TELEGRAM! 418e /Staatsloterij. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 757.1' ta Maas- fricht. Laagste 749.2 te Haparanda. Ver wachting tot den avond van den 25sten: fifrvakke tot matigen zuidelijken tot westelij ken wind. Halfbewolkt. Weinig of geen regen. .IeL warmer overdag. [Vooral de kuipers en nettenboetsters onder vinden er onmiddellijk de nadeelige gevol gen van. Het kuipersbedrijf heeft zich aan de veranderde tijdsomstandigheden weten aan te pdfesen en nieuwe hanen geopend, om een bestaan te zoeken. Vele hebben zich hij groenteu-inmakers aangemeld of gingen zelf fuslen maken. Behoudens een enkele uitzon dering, zijn de verkregen uitkomsten in dit nieuwe bedrijf zeer loonend geweest. Door sommige- kuipers werden dezer dagen be langrijke- bestellingen aangenomen voor Speciale groenten, die ingemaakt .moeten -Worden. Dit geeft natuurlijk in dit bedrijf Weer levgnrligheyl. Aan het verslag der Visscherijsckool over den cursus 1917-1918 ontkenen wij: „Het aantal leerlingen, dat zich bij het begin van den cursus aanmeldde, bedroeg 23, en wel 34 voor hét voorbereidend en 10 voor bet zeevaartkundig- onderwijs, Do lessen werden gegeven.in dc vakken lager onderwijs, prac- tische en theoretische zeevaartkunde, En gelsche taal, onderricht in het behandelen vnn het stoomspil en onderricht in de eerste hulp bij ongelukken. Dit jaren namen, in tegenstelling van voorgaande cursussen, 8" leerlingen aan de zeevaartkundige lessen deel, die den leeftijd van 18 jaar niet hadden bereikt, zoodat slechts 3 leerlingen aan het examen ter verkrijging van het staatsdiplo- ma" konden deelnemen. Door 2 leerlingen Werd met gunstigen afloop het examen voor .schipper afgelegd, terwijl een leerling einde April het examen aflegde. Ook werd door 20 I zeevarenden met gunstigen uitslag exameD afgelegd in kennis van het voeren der lich- ten en het uitwijken ter voorkoming van aanvaring op zee. Dat zoo weinig leerlingen aan den cursus hebben deelgenomen, is het gevolg van het op groote schaal deelnemen aan de trawlvisschèrij. NOORD WIJK. De heer J. L. Pitlo Rz,, directeur van het post- en telegraafkantoor, die 1 October don dienst verlaat, werd gisteren door den heer J. v. d. Beek, namens het personeel op hartelijke wijze toegesproken, waarbij hem tevens eén herinnering werd aangeboden. Evenals elders gaat ook hier bijna geen dag voorbij, dat men niet hoort van groote of kleine diefstallen/ Behalve van rijwiel banden heeft men het tegenwoordig gemunt op do veldvruchten en wel vooral op do aardappelkuilen. Velen durven hun aardi- appelen niet meer in te kuilen NOORDWIJKERHOUT. Voor de vicirde maal werd alhier inge broken in het distributie-bureau. Een schrijfbureau werd geforceerd, broodkaar ten en levensmiddelen worden meegenomen. Twee verdachten zijn thans aangehouden. Nader melde men ons: Twee heeren, gebrs. Warmerdam, alhier, keerden hedennacht te twee uren huis waarts van een partijtje, óp den Kerkweg ontmoetten zij een slèoht bekend staand persoon met een zak op den rug. Zij ver trouwden dit zaakje niet, en, na hevig ver zet, dwongen zij hem den zak te openen; Er kwamen té.voorschijn'broodkaarten, kazen, boter, enz. Het bleek spoedig, dab dit indi vidu juist inbraak gqpleogd had in het dis tri butiet-b u r eau De heeren Warmerdam hebben aan de ge meente een grooten dienst bewezen. Tot heden werd nimmer do sobaldSge ontdekt van tal van inbraken en diefstallen.. -, Tot tijdelijk hoofd dor Openbare School (Zilk) is aangesteld de onderwijzer der R. K. Jongensschool te Hillegom, da heer Heerman. De oud-onderwijzeres der Openbare School alhier, moj. Do Grave, sinds ruim elf jaren wachtgeld genietende, is thans benoemd tot onderwijzeres aan een parti culiere Meisjesschool in Den Haag. Ter gelegenheid van zijn zilveren hu welijksfeest werd den administrateur-kerk voogd, den hcer .W. J. Guldemond, een schrijfbureau aangeboden door den kerke- raad en dokerkvoogdij der Ned.