Dr. J. MÜNK „REUVERS". Huisknecht ^iegenmaakster, illELISFFlüil Dr. Rassers, Dr. E. Oorter F. L «ENIINC, BUITENLAMD JELEGRAKMEK LAATSTE BERICHTEN Advertentie©. hervat de praktijk Maandag 18 Aug, G-ESLÖTKH uur SMIT. !M©MsiTfo©&© #3 TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 767.3 te. Ham burg. Laagste 765.2 te Ylissinger.. Ver wachting tot den avond van den 17dcn Zwakke tot matigen wind uit Zuidelijke richtingen, (waarschijnlijk lichtbewolkfc. Droog warm weer. DE OORLOGSLIQUIDATIE. Ho Opperste Raad der Geallieerden is Don der dagnamiddag bijeengekomen. Pi- chon verving Gldnienccau, die voor eenige dagen naar de Veneléo vertrokken was. De Raad heef b het antwoord van do Roe meenscho regeering onderzocht. Hit document is in zeer verzoenende ter men gesteld. Ofschoon do tekst nog niet openbaar gemaakt is, Weet men toch, dat in zake de houding van Roemenië ten op zichte van Hongarije het Roemeenscho be velhebberschap en de hooge Roemcensche commissaris to Boedapest de opdracht ont vangen hebben overeenkomstig de raadge vingen van de Entente te handelen. He Raad heeft onmiddellijk een antwoord aan do Roemeensehe regeering opgesteld, hetwelk in zeer welwillende termen vervat is. Daar do Roemcensche regeering zegt, dat zij bereid is een politiek to voeren, (Pie met de wenschen van do Entente in overeenstemming is, verzoekt de Raad haar zich in verbinding te stellen met de geal lieerde commissie van generaals, om zoo doende de wenken te kunnen opvolgen, die iiaa.r door middel van die commissie door iïo Entente gegeven zullen worden. Het antwoord van den Raad vestigt vooral do aandacht van de Roemeenscho regeering op de noodzakelijkheid geen belemmering in den weg te leggen aan' do voedselvoor ziening van Hongarije en noodigt haar eveneens uit zich met de commissie van ge neraals te verstaan over het oorfogsmmafce- riaal, dat op het roode leger veroverd is. Hit materiaal is een algemeen onderpand voor alle landen van (Ie entente. Ho volgende bijeenkomst van den Raad zal Maandag plaats hebben. DUITSCHLAND. In de Nationale Vergadering heeft de Duitsch-nationale afgevaardigde Mumm bij de debatten over de belasting-ontwerpen o.ra. de opmerking gemaakt, dat het was te hopen, dat het Ministerie van Financiën in de toe komst door een vakman zou worden geleid, die zich niet door pol'tlekeii hartstocht zou laten besturen. Voorts zeide hij, dat de Rijks middelen werden misbruikt voor de propa ganda van zekere partijen. Ecu en ander gaf aanleiding tot groot tumult. Erzberger heeft naar aanleiding van deze uitlatingen o.a. gezegd: Do afgevaardigde Mumm dwingt my het een en ander in het midden te brengen. JO'd Duitsch-nationalen zijn verschrikkelijk ge- foelig. Voor zichzelf echter verlangen zy vrjjneid van schelden en liegen (stormacn- tige verontwaardiging rechts, groot rumoer). [Wanneer een Minister antwoordt, lyken zy wel kraakporselein. Jk heb de Duitsch-Na- tionalen niet van medewerking buitengeslo ten, dcch alleen hun standpunt onbiliyk ge noemd. Sedert vandaag is mij hun stand punt duidelijk. Deze partij stemt tegen de funöamcnteelè wetten, die noodig zijn voor het herstel van Duitschland. Het tempo, waarin wij werken moeten, bevalt ook