INGEZONDEN. Tijdens den Wapenstilstand TELEGRAMMEN EERSTE KAMER. AdveHentiën. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 759.2 te Vlissin- geu. Laagste stand 751.C te Stockholm. Verwachting tot den avond van 27 Juni: 'Meest matige Noordelijke tot Westelij ken wind. Afwisselende bewolking Nog buiig. Zelfde temperatuur. bij testament hebben bepaald, clat het kun stig geeckilderab portret van dezen leeraar het eigendóm zal worden van do Ned.-Herv. Kerk, alhier, en wel als blijk van erkente lijkheid voor het initiatief on do uitvoering welke geschied is in het begin dezer maand ter gedachtenis van de*en geleerden predi ker en schrijver. Liefhebbers van bendeu. Ketels op verscheidene tentoonstellingen is gebleken, dat ach in Leiden en Omstre ken vele lielhebb~!rs der hondensport bevin den, die in het beait zijn van zeer goede exemplaren van verschillende rassen. Om nu deze sport op eeu hooger peil te brengen, en een aaneensluiting te bewerk stelligen van allen, die iets voelen voor den hond in het algemeen, Is bij1 velen dezer liefhebbers het plan gerijpt, over te gaan tot het oprichten eener Kynelogen-Clnb voor Lei/itn en Omstreken. Daar in verschillende kleinere plaatsen reeds lang dergelijke Vereenigingea zijn en lich ,in een steeds toenemende bloei mogen verheugen, twpfelen wjj er niet aan, of ook hier ter stede zal een Kynologen-Club rei den van bestaan hebben. Het doel dezer Club moet zgn, .de belan gen der hondensport te bevorderen door het geven van adviezen bij den aankoop vsd honden en raadgevingen bij het fokken. Het uitschrijven van Clubmatches, het honden van fozingen over verschillende rassen, het sUnnen van tentoonstellingen, door het uit loven van prijzen; kortom, alles in het werk te stellen om het houden en fokken van ras honden aan te moedigen. beleeft verzoeken wij hnn, dié sympathi- seeren met dit plan, hun naamkaartjes te willen zenden aan een van onderstaande adressen, opdat bij genoegzame deelneming kan worden overgegian tot het houden 'eener vergadering, waar de voorloopige plan nen tot oprichting kunnen worden besproken. Kapitein VAM MENS, Mar'.a-Gonda-str. B. DE KONING Jr., Haarlemmerstraat (hoek Donkersteeg). F. "BE WILDE, Witte-Singel 4. W. KBUIJFHOOFT, Mariënpoelstraaf. De algemeene toestand. Nog is do datum van de ondorteokeniug van hot vredesverdrag niet bepaald, daar uen nog altijd in 't duister tast aangaan!© de Duitscho ondorteekenaar9. Niomand schijnt daarop fel gebrand to zijn, wat zich laat begrijpen. Zijn naam te zetten onder een verdTag, dat Duitschland zoo diep ver nedert, is nu juist niet iets om naar te ver langen. Er verluidt, dat zoowel Muller als Krzberger voor de eer bedankt hebben, doch deze Tegeeriig, die het heeft aangedurfd om de al dan niet toeken-kwestie in beves tigenden zin op te lossen, kan zich nu niet aan de verantwoordelijkheid onttrekken, om ook werkelijk tot teekenen over te gaan. Wel w idt gemeld, dut men op zoek is naar een of ander hoog departements-ambtenaar, maar daarmee zal de entente geqn genoegen ne men. Een paar leden der regeering zullen ex aan moeten gcloovenl Wanneer Duitschland niet spoedig de de legatie samenstelt, zal do entente het her inneren aan zijn verplichting 1 Zooals wij voorzagen zal de nieuwe Duit scho regeering nog heel wat last hebben van de twee gebeurtenissen, voortvloeiende uit een nationale opwelling. Men zie de tele grammen. In Duitschland zelf is het verre van rus tig, De „Vorwiirts' toont zich echter hanger voor een beweging der uiterst linksobe ele menten,dan voor de van Techts dreigende ïwolutionair© reacts. Het gewelddadig uit roepen eener radea-regcering is door de meest