LEIDSCH DAGBLAD. Maandag 16 December 1918. Offrcieele Kennisgevingen. GEMEENTEZAKEN FEUILLETON, GEKOCHT. PRIJS DER ADVERTENTIENt iYan 16 regcla f 1.05. Iedere regel meet if Q.20. Kleino advertentiën van 30 woor* (jden 50 Cents contant; elk tiental woorden meer 121/» Cent,—Incasso volgens postrecht. Voor ©ventaeele opzending van brieven 10 cent porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cents. Bureau Neordeindsplein. Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175, Redactie 1507. PRIJS DEZER COURANT. Voor leiden p, 3 mn<L f 2.10 p. weck 16 Buiten Londen waar agenten gevestigd zijn per week „0.13 Franco per post 2.50 Nummer 18037. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. OPHEFFING MAXIMUMPRIJZEN EN VERVOERYERBOD CICHOREI. Do Burgemeester der Gemeente Leiden brengt ter algemeen© kennis, dat de Minis ter van Landbouw, Nijverheid en Handel, Heeft goedgevonden in te trekken: a. de beschikking van zijn ambtsvoorgan1- 'ger ad. 10 Juli 1918, Afdeeling Crisiszaken, r.i39500. Buieau Volksvoeding, voor zoover betreft de vaststelling van Maximumprijzen voor cichoreiwortelen, cichorei, - gebuild fijn van cichorei en peekoffie; b. de beschikking van zijn ambtsvoorgan ger dd. 26 Augustus 1918, Afdeeling Crisis zaken no. 19031, Bureau Landbouw, betref fende het vervoer verbod van gedroogde cichoreiwortelen. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester Leiden, 16 December 1918. OPHEFFING VERBODSBEPALINGEN WILDE KASTANJES EN MAXIMUM PRIJZEN VOOR WILDE KASTANJES. Do Burgemeester der Gemeente Leiden brengt ter algemeen© kennis, dat de Minis ter van Landbouw. Nijverheid en Handel, Gezien zijn beschikkingen van 10 October 1918, no. 34352, Afdeeling Crisiszaken (Bu- roan Nijverheid.) Heeft goedgevonden met ingang van 9 December 1918 in te trek ken het verbod van aflevering van wilde kastanjes en de voor wilde kastanjes gestol de maximumprijzen. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden 16 December 1918. GELDIG VERKLAARDE BON. De Burgemeester der Gemeente Leiden brengt ter algemeen© kenEis, dat vanaf heden bot en met Vrijdag 20 December is geldig verklaard Bon No. I 57 voor de helft van een pakje ZEEPPOEDER, 10 pCb. vetzuur, a 10 et. per half pakje of 20 ct. per pakje, of, voor zoover voorradig, ons GROENE ZEEP, a 3 cent per ons. N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 16 December 1918. VERBODSBEPALINGEN REINIGINGS W ASCII EN SCHUURMIDDELEN De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel; Gezien artikel 8 der Diebribubiewet 1916: Gezien artikel l van do wet van 3 Aug. 1914, „Staatsblad" No. 344, gelijk de2e laatstelijk gewijzigd is bij do wet van 3 Juli 1918, „Staatsblad" No. 326. Gezien zijn be-schiklóng van 8 Augustus 1918, No. 28238, afd Orisiszakon, bureau Nijverheid HEEFT GOEDGEVONDEN, in te trekken de daarin gestelde ver bodsbepalingen .op don verkoop, de faf- levering en het vervoer van reïnigangs-, wascli- en schuurmiddelen, voor zoover deze reinigings-, wascn- of schuurmidde len geen zeep of vetzuren bevatten. N C DE GIJSELAaR, Burgemeester Loidcn, 16 December 1918. GELDIGE VLEESCH- EN VISCHKAARTEN. Do Directour van het Distributiebedrijf voor Vlecsch on Viscli brengt Ier kennis van belang hebbenden, dat morgen (Dinsdag) voor visch gel dig i9 Sorie A no# 11000 on Serie B No. 1800 'Voor goedkoop vleesch is morgen (Dinsdag) geldig Sorie D. No. 800S60. leiden. 