is geregeld en afgedaan, welke hy geleden heeft ten gevolge van een hem over komen ongeval, reden waarom hij genoemde Maatschappij ten zeerste aanbeveelt. C. D. VAN GO EVERDEN, 3523 Schilder. Sassenheim, 16 Sept. 1919. Hiermede betuig ik mijn oprechten dank aan Hee- ren Doctoren en verpleeg sters van het gesticht „Endegeest" voor hunne toewijding, bewezen aan mijn nicht. J. ROETM AN- DÓbbelt, tijdens hare on gelukkige ziekte en aan vankelijk herstel. H. KOETMAN, 14198a Sommelsdijk. BETTE 3494 gevraagd, niet boven 16 jaar. Breestraat Ml, Leiden. N. V. STOKHUYZEN-a Vruchtensap- en Jamfa- brieken, Atphen aan den Rijn, vraagt voor spoedige indiensttreding een Sollicitatiën nitslnitend schrif telijk met opgave van refe rentiën. 3504 werkmansgezin, tegen 1 Oct. of eerder. Brieven NAUTA's Boekh. Velsen, No. 789450 3491 FLINKE voor d»g en nacht gevraagd, tegen boog salaris, v. g. g. v. Adre6 Wagenstr. 123a (bene denhuis), Den Haag. '3492 Gevraagd voor direct: een (jongen), voor lichte Kantoor- werkzaamheden. Eigenh. geschreven brieven onder No. 3513 aan het Bur. van dit Blad. Er wordt gevraagd een ook genegen grond- en andere werkzaamheden te verrichten, onderdom £0 jaren, P.G„ gezond gestel, goede getuig- schriiten. Loon 118.— p. week en vrijo woning. Bij gebleken geschiktheid vaste aanstelling met enkele emolumenten. 3507 in Den Haag, een HULP in de HUISHOUDING of DIENSTBODE, met huise lijk verkeer. Loon 1250, Wasch vrij. By N. KNIES, van Looslraat 87, bij hat Stadhoudersplcln. 3521 Zoo spoedig mogelijk Piano ter overname gevraagd, floor leerling H. B. S., prys niet- hooger dan f 500.St contant Ir. br. lett. P FOURE's Advertentie-Bureau, Adriaan- etraat 67, Utrecht. 8484

Leidsch Dagblad | 1919 | | pagina 3