LEIDSCH m DAGBLAD. Brandstoffen-Commissie Leiden. Minimum-Bantsoenkaart Brandstoffenkaart voor Kamerbewoners Brandstoffenkaart voor Studeer- en Leskamers Brandstoffenkaart voor het Zomerrantsoen Vrijdag 5 September 1919. eerste blad. Officieele Kennisgevingen FEUILLETON. NIET TE KOOP. STADSNIEUWS^ BINNENLAND. Bureau Noordeindsplein. Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175, Redactie 1507. De Directeur van het Brandstoffen-Bureau maakt bekend, dat met ingang van heden wordt ingetrokken de beschikking dd. 3 Juli, waarbij alle bons van het minimum rantsoen worden geldig verklaard, zoodat door den handel geen bestellingen meer op het geheele minimum-rantsoen mogen in ontvangst worden genomen en dat eveneens met ingang van heden wordt beschikbaar gesteld de hierna te noemen brandstof op de volgende bons: bon A-rood B-rood (uitslutend geldig tot 27 September a.s.) 1 eenheid Anthraciet. bon 1 (la en lb) 1 eenheid Bruinkoolbriketten. 2 (2a en 2b) 1 Anthraciet bon 1 (la en lb) 1 eenheid Bruinkoolbriketten. 2 (2a en 2b) 1 3077 (uitsluitend geldig tot 27 September a.s.) bon 5 (Sa en 5b) 1 eenheid Eierbriketten. dat bestellingen uitsluitend mogen geschieden op de bij de brandstoffenkaarten verstrekte bestelbiljetten, welke ook bij athaling in het bezit der afhalers moeten zijn en door den handelaar moeten worden voorzien van den datum van athaling. dat de maximum-prijzen zijn: Afgehaald. Thuisbezorgd. 1 eenheid (1 H.L.) Anthraciet ƒ3,55 ƒ.3,65 1 (1 H.L.) Eierkolen ƒ2,95 ƒ3,05 1 (2 H.L.) Gascokes 4,f 4,20 1 (300 st.) Bruinkoolbriketten f 3,40 3,5(T alles met inachtneming van de verhoogingen voor de verschillende buiten gemeenten op de maximum-prijslijst aangegeven. De Directeur voornoemd LEIDEN, 5 September 1919. KRAMER. FBIJS DER ADVERTENTIES fO Ota, per regel. Des Zaterdags 40 Ots. per regel. Kleine adveitentiïn Woensdag Ï3 Ots., Zaterdag f 1.— bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens poet- recht. Voer eventueel© cpzending van brieven 10 Cts, porto te betalen. Bewijsnummer 5 Ct3. 1BW Nummer 18256. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen. WETHOUDERS. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen teT algemeeno kennis, dat do Gemeen teraad in zijn vergadering van 2 September j.l., beeft benoemd tot Wethouders dezer gemeente, de hoeren W. PERA. J. A. BOTS. Mr. J. C. VAN DER LIP, Mr. Dr, C. W. VAN DER POT Bzn- N. C DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Lelden, September 1919. REGELING VAN DE WERKZAAMHEDEN DER LEDEN VAN HET DAGELIJKSCH BESTUUR. Burgemeester on Wethouders -van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat de werk- 'zaamhoden yan de leden van hun College zijn geregeld als volgt: De Burgemeester zal zich belasten met bot .Voorzitterschap van de Commissie voor het Ste delijk Mu30um „De Lakenhal" en van die voor het Oud-Archief; Do heer W. Pera met de behandeling der za ken betreffend© de bevolking, de gestichten „En degeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest", het Oponhaar Slachthuis en met de Personeels zaken: Do heer J. A. Bots met de behandeling der zaken betreffende do Fabricage, de gemeente lijke Reiniging, de Bouwpolitic, de Brandweer, de Burgerlijke Armenzorg en den Markt- en Havendienst; Do heer Mr. J. C. van der Lip met dc behan deling der zaken betreffendo het Onderwijs, den Geneeskundigen Dienst en dd hygiëne, en de heer Mr. Dr. C. W. van der Pot Bzn., met de behandeling dor financicelo aangelegenheden n met dio betreffende de Volkshuisvesting, de tedolijko Lichtfabrieken en het Grondbedrijf. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 5 September 1919. VERBOD TOT VERWERKING VAN MELK; MELKPRODUCTEN, ENZ. BIJ DE BEREIDING VAN BROOD- De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat 'do Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel; Gezien artikel 6 der Distributiewet 1916; Gelet op zjjn beschikking van 25 April 1919, Staatscourant 96, HEEFT GOEDGEVONDEN: 1 Onder intrekking van voormelde beschik king van heden lo. te verbieden het verwerken van melk, melkproducten en melkbestanddeelen bij de bereiding van brood met uitzondering van klein brood en zoogenaamd luxe-brood tot een gewicht van 50 gram; 2o in te trekken de bij zijn beschikking van 11 en 13 Augustus j.l. vastgestelde maximumprijzen Van melkbrood. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester, Leiden, 5 September 1919. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door nen pp 1 September j.l. voorwaardelijk ver gunning is verleent aan M. DEN OS en rechtverkrijgenden tot oprichting van een smederij en constructiewerkplaats in perceel Heerengracht No. 85. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 4 September 1919. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders .van Lelden bïengen ter algemeene kennis, dat door uen op 1 September j.l. voorwaardelijk ver (Nadruk verboden.) 34) .,,Ik dacht», dat we eens een ritje over de heidö moesten maken, en dan langs Bal- noon teruggaan," zei Herbert. Esther stemde toe. Zij reden door de stad den heuvel-op naar Tranack, van waar zij heb groene spoor volgden, dat Mayden- stono had genomen, toen hij de Negen Maagden zocht. Voor jonge en flinke rui ters kon er geen prettiger streek zijn. Er was juist genoeg gevaar, door de onge lijkheid van den grond, de struikjes brem, 'de hoogten en laagten, door do tinarbei ders achtergelaten, om een prikkel aan don rit te geven. Esther was een uitstekende amazone en zat beter to paard dan Her bert, zoodat zij do leiding nam. Hier voel de zij zicli vroolijk en opgewekt, en was geneigd haar ernstig en neef te plagen. De uitgestrekte bruine heide, met de op- gunning. is verleend aan H. A. M. VAN NOORT en rechtverkrijgenden tot uitbrei ding van de koek- en banketbakkerij in perceel Doezastraat No. 19. N. G. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 4 September 1919. Het College van B. en W. Omtrent de vercDccling der functies van het Dinsdag opnieuw samengesteld College van B. en W. is in de jongste vergadering van dit College de volgende regeling ge troffen De burgemeester heeft als voorzitter de algemeene leiding en bekleedt heb voor zitterschap van liet Oud-Archief en het Sted. Museum „De Lakenhal". Mr. J. C. van der Lip is belast met de voorbereiding der zaken betreffende het onderwijs en die van den geneeskundigen diénst en de hygiëne. Mr. dr. C. W. van der Pot Bzn. blijft belast met de financiën en de volkshuis vesting, met daarmede in verband staande 6ociale aangelegenheden. De heer J. A. Bots blijft behouden do zaken betreffende do fabricage, de bouw- politie, het markt- en havenwezen en do armenzorg. De heer W. Pera neemt de diagelijkscho leiding op zich van liet bureau van de be volking, is voorzitter van de gestichten ..Endegeest", Voorgeest", en .Rhijn geest" en van het Openbaar Slachthuis. Tevens zal hij zich belasten met de perso neel© zakon, d. w. z. hij leidt heb nieuw instituut van het georganiseerd overleg met do ambtenaren- en werklieden-organi saties. De iheer Van der Lip heeft dus de taak van den heer Van Hamel overgenomen en voorts een deel van zijn vroegere be moeiingen aangehouden. De heeren Bots en Van der Pot behouden hun werkzaamheden. De heer Pera heeft vaa den heer Van der Lip de dagelijksche leiding van het bureau van den Burgerlijken Stand en het voor zitterschap van het Slachthuis overgeno men en van den burgemeester heb voorzit terschap dei» gestichten, terwijl hij zich be last heeft