mm BINDER. Metselaars PAKHUIS. B. Splinter Ionen Vleeschhouwerij Flinke Jóngen B. van NOOBI SPORT Tijdens den Wapenstilstand. FIRMA TELEGRAFISCH WEEREERICKT. Hoogste barometerstand 7o8.5 te Vlissin- -gen. Laagste stand 766.3 ts Muenchcn. .Verwachting tot den avond van 27 Mei: Zwa'/.te tot matigen, Noordwestelijken tot Noordoostelijken wind. Half- tot zwaarbe wolkte lucht. Weinig of geen regen. He- Zelfde temperatuur. J£V/ 47 ine! i 507, KW 49, met f 769, KW 65, mei f 707, KW. 78, met f 471; KW 86, met f 579, KW. 96, met f 541KW 97, met f 65 i. KW 143 met 820, KW 152, met f 491, KW 40 met f 306 en KW 168, met f 455 besomming. Door do Chr.-Hist. Vereenigingen to Kat- wijk-aan-Zeo en to Katwijk-aan-den-Rijn is tol den Raad het verzoek gericht, dat dc-ze bcvele, dat het hoofdetomburcau zijn beslissing nader overwego en vvijzigo in dien zin, dut alsnog een zetel wordt toegewezen aan do Chr.-Hist. lijst en een aan do R.-K. lijst. Hot request houdt geon rekening met het be paalde in artikel 101 der Kieswet, waardoor zijn betoog dus op foulieveu grondslag berust. LEIDERDORP. Bij den dieast der dir. belastingen -wordt met 16 Juni verplaatst da kommies 2de klasse H. Roerhorst, van Hoogwoud naar hier. NOORDWLTK. De Raad vergadert mor genavond te halfacht. j\OORDWIJK-AAN-ZEE. Te Haarlem is geslaagd als onderwijzeres mej. W- J. Jl. Musers, alhier. RIJNSBURG, Heden is het 25 jaar geleden, dat zuster Magdalena van Vrees wijk, aiiher, als diakones, haar roeping volgde en haar leven wijdde aan de mensch- iievende taak, het leed en het lijden van haar medem-nschen te -eizachten. Ofschoon van haar zijde dezen dag met stilzwijgen zou voorbij zijn gegaan, was het toch aan en- keien bekend geworden; -die niet nalieten de zeer gewaardeerde zuster met dit heug- 'ijk feit geluk te wenscheu. Jloge rij nog lang tot heil van zieken en kulpbehotven- den haar krachten in deze gemeente aan haar schoon liefdewerk kuanen wijden. Dinsdagavond te zeven uren verga dert de .Raad. VOORSCHOTEN. Alhier vergaderde, onder leiding van den heer P. J. H. Pieron, de Coöp. Ver. „vVinterprovisie". 'Da belang stelling vau de zijde der leden was matig, lit het verslag van den waarn. penning meester, den hew A. van Os, bleek, dat er door de leden op de boekjes was be ef aard voor een bedrag van f3627.30. dat door de brandstoffenhandelaar- een bedrag was gerestitueerd van f"S5, aan controle- enkosten was betaald f 52 en een batig saldo in kas was van f39.40. Besloten werd vocrloopig den gang van zaken stop te zetten en te wachten met iukoopea totdat de tijden hiervoor weder rijp zijn. De eigendommen, zooals zakken, schop pen, enz., der vereeniging, zullen zoolang worden opgeborgen.. Van de zeven kweekeiingen der Rijks normaallessen die examen deden voor on derwijze es, slaagden er zes: de dames A. Meyer, te Voorschoten; J. van Konijnen burg, te Zoetenvoude; _u J. Meeuwis, te Leiden, en de hoeren J. B. de Geus en C. Ruivenkamp, te Leiden, en H. Marks, te zoetenvoude. Van dit zestal waren vier in het bezit der akte voor vrije- en orde- oefeningen en de dames in het bezit van de akte voor nuttige handwerken. WARMOND. Door de politie is een Buitscher, die door een toeval getroffen werd, opgenomen en na tot bewustzijn te Zijn gebracht, naar Haarlem getransporteerd, ilhoewel hij voorgaf uit een andere plaats afkomstig te zijn, wat bij nadere infor matie bleek onjmst te zijn. WASSENAAR. Toen de heer K Za terdagmiddag liet Postkantoor verliet, waar hij eenige oogeirblikkan had vertoefd, zag tij iemand op zijn rijwiel er van door