LEIDSCH m DAGBLAD. Donderdag 23 Mei 1918. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Nederland en de Oorlog. D® houden Jleutel. PRIJS DER ADVERTENTIEN: ,Vaa l5 rogels I 1.05. Iedere regel meet XV20. Kleine advertentien van 30 woor den 50 Cents contant; elk tiental woorden meer 121/» Cent.—Incasso volgens postrecht, Yoor eventuecle opzending van brieven 10 cent porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cents. i - .n T %r-as Nummer 17861. Bureau Noordeirsdsplein. Telefoonnummers voor Administratie 175, Redactie 1507. PRIJS DEZER COURANT. Voor Leiden p. 8 mnd. f 1.85 p. woek f CU4 Buiten Le'den waar ageoien ge vestigd zijn per week ,j 0.14 Franco per post Ï.2S STAKING GASTOEVOER De Directeur der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit maakt bekend, dat vanaf DONDERDAG 23 MEI a.s., 's na middags 6uur DE GASTOEVOER ZAL WORDEN GESTAAKT en wel eiken dag van 6Y2 tot 9% uur namiddag en van 5 t-ot 8 uur voormiddag. Gedurende bovengenoemde uren is HET GASVERBRUIK VERBODEN en moeten alle GASKRANEN VAN DE VER- BRUIKSTOESTELLEN GESLOTEN WORDEN GEHOUDEN, omdat pogingen tct gasverbruik ERNSTIG GEVAAR kun nen opleveren. Bovendien zal do GASDRUK AANMER KELIJK WORDEN VERMINDERD van uur namiddag tot 5 uur voormiddag. Leiden, 22 Mei 1913. VERSTREKKING REGEERINGSVISCH OP KAARTEN. De Burgemeester van Leiden brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat met ingang van dr volgende week regeeringsvisch uitsluitend verkrijgbaar zal worden gesteld op vertoon van een vischkaari. De aflevering van do visch geschiedt in volg orde der serieletters A, B,. G, enz., en nummers der kaarten. Indien dit met het oog op den aan roer van de visch mogelijk blijkt, zal telkens in de plaatselijke bladen worden bekend gemaakt, welke sorie-letter en welke nummers voor visch in aanmerking komen. Mocht de aanvoer der regeeringsvisch niet tijdig bekond Zijn, dan kun nen belanghebbenden zich aan den gemeentelij ken Vischwinkel overtuigen, welke vischkaar- ten op een bepaalden dag geldig zijn.. De aandacht zij erop gevestigd, dat nog niet alle vischkaarten zijn uitgereikt; zulks geschiedt binnen enkele dagen. Zij, die hebben verzuimd zich tijdig voor een visch- of vleeschkaart op te geven, zullen bin nenkort in de gelegenheid worden gesteld, dit alsnog to doen. N; C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 23 Mei 1018. GRENSREGELING. De Burgemeester van Leiden brengt tor alge- moene kennis dal op Maandag 27 Mei a.sv des lnamiddags te twee uur, in een der vertrekken van 1 Raadhuis zal worden gehouden de openbar vergadering van de Commissie uit de Inge- t> dezer gemeente, bedoeld in art. 131 der centewet, en dal in die vergadering aan de zul worden gesteld: - hel Ontwerp van Wet tot wijziging der gren zen van de gemeenten Leidon, Leiderdorp, Oegstgeest, Zoeterwoude en Voorschoten. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem; :ster. Leiden, 23 Mei 1918. MAXIMUMPRIJZEN PAARDEVLEESCH De Burgemeester van Leidien brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Mi nister van Landbouw, Nijverheid en Ham del, bij beschikking van 18 Mei j. 1. No. 30650, afd. Orisiszaken, Bui eau Volksvoe ding, Gezien, art. 8 der Distributiewet 1916; HEEFT GOEDGEVONDEN: 1. Met ingang van 2ö Mei e. k. voor paardevleescn vast. te stellen de navol gende maximüm-kleinhanüelpi ijzen Biefstuk f 1.60 per K.G. Roastbeeff 1.20 per K.G, Lappen, gehakt en