Burgerlijke Stand Leiden. mi SE e^STBE&EÜ SPORT REGHTZ&KEM Tijdens den Wapenstilstand' TF! LMTSTE BERICHTEN, TELEGRAFISCH WEERBERICHT, Hoogste barometerstand 766.6 te Vlis- zingeu; laagste stand 762.7 to Stockholm. .Verwachting tot den avoad van den ötlen Juni: Matige noordwestelijke tot westelijken wind, meest zwaarbewolkte lucht; waaisrhijn- ijjk regenbuien; iets zachter temperatuur. Te It otterdam isopge- richt de Vereeniging Vreemdelingenver keer Hoek-van-Holland, welke zidli ten doel stelt het vreemdelingenbezoek aan den Hoek-van-Holland te bevorderen, door het verstrekken van inlichtingen en verder alles aan te wenden wat daartoe strek ken kan. GEBOREN: Klaas, 'L van A. W. Pardonr en L. v. d. Viseh. Elizabeth Gerardina, D. van F. Visser en A. L. Cannoo. Catharina Helena Maria, D. van A. Slijkec- jnau en X A. Schilder. Stephanus. van G Collé en C. E IVaryiond. Her.- drica, D. van G. van der Voorde en M. G. Hageman. Wilhelmus Franciscus, Z. eau J. H W. Boddëua en M. C. Kroon. Johannes Frederikus Quirinuv, H van 0. Moutanus en K. v. cl,. Meer. - Jansjo Johanna. D. van W'. F. J. Hannaart en H. P. Wakkaar. ïeunissina Wilhelmina1, D. van J. Mandemaker en G. v. d. Meer. Johannes Jacobus, Z. van J. J. van Biemen en C. Neuteboom. Anna Elviere Maria, 1^ van J. T. X. Sanders en E. Platz. C-EHUWD: P. I. A. .Wijnbeek jm. en .w. H. Akkermans jd. X Th. van Galen im. en M. J. O. de Graaf jd. J. Cl Brocver jm. en D. A. Vogelenzang jd. J. v d. Linden jm. .en A. D. Vogelenzang jd. W. A. Verdegaal jm. en D. Terree horst jd. B. Krabbenbos jm. en G. M. v. d. Brande jd. ,A. Bink jm. en C. A. Bentveld jd. C. Springer jm.- en A. Nieters jd. G. Kuperus w. en J. Boon- stoppel jd. J. P. v. d.Hulst jm. en V'. Couzynse jd. P. Hellingman jm'. en M- J. de Roon Hertoge jd. OVEPuLEÖENX Zwanenburg z. 6 m. L. W. van der Wal, z. 3 j. W. F. Later- veer, s. 10 w. J. Ju, d. Ij. E. Broek huis, <1. 13 d. Ct. L. Broekhuizen, z. 19 .co. Ct. van der Kamp, d. 22m. P. Piket T5 j. M. Meijnen, ongeb. m. 30 j. E. Kramers wed. H. Lek, 77 j. P. Berg man, z. 17 j. M. "Duindam z. 12 d. P. van der Ham z. 3 j. J. van Snick wed. G'. P. Koppeschaar 85 j. HAARLEMMERMEER. Aan mr. J. ,G. A. K..itenbusch is, op zijn verzoek, met ingang van 1 Juni 1919, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van griffier bij het kantongerecht alhier. KATWIJK-AAN-ZEE. De „K.W. 12", dia van de IiaxingViascherij terugkeerde en de haring aan den afslag' bracht, besomde ongeveer f 10,000 in één reis. Dit is een mooie besomming en. stemt hoopvol voor de' toekomst. De onderaideelmg „Noordwijk en Om streken" van den Algem. Nederi. Politie bond hield alhier een ledenvergadering. De opkomst was ditmaal niet zoo groot afs vorige keeren. Eanige nieuwe leden werden weder voorgesteld'en aangenomen. Tot be stuurslid werd gekozen de heer W. "Chr. Nijeboer alhier, en zalks in de plaats van den heer Dortla id, die wegens zijn benoe ming tot inspecteur van politie tc Culem- borg bedankt had. Dc vergadering werd op de gebruikelijke wijze door den voor zitter geopend en gesloten. Te IJniuiden kwamen binnen de; log gers KW. 137, met f620; KW. 155, met f924 en KW. 170, met_f970 besomming. .KATWIJK. He bouw van de dubbele vacantiev.oning aan de Cantineweg te' Kat wijk-a a n-Zee, Zaterdag door den architect den heer H. J. Jesse, te Leiden, voor do Heidsche Vereeniging ;,'s Zomers Buiten" aanbesteed, is opgedragen