TELEGRAMMEN Dr.THEMANS Regensburg, BEDIENDE, loopjongen JONGEN ZMiaaptemer BUITENLAND LAATSTE BERICHTEN Afwezig fot 25 Aug. Korte Tiarf TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 763.8 te yiissiri- gen; laagste pfeand 754.1 Je Neufahrwasser. Verwachting tot den avond van den Ssten Augustus: Zwakke tot matigen wind uit westelijke richtingen; half- tot zwaarbewolkt; weinig of geen regen; dezelfde temperatuur. in den desolaten toestand van de stootbalkën aan het P.-H.-Kanaal. Verder merkt hij om dat in Rijnsburg, waar men het gas uit Lei betrekt, dit worclt geleverd voor li1/: - per kub. if. In verband daarmede vraagt liij of- het niet wenschelijk zou zijn de gasfabriek voor oudroest to verkooper. en ook het gns te doen leveren door Leiden. Verder zou hij do herbergen op 31 Augus tus willen sluiten en drong aan op ver hooging van het presentiegeld der Bands- leden tot f 5 per zitting, met het oog op ct'o komst van een werkman in den Raad. Do Mfer Den Duik wiist nog.op den toe stand van den zuidkant van het Prins-Hen drik-kanaal. Do Voorzitter antwoordt op de eerste vraag van den heor De Klerk, dat deze kwestie den nieuwen Raad aangaat. Inzake het Prins-Hendrik-kanaal zal een onderzoek worden ingesteld. Wat het ove rige betreft, de heer De Klerk moet zijn v/enschen maar belichamen in schriftelijke voorstellen. Hierna ging de Raad op verzoek van den heer Kruyt over tot zitting met ge- Bloten deuren. DE OORLOGSLIQUIDATIE. •De steenkoolkwestie is voor de geheele .wereld zoo langzamerhand een nachtmerrie geworden. Vooral, zelfs in de landen, die anders de tonnen bij duizenden, neen hon derd duizenden uitvoeren, klaagt men over te kort. Te verbazen is het daarom niet, dat de geallieerden een steenkoolraad heb ben gevormd, die zal trachten de productie te vermeerderen door krachten uit Polen, Tsjccho-Slowakije enz. aan te voeren en de t' .aal-productie zoo eerlijk mogelijk te ver deden. Li hoeverre do oentralen onder die eerlijke verdteeling zullen vallen, zullen we moeten afwachten. Hoover, de bekende Amerikaansche Voed- - sclregelaar, is al bijzonder pessimistisch en waarschuwt,dat van de winter op Amerika ^niet te rekenen zal zijn. Hij wijdt het te kort grootendeels aan het verminderen der werktijden. Van de nog te sluiten vredesverdragen geen nieuws. De Oostenrijksche tegenvoor stellen zullen eerst gepubliceerd worden tegelijk met het antwoord dor geallieerden öharop. In Weenen blijft men optimistisch Ohaleil, de destijds ontslagen prefect van bet Seinedepartement wegens de Duitsehe delegatie aangedane beleedigingen door een volksmenigte, is in zijn ambt hersteld. 1 daar een zeer zorgvuldig onderzoek moet hebben uitgewezen, dat oenige der Duit- schers door ongepaste gebaren zelf aan leiding tot de molestatie gegeven hebben, j Maarschalk Foeh zal uitgenoodigd wor den een bezoek aan de Vereenigdo Staten te brengen. Poincaré zal ook uitgenoodigd worden, maar zal wel geen tijd hebben de uitnoodiging aan te nemen. Het eerste Duitsehe schip is uit Hamburg rechtstreeks naar Amerika vertrokken. DUITSCHLAND. Nog duren de onthullingen in meer of min der gewicihtigen convang voort. De „Post" meldt, dat do militaire partij in 1917 geprobeerd heeft, Erzbergcr, dio met zijn actie haar lastig was, in militairen dienst te krijgen, hetgeen echter mis lukte Verder komt de „Freiheit" aan met mede- deeliagcn, dat reeds in 1915 vredespogingen, i) - non over den hier te lande bekenden mr. T r lhuys, gewoon door de Duitsehe regeeiing genegeerd. Alleen een