met de leiding der nieuwe insti tuten betreffende het georganiseerd over leg, die weder uitbreiding hebben gegeven aan do bemoeiingen van het Collego van B. en W. Toestand der gemeente Leiden over 1918. Uit het verslag over den toestand onzfer gemeente in 1918, door B. en Wthans aan den Gemeenteraad aangeboden, doen wij hier, enkele grepen.; eengestapeldo rotsblokken, en de grijzo lucht boven hen, gaven haar een gevoel van vrijheid; de wind, die in haar ooren ruischte, en do verschrikte vlucht van ko nijnen riepen een zeker bandeloos instinot bij haar wakker. Runderen liepen als her ten voor haar. weg, en zij schreeuwde hun toe. Op een kleinen afstand keerden zij zich om, en keken haar aan met een uit drukking van ergernis. Herbert vond heb heel prettig, haar slanke, rechte gestalte voor zich te zien, en dacht, dat hij een goeden tijd en een gunstige gelegenheid had laten voorbijgaan met hun vorig gesprek. Toen zij het huisje bereikten, had Esther een kleur en hijgd'e ze. Zij steeg af en haar paard langs den straatweg leidend, keek zij door de ramen. ,,Ik ben benieuwd, of wij binnen kunnen komen", zei ze tot Herbert, toen hij bij haar kwam. Waarom, er is toch niets te zien, wel?'-' „Och, een gril van mij", zei ze glimla chend, daar zij zich herinnerde, dat May- denstone dezelfde woordien gezegd had., (Htorberb bond do paarden aan een gebrom De bevolking nam in dit jaar toe met 295 zielen, tegen 551 in 1917. Het aantal geboorten was 60 minder dan liet vorig jaar. Het aantal overledenen was 117 meer. De sterfte p(er 1000 inwoners was 15.12, tegen 13.23 in 1917 en 12.55 in 1916. Het aantal voor bewoning bestemde per- ceelen was bfl het einde van het jaar 13.362, een jaar te voren bedroeg dit aantal 11.297. Er lijn dus in 1918 65 perceelen Dijgekoi- men. Er werden in 1918 468 huwelijken, vol trokken, tegen 518 in 1917. De rekening der gewone ontvangsten en uitgaven der gemeente sloot met een nadee- lig saldo van f711.024. In 1917 leverden de gewone middelen een nadeelig slot op' van f130.368. In 1916 was dit bedrag neg maar f51.481. De begrooting voor het jaar 1919 werd in de vergadering van 21 November vast gesteld, in ontvangst en uitgaaf op! f5.504.200. l'v~ opbrengst dér veemarkt was in 19?$ f14.385, tegen f23.685, in 1917, een be langrijke achteruitgang dus. De opbrengst van 'de overige markten en van het haven en bruggeld bleef vrp gelijk; vooruitgang- valt echter ook 'daarbij niet te constateeren. Dc opbrengst der schoolgelden van de verschillende inrichtingen van onderwijs bleef vrijwel gelijk; voor het gebruik van gem* entewerken werd, dank zij de verhoog de heffing, f13.346 ontvangen tegen f729£ in 1917. De Rijksinkomstenbelasting vcor het dienst jaar 1917/1918 was in totaal f498.705, te gen 1386.924, in het vorig dienstjaar. Aan hocfdelrjken omslag werd geïnd f 1.298.466; in 1917 was dit bedrag f803.696. Tien jaar terug, d.i. in 1908. was du nette-ontvangst dezer belasting f 369.821'. Het aantal drankwetvergunningen was in 1918 159, tegen 161 in 1917. - Met betrekking tot den algemeen en ge zondheidstoestand stippen wij aan, dat het eerste sterftegeval aan griep een militair) plaats had 11 October. Tot ultimo October, stierven 25 personen, in November 83 en in December 21 aan deze ziekte. Het aantal voor rekening der gemeente' in het Academisch Ziekenhuis opgenomen pa tiënten bedroeg 1343, te zamen verpleegd, gedurende 33.970 dagen, terwijl in 1917 werden opgenomen 1214 patiënten, met een aantal verpleegdagen van 33.138. Het aantal krankzinnigen, voor rekening van de gémeente verpleegd, bedroeg 187. (Voorts werden nog 27 knapen en meis jes in Voorgeest" of in een ander idiotenge- Siicht verpleegd. m „Höpital wallon" werden 400 patiënten verpleegd, in het St.