radicale gToepen nog nimmer opge geven, waarschuwt het officieuze regeeringsL blad. En daarbij kan het wijzen op- Spartacisti- 6che relletjes in Dusseldorf en Hamburg, die echter bedwongen konden worden. In Ham burg is liet echter weer tot hevige Dotsin- gen gekomen waaraan macIlu2geweren een werkzaam aandeel hadden. Aanleiding te Hamburg heet ^geweest te zijn verontwaar diging tegen een fabrikant, die krengen van honden en katten verwerkte. Deze is zoo toe getakeld, dat hij in het ziekenhuis overleed. Do Spartacïsten hebben gepoogd de gewekte onlust en-stemming te benutten. De toestand is er nog allesbehalve in orde. Of achter de spoorwegstaking te Berlijn, die reeds naar Breslau is overgeslagen, ook politieke actie zit, is nog moeilijk te beoor- deelen. Men vreest het, en de regaering spant haar uiterste krachten in. om verdere uitbreiding der staking te voorkomen. 'Het gansche officieel© Duitschland is be zig bet volk of zekere kringen te bezweren, iich rustig te houden. De regeering heeft een oj roep tot het volk gericht, waarin de eerste •plicht genoemd wordt do naleving van de vredesvoorwaarden, de tweede plicht werken, de derde plicht, plichtsbetrachting. Er is slechts één middel om uit de duisternis van hot vredesverdrag te komen: rijk en vofk bijeen te houden door eensgezindheid en wer ken. Pres:dont Ebert heeft een deputatie uit het regiment jagers van generaal Marcker aangespoord tot trouw en Noske heeft behal ve 66n schrijven, gericht tot de rijksweer, in een mondeling onderhoud met velo voor name off:cicren, een beroep gedaan op hun /vaderlandsliefde, Niet tevergeefs, naar het schijnt, maar bij een heengaan van Noske Souden jie officieren toch wel eens over kunnen gaan tot de richting, waarheen hun hart feitelijk uitgaat: do reactionaire. Van reactionaire zijde ageert men sterk. Zoo heeft de vroegere conservatieve partij, thans Duitsoh-Nationale partij geheeton, een partijdag uitgeschreven, om na het ondertockenen van den vrede een pcrotestbetooging te organiseeren tegen hot aannemen van dezen geweldvrcde en do rverdere gedragslijn vast te stellen. Hindenburg heeft thans officiéél zijn. rust aanvaapd, hoewel hij- den laatsten tijd reeds door generaal Groener was vervangen. In - zijn laatste legerorder aan de troepen betuigt hij allen officieren, onderofficieren en manschap pen zijn diepgevoolden dank en vermaant hen eensgezind voor het wolzijn van het vaderland te blijven werken. Het zorgzaamst ziet men echter de toekomst in 't Oosten in. Men vreest, dat de Duilsche dementen in verzet zullen komen tegen de Polen. De regeering Scheidemann heeft aan die vcrzot-gevoelens eenigen steun verleend, zoodat deze vrees inderdaad niet ongegrond is. De drie opper-presidenten der Pruisische Oostelijke provincies manen nu reeds aan tot een stille on derworpenheid. De entente stelt Duitschland ge heel verantwoordelijk voor hetgeen er gebeurt. Het entente proletariaat doet nog weinig van zich merken. Do tc Southport bijeengekomen conferentio der Engelsche arbeiderspartij heeft elke belangrijke beslissing nog vermeden. Do Fransche regeering heeft rced9 een vol ledige amnestie na het teekenen van den vrede toegezegd. Een puilt der arbeidersactie! Eindigen we met den blik naar het Bolsje wistisch Oosten te wenden, dan zien we, hoe te Boedapest een nieuwe regeering is gekozen, die in hoofdzaak uit do bekende persoonlijkheden bestaat. Van do krijgsverrichtingen verneemt men weinig. Uit de berichten nit Tejecho-Slowakye zou men echter opmaken, dat van een vergelijk niets komt. Daar is toch een oorlogskabinet ge vormd en het fegorbericht spreekt van kleine vorderingen. Nieuwe