16 December 1918. MOSSELEN. Do Burgcruoestcr van Leiden brengt ter ken nis van de ingezetenen, dat aan de Gemeente lijke Vischwinkels dagelijks voor iedereen mos selen verkrijgbaar zijn a 6 cent per K.u. N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester, Leiden, 16 December 1918. VLEESCH VO ORZI EN ING. GELDIG VERKLAARDE BON DISTRIBUTIE G'OEDKOOP P VARDENVLEESCn De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen, dat mot ingang van heden wordt geldig verklaard Bon 3 uit het Vleeschbonboekje voor 1 ons RUND- of PAARDENVLEESCH. Het paardenvleesch zal in den loop de zer week worden gedistribueerd a f 0.50 por pond, uit het been. DIT VLEESCH IS UITSLUITEND VERKRIJGBAAR VOOR DE MINDER GEGOEDEN. Voor paarden vleesch moet worden in geleverd de helft van den vleeschbon, waarop vermeld: Vleesch 2de soort, met tusschenstrook. Slagers, die zich met den verkoop van paarden vleesch wen sollen te belasten, ge lieven zich ten spoedigste aan te mélden bij den directeur van het Distributiebe drijf voor Vïeesdh en Visch. De verkoop van ander vleesch is hun verboden, N. C. DE GIJSELAAR, Bargem. Leiden, 16 December 1918. RIJKSKLEEDINC VOORZIENING De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat van heden af Rijkskleeding uitsluitend zal worden ver kocht in penceel OUDE RIJN 5 alhier, alwaar de goederen tevens voor belang hebbenden ter bezichtiging zijn gesteld. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Loiden, 16 December 1918. VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN, op DONDERDAG 19 DECEMBER 1918, des namiddags te één uur. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van vijf leden der Com missie tot wering van schoolverzuim. (315) 2o. a. Voorstel in zake het geven van teekenonderwijs aan het Gymnasium b. o. q. Benoeming van een tijdelijk leer aar in het teekenen aan het Gymna sium. (316) 3o. Voorstel tot bestendiging van de huur van do beweiding van het Schut tersveld aan de wed. O. Dieben. (320) 4o. Voorstel tot bestendiging van do huur van het perceel Weiland onder Lei derdorp Sectie A No. 81 ged., en van het opslagterrein in de Waard aan P. van Ulden. (321) 5o. Voorstel tot "-erliooging van het aan het Steuncomité Leiden, Oorlogstoestand 1914, over November verleend crediet en tot het verleenen "«ar. een bijdrage aan het Crisis-comité ter dekking ran het te kort over het tijdvak 128 Nov. (322) 6o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor het uitvoeren van ophoogings en rioleeringswerkcn benoorden den Ma- r-esingel. (323) 7o. Praeadvies op het verzoek van de Naamloo^e Vennootschap Leidscha Han- delsvereenigdng, in zake het onderzoek van een door den Gemeentelijken Keu ringsdienst van Eet- en Drinkwaren ter keuring medegenomen partij specerijen. (319) 8o. Voorstel tot het doen rooien en ver koopen van boomen. (324) 9o. Verordening, bepalende 't getal der scholen Voor openbaar lager onderwijs te Leiden, den omvang van 't ouderwijs op elke school, den bijstand aan do hoofden der scholen te verleenen en de bezoldiging van het onderwijzend personeel. (312) lOo. a. Verordening, houden Je wijziging van de verordening van 1 Februari 1917 (Gem. Blad No. 8) voor de buitengewone school voor Lager Onderwijs te Leiden, gewijzigd bij verordening van 25 Juli 1918 (Gem. Blad No. 26) b. Opnieuw