"Wetenschappen, Burgerlijke Stand Leiden KUNST EN LETTEREN, BUITENLAND JELECsBAüMDS LAATSTE BEBïCHTEM TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Hoogsto barometerstand 765.7 to Vlissin- fcn. Laagste stand 751 2 te Memel. Verwachting tot den avond van 12 Aug. Matige Noordwestelijke tot Westelijken ttind. Gedeeltelijk bewolkte lucht. Aan vankelijk weinig of geen regen. Later meer fcana op regen. Iet warmer overdag. titels gekampt, waarbij het niet zoniltr ver rassingen is gebleven. Zoo werd het kami- pioenschap amateurs over "den korton af stand, evenals verleden jaar, door Peeters gewonnen, terwijl de favoriet, jhr. Bosch v. Drakestein, waarschijnlijk door te wei nig voorbereiding in verband met zijn con flict met den N. W. R. royaal werd ge klopt Doch bierbij Heef het niet: in da finaio van den kanipioenschapswedstrijd voor profs, en onafhankelijker over den korten afstand, werd Moeskops door Leene geklopt. Doch Moeskops heeft zijn eerste nederlaag Ba zjjn herstel o.i. uitsluitend en alleen te wijten aan zi'n absoluut onvoldoende tactiek, anders ware henï de overwinning op Leena zeker niet ontgaan, ondanks het feit, dat bij zijn oude snelheid nog niet geheel en al terug heeft. Zoo heeft Den' Haag dan van' de viec kampioenschappen; er wederom dr:3 mede haar, buis kunnen brengen. (Peeters won immers Zaterdag do 15 KM. voor amateurs) lock bet laatste ia door den Amsterdajnmer Pan Nek veroverd, die ten volle gelegenheid heeft gehad zijn superieure kwaliteiten te Jeinonstreerc-n. Zijn overwinning in 't langs ifstand-nunimer voer professionales en onaf hankelijk en wns een"welverdiende en uit rei; bgelmatige. Èest nog t'e melden, dat fer aanvulling Aan de N. W. B.-wedstrijden een' 40 K.M. Ifoppelwedstrjjd weri verreden, wrarlrt Go- divier, de koppelgenoot van Spears, bovSn' allen" uitblonk, en een paar motcrrare3 tus- scheu Herkuleyns gn Grijseels voor de roo- 'dige eiriotie zorgden'. ONDERTROUWDII. J. Hartwijk jm. JU j. en O..M. Alleman jd. 23 j. E. Boers- 'ma Jm. en M. E. Witmans jcL O. O. M. de Groot jm. 26 j. en M. A. W. Snijers jd. 26 j. T. A. v. d. Oord jm. 23j. on O. A. E. Smit jd. 21 j. W. J. Webber jm. en M. O. Lozwijn jd. J. Labordus jm. 23 j. en G. J. Guley jd. 22 j. J. J. Planje jm. 25 j. en T. de Roode jd. 27 j. J. Outs- hoom jm. 23 j. en N. Faas jd. 24 j. J. v. Eygen jm. 23 j. en E. Noest jd. 21 j. H. Neuteboom w. 47 j. en M. E. Veilbrief w. 48 j. O B. Lewis jm. 3cf j. en E. A. 0. Kriebel jd. 38 j. L. J. Stoeken jm. 21 1, en M. L. S Marks jd. 21 j. M. de 'Haan Tm. 27 j. en A. v. d. Éykel jd. 27 j. J. A. Pardoen m. 32 j. en J. v. Dissel jd. 27 j. I. G. Binnerts jm. 25 j. en A. Beets jd. 26 j. O. E. Witmans jm. 23 j. en H. L. Stoeken jd. 19 j. J. A. v. d. Tuyn jm. 23 j. en E. Berits jd. 19 j. A. do Bruin jm. 25 j. en J. do Ruiter jd. 25 j. W. J. Maas w 37 j. en M. A. Couwenborgh jd. 33 i. J. C. van der Wilk jm. 22 j. en J. G. van den Berg jd. 23 j. H. P. van der ;Vos jm. 24 j. en A. Mattes jd. 20 j. J. I'do Boer jm. 26 j. en J. J. Neuteboom; jd. 21 j. P. O. Roelandso jm. 22 j. en J. Blok jd. 18 j. Vertrek van Cor. Rays. Onder vele blijken van belangstelling is het gezelschap Cor Buys per stoomschip „Patria" naar Nad. Oost-IncL'.a vertrokken. Uit alle dee- len van het land waren afscheadstelegrammen binnengekomen. Veïo