-Herv. Gemeente. RIJNSBURG. Op initiatief van mevr. Jonker is ook in deze gemeente opgericht een halve-stui- vers-vereeniging, wier baten zullen bestemd zijn vOor tuberculoselijders Eenige dames hebben zich beschikbaar gesteld de noódige werkzaamheden, hieraan verbonden, op zich te nemen. Daar het doel dezer Vereeni- ging' zoo bij uitstek weldadig en nuttig is, behoeven wij dozo Vereeniging niet verder in «len liefdadigheidaain onzer gemeerlena- ren aan 'to bevelen. RIJNZATERWOUDE. De heer L. J. Linthorst, hoofd der openbare school alhier, heeft tegen 1 Ja nuari a. s. eervol ontslag aangevraagd. Het ligt in zijn bedoeling zich mettérwoon te vestigen te Lcimuiden. SASSENHEIM. Op de Zanderij zijn uit een schuurtje honderd zakken aardappelen ontvreemd. Do aigsciasne toestand. De Engelscke veldtocht in Palestina heeft zich tot een volledige overwinning ontwik keld. Het Turksehe leger is geheel verslagen, en naar Reuter meldt, zjjn van de 60.000 Turken, die den strijd in het Heilige Land hadden te .voeren, niet .minder dan 25.000 in handen der Engelsohen gevallen, zoodat gezegd kan worden, dat het geheele gevecht&- waardige gedeelte der Turksehe strijdmacht thans van het oorlogstooneel aldaar is ver dwenen. J>e cavallerie van generaal Allenby maakt zich thans op om de vervolging der verslagen troepen tot het uitersts voort to zetten, zoodat het niet overdreven is te zeg gen, dat de Engelsohen een overwinning hebben behaald, zóó gaaf als tot dusver door hen in dezen oorlog no-g niet kon worden geboekt. Geheel afgezien van de militaire gevolgen van dit succes, zit er ook nog een groote politieke beteekenis aan Vast. Lloyd George heeft namelijk steeds de theorie Verkondigd, dat de'beslissing van den oorlog niet uitsluitend jn Frankrijk moest worden gezocht. Hg was van meening, dat de strijd Oostelijk oorlogstooneel Veel gemakkelijker tet een positief einde zou leiden, en nu het deii Engelschen en hun bondgenooten in Macedonië en Palestina zoo voor den wind gaat, is het -duidelijk dat Lloyd George's positie hierdoor ook versterkt wordt. Want de klappen die Engeland in het Oosten bg vroegere gelegenheden werden toegebracht, zijn natuurlijk reeds lang in de herinnering van het oppervlakkige publiek vervaagd. Het onmiddellijk gevolg van het Engelsche succes 'zaf wel zijn een algeheele zuivering van Palestina van de Turken, terwijl sommige bladen van de mogelijkheid eener bezetting van Damascus reppen. Ook in Macedonië wordt het krijgsbedrijf mat kracht voortgezet. De snelle vooruitgang der Fransch-Servi- scbe legers in het centrum in da richting van de Wardar heeft op heel het front_ van 150 K.M. tusschen Monastir en het D-ciran- meer den overhaasten aftocht van den tegen stander bewerkt, die door ds Geallieerden krachtig wordt vervolgd. De Turksehe grootvizier Talaat Pascha vertoeft te Berlijn en heeft daar een toe spraak gehouden, waarin hg o.m. betoogde, dat Turkije den strijd alleen voor eigen lijfs behoud voortzet. De Duitsche gezant bij do sowietregeering Helfferich, rs op zijn verzoek