mij niet. Maar het wordt geboden door den groe ten nood van het Rijk. Een gedwongen lee ning is een economische onmogelijkheid. De heeren van rechts hebben op hun partijdag ons den oorlog verklaard, ons en de Grond wet. Zij hebben verklaard, dat Erzberger tot eiken prijs de deur uitgezonden moest wor den. Als gij denkt, dat de Regeering tegen over dergelijke oorlogsverklaringen stom zal blijven a!s een viscli, vergist gij u. Wjj zou den als Rijksministers te kort doen aan onzen plicht de Grondwet te verdedigen, indien wij den strijd niet zouden aanvaarden niet alle middelen. Verder heeft de afgevaardigde Mumm ge tracht tweedracht te stoken tusöchen het cen trum en minister Erzberger. Ik wil den heer Mumm verklaren, dat minister Erz berger in functie blijft, zoolang hij het ver trouwen heeft van cfe meerderheid. En daar voor geeft in de eerste plaats den door slag het vertrouwen van zbn eigen politieke uitnemende verstandhouding tusschen het c .ntrum en den Rijksminister Erzberger. Wij kennen de bedoeling van de heeren rechts. De hoeren voelen zich niet aangenaam in hun isolement en daarom zouden zij graag een burgerlijke partij tot zich trekken, die hun belangen zou dienen. Heö centrum zal in dit aas niet bijten. Inzake cle heffing ineens van het vermogen herhaal ik mijn verklaring. Op het oogen- blik, dat de Entente trachten zou beslag te leggen op cle opbrengst van deze heffing, zal ik de Nationale Vergadering machti ging vragen deze belasting niot te heffen. Nu hebt gij (naar rechts) geen uitvlucht jneer. Inans kunt gij' dus medewerken tot deze heffing. Do afgevaardigde Muuini heeft de voor stelling gewekt, alsof Ministers, die afgetre den zijn, pensioen krijgen. Geen van de Mi nisters, die onder het nieuwe regime aan cle Regeering gekomen en later afgetreden zijn, hebben pensioen of een andere financie.de tegemoetkoming gekregen. Sterker nog: de Ministers hebben van den dag van hun af treden een deel van hun salaris, dat zij bij het begin van do maand hadden ontvangen, moeten terugbetalen. Slechts de Ministers, die vroeger ambte naren geweest zijn, krijgen pensioen. De heer Mumm beklaagt zich over 'de ver spreiding van mijn redevoering van 25 Juli. ïlc begrijp, dat dit den heer Mumm niet be vallen is. Ik kan den heer Mumm verzekeren: Krachtens het besluit van de Nationale Ver gadering zullen w\j er voor zorgen, dat deze' redevoering in elk Duitsch huis komt. (Le vendige toestemming bij de meerderheid, groote onrust, rumoer, geroep rechts). Het kar. u, meneer Traub, (evenals Mumm Duitsch-Nationaal) onaangenaam zijn. maar ik wil nog eens zeggen, dat ik geen woorden vrienden. Maar het zal Mumm niet geluk ken, niettegenstaande zijn lokken en lonken, een scheuring en scheiding te maken in de heb om de bewering te qualificeeren, door, u in de pers verspreid, clat minister Erz berger Zuid-Duitschland van het Ryk wil af scheiden om een nieuw Rijk te' vormen van Aken tot München en AVeenen. Wanneer, een uwer (tot rechts) eens iets zegt, wat niet waar is, dan is dit in uw oogen een ver gissing. een heel kleine', onschuldige, kin derachtige vergissing. Maar, indien minister Erzberger zich eens mocht vergissen, dan wordt dat door u geweldig