bouillon- vleeschf 0.70 per K.G. Afval f 0.15 per K.G. Beenderenf 0.06 per K.G. 2. Te bepalen, dat de hier voren genoem de prijzen voor paardevleesch gelden voor paardevleesch zonder been. 3. Te verbieden, den verkoop en de af levering van paardevleesch onder andere benamingen dan vorengenoemd. N. C. DE GIJSELAiiR, Burgemeester, Leiden, 22 Mei 1918. beschikking van 15 Mei 1.1. No. 30748, Af- decJing Orisiszaken, Bureau Volksvoeding; Heeft goedgevonden te bepalen: dat het in zake de aflevering van vlees ch- wareu bepaalde bij zijn beschikking van 16 November j.l. La. D. Afdeeling Crisiszaken, Bureau Volksvoeding, piet yan toepassing is op eenheidsworst, gezonden door fabri kanten ot door exportslaohtsrijen aan ^ge meentebesturen, aan lèvensmiddele "Bedrijven of aan den verplegingsdienst van Land- en Zeemacht. N. C DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 22 Mei 1918. MAXIMUMPRIJS GEITEN VLEESCH. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, bij beschikking van 10 Mei j.l. No. 10545, af-~ deeling Orisiszaken, Bureau Landbouw; Gezien art, 8 der Distributiewet 1916; Heeft goedgevonden: vastte stellen een maximum-kleinh an del- prijs van geitenvleesch op f 0,80 per K.G. in het been en fl,per K.G. uitgebeend. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester- Leiden, 22 Mei 1918. VERBOD VERVOER GEITEN EN BOKKEN. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, bijl beschikking van 10 Med j.L No. 10545, af deeling Orisiszaken, Bureau Landbouw; C-pzien art. 3 lste lid der Distributiewet 19iu; Gezien de wet van 1 September 1917, Staatsblad No. 578; Heeft goedgevonden te bepalen: lo. de aflevering van bokken en geiten is verboden; 2o. het vervoer van bokken en geiten uit eenig deel eener gemeente naar alle ovèrigê deeien des Rijks, ketzQi in of buiten die gemeente geiegen, is verboden; 3o. van de verbodsbepalingen, sub 1 en 2 gesteld, kan ontheffing worden verleend, onder zoo noodig daarbij te stellen voor waarden, door het Veekantoor, 's-Graven- N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester Leiden, 22 Mei 1918. ONTHEFFING VERBOD VERVOER VLEESCHWAREN. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de Minister Van Landbouw, Nijverheid en Handel, b§ „Het Groene Kruis". Gisteravond hield de afd. Leiden van cie Z.-H. Yer. Het Groene Kruis"', onder voorzitterschap van dir. J. A. Schroudgr, in het gebouw Pieterskerkgracht 9 haar alg. vergadering. Uit bet jaarverslag van den secretaresse, mej. Yan Rijn, bleek o.m., dat èen poging van het bestuur om hier een vereeniging ^oor verzorging van behoeftige kraam vrouwen in het leven te roepen, niet is ge slaagd. Wel werd een Oomité benoemd, clat eohter do zaak renvoyeerde naar die afd. zelf. Deze moest eohter, met bet oog op de moeilijke tijdomstandigheden er -van af zien een gediplomeerd kraamverzorgster aan te stellen. Men hoopt in betere tijden het goede plan nog te kunnen verwezen lijken. De twee in dienst zijnde zuster8 heb ben trouw hun plicht gedaan. Neit minder dan 3915 bezoeken werden afgelegd. In 1915 werden uit het magazijn 1704 artike len kortoren of langoren tijd uitgeleend, tegen 825 in 1916. De magazijnmeester zorgde op uitnemen de wijze voor de aanwezige geneeskundige voorwerpen. Het aantal leden -steeg van 1091 tot 1169. Uit het-verslag der penningmeester bleek, dat de ontvangsten en uitgaven sluiten op een bedrog van f 4539.15, met een voordee- lig saldo van f 