gaan. Terstond vertelde hij dit aan den rijwiel handelaar W., die oogenhlikkelijk een knecht den dief nazend. Zelf surong de li^er W. op een motorfiets, om zoo mogelijk langs den straatweg den dief, die de richting Den Haag genomen had, te kunnen achterhalen. Nabij het Huis ten Bosch gelukte het den knecht den dief vóór te komen. Hij platste het eene rijwiel voor het andere en nood zaakte „mijnheer" af te stappen. Deze kon tiet anders doen dan het karretje afgeven en werd door toegeschoten politie-agenten ingerekend. YOETBAL. Overzicht. Het) Amsterdaomsdlie publiek heeft gister .rautór voor z'n geld gehad. Een vrij goed ge- spoelden voetbalwedstrijd! en zelfs bij wijze Tan toegift, een tweetal bokswedstrijden tusschen A. F. GVers en Ajasciedcn. Een geweldig opvoedende kracht moet er daar in Amsterdam van dien wedstrijd zijn uit gegaan en een veelzijdige lichamelijke ont wikkeling; voetballen, boksen, je kan er ock nog een schietwedstrijd bij maken. Ajax won taissohen de bedrijven door met 2—0. Be Quick en N. A. C. verdeelden in Gro ningen de puntjes, 22. In een weinig beteekenenden wedstrijd wist L. F. O. met -1—0 van Beresteyn te winnen en voor dit jaar dus den L. V. B.- beker te veroveren. Het Lcidsche elftal won van D- L. Y. meer door de aangename afleiding, die het publiek den D. L. Y.-doelman wist te ver schaffen, d'an door schuld van.het Leidscli elftal zelf. De elftalcommissie zal er goed aan doen, het elftal nog eens te herzien. Erg slerk leek het ons van den beginne af niet. Wij wijzen bijv. op de Beresteyn-spe- lersMur, Mieden v. Opmeer, Sarkies, de A .S. C.'ers: Reekers, v. d. Yalk, Keuls, Pino Post, e. d. Enkelen van de genoemden zouden toch wel in het L. Y. B.-elftal passen. KORFBAL. Uil SLAGEN". Seriewedstrijden om de A. L. 0. korf- en -medaille. lste afdeelrrig: Pluk-O.. S. C. R 42. Vitesse (H.)H. S, V. 04. A. L. O.—Velox 00. (A. L. O. wint bij loting. FluksA. L. O. 33 (A. L O. wint bij loting). A. L. O. H. S. V. 1—6. 2de afdeeling: Vitesse (H) IIA. L. 0. II (A. L. O. II wint bij loting). H. S.V.i II De Spartaan 01. Rozenburg IIRood Wit O2. Dubbel-ZesFluks 12. Ro zenburg IO. S. G. R. II 20. Amicitia— D. H. B. S. C. 22. (Amicitia wint bij loting.) Fluk9 IISpartaan 31. Rozenburg I Vitesse (H.) II 52. AmicitiaRood Wit 22, (Amicitia wint bij loting): Fluks II Rozenburg 02. RozenburgAmicitia 10. OVERZICHT, De kampioenen hebben het gisteren leelijk la ten zitten en wat niemand had verwacht ge beurde gisteren. Zij zorgde voor do verrassing door tegen A. L. O. gelijk to spelen, waardoor zij, door minder gelukkige loting, niet in den eindstrijd kwam. Hoewel Fluks met 2 invallers uitkwam, had dit toch geen invloed op de spel- kwaliteit. Tegen O. S. G. R. speelde zo eerst wat to tam, waardoor do stand op een gegeven mo- ,ment 22 was. Toen kwam er wat meer in en spooddg was toen het 4-tal volgemaakt. H. S. V. won gemakkelijk van Vitesse (H.) met 40, terwijl do taaie wedstrijd tussohen A. L. O. on Vcl'ox met blanken stand eindigde. A. L. O. was toon de gelukkige bij het loten. Na de pauze do fatale wedstrijd. Direct na den uitworp krijgt Schmidt, do aanvoerder van A. L. O. den hal aan den rand van het middenvak, gooit naar den korf en A. L. 0. leidt zeer gelukkig. Do aanval van Fluks kau niet op dreef komen en verprutst do kansen. M6j. Christiaanse maakt dan 11. Na draaiing sohijnt de jong ste Schiltkuizen er genoeg van to hebben en verdedigt zeer slordig of bijna geheel niet. Ge volg 2 punten voor A. L 0. Volgendo aanval van Fluks vertoont gelukkig niet dal verwarde spel van vroeger en maakt dan ook gauw 33, waarmeo het einde komt. Eigenlijk onverdiend, want een scliot van Fluks even voor het einde dat zat, werd op minder fraaie manier uit den korf geschud. De strafworp daarvoor leverde geen resultaat op. A. L. O. was weer zoo ge lukkig door loling -te winnen. Do eindstrijd ging tussehen A. L, 0. en H. S. V. Met rust leidde H. S. V. met 51, einde kwam met 61, zoo- dat H. S. V. in het bezit der A. L. O.