opgeblazen eni moet het heele land het weten. De bewering van den afgevaardigde Mumm, dat Rijksgelden op onverantwoor delijke wijze wokclen uitgegeven, is vol komen bezijden de waarheid. Het beheer over de Rïjksgclden geschiedt met do grootste nauwkeurigheid. Gij kunt daar om de noodzakelijke belastingen gerust voteeron. Het geld zal uitgegeven worden voor het algemeen belang, voor oorlogs invaliden. krijgsgevangenen, oorogswedu- wen en oorlogsweezen. (Levendige toe stemming links en in het midden). tVorder verklaarde minister Erzberger: De spreker van de Duitscho volkspartij heeft mij een ongeluk voor het land ge noemd. Een ongeluk is het, dat men in 1016 en 1917 niet naar mij geluisterd heeft. Dan zou het Duitsche volk er nu beter voor staan. Wij waren toen machteloos te genover de militaire «dictatuur. Maar gij (naar rechts) stelt ons steeds verantwoor delijk voor do gevolgen van een politiek, die wij niet hebben verdedigd. Er dient eens op gewezen te worden, hoe. juist do tegenwoordige Rijkspresident al zijn be3t gedaan heeft om het uitbreken van de re volutie te verhinderen. Hat er geen bloed vergoten werd, is in de eerste plaats te danken aan den Rijkspresident. Laat ons toch rechtvaardig zijn jegens de arbeiders en minder bedeolden. Een volk, dat zoo ondervoed is, wordt ziek na vier en een half jaar oorlog Het volk is ziek en moet weer ge/oncl gemr/ikt wor den. Wij mogen niet achterom kijken, doch moeten, om het vaderland te redden, voor waarts dea blik richten. Dan slechts ko men wij tot' werken er. daardoor tot de redding van het vaderland ENGELAND. Op de Engelsche spoorwegen dreigt een nieuwe staking. De hancBelsraadl heeft een ultimatum ontvangen van de gemengde ver- eeniging van locomotiefmachinisten en sto kers. Het geschil omvat 6500 machinisten, stokers en poetsers, zoowel van do stoom- als van de electrische spoorwegen en loopt over de standaardloonen, die do Regeering eonigen tijd geleden vooregsteld heeft. Deze loonen zijn door tal van afdeelingen van de vakveereeniging van de hand gewezen en cBo leden zijn van meening, dat de han- delsraad de regeling van deze zaak onver antwoordelijk lang heeft uitgesteld. De voormannen eischen thans een onmiddel lijk besluit, en geven te kennen, dat zij anders niet in staat zullen zijn hun manne tjes langer in do hand te houden. HONGARIJE. Bij een ontvangst van buitenlandscho pers vertegenwoordigers verklaarde aartshertog Jozef, dat de Hongaarsche Nationale Ver gadering binnen vijf of zes weken bijeen zal komen. Dan zullen de gouverneur en do voorloopige Regeering aftreden Het Hon gaarsche volk kan dan zelf over zijn staats vorm beslissen Het zal waarschijnlijk den monarchistischen staatsvorm kiezen. Op de vraag, wie de [kroon van (Ben Heiligen Stephan zal dragen, antwoordde de aarts hertog, dat hij daarover nog niet had na gedacht. Het was echter bekend, dat ko ning Karl niet van do kroon had afgezien. Volgens het „Berliner Tageblatt" is in Boedapest een koerier van ex-keizer Karl aangekomen met een brief voor aartshertog Jozef. In dit schrijven wijst Karl er op, clat hij nog steeds cfe rechtmatig gekroonclte. ko ning van Hpngarije is. Hij benoemt Jozef tot op het oogenblik van zijn