confraters, o.a. mevrouw Theo MannBouwmeester, zoomede tallooze kunstvrienden, waren naar Rotterdam gokomen, om hot gezelschap oen hartelijk tot weerziens too to roepen. „Eigen Haard"* Van „Eigen Haard" is een geheel in Het Franscli gesteld speciaal Hollandsch-Fransch nummer verschenen. Het doel der redactie is, zooals uit haar voorwoord blijkt, do handels- en vriendschapsbetrekkingen tiuspheii heide lan den to bevorderen, -en daar too heeft zij do me dewerking verkregen van velen, dio ffT" de be trekkingen tusschen beido landen een officieelo of andcro belangrijke plaats innemen. Het nummer opent met do welgelijkende por tretten van de twee Staatshoofden: koningin (Wilhelmina en president Poincaró, en in het verdere verloop treffen wij nog do portretten aan van Fond. Próvost, chargó d'affaires de France, bij een artikeltje van zijn hand; ex- minister Loudon, maarschalk Foch en ministor- preaident Clómonceau. Ernst Haeckei. f De Dnitscho natuurvorscher Ernst Haeckei Is In den afgeloopen naoht to Jena op 85-jarigen leeftijd gestorven. DE OORLOGSLIQUIDATIE. Do Opperste Raad der Geallieerden heeft zijn 'goedkeuring gehechi aan den tekst van de eco nomische en finaneicele voorwaarden van het (Verdrag mot Bulgarijo. Do Raad heeft verder besloten, dat een ge allieerde commissie toezicht zal houden op don verkoop van staasdomoin, waar Turkije op hot ©ogenblik mee bezig is. Voor do bezettingstroepen in Oppor-Silozië is Vastgesteld, dat elk der mogendheden een batal jon zal versohaffen. BELGIE. Tit toni kwam te Brussel aan. Er worden rid derorden gowissold en Tittoni heeft bij den Ko ning gemDCDmaald, Hij bracht ook een bezoek aan kardinaal Mercier, wien hij Het1 oorlogs- knris vereerde. Zijn bezoek draagt geen poli tiek of economisch karakter. Ook bereidt hot niet een- reis van koning Albert naar Romo voor. Do Koning zal dit jaar niet naar Italië gaan. Tittoni komt slechts betuiging van hulde en sympathie aan België overbrengen. ENGELAND. Volgens d'o wet tegen de ongeoorloofde prijs opdrijving, welke pas ingediend is, kan de Han- delsraad de plaatselijke overhead machtigen tot aan- en verkoop van artikelen, die de raad acht to zijn van dagolijksch gebruik voor hot groot ste deel dor bevolking. Dit goldt niet voor goe deren, die onder toazioht staan van do Rogee- ring. Na het onderzoek van desbetreffondo klachten kan de raad prijzen vaststellen, die een matige winst voor den verkooper waarbor gen en dezen dwingen tot teruggaaf van het geen hij teveel gevraagd had. Ook kan hij don verkooper gerechtelijk vervolgen, die dan ge straft kan worden met een boeto van ten hoog sto 200 pond sterling of Hechtenis van ten hoog ste zes maanden. De Raad kan aan de gemeen ten toestaan voor het toezicht op de prijzen commissies te benoemen, die, evenals de Raad en rechtbank on de resultaten ven hun onder zoek openhaar mogen maken. HONGARIJE. Dadelijk na het aanvaardan van 'fc regent schap heeft aartshertog Jozef een telegram! gezonden aan den president der, vredescon ferentie, Clémenceau. Het luidt: „Mijnheer, Clémenceau, president der Vredesconferentie, Parijs. Aart het ten deelo uit leden van de ge wezen Regeering van Bela Kun samenge stelde ministerie hebben wij, getrouw aan de opvatting van de bevolking des land?, ver zocht af te treden, waarop