-korf kwam Wij Leidenaars, hopen voor één jaar, zoodat hij volgend jaar weer in Leidon mocht komen. Fluks II heeft zich nog al goed geweerd in do drie wedstrijden, die zij gespeeld heeft. De slechtsto was tegen Dubbèï-Zos. Door slecht plaatsen en doelen won ze maar met 21. Te gen Spartaan werd beter gespeeld. Resultaat 31 overwinning. Tegen Rozenburg had zij met pech te kampen, waardoor er met 20 verloren werd. Het had echter evengoed 11 kunnen staan. De beeren van het tweede waren in de zen wedstrijd zeer goed. Alleen van do dames most nog wat meer kracht uitgaan. Veel oefe nen in den zomer kan dit zeker verbeteren. Do A. L. 0. medaille werd ten slotte gewonnen door Rozenburg die Amicitia in den eindstrijd ver sloeg met 10. WATERSPORT. Dc studercten-roeiwedstrijden. Do gisteren op het Noordzeekanaal tusschen Vel sen en de Hemhrug gehouden Varsity trof het niet met het weer. Geen vroolijk zonnetje ■v scheen levenslustig over de talrijke gepavoiseer- de jachten, roei- en zeolbooten -cn speciaal niet te vergeten motorbooten, die langs? den oever waren gemeerd. Integendeel, er woei een uiterst gure wind, hetgeen bij het zonne-gemis een grauwo schaduw wierp over de heelo wed strijd-omgeving. Maar niettemin was do toon, die ei' onder de talrijke belangstellenden, waar- hij vele Leidenaars en Leidenaars ters, heersclite 'opgewekt en prettig. Do regen wachtte tot na den afloop, gelukkig! Bovendien, er is goede sport te zien gegeven, speciaal voor Nereus en Laga wa9 hot een goede dag. Njord stelde teleur; tenminste in het hoofdnummer gaf de Njord-ploeg, vele lengten achter, den strijd op. To hard mag men doze ploeg echter niet vallen, gezien de tegenslagen, dio zij heoft ondervonden. Een ecrsle-jaarsman moest zelfs de ploeg helpen completeeren Do laatste week heeft zij niet kunnen oefeneu, daar no. 3 pijn in de boutstreek had bij het roeien, vermoedelijk tengevolge van een gescheurde spier en no. 2 Vrijdag tot overmaat van ramp een lichte bloedvergiftiging kreeg, wat natuur lijk ook geenszins bevorderlijk werkt. Feitelijk verdient de ploeg een compliment, dat zij in zulko omstandigheden toch nog aan den start verscheen. x Njord's jonge vier streed hevig in de fiuisli om do derde plaats met Nereus, doch moest het tenslotte afleggen, do Groningers echter neg achter fcich latende. De moed echter niet opgeven, Njord, 'doch duchtig dooroefenen voor de a.s. Holl'andia- wedstrijden! Do uitslagen der verschillendo nummers wa ren do volgende: Jonge Vieren: 1 en 2 Laga en -Triton, 1950 M. in 6 m. 58 sec., 3 Nereus, 4 Njord, 5 Acgir. Overnaadsche Vieren: 1. Nereus (7 min. 20 sec.), 2. Laga, 3. Triton. Oude Vieren (hoofdnummer): Nereus (11 min. 401/5 sec.), 2. Laga, 3. Aegir, 4. Triton. Veteranen Viert 1. Nereus, 2. Laga, 3. Triton. Jonge Achten: 1 Triton I (6 min. 384/5 sec.), 2. Laga, 3. Triton II. DUIVENSPORT, Gisteren hield d!e Postduiven-vereëniging ,,De Snel vlieger" haar 2e concours van Ylissingeii, afstakd 100 K.M. Los 8 uur. Deel namen als volgtA. Fuclis 13 stuks. P. de Graaff 9. J. Schreuder 6. H. Walra^ ven 3. S. Taverne 4. Ie S. Taverne 9 u. 33 m. 