1915.05. Aan contributie werd f 1946.50, aan bijdiragen van verpleeg den f 1136 ontvangen. Yerder ontving da Vereeniging een gift van f 100. Yoor den aankoop van verplegings- artikelen werd f 700 uitgegeven. Nadat de secretaresse en den penning meester waren bedankt, bracht de heer Sohreuder cMe do alg. vergadering als af gevaardigde bijwoonde, daarover verslag -uit. Hierna ging de verga-dering na rond vraag uiteen. „Sursum Corda". De uitvoering van het gemengd koor Sursum Oorda", onder degelijke leiding van den directeur Louis Robert, is welge slaagd en is hierdoor een weldaad geweest aan de zeer talrijk opgekomen schare toe hoorders bewezen. Deed, komend uit de overmatig zomersche warmte, de koelte in de Pieterskerk reeds weldadig aan, hoe veel te meer nog Het kunstgenot, dat ons geschonken werd door den schoon en zang van hét koor; door de solisten mevr. Nooixlewier en den heer O. B. Duyster. „Sursum Corda" heeft door deze uit voering bewezen, op eigen beenen t-e kun nen staan; met eigen krachten te voor schijn te kunnen komenhiervoor komt alle oer toe aan den directeur, die de voorbereidingen met vaste hand heeft geleid. Dat „Sursum Corda" als soliste niemand minder dan mevr. Noordowier aanbood, wij behoeven nauwelijks te zeg gen, hoe dankbaar wij hiervoor zijn. Zulk een zang wederom te mogen genieten, is een verkwikking, evenals het voor mevr. Noorderwier een genot moet zijn om de meiLsekheid met haar talent goed te kun- nen doen. Stralend van geluid en jube lend van voordracht werden Bach's aria's uit Cantates gezongenvroom en eenvou dig J. Franck's -liederen innig en teer van klank Cornelius' Weihnaehtsliederen Aan het orgel welks klapperende ge luiden wel hinderen werd de geniale zangeres muzikaal begeleid door Louis Robert, organist der Gr00te Kerk te Haar lom. Nog eert organist viel te waardeeren, door het knap orgelspel van onzen stad genoot, den heer O. B.-Duyster, uit wiens- voordracht van Handel's Ooncert meer sprak dan uit Quilmaut's zeer langdradi ge Pastorale, waarin Quilmaut (Fransc'he organist niet veel te vertellen heeft. Het koor had zeer mooie composities op het programma geplaatst. Wat volge houden zuiverheid betreft, klonk het een beter dan het anderwat voordracht be treft heeft de „Rey der Burgsaeten", van Zwecrs, ons bovenal getroffen door veel afwisseling van kla-nk. Ook Handel's A Cape-Ha Zang klonk goed, terwijl Livee- lanok's Psalm hooger eischen stelt en nog doorzichtiger kan klinken. Met Balthasar Florence's „Exaudi Deus" werd de uitvoering gesloten, waarna wij geen uiting konden geven aan onze opge togenheid over het gehoorde, die even- wel opgesloten lag in de ernstige stemming waarin de toehoorders het- kerkgebouw verlieten. Volkszangschool. De kleine Stadszaal waa gisteravond ge heel gevuld met belangstellenden voor de uitvoering door de leerlingen dier Volks- zangschool van het dep. Leiden der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, onder wie vole ouders der kinderen. De burge meester woonde een gedeelte van de uitvoe ring bij. De voorzitter, de heer J. ter Laag Ozn., heette al de- aanwezigen welkom, in het bijzonder den burgemeester en de leden van het Nutsbeatuur en enkele hoofden der scholen, waarna de ruim 60 leerlingen, bijna uitsluitend meisjes, onder leiding van den lieer H. P. F. Laterveer, den avond openden met een paar alleraardigste koor- nummers, echte kinderliederen, welke aar dig werden