Duitsch-Oostenrijksche nota. Staatskanselier dr. Renner heeft aan den president der vredesconferentie een nota gezonden, waarin hjj uiteenzet, clat de dele gatie, voor zij znoh kan uitlaten over de overhandigde economische en financieele vredesvoorwaarden, de aandacht der Vre desconferentie moet vestigen óp een vraag, van welker beantwoording het afhangt of de vredesvoorwaarden economisch en finan cieel uitvoerbaar kunnen zijn. De nota wijst op do bepalingen van art. 49, vol gene welke aan de regeeringen, die zich op het gebied der Oostenrijksch-Hongaarsohe mo narchie gevormd hebben, wordt toegestaan, alle vermogens van D.-O. staatsburgers en instellingen, die zich op hun gebied bevin den, achter te houden en to liquideeren. Dat beteekent de liquidatie van schier het geheele particuliere vermogen dezer per sonen en instellingen, en weegt te zwaar der daar Weenen het financieele middel punt van het rijk was. Zulk een ongehoord optreden zou de volledige ondergang van de hoofdstad van den staat, van alle cre- dietdnotellingen en van de meeste particu liere ondernemingen ten gevolge moeten hebben. Nog nimmer is, zegt do nota, het privaatrecht zoo verkracht. Er is geen re geering, die het recht of de macht heeft., zulke bepalingen aan te nemen. De juridi sche en economische verhouding tot de an dere op den bodem der monarchie nieuw ontstane staten is echter een geheel andere als die tegenover Duitschland. «a. KORTE BERICHTEN. De Belgische Kamer heeft met 81 te gen 41 stemmen het wetsvoorstel, om Osten- de en Spa te machtigen tot exploitatie van hazardspelen, verworpen. De Belgische minister van oorlog heeft meegedeeld, dat de Duitschers in België ach terlieten 100.000 geweren, 1.200.000 hand granaten, 3.500.000 granaten en granaaf- ksitetsen en 25.000.000 patronen. De gas- gracaten zullen begraven worden op door den staat aangekochte terreinen. De 30.000 wagons die in België zijn ach tergelaten, v/orden geleidelik irf dienst -ge steld. Met 10.000 is dit reeds gebeurd. - België _heeft 300.000 ton der te ver- öeeïer. Duitsche tonneumaat gevraagd. Het heeft de verzekering gekregen, ruimschoots zijn deel te zullen hebben. De Belgische regeering heeft bij de Kamer een wetsontwerp ingediend, waarbij de exploitatie der spoorwegen wordt toever- txouwQ aan een onafhankelijke instelling, het nationale beheer der Belgische spoorwegen genaamd. President Poincaré zal den 21en Juli een bezoek aan België brengen en daar vier dagen toeven. Er zal te Brussel een groóie wapenschouw worden gehouden, waarbij de maarschalken Joffre, Foch en ï^étain zijn uitgenoodigd. De president zal voorts in het Stadhuis en de Kamer worden ontvangen en zal in Gent, Mechelen, Antwerpen en Luik te gast zijn. Scheidemann, die van president Ebert nog een daftkhrief ontving, is naar Zwit serland vertrokken. De Zwitsersche Bondsraad acht, nu Duitschland de vredesvoorwaarden aanvaard heeft en er geen grensincidenten hebben, plaatsgegrepen, de versterking van de grens wacht, waartoe den 19en Juni werd begoten, niet moer noodzakelijk. De soldaten die. ter ve? Ftorking opgeroepen waren worden daar om onmiddellijk weer naar huis gezonden. Te Weenen is een heele bende rooYers en moordenaars gearresteerd, voor 't meeren-v deei jongelieden. De onveiligheid neemt be denkelijke vormen aan. Het national o verbond van 6poorweg- redzigers in Engeland eischfc, dat de 50 pOt., die nog altijd op de spoorwegtarie ven liggen, wordt afgeschaft. In het La perhuis /al deze kwestie ter sprake wor den gebracht. In Engeland is de censuur afgeschaft Hoewel deze daar nimmer zoo scherp is geweest als in Frankrijk, is l\et toch een herademing. Jfa verwerping