22 s. 2e J. Schreilder 9 -u. 34 m. 52 s. 3e A. Fuchs 9 u. 36 m. 11 s. 4e P. do Graaff 9 u. 36 ra. 17 s. 5e P. de Graaf 9 u. 36 m. 53 s. 6e P. de Graaff 9 u. 37 m. 12 s. 7e P. de Graaff 9 u. 38 in. 10 s. Hawker gered. Het onmogelijke is dan toch" gebeurd, Haw ker en zijn metgezel zijn toch gered. Zij zijn op 50 gr. 20 min. N.L. en 29 gr. 30 min. W. B. op- gopikt door het Deenscho stoomschip „Mary". Een Engelsche torpedojager heeft de geredde van 't Deernsche schip afgehaald en te Thurso in Noord-Schotland, aan wal gezet. In Engeland is do vreugde algemeen. De algemeene toestand. We zijn in afwachting der Deutsche tegen voorstellen, zooo/ls die te Spa zijn vastge steld. Voor Donderdag moeten zij afkomen. Vaststaat thans reeds, zooals wij afleidden uit de aanwezigheid aldaar van dr. Bell, don Duitschen minister van koloniën, dat do koloniale eischen een onscheidbaar deel uit maken van de Duitsche tegenvoorstellen aan de entente. Intusschen zijn door de Duits ch'irs wederom eenige nota's overhan digd. Zij betreffen we-derom de schuldvraag en de schadevergoedingskwestie. De ver plichting aangaande herstel van België en Noord-Frankrijk blijft erkend, maar even zeer Dudtschland's alleen schuldig staan aan den oorlog ontkend. Yan entente-zijde is antwoord ingekomen op de Duitsche nota betreffende het Saar- bekken. D-aarin wordt gezegd, dat de door do geallieerden voorgestelde vorm van te rugkoop door Duitsohland tegen goud der Saarmijncn* over 15 jaar gekozen was, om dat men voelde, dat de vernieling d'er Fran- sche mijnen op voorbeeldige wijze moest worden goedgemaakt. De geallieerden zijn derhalve niet bereid, hun goedkeuring te hechten aan een ander plan betreffendo de betaling in goud. De geallieerden erkennen, dat Duitschland voor deze betalingen misschien bij voorbaat zijn activa of inkomsten moet aanspreken, doch indien het geld niet betaald is een jaar nadat het verschuldigd is, zal de cominissio voor horstel zoo nocdig de middelen vinden cloor de betreffende mijnen te liquideeren. Wederom dus een vrijwel met een abso lute weigering gelijkstaand antwoord Zonder ophouden blijft het Wolffbureau Duitsche protesten de wereld inzenden van allerlei mogelijke on onmogelijke corpora ties etc. Of de regeering echter bevreesd wordt voor de propaganda der onafhanke lijker! 1 Uit Berlijn wordt althans geraeid, dat Noske een vergadering, die de onaflian- kelijken wilden houden, heeft- belet en dat eveneens een optocht van betoogende oor logsinvaliden door machinegeweer vuur in 1 deGucht werd tegengegaan. Een deel der Duitscho pers, ook van de z.g. burgerlijke, veroordeelt d'ib optreden ten scherp ate, waarvan de reden nog in het duister is ge huld. De Duitsche minister Erzberge^ heeft to Spa een protest ingediend tegen het optre den van den Franschen commandant in de Palt-z, dio verklaart móet hebben elk stre ven naar zelfstandigheid van de Paltz of naar aansluiting bij Frankrijk krachtig to zullen steunen. Zoo dit juist is, kan riet anders gezegd worden, dan dat het Duit sche protest alleszins gerechtvaardigd is. De Duitsah-Oostenrijkscho delegatie gaat denzelfden weg volgen als de Duitschers, echter zonder daarbij ook maar eenigszins agressief op te treden. In een nota aan de entente dringt zij aan op bespoediging van den aanvang der werkelijke onderhandelin gen, daarbij volkomen plausibele redenen aanvoerend, zooals men hieronder zal kun nen zien. "Vandaag zullen alle kleine sta ten, die grondgebied van Duitsoh-Oosten- rijk verkrijgen door cïo commissies worden gehoord en Woensdag