aan den aannemer den heer G. van Bemrcel, te Katwijk-aan- den-Rijn. LEIDERDORP. De ingelanden van 'den Zijllaan- en Meijepodder hebben de be groeting over 1919 gesteld aan inkomsten en uitgaven op f 91247^. De omslag is be paald op f5.50 per hectare. Tot bestuurs lid is gekomen cle reel* A. van Leeuwen Az. Hedenmorgen kwam de landbouwer F., alhier, tot de ontdekking, dat in een schuur, staande op het erf, was ingebro ken en daaruit een dogcart was verdwe nen. Eveneens bleek, dat een paard, pas Maandag j.l. aangekocht, niet- meer in de weide liep. Bij nader onderzoek bleek, dat ook een kostbaar paardentuig werd ver mist, en ongewensöhte bezoekers met het geheele gerij er van door waren gegaan. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld. LBID'SCHENDlAIvl. Tot- predikant bij de Gercf. Kerk alhier is beroepen do heer J. Hoek, c-and. to Söhieri'a/m. LISSE. -Gisternamidrlag werd in tegen woordigheid van B. en W., de Raadsleden', het brandweercorps en verdere genoodig- den, do nieuwe motorbrandspuit beproefd. Nadat de spuit op alle gewenschto afstan den en hoogten was beproefd, en ruim schoots bleek te voldoen aan de ge-stelde oisohen, werd deze door de gemeente van de fabrikanten, de heeren J. en H. van der Ploeg, te Apeldoorn, overgenomen. RIJNSBURG. In do vergadering van <ten Raad vroeg de heer W* L. v. d'. Gugfcn' paar aanleiding dat de bouwmaterialen he ftop to verkrijigen zijn en. er weer meer en meer lust tot bouwen komt of B. en W. hun1 aandacht weer eens wilden schenken' aan uitbreiding.^ en stratenplan, waarover in ^n^inpbil^satiotyii is .gesproken Hij had nog 'een vraag, maaa' die wilde hij in petto* houden voor de geheime vergade ring'. De heer J. van Klaveren kwam voor "den dag met het plan de muziektent op de Heul te plaatsen. De burgemeester wil eerst de meening van het bestuur der muziekver- eenigig hooren, alvorens een besluit te ne men. De heer K. Zandbergen vroeg of het huis (Oude Raadhuis) nu verkocht is; er was wel in de geheime vergadering ovr gespro ken. De Voorzitter verklaarde echter, dat ra heropening der openbare vergadering het besluit was genomen. WASSENAAR. De heer D. Eggink Jzn. ambtenaar ter Secretarie alhier, behaalde te Zeist het diploma eandidaat-gemeente-secre- taris. De dame, die vorige week bij het' afrij den van de Klip zeer ernstig door een val' gewond werd, is aan de gevolgen van dien val overleden. Gemeentelijke Sportterreinen. Gezien den grooten terreinnood1, welko to Leiden voor het beoefenen van sport hcerscht, is het bestuur van den Leiclschen Voetbal-Bond voornemens in een request aan den Gemeenteraad aan te dringen op het aanleggen van gemeentelijke sportter reinen. HAAGSCHE RECHTBANK. Deze rechtbank veroordeelde: W. B., te Leiden, wegens diefstal van suiker, tot drie niaanden voorwaardelijke gevangenisstraf. HAAGSCH GERECHTSHOF. Het Hof wees heden arrest in de zaken: P. H. H., te No ordwij kerk o ufc, loor de Haagsche rechtbank wegens fcerooving veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf. Dit- vonnis werd bevestigd. Het Hof gelastte een nadere instructie in de zaak tegen, A. S., te Leiden, we gens medeplichtigheid aan diefstal en heling door de Haagsche rechtbank veroordeeld cot IV2 jaar gevangenisstraf. SCHEEPSTIJDINGEN. STV. MIJ. NEDERLAND. BOETON, tkuisr. 