-Elizabsthsgesticht 902, terwijl ock het Diakcnessenhuis aan den Wit- te-Singel voortdurend door patiënten was ber'etv Van de kostelooze genees- en heelkundige ken hek vast en probeerde de deur te ope nen, maar déze was op slot en de ramen waren vastgezet. Zij gingen langs een paar vervallen schuurtjes naar de achterijde van het huisje, waar nog een deur was, maar die was ook gegrendeld. ,,Het komt er niet veel op aan", zei Es ther, van de deur terugkomend. „De grendel is gebroken, maar ik ge loof, dat ik hem wel oplichten kan", zei Herbert, die door een gat in de deur tuur de. Hij kreeg zijn zakmes, sneed een tak brem af en maakte dien glad. Esther keek vroolijk glimlachend naar zijn vindingrijk heid en volharding ën vermoedde weinig, hoeveel beteekenis 'hij in die eenvoudige daad legde. Hij stak den stok door het gaatje waar -de grendel had moeten wer ken, en terwijl hij de deur opende, zei hij gekscherend i „Ik twijfel ;ër aan, of dit wel bepaald wettig is". „Je bent een knap man", zei Esther; „maar het was al die moeite niet waard." „O, zeker, zei hij, de deur open houdend „je minste gril is mij een wet." „Ik beklaag je arme cliënten dan, als jé hulp vanwege 'de gemeente kwamen; ïn aan merking 1269 personen.; De kosten der politie bedroegen in 1918 in ronde cijfers f137.578, in 1917 f98 454 en m 1909, dus 10 jaar vröeger, sléchts f82.280. De kosten van de Brandweer beliëpen. in 1918 f9651, tegen f7097 in 1917. ybor straatverlichting werd aan de GaS- ïabiiek door de gemeente betaald 'f41.655 en aan de Electriciteitsfabriek f2994, Chr. Winkel- en Magazijn-bedienden. Do vakgroep Winkel- en Magazijnbedien den, vereenigd in de Ned. Vereen, v. Chr Kantoor- en Handelsbedienden, hield gis teravond een openbare propagandaverga- dering in het gebouw „Prediker". Na opening op de gebruikelijke wijze sprak de Voorzitter een inleidend woord, waarin hij o. a gewaagde van den toe- namenden bloei der vakgroep, doch tevens verwees naar het braakliggend arbeddster- rein, aangezien het feit, dat er in het win kelbedrijf schreiende misstanden heerschen Met genoegen mocht hij echter oonstatee- ren, dab door Venigejpatroon-^ Winkeliers met de billijke wenschen, in een circulaire ond-er de aandacht gebracht, werd rekening gehouden; hij spoorde aan tot eendrachtig voortgaan. Vervolgens werd het woord verleend aan den lieer H. P. Kwaadgras, die, in een vaak humoristisch gestelde speech een his torisch overzicht gaf van hetgeen de vak groep reeds deed en wat haar nog te doen staat; hij toonde verder aan, dat waar ook wij hebben te strijden voor gerechtvaardig de verbeteringen, wij slechts die wapens hanbeeren, welken den toets van Gods Woord kunnen doorstaan, dit in onderschei ding van degenen, die al te veel van sta kingen e. d. heil verwachten. Een aangename discussie volgde. Hieruit- bleek o. a. dat de winkelbedienden gaar ne zouden zien, dat de winkeliers des Za terdagsavonds om 8 uren hun zaken slo ten, rekening houdende, dat door den bij na algemeen ingevoerden vriën Zaterdag middag voldoende gelegenheid tot vroeg tijdig inkoopen bestaat. De volgende motie werd voorgesteld en aangenomen „De Vakgroep Winkel- en Magazijnbe dienden, vereenigd in de Ned. Vereen, van Chr. Handels- en Kantoorbedienden, in openbare vergadering van 4 September bij een, gehoerd de besprekingen omtrent be perking van den arbeidstijd van winkeliers en hun bedienden, spreekt d<»n wenscli uit, dat de Gemeenteraad de Verordening op dc Winkelsluiting ten spoedigste zoodanig "herzie, dat het sluitingsuur des a vends om 7 uur en des Zaterdagsavonds om. 8 uren verplichtend worde gesteld Tevens dat eten onderbreking van den arbeidstijd vaa minstens ÏV£ uur des middags, bij verorde ning voorgeschreven ^.vorde. Zij besluit deze motie tor kennis van de pers te brengen." De vergadering ging daarna over tot een huishoudelijke bijeenkomst, waar o. a de leden werden voorbereid op de enquête naar de salarieering van heb winkel- en rcagazijnpersoneel, dit in verband met do door het Hoofdbestuur voorgestelde sala risactie voor deze groep. Het bestuur werd nader aangevuld en bestaat nu uit twee dames cn drie heeren Wegens het vergevorderde uur werd do rondvraag achterwege gelaten, waarna de vergadering met dankgebed werd gesloten. Het provinciaal kerkbestuur van Gro ningen heeft tot den Heiligen Dienst toege- ïat-eti den heer D. Bakker, cand. alhier. Geslaagd zijn te Frederiksoord voor het examen practische bloementeelt voor de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde de heer A., Galjaard en J. Mater, beiden alhier.; Gisternamiddag sloegen twee paarden, ge spannen voor een wagen, staande voor de Gas fabriek, aan do Langegracht, op hol. Zij ron den die gracht af, de Mare op en over, de Haar lemmerstraat op, maar werden daar tot staan gebracht door een persoon, die hen op dc fiets nareed, inhaalde en beteugelde. De dieren wer den teruggeleid naar do plaats, van waar zij weggerend waren. Dogené, die de paarden greep, is de 21-jarige Janson, van do Langebrug. altijd zoo partij trekt van hun losse opmer kingen", zei ze lachend, terwijl zij het huisje binnentrad. De niet geluchte keuken was vochtig en kil. Esther liep peinzend glim lachend rond, zachtjes fluitend. Zij ging naar den open haard en keek door den broeden schoorsteen, waarvan de ongelijke, roetachtige steenen zichtbaar werden in het bleeke, grijze licht, dat er door viel. De wind blies oyer den top van den schoor steen met een zacht geluid, en de tocht bracht hour haar in beweging. Er was een kleine, vaste bank tusschen do "voordeur on het venster, e^i Esther ging een oogenblik zitten met haar ellebogen op tafel. Het huisje was in drie kamers verdeeld, dii© door houten schotten gescheiden waren, en boven do keuken was ©en zolder, die men dooi' een trapladder bereikte. Esther klom naar boven, en nadat zij het raampje in het schuine dak geopend had, keek zij rond om zich. Aan iederen kant was de bruine heide, die in één richting steil naar de grijze zee afdaalde. Onmiddellijk om het huisje waren sporen van één verwilder den tuinin den hoek van een gebroken muur stond nog een fuchsia. Toen zij be- PRIJS DEZER COURANT.' y.oor Lelden p, 8 mn<L 12.10, p, jveeE 2039 Linten Leiden, waar agenten ge vestigd zign, per .week a_K u u 0,19 (Franco per post u u m n n 2M Aangezien duinwater een kostbare vloei stof is, tnou denko slechts aan duurte van brandstof moet er nog eens op gewezen wor-« den, dat een abonnement voor water,voor hui-i selijk gebruik by' de Leidsobc Duinwater-Maat schappij geen recht geeft het water te bezigen voor straat-, trottoir- of tuin-besproeiing. Wil men het water voor dit doeleinde aanwenden, dan moet men: afzonderlijk daarvoor betalen.' De directie is verofeicht streng tegen misbruik op te treden KERKELIJKE BERICHTEN. L e i d e n: Rel. Soc. Verbond. Nufe zaal. Zondagavond te zeven uren, ds. J. L. Faben, uit Zutphen Huldiging van generaal Snijders. Gistere namiddag had in de groote zaal van Hotel „De Twee Stéden", in Den Haag, de n^ldi- ging. plaats .van den oud-Opperbevel nebben van Land- en Zeemacht, generaal Snijders,- waartoe in Januari j.l. een comité, gevormd uit verschillende personen, heb initiatief ge nomen had. Dit comité had bijdragen verzameld, om den generaal een huldeblijk aau te bieden, bestaande uit een borstbeeld van hemzelf en een fraai uitgevoerd album, bevattende de namen van de leden van het comité en alle deelnemers, ,wélke twee geschenken hem thans overhandigd werden. TalrfcRe autoriteiten waren "daartoe aan wezig. Even halfvijf trad generaal Snijders, in de uniform van opperbevelhebber, de groota zaai binnen, waar hij met een hartelijk ap plaus werd begroet. Onmiddellijk daarop nam de voorzitter, van het huldigingscomité, jhr. rar. W. H. de Savornin Lohman, het woord. Een vertegenwoordiger van het E.L.T.A.