zal het ontwerp-vre- desverdrag vermoedelijk aan de Duitsch- Oostenr-ijkers worden overhandigd. Do verhouding tot de delegatie van Ren ner blijft- zeer vriendelijk en Renner zelf past zich geheel aan in het kader van tege moetkomendheid, zooals o.m. kan blijken uit het feit, dat hij den Oostenrijksohen journalist Frischauer, die door een ophit send schrijven in de „Neue Freie Presse" de goede stemming in gevaar bracht in over eenstemming met den wensch der enteate een wenk heeft gegeven naar Weenen terug te keeren. In een andere nota vraagt de D. O. delegatie vergunning met de entente te mogen van gedachten wisselen over den toestand in Karinthie. In Amerika is het verzet tegen Wilson's x/lannen begonnen met de Zaterdag vermelde motie van Sherman. Zoowel in Senaat als Huis van Afgevaardigden zijn Wilson's vol gelingen, de democraten, in de minderheid gekomen, wat de positie van den president natuurlijk niet verstevigd, maar of het Con gres tien slotte -in werkelijkheid ten op zichte van volkenbond zoowel als vredes verdrag een afkeurende ep afwijkende hou ding zal aannemen, is o. i. niettegenstaande alle pessimistische stemmen daarover, nog twijfelachtig. Een ongunstige invloed wordt echter ook geoefend door het feit, dat WHson, terwijl in Duitschland de volledige vredesvoorwaarden in boekvorm zullen wer den uitgegeven, publiceering in Amerika tegenhoudt, verklarend: „Het zou voorbarig zijn, de internationale regelingen, die den grondslag moeten vor men voor de huidige vredesverdragen, te bespreken of er een opinie over te uiten, vóór zij tot hun volledige formuleering zijn gebracht door de overeenkomsten, welke men thans ter conferentie tracht te berei ken. Ik hoop die, in hun velerlei gezichts punten aan u voor te leggen, zoodra de overeenkomsten zijn tot stand gekomen". Waartegen krachtig wordt geprotesteerd. Uit Rusland wordt geméld, dat Oekraini- sche troepen-voor de zooveelsta maal met de Bolsjewiki slag leveren om Kief en voorts, dat met hulp der entente-vloot Peternof, aan ""de Finsche golf, de zomerresidentie van den vermoorden. Tsaar, is bevrijd uit de Bolsjewistische terreur. Dnifscli-Ocsteimjk wil bespoediging. Zaterdag is aan Ckunenoeau door de Duitsch-Oostenrijksche delegatie de volgen de nota overhandigd: Mijnheer de President! Door een nota der Fransehë miSaïe te Wo-nen van 2 Mei werd de Tegeering der Duit.sck-0o&tenrijksohc republiek er van in kennis gesteld, dat de opperste raad der ge allieerde en geassocieerde- mogendheden be sloten had, haai* uit te noodi'gen, op Maan dag 12 Mei, tot onderzoek der vredesvoor waarden te St.Germain-en-Layé te verschij nen. Na toestemming van de Nationale Ver gadering te hebben verkregenhaastte de Duitsch-Oostenrijksche regeering zich. haar gevolmachtigden te. benoemen en haar de legatie saöien to stellen. Met het oog op de buitengewone beteke nis, welke de .vredesonderhandelingen voor de redding des lands en het herstel van het stoffelijk bestaan des volles hebben heeft de regeering een beroep gedaan op de mede werking van aanzienlijke staatsbeambten, rechtsgeleerden en deskundigen in politieke wetenschappen, zoowel als van vertegen woordigers der provincie, zonder te letten o-p de levensbelangen van het landsbestuur, wel ker bescherming in handen dezer laatsteu was gelogd. De delegatie kwam op 14 Mei te St.-Ger main aan. Op verzoek van den president der. vredesconferentie werden de volmach ten op 19 Mei aan den president van de com missie tot onderzoek dei? geloofsbrieven over handigd. O.p 22 Mei werden de volmachten der andere to Parijs vereenigde mogendke- dten aan de militaire missie dr. Fransclie re* publiek te St.