terugkeer tot plaatsvervanger en spreekt, als hoofd van het huis Habsburg, zijn donk uit voor den dienst, dien aartshertog Jozef de dynastie bewezen heeft. BUITENLANDSCH GEMENGD. In de werkkamer van ex-koizer Wilhelm in het slot Wilhelmshöho is ingebroken. De dader, dien men nog niet op het spoor is, is er met een aantal gouden voorwerpen en cenigo kost- baro schilderijen van door gegaan. Ondor de gestolen schilderijen bevinden zich portretten van keurvorst Fricdrich Wilhelm I van Hessen, van keurvorst Wilhelm II en van keurvorstin Karolina, geboren prinses van Denemarken. Volgons Wolff verneemt do Ahentl" uit Kreuznach, dat de Franschc militaire autori teiten het zingen van Duitsche vaderlandsclie liederen op schooluitstapjes verboden hebben. Voor grootore uitstapjes met hot spoor moet voortaan vergunning worden aangevraagd. In Dusseldorp heeft het publiek, toen in een bioscoop een zGdenkwetscn.de film vertoond werd en protesten niet hielpen, het dook verscheurd eu verdero vernielingen aangericht. De .staking in Oppcr-Silezië breidt zich nog steeds uit. Zij heeft zieh nu over het heele ko lenbekken verspreidt en omvat ongeveer 00 pet van de arbeiders. Naar verluidt zou do Fransche regeermg haar eisch tot beboeting van de stad Berlijn voor den moord op sergeant Manhcim hebben laten varen- Generaal Secley heeft in het Engelsche La gerhuis medegedeeld, dat de Regeering besloten hooft een prijsvraag uit te schrijven voor een type handelsluchtschip, dat groole veilighoid geeft. Do prijzen bedragen ongeveer 14,000 pond sterling. De lichte Itahaansche kruiser „Bosilicata" (2460 ton) is ten gevolge van een stoomketel ontploffing aan den ingang van het kanaal van Suez gezonken. Do verliezen zijn aanzienlijk. Do doortocht van het kanaal is vrij gebleven voor het volkeer., De laatste troepen uit de Vereenigde Staten, dio zich nog in Frankrijk bevondeD, zijn thans naar Amerika scheep gegaan. De „Associated Press" verneemt uit Tokio, dat het Japansche kabinet, na zijn beraad tus- schen do Ministers on hun diplomatieke advi seurs, besloten heeft, Koltsjak er van in kennis to stellen, dat Japan zijn verzoek, om verschei dene divisies tegen de bolsjewiki te zenden, niet 'kan inwilligen. De dreigende staking in België. BRUSSEL. 16 Aug. (Havas). De „Nation Beige" deelt- mede, dat de gedelegeerden, van het stakingscomité der spoorwegen, posterijen, telegrafie en telefoon door den eersten Minister ontvangen werden en na een korte bespreking tot overeenstemming kwamen. De eischen van het lager© per soneel zullen in den -meest uitgebreiden zin ingewilligd worden. Do eersto Minister be loofde den gedelegeerden, dat hij de kwes tie zou onderzoeken, en met hen in ver binding zou blijven. Nieuwe berekeningen zullen gemaakt worden maar de ambte naren zullen meer schadeloosstellingen ont vangen. De moeilijkheden in het spoorwegbedrijf. LONDEN, 16 Aug. (Draadloos). Sir Auckland Geddes heeft aan hot bestuur van den bond van machinisten en stokers doen weten, dat het hem tot zijn leedwe zen onmogelijk was gisteren een bespre king to houden met dit bestuur, maar hij verklaarde, dat Maandag nadere mededee- lingen zullen worden gedaan en dat do Regeering dan o. a. een