van zijn pest ontheven. Do kentering. Het is met do glorie der riefcfcra van do droevige figuur, dio Duitschland door den onmenschelijkon onbeperkten duikboot- oorlog tot de overwinning wilden voeren, gedaan. Hun rol is langzamerhand ten einde gespeeld, en indien de Geassocieerden zoeken naar een argument tot staving van. hun bewering, dat zij voor een wereld- domooratie strijden, dan kunnen zij met voldoening wijzen op hun wapen9ucoessen van den jongsten tijd, die bet mogelijk heb ben gemaakt-, dat in het Duitsche^ Rijk krachten in beweging zijn gemaakt, die bij andere wederzijdsch© machtsverhoudingen, niet zoo licht tot. ontwikkeling zouden zijn gékomen. Wij "doelen hiermede op de bin- nenlandsche crisis in Duitschland, waarvan men wel wqinig positiefs hoort, dbch waar omtrent in elk geval reeds zijdelingsch ge noog is uitgelekt, om er uit te kunnen aflei den, dat voor do Al-Duitschers de tijd is go- komen om bakzeil to balen. De invoering van het algemeen kiesrecht in Pruisen is slechts een kwestie van tijd. en dö' omstandigheden wijzen er op, dat deze tijd stellig niet heel lang zal zijn. Ook in de Rijlespegcering zelve qohijnen belangrijke "wijzigingen op til, men spreekt van dö vor ming van een kabinet, dat. de meei'deirheid van den Rijksdag achter zich zal hebben, en dat dus dc'vredesresoluiie van Juli 1917 die in de glorierijke dagen van April van dit jaar op de mestvaalt was gedeponeerd weer op haar program zal moeten ne men, waarin dan bovendien een zeer con crete rijkspolitiek dient te wórden be lichaamd. Onder deze voorwaarden' zouden do sociaal-democraten wellicht geneigd zijn zitting ta nemen in do re veering, doch het Schijnt, dat een deel van do centrunispartij en ook van dé nationaal-liberal en voor zulke radical© maatregelen nog niet te vin den is. Bovendien blijkt de Rijkskanselier weinig ge neigdheid to hebben rócinal-demccTaten in de ïegeering op te nemen, terwijl dezen op hun beurt verklaren niet bereid te zijn deel uit to maken van een regeering, aan liet hoofd waar van een Lman als graaf Hertling staat. Het „Berl. Tageblatt" merkt dan ook terecht op, dat het dwaasheid zoude zijn te willen beweren, dat er geen „Hcrtling-erisis" bestaat. Naar verluidt zou de Rijkskanselier reeds he den in de Hoofdcommissie van dan Rijksdag hel woord nemen, zoodat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat voorloopig een lapmiddel 'zal zijn igevonden. Interfracticmeele besprekingen tusschen do vertegenwoordigers der meerder heidspartijen zouden naar de „Berl. Lök. Anz." weet te vortcllcn tot bet opstellen van een be paald politiek program hebben geleid, waaraan, indien bel al tot verwezenlijking mocht komen, waarschijnlijk slechts een korte levensduur he- schoren zal zijn. Da definitieve oplossing van deze crisis zal echter voor een niet gering deel afhangen van de ontwikkeling der gebeurtenissen op de slag velden. KrijgtDuitschland in de eerstkomende woken nog een paar flinke klappen, dan zul len degenen, die thans nog weifelen, wel moe ten bezwijken voor den drang der ontevreden bevolking;, terwijl zij in het omgekeerde geval in een versterkte positie to voorschijn zullen treden. Intusschen werd roods een maatregel geno men, dio niet, zal nalaten in het buitenland een goeden indruk te maken, en die ook voor ons neutralen van groot belang is, namelijk: vice- admiradl von Capelle, de staatssecretaris van Marine, en apostel van den onbeperkten duik bootoorlog is van het politiek tooneel verdwe nen, terwijl naar Wolff ons haast te seinen, zijn opvolger een man van aanmerkelijk gematigder beginselen is. Slechts één keer is dc heer Behn- ke in liet openbaar opgelreden, en wel in 191.