der regeeringsvoor- stollen inzake den achturendag en de ver mindering van den .militairen dienstplicht is de Zweedsche Eerste Kamer ontbonden. Er zullen in Juli nieuwe verkiezingen plaats hebben, In Augustus wordt een buitengewone zitting van den Rijksdag gehouden. Van Griekscbe, zijde wordt de ontrui ming van Smyrna pertinent ontkend. In tegendeel wordten de Grieksche bezettings troepen versterkt. De algemeene sympathiestaking, die vanaf 15 Mei in Winnipeg, in Canada, heerschte, is geëindigd. - Met 34 tegen -24 eteminen heeft de Oa- nadeesche Senaat een voorstel aangeno men, volgens hetwelk het verbod tot ver koop van sterken dfrank alleen voor den duur van den oorlog zal gelden. Dit wets voorstel is ook al in het Canad/eesche La gerhuis aangenomen. Oorspronkelijk had het verbod gegolden voor den duur van den oorlog en twaalf maanden daarna. Het Engelsche departement van oor log deelt mede dat er op 19 Juni, in ver band met aanvallen van Chineesche muiters tegen Japanners, te Singapore wanordelijk heden hebben plaats gehad. De schade is aanzienlijk. De staat van beleg is afgekon digd. De Australische kruiser Sidney" heeft troepen aan land gezet om de rust te herstellen. Op 21 Juni was alles kalm. Drie Chineezen en 1 Japanner zijn gedood en een aantal licht ge-wond. Het teekenen van den vrede. PARIJS, 25 Juni (V. D.) In opdracht v. ÏL raad van vier was Data sta naar Versailles ge gaan, ten einde te informeoren naar de Duitsche gedelegeerden. Von Haniel verklaarde hem, dat hij nog geen bericht uit Weimar had ontvangeD, behalve dat de regeeiing naar Berlijn was ver trokken. Het is nu duidelijk, dat er voor Zater dag niets van ondorteekeniüg kan komen, mis schien wordt het wel Maandag. Poincaré wensoht bij do plechtigheid tegenwoordig te zijn Entente-nota's aan Duitschland. PARIJS, 25 Juni. (R. O.). In een nota aan de Duitsche delegatie noemt Clc- menceau het doen zinken der Duitsche vloot in Scapa Flow een schending van ar tikelen 23 ©n 31 van den wapenstilstand, een daad van grove kwade trouw en een reeds bij voorbaat opzettelijke inbreuk op de vredesverdragen, terwijl hij het ver branden der Fransche vaandels te Berlijn een soortgelijke inbreuk acht. De gealli eerden zullen voor een en ander het noo- clige herstel eischen en verlangen, dat. na afloop van hot onderzoek, de schuldigen, voor militaire rechtbanken terecht zull^D staan Indien zulke dadfon zilch, mochten herhaleü, zou dit een zeer nadeeligen in vloed hebben op de toekomstige werking ven het vredesverdrag. PARIJS, 25 Juni. (R. O.). Wegens Duitschlands verzet tegen de vestiging van het Poolsch gezag in sommige door 't vredesverdrag aan Polen toegewezen stre ken, heeft Clemenceau tot de Duitscbe de legatie een nota gericht, waarin hij zegt, dat de Duitsche regeering geheel en al aansprakelijk zal worden gesteld voor het naar Durtechland doen terugkeeren van al zulke troepen en ambtenaren als door de gaallieerde commissie zijn aangewezen, terwijl in geval van plaatselijke ongere geldheden als verzet tegen de bepalingen van het vredesverdrag niet toegelaten zal worden dat Duitschland den verzet ple gers over de nieuwe Poolsehe grens hulp zal bieden. Vrede-viering in Amerika. WASHINGTON, 23 Juni. (Draadloos). Er worden toebereidselen gemaakt voor een grooto, hier te houden demonstratie op 4 Juli, ter viering van den vrede. President Wilson wordt hogen -dien tijd terugver wacht en vertegenwoordigers van vele vreemde naties zullen officieel aan de cere monie deelnemen. Lane, staatssecretaris voor binnenlartcSsclie zaken, is voorzitter der regelingscommissie, getieraal March, chef van den Staf, zal de parade commandeeren, terwijl