vaststelling dezer gewijzig de verordening. (312) Ho. Verordening, regelende de bezoldi ging van de onderwijzers en onderwijze ressen, belast met hetgeven van open baar herhalingsonderwijs. (312) 12o. Verordening, regelende de bezoldi ging van hot onderwijzend personeel aan de openbare bewaarschool te Ledden. (312) 13o. Verordening, houdende wijziging van do verordening van 1-3 Mei 1869 (Gem Blad No. 7), bepalende het personeel aan de openbare bewaarscholen té Ledden ver bonden. (312) 14o. Voorstel om de bezoldiging van de tijdelijke onderwijzeres in de huishoud-, wasch- en kookkunst aan de herhalings*- school voor" meisjes, mej. I. M. Enuma, té Rotterdam, met ingang van 1 Januari 1919 te bepalen op f 650 per jaar. (312) 15o. Vaststelling van het eerste supple toir kohier der plaatselijke directe belas ting, dienst 1918. (317) 16o. Vaststelling van liet Forensenko hier dor plaatselijke directe belasting, dienst 1918. (318) Ter voorziening in de vacatures van lid der Commissie tot wering van schoolver zuim in deze gemeeute, welke den Sisten Januari a.s. zullen ontstaan ten gevolge van de periodieke aftreding van d'e heeren G. J. Bik, H. Pol. Ph. Rank, J. B. Meijnen, en A. van der Meer, hebben B. en W. de volgende aanbevelingen van twee benoembaren aan geboden Voor de vacature Bik: lo. G, J. Bik. 2o. H. J. van ICorkhoff. Voor de vacature Pel: lo. H. Pel. 2o. L. A. Werner. Voor de vacature Rank t lo. Ph. Rank. 2o. W A. Kriesfc. Voor do vacature Meijnen:- lo. J. B. Meijnen. 2o. A. F. van der Pol. Voor de vacature Van dar Meer? lo. A van der Meer. 2o. D. G. vam der Horst. Teekenonderwijs aan hei Gymnasium. In verband mot een circulaire van den Minister van Binnenlandsche Zaken, waar in deze als zijn oordeel uitspreekt, dat het aanbeveling verdient, om. in navolging van sommige openbare gymnasia, ook op de vo rige gymnasia hot teekonen te doen onder wijzen, ofschoon dat vak niet opgenomen is onder de verplichte vakken genoemd in ar tikel 5 der Hooger-Onderwijswet, wendden B. en W. in het afgeloopen jaar tot Cura toren van het Gymnasium, met liet verzoek ons te dezer zake hun gevoelen mede te i deelen. Curatoren bleken hot in steil on van het teekenonderwijs aan heb Gymnasium wel gewcnscht to vinden, mits slechts aan het bezwaar, dat geen lokaal voor dat onder wijs in het schoolgebouw aanwezig is, werd tegemoet gekomen. Ofschoon het aanvankelijk niet gemakke lijk was dit bezwaar te ondervangen, is ten slotte toch een oplossing gevonden, waar mede Curatoren zich volkomen kunnen ver eenigen, n.l., door de teekenlessen aan de leerlingen van het Gymnasium te doen ge ven in de teekenlokalen "der Hoogere Bur gerschool voor Jongens. Bij den Directeur dier inrichting bestaat, hiertegen geen be zwaar. Curatoren- stellen verder, na ingewon nen advies van den Inspecteur der Gym nasia voor, den heer J. H, Wattez, leeraar in het teekenen aan do Hoogere Burger school voor Jongens alhier, tijdelijk met dat onderwijs, hetwelk voorloopig gedurende 4 uren per week aan de leerlingen van do le en 2e klasse gegeven zal worden, te belas ten, tegen een bezoldiging, berekend naar i 75 's jaars per wckelijksch lesuur, zijnde ongeveer dezelfdo bezoldiging die dö heer Wattez thans aan de Hoogere Burgerschool geniet. Bestendiging van huur. B. en W. stellen den Raad voor de bewei ding van heb Schuttersveld, evenals