%' toen hij een onderhoud met den Amerikaanschen marine-attaché had. Bij deze gelegenheid heeft hij als zijn mening uitgesproken, dat men bij den duikbooloorlog rekening moet houden met neutrale schepen on met het leven van de op varenden van alle koopvaarders, onverschillig, of zij a.1 dan niet tot vijandelijke! schepen be hoorden. Ds toepassing van hot duikbootwapen pioest dan cok, naar zijn moening, geschieden, gonder nadoel voor de neutrale schoepvaart en met eerbiediging' van. het internationale zec- techt. Maar.een enkele zwaluw brengt nog geen zomer in het land, en de toekomst zal moeten leeren, of do tegenwoordige staatssecretaris zijn in 1915 gesproken woorden in practischo daden zal willen en kunnen- omzetten. Wij voegen er opzettelijk aan toe: „zal kunnen", want hiervoor behoeft hij onvoorwaardelijk de steun zijner mederegeerders en van tal van oncontroleerbare Invlieden, dio in DuitschJandi dé behulpzame hand bieden bij liet uitdcelen der lakens. En ook moet bij over de noódige machtsbevoegdheid beschik ken om al to onstuimige duikbootkapiteins bin nen de perken van zijn eigen wil te houden. Gegeven de bewondering, die een groot deel van het Duitsche volk koestert voor den „Schneid" zijner dufkboothelden, -'.al dit den nieuwen staatssecretaris vooral in den aanvang niet licht vallen. Wij zullen.derhalve onze ver wachtingen vooralsnog maar niet te hoog stemmen, en ons er mede vergenoegen met te vredenheid de kentering dn het getij bij onze Oostclijko naburen gade te slaan. Het veel ge bruikte woord van Clauscwitz, dat de oorlog slechts een voortzetting der politiek onder ge bruikmaking van rr.dere middelen is, wordt thans in omgekeerd en zin bewaarheid, nu wij het zien gebeuren, (hit het zwaard de voorbe reider dér politieke -gebeurtenissen wordt. LAATSTE BERICHTEN, VAN HET WESTELIJK FRONT. Fran8cli middaglegerbcricht- PARIJS, 23 Septsinter. (Draadloos.) Do Fransche -troep-en hebben gisteren bij' het einde van den .dag ca gedurende den nacht hun vooruit-gang voortgezet. De Franschen zijn het bosch .ten N. van Fontaine binnen gedrongen, hebben het dorp Vnndouil en de daarbij heboorendo versterkingen vermees- terd, cn zijn op dit punt tot aan de Oiso doorgedrongen. Fransche verkenningsafdeo- lingen maakten gevangenen ten N. van do Aisne en in Champagne bij de heuvel van Mesnil. De Fransohen hebben vijandelijke overvallen ten N. van de Vesle en in dé Vo gezen afgeslagen. Franscli avondlegcibericht. PARIJS, 23 Sept. (Draadloos.) Vau- daag niets te melden; behouders ten ZuiJen van St. Quentin, waar de Fransche a'fdoelin- gen de Oise tusschen Vendeuil en Travecy hebben bereikt. Duitsch avondlegerbcricht. BERLIJN, 23 Sept. (Draadloos.) Van de gevechtsfronten niets nieuws. Duitsch mlddaglegerbericht van beden. BERLIJN, 24 Sept. (Draadloos.) Legergroep prins Rurrècbt. Ten N.-W. van Dixmuide en ten N.