dit ministerie' ontslag heeft' genomen en zich, ©en nieuw overgaDgsministc-rie heeft geconstrueerd. Ik, als door het nieuwe Hongaarsche overgangsministerie aangezochte bestuur der, heb de macht in handen genomen en d3 Regeering benoemd en toevertrouwd. Do bevolking van de hoofdstad Boeda pest iTam met grooto geestdrift kennis van den' val van het regime van den fcolsjewis- tischen terreur, en Sk pen overtuigd, dat de bevolking van het geheel© land hiervan met 'dezelfde geestdrift zal kennis nemen. Ons eerste doel is nu de Nationale" Ver gadering voor te bereiden en zoo spoedig mogelyk bijeen te roepen, opdat deze dan, wai" betreft den staatsvorm1, op grondwette- lijhen grondslag kan beslissen. Tot dat tij'dstip te ons programma: de volkomen omverwerping van het door ter roristische middelen hierheen overgebrachte bolsjewisme, alsmede uitvoering van het wapenstilstandsvordrag; regeling van den ontredderden toestand des lands; bévoili- giDg van den productieven arbeid en voor- i bereiding vafi het ïöatsriaal der vrddeson derhandelingen. Om al deze redenen zoeken wij" een natter contact jöet de Entente. "Wij Verzoeken u om! uw weiwillenden steun en fn het belang van Het resultaat van" ons streven om do erkenning der Re geering. (w. g.J; 'AARTSHERTOG JOZEF, Veldmaarschalk. De Opperste Geallieerde Raad ontving Zaterdagmiddag een brief van den Aarts hertog. verklarende, dat de nieuwe Hongaar sche regeering de wapenstilstandsvoorwaar den ten uitvoer brengt en erkenning vra gende, alsmede machtiging om gedelegeer den naar Parijs te zenden. De Aartshertog krijgt uit alle kringen ontelbare golukwenschen. Zoowel de aarts hertog als minister-president Stephan Frie- drich kregen mededeelingen van een aantal deputaties, die allen aan hun vreugde over do Regeeringswisseling uitdrukking gaven. O.a. verschenen de vertegenwoordigers van de landbouw- en industrie-vereenigingen, en een afvaardiging van de directie en de administratie van de HongaaTsche Staatsspoorwegen. De leden van de nieuwe Regeering heb ben den eersten ministerraad gehouden. Besloten werd aartshertog Josef als regent van Hongarije te erkennen en dat hij tot aan de nieuwe verkiezingen voor de na tionale vergadering het ambt zou vervul len, ten eihde in deze verwarde overgangs tijden een vast punt in het land te heb ben. Op verzoek van den premier JTriedrich verscheen na dit besluit de Aartshertog in den Raad, om den Ministers den eed af te nemen. Na een toespraak van Friedrich legden de Ministers den eed aan den re gent af. Heb Staatsblad bevat het eerste Regee- ringsbesluit over do opheffing van een ver ordening van de raden regeering on wel nopens do verordening op do onteigening van het grondbezit. Alle vroegere eigenaars en pachters of hun rechtmatige erfgena men moeten hun eigen bedrijf weer ter hand nemen en zorgen, dat do opbrengst niet wordt onderbroken. Minister-president Stefan Friedrich heeft in een onderhoud op een vraag of de in het buitenland verspreide opvatting, vol gens welke de Regeeringswisseling op den terugkeer van den monarchitischen staats vorm wijst, verklaardGeenszins. Wij wa ren, zei hij, er slechts op bedaoht een ge- consolideerden toestand to scheppen tot de natie oen beslissing kan nemen, d.w.z. tot de bijeenkomst der Nationale Vergadering. Betreffende