in 1918, ook weder over het jaar 1919 aan den tegenwoordige huurster, de wed. C. Dieben to verpachten tegen f 50. per jaar. Tevens wensclien B. on W. het perceel weiland onder de gemeente Leiderdorp, groot 90 Are, alsmede de opslagplaats in do Waard, groot 4740 c.A., wederom voor den tijd van vijf jaren, ingaande 1 Januari 1919 onderhands to verhuren aan den tegen- woordigen pachter P. van Ulden te verhu ren voor do som van re3p. f 137.50 en f 325. Meerdere Steun aan het Steuncomité. In de Raadsvergadering van 21 Nov. jl. werd besloten heb ored&et van het Steun comité hetwelk ten hoogste f 5000 per maand bedraagt voor het tijdvak 1 Augus tus tot 31 October 1918 te verhoocen mot f 4712.30 en voor zooveel het sedert 1 Ja nuari 1918 toegestane crediet van f 27000 nog een bijdrage to verleenen van f7005, ten einde het op 30 October 1918 bestaande tekort te dekken. Ook over do maand November kan niet met eon bijdrage van f 5000 worden volstaan. Aan diverse bijdragen en als opbrengst der gehou den wokelijkscko collecten is ontvangen f 1145.06, terwijl door het Kón. Ned. -Steun comité een bedrag van f 9878.93 wordt geresti tueerd, tezamen alzoo f 11023.99. Do uitgaven daarentegen hebben bedragen f 19757.85 of f 6733.86 meer, weshalve het steuncomité bo ven de toegestane f 5000 nog een bedrag'vraagt van f 3733 86: Do hoogere uitgaven zijn naar het Steuncomité mededeelt, in hoofdzaak een gevolg van do stijging van het aantal werk- looze schoenmakers on. do toeneming van do werkloosheid in do bouwbedrijven. Do koeten van liet Crisiseomité hebben van 1 tot en met 28 November f 6300 bedragen, waarvan h<jt Koninklijk Nationaal Steuncomité de helft voor zijn rekening neemt. De weder helft of f 3150 wordt daarom aan do gomcontc gevraagd. Ondersteund worden thans door dit comité 300' personen, terwijl dit aantal zich dagelijks nog uitbreidt Do hoogero uitgaven schrijft het Steuncomité voornamelijk toe aan de malaise in do groenten-, schippers-, bouw- en lompen- bedrijven en het vrijwel stilstaan van do trans portbedrijven. Ook thans meenon B. ón W. weder te moe-ten voorstellen de boido tekorten voor rekening van do gemeente te nemen. Aangezien ecktor het tot woderopzeggens aan hel Steuncomité toegestane eiaandclijkschc crediet van ten hoogste f 5000 in de laatste maanden telkens le laag blijkt te zija is het hun voornomen binnenkort een nieuw voorstel in zake de toekenning van het op de be grooting voor 1919 uitgetrokken bedrag van f 60.000 aanhangig te maken. Voorloopig geven zij mitsdien slechts in over weging het crediet van het Steuncomité Leiden, Oorlogstoestand 1914, over de maand Nov. 1918 to verhoogen. met f 3733.86 en ter dekking van het tekort van het C isiscomité over het tijdvak' 1 tot en met 28 November 1918 nog een bijdrage te verleenen van f 3150. Met betrekking tot de te verwachten tekorten over December zal na j afloop dier maand een voorstel van dezelfde strekking den Raad bereiken. Klacht over nalatigheid van den Keuringsdienst. Zooals wij onlangs bij vermelding van een desbetreffend adres van de N.V. Lcidsche Han- dclsvereeniging hebben medcgodecld, heeft deze firma zich bij den Raad beklaagd over de wijze, waarop ambtenaren van den keuringsdienst van £ct- en drinkwaren tegen haar opgetreden, welke ambt. 20 Juli j.l. een groot aantal pakjes specerijen in beslag hebben