volledig afzien Yan -ou toen als eiscli gesteld zijn! .Lie „Mreuzztg.", hot orgaan der AU-Duitsckc officieren, spoort openlijk aan om de bopaling in het veredesvedrag betreffende de uitlevering ^ian do entente van Duits okers, niet na to ko men. Heelo volksstammen zijn er immers, die nooit leeren. In het dictrict Kassei heeft een kortston dige landarbeidersstaking gelieerscht, ten gevol ge van het verezet der landheeren tegen het ta rief. Ten slotten moesten dezen toegeven. ENGELAND. Hoewel de polities taking nog telkens met oen 10 of 20 nieuwe stakers per dag wordt uitge breid, kan men deze als geheel mislukt beschou wen. Misschien zal het totaa.l getal stakers (plm. 1100) echter groot genoeg zijn, om de actie om weer in dienst gesteld te worden, kans van slagen te geven, speciaal wanneer deze onder steuning uit andere arbeiderskringen krijgt. De parlementaire medewerker van de „Ti mes" zegt, dat men er in overheidskringen van overtuigd is, dat de huidige stakingen en de daarmco gepaard gaande relletjes onderdeel uitmaken van een samenzwering, waarvan de 'draden in het buitenland samenkomen. Men gelooft dat als do politiestakmg geslaagd was, dit het sein zou zijn geweest voor een „directe actio" op do meest uitgebreide schaal. De po litiestaking is echter deerlijk mislukt en de gedeeltelijke stakingen als van de spoorwegar beiders worden door de leiders der vakvereeni- gingon verloochend. In hoeverre dit juist is, valt natuurlijk jpoei- lijk te beoordeel en. Het doet echter wel zien, dat men pessimistisch gestemd is. Daarmee in overeenstemming zijn ook geruchten, dat binnen enkele dagen een crisis in de Engelsche arbei derskringen to wachten zou zijn. Do duurte zou in Engeland minder worden gevoeld dan elders, heet het offocieel. Om ech ter de levensbehoefton onder goede contröïo te krijgen bepleit de voedselcontroleur Roberts het instellen van gemeentelijke markten. ZWITSERLAND. Te Bazel lijden de trams reed9 weer gedeel telijk, zoodat do staking ook daar niet algemeen meer is. .Alleen de typografen zijn nog vastbeslo- ,ten dooi' to zetten. De staking in Zwitserland is derhalve met con fiasco geëindigd. HONGARIJE. Natuurlijk: zijn de berichten, die uit 'Boe dapest komen, wat verward, evenals de toestand daar is. Behalve de Roemenen zijn nu ook Franscho en Engelsche troe pen gearriveerd, elk contignent 2500 man sterk. De opperste raad der geallieerden heeft een commissie van generaals aange wezen, .lie door alle geallieerde troepen op Hongaarsch gebied, dus ook door de Roemenen, gehoorzaamd zal moeten wor den. De aangewezen generaals zijn: voor Frankrijk, Grarianivoor de Vereenigde Staten, Holban, voor Engeland, Gordon; voor Italië, Romanelli. Ze zullen tot taak hebben zich er van te vergewissen, dat de nieuwe regeering, die nog bezig is ^ch te vormen, haar verbintenissen na zal komen en dat het róode leger, dat door de volks commissarissen georganiseerd was, gede mobiliseerd zal worden binnen den gestel- den termijn. In overeenstemming hiermee heeft Ro manelli de regeering reeds meegedeeld: 1. Het Hongaarsche leger moet tot in het wapenstilstandsverdrag van 13 Novem ber J913 vastgespelde contrignent .worden teruggebracht. 2. De civiele bevolking moet alle wapens afgeven. 3. Met de ont wapening van het Roode Leger moet een aanvang worden gemaakt. 