generaal Billard, aan wieu Kapitein Glenn van de Britsche legatie zal worden toegevoegd, als groot-m^arscfhalk zal fun- geeren. Behalve een parade sullen ook tal van symbolische optochten worden ge houden. De Duitsche koloniën. PARIJS, 26 Juni (Draadloos). Lord Mil- ner, Britsch staatssecretaris van koloniën, is Dinsdagavond te Parijs aangekomen. De Temps" gelooft, dat van zijn tegenwoordig heid te Parijs gebruik gemaakt zal worden om definitief vast te stellen wat er met de Duitsche -koloniën gebeuren .zal. Aan den een en kant moet de toewjjzing dezer streken aan de verschillende mogendheden worden bekrachtigd. Inzonderheid beeft de Raad van Vier de nopens Kameroen en Logofand aoor Engeland en Frankrijk voorbereide overeen komst. alsmede die welke door Engeland en België is opgesteld aangaande Dnitsch Oost- Atrika, goed te keuren. Aan den anderen kant is het van belang nauwkeuriger aen aaaa vast te stenen van het kóloniaar man daat, waarin het verdrag voor het meexen- deel dezer streken voorziet. PARIJS, 26 Juni. (Draadloos.) Woensdag middag is do Raad van Vijf bijeengekomen ten oindo een commissie te benoemen, die belast zal worden met de horziemng van den interna tionalen Shatas van Afrika, de bepalingen aan gaande den handen in wapenen, enz. Uit het bezette gebied. KEULEN, 26 Juni. (W. B.) De com- mandant der Engelsche bezettingstroepen maakt bekend, dat de in dit gebied tot nu toe afgekondigde beschikkingen van kracht blijven totdat het vredesverdrag door de verschillende mogendheden geratificeerd zal zym Hot Ameiikaaiische bezettingsleger. WASHINGTON, 25 Jilni (R. 0.). 70.000 vrijwilligers hebben ge teekend voor den dienst dn Europa, welk aantal ruimschoots voldoende is om de manschappen, die uit het bezettingsleger worden ontslagen, 1e vervangenl. De Senaat heeft cle legerwet aangenomen, waarbij een post van 888 mil- lioen dollars op de begrooting wordt uit getrokken tv oor een leger van 400,000 man. De toestand in Duitschland. HAMBURG, 26 Juni. (W. B.). De stad bevindt zich in handen der gematigd© arbeiders. Onderhandelingen zijn gaande om orde en rust te handhaven. Rijkatroc- pen zijn op weg. De burgerwacht patrouil leert op de straten om de orde te bewa ren. Verscheidene gevangenissen te Ham burg en Altona werden bestormd. BERLIJN, 26 Juni. (W. B.) Naar de „Voss. Ztg.'' verneemt, heeft het Bijkska- bineb tegen Hamburg een Rijksexpeditie bevolen (d. w. z. dat overeenkomstig een artikel der grondwet tegen Hamburg als Rijksstad van Rijkswege gewapend zal worden opgetreden). In het Raadhuis aldaar heeft, zich een commissie van 12 leden uit de bedrijfsra- den permanent verklaard en de geheele politieke en militaire macht oevr Groot- Hamburg in handen genomen. Do coram an d an tu r van Groot-Hamburg heeft zich onder de burgerwacht gesteld cn werkt onder haar bescherming voort. De arbeiders treden krachtig tegen plun deraars op, dodh ontwapenen de burger wacht. «Daar deze laatste niet voldoende sterk in aantal is, (heeft generaal von Lot- tow Vorbecfc (de vroegere commandant in Duitsoh-Oost-Afrika) last ontvangen met een grootc sfdeeling tegen Hamburg op te rukken en de orde te herstellen. Een deol zijner troepen is reeds onderweg. BERI f JN, 26 Juni. (W. B.). Naar de „Bcrl I okal Anzeigor" meldt, hebben ge- doeltcT. der P.erlijnsche troepen den wensch geuit Berlijn te mogen veriabeu. Bij niet vervulling van dezen wensch bestaat ge vaar, dat zij uiteengaan. Men acht den toestand ernstig. Italië's standpunt. ROME, 25 Juni. (Stefani). In den Se naat, welks leden vrij talrijk aanwezig waren, verklaarde dè premier Nitfci, dat Senaat en Kamer ten spoèdigste zullen