- bestuur, bood pa de rede den generaal een fraaien krans bloemen aan.- Generaal Snijders nam hierop zelf het woord. Aan het slot van zijn rede bracht hij dank aan- de talentvolle beeldhouwster, itej. Rueb, en hoopte, dat dit beeld haar evenveel roem zou bezorgen als spr. redenen tut dankbaarheid. Hierna werd er thee rondgediend en wér den de aanwezigen in de gelegenheid gesteld den generaal te'complimenteer en en net fraaie borstbeeld te bezichtigen. Het borstbeeld van den generaal, hetwelk vervaardigd is _door de beeldhouwster nïöj. G. J. W. Rueb, te 's-Gravenhage, imponeert dcor de sprekende gelijkenis. Mej. Rueb heeft haar kracht gezocht door het martiale, dat de houding van generaal Snijders ken-? merkte, in den kop van het beeld tot uit drukking te brengen, waarin zij zeer goed. is geslaagd. Het geheel toont den generaal als den denker, den man met den vasten wil, die ,weet wat hij wil. De houding is die, welke de generaal in den regel aannam, n.l. de sabel vóór zich, terwijl nij met beide handen op het ge vest rust. Het beeld is in brons gegoten bij Braat's Kon. Fabriek van Metaalwerken te Delft en rust op een voetstuk van palissanderhout, hetwelk tot opschrift draagt: C. J. Snijders, Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht 19141918. Het voetstuk is vervaardigd bij H. Pander Zn., te 's-Gravenhage. Het bijbehoorende album, ontworpen door en uitgevoerd onder leiding van den heer, F. Nie.uwenhuis, te'Amsterdam, is gebonden in donkerrood varkensleer, genaaid op zwaar koord, goud op snede en voorzien van rood koperen beslag. De stempel op het voorplat,"in blinddruk,; hier en daar met%oud, bevat de initialen O. J. S.t het Nederlandsche wapen, de jaartal len 19141918 en verder de symbolen van Arbeid, Handel, Leger en Vloot. Het inwen dige, de kartonszelf, zijn van Japansch. pa pier en bevat de opdracht, een staat van dienst, den in Januari gedanen oproep met ónderteekening der commissieleden, toepas selijke vignetten en randversieringen en' voorts een zeer groot aantal alfabetisch gé- rangschikte namen der deelnemers. De opdracht zelf bevat, in de randversie ring bovenaan, de maarschalkstaven, en ver der. zijn de verschillende takken van dienst' daorin opgenomen als: het Vliegwezen, de Postduivendienst, de Telegraafdienst, enz. Het album is uitgevoerd door iien heer J. Mensing, te Amsterdam. Het album lag op een ebbenhouten tafeltje, dat bij het album' behoort. Dit meubeltje, met toepasselijke neden was, liep zij van de eene kamer naar de andere, mét een afgetrokken blik, alsof zij ze in gedachten meubelde. De woning was opgeruimd na liet bezoek van May- denstone, maar er waren nog sporen van die laatste bewonerstwee onafgemaakte schetsen van een vrouwenhand, dio. aan een spijker tegen het beschot hing. Herbert keek op zijn horloge. „Ja", zei Esther met een zucht, weer tot zichzelf komend, „hier zou een mensch tot rust kunnen komen." „En zich vreeselijk gaan ver-velen." „De Burkinshaws hebben hier drie maan den gewoond, en zeiden, dat zij in hun ge heele léven nooit zoo gelukkig geweest waren." „O, ik kan me voorstellen, een man en! vrouw, die heel veel van elkander hou den zei hij zenuwachtig. „Och, je bent romantisch," zei ze lachend, en zich omkeerend, nam zij haar zweep op, dio zij op de bank had gelegcf, toen zij ging zitten. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1919 | | pagina 1