4. ik verzoek u, mij van den stand der uitvoering van bo vengenoemde beschikkingen op de hoogte te houden. De vraag is nu natuurlijk in de eerste plaats, of de Roemenen zich aan de be sluiten der commissie zullen willen hou den^ hetgeen niet zoo voetstoots is aan te nemen, gelet op hetgeen zij reeds op eigen houje hebben gedaan. Weliswaar zijn de berichten over plunderingen etc. blijkbaar overdreven, maar geheel eomme il faut is het toch ook niet toegegaan, wat geen ver wondering zal wekken, daar ieder leger immers individuen bevat, die uit den band springen. Roemenie heeft reeds geprobeerd zij uit het gebeurd© te 6pinnen door de volgende eischen te stellen: Hongarije moet al het' oorlogsmateriaal dat zich in het land bevindt, uitleveren, met uitzondering van het materiaal, dat noodig is voor de uitrusting van de gewa pende macht, die Hongarije zal mogen behouden, teneinde de orde in het land te handhaven. Dit leger zal, de officieren inbegrepen, onder geen voorwaarden meer dan 15.000 man mogen tellen. De organisatie en groe peering dezer troepen zal door het Roe- meensche oppercommando later nader be- I>aald worden. Verder moeten alle Hongaarsche fabrie ken, waar munitie wordt gemaakt, en uit rustingsstukken worden vervaardigd, aan het Rocmeensche oppercommando worden overgedragen. Door Roemeensche specia listen ©n Hongaarsche arbeiders zal er voor worden gezorgd, dat de productie dezer fabrieken ten goede komt aan Roemenië. Hongarije moet verder voor een leger van 300.000 man de noodige uitrusting leveren. Van zijn rollend spoorwegmateriaal, ma chines enz. moet Hongarije 50 pOt. aan Roemenië uitleveren. Vonder moeten 200 auto's en -100 vrachtauto's, in goedlen staat verkeerend, worden afgestaan. Van runderen en andere dieren moet 30 pOt. van den veestapel worden afge staan, en verder 30 pCt. van cle in Hon garije 'aanwezige landbouwmachines Ook moet Hongarije 20.000 waggons graan, 10.000 waggons taais en 5000 waggons gerst en haver levoren. Hongarije moet alle schepen teruggeven, die het eigendom zijn van Roemeensche maatschappijen of Roemeensche staatsbur gers, en welko door den vijand in Roeme nië zijn buitgemaakt en thans in de Hon gaarsche wateren zijn te vinden. Boven dien moet Hongarije 50 pCt. van zijn eigen schepen van allerlei soort afstaan Alle Roemeensche krijgsgevangenen, gij— zelaar« en deserteurs van welke natio naliteit zij ook mogen zijn moeten wor den uigeleverd.v' De Hongaarsche regeering heeft zich met deze eischen tot de entente gewend en wacht van dio zijde nadere verklaring af. We vermoeden, dat Roemenie geen fiat op deze eischen zal krijgen 1 Wat den binnenlandschen toestand be treft het volgende De onderhandelingen met burgerlijke politici hebben tot dusver niet tot een re sultaat geleid. De burgerlijken weigeren thans zitting v te nemen in het kabinet. Zij willen het resultaat der verkiezingen af wachten. De vertegenwoordiger der landbouwers Szabo verklaarde zich in beginsel bereid, in het kabinet zitting t© nemen. De roode vlag is overal neergehaald en voorts heeft de nieuwe ministerraad reeds besloten om dc in gemeentebezit* genomen financieele instellingen, fabrieken en werk plaateen weer aan de particuliere eige naars terug to geven en de desbetreffende verordening van de radenrogeering buiten werking te stellen. De bijzondere toestand, waarin Buda pest verkeert, heoft tengevolge gehad, dat hot personenvervoer op de spoorweg be perkt of geheel opgeheven is. Op die staats spoorwegen is Jheft» geheel stopgezet. De voorziening mot ^levensmiddelen begint reeds to haperen en het besluit tot ophef fing der blokkade, door den oppersten ge allieerden raad genomen, zal ook wel niet direct verandering