-O. van Ieperen maakten wij bij welge slaagde ondernemingen 70 gevangenen. Ten N. van Moeuvres werden partieele aanvallen des vijands afgeslagen. In den kanahlsector ten Z. van Arleux verhoogde artilleriebedrijvigheid. Legergroep generaal von Böhn. In plaalse- lijko tegenaanvallen heraamen wij ten Z. van Villers Guialain en ten 0. van Epéhy gedeelten der in do jongste gevechten in handen des vijands achtergebleven stukkon loopgraaf, waar bij wij gevangenen maakten. Tegenaanvallen dos vijands werden afgeslagorj. Tusschen do Omignönbcek cn de Sornme leefde dé axtillo- riestrijd des avonds op. Bij de overige legergroepen-""'geÉfi bijzondere gevechtshandelingen. Levendige verkennings- ac'lic' iii Champagne.' Eugolsch ochtendlcgorberfcfcx. LONDEN, 23 Sept. (R.O.) Gisteren en vannacht Jiebben onze troepen op verschil lende plaatsen geslaagde kleine ondernemin gen verricht. In don namiddag veroverden Engelsche troepen -een krachtige Düitsoho versterking in do buurt van den weg Rons- soy-Bony, welke den geheelerrdng hardnek kig weerstand had geboden.. Zij maakten S0 gevangenen. Later in den minilag werien vijandelijke tegenaanvallen uit de richting van de Gillemonthoeve door o'lis^machinege.- weervuur met zware verliezen afgeslagen. Gedurende den nacht maakten andere En gelsche troepen vorderingen in dc richt'ag yan.de Toihboishoeve, na vérscheiden uren hevig gevochten te hebben; zij vermeester den verder Noordwaarts een adntnl.krachtig verdedigde loopgraven en versterkiugeo bij Soeu.r Noordwestelijk van Vendbuile, waar bij zij een aantal gevangenen maakten. Des nachts namen wij eveneens meer dan 109 man gevangen bij een geslaagden plantselij- keh aanval ten Z. van VillerS-Guislain. Ten O..van Gravelle vorderden de Engelsche tree- pen over een front van ongeveer driekwart mijl en maakten 60 gevangenen. Vroeg in den nacht viel de vijand a-ari b- Berchau- court, onder dekking van een .zwaar sper vuur aan en drong op één punt in onze linie door.Een onmiddellijke tegjenaanval vaa onze troepen herstelde onze positie volko men; Engclsch avondlegcrbericht. LONDEN, 23 September. (R. O.) Bjj een geslaagde plaatselijke operatie ten N.O. vau Epéhy ondernomen veroverden wij een sterk Duitsch punt dat door den Vijand wanhopig verdedigd werd gedurende het gevecht der drie laatste dagen." Ten N. van deze plaais slaagde de vijand er bij een tegenaanval in onze stellingen op één punt binnen te drin gen. De vijand houdt daar nog stand, op andere.punten werd de aanval afgeslagen. VAN HET OOSTENRIJKSCH-ITALIAANSCH FRONT. Italfaansch legerbericht. ROME, 23 Sept. (Draadloos.) Hier en daar vinnige artillerie-acties aan de Pi ave. Op het"" overig® front verstrooid verontrus- tingsvuur. In het Ledro-dal hebben afdeeün- gen van ons eén vijandelijkepatrouille en een voorpost aangevallen en teruggejaagd, .waarbij ze eenige gevangenen maakten. Op het plateau van Asiago voerden Fran sche detachementen vanochtend een schitte renden aanval ten O. van den Sisenol uit. Ze drong diep in 's vijands linies, vernielden nf beschadigden zijn verdedigin-gs-stelsels, teis terden de bezetting in een bitter handgemeen zwaar cn brachten meer dan 100 gevangenen naar hun eigen schansen mee, o.w. drie offi cieren, benevens vijf machinegeweren. Een kleine Biitsöhe afdeeling voerde ge vangenen mee, hun bij een koenen overal in de vijnndelijke linies ten N. van Asiago in handen gekomen. Gaen cenheidssinarcn? Het denkbeeld van do verstrekking van éénheiiLsigaren is, naar wij van bevoegds zijde vernemen bij den tegénwoordigen Mi nister van Landbouw, nog in overweging,, maar het staat volstrekt niet vast of er van dio verstrekking nog iets komen zal. Naar men weet, was het beschikbaar stellen van eenhcidssigaren gekoppeld aan cïen uitvoer naar-het buitenland. Aangezien deze uit voer thans gohecl is stopgezet, kan in elk geval het denkbeeld, gelijk het was ontwor pen, voorloopig niet worden verwezenlijkt- Opslag