gezongen. Het was een lust deze aardig gekleede meisjes, ieder met een ruiker in do hand, vol ambitie te hooren zingen. Daarna werden wij vergast op een sopraan-solo en een duet voor sopranen. Verder wisselden koor en solo-nummera elkander geregeld af. In het bijzond)er moeten wij vermelden de mooie bassolo's, door dien directeur, den heer Laterveer, gezongen, waarmede hij de aanwezigen bijzondler aan zich verplichtte. Tijdens de pauze, waarin de kleine zangeressen op limonade werden getrak teerd bracht de Voorzitter den heer Later veer dank voor zijn goede zorgitfan de Ledcfecho Volkskinderen om hun liel&e voor de toonkunst in te boezemen en hun stem men te ontwikkelen. Na de pauze, voor dat de uitvoering van het tweede deel van het programma werd begonnen, boden de leerlingen hun leer meester een muziekstander aan en aan den pianist, den heer C. den Ouden, een bouquet. Het was een mooie avond, die de kroon zette-op een winter van ijverig oefenen. De Vrijzinnige Kiesvereeniging heeft in dé vacature voor het lidmaatschap van den Gemeenteraad in het eerste kiesdistrict, -ont staan door hét overlijden van den heer H. W. Fischer, c-andidaat gesteld den heer P. du Croix, apotheker (V. L.) De Unie-Liberale en Vrijz.-Demc-cratische kiesvereeniging zullen deze candidatuur steunen. Gisteravond hield de LeidBche Steno grafenver. „Groote" weder een propa- ganda-avond, waarbij de heer O. de Neef, uit Den Haag, als spreker optrad, met het onderwerp,,De Stenografische mond van Scheithauer, Balt, Pont. Spr. trachtte die aanwezigen, het verschil tusschen het „Groote" stelsel en andere stelsels en wel speciaal het stelsel "Scheitkauer, Balt, Pont duidelijk te maken. Na do voordracht werd er gelegenheid voor gedachten wisseling gegeven, waar van echter geen gebruik gemaakt werd. De heer P. Boot Sr., fabrikant en lid van den Gemeenteraad1, heeft in het St. -Elizabeths-gesticht, waar hij nog wordt verpleegd, een ernstige operatie onder gaan. De toestand van den patient ia echter thans vooruitgaand, zoodat alle hoop is op diens volledig herstel. Mr. dr. A. van Gijn, benoemd tot bij zonder hoogleeraar bij de faculteit der rechtsgeleerdheid, om onderwijs te geven in do leer dier financiën, hoopt zijn ambt te aanvaarden met het houden eener rede in het groot-auditorium van het universiteits gebouw op Woensdag 19 Juni a.s., dies na middags te twee uren. Te Haarlem is geslaagd voor het akte-examen L. O. de heer J. H. Couveur, alhier. De afd. der algemeene wetenschap pen dér Technische Hoogesckool te Delft is voor het afnemen van de examens vóór deze zomervacantie, o. a. aangevuld met den-deskundige dr. A. D. Fokker, alhier. In de te Haarlem gehouden algem. vergadering van den centralen raad van den R.-K. Volksbond, fs voor den tijd van een jaar Leiden aangewezen als de plaats waar het arbeidssecretariaat zal worden gevestigd. De tweede voorstelling alhier van „Goena Goena", welke gisteravond ,,op veelvuldig verzoek" in den Schouwburg zou plaats hebben, ia niet dborgegaan. Het drijven van kènderklompjes op het water gaf gisternamiddag aanleiding tot heel wat consternatie op de Mare en omgeving. Men sprak van het in het water liggen van een kind, zelfs vantwee kin deren. De klompjes waren eohter van een schuit gevallen en van een ongeluk van ernstiger aard was geen sprake. UIT ONZE STAD. Crisisgerechten. Het is in dezen tijd niet gemakkelijk huis moeder te zjjn, zelfs dan niet, wanneer