brengen. De publieke veiligheid wordt nu alleen door de Roemeensche patrouilles gehand haafd. Wie na het sluitingsuur zonder ver-, gunning op straat loopt wordt in hechte nis genomen Vergunningen worden alleen in 2eer beperke mate aan nachtarbeiders afgegeven. De plaatselijke commandant is met de reorganisatie van d© politie belast on hoopt binnen enkele dagen weer over voldoende politie te beschikken om orde pn rust te kunnen waarborgen. Van reactionaire zijde doet men ook zijn best, om uit de gebeurtenissen voordeel te trekken. Een feit is, dat voor do monar chistische idee in de kringen der Hongaar sche edellieden ijverig propaganda ge maakt wordt. Enkele namen worden reeds gelanceerd, doch waard© is daaraan voor alsnog niet toe te kennen. De tegenregeering te Szegedin zou ijve ren voor een unie met Roemenie en zij zou zelfs koning Ferdinand van Roemenië, die t© Boedapest verwacht wordt, zelfs den Hongaarschen kroon hebben aangeboden. Wat hiervan komen zal? Misschien zal de in Hongarije steeds ge zien geweest zijnde aartshertog Joseph ten slotte naar voren komen 1 PORTUGAL. Do meerderheid van de Kamer heeft Toxcira Gomez gekozen ais candidaat voor het presi dentschap der republiek. GRIEKENLAND. Generaal Doesmanis, gewezen chef van den staf en kolonel Metaxas, zullen voor den krijgs raad terecht staan. Zij worden beschuldigd van hoogverraad. Do hun ten laste gelegde feiten zijn: overgave van dc forten Rupel en Kawalla aan dc Bulgaren na overleg met dezen; bewapening van burgers voor een^urgeroorlog; verraad van staatsgehei men aan Duitsehe en Bulgaarsehe agenten. Vorder zouden zij de archieven van den staf hebben vernietigd om de bewijzen van hun schuld uit te wisschen. VEREENIGDE STATEN. De georganiseerde arbeiders in de spoor- wegwerkplaatsen hebben het voorstel van president Wilson betreffende de instelling Yan een federatieve commissie om de ge schillen in zake de loonen te beslechten, verworpen. Zij hebben den president en den directeur er van in kennis gesteld! dat, indien het Congres geen gelden beschik baar stelt om hun looneiechen te regelen, dë spoorwegen den 2cn September zullen worden stopgezet. Het karakter der arbeidersbeweging neemt bovendien een steeds meer bedenke lijk karakter aan. De bladen melden toch dat het spoor wegpersoneel er thans over spreekt de so cialisatie niet slechts voor de spoorwegen te eischen, doch tevens voor de met het spoorwegbedrijf in verband staande indus trieën, als de kolenmijnen en de fabrieken van staal en spoorwegmateraal. Zij staan een plan voor, hetwelk de regeering zou dwingen de industrieën te koop en, en den arbeiders een aandeel in de winst te ver schaffen. BUITENLANDSCH GEMENGD. Do slager Alois Lindner', 'die verdacht wordt den afgevaardigde Osei en majoor Garois fn den Beicrsohen Landdag tc hebben doodgescho ten en den vroeg eren staatminister Au er zwaar te hebben gowonfl. is, toen hij uit Hongarije ko mend do grens wilde oversteken, gearresteerd. Lindner, die bij do arrestatio 'n poging tot zelf moord deed, bekende op Au er, dien hij voor een contra-rovolutionair hield een revolverschot te hebben gelost. Hij diende den laatsten tijd bij de Roode Garde. Het heelo personeel van de bierbrouwerijen to Kopenhagen staakt. Als do staking niet spoedig geëindigd is zal dc Deenscihe hoofdstad spoedig zonder bier zitten. Do prins van Wales is aan boord van het pantsers chip „Renown"- uit Portsmouth naar Canada en de Vereenigde Staten vertrokken. Dö koning en do koningin deden hem uitgeleide tot aan do haven. Uit Hongarije. BOEDAPEST, G Aug. (Korr.