van aardappelen. Daar gebleken is, dat het bericht omtrent den opslag van aardappelen door particulie ren, van de regeering voornemens is toe te Staan, aanleiding heeft gegeven tot twijfel op'deze opslag buiten het rantsoen, zal val len, kan worden medegedeeld, dat zulks geenszins de bedoeling is, maar dat, even als bij den opslag van kolen, de opgeslagen hoeveelheden in mindering zullen worden ge- bracht van het geheele rantsoen. Behouden van tarwe, roGfle, boekweit enz. (Officieel.) De Minister tan Landbouw heeft beslist dat aan landbouwers zal-worden toe gestaan om evenals ten aanzien van aardappe len, peulvruchten en andere landbouwproduc ten het geval is, desgewenscht een zekere hoe veelheid tarwe, rogge en boekweit uit eigen oogst te behouden, ten behoeve van zichzelf sn de op het bedrijf wonende vaste arbeiders met hun gezinnen, benevens dat zal worden toe gestaan dat gerst tot gort wordt gepeld, mits dit geschiedt uit do hoeveelheden dio als vee voeder golaten zijn, zulks onder voorwaardo dat do betrokkenen afstand doen van lïun brood kaarten en bons, recht gevende op die produc ten, die de betrokkenen zelf verbouwden. Do noodige beschikkingen, waarin ook da datum van inwerkingtreding dezer regeling zal worden genoemd, zullen binnenkort in de Staatscourant verschijnen. Verwacht wordt dat de productio van brood koren en de levering aan do Regeering van de overschotten hierdoor sterk zal worden bevor derd. Do „Hollandia". Men meldt aan do ,,N. R. O." dat het vertrek van Amsterdam van do Hollandia, aangekondigd tegen 12 October, niet» zal plaats hebbendo afvaart zou voor onbe- 1 paalden tijd uitgesteld zijn. De reeds geno men passage wordt dan oyergeboekt op do Nieuw-Amsterdam van do Holland-Ame- rika-lijn, wolk schip zeer waarschijnlijk 2 October van Rotterdam naar New-York zal vertrekken. De heer Sibenga Mulder, de opvol ger van den dieer Lovink, als directeur van Landbouw in Nederlandsdh-Inddë, is voornemens per stoomschip „Nieuw-Am- sterdam", waarvan het vertrek laatstelijk op 2 October a. s. is vastgestald, u:t Ne derland te vertrekken, om Z'ch via Ame rika naar zijn -post to begeven. -.MARKTBERICHTEN. LEIDEN, £6 Sept. Salade f 1.20 a f 2, Andijvie f 1.70 a f 6, Blóemkool f 12 a f 19, Peen fS.50 a f 12.50, Kroten f 5 a f 6.20, Groene Kool f 4.50 a f'10, Roode Kool f 12 a f 16, alles per 100. Shijbooiièn f 24 a f 58, Stok Heeronboonen f 27 a f 32, idem Stam f 20 I 26, Pronken f3 a f 6. Tomaten f14 a f 17, alles per 100 K.G. Pcetelein f 1.40 a f 1.80 per ben. KATWIJK a. d. RIJN, 23 Sept. 1918. Tuinbouw. „K. en 0." Bloemkool I (bin- iiel.) f 12—f25. p. 100 stuks; dito zouterg f15f28; peen (binnen!) per 100 bos f'8.75,a £12,50; uien p. 100 bos f4; kroten p. 10Ó bos f4£4.75; selderie (drogerg) p. 100'K.G. f6,75—f9.75; rondekool (bin nen!) p. 1000 K.G. f 48—f55; gele kool (binnen!) f80; snijboonen (binnen!) p. 100 K.G. f14-—flS; dito zou ter ij f24. Aanvoer 25000 bloemir., 8000 bos peen, 25000 K.G. ROTTERDAM, Dinsdag -24 Sept. Veemarkt Aanvoer 89 paarden, 7 veulens, TÖ58 ma gere runderen, 20Ó vet ie rundeffen, 1312 vette- en graskalveren, 101 nuchtere kalve ren, 43 varkens, 350 biggen, 7 bokken of geiten, 26 schapen of lammeren.. Melkkoeien l£775 a f650. Kalfkosien f295 Af 650. Han del matig. Stieren f250 i. f 450. Handel traag. Pinken flOO A f160. Graskalveren £50 A f140. Nuchtere kalveren tegen taxa- .tieprijs. Fokkalveren f30 A f50. Jong vee duur. Paarden f120 A f200. Werkpaarden f250 h f800. Slachtpaarden tegen taxatie prijs. Hitten f150 h f350. Biggen f28 f4Ö. Overloopers f85 A f150. VIJFDE KLASSE. Trekking van 24 Soplembor. Nos. 4891 10740 teder 11.000. Nos. 11413 1S3S4 19393 20419 leder f 40ö Nos. 6639 9103 f200. Nos. 71 4304 7728 8066 926012397 18665 ieder f 100. Prijzen van t 70. 