2 Juni te Falmoutb. ROTTI, 27 Mei .van Durban. GROTIUS, 21 Mei' van Batavia. JAN PIETERSZ. COEN, 20 Mei van S i- ibanigv- KON. NED. STOOMB. MIJ, OASTOR, 30 Mei van Algiers naar Valen cia. LUNA, 3 Juni van Amsterdam naar Bar ry Roads. OBERON, 1 Juni van Port Talbot naav Sandy .Hook, HOLL-AMERiKA LIJN. ROTTERDAM, 30 Mei van Rotterdam te New-York. ST-iOTERDI.TK, 29 Mei van Rotterdam ie Newport-News. RÖTTERD. LL0YD. MARKEN, uitr.j pass. 2 Juni Folkestone. STV. MIJ. OCEAAN. SARPED0N, thuisr., pass, 30 Mei Gibral tar, De «Sgemeeue toestand. Nu de vredesvoorwaarden, zij liet gedeel telijk, aaa Duiksch-Oostenrijk overhandigd zijn, heeft de buitenlandsche pers een nieuw terrein gevonden om er de noodige beschou wingen aan vast te knoopeu. Trouwens, ten aanzien van Duitschland is zrj ook zoo goed als' 'uitgeput. Als wij het eerst nagaan, hoe da Oostenrjjksche pers 2ich uit, als de liet meest bij do kwestie betrokkene, dan vinden we slechts één toon te beluisteren: de vre desvoorwaarden 2ijn vreeseljjk zwaar en zul len Duitsch-Oostenrijk ten gronde richten. Daarop .komen de in velerlei toonaard ver vatte artikelen eenstemmig neer. De en tente-pers is precies zoo verdeeld als ten aanzien van de vredesvoorwaarden, aan Duitschland gesteld. De Weensche beurs is voor twee dagen gesloten, evenals dat destijds te Berlijn ge schiedde, om een paniek te voorkomen. Kenner zal te Innsbruck met zijn collega Bauer confereeren, om-dau naar St. Ger main terug te keeren. "Dat de entente met de financïeele- en her- stei-regelingen niet gereed is, zal niet ver ba-, en, als men het volgende bedenkt: Koe- menie, Polen, Italië en de Groot-Servischs •Staat krjjgen aanzienlijke stukken der dubbel monarchie. Tsjeeho-Sloivakjje wordt geheel uit .voormalig grondgebied van Oostenrijk- Hongarije gevormd. Dezen danken er alle maal voor om een deel Van de schuldenlast der dubbelmonarchie over te nemen, laat staan mee te betalen voor herstel. Zij willen deze heele zware last afwentelen op Duitsch- Oostenrijk en Hongarije. Aangezien van het laatste wet heelemaal niets meer te halen zal zijn, wanneer het Bolsjewisme daar eens werkelijk verdwenen zal zijn, zou Duitsch- Oostenrijk alleen opdraaien voor alles. De onmogelijkheid, dat de 6 millioen inwoners die Duitsch-Oostenrijk overhoudt, dat kunnen dragen, springt te duidelijk in 't oog, dan dat wij daarop nader, zullen ingaan. Kenner zelf staat op 't standpunt, waarvoor, zeker zeer Veel te zeggen is, dat alle vroegere bestanddeelen mee moeten betalen, zooals 'ook bleek uit zijn gisteren meegedeeld ant woord bij de overhandiging der voorwaarden. De entente staat vrijwel, wat de betalings- kwestie met Duitsch-Oostenrijk aangaat, voor, de moeilijkheid veeren te plukken van een kikker. En dat gaat nu, 'eenmaal niet ge- makkelijk zelfainiet in grauwe theorie. Ten aanzien van den stand van zaken van da onderhandelingen met Duitschland geen bijzonderheden. Over, 't geheel blijft men vrij pessimistisch gestemd, wat tegemoetkoming der entente inzake de Duitsche tegenvoorstel len betreft. Alleen eenigo Amerikaansche bladen bevatten weinig betrouwbare berich ten over plannen van Wilson, enkele punten oj.rieuw onder de oogen te zien. Het „Berl. ïageblatt" verwacht zelfs, dat de Duitsche delegatie met Pinksteren, weigerend te tee kenen, naar Duitschland zal terugkeeren. De Duitsche minister van koloniën, dr. Bell, vertoeft op 't oogenblik te Versailles. Met het oog oj) de mogelijkheid, dat de Duitschers. straks werkelijk eens zouden