-Bur.) Het staats blad bevat een door den premier en den minis ter van fmaneiu geteekend besluit, waarbij de maatregel der vorige regeering dat de kxoncn- bankbiljetten der 0. H. Bank ophielden wettig betaalmiddel te zijn, wordt ingetrokken. PARIJS, 6 Aug. (R. 0.) Do houding welke ele vredesconferentie tegenover liet nieuwe regime in Hongarije zal aannemen, zal tem slotte afhan gen van de wijze waarop bet de bepalingen van het wapenstilstandsTerdrag nakomt. Do in het Roemeensche ultimatum vervatte voorwaarden gaan veel verder dan laatstgenoemde. Do Fran- sche regering verklaart dat het Roemeensche leger niet onder de bevelen van maarschalk Foch slaat. NEW-YOHK, 7 Aug. (Draadloos.) Volgens een telegram uit Parijs van de „Assooialed Press" rullen op order van de militaire missie te Boeda pest de Roemeenscho troepen uit de hoofdstad worden teruggetrokken zoodra de Hongaarsche roode gardo ontwapend is. HONGARIJE WEER EEN MONARCHIE. BOEDAPEST, 6 Aug. (Korr.-Bur-) Heden avond drong generaal SchseizeF vergezeld door een inspecteur van politie en een paar oud-amb tenaren in het kabinet van den Premier binnen en verlangde, dat het kabinet dat op het oogen- bllk daar vergaderd was, rou aftreden, daar deze Regeering niet de gcheele natie vertegen woordigde. Na een kort beraad besloot de Re geering af te treden. Door de Entcntemissic werd liet hoogste ge zag opgedragen aan Aartshertog Joseph. Deze benoemde den vrocgeren afdeclings-chef aan het Ministerie van Oorlog Friedrich tot premier. Duitsch-Ooslenrijksche nota. St-GERHAIN, 6 Aug. (Korr. Bur.). De Oosteni'pache vredesdelegatie heeft aan lla vredesconferentie een nota overhandigd, waarin tegen het verdrag in zjjn geheel wordt geprotesteerd. Allereerst wordt ar in opgemenkt, dat Duitsch-Oostenrjjk slechts zulke verzachting der bepalingen verlangt' als voor zqn volksbestaan noodig is. ;Wat de grenskwesties betreft, heeft D.-O. zich ta- .vergeefs op het nationaliteiten-beginsel .en het zelfbeschikkingsrecht der volken beroe pen, en wijst thans de verantwoordelijkheid af, de gevolgen van de beslissing der, En- tente aan de geschiedenis overlatend- Wat de economische eischen betreft, is D.-O. er reeds thans van overtuigd, de door het verdrag opgelegde lasten niet te kunnen dragen en dat het, wanneer did bepalingen niet aanmerkelijk worden verzacht, ineen zal storten. Deze verklaring moet even ern- 6tig worden opgenomen als zij Openhartig wordt gegeven. Het is de plicht van D.-O. om tc eischen, dat zijn lasten dragelijk wor den gemaakt; het wil slechts leven, en de vredesconferentie moge het de zekerheid geven, dat het dan ook leven khn. Vervol gens bespreekt de nota in bijzonderheden de economische en financieele bepalingen van het ontwerg-verdrag, die, indien zij niet gewijzigd worden, een verderfelijke uit werking moeten hebben. Dan wordt uiteen gezet, dat het onmogelijk is in de eerste maanden melkkoeien en vee nit te leveren, daar thans reeds de kinderen omkomen teu- gevolge van gebrek aan vleesch en melk. D.-O. moet zich onder de financieels con trole der Entente-mogendheden stellen. Joch verwacht, dat de commissie van her stel rekening hondend met den wanhopigen toestand, consideratie zal gebruiken en de noodigo credieten tot aankoop van grond stoffen en levensmiddelen zal toestaan. Zal echter, aan de comtnissie van herstel haar. taak niet reeds van te voren onmogelijk worden gemaakt, dan is hot noodig, dat zij aangaande alle economische en financieels bepalingen in het vredesverdrag volkomen de vrije hand heeft. Voorgesteld wordt dus art. 193 in dien zin aan te vullen, dat D.