genomen, welke zij nog niet terug heeft en terwijl haar van den uitslag van het onderzoek, spijt herhaalde vra gen nog niets hekend is-. De firma heeft hior- door groote schade geleden, waarvoor zij ver goeding van de gemeente vraagt. B. en W. deelen nu mede dat er niet spoedi ger gehandeld kon worden omdat van de 126.000 pakjes eenïge honderden monsters moes ten worden onderzocht In geen geval is er uit den aard der zaak 6prako van een zoodanige nalatigheid, dat een schadeloosstelling door de gemeente ook maar eenigszins gewettigd zou wezen, meenen B. en W. Bij een onderhóud, dat een commissie uit hun Colege met den rechtsgeleerden raad-man van de Leidsche Handelsvereenigijig op diens verzoek had, bleek het ook meer do bedoeling van die vereeniging, om een klacht te uiten over de vermeende onachtzamo behandeling van de zijde van den Directeur van den Gemeentelijken Keuringsdienst, dan wel een vordering aanban gig le maken wegens geleden schade, die even tueel oen gevolg is van bijkomende omstandig heden, zoodat de gemeente, optreden ter behar tiging van de haar toevertrouwde publieke be langen, daarvoor nimmer aansprakelijk kan worden geacht. Zij geven mitsdien den Raad in overweging het adres voor kennisgeving aan te nemen. Ophooging en riolccring van een terrein benoorden don MaresingeL Teneinde de werkloosheid tengevolge vaü do buitengewone tijdsomstandigheden zoo veel mogelijk te verminderen, hebben B. en W. den Directeur van Gemeentewerken op gedragen de uitvoering van werken, die voor werkverschaffing het meest in aanmerking komen, voor to bereiden. Tot die werken behoort o.a. het rioleerea cn ophoogen van het aan de gemeente toe- bóhoorend© terrein benoorden don Maresia- gel, waarop de woningbouwvereeniging „De Goede Woning" ten behoeve van den bouw van een 175-tal huizen het oog heeft ge slagen. Weliswaar heeft de vcrcenigif/g haar plan nen nog niet bij de gemeente ingediend eu ccstoat er uiteraard nog absoluut geen ze kerheid, dat deze plannen inderdaad met jteun van Rijk en gemeente tot stand zullen komen, dit neemt echter niet weg, dat, ook al rrh.cb.ten de plannen niet tot uitvoering kunnen komen, de ophoogings- en riolee- ringswerken toeh hun volle waarde be houden. Uit dien hoofde bestaat er derhalve geee i>ezwftar tegen, reeds nu tot de uitvoering over te gaan, terwijl, aangezien deze grond werken door met-vaklieden, waarvan ©ei* fiioot aantal thans werkloos is, kunnen wor- aen verricht, de werkverschaffing er bijzon- eer door wordt bevorderd. Bovendien kan, wanneer do ophoogings- en rioleeringswer ken vooraf worden uitgevoerd, het gehee.« bouwplan later spoediger worden voltooid. Do kosten, aan de uitvoering der werken verbonden, worden door den Directeur van Gemeentewerken globaal geraamd op onge- I veer f 100.000. Dit aanzienlijke bedrag is o.a, een gevolg van het feit, dat het ophoogings- I zand, dat vroege* uit den naasten omtrek, kon worden verkregen, thans uit de duin streek voorbij Noordwijkerhout moet worden gehaald. Onder mededeel i a g, dat ook de Commiss-e Naar het Engelscb CHARLES GARVIOE. 