gel delijke bezwaren om de huishouding behoor lek te doen reilen en zeilen niet oehoeven te gelden. Voor haar, die over beperkte middelen beschikt* is het hog veel moei lijker. De vraag: ;,wat zullen wij eten en wat zullen wij drinken?" is in deze moeilijke tijden, haast een levensvraag geworden. Wij moeten daarom elke poging om de huisvrouwen bij de beantwoording dezer vraag behulpzaam te zijn toejuichen en er dankbaar nota van nemen. Daarom bevelen wij de tentoonstelling van crisisgerechten (voedzame en smakelijke spij zen voor deze tijden heet het in de adver tentie) die in de Vakschool voor Meisjes, Heerengracht 24, Zaterdagavond en Zondag middag gehouden wordt, gaarne in dé belang stelling van onze stadgenooten in het bij zonder van oqze huismoeders en dienstmeis jes aan. s OIT ONS LAND, Nederland en Dultschland. Naar de Londensché correspondent fin het „Hbld." seint, verneemt de „Daily Tel." van zijn Rotterdamschen berichtge ver onder het opschrift „Duitsohe afper sing", dat druk op Nederland wordt uit geoefend, am een economische overeen komst met Duitscbland te onderteekeneai, op voorwaarden, die door Berlijn worden opgesteld. Deze berichtgever voegt daaraan toe „Deae overeenkomst is het onderwerp ge weest van lange onderhandelingen, om"' dat de Nederlanders geen kans hebben zien om toe te stemmen in de verbazend bezwarende voorwaarden, welke de Duit- schors hun trachten op te leggen. Voor die' steenkolen en het ijzer, dat Nederland' noodig heeft, vragen de Duitschers sohan.", delijke prijzen. De nieuwste vorm van. af-' persing is de weigering om vrijgeleiden taj verstrekken aan Nedorlandsche schepen door de z.g.n. veilige zóne. Het stoom schip „Megres" werd door Duitsche oor logsschepen aangehouden en naar Swine- münde gebracht, ofschoon het met ballast voer. Deze inbeslagneming vormt een on middellijke uitdaging aan de Nederiand- sche regeering. Het uitvoerverbod is er het gevolg van. Mr. H. J. T. baron van Zuylen van NljevelL Naar men ons mededeelt zal mr. H. J. T. baron van Zuylen van Nijevelt ondanks rijn voorgenomen verandering van woonplaat® in het seizoen 1918—719 de volksconcerten» van het Residentie-orkest blijven dirigee- ren. C>N. Ot.") Stadskinderen naar het platteland. De vereeniging „Verblijf op het land voor Stadskinderen" in Duitschland is er in geslaagd voor 200,000 kinderen plaatsing op het platteland te verkrijgen en het be stuur hoopt dat dat aantal nog vermeer derd zal kunnen worden. Soldaten aan den dorsch. Bij die laatst gedane huiszoekingen door do militairen, naar aanleiding van do nog bij de landbouwers aanwezige rogge, ia bij een boer te Oirsbeek zooveel ongodorschta rogge gevonden, dat de soldaten er 6 dagen werk aan hebben om het koren uit te dor- schen. („Vad.") Bommen op Zeeuwsch-Vlaanderen. Er blijken, volgens de „N. R. Ct.", Maan dagavond niet minder dan 14 bommen op Zeeuwsch-Vlaamschen bodem te zijn neer gekomen. Opgebrachte trawlers. Gisteravond ia de ..Urania" behouden ixï IJmuiden teruggekeerd. De bemanning deelde mede, dat het schip jongstleden Zaterdagmiddag nabij het Haaks- vuuivchip door een Britsch marineschip was aangehouden.. Een prijsbemanniDg, bestaande uit een officier met zes man kwam over. Drie hunner gingen dadelijk in de machinekamer, terwijl de officier met de overigen op dek ble ven. Den schipper werden verschillende vra gen gesteld omtrent datum van vertrek, vangst enz. Daar de vangst