-O. niei verantwoordelijk is boven zijn bezit en bronnen van inkomsteD, voor de in den eersten zin van het art. bedoelde aanspra kelijkheid voor vergoedingen en lasten. Blijkbaar, hebben de groote mogendheden de grootte der ons opgelegde' totale schuld niet gekend; anders immers konden de ons ojjgelegde bepalingen slechts den zin heb ben, dat die mogendheden ons bankroet toch" reeds als onvermijdelijk beschouwen, an dps nïeenen, dat het er niet meer op aankomt, hoe hoog het totaal onzer, schuld is. De nota waarschuwt tegen zulk een opvatting, en zegt, dat wanneer D.-0. met een billijk gedeelte der. staatsschuld wordt belast, heb in staat Z3l zijn de liquidatie der schulden met behulp van een zeer groot gedeelte van het nationaal vermogen geregeld af te wik kelen. .Wordt het land echter belast met een veelvoud der gehuld, dat het toekomt dan zal ineenstorting en onderwerping der orde het gevolg zijn. Dan wordt voorgesteld, dat een billijke verdeeling zoowel van de oor logsschuld als van de schulden vóór. den oorlog, over alle staten van het oude Oos tenrijk naar draagkracht door de commissie van 'herstel zal geschieden. Voorts wijst da nota er op, dat aan D.-O. door artikel 202 een ondragelijk groot gedeelte van ruim1 50 milliard der banknotencirculatie wordt op gelegd, en dat vooral de bepaling, dat allö banknoten, die zich buiten het gebied van Oostenrijk-Hongarije bevinden ten laste van D.-O. en Hongarije komeD, iets onmogelijks vergt. D.-O. kan geen banknoten overne men, die uit een der nieuwe staten naar het buitenland zijn gezonden tot aankoop van bniteDlandsch geld of goederen, terwijl trou wens onmogelijk vastgesteld kan worden, welke banknoten zich op 15 Juni in het buitenland bevonden. De Oostenrijksche delegatie' stelt derhalve voor, de regeling van dit vraagstuk over tè' laten aan de ter liquidatie der O.-H. Bank to benoemen commissie, en de banknoten oven de respectieve staten naar verhouding hun ner binnenlandsche circulatie te verdeelen. Dat 'de liquidatie der bank beginnen moet daags na het sluiten van den vrede, staat gelijk met een oorlogscatastrophe. De bank zou haar zaken ten minste tot het eind van het jaar, onder controle der commissie var, herstel, móeten voortzetten. Vervolgens doet de nota opmerken, dat de D.-O.-schul- denaren hun in vreemde valuta aangegane schulden slechts kunnen delgen wanneer, hun langdurig uitstel en nienwo credieten worden verleend. De eisch, dat zij hun in kronen betaalbare schulden in bnitenlandsch geld moeten voldoen, is onvervulbaar en zou alles failliet doen gaan. Den aangenomen omrekeningskoers voor schulden der vroe gere onderdanen van de oude O.-H. mo narchie, wordt door de nota monsterachtig, en de onbegrqpeiijkste van alle bepalingen van het vredesverdrag genoemd. Uit 'informatie bij eenige banken te: Wee- neu is gebleken, dat onderdanen der natio nale staten bjj deze een tegoed van 930 millioen hebben, waarvoor naar bedoelden omrekeningskoers 2500 millioen betaald zon den moeten worden. Het verlies zou derhalve een veelvoud van het geheele kapitaal dezen banken bedragen en zou tot hun bankroet moeten leiden/ Met' tal van particuliere per sonen en firma's zou hetzelfde gebeuren. Duitsch-Oostenrjjk is bereid in deze kwestie de beslissing van de commissie tot herstel te accepteeren, doch kan die, vervat in de artikelen 260 en 266, in geen geval aan vaarden. ïen slotte doet de nota uitkomen, dat D.