worden bijeen geroepen tot bespreking der politiek. Thans bepaalt de regeering er zich toe een voor- toe; ig twaalfde aan te vragen. Daarna houdt Tittoni zijn rede. Het voorloopige twaalfde wordt met 64 tegen 7 stemmen aangenomen. ROME, 25 Juni. (Stefani). Tittoni begint )zijn rede met te zeggen, dat de Italiaan- sche vredesdelegatie zich moet haasten naar Parris te vertrekken en dus voor een uitvoe rige bespreking der politiek de tijd ontbreekt. Toch meent hij niet met stille trom te kunnen vertrekken, daar parlement en land reeds zoolang met stijgende onrust moesten aan zien, "hoe andere landen zich reeds van de verwezenlijking van hun streven en oorlogs doeleinden verzekerden, terwijl voor Italië alles nog onzeker -en twijfelachtig is. Hjj voelt zich derhalve verplicht om zooveel mo gelijk te antwoorden op de gewettigde vra gen van land en parlement door wie de vre desdelegatie zich gerugsteund moet Voelen, ifij geeft dan een overzicht van den staat van zaken, zooals hij dien van Orlando ge kregen heeft. De grenzen met Oostenrijk zijn vastgelegd op> de wijze, zooals Italië dat wenschte. Wat betreft de Adriatische Zee kwestie, de poging tot een compromis met Tardieu te geraken, mislukte, daar Wilson er tegen was. Hij toch wilde het verdrag van Londen niet erkennen, hoewel de geal lieerden dit in zjjn geheel aanvaardden, d.w.a. met inbegrip der clausule, dia Fiurae aan Kroatië toewees. Behalve in het verdrag van Londen heeft men nog geen beslissing ge nomen inzake Albanië. In Albanië houdt Servië Noord-Albanie be zet. In Kleic-Azië is Smyrna bezet, dat ons is beloofd. In Afrika bieden Engeland en Frankrijk ons voor de hun toegewezen Duit sche kolonies een compensatie aan. die, wat Er.geland betreft, wel voldoende is, maar die. wat Frankrijk betreft, vermeerderd moet worden. Indien deze. toestand zoo blijft, zullen Frankrijk en Engeland hun vrede hebben en zouden zij hun legers kunnen demobiliseeren en hun wonden kunnen Verbinden, geslagen in bun economisch en financieel leven en kunoen beginnen met het werk van weder-op- bouw, terwijl ons dat niet zou zijn gegeven. "V^ant wij zouden dan nog geen vrede hebben. "Voor alles rekenen wij op de rechtvaar digheid der zaak, die wij met energie en hardnekkigheid verdedigen l?n «onze ge meenschappelijke belangen, dio wij met do geallieerden hebben en waardoor zij reke ning moeten houden met de vriendschap van Italië, gelijk zij het met de hunno doen. De enorme offers, die wij gebracht hebben, al het bloed door het Italiaanscbe volk vergoten voor de gemeenschappelijke zaak van ons recht en onze dooden eri gewonden eischen, dat Italië volgens recht behandeld wordt voordat de dankbaarheid die men ons verschuldigd is, in het ver geetboek raakt Een lersche leening? NEW-YORK, 26 Juni. (Draadloos.) Naar ver luidt, poogt de leider der Sinn-Fem-beweging in Ierland de Valera een leêning van een mil- lioen te sluiten voor do Iersohe republiek; de helft zou in de V. S. worden geplaatst, de an dere helft in Ierland. Vergadering van heden. Do Voorzitter spreekt bij het openen der vergadering een korte redevoering uit, waarin hij zegtNu de vrede eerstdaags geteekend wordt en daarmee de oorlog be ëindigd is, keert ook voor óns land het var- trouwen in de toekomst weer. Spr. herin nert er aan, dat Nederland een eerlijke neutraliteit wist te bewaren en, ofschoon het zelf veelal gebrek leed, tooh vluchte lingen en noodlijdenden steunde. Wij heb ben, zegt spr., steunend op hot recht, gen waakt bij dag eai bij nacht. Mogen wij uit dit verleden onze kracht voor de toekomst putten. Een nieuwe tijd is aangebroken..