-Germain terug gegeven met de opmerking, dat zij geldig waren bevonden. Sindsdien heeft de Duitsch-Oostenrijksche delegatie geen mededeeling ontvangen aan gaande bet begin der onderhadëlingen. Dit lange wachten op den vrede nu verwekt ia l.et gemoed van het Duitsch-Oostenrijksche volk des te grooter onrust, daar deze ven- (raging aan de groote massa onbegrijpelijk voorkomt, en noodzakelijk allerlei gerucht ten on bevreesdheid in het leven moeten roev pen. Een dusdanige stemming onder de bevo& king verwekt ernstige bezorgdheid aangaau-i do de handhaving van rust en orde in onsl vaderland Vooral in do groot-industrie-ceo-» tra, zoowel als in de betwiste streken, otf wel evengoed in het door naburige staten, bezette als in het na een gewapenden aai. val prijsgegeven gebied. Deze toestand vao onzekerheid moet wel een gunstigen von dingsbodem opleveren voor de opwinding lei? groote massa, waarin ongezonde denkbeeld^ gisrfcstof kimnen vinden. Do Duitsoh-Oostenrijksoho delegatie meent hier overigens aan te moeten toevoegen, dat ao door het langere verblijf van een groof aantal beambten in hot buitenland vcroor* zaakte onkosten niet in juiste verhouding» staan tot onzen meer dan preeairen econov mischen toestand, die den geallieerden we) bekend is. De Duitsch-Oostenrijksche delegatie dcef dus een beroep op do koffeljjko tegemoet-1 koming van den president der vrcdesconferen- tio om den aanvang der onderhandelingen met Duitseh-Oostenrijk in den kortst ruoger" lijken tijd te erlangen. Het schijnt inderdaad) roet de plannen de-* zor hooge vergadering to strook en, als do bc-: slissing, waarvan het lot in do toekomst van een door onzekerheid en angst lijdend volk afhanigt, niet langer wordt uitgesteld. (wjg.) RENNER* O <3 I* KORTE BERICHTEN. De tramot asking te Antwerpen is gej eindigd. Do zaak zal onderworpen worden aan een scheidsgerecht, bestaande uit een' vertegenwoordiger van do regeering, een van de trammaatschappij en een van de werklieden. Intussohen zullen de werklieden een verhoeging krijgen van 100 pCt. op hun loon van 1914 en op hun duurtetoeslag, met terugwerkende kracht tot 16 Mei. Dat is nagenoeg het voc«rstel van de maatschappij onmiddellijk voor het uitbreken der staking* TELEGRAMMEN De Vredesonderhandelingen. PARIJS, 25 Mei. (Havas). Graaf Brockdorfl heoft een nieuwe nota, de 13de, doen overhandh gen, waarin hij blijft volhouden, dat do eonigë verantwoordelijkheid dio Duitschland alléén treft, is de schending van België's onzijdigheid. De Raad van Yier. PARIJS, 25 Mei. (Havas), De raad vaal vier heeft in zijn middagzitting van Zater-i dag het vraagstuk der betaling en verdeer ling- der Gostenrijkscho Staatsschuld besproM ken, alsmede de eventualiteit der erkenning van admiraal Költsjak. Uit Griekenland, ATHENE, 25 Mei. (Havas). Tegen de le^ den van het kabinet Lambros, betrokken by! den aanval van Januari 1917. op Franscho en Engelsche marine-troepen is eon bevel tot inhechtenisneming uitgevaardigd, Uit Bolsjewistisch Hongarije. BOEDAPEST, 25 Mei (Hong. Korr.-Bur.), De vijand trok in opgeloste troep :nverban den, op Sajo St.