aanbod zal doen. Voor cle volgende week zal er dus geen actie plaats hebben. De toestand in Hongarije. PARIJS, 16 Aug. (Draadloos). De Tsjecho- Slowakische delegatie to Parijs heeft aan het secretariaat der vredesconferentie een nota overhandigd met een protest tegen den terug keer aan het bewind van aartshertog Jozef, daar dit als een gevaar wordt beschouwd voor den algemeenen toestand en het evenwicht in Euro pa. Do nota verzet zich tegen elke eventueele er kenning van den nieuwen toestand in Hongarije. PRAAG, 16 Aug. (Tsj.-Slow. Persb.) De per6 der coalitie neemt het nationaal-democratisch pronunciaraento zeer l^ilm op en ziet daarin slechts een poging van partijtactiek, om de ge vreesde parlementsverkiezingen to verschuiven, wclko evenwel tot nauwero aaneensluiting der meerderheïdsgroepen zal leiden. Amerikaartsche hulp aan Kolfsjak. PARIJS, 15 Aug. (V. D.) Uit Washington wordt gemeld, dat in allerijl materiaal wordt gezonden om admiraal Koltsjak te hulp te ko men. 45,000 geweren, millioer.en patronen en groote hoeveelheden uitrustingen zijn reeds naar Vladiwostock onderweg. Het betreffende Staats- dopartement hooift op deze wijze, n 1. door het zenden van Amerikaansch materiaal, een gun- stigen invloed uit te oefenen op het moreel van de troepen van Koltsjak. De Amcrikaansche Senaat en het vredesverdrag. LONDEN, 15 Aug. („Hbld.") De „Man chester Guardian" verneemt nit Washington, dat een betrouwbare raming van de stemmen- verdeeling in den Senaat het volgende doet zien: Voer het volkerenbondsverdrag en liet vredesverdrag zonder voorbehoud 41, onver zoenlijk er tegen zonder ingrijpende wijzigin gen 31, onzeker ten aanzien van het voor behoud of de interpretaties, die' zij wen schen 24. Er zijn 64 stemmen noodig voor de ratificatie. LONDEN, 16 Aug. (Draadloos). President Wilson zal Dinsdagmorgen om tien uren op verzoek van senator Lodge de commissie' voor de buitenlandsche betrekkingen uit den Se naat op het Witte Huis ontvangen en zoo ver m de bijzonderheden der vredesonderhan delingen afdalen als de commissie wenschk Engeland en Perzië. LONDEN, 16 Aug. (R. O Wij ver nemen, dat na negen maanden onderhan den een overeenkomst gesloten is tus- sclien do Perzische regeering en Groot- Brittannië, waarbij deze laatste mogend heid Perzië met raad en daad zal bijstaan, om het land weder op te bouwen. De Brit- sche schatkist heeft goedgekeurd, dat aan de Perzische regeering een voorschot ver leend wordt van twee millioen pond ster ling Over het geheel genomen, is het re sultaat. van de gemaakte schikkingen niet, dat Perzië In eenig opzicht onder Britsch protectoraat wordt gebracht, maar dat er aaïr-de heersehendo buitenlandsche intriges en naijver een ©inde wordt gemaakt. STADSNIEUWS. Heden was het do dag, waarop vijf en twintig jaar geleden de heer J. F. X. Sanders zijii intrede deed bij de bekende zeepfabriek voorheen Sanders en Go., waarvan hij de laat ste jaren directeur was. Hedenvoormiddag werd de jubilaris in do voor deze aangelegenheid met bloemen ver9ier- do fabriek aan het Levendaal door het perso neel ontvangen. De onderscheidene bedrijfschefs spraken den jubilaris toe, en boden hem, na mens het personeel, stoffelijke blijken van