de onderhandelingen met de regeering te Szegedin, zeide de premier, dat deze met twee vertegenwoordigers de zer Regeering op de meest vriendschappe lijke wijze gevoerd worden. Ook dtezo moei lijke kwestie zal zoodanig opgelost worden, als de huidige moeilijke toestand van het Hongaarsche volk vereischt, n.l. op de go- makkelijkste en op vreedzame wijze. Op een andere vraag antwoordde Frie drich, dat geen socialisten of communisten om principieele redenen zullen worden ver volgd hiertegen, zeide hij, heb ik steeds op de meest besliste wijze geprotesteerd, ook in mijn proclamatie. Het is waar, dat de Roemeniërs een. deel van de manschappen van het Roode leger interneeren. Hierop kan de HoDgaarsche regeering evenwel geen invloed uitoefenen. W'ij zullen slechts dio communisten ter ver antwoording roepen, die zioh aan strafrech terlijke vergrijpen hebben schuldig ge maakt, die hebben deelgenomen aen gru- welijken moord en roof. De beulen van Szamuely en de navolgers van Lenin be vinden zich in hechtenis, maar geen hun ner wordt een haar op het hoofd gekrenkt. Elk hunner zal zich voor den gewonen rechter te verantwoorden hebben. De premier zeide, niet te kunnen begrij pen, dat zoo intelligente socialistenleiders zich aön het hoofd konden stellen van dit met bloed bevlekte systeem. Niet slechts de moordenaars zijn schuldig, maar ook zij, die aan het hoofd van het bewind stonden. Friedrich noemde een voorbeeldGiste ren was het lijk van majoor Bartha uit den Donau opgehaald. De beide armen waren van zijn lichaam gescheurd, dat vol steek wonden was. Vreeselijke vondsten heeft men gedaan in putten; daar lagen de lij ken van menschen, die men reeds lang ver geten had. Do Minister verklaarde nog, dat een de finitieve regeering eerst na de verkiezin gen zal worden ingesteld. Met Oostenrijk hoopt' Hongarije in de meest vriendschappelijke nabuurschap te leven. Nadat Vrijdag de blokkade van Honga rije werd opgeheven kwam den volgenden dag een Aiuerikaansch levensmiddelen- transport van 45Ó ton, waaronder een groo te hoeveelheid gecondenseerde melk voor do Boedapester kinderen aan. Het commando van de Roemeensche be zettingstroepen stelde de censuur in voor persoonlijke en ambtelijke postzendingen en telegrammen zoowel van als naar Boe dapest en verder voor locale en intercom munale telephoongesprekken. Alleen open brieven zijn toegestaan. Do Roemeensche censuur kan verdachte postpakkefJten ope nen. Postwissels en wissels blijven geoor loofd Publiekrechtelijke lichamen kunnen hun brieven gesloten afgeven. Deze zul len echter, evenzeer gecensureerd worden. BUITENLANDSCH GEMENGD. Te Leipzig staken de bookverkoopersbe- dienden. Men heeft hoop, dat ook de niet- aangesloten bedienden mee zouden staken, i Men heeft den commissaris voor de demobi lisatie verzocht om zijn bemiddeling. Uit de militaire strafgevangenis bij Pas- sau zijn 25 wegens deelname aan do onlus ten te München veroordeelde Spartaciërs uitgebroken. Twee hunner konden slechts opgespoord worden en werden op het cen traalstation te München gearresteerd. Do „Volkszeitung" verneemt uit Bre men, dat de bemanning van de handels- duikboot, die indertijd vergaan was, plot seling aldaar aangekomen is. De Engel- schen hebben de bemanning drie jaar lang vastgehouden en van do buitenwereld af gesloten