-0. tegenover den overwinnaar gehouden is tot de prestaties, welke het zullen worden opgelegd doch wat de successie-staten be treft. wil het zich met deze naar vredes- recht, of althans in goede nabuurschap ver staan. Zijn bestaan mag aan D.-O. niet on mogelijk worden gemaakt, zijn ondergang zou ook anderen aan den rand des afgronds brengen. Bepalingen, die niet door te voeren zijn, moeten verdwijnen en de regeling daar van, om de vredesonderhandelingen niet on- noodig te rekken, aan de commissie van her stel worden overgelaten. Voor alle' betrok ken partijen ware het goed, dat de leien der delegaties in de commissies mondelinge inlichtingen gaven. Salarisactie Rijkspersoneel. De besturen der samenwerkende organic ...ties, de Centrale Nederlandsche Arabtq* naarsbond en de Centrale Bond van Ned'. Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel, kws- men'bijeen. ter, bespreking van de vraag, o"f de toezeggingen yan' de Regeering, bjj mou- de van minister. De Vries gedaan aan e:n- kele organisaties uit het Postpersoneel, aan leiding kan zijn om den eisch'tot invoering op, 1 Jnli van de nieuwe loonregeling voor het Rijkspersoneel te herzien. De besturen van de genoemde samenwer kende organisaties kwamen aan het eind hunner, besprekingen tot de conclusie, dat dé gedane toezegging van de Regeering nog dusdanig onvoldoende was, dat er, voor hen geen reden bestond, om hun hiervoren om schreven eisch los te laten. Besloten werd derhalve met de uitvoering van het plan van actie zoo spoeflig mogelijk over te gaan en als inzet in Amsterdam, Den Haag en Rot terdam groote openbare vergaderingen té beleggen. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 6 Aug. „De Leidsche Groentenvea- lingSalade f J .80 tot f2.40. Andijvie f2 tot f4. Bloemkool 1c f 18 tot f2G. 2e f9 lot f 15. Peen f 3.50 tDt f 7. Kroten f2 tot f 4. Uien f 1.50 tot f 4. Alles per 100. Tuinhoonen f 3 50 tot f 4, Snijboon en f 1G tot f 20. Prinsesseboonen f 16 tot f 21. Postelein f 10 tof f 16. Aardappelen f 5 tot f 7.80. Alles per 100 K.G. STADSNIEUWS. Jn Don Haag is heden geslaagd voor het examen Hoogduitsch L. O. raej, H. de Mirte, alhier. Advertentien. Ondertrouwd: REYER VAN PARREEREN en 11295a LOU COED AM. Amersfoort, Rotterdam, 7 Aug. 1919. Ondertrouwd: W. J. WEBBER en 11300a M. C. LEZWIJN. Leiden, 7 Augustus 1919. Ondertrouwd: 2034 J. J. PLANJE en T. DE ROODE voohschoten Leiderdorp 7 Ang. 1919. Getrouwd: 11196a G. J. VAN DER STOEL en A. KONING die namens wederzïjdsche familie hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van be langstelling. bij hun huwelijk ondervonden. Voorschoten. 7 Augustus '19. Voor de vele bewjjzen van deelneming, ondervonden na het overlijden van onze ge liefde Echtgenoote en Pleeg moeder 2033 MARIA APQLONIA MULDER—LEENDERS, betuigen wij onzen harte- lqken dank. W. F. MULDER. C. VERPOORTE— Hoüwaard. A. VERPOORTE. Leiden. 7 Augustus 1919. hervat Vrijdag weder de Praktijk, 2045 Tandarts TUBFMABKÏ? 8. Spreekuur; Maandag on Vrijdag van 812. 2017 Kassier6kantoor vraagt een aankomend leeftijd 17 18 jaar. Br. Bur. v. d. Blad onder No. 2043. Direct gevraagd nette om als monteur te -worden opgeleid, tevens een gevraagd. Electr. Techn. Bureau FRANKHUIZEN Co. Lange Mare 50. 2029 Tegen 15 Sopt. gemeub. gevraagd door Heer z. b. b. b. h. Br. fr. onder letter P. DUBBELDEMAN's Boekh. 2027 Heden verkrijgbaar bij do Panwbrng 11288a tegen 11.90 pes? 100. Schipper A. KEIJZER.

Leidsch Dagblad | 1919 | | pagina 3