weigeren, om het vredesverdrag te ondertee» kenen, heeft dé entente enkele heutralen Nederland pok? gepolst, of zij tot medewerking bereid waren bij herstel der blokkade. Was van Zwitserland al eenigen tijd geledeneen weigerend antwoord inge komen, Denemarken en Zweden hebben thans in deuzeliden geest geantwoord. Het Duitsche rapport over de schuld vraag zal iu entente-kringen niet Palaten een slechten indruk te maken, vooral na Kenneris openlijke bekentenis in dezen. De „Freineit", het blad der Duitsche onalhankeljjken, trekt ook fel van leer tegen wat het noemt „ten dentieus maakwerk", dat komt in de plaats van een openlijk scliuldbelijden. Het rapport lal een wrijfpaal worden op een oogenblik, dat elke nieuwe vertroebeling ongeweuscht is. De uitroeping van de republiek Rijnland, heeft toch, zooals ook niet anders te ver wachten viel. Duitschland scherp doen staan tegenover Frankrijk, dat achter die los-van- Iruisen-beweging zit. Het is 'n onverkwikkelijke historie, vooral wanneer de bevolking werkelijk voor negen tiende gedeelte van deze zelfstandigheid 'niet wil weten, gelijk van Duitsche 'zijde wordt beweerd, wat echter nog steeds onzeker is. Aan het hoofd der regeering staat een zekere dr. Dorten, dien men van Duitsche zijde voorstelt als verfranscht. Hij heeft Teeds naar Berlijn getelegrafeerd, 'doch een lang met malsch antwoord gekregen, men zie daarvoor hieronder, evenals voor een offi cieel protest der Duilsche wapenstilstands- commissie tegen het Fransche optreden. Do bladen te Maina zijn gedwongen een nieuwen oproep voor de stichting der repu bliek te publics eren, waarin natuurlijk alle goeds der zelfstandigheid naar voren wordt geschoven, evenals alles, wat tegen den vroe- geren toestand in 't midden is te brengen. Op de plaatsen, waar de plakkaten waren af- gescheunj, zjjn nieuwe aangeplakt en tenkele daders zjjn gearresteerd. De 24-uur-staking is geëindigd. Het Fransche militaire bestuur been voor liet geval van een algemeene staking gedreigd met opheffing van alle pas en verkeersfaciliteiten en met stremming \3u den aanvoer van levensmiddelen, terwijl liet den, voorzitter van den 'Hessischen Land dag en den leider der sociaal-democraten te Mainz. Adeling, wegens ophitsing tot sta king in hechtenis heeft doen nemen. Het regent in Duitschland protesten, o.a. van de afgevaardigden uit het bezet gebied, van den bond van Rijnlanders, te Berlijn, van de Hessischa regeering, - die bij generaal Mangin protest heeft laten aanteekenen. van afgevaardigden uit alle groepen uit de Hes- sische Kamer enz., die allen gewagen van cn-Duitschheid en landverraad. Ten aanzien van Hannover schijnt' iets dergelijks in voorbereiding, ten minste de „Daily Express" wil weten, dat daar een constitutioneel koninkrijk zal komen, onder den zoon van den hertog Van Cumberland. Eo herrijzenis van een oud-koninkrijk, terwijl overal elders in Duitschland de' vorsten zjjn' afgezet? Do Ejjnlaiidsche republiek. Dr. Dorten, de leider van de; beweging lot stichting der Kjjiilandsche republiek, heeft aau den Luitschen minister-president Sebeidemann volgend telegram gericht: Mijnheer de minister-president I lil opdracht van de voorloopige regee ring der Rijnsche republiek,heb ik den rijkspresident van de plaats gevonden uit roeping der Rijnsche republiek binnen het Duitsche rijksverband en -van onze beweeg redenen daartoe in kennis gesteld. Opdat