6 143 249 521 550 598 761 1194 1231 1582 162G 1646 1711 1923 2340 2360 2S83 2455 2577 2995 3004 3021 3048 3101 3367 3377 3486 3522 3593 3599 *3603 3718 3983 4001 4037 4135 4182 4300 -1364 4461 4469 4497 4650 4977 5076 5133 6134 5204 6386 5686 5753 5S74 5910 6032 G034 6223 6225 6281 6295 6436 6589 6606 6636 6692 6705 6816 6857 7033 7125 7184 7278 7362 7392 7418 7766 7989 8018 8171 8165 8492v8537 8714 8743 8S30 88S5 9010 9107 9152 9189 9612 9768 9859 9876 9942 10117 10138 10185 J0239 10332 10620 10722 10813 10850 10964 11002 11150 11273 11499 11716 11726 11780 11813 11SS4 11900 11945 12204 12445 12591 12706 12950 13034 13089 13155 13257 13265 13425 13511 13618 13818 14038 14940 14948 15025 1ÓG08 15623 15637 16183 16288 16319 16454 164S4 16522 16547 16645 16971 17326 17755 178SS 1S005 18030 1S099 1S299 18621 1S646 18933 19004 19059 19457 19546 19667 19675 19676 19688 '19743 19S69 20004 20295 20304 20315 20475 20559 2-0S29 20997 NIETEN. 35 37 58 90' 114 14S 170-172 197 £54 270 408 451 453 466 528 738 763 7SG 811 840 852 950 1035 3043 1117 11?/) 1253 1296 1331'1437 1501 1529 1538 1541 1513 1590 1642 1675 1721 17S1 1793 1S07 '1901 - 1904 1931 1983 2011 2070 2087 2150 2156 2194 2278 2312 2363 2395 2414 24Ü) 2533 2622 2702 2717 2724 2750 2830 8025 3Ö26 3039 3042 3051 3052 3060 3073 3035 3120 3212 3247 3275 3325 3376 3381 3437 3451 8494 3525 3540 3559 36SG 3591 3594 3GG" 3682 3776 3793 3807 3S32 3902 4018 406Y '4096 4100 4198 4204' 4206 4248 4348 4129 4493 4531 4542 4548 4550 4573 4599 4789 4807 4805 4312 4851 4S89 4937 4943 497; 5003 5017 5033 50S1 5036 5111 5186 5193 6201 5226 5257 5281 5329' 5125 5452 5162 5559 5678 5782 5S30 5837 5857 5862 5873 5906 5913 5918 5970 G0S1 6096 6158 61LO ..„24 6242 6263 6313 6357 6370 6375 6398 6419 G457 6177 6545 G552 6607 6620 6708 6734 6761 6763 6796 6376 6933 G991 7127 7201 7261 7397 7399 7502 7574 767S 768Ï 7<O0 7745 7838 "7909 7913 791S 7932 80Ö1 S101 8107 8138 8223 8268 8292 S3ï2 8317 841S 8480 8518 8610 8704 S71S 8732 8.708 S910 S96S 8978 9010 9041 9060 9034 9101 9116 9348 9163 9179 9213 9296 9397 9474 9528 9529 9572 3597 9697 9723 9746 9781 9788 9798 9317 9-324 9850 9S70 9894 9921 992.7 9950 9965 9966 9985 10036 10036 10122 10212 10252 10276 10310 10341 10359 10634 10655 10794 10815 109S5 11039 11165 11191 11399 11404 11558 11560 11625 11632 11797 11816 12264 12331 12474 12525 12757 12787 13101 13114 13301 13356 10463 10650 10829 11062 11199 11434 11579 10507 10661 10860 11079 11218 1144-1 11596 11664 11693 11915 11979 12355 12412 12526 12847 13164 13376 12621 12SG0 10516 10711 10892 11149 11245 11474 11597 11766 12038 12428 12684 12910 13223 13266 13588 13668 10575 10770 10896 11159 11349 11517 11618 11794 1223S 12457 12756 12911 13300 13676 13832 13S91 13902 13949 13962 14082 14124 14197 14209 14254 14264 14265 14321 14326 14474 14475 14477 14540 14561 14676 14683 14708 14779 14998 15002 15104 16248 15266 15289 15297 15299 15308 15334 16368 15409 15500 15538 15567 15576 15597 16694 15701 15720 15724 15805 15846 15957 51969 15987 16079 16181 16187 16209 1621? 16365 16403 16410 16456 16462 16488 1654. 