waar- deering aan. Do heer Sanders betuigde daarna zijn hartc- lijken dank en beloofde het personeel Maandag a.s. een gemeenschappelijken uitgaansdag. Ook van andere zijden, zoowel van hier als van buiten de stad, ontving de jubilaris harte lijke gelukwcnschen. Do audiëntie van den Minister van Oorlojg zal Donderdag 21 Augustus niet plaats hebben. Gemeld wordt, dat de mogelijkheid bestaat, dat te 's-Gravenhage het eerste luchtvaa-rthuis zal gebouwd worden, zooals Amsterdam zijn scheepvaarthuis heeft. Het bestuur van de Carnegjeslichtiag heeft, naar men ons uit Den Haag meldt, aan de we duwe Carnegie een telegram van deelneming gew zonden. g Minister De Visser zal Zaterdag 13 Sep tember a.s. officieel de meisjesvakschool te Al melo, gevestigd in het vroeger door hem als pre dikant aldaar bewoond huis, openen. Den vol genden mo^ffn zal dr. De Visser een predik beurt vervullen voor de Nod -Hérv. Gem. aldaar. Op 17 mijlen ton N. W. van den vuurtoren' van Eierland ligt een wrak, gevaarlijk voor de scheepvaart. In den nacht van 14 op 15 Augus tus is do vischtrawler ..Jan Pieterz. Coen" op dit wrak geloop en en gezonken. De opvarenden zijn gered door de Noord-Duit sche mijnenvisch- flottielje en aan wal gebracht. NOORDWIJKERHOUT. In een ver gadering werd besloten het Vredesfeest luis terrijk te vieren. „De Echo der Duinen" zal alleen de feestelijkheden opluisteren. Volks feesten van allerlei aard worden gehouden. „De Echo der Duinen" gaf gister een concert te Noordwijk-Binnen en is uitge- neodigd de volgende week te komen spelen te Noordwijk-aan-Zee. SCHEEPSTIJDINGEN. HOLL-AP/IERIKA LIJN. MAASDIJK vertrok 13 Aug. van Cardiff naar Montevideo. ZUIDERDIJK van Rotterdam naar Baltimore passeerde 14 Aug. n.m. 1 u. Stratpoint, RQTTERD. LLOYD. P ATRIA', uitr., passeerde 12 Aug. Finisterre. KON. HOLL. LLOYD. FRISIA, uitr., vertr. 13 Aug. van Corunna. KON. WEST-IND. MAILDIENST. COMMEWIJNE vertrok 15 Augustus van Amsterdam naar Weet-Indië. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 16 Aug. Groenten. Salade f 1- f 2.50, andijvie f 0.50f 1.50, bloemkool f 12 f 21, idem II f 6f 11, peen f 3.50f 5, kro ten f 1.50f 2, komkommers f 6f 12. Alles per 100. Snijboonen f 6f 12, heereboonen (stok) f 23 50f 34. idem (stam) f 9f 13, postelein f 11.40f 15, aardappelen f 5.40 f 8.20, tomaten f 20f 40. Alois per 100 K.G. Perziken f 0.05f 21 per stuk. Boter. Prima fabrieksboter (controle tot f2.90 per K.G. Prima boerenboier van f 2.80f 3 per K.G. Aangevoerd 176/8, 22^16 vaten, wegende 3740 K.G. Handel matig. KATWIJK AAN DEN RIJN. 15 Aug. - Tuinbouwverecniging ,,R. en O." Groot© aardappelen f 1.90 tot C 2.05. Kleine aard appelen f 1.C0 tot f 1.90 per 35 K. G. Peen per 100 bos f 2 90 tot f 1 <10 Uien per 100 bos f 2.00 tot f 2 10 Kroten per 100 bos f 2.70 tot f 3J?3 Tuinboonen per 100 K. G. f 2 70 f 15.10 Bloemkool 1 f 12.90 tot f 17 70. B oentkool II f 6 SO tob f 3.60 per 100 stuks. Aanvoer 82 400 K. G. aardappelen. 9350 bos peen. 13 759 stuks bloemkool. UTRECHT, 15 Aug. Kaas. Op de kaas markt waren hed naangevoerd 69 wagens met 16862 kilo kaas. Do prijzen waren1© kwal. f 148—f154, 2e kwal f 134—f 147, Rijks- merk f 146—f 154 per 100 kilo. Handel matig. LEEUWARDEN, 15 Aug. Kaas. Sleutelkaas niet genoteerd. Nagelkaas 3772 c., Goudsche 31123 c. Edammer 57120 c. Aanvoer 36.610 K.G. Fabrieksboter f 2;f 2.76 per K.G. Aan voer 125/3 vn. ZWOLLE, 15 Aug. Vee. Aangevoerd 1467 stuks, als 75o runderen, 90 kalveren, 204 schapen en lammeren, 115 varkens en 305 biggen. Stationair. Men besteedde voor neurende en versch gekalfde koeien f 350 a f 730, dito vaarzen on schotten f 300 a f 680, gustekoeien voor de vetweido f 250 a f 450, dito vaarzen f 250 a f450, voorj aars-kalvende koeien f 325 a f 670, D/Varige springstieren f 140 a f 350, lN-jarige pinken f 130 a f 340, j'arigo vok- kalveren f 60 a f 160, nuchtere kalveren f 25 a f 30, vetto koeien en ossen aan bou ten 175 a 240 ct., dito stieren 160 a 230 cfe., dito kalveren ISO a 250 ct., dito schapen 110 a 170 ct., per kilo; lammeren f 20 a f 45, 6-weeksche biggen f 32 a f 45, 10-week- sche dito f 42 a f 60, drachtige varkens f 340 a f 400, magere dito f 150 a f 230 per stuk, vette dito 190 a 200 ct. per kilo. Geboren: JOHANNA BERNARDINA, Dochter van 12016a J. SPILKER en J. B. SPILKER— Van Stbenberghw. Lhidbn, 15 Aug. '19. Morschweg 1. Verloofd: 11923a JOHANNA GERRITSEN en LODEWIJK HEIJNEN. Pieterkerk.JoI34Leidenl68,19 Boerhavenstr. 29 In plaats van kaarten. Ondertrouwd11969a NICOLAAS CHRISTIAAN DE TOMBE en CLASINA VAN HEES Leiden, 16 Augustus 1919. Rapenburg 19, Pluwelijksvoltrekking 1 Sept. '19 Wegens omstandigheden geen ontvangdag. Ondertrouwd P. H. FAES Wedr. v. M. J. Th. der Kinderen en C. G. ZIRKZEE Wed. v. H. Bouter. Algemeene Kennisgeving. Leiden 16 Aug. 1919. Rijnstraat 15. 2350 Tot onze groote droef- heid overleed te 's-Graven- hage, onze geliefde Broeder j en Zwager 2327 G. HASELAGER, In den ouderdom van 52 J jaar. J. G. HASELAGER. A. H. HASELAGER— Hoedemakkr. I Warmond, 13 Aug. 1919. Eenige kennisgeving. In plaats van kaarten. o Heden overleed zacht en 9 kalm, na een geduldig hjj- 1 den, onze geliefde Echt- j genoot, Vader, Behuwd- 1 Groot-, Over-Grootvader, j Broeder en Behuwdbroeder j den Heer 2380 CQRNELIS STAFLED, in den ouderdom van 79 jaren. Uit aller naam: "Wed. W. STAFLEU— Frankhtjizm. Leiden, 16 Augustus 1919. Uiterstegracht 64. 2346 Kinderarts, heeft de practijk HERVAT. Spreekuur half 1 tot half 2, Zoeterwoudsche Singel 86, Telef. 1685. 2375 zal nog tot. eind Augnsivs AFWEZIG zijn. De praktyk wordt thans waargonomen door 2378 Br. J. MUSE, LEESZAAL Met Bestnar maakt be kend dat de uitleening tot en met S3 Aogustu* ie, en do IjEBSZAAI* van 18 tot esa met 93 Augaitns des avonds om HET BESTUUR. G3&V&AAGB* voor huise lijke bezigheden, op een dorp nabij Leiden, van goede ge tuigen voorzien. Aanvangs- looii f 4.per week -f- kost, inwoning en wascli. Brieven ouder No. 2365 Bur. v. d. Blad. Gevraagd een voor werk aan winkel of huis. Brieven Bar. van dit blad No. 2268. Door bijzondere omstandig heden tegen 1 November eenvoudige 2347 gevraagd niet beneden 22 jaar, als 3Beipje-ai3cei», mot hulp van werkvrouw in klein gezin, goed kunnende koken, voorzien van goede monde linge getuigen. Zich aan te melden Zaterdag- en Zondag avond na 8 uur by Dames BOLLE, Oegstgeesterlaan 14. EEM gevraagd, by 2363 Breestraat 175.

Leidsch Dagblad | 1919 | | pagina 3