ons aller wensch, om del weg naar., den volkerenvrede en .de verzoening der volken te effenen, onmiddellijk publiek worde, heb ik den voorzitter van de vre desconferentie in Versailles en de staats hoofden van de bezettingsmachten door middel 'van de hoogste autoriteiten der be- zetting voorgesteld 0111 dadelijk verkiezin gen voor de landsvergadering van het Rijn land te laten plaats vinden en om ver tegenwoordigers der regeering op de vredes conferentie toe ta laten. Xk doe hierbij' aan u hetzelfde voorstel en verzoek ons het samenwerken met de Dnitsche vredesdelegatie toe te staan. (get.) Dr. DORTEN. Het antwoord van de l'ijksregeering is de volgende verklaring: In Wiesbaden is de z.g. regeering van de Rpnsche republiek gevormd. Vreemden hebben onder bescherming der bezettende machten de leiding van dit avontuur ge grepen. De oproep heeft geen weerklank gevonden. Hun aanplakbiljetten beeft de be volking iu het betrokken gebied afgerukt. De Rijksregeering heeft op deze tot ontbin ding van het Rijk leidende pogingen slechts een antwoord: Zij heeft den procureur-gene raal gelast een aanklacht in te dienen tegen den heer Dorten en de overige leden van de z.g. regeering van. de Rijnsche republiek wegen# hoogverraad. Alle ambte lijke handelingen van de z.g. regeering van den beer Dorten zjjn van nul e»i geeuer waarde. De bevolking behoeft geen acht te slaan op baar verordeningen. De tot nog toe bestaande landsregeering en -overheden blijven ten allen tijde dö dragers van het eenig rechtmatige gezag. Do Duiteehe wagenstilstandscommissie heeft aan maarschalk Foch' volgende pro testnota overhandigd: Do Duitsche regeeïing ïeeft'j;e!oofvaar- dige berichten ontvangen, dat da Fransche bczettingsoverheden in bet gebied linies van 'den Rijn met ihisbruikmaking van de nun door den wapenstilstand toegestane bevoegd beden de hoogverraderlijke pogingen in het bezette gebied aanmoedigen en ondersteu nen. Lieden zonder politieken invloed, die geenerlei opdracht van de bevolking heb ben ontvangen, hebbeif herhaaldelijk met Fransche officieren onderhandelingen ge voerd over het uitroepen van- de Rijnsche republiek en de afscheuring van het Duit sche rijk. De Fransche bezettingsoverheid heeft toegestaan, dat den lsten Juni aanplakbil jetten over de uitroeping van de republiek aangeslagen werden en hebben Duitschers, die ,de biljetten afscheurden in hechtenis genomen. Kolonel Pinot antwoordde aan den Duilschen ambtenaar, die, aan zjjn plicht getrouw, hem er opmerkzaam op maakte, dat de Fransche militaire overheden het hoogverraad jegens Duitschland hadden ondersteund, dat hij den steden, die zich riet met de stichting van de nieuwe repu bliek vereenigen, den aanvoer van lévens middelen af zou snjjden. Hij voegde daaraan toe, dat de betrokken ambtenaar met een termijn van 24 uur uit het bezette gebied wordt uitgewezen. De regeering3president von Winterstein is uitgewezen. Deze ge dragingen van de Fransche Jbezettingsover- lieden zijn in lijnrechte tegenspraak met do wapenstilstandsvoorwaarden van 9 Nov. 191-8 en beteekenen de zwaarst mogelijke schending van de volgens het volkenrecht op zich gpromen verplichtingen. De Duit sche regeering teekent tegen deze hou ding ten stelligste protest aan. KORTE BERICHTEN. In Antwerpen zijn gisteren de werk lieden der waterleiding in staking ge gaan. Getischt wordt: 1.25 fr. per uur en de 8-uren-werkdag. De