145) „En toch spraken ze die man ten min ste of hij het op ons gemunt had, of hij ons zocht," fluisterdu zij. „Lavarick zal niemand anders zoeken, als hij ons mocht vinden." „Jack „Houd je bedaard!" zed hij bijna streng. s,Je hebt hem oens het leven gered; dat zal jo dezen keer niet weer doen. Ik schiet hem dood als een hond', als ik er kans toe zie." Zo zei niets meer. Het stond niet aan haar to redetwisten over dit punt. En daar enboven, had Lavarick niet aan de mannen bevolen Jack dood.te schieten? Gedurende het gesprek hadden zij onder de schaduwen van een zwaren boom gestaannog een mi nuut of vijf wachtte Neville voordat hij het waagde voort te gaan. „Het spijt mij nu toch, dat wij niet ge wacht hebben tot het dag was," mompelde hij bijna tot zichzelf. Sylvia met haar scherp gehoor verstond hem echter. „O, ik niet," soi zo vroolijk. „Dan zon den wij dezen prachtigen maneschijn gemist hebben. Daarenboven zou Lavarick ons stel lig gezien hebben." „Daar is iets van waar," mompelde hij. V/Wij moesten nu, dunkt mij, maar voort gaan maar langzaam en goed opletten. Heb je het koud? Zoo ja, neem dan mijn buis.'L- Zij ging een weinig achteruit en stak de hand uit om hem te beletten zijn buis uit te doen „O neen, ik heb het in 't minst niet koud; ik wil jo buis niet hebben. Daarenboven, dan zou jij het koud hebben.'' „Neem mijn hand," zei hij, oiet lettende op de innige teedorheid van haar laatste woorden „Loop zoo stilletjes als je kunt eoi houd je scherpe ooren goed open." Zij legde haar bruin handje in zijn hand en haar vingers klemden zich met kinderlijk vertrouwen om de zijne en zij lachte zacht j es. „Wat heb je een groote hand ^"ackKijk, ik kan er de mijne heel om aal in verbergen." „Ik wou wat graag, dat je er maar heele- maal jo in verbergen konl" bromde hij. Zij lachte weder. „Je zou zeggenIk ben bijna even groot als jij en jij bent nog wel een man en ik ben maar een meisje. „Je praat genoeg voor een volwassen vrouw. Houd jo in ieder geval een half uurtje stil." Zij trok zijn hand omhoog naar haar war me wang, een teeken van gehoorzaamheid, en zoo wandelden zij voort evenals de Pelgrim wandelde door het Dal der Schadu wen des Doods. Maar alles was stil. De maan scheen met- vreedzamen luister op hen neer, do zwakke wind klonk als muziek door do boomen, het geblaf van een hond klonk flauw op een afstand Het was een zeld zaam schoone nacht; de bekoring dezer too- verwereld sloop in het hart van het kind- meisje, dat er zich niet van bewust was. Zij had pas een vreoselijk gevaar doorstaan, nog zweefde het gevaar in haar nabijheid en toch gevoelde zij zich gelukkig. Want Jack was bij haar en zijn groote, sterke hand om vatte do hare. O, machtige LiefdeZelfs hot hart van zulk eou jong meisje heerscht ge als opper- meesteresse en voor uw troon buigen zelfs do ingeschapen vrees en beschroomdheid ne derig de knie. Zij naderden den rand van het bosch toen stond Neville aarzelend' stil. Nog en kele yards en zij zouden de door de maan be schenen vlakte betreden, waarop hun ge daanten zich zoudien afteekenen als ebben hout. Indien do bende naar den rand van het bosch was gereden op kleinen afstand van hen, dan zou zij ongetwijfeld de tweo vluchtelingen zien op die verlichte vlakte. „Wat is er nu, Jack?" vroeg Sylvia fluisterend, terwijl zij zijn hand nog vast hield. Hij wees met zijn hoofd naar de opening tusschen de boomen. „Ik durf het haast niet wagen," zei hij. „Denk je, dat ze ons zien zullen?" „Ja, wij moeten hier blijven tot de maan ondergaat, en dan in donker er uit slui pen." „Goed," zed ze tevreden. „Langzaam ©n zoo zachtjes mogelijk maakte