-Peter, Sziszo en Tiszalioe« terug,'vervolgd door de zegevierende, roodö troepen. Op 2-3 Mei gingen da« in de om streken van Miskoloz samengetrokken Tsje^ chisch-Roemeensche troepen tot den tegen-: aanvai over. Da strijd duurde tot den och-: tend van den 24sten met verwoedheid voort De aibeiders van Mikolcz werden daarbij! aangevoerd door partijgenoot Landler, dia hen in eenige oogenblikken wapende en ze, niettegenstaande hij ziek is, persoonlijk in het vuur voerde. De verliezen des vijands zijn zeer groot. Het Gist? regiment infan-? tene, uit Zevenburgsche> Roem men bestaan-* de, werd. nagenoeg geheel vernietigd. In streek van Putnok sloegen roode afdeelïn-; gen den vijand, over het Bueokgebergte te rug, en bereikten de' Sage en het Rima-dal» Aanvaring met een ijsberg. ST.-JOHNS, 25 Mei. (R. 0.) Dë^SöOO tou me tende stoomboot .Cassandra" van. de Donalds son-iijn, is in "aanvaring gekomen met een ijs-» borg, waardoor zij ernstige averij bekwam, zoo dat zij hior moet dokken. De aanvaring ge-i schieddo op 60 mijl van Kaap Race. LAATSTE 8ER1GHTEM, - Een onderscheiding aan ds. Krop. Uit Parqs wordt geseind: De Protestantschfc theologische faculteit liceft cfs. Krop, te Rotterd*m, tot doctor, hoaoris causa benoemd, wegens door heml gedurende den oorlog, in geschriften en' leringen bewezen diensten aan de Franscha zaak. SCHUITENVEILING te loeiden. Op de veiling zal ook ver hoekt worden: een bkcI verende lexe Motorboot, 87 Mctor 69 cltf. Spoor en een aware Staaliros, vnu 160 IKetcr. 5267a TE HUUR GEVRAAGD «en klein Pakhu5s. Brieven aan liet Bureel van Blad onder No. 8322. ÖQvraafjcS voor loop- en win- kehverk, niet beneden 16 jaar. Adres; Haarlemmers!»*. 68. $326 HAABKLEURSEL van Dr. MORTREUX. Dadelijk BrniD, Blond of Zwart, Baard- of Höofdhaar. Beslist onschadelijk - Pry's f 1.25 en f 1.75. X.V. Slij. S AX I® AS Kon. goedgekeurd. Leiden Steenschnar 1. Den Haag Prinsenstr. 80. E etonfabr ika nten RB J MKftBE 4 zijn aangas loten onder Miii»sM.©r 165. 8312 Barbiers en Kap. Pair. Vereeniging „Gns Belang" Aid. Ned. Barb, eis Hap. JBoiid, Geeft naet dez© Kennis dat hum Zaken Hemelvaartsdag gesloten zijn. 8301 HET BESTÜtlB. 1/levr.BERGMAN, Verloskundige. Spreekuur: Maand.,Din»d., Vt oensd. en Donderd. van 12—4 nur. Pijnboomstraat 41 (Duinoord) Den Haag, einde lijn 3 en 7. 33ÜT een net MEISJE voor maga zijn en mangelwcrk, een aan komende STRIJKSTER on een LEERLING, Stryk- inrichting, Rijn en Schie- kade 120. 5271a BERGSTEE» 5. Afslag Rundvleesch Bandcrln^pen ƒ1.00 Ponüet en Gehakt ƒ1.00 Kosbiet en Stnk ƒ1.40 Bollede ƒ1.40 Biefstuk ƒ1.00 Aanbev., J. HORREÈ. Een aankomende Vleeseh- iiOBweasknecht gevraagd. 6274* Aangekomen eerst, zending PRIMA GUMMI BOORDEN. Deze boorden nog het vroegere fabri- kaas, zijn niet te onder- soheïden van linnen. Daar om practisch en goedkoop Friys ©5c®xais Haarl.straat 140 en 157. 8328 gevraagd door Q. LINDEN- BURG te Hazerwoude 8318 Wrij -?raaa Brandstoffèn- BisisHLslmtie. Korte Turf f 1.75 p. 100 tramco tlaals. P. C. BE&NDSS in Brandstollen. St. Aagtenstraat 28-26 8308 EE3VO&1DIGE DAS1E, P. G., met kindje, wenscht prettigen werkkring b.v. huis houding waar to nemen van heer alléén of met 1 2 kin deren of by dame, eenigszins hekend met verpleging. Salaris geon vereisohtc. Uitstekende ref. ten dienste. Brieven Bur. van" dit Blad onder No. 5269a._ ©©■«rra.a.g'd, voor halve dagen: een R.-K, MEISJE of WERKSTER, Adres: Noordelndsplein 2a 8310 FAILLISSEMENT A. BOCXB Grocntenzouter te Langsgaan1 De curator in bovengenoemd faillissement deelt mede, dat de lijst der voorloopig erkende schuldvorderingen door hem ter Griffie van dc Arrondisse- mcnts-Rechtbank te 's-Graven- hagc en van het Kantongerecht te Alphen a/d. Rijn is gede poneerd, alwaar zij gedurende S dagen kosteloos ter inzage ligt voor dc crediteuren. 8314 De Curator: Mr. P. M. TRAPMAN, .Noordeinde 52, Leiden,

Leidsch Dagblad | 1919 | | pagina 3