watervoorziening geschiedt tijdelijk uit reservoirs, maar spoedig zal cPo toestand bedenkelijk wou den, als de staking van langeren duur blijft. Bij de schouwing van het lijk van Rosa Luxemburg, dat nu inderdaad gevon den is, bleek, dat de schedel onbeschadigd is, zooat zij blijkbaar door een pistoolsoliot is gedood. Tegen den communistenleider dr. Leviné, te Munchen, is voor het star.d- gereöht de doodstraf geëischt. Te Parijs is thans ook een staking uit gebroken op de Noord-Zuidbaan van den ondergrondsehen spoorweg. In de Vereenigde Staten zijn wederom bomaanslagen' gepleegd op toonaangevende Amerikanen, die echter gelukkig alle mis lukt zijn. Do woning van den attornéy- geileral, te Washington is eênigszins be schadigd. Do woningen van de ledlen van het kabinet en op den voorgrond tredende ambtenaren worden door de politie "be waakt. Nederland eu België. PARIJS, 3 Juni (R. 0.). De raad, ge vormd door de vijf ministers van buiten landsche zaken, hoorde de mededeelingen aan van minister Van Karnebeek, waarin bij hèl antwoord der Nedërlandscbe cegee- nng overbracht op de uiteenzetting van Hymans inzake de herziening 'der vefdra- gen van 1839. De daarop gevolgde dis cussie liep volgens Fransche diplomatieke kringen alleen over de' werkwijze. Een be paalde overeenkomst werd nog niet bereikt. Ter vredesconferentie. PARIJS, 3 Juni. (V.D.) De economische raad is gisteren bijeengekomen. Hij nam kennis van dp rapporten betreffende heb optreden van de geallieerde militaire auto riteiten, die stappen gedaan hebben om to verhinderen, dat de Duiteehe regeering voorraden voor Polen zou ophouden welke via Dant-zig werden aangevoerd, wat in strijd _niat den wapenstilstand zou zijü. De raad besprak voorts de rapporten van de blokkade-sectie betreffende de handelsbe perkingen tu- rhen Oostenrijk en Duitsch land en liet bolsjewistische Rusland en Hongarije. De invoer van gedroogde krui den voor mcdischo doeleinden, die in Duitsohlond niet groeien, werd toegelaten. Hoover bracht rapport uit betreffende do stappen, welke gedaan moeten worden in zake do liquidatie van de wereld-voedsel- controlo en betreffende de wijze, waarop de coonemisohe problemen, die voort vloeien uit den naderenden oogst, kunnen worden opgelost. Ook Noorwegen weigert. PARIJS, 3 Juni. (V. D.) Ook Noorwegen heeft' geweigerd mee te werken bij herstel der blokkade. Luxemburg LUXEMBURG, 3 Juni (Havas)i Iu de Kamer deelde de' staatsminister over de zending der Luxemburgsche delegatie naai Parjjs mede, dat volgens een verklaring van Clemenceau, de vredesconferenties de kwestie der. neutraliteit nog niet grondig heeft onderzocht. Wat het economische vraagstuk betreft, Frankrijk stelt prjjs op de vriendschap van Luxemburg', maar ook op die van België. Frankrijk is bereid dd economische uuie der drie landen te" onder zoeken. Hymans verklaarde, dat de kwestie zic'u thans geheel anders voordeed, dat zij van groot politiek en economisch belan'g] was. en verzocht "daarom bedenktijd. Russon gearresteerd iu New-Tork. NEW-YORK, 3 Juni. (V. D.), 14 Russen zijn .gearresteerd, onder de verdenking, be trokken te zijn bij de bomaanslagen, Staking in Vancouver. NEW-YORK, 3 Juni. "(V. D.) Te Van couver i(S de algemeens staking, geprocla meerd. Brandweer, politie en andere open bare diensten werken echter door, STADSNIEUWS. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende Mei voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f 128.574.76 en terugbetaald de som yr.n f 129.674.79. Het laatste door 'dat kan toor uitgegeven boekje draagt het nummer 45.249. De Kloef-uitbarsting. (Officieel). Bljjkens een heden bij het De partement van Koloniën van den Gouverneurs Generaal uit Kediri ontvangen telegram, is het aantal stlachtoffers van de Kloet-uitbar- sting gelukkig geringer dan oorspronkelijk' geraamd was. Thans wordt het aantal geraamd op 3109. De heer De Man is niet omgekomen. Wel echter kind De Njjs. H. M. de Koningin l/Kift aan het op ini tiatief van den Minister van Koloniën eu anderen, eeoe-voorzitterschap van Z. K. 3, den Prins gevormde Comité tot het vc 'icc- nen van geldelijke lui lp aan de slacht offers' van de Kloot-uitbarsting, welk Comité heden Id het Departement van Koloniën geïnstal leerd werd', een bedrag van f 5000 geschon ken. ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden: Geslaagd zjjrt voor het oand,- examen in de geneeskunde, de heeren F. van Deursen, G. Winkler Prins 'en L. J: Del Baerè (curn laude); voor 'het candidaats- examen in de rechten de iiseren W. Huender, M. N. S. Troelstra en B'. Geertsema. FAILLISSEMENTEN. Jhr. A. H. Gevers, stSdent te Leiden'. F. W. Buitendijk, koopman te Scheve- ningen. W. Kaldenbacb, koopman, te Vaals (hotel Orlmans). G. Denlschman, herbergier, te' Heerlen, P. Scheydt, ingenieur, te Hulsberg ■J. Marcelissen, boomkweeker; te Oisterwijtó El. A. v. Schaik, te Utrecht. M. P. Kempen, handelsreiziger, te Utrecht* MARKTBERICHTEN, BODEGRAVEN, 3 Juni. Aanvoer 175 partijen, waaronder 53 Rijksmerk, Ï074 stuks, wegende pl.m. 42.444 K.G. Prijs Goudsche kaas 1ste soort f 6S a f 70, 2de' soort f63 h f67, met Rijksmerk f72. Han del matig. HOOFDDORP. Op de voorjaarspaarden markt waren aangevoerd 36 paarden gtï 21 hitten. De prijzen der paarden varieer den van f 180—f 900, die der hitten van X1201650. Er was weinig handel. Tevens werd bij hotel „De' Beurs" paar- denmon'stering gehouden. De handelaars Blankevoort en Laan, te Groningen, die' voor Duitschland zaken kwamen doen. ron den het echter over den prijs als anderszins niet eens worden, zoodat een 20-tal aange voerde exemplaren onverkocht weer moe.si vertrekken. AMSTERDAM. 4 Juni. 62 vette kalve ren, lo kw. f 2.60, 2c kw. f 2.30; 3c kw. f 1.8Ö 150 nuchtere kalveren f 1832. 320 vot'e varkens l.e kw, f 2,10; 2c en 3e kw. f 1.75 tot f 1,95. AdverfentËën. Inplaats Tan kaarten. Verloofd: 5940a LILIAN APPY. J. N. TB. KLOESHEIJER, '4 T„. Schelpenkade 44. Lb,0IN Papenstraat 7. Getrouwd: B. KRABBENBOS J.MZN. BN TRÜUS YAN DEN BRANDE, die mede namens wederzijd- selie lamilie hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling by hun huwelijk ondervonden. Leiden, 4 Juni 1919. 59Gla Getrouwd P. HELLINGMAN EN M. J. DE ROON HERTOGE, die, mede namens weder- zijdsche familie, hun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Leiden, 4 Juni 1919. 5998a Door 's Heeren goedheid werden wy verblijd met d© geboorte van een welge schapen Dochter- 6020a ENGELIENA. C. A. OVERDU1N Jz. A. T. OYERDUIN Schotman. Leiden, 3 Juni 1919. TJtrechtsclie Veer 21a. Heden overleed, na een langdurige ziekte, voorzien van dc H.H. Sacramenten, onze beminde Zuster, Be huwdzuster en Tante DOROTHEA JAGOBA GOBBI J. J. GUBBI. C. GUBBI— Kichsler en kinderen. C. GUBBI. Wed. J. F, GUBBI— Marynen. Stille Rijn 7. 8679

Leidsch Dagblad | 1919 | | pagina 3