16593 IG647 16659 16682 16720 16774 167,55 16796 16839 16842- 16843 16913 16967 17023 17050 17082 17130 17147 17148 17177 17184 17251 17285 17290 17305 17337 17393 17435 17444 17454 17501 17576 17654 17848 17372 178S2 17928 18074 18131 18133 1S196 18198 18239 1S242 18271 18278 18287 18310 1S£'7 183S9 18401 18449.18469 18482 18552 18564 1856S 1*3606 18642 18657 18708 18709 18833 18852 188S3 18914 19013 19094 19264 19318 19330 19340 19373 19379 19394 19420 19523 19552 19617 19641 19642 19645 19660 19742 19811 19848 19S95 1998S 2010S 201S9 iONJ 20235 20273 2Q2S2 20301 20410 20477 20482 20497 20525 20557 20636 20643 20672 20679 20692 20721 20820 20S91 20915 5d Klasse: le Lijst: 8203 m.z. 8202 12756 m z- 20756. Trekking vaa gisteren. NIETEN. 05 10 16 41 52 116 281 291 369 411 4^ E87 610 690 724 743 821 897 921 932 CiS 964 1033 1052 1091 1093 11111126 T?T 1440 1450 1540 1570 1583 160S16311(36 1647 1673 1694 1716 1764 17741S0C ISIS 1831 1836 1862 1873 193^ 2229 226S 2L2> 2328 2339 2372 2416 2420 2435 2462 249( 2506 2526 2549 25S6; 26Q6 2816 2655 .2(367 2718 2731 28$ 2S9.6. 292,9.. 2955 2939 2y6ö 8057 3067 3i32 3184 31S6 3193 3221 3251 3334 3364 3iÖL;344£K485 3508 3516 3529 3544 3584 3613 3731 .3737 3757 3768 3772 B316 3S52 3859^.3882 3914 3960 400S 4074 4090 4157 4.158 4216 4225 42S2 4294 4S36 4361 4407 4450 4508 4519 45'23 4540 4555 4563 4615 4625 4638 4641 4686 4704 4724' 4803 4817 4826 4860 4866 4909 4918 4942 4946 4960 4334 5008 5070 5216 5241 5242. 5290 5413 5473 5503 5578 5579 5611 56T. 5640 5632 5738 6746 5768 57SG 5788 5812 5S40 5842 5S59 6Q43 6102 6182 6245 624t G250 6317 6382 G476 6495 6585 0!M3 6650 6657 6667 6679 6707 6721 6736 6740 7674 6789 6815 6939 -6837. 6S53 6932 0343 6930 6990 6993 1 7007' 7073 7130 7163 7199 7248 7287 7355 750S 7524 7565 7640 7692' 7702 7747 7609 7749 7896 7901 7962 8033 8096 8186 6203 8231 8247 8278 S299 S314 8323 S451 8471 8656 8662 S6S3 8725 8738 8792 8S10 882T, 8S56 8891 9202 9228 9341 9416 94S2 9627, 9738 9771 9818 9S55 9948 9953 10007 10027,' 10086 10106 10168 10197 10227 lOSOO! 10363 10418 10461 1058o 10664 lOG'óf 10706 10743 10785 10907 10919 10922 10942 1095,6 11009 11111 11121 111S4 11195 11223 11267 11360 11403 1142$' 11489 11494 11498 11595 11633 !lf£8 11694 11699 11709 11720 11779 llTSS; 11S11 11839 11853 11910 11939 11912, 12020 12062 12072 12116 12123 122411 12232 12336 12358 12373 12378 121p$ 12496 12557 12615 12637 12664 1267$, 12697 12400 12747 12756 12794 1279$ 12801 12804 12S71 12941 12986 13004 13063 13096 13150 1316Ö 13183 1837? 13327 13362 133S7 13497 13592 13728 13741 13757 13762 13777 13783 18797: 13811 13883 13932 13951 14001 14107 14200 14385 14386 14403 14406, 14484 14500 14509 14525 14564 14672 1469? 14914 15039 15066 15l'41 15145 15171 1534 154 72 15528 15532 1557Ó 15583 15601 1560 15664 15672 15795 15797 15858 16876 1593 16950 16112 16121 16145 16153 16226 1624^ 16271 16311 16334 16352 16431 16648 16713 16738 16872 16876 16947- 16987 17014 1704? 17071 17077 17080 17097 17100 17160 1722? 17242 17422 17439 17492 17521' 17656 17732) 17745 17754 17826 1.7969 17984 18002 1S0$$ 1806b 18114 18115 18161 18178 18203 lÖaifl 18255 18259 18260 18274 18S30 18342 18^- 18380 18405 18553 18619 18678 1T"92 1384b 18876 18921 18967 19024 19031 19033 l^Sl 19095 19155 19175 19240 19294 1931Q 19391 19489 19500 19520 19529 1963o 19537 19Ö4R 19585 19624 19701 19719" 19734 19749 19780 197-S5 19852 19S49 1992i 20011 20038 20048 20061 20064 20067 20105 20155 20211 2022? 20289 20314 20340 20355 20454 20533 ?Q5' 206G8 20GS9 20S48 20986 21Ö0Ü

Leidsch Dagblad | 1918 | | pagina 3