te gering was kreeg de prijsbemanning order het vaartuig weer te ver laten en aan boord van liet oorlogsschip terug te keeren. Een mand met visch, hem aange boden, wilde de officier niet zonder betaling aannemen, in ruil daarvoor werd den visschers een hoeveelheid proviand, waaronder vleesch' en koffie, verstrekt. Men verkeert te IJmuiden nog steeds in groote ongerustheid over het lot van den sleep- boot-trawler „Elisabeth". Het schip vertrok op Woensdag van de vorige week naar de vissche- rij en keerde tot heden nog niet terug. Belang hebbenden vestigen hun laatste hoop op een opbrenging. In deze hoop wordt men versterkt door het rapport van een binnengekomen trawl- logger, dat een sleepboot-trawler op anderhalve mijl west van den lichtboei bij Egmond door oorlogsschepen aangehouden en In westelijke richting medegenomen werd. De beschrijving Yan bedoelde sleepboot komt overeen met de kent eekenen van de „Elisa beth". Luplnenzaad, De minister van Landbouw maakt bekend, dat 13, of wordt in bezit genomen alle lupinen- zaad van den oogst 1917 en van vroegere oogsten Met nadruk wordt er op gewezen, dat het verbruik of de aflevering van dit product aan andere personen dan de rijkscommissarissen de meest ernstige gevolgen na zich kunnefl sleepen. Opkoopen van zilvergeld. Heb is gebleken dat do rage van hot op koopen van gouden tientjes en vijfjes zich reeds heeft overgeplant op guldens en rijksdaalders. De heeren opkoopero, die t met groote brutaliteit en openhartigheid hun werk verrichten, betalen voor een gul den reed? 15 cents meer en voor een rijks- daalder zelfs 50 cents. Wij zijn benieuwd hoe hoog de prij zen" van deze geldstukken zullen stijgen. T.-.-raxxeasi 6) Naar het Engelsch door L. G. MOBELEY. Maar ik geloof, dat Luke geen rust tal hebben voordat hij weet ietö deugde lijks voor Hilary gedaan te hebben." „DeugdelijkMaar dit zal wezen iets deugdelijks to doen met .buitengewone kracht - én als u het meisje bij u in huis wilt nemen welnualles, wat ik er van zeggen kan, dat zij voelen zal goed terecht gekomen té zijn Zelfs met geen inspanniitg van de leven digste veil ding konden deze op onvricn- clbl.jken toon geuite ivoorden als een com- pliirent 1 "ho.t'wd worden; zij waren d'e vermelding van i":n feit omtrent het stof felijk vrelzijn van -;'r pupilen Austice glimlachte, tevwil weiver de woorden van Freda haar in do ger.hr-hte kwamen. Het zou zeker amusant ojn dien brombeer uit j zijn brommighajtft© doen ontwaken en ac^- j ter de stekelige haag te komen, die hij op richtte tussohen ziokzelf en de wereld, de wereld van vrouwen ten minstezij had idee, dat er onder de norschlieid en de ijs korst misschien iets van een vulkaan ver borgen wasiote, dat prettig animeerend was om te voorschijn te doen komen. Niet, dat zij van plan waa dat te beproeven zij had geen tact otrn met beren om te gaan, maakte zij zichzelf wijs, en vulkanen had den do onaangename gewoonte het omrin gende landschap te verwoesten, wanneer zij eenmaal tot uitbarsting kwamen. Het was beter vulkanen maar aan hun lot over te laten. ,,Due dan heb ik uw toestemming om voor Hilary te zorgen, ten minste voor eenigem tijd. Wij zullen zien hoe het gaat," zei ze na een nauwelijks merkbare pauze. „Ik vertrek morgen uit Grantley. Ik zou haar graag meenemen als ik mag." „Ik beken openhartig, dat het een groote rust voor mij wezen zal," zei Harding, met meer warmte dan zij nog van hem had ge