om het verblijf van de boot ver borgen te houden. Het bericht, dat nog n-iet bevestigd is, wordt to Berlijn vrij soeiptisch opgenomen. Men herinnert zich" dat in Frankrijk sterken tegenstand gevoerd was tegen het heffen van nieuw© belastingen, daar er voort durend beloofd was, dat de "Duitschers alles zouden betalen. „Les bodies paieronb', had men gezegd. Dat valt nu wel wat anders uit. De „Canard Enchainé" brengt het in beeld. Men ziet Klotz, Minister van Finan ciën, op de Kamertribune, en hij zegt: „Mjj'nö heeren. U hadt mij verkeerd verstaan. Ik had gezegd: „Vos poches paieront Tri antwoord op een desgetreffende vraag in het Engelsche Lagerhuis heeft de En- gelsche kanselier van de schatkist, de heer Chamberlain, medegedeeld, dat het aantal personen met inkomens boven 100.000 pond j sterling, die aan een additioneel© belasting zijn onderworpen, in 1009-10 heeft bedragen 65. Voor het belastingjaar 1918-19 is het aantal echter, naar raming, gestegen tot 124 en voor het belastingjaar 1919-20 zelfs tot 148. Terwijl het gemiddelde inkomen van de in deze additioneelo aangeslagenen in 1919-10 158.900 pd. st. per persoon be droeg, beliep dat gemiddelde in 1918-19 206.000 pd. st. per persoon. Het aantal per sonen met een inkomen boven de 156.000 pd. st. per persoon, aangeslagen in een additioneel© belasting, bedraagt thans 49. Tegen den vlieger Godefroy, die onder den Aro de Triomphe d'oor vloog, is pro ces-verbaal opgemaakt. De politie heeft de vertooning verboden van den film, die Pathé van de vlucht gemaakt had. Te Bailleul, in Noord-Frankrijk, is een munitiedepot ontploft, waardoor een pas weder opgebouwd gedeelte van de stad is verwoest. Een groot aantal inwoners is on der do puiuhoopen begraven. Tot nn toe zijn drie dooden en 20 gewonden gevonden. De krijgsraad te Marseille heeft Margu- lies vrijgesproken. Margulies, eer man van twij*elachtige nationaliteit hij noemde zich burger van Nizza, doch was vermoedelijk Oostenrijker, terwijl hij bovendien, gepoogd heeft de Belgische inburgering te verkrijgen heoft terecht gestaan, verdacht, van een vergrijp tegen do nationale verdediging. Het proces, waarin ook eenige bekende persoonlijkheden als getuigen optraden, lieeft in Zuid-Frankrijk groote belangstel ling verwekt. I)o Franseho p osteadministrattie heeft alle luchtpostdiensten stopgezet', in ver band met de omstandigheid, dat de Ka mers bet voor deze diensten gevraagde orodiet niet hebben toegestaan. Vooral wat het postvervoer naar het Zuiden be treft, is dit een groot verlies, daar de luchtpost een tijdsbesparing gaf van 43 uur. Van 15 Joni tot 31 Juli werd eiken dag precies op tijd de post vervoerd; ro- gen noch wind bleek van invloed te zijn- Men hoopt, dat do Regeering do luchtpost alsnog mogelijk zal maken» Het Fransehe leger zal tegen Het eind van' September; geheel gedemobiliseerd zijn", d.w.z. een' jnaand vroeger, dan eerst ge dacht was. Minister-president Stefan Friedrich heeft op voorstel ran vertegenwoordigers der pers een verordening uitgevaardigd, waar bij het verschijnen van alle pers-producten dus ook van dagbladen, weekbladen, tijd schriften en vlugschriften tot nadere aan kondiging të Boedapest verboden wordt. Deze maatregel werd noodig wegens hot papier-gebrek. Voor den duur van den te gen woo rdigen toestand zal (hot officieele orgaan „Budapesti Kozlovonly" tweemaal per dag, 's morgens en 's avonds, verschij nen en in het niet-officieel© gedeelte het publiek van de belangrijkste gebeurtenis sen op de hoogte houden. Onderscheidingen aan Leman en Max. BRUSSEL, 11 Aug. (Draadloos). Tittoni heeft ook aan generaal Leman en burge meester Max het oorlogskruis overhandigd. Bij de ontvangst ten stadhuize werden har telijke toespraken gewisseld. Banksfaking te Hamburg. HAMBURG, 10 Aug. („Hbld. De beambten van de groote Banken te Ham burg hebben met groote meerderheid van. stemmen besloten heden, Maandag, in staking te gaan. De Opperste Raad en aartshertog Jozef. PARIJS, 11 Aug. (Draadloos). Wijl de Opperste Raad noch Zaterdag noch Zondag Zitting heeft gehouden, kou hij .nog geen kennis nemen van het telegram van Jozef van Habsburg omtrent de gebeurtenissen: te Boedapest. Eerst heden zal de Raad' bepalen, welke houding hij ten opzichte van dai document zal aannemen. Gisteren vaal de indruk in ofScieele kringen, dat deze houding eenigszins gereserveerd zou zrn, Karriyi. PRAAG, 11 Aug. (T. S. P.)i De „Narodni Politica" hoort uit da beste bron, dat graaf Michael Knrolyi tot Hongaorsch gezant alhier, is aangewezen. Qcrtagstulg der Bulgaren. PARIJS, 11 Aug. (Draadloos). Volgens een' telegram uit Boekarest aan de „Echo: de Faris" zijn bij Bulgaren Van "de Do- broedsja 60,000 geweren, benevens een groot aantal machinegeweren en granaten, ontdekt. De Roemeensche autoriteiten heb ben, met goedvinden der Franschen, diö oorlogstuig in beslag genomen. De vredo van Oostenrijk. WEENEN, II Aug. (Corr. Bur.). in een toespraak tot de leden van het Depar tement van Buitenlandschp Zaken ver klaarde staatssecretaris Renner o. a. dat do onderhandelingen omtrent heit sluiten van het vredesverdrag zich in het voor laatste stadium bevinden. Hoewel op he«fc ergste voorbereid, hoopt de delegatie mettertijd toch nog een draaglijken uitweg te vinden en arbeidt zij met inspanning van alle krachten aan de verdediging van land en volk. Nog zijn wij, zeide spr., er niet toe kunnen komen, te gelooven, dat Duitsch Zuid-Tirol verloren is, nog hopen wii op rechtvaardige grenzen tusschen ons en onze Zuidelijke naburen, nog strijden wij onversaagd verder, om voor Doitsch- Oostenrijk zulke economische en financi eel© voorwaarden te verkrijgen, dat het leven kan. De Fransehe Kamer. PARIJS, Tl Aug '(Draadloos)'. De Kam ia tot 26 Aug., -de Senaat tot 5 Segt. uit eengegaan. De Italiaansche Kamer. ROME, 11 Aug. (Draadloos). De Ka mer is tot 28 dezer op reces gegaan. Het spoorwegwezen fn do Ver. Staten. NEW-YORK, 11 Aug. (Draadloos). Door de loiders der spoorwegarbeiders is een verklaring gepubliceerd, waarin ton stelligste wordt verze kerd, dat bij het voorstellen tot nationalisatie der spoorwegen onder drieledige controle, geenszins de bedoeling voorzat het publiek bang te maken door geweld, onlusten of dreigemen ten. De Interborougk Rapid Transat-maatschap- pij, dio tevens de elevators en ondergrondsche lijnen van Manhaften exploiteert, acht het on mogelijk, dat staking uitbreekt en waarschuwt hot publick, dat het eenige redmiddel is ver- tioogi.ug der vervoerprijzen of krachtig optreden der politie. 