hij een hoopje van afgevallen strui ken, legde dat aan den voet van een boom en trapte het vast met zijn voet. „Je moet wat gaan rusten, wat slapen als je kunt. In ieder geval wat rusten. We heb ben morgenochtend een langen marsch voor ons en jo zult al je krachten noocfig heb ben." Zij liet ziek neerzakken op do ruwe slaapplaatstoen deed hij zijn jas uit en legde die over haar heen. „Dat heb ik niet noodig, Jack, wérkelyk niet." „Doe nu wat ik je zeg en houd je stil!" zei hij kortaf op vaderlijken toon. „Ik vil niet, dat jo kou vat. Ga nu slapen zoo gauw als je kan. Het spijt mij, dab ik geen vuur kan aanleggen, maar dat is onmogelijk." „Ik heb het warm genoeg. Jack," zei zc en hij trok do jas over haar heen en zag twee grijze oog en glanzend naar hem opge heven, terwijl hij tegen een boom aanleun de, mot zijn revolver in de hand. Een paar minuten daarna keek hij kaar even aan. „Dat is niet slapen gaan," zei hij, terwijl hij haar oogen ontmoette. Zij deed ze dicht met een lachje en viel dadelijk in slaap. Hij lïiist&rcfe naar haar ademhaling, gelijkmatig en kalm als die van oen kind, en een trilling van bewonde ring voor haar moocl doortintelde hem. Zou er wel één meisje op do wereld geslar- pen hebben in zulko omstandigheden? Hoe oneindig groot moest haar vertrouwen zijn Op zijn kracht! Eenmaal bewoog zij zich, maar niet rusteloos, on het buis viel van haar af. Hij boog zich over haar heen en legde hot weer terecht, en streelde het zacht als een moeder het dekentje strijkt over haar kindtoen keerde hij terug naar zijn boom en naar zijn gedachten. Hij bracht haar naar Engeland, om haar familie op to sporen, of als dat niet geluk te, haar naar een uitstekende school te zen den. In ieder geval moesten zij scheiden. Die godaokte gaf hem een onaangenaam, plotseling pijnlijk gevoel, juist het gevoel, dat men heeft, als die vrceselijke dentist na dert met het ellendige instrument, waar mee hij je een tand gaat uittrekken. Schei den van Sylvia! Nu, goede hemel! Het zou net oender zijn als scheiden van je jo meest geliefde zuster! De maan bewoog zich mot majesteit voor waarts die rustige maan, welke neerriet op vreugdo en smart der menschen, even onbewogen als of het het wèl en wee was van even zoovele mieren. Neville, stond stijf en vermoeid, maar van slaap was even min sprake als bij ccn nachtpolitieagent. Toen hoorde hij haar plotseling spreken. Hij was op het purat haar een standje te maken, omdat ze zoo gauw wakker werd. en haar te verzoeken zoo gauw mogelijk weer in to slapen, toen hij bemerkte, dat zij nog vertoefde in het land der droomen. Hij bukte en hoorde zijn naam over haar geopende lippen komen. „Jack! Jack!" Toen glimlachte hij. NeviMe was aangedaan. Arme kleine Syl l" fluisterde hi). ..Droomen van mij Ach, van wien anders zou zij droomen Ik bon de eenige, die zij bezit op de wereld. Hemelwat wou ik graag, dat wij hier vandaan waren. Hot was verkeerd van mij het te wagen. Ik had op oen gezelschap of een geleide moeten wach ten. Wat zou alle goud van de wereld waard zijn, als haar iets kwaads overkwam?" Zijn vraag werd beantwoord op hetzelfde oogenhlik, dat hij haar deed. Want op dat oog en blik boorde hij de takken achter ach kraker, en zich orakcerendo, kreeg hij een verpletterenden slag op het hoofd. 'II El S3 'Ut® (Wordt vervolgd), J

Leidsch Dagblad | 1918 | | pagina 1