- Spr. besluit met het uitspreken van den wensoh, dat wij het vrije Nederland zulleni blijven onder de zegenrijke regeering van Koningin Wilhelmina. (Applaus). Aan de orde is de benoeming van een eom-> mies-griffier. Na stemming, een tweede vrije stemming, en een herstemming tuaschen dei heeren j-hr. dit. W. A. Beelaerts van Blokland en mr. E. J. Thomassen h Thuessin v. (R Hoop, staken do stemmen (19 tegen 19). De Voorzi ter stelt voor, dat door het lot' zal worden beslist. De Kamer veroenigt ziohi daarmee. Gekozen wordt nu jhr. mr. W. Beelaerts van Blokland^ secretaris van den! Hoogen Raad van Adel. Verschillende wetsontwerpen worden goed-: gekeurd. De Kamer zal, indien het eindverslag op het ontw-orp-onderwjjzersstlarissen tijdig in komt, worden bijeengeroepen tegen 8 Juli' as., 's avonds te halfnegen. Hierna wordt' de vergadering gefloten. ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden: Bevorderd zijn tot doctor in/ de artsenjjbereidkunde, op proefschrift: „Bij-< drage tot de kennis van het geslacht Poly gonum", mej. A. J. Steenhauer, geil. te Leiden, en tot doctor in do rechtsweten schap, op Stellingen, de heer G. R. W. Kym- mell, geb. te Scheveningen. Geslaagd zjjn voor het candddaatsexamen.' in de rechten de heeren A. Beets, 0. A. J, BI ankers en W. van Zant; voor het candid daatsexamen in de Taa'L en Letterkunde van den O.-I. Archipel, de h^er Th. G. Fj Pigeaud. Voor het candidaatsexamen in de rechten' cle heer J. W. Taberigh Suermondt en vooif •het doet. examen in de rechten de heer J. Ja Gobius du Sart. Amsterdam: Tot arts zijn hevorn öerd de heeren D. Hubert, geb. te Amsteis dam; A. A. van Glabbeók, geb. te Breda^ en O. 0. Corts, geb. te Waddinxveen. Bevorderd is tot doctor in de plant- en dierkunde op proefschrift: .„De im'bi'bitie van plantaard!go celwanden in oplossingen van electrolyte^, do heer S. C. J. .Tochems, gób. te Vianen. Heden word bevorderd tot doctor in do rechtswetenschap de heer J. P. H. Mulder, geb. te Bolnes, op proefschrift: „Do Ver- \olgingstaak van het Openbaar Ministerie7*! MARKTBERICHTEN. LEI DEN, 25 Juni. Sla f 0.601.40, an dijvie f 2—3.70, bloemkool I f 19—34, bloem kool LI f 1217, selderij f 12.20, peen f 817, uien f 1.502.50, rabarber f 11.80 komkommers f 1219. Alles per 100. Peulen 10 ct.35 ot., doppers 19 ct. 24 ot., tuinboon en 7 ct.—11 ot., aardbeien 36 ot.46 ct., postelein 36 ot.46 ot., aard appelen 12 ot-.—16 ot. Alles por K.G. KA TWIJK-AAN-DEN"-RIJN, 25. Juni. Vroege aardappelen per zak van 35 K.G. f 3.90f 5. Peen per 100 bos f 11.20—f 13.50 Bloemkool I f 40. Rabarber f 2 per 100. GOUDA, 26 Juni. Kaas. Aangevoerd 76 partijen. Handel matig. Ie kw. f 75—78, 2e kw. f 7074, zwaardere f 78%. Getrouwd JETTIE RUTGERS en JOHN ENTHOVEN. Din Haag, 26 Juni 1919. Javastraat 271. 431 Hiermede geven w\j ken nis van de voorspoedige ge boorte van een Dochter. D. C. DE JONG. J. E. DE JONG— Van Biemen. Noordeinde 43a. 7.876a Heden overleed tot onze diepe droeiheid, na een kortstondig, smartelijk I doch geduldig lydén, onze 3 geliefde Echtgenoote, Moe- J der, Behuwd- en Groot moeder, Behuwdzuster en Tante Mejufliouw GEERTRUI SOMMELIHG geb. FASSEUR, in den ouderdom van 68 jaar. Uit aller naam: J. SOMMELING Sr. Lkiden, 25 Juni 1919. Heerensingel 11a. De begrafenis zal plaats hebben Zaterdag a.s. te 11 uur op de begraafplaats „Rhijnkoi". Algemeene Kennisgeving. Bezoeken kunnen niet j worden afgewacht. 433 j Inplaats van kaarten. Heden overleed, na een smartelijk lijden, onze innig gefielde Zoon en Broeder, GORNELIS HORSMAN. in den ouderdom van 20 jaren. Uit aller naam: K. HORSMAN. M. H. HORSMAN— Katsburg. Lbidbrdorp, 26 Juni .1919. Voorstraat 36. 7864a

Leidsch Dagblad | 1919 | | pagina 3