hoord. Ik wist geen raad, wat ik met een meisje van achttien jaar zou uitvoeren öft uw redding uit hep moeilijke £eval neemt een last van mijn schouders af. Ik zal na tuurlijk geen middel onbeproefd laten, om te trachten er achter te komen wat de ge heimzinnige woorden van haar moeder be duiden en indien er een onrecht is goed te maken in het leven Van het meisje, ben ik bereid er mijn best voor te doen. Is sir Luke niet thuis? Ik wou hem gaarne voor mijn pupil bc< ..'ren voor zijn groote vrien delijkheid tegenover -haar." „Hij is den avond van het gerechtelijk onderzoek heengegaan. Zijn vrouw is zieke lijk en brengt het- 1ste gedeelte van het jaar op badplaat .n door. Hij moest zoo spoedig mogelijk weer naar haar toe en ik geloof daarenboven, dat inj het hier niet kon uithouden na het ongeluk." „En l is gebleven? zei Harding onwille keurig. „Ik begreep, dat ik de begrafenis moest overblijven ofschoon ik mevrouw" Donal- di-on evenmin kende als een van de ande re n. Ik «'acht, dat Hilary graag wou, dat ik bleef. Maar ik zul blij zijn, als ik morgen heen kan gaan. Ik wil wel bekennen, dat het heele geval mij ook wat zenuwachtig' ge- niaHrt Irneft, en ik verlang dat boudoir in lengen, langen tijd niet weer te nien. Als het geschikt kan worden, dat Hilary en ik hier morgen vandaan gingen, zou ik heel blij zijn." „Ik zal dadelijk naar haar toe gaan en haar uw vriendelijk, aanbod meedeel en." „Ik ben van plan Hilary mee te nemen" naar do stad, naar mijn woning. Zoolang ik weduwe ben, nu drie jaar geleden, is mijn maji gestorven, heb ik op een étage ge woond in St.-Mark's Court. Ik denk ik hoop, ddat Hilary en ik het daar samen prettig sullen hebben. Als u eens in de stad komt, zoekt u uw pupil en mij misschien eens op." „Heel vriendelijk, maar ik ben geen man van de wereld," zei hij weder vervallende tot den korten officieel en toon van spreken. Toen stond hij op en zei vrij haastig goe den dag, omdat hij zich bewust was hoe lief de oogen waren, welke met een vermetel glimlachje de zijne aanzagen. Van de Hall komende, begaf hij zich naar de pastoriemet een weinig gefronste wenkbrauwen liep hij voort. Hij was ge noodzaakt te bekennen, ofschoon met tegen- zJn, dat mevrouw Parfialda voorstel een last van zijn schouders afwentelde, die henS met toenemend gewicht had gedrukt. Op gescheept te zijn met een pupil was op zich zelf al verfoeilijk, maar dat het Noodlot zoo ironisch was hem op te schepen niet alleen met een pupil, maar met een meisje va>n achttien jaar tot pupil, dat scheen bijna een beleediging en zeker bittere ironie. Hij was boos over het feit, dat het plan; door sir Luke's zuster gemaakt, hem in zen keren zin verplichting oplegde tegenovep die dame, en toch, toen hij de laan door- ging en 't Jvek van den pastorietuin inliep, moest hij zichzelf, al was het dan ook noode, bekennen, dab haar aanbod hem vrij wat hoofdbreken ©n moeite uitspaarde. Dq predikantsvrouw, mevrouw Br ent, -kwam' het huis uit, toon hij de deur naderde. Zij stak hemhartelijk de hand toe, met een glimlach o-p haar rond, vrij dwaas gericht,' „U komt zeker die arme juffrouw Donal- dlron opzoeken," zei ze. „Zij is in de zitka mer; ik zou wel met u mee teruggaaaa,- maar ik heb groote haast. Ik moet op een vergadering zijn en en het is al laat. Hert» schijnt, dat ik altijd laat. ben, dat is toch! aoo vervelen^." CTYordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1918 | | pagina 1