1 De Minister van Marine is voor eenige dagen met verlof vertrokken. SCHEEPSTIJDINGEN. STV. MIJ. NEDERLAND. BALT vertrok 10 Aug. van Amsterdam naar Now-York BOETON, uitr., pass. 8 Aug. Malta. BORNEO arriv. 11 Aug. yjvn New-York te 'Amsterdam. GROTIUS, uitr., pass. 8 Aug. Gibraltar. VONDEL, thuisr., vertr. 9 Aug. van Port Said. KON. NED. STOOMB. MIJ. HEGTOR arriveerde 10 Aug. van Amsterdam to Rotterdam. IRENE arriveerde 11 Aug. van Spanje to 'Amsterdam. H0LL-AMERIKA LIJN. NOORD AM, uitr., vertrok 9 Aug. vonBoulogne VEENDIJK vertrok 7 Aug. van New-York naar Rotterdam. ZIJLDIJK, uitr., vertrok 8 Aug. van Norfolk. KON. H0LL. LL0YD. GELRIA, uitr., vertrok 6 Aug. van Las Pahnas ons daarom maar een artikel over de Ver* eonigiug tot heb Aankweeken en Verede len van de Geit", alhier, met een ge dicht: „Klacht van een geit31. TocH zullen; wij Het nieit opnemen. Het voorgaan zou fé velen doen volgen op ander terrein.- MARKTBERICHTEN. AMSTERDAM, 11 Aug. Aangevoerd 356 Vette koeien, le kw. f-2.15—f 2.40, 2e kwV f 1.80—f 2.—, 3e kw. f 1.10—f 1.60. 71 melk en kalfkoeien f 450f 850. 117 graskalveron; f 60f 1.20. 100 nuchtere kalveren f 18-* f 86. 78 schapen f 60f 90. 29 lammeren f 2d f 4ó. 253 vette varkens le kw. f 2.70; 2e eni 8e kw.. f2.50—f2.60 per K.G. slachtge* wicht. Adverfenfiën. CORRESPONDENTIE. J. M. v. d. M. alhier. U denkt zeker,,'t Is in den kom kommertijd, ook yoor de krant", en zendt 1864 1910 Zoo de Heere wil en zy leven, hopen onzo geliefde Ouders DIRK v. d. reijden XH JOHANNA MARIA BLANSJAAR den 24sten Augustus a.s. hun 58>iarige Ecfoiver- eenlglng te herdenken. Hun Dankbare Kinderen, Behuwd-, Kleinkinderen br Verloofde. Leiden, 10 Augustus 1919. Lusthofiaan 3. 2168 Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde 5 5 Ouders, 11527a J JOHANNES VAN DISSEL l ELIZABETH VAN DER STEEN C den 22sten Augustus a.s. J den dag te herdenken, waar- J op zij vóór 2S Jaar Sn den echt verbonden werden. C Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkind en Verloofden. s Leiden, 11 Augustus 1919. j Spcksteeg 17 (Langegracht). Ondertrouwd JOHANNES FRANCISCUS VAN STRIEN en 11536a NEELTJE AjRNOLDUS Leiden 11 Aug. 1918. Algemeenc Kennisgeving. Ondertrouwd: 2158 Mr. J. KUNST IN CSARLT H. v. OPHUUSEN 's-Gkavenhage Juliana v. Stolberglaan 141. Anna Paulownastraat 55. Heden overleed plotse ling tot ons diep leedwezen onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder FOSCA LEQMRDA MEYJES Wed. Dr. G. M. KRUIMEL in den ouderdom van 56 jaar. Son, (N. Br.) 2161 J. G. KRUIMEL H. M. KRUIMEL— Rollandiet. Amsterdam. A. E. KRUIMEL. H. L. KRUIMEL. C. P. KRUIMEL. Amsterdam, 8 Aug. 1919 Weesperzijde 68. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 12 Augustus tegen 12j uur op de begraafplaats Groo- nesteeg te Leiden. Eenige en algemeen© kennisgeving. Heden overleed in den ouderdom van 81 jaar, onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder LOUISE CORNELIA VAH BEIEL, Weduwe Ds. J G. W. KROL A. A. KROL. L. H. G. KROL. L. C. KROL. M. L. SCHOO—Krol. L. A. KROL F. A. KROL— van Taalingen. C. J. M. PARMENTIER- Krol. A. PARMENTIER Fz. A. A. KROL. Kleinkinderen en Achterkleinkinderen. Leiden, 10 Aug. 1919. Morschsingel la. Geen bloemen. Geen bezoeken. De Crematie zal plaats hebben Woensdag 13 Aug. op Westerveld (Halte Drie